Αποστολέας Θέμα: Που μπορω να βρω Marshall DSL401?  (Αναγνώστηκε 4835 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Που μπορω να βρω Marshall DSL401?
« στις: 04/04/05, 21:55 »
Καλησπερα,

Μετα απο επισκεψη μου στην αντιπροσωπεια των σεριφιδων , και μετα απο δοκιμη του συγκεκριμενου μοντελου, απογοητευτικα πολυ , και αναρωτιεμαι στην Αθηνα ποιος μπορει να εχει αυτον τον ενισχυτη σε στοκ ωστε να παω να τον δοκιμασω, μηπως και εφταιγε το συγκεκριμενο κομματι που δοκιμασα...

Διαμαντοπουλος και Καγμακης δεν τον εχουν.

Δεν ξερω γιατι, αλλα στην Αγγλια οταν ειχα ακουσει δυο κοματια απο τους συγκεκριμενους σεριφιδες, με ειχαν ενθουσιασει και στο τσακ δεν εβγαλα το πορτοφολι απο την τσεπη. Βεβαια εκει τους συγκρινα ακουστικα με την Σκουιερ μου σε συνδιασμο με τον μικρο Φεντερ Φροντμαν.

Εδω Ελλαδα, επαιξα δυο εβδομαδες με το Ταυρακι και τον τρανσιστορατο σεριφη που εχω, μετα πηγα να ακουσω τον Marshall DSL401 και η διαφορα στον ηχο δεν με επεισε ΚΑΘΟΛΟΥ, αν και ειμουν θετικα προδιαθετιμενος ως προς τον συγκεκριμενο ενισχυτη. Αντιθετα δυο λαμπατοι Λανευ που ακουσα με ενθουσιασαν , και ας επαιξα τον σεριφη με Λεσπολ στανταρ, και τους Λανευ με Βιζιερ .

Ευχαριστω που με ακουσατε...

Γιαννης.
Downhill mountain biking :)

Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Που μπορω να βρω Marshall DSL401?
« Απάντηση #1 στις: 05/04/05, 12:46 »
γιατι δεν παιρνεις ενα τηλφωνακι στα κεντρικα του BON STOUDIO και ρωτησε τους που μπορεις να βρεις τον ενισχυτη να τον δοκιμασεις.. Το τηλ ειναι 210-3809605 και 210-3802942

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Που μπορω να βρω Marshall DSL401?
« Απάντηση #2 στις: 05/04/05, 21:31 »
Καλησπερα,

Μετα απο επισκεψη μου στην αντιπροσωπεια των σεριφιδων , και μετα απο δοκιμη του συγκεκριμενου μοντελου, απογοητευτικα πολυ , και αναρωτιεμαι στην Αθηνα ποιος μπορει να εχει αυτον τον ενισχυτη σε στοκ ωστε να παω να τον δοκιμασω, μηπως και εφταιγε το συγκεκριμενο κομματι που δοκιμασα...

Διαμαντοπουλος και Καγμακης δεν τον εχουν.

Δεν ξερω γιατι, αλλα στην Αγγλια οταν ειχα ακουσει δυο κοματια απο τους συγκεκριμενους σεριφιδες, με ειχαν ενθουσιασει και στο τσακ δεν εβγαλα το πορτοφολι απο την τσεπη. Βεβαια εκει τους συγκρινα ακουστικα με την Σκουιερ μου σε συνδιασμο με τον μικρο Φεντερ Φροντμαν.

Εδω Ελλαδα, επαιξα δυο εβδομαδες με το Ταυρακι και τον τρανσιστορατο σεριφη που εχω, μετα πηγα να ακουσω τον Marshall DSL401 και η διαφορα στον ηχο δεν με επεισε ΚΑΘΟΛΟΥ, αν και ειμουν θετικα προδιαθετιμενος ως προς τον συγκεκριμενο ενισχυτη. Αντιθετα δυο λαμπατοι Λανευ που ακουσα με ενθουσιασαν , και ας επαιξα τον σεριφη με Λεσπολ στανταρ, και τους Λανευ με Βιζιερ .

Ευχαριστω που με ακουσατε...

Γιαννης.

Γιάννη
εχω τον 201 που στην ουσια ειναι ο ιδιος ενισχυτης με λιγοτερα βαττ. Το μηχανημα με καλες λυχνιες πανω του ειναι ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ με τα MG kai τα ΑVT. Τους εχω ακουσει και τους 3 παραλληλα.

Αν ησουν απο Θεσσαλονικη η αν ερχεσαι καθολου απο εδω ευχαριστως να ακουσεις και να παιξεις τον δικο μου. Ο δικος μου εχει αναβαθμιστει με τις μπλε GROOVE tubes και με εναν μεγαλο output transformer. Μπορεις να τον "ανοιξεις" και παραπανω απο τον 401 και το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο και στα καθαρα αλλα και στα βρωμικα τα οποια ειναι πραγματικα ομορφα!!!

Σκεφτομουν να τον πουλουσα να δοκιμαζα κατι αλλο, αλλα τωρα δε το σκεφτομαι!


Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Που μπορω να βρω Marshall DSL401?
« Απάντηση #3 στις: 06/04/05, 11:38 »
File pureanalog,

Akrivws ayto poy eipes , alles luxnies kai allo speaker, einai ayta poy akouw apo 3enous gia toys DSL401/201,

moy lene oti oi enisxites metamorfonontai etsi... kai to dexomai ayto poy les,

Apla o DSL401 einai eidi 120eu akrivoteros apo ton antistoixo Laney poy akousa, kai me stock tubes kai speaker den me enthousiase se sxesi me toys MG. O laney omws me enthousiase. Apla perimenw na vrw kai 2o komati DSL gia na dw mipws petuxa kanena me psofies luxnies... h` mipws apla alla3e h apopsi moy mesa se ena mina.. se sxesi me toys  DSL poy dokimaza stin Agglia.
Downhill mountain biking :)

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Που μπορω να βρω Marshall DSL401?
« Απάντηση #4 στις: 06/04/05, 12:22 »
kai me tis stock lyxnies pistevw oti o DSL einai poly kalyteros apo enan MG.

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Που μπορω να βρω Marshall DSL401?
« Απάντηση #5 στις: 06/04/05, 12:43 »
Pure , στο πολυ διαφωνουμε μονο... στο οτι ειναι καλυτερος ναι ειναι... απλα το κοματι που δοκιμασα στο μπον στουντιο, δεν ηταν τοσο καλυτερο ωστε να πω "ναι παρε 650ευρω και δωστον". Οι Λανευ ηταν, γιαυτο και αναζητω στην Αθηνα καποιον αλλο σεριφη να δοκιμασω. Μου ειπαν οτι ο καγμακης εχει... που οταν πηγα δεν ειδα τιποτα, αλλα και να ειχε... δεν εχει χωρο να τον δοκιμασεις. Ενα αλλο μαγαζι στην ακαδημιας μου ειπαν και ξεχασα το ονομα του...
Downhill mountain biking :)

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Που μπορω να βρω Marshall DSL401?
« Απάντηση #6 στις: 07/04/05, 10:43 »
Ενα αλλο μαγαζι στην ακαδημιας μου ειπαν και ξεχασα το ονομα του...

Ομως μου μπορει να λες ειναι ο 'Γερος' διπλα στο παλιο Rock City...

Art Music, Ακαδημιας 69, Τηλ. 210-3821038

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Που μπορω να βρω Marshall DSL401?
« Απάντηση #7 στις: 07/04/05, 12:21 »
Pure , στο πολυ διαφωνουμε μονο... στο οτι ειναι καλυτερος ναι ειναι... απλα το κοματι που δοκιμασα στο μπον στουντιο, δεν ηταν τοσο καλυτερο ωστε να πω "ναι παρε 650ευρω και δωστον". Οι Λανευ ηταν, γιαυτο και αναζητω στην Αθηνα καποιον αλλο σεριφη να δοκιμασω. Μου ειπαν οτι ο καγμακης εχει... που οταν πηγα δεν ειδα τιποτα, αλλα και να ειχε... δεν εχει χωρο να τον δοκιμασεις. Ενα αλλο μαγαζι στην ακαδημιας μου ειπαν και ξεχασα το ονομα του...

me 650 pou ton brhkes omws?

850 thelei o Thomann.

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Που μπορω να βρω Marshall DSL401?
« Απάντηση #8 στις: 07/04/05, 13:37 »
Thanks Arg0.

600-650 einai h timi toy stin Agglia,

o LC30 exei antistoixa 550eu.
Downhill mountain biking :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
4804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/05, 18:55
από math2014
7 Απαντήσεις
4069 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/06, 23:56
από Light_Without_Heat
Marshall AVT-275

Ξεκίνησε από paylos87 Ενισχυτές

5 Απαντήσεις
3829 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/08, 12:48
από hammer
0 Απαντήσεις
2354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/08, 16:20
από Si_rah
19 Απαντήσεις
7267 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/08, 12:20
από Baroness
61 Απαντήσεις
17486 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/02/08, 15:21
από blackie
1 Απαντήσεις
3013 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/08, 16:37
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
19 Απαντήσεις
7741 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/09, 17:23
από bassbill
11 Απαντήσεις
4589 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/09, 20:20
από Strgr
7 Απαντήσεις
3607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/17, 18:57
από adr1anos