Σελίδες:
  • #1 από Wintermute23 στις 24 Jun 2008
  • Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος για το θέμα όπως επίσης και αν ο τίτλος είναι εύστοχος.
    Έστω ότι θες μια κιθάρα ESP EC-1000,η οποία στον Thomann κάνει 1020€.
    Για καλή σου τύχει όμως την βρίσκεις στο E-bay στο 1/3 της τιμής αλλά με το εξής πρόβλημα:




    Από μπροστά είναι άψογη


    Ο κάτοχος της λέει πως δεν επιρρεάζεται ο ήχος.
    Η κρίσιμη ερώτηση λοιπόν,αξίζει να την αγοράσει κανείς?
  • #2 από RoyBatty στις 24 Jun 2008
  • Ε αν είναι δυνατόν να επηρρεάζεται ο ήχος από ένα ξεφλούδισμα  ;D (μιας και απ'οτι φαίνεται στην φωτογραφία,δεν έχει σπάσιμο στο ξύλο)
    Για το ένα τρίτο της τιμής θα σου έλεγα να την πάρεις (αν και πάω στοίχημα πως η δημοπρασία θα λήξει παραπάνω από 340 ευρώ)
    Αυτό το ξεφλουδισμα μπαλώνεται πολύ εύκολα,και δεδομένου της θέσης του,ούτε καν φαίνεται όταν παίζεις.
  • #3 από GreekDudeCovers στις 24 Jun 2008
  • Θα συμφωνήσω απόλυτα. Χτύπα την όσο μπορείς! Δεν επηρρεάζει αρνητικά τίποτα αυτό, και ούτε καν φαίνεται.
  • #4 από drakoumel στις 24 Jun 2008
  • Μπορεί να φανώ λίγο άκυρος αλλά έριξα μια ματιά και κρίνοντας απο τις τιμές που βλέπω νομίζω ότι μπορείς να την πάρεις μισοτιμής καινουργια......δε το ψάχνεις λίγο ακόμα? οκ...δεν είναι το 1/3 τις τιμής...αλλά με 150€ παραπάνω την παίρνεις του κουτιου...
    Αν κάνω κάπου λάθος παρακαλώ κάποιον να με διορθώσει.......
  • #5 από teo_gp στις 24 Jun 2008
  •  Εγώ θα την αγόραζα... Καταρχήν γιατί τα χτυπήματα στις ηλεκτρικές (εντάξει όχι και τόσο στην συγκεκριμένη) μου αρέσουν και κατά δεύτερον πραγματικά δεν επηρρεάζει τον ήχο και φτιάχνεται με πολύ λίγα χρήματα :D :D :D
  • #6 από Johnie Darko στις 24 Jun 2008
  • Εγω θα την επαιρνα... Ενταξει αν ηταν κατι μπροστα μπορει οχι, αλλα εκει που ειναι... Κι εγω εχω μια που εχει ενα τετοιο προβλημα και ειναι αψογη... Ειχε φουσκα/ξεφλουδισμα στο χρωμα την οποια εβγαλα για να μην μαγκωσει σε κανα ρουχο και γινει μεγαλυτερη ζημια. Ετσι τωρα εχει στο πισω μερος ενα σημειο που φαινεται το ξυλο και εχει φυγει το χρωμα. Μοιαζει με χτυπημα αλλα δεν ειναι και ουτε καν φαινεται οταν παιζεις ή οταν την εχεις ακουμπισμενη... Κατα τα αλλα η κιθαρα σκιζει, οποτε γιατι οχι;
  • #7 από taxfreesax στις 24 Jun 2008
  • χτυπα αλλυπητα!   :o
  • #8 από Zeppelin στις 24 Jun 2008
  • Χτύπα για θα σε προλάβω... ;D
  • #9 από taxfreesax στις 24 Jun 2008
  • Χτύπα για θα σε προλάβω... ;D

    'η εγω..... 8)
  • #10 από drakoumel στις 25 Jun 2008
  • Μη σκοτώνεστε παιδιά....ένας ένας.....μη του τη φάτε την κιθάρα του παιδιου....
    Όχι τίποτε άλλο ...δε στέλνει και Ελλάδα κιόλας....:P :P :P :P
  • #11 από zeromancer στις 25 Jun 2008
  • χτυπατην κ μετα χτυπατην στο πατωμα για να γινει οοοοοολη η κιθαρα σαν το χρωμα του χτυπηματος...πρωτοτυπια???καλο????
    χςρισ πλακα δεν επιρεαζει κ η δικια μου εχει χτυπησει σε εκεινο το σημειο κ δεν εχει κανενα προβλημα λεει τοπ παιδι που του την πουλησα...
  • #12 από Jezus στις 25 Jun 2008
  • Για το 1/3 της τιμης σιγουρα θα την επερνα, και για παραπανω πιθανως. Αλλα αν δεν στελνει Ελλαδα που λενε τα παιδια τοτε...
  • #13 από Wintermute23 στις 28 Jun 2008
  • Χαρακτηρίστε με όπως θέλετε,αλλά δυστυχώς το χτύπημα με ξενερώνει αρκετά και παρά την ευκαιρία
    δεν θα κάνω κίνηση.Ως δείγμα καλοσύνης για τις απαντήσεις σας,σας παραθέτω το link:
    http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=260254754174&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=016
    Να σημειώσω πως δεν τον έχω ρωτήσει αν στέλνει Ελλάδα γιατί περίμενα να δω που θα φτάσει η τιμή.
    Έχει 2 μέρες ακόμα!
  • #14 από drakoumel στις 28 Jun 2008
  • Πιστεψε με Wintermute δεν ήταν και τόσο δύσκολο να βρεθεί....
    Αλλά όπως είπα πιο πάνω εγώ τον ρώτησα και δεν στέλνει Ελλάδα....
  • #15 από Wintermute23 στις 28 Jun 2008
  • Κρίμα...
    Μια άλλη που θα ήθελα,αλλά σε άλλο χρώμα ειναι η:
    http://cgi.ebay.com/Schecter-C-1-Classic-Guitar-Many-Extras-NOW-REDUCED_W0QQitemZ330246306908QQihZ014QQcategoryZ121166QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
    Πουλάνε πολλες μπλε και 3-Tone Burst.Αλλά νομίζω πως το Antique είναι αυτό που σπέρνει!
  • #16 από drakoumel στις 28 Jun 2008
  • Ε...αυτή χτύπα τη ααλύπητα, αβασάνηστα και αφοβα....
    Απο ότι είδα πρεπει να στέλνει εδώ....
Σελίδες: