Αποστολέας Θέμα: Γιατί δεν γράφετε όλοι με Ελληνικούς χαρακτήρες  (Αναγνώστηκε 66939 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Φιλόμουσος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε μας μεράκι γίνεται τραγούδι και το λέμε...
    • Προφίλ
Πιστεύω ότι η ανάγνωση των μηνυμάτων που περιέχουν ελληνικούς χαρακτήρες είναι πολύ πιο εύκολη και λιγότερο κουραστική συγκριτικά με την ανάγνωση αυτών που περιέχουν λατινικούς. Από την άλλη πλευρά δεν θεωρώ τη γραφή μηνυμάτων σε ελληνικούς χαρακτήρες ιδιαίτερα δύσκολη. Η επιλογή των χαρακτήρων είναι ασφαλώς προσωπική επιλογή του καθενός, αλλά πιστεύω ότι η προτροπή για χρήση ελληνικών χαρακτήρων θα βοηθήσει τόσο τα μέλη, όσο και τους επισκέπτες.
« Τελευταία τροποποίηση: 23/05/02, 14:54 από Σπύρος »

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re: Ελληνικοί χαρακτήρες
« Απάντηση #1 στις: 04/03/02, 01:37 »
Δυστυχώς πολλοί γράφουν από πανεπιστήμια εξωτερικού όπου δεν είναι (όπως είναι φυσικό ) τα ελληνικά περασμένα στους υπολογιστές. Όπως καλή ώρα γίνετε με εμένα.

Σπύρος:Αν απορείτε πως εμφανίζονται ελληνικά σε αυτό το post του sourwtiri είναι γιατί τα άλλαξα.
« Τελευταία τροποποίηση: 23/05/02, 14:58 από Σπύρος »
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος Φιλόμουσος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε μας μεράκι γίνεται τραγούδι και το λέμε...
    • Προφίλ
Re: Ελληνικοί χαρακτήρες
« Απάντηση #2 στις: 04/03/02, 09:00 »
Δεν γνώριζα ότι το Πανεπιστήμιο δεν υποστηρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες. Δεν ξέρω επίσης σε ποιες άλλες περιπτώσεις συμβαίνει το ίδιο.
« Τελευταία τροποποίηση: 01/01/70, 02:00 από 1017118800 »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Ελληνικοί χαρακτήρες
« Απάντηση #3 στις: 10/05/02, 19:33 »
Παιδιά, δεν ξέρω αν αυτό που θα πω βοηθήσει κάποιον να βρεί τη λύση.  Έχω φοιτήσει στο ίδιο αγγλικό πανεπιστήμιο με το σουρωτήρι.  Θυμάμαι λοιπόν ότι εκείνο τον καιρό πολλοί Έλληνες φοιτητές είχαν δισκέττες από τις οποίες "φόρτωναν" τους Ελληνικούς χαρακτήρες και μπορούσαν να τους χρησιμοποιήσουν στα terminals του πανεπιστημίου.  Μετά από όσα άκουσα για το θέμα αυτό, τείνω να πιστέψω ότι αυτές οι δισκέττες πιθανόν να περιείχαν κάτι περισσότερο από απλές γραμματοσειρές.  Απ' ότι θυμάμαι, κάποιοι από αυτούς τους φοιτητές είχαν αξιοθαύμαστες γνώσεις σε θέματα υπολογιστών.  Ξέρει κανείς άν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Αντε παιδια κάντε καμιά προσπάθεια μπάς και -δούμε άσπρη μέρα-

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
για σας πεδια.. πος παει?? λοιπον.. οπως ειπαν πολοι ζουν στο εχωτερικο.. οπως και εγω! αλλα εχω πανω στο pc μου ελληνικους χαρακτηρες αλλα το προβλιμα ειναι οτι για να γραψω ενα μυνημα στα ελληνικα μου περνει μια ωρα!!! στα αγγλικα σε δευτερολεπτα τελιωνω! ετσι προτιμω να γραφω αγγλικα! αλλα στην περιπτωση που αποφασησουν οι admin. τη χρηση ελληνικων χαρακτηρων θα το κανω.. αλλα θα προτημουσα να μηνει οπως ειναι το forum!! :) ;) ;D ;D
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Το θέμα των ελληνικών χαρακτήρων μας απασχολεί εδώ και καιρό. Πρέπει ο υπολογιστής να έχει περασμένο το Greek Support.

Για Win95 δείτε http://www.microsoft.com/typography/multilang/default.htm

Κάτι παρόμοιο ισχύει και για Win98 και WinMe

Όσο για τα πανεπιστήμια, είναι δύσκολο να υπάρχουν τα Ελληνικά ήδη εγκατεστημένα και ακόμη πιο δύσκολο να έχει κανείς τα rights για να τα εγκαταστήσει.

Οπότε δυστυχώς μάλλον θα πρέπει να διαβάζουμε τα λατινικά που γράφουν κάποιοι...συμπεριλαμβανομένου και εμένα αφού μου είναι ποιο εύκολο να γράφω στα λατινικά.

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΗΣ

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
    • Προφίλ
ρε παιδιά έχει δίκιο ο φίλος που συστήνει να γράφουμε ΕΛΛΗΙΝΙΚΑ-ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Ολοι μας μάθαμε να παίζουμε κιθάρα και δεν μπορούμε να βάλουμε τα δαχτυλάκια μας στο πληκτρολόγιο και να προσπαθήσουμε να γράψουμε Ελληνικά. Το βρίσκω απαράδεκτο αυτό!!!!!!!!

παράκληση: τουλάχιστον προσπαθείστε και θα δείτε ότι είναι πολύ ποιό εύκολο από το να πιάσεις ακκόρντα στη κιθάρα

ευχαριστώ για τη προσπάθεια

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Kai pali enapokeitai sth diakritikh eyxereia tou kathenos. An loipon oi forumatzhdes :) den epivalloun th xrhsh ellhnikhs glwssas (kai apopsh mou einai pws den prepei na to kanoun) tote protimw na grafw greeklish. Doksa sy o Theos, ematha arketa kalh orthografia kai xrhsimopoiw kathimerina thn ellhnikh glwssa, gia na anhsyxw mhpws lhsmonhsw to tropo grafhs ths...

kostas28

  • Επισκέπτης
tha symfwnisw me ton kostas kai ton bluewind. gia paidia pou vriskontai sto eksoteriko einai dyskolo na grapsoume me ellinikous xaraktires. kai se teliki analysi den pisteuw oti einai toso dramatika ta pragmata me latinikous xaraktires.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Να πώς μπορείτε να εγκαταστήσετε την υποστήριξη ελληνικών για τις διάφορες εκδόσεις των Windows:

Win 98
- Start->Settings->Control Panel->Add/Remove Programs->Windows Setup->Multilanguage Support->Greek->OK->OK
- Start->Settings->Control Panel->Keyboard->Language->Add->Greek->OK->OK

Win NT
- Start->Settings->Control Panel->Keyboard->Input Locales->Add->Greek->OK

Win2k
- Start->Settings->Control Panel->Regional Options->General->Language Settings for the system->Greek->OK
- Start->Settings->Control Panel->Keyboard->Input Locales->Add->Greek->OK

WinXP
- Start->Control Panel->Regional Options->Languages->Details->Add->Greek->OK->OK

- Σε όλες τις περιπτώσεις αλλάζουμε μεταξύ του ελληνικού και του ξένου πληκτρολογίου πατώντας τα πλήκτρα Αριστερό-Alt και Αριστερό-Shift (κεφαλαίων) μαζί.
- Για Windows NT/2000/XP είναι απαραίτητο να έχουμε πρόσβαση διαχειριστή (Administrator) στο σύστημα.
- Κατά την εγκατάσταση των ελληνικών θα χρειαστείτε κατά πάσα πιθανότητα το αντίστοιχο CD των Windows που είναι εγκατεστημένα στον υπολογιστή.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος eleftheria

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Οκ βρε παιδιά το καταλαβαίνω να μενει κανείς στο εξωτερικό.Όπως επίσης και να μην έχει περασμένα τα ελληνικά.Στη δική μου περίπτωση ομως...;Έχω Windows XP.Τα ελληνικά είναι μια χαρά περασμένα,αλλά απ'οτι φαίνεται έχω πρόβλημα με το internet.Μέχρι να ολοκληρωθεί η προβολή οποιασδήποτε σελίδας,μπορώ να γράψω ελληνικά,μετα πάει κατευθείαν σε λατινικούς(ας πούμε)χαρακτήρες.Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τίποτα δεν πιάνει.ΐΏΉΏΒ(ftou den to prolaba blepete?ΐΏΉΏΒ=opoios)Opoios loipon mporei na me boh8hsei 8a to ektimousa polu.Alliws anagastika 8a me yposthte... :( Oxi tipote allo eida ki epa8a na ma8w na grafw me latinikous... :-[
eleftheria

Αποσυνδεδεμένος analogio

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Στα XP μπορειτε να γραφετε και να διαβαζετε Ελληνικα και απο Αγγλια και απο Γροιλανδια

Intenet Explorer-
View-
Enconding-
Greek (Windows)

Για Ελληνικο πληκτρολογιο

Δεξι κλικ πανω στη γλωσσα
Settings-
Add-
Greek-

Επισης εκει μπορειτε να βρειτε και το περιφημο
Greek Polytonic.

Προσωπικα τα γκρηγκλις καταστρεφουν τα ματια μου και μ'αηδιαζουν σωματικως.


Αποσυνδεδεμένος eleftheria

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αντε παιδια κάντε καμιά προσπάθεια μπάς και -δούμε άσπρη μέρα-

Δοκίμασα όλα αυτα που λέτε αλλά τζίφος... :-\Αλλά επειδή κι εμένα με ενοχλεί να διαβάζω λατινικούς χαρακτήρες και πολλές φορές προσπερνάω τα μηνύματα που είναι γραμένα έτσι,κάνω την εξής διαδικασία.Γράφω τα μηνύματα μου στο WordPad και μετα Copy Paste και τελείωσε η υπόθεση.

Θοδωρή δεν πιστεύω να έχεις παράπονο.. :)
eleftheria

Αποσυνδεδεμένος Enior

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
για σας πεδια.. πος παει?? λοιπον.. οπως ειπαν πολοι ζουν στο εχωτερικο.. οπως και εγω! αλλα εχω πανω στο pc μου ελληνικους χαρακτηρες αλλα το προβλιμα ειναι οτι για να γραψω ενα μυνημα στα ελληνικα μου περνει μια ωρα!!! στα αγγλικα σε δευτερολεπτα τελιωνω! ετσι προτιμω να γραφω αγγλικα! αλλα στην περιπτωση που αποφασησουν οι admin. τη χρηση ελληνικων χαρακτηρων θα το κανω.. αλλα θα προτημουσα να μηνει οπως ειναι το forum!! :) ;) ;D ;D

Τουλάχιστον αν είναι να γράφουμε στα ελληνικά, να γίνεται με σωστή ορθογραφία...Αλλιώς καλύτερα greeklish..No offence mate...

Move on, be brave, don't weep on my grave,
cause i am no longer here, but please never let
your memory of me dissapear...
Move on, be brave, don't weep on my grave,
'cause i am no longer here, but please never let
your memory of me dissapear..
Dream Theater

Αποσυνδεδεμένος giteana

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Αχ, στην αρχή των τραγουδιών το αχ είναι γραμμένο
    • Προφίλ
Καλά τα λες Enior, αλλά ούτως ή άλλως, υπάρχει κι άλλος τρόπος να διορθωθεί αυτό...
Γράφουμε το κειμενάκι μας στο Word που έχει κι εκείνη την τόοοοσο χρήσιμη λειτουργία, που λέγεται ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΚΕΙΜΕΝΟΥ, και θέλουμε δε θελουμε, μας κοκκινίζει ωραία και καλά τα ορθογραφικά λάθη στο κείμενό μας, οπότε είναι εύκολο να γράψει σωστά ακόμα κι ένα 8χρονο πιτσιρίκι.
Τώρα αν όλα αυτά τα αγαπητά μέλη τα θεωρούν... κουραστικά, τότε τι να πω....Φαντάζομαι το ίδιο κουραστικό θα ήταν να μάθουν και τα πρώτα τους ακόρντα στην κιθάρα...
Και φυσικά, no offence...
Giteana
Κι αν μας αντέξει το σκοινί, θα φανεί στο χειροκρότημα...

Αποσυνδεδεμένος Ararvin1967

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σαν κάποιος που δεν πολυγνωρίζει από φόρουμς ,μπορώ να πω ότι απλώς τα λεγόμενα greekenglish είναι κουραστικά για το μάτι του κάθε αναγνώστη.
Όσες φορές έχω συναντήσει μήνυμα σε greekenglish ή δεν το διαβάζω ή το περνάω πολύ γρήγορα.
Από εκεί και πέρα είναι στη διακριτική ευχέρεια του καθένα να αποφασίσει πως θα τυπώσει τη σκέψη του και το λόγο του.
Σίγουρα όμως θα υπάρχουν κι εκείνοι που πραγματικά θα έχουν κάποιο πρόβλημα τεχνικής φύσης με το κομπιούτερ τους.
Είναι ωραία η θάλασσα γιατί σε εσένα μοιάζει

Αποσυνδεδεμένος hello_earth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
μάλιστα, ώστε δεν τα πάτε τα γκρίκλις.
να αναφέρω τους δικούς μου λόγους που μου είναι ιδιαίτερα αρεστά:
1) τα ελληνικά δεν είναι η μητρική μου γλώσσα, με βολεύουν πιο πολύ οι αγγλικοί χαρακτήρες, γράφω ελαφρώς πιο γρήγορα έτσι. εξάλλου δεν νιώθω καμία διαφορά, ούτε προφανώς ταπεινώνεται το εθνικό μου φρόνημα (...) - αλλά σέβομαι πως κάποιοι μπορούν να παρεξηγούνται και έχουν κάθε δηκαίωμα - πάντως στην μητρική μου γλώσσα (ρώσικα) γράφω πάλι με λατινικούς χαρακτήρες. Και προφανώς δεν έχω κανένα πρόβλημα στην ανάγνωση
2) κάνω τρελλά λάθη που φαίνονται και τσιμπάνε πιο πολύ άν χρησιμοποιώ τους ελληνικούς χαρακτήρες
3) βαριέμαι ειλικρινά να αλλάζω συχνά από λατινικούς σε ελληνικούς και αντίστροφα - το βλέπω σαν σπατάλη χρόνου

χμ. πάνως σέβομαι την παράκληση (που την διάβασα σε παραθυράκη-banner) αν και με χαλάει λίγο.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Εγω επειδη εγραφα με greeklish (και γραφς ακομα στο τσατ.) δεν εχω προβλημα. Μαλιστα κατηγοτουμε για ορθογραφικα λαθη τα οποια εχουν προελθει απο τη χρηση greeklish. Αλλα οποιος 8ελει ας γραφει. Εγω αλλαξα μονο και μονο για να ειναι οποιο ευκολοδιαβαστα απο οσους πιστευουν οτι ειναι.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος hello_earth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
χαχα σωστό σε βρίσκω :)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Ο λόγος είναι απλός και είναι για την ευκολία ανάγνωσης. Το να κρύψεις τα ορθογραφικά λάθη πίσω από τα Greekenglish είναι άκομψος τρόπος. Καλύτερα να διορθώσετε τα ορθογραφικά σας παρά να μας βγάζετε τα μάτια  ;D

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ο λόγος είναι απλός και είναι για την ευκολία ανάγνωσης. Το να κρύψεις τα ορθογραφικά λάθη πίσω από τα Greekenglish είναι άκομψος τρόπος. Καλύτερα να διορθώσετε τα ορθογραφικά σας παρά να μας βγάζετε τα μάτια  ;D
+1 ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Προς Ρούφους

Αυτό που έγραψα πιο πάνω δεν πήγαινε προσωπικά σε σένα αλλά προς πάσα κατεύθυνση.

Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι  :P

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Διαβάζοντας τα παραπάνω, κατανοώ τώρα γιατί οι συντελεστές αναγκάστηκαν να επιβάλουν την χρήση των Ελληνικών γραμμάτων στο κιθάρα. Γιατί πολύ απλά διαφορετικά κανένας δεν θα δεχόταν να γράψει με ελληνικούς χαρακτήρες.
  Θέλω να κάνω την εξής παρατήρηση, δεν τίθεται θέμα εθνικού φρονύματος, απλώς είμαστε Έλληνες και μας είναι ποιο εύκολο να διαβάζουμε τα ελληνικά γιατί είναι η μητρική μας γλώσσα, με αυτήν μεγαλώσαμε, όπως το ίδιο συμβαίνει με τους Γάλλους, τους Άγγλους, τους Ρώσους αλλά και με όλους τους ανθρώπους του πλανήτη γή. (μπορεί το ίδιο να συμβαίνει και στους εξωγήινους, δεν ξέρω!)
  Και σαφώς θα συμφωνήσω με τους παραπάνω σύντεχνους και αγαπημένους φίλους. Όταν βλέπω ξένη γραφή στην οθόνη, και ειδικά greeklish, δεν τα διαβάζω, γιατι μέχρι να ολοκληρώσω δυο σειρούλες με έχει ποιάσει πονοκέφαλος, μου είναι υπερβολικά δύσκολο. Σε αντίθεση με τα καθαρά Αγγλικά ή τα Γαλλικά τα οποία μιλάω, διαβάζω και γράφω άψογα. Το πρόβλημα δεν είναι στους λατινικούς χαρακτήρες, αλλα στο να διαβάσω ελληνικά με λατινικούς χαρακτήρες.
  Μου δημιουργήθηκε όμως η εξής απορία, κιθαρωδέ;  , τι θα γίνει με τα παιδιά που γράφουν απο το εξωτερικό και δεν μπορούν να κάνουν μετατροπή σε ελληνικά;  τους κατανοώ, τους σέβομαι, και δεν θα ήθελα να λείπουν απο την παρέα μας μόνο και μόνο λόγω απόστασης και λόγω γραφής. Λύσε μου σε παρακαλώ αυτή την απορία.
Nick the best.- Κάθε βράδυ με νανουρίζει ο ρυθμός των αναπνοών σου.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Για αυτούς που δεν έχουν ελληνικά στον Η/Υ τους και δεν μπορούν να εγκαταστήσουν, υπάρχουν λύσεις.
Διαβάστε εδώ: Ελληνικά και όχι greeklish!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
5746 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/07, 02:20
από Kerwyn
2 Απαντήσεις
2960 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/08, 17:55
από GreekDudeCovers
4 Απαντήσεις
4405 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/09, 09:27
από Ο Νέος Κιθαρωδός
1 Απαντήσεις
11615 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/10, 16:14
από Korgy
0 Απαντήσεις
3051 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/11, 17:48
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
1711 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/11, 14:05
από Βραζίλης
6 Απαντήσεις
6970 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/15, 13:14
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
0 Απαντήσεις
1239 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/20, 17:56
από MARIOS F
0 Απαντήσεις
1171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/20, 18:35
από MARIOS F
2 Απαντήσεις
1666 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/21, 22:37
από MARIOS F