Αποστολέας Θέμα: Esperance  (Αναγνώστηκε 2085 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dan Agg

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
    • Mirrorvain
Esperance
« στις: 01/01/13, 21:42 »
Ενα instrumental κομματι που εγραψα. Τις γνωμες σας παρακαλω..[size=78%] [/size]


Αποσυνδεδεμένος tsirigotis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Esperance
« Απάντηση #1 στις: 01/01/13, 22:01 »
Ωραίο κομματάκι σκοτεινό μελαγχολικό μπράβο :up με μόνη ένσταση ότι είναι κάπως flat δλδ δεν έχει μια κορύφωση να .κρατάει  ποιο πολύ το ενδιαφέρων  !
« Τελευταία τροποποίηση: 01/01/13, 22:03 από tsirigotis »

Αποσυνδεδεμένος Dan Agg

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
    • Mirrorvain
Απ: Esperance
« Απάντηση #2 στις: 02/01/13, 06:51 »
thanks, συνηθως την βαζω αυτην την κορυφωση (αμα θες δες και το whale's cry που εχω ανεβασει που ο ηχους βυθου/φαλαινων ειναι μονο απο κιθαρα/εφε/δοξαρι) αλλα αυτη τη φορα ειπα να το κανω minimal

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Esperance
« Απάντηση #3 στις: 02/01/13, 13:38 »
Δε το βρήκα μελαγχολικό, μόνο ατμοσφαιρικό :)
Μου άρεσε πάρα πολύ ,μου κράτησες αμείωτο το ενδιαφέρον ως το τέλος! Ωραία και τα υπόλοιπα που άκουσα  ;)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Esperance
« Απάντηση #4 στις: 02/01/13, 17:02 »
Νομιζω πως θα συμφωνησω με τον tsirigotis. Το κομματι εχει μια αρχη που σε καθοδηγει σε ενταση, ειτε με καποιο ρυθμικο μοτιβο απο κρουστα, ειτε με εντονοτερη ενορχηστρωση, ομως παραμενει στασιμο και στα 2 επιπεδα ( εντασης/ρυθμου ).

Παρολαυτα, ειναι ενα ωραιο κομματι που εαν ειχε χρησιμοποιηθει παραλληλα με εικονα ( κινουμενη ή σταθερες ) θα ηταν ομορφο!!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Esperance
« Απάντηση #5 στις: 02/01/13, 22:37 »
Πολύ καλό!  :up Η σύνθεση αυτή καταφέρνει να δημιουργεί αισθήματα με πολύ λίγο κόπο/νότες, το καταφέρνει βασικά με επαλαμβανόμενα μοτίβα τονικής και τρίτης ή αρπέζ με τονισμό της τρίτης, καθώς και με προσεκτικά επιλεγμένες μπάσες νότες μεγάλης διάρκειας που δίνουν δραματικό τόνο.
Υπάρχει ομορφιά στην απλότητα. Mπράβο Dan Agg!

Αποσυνδεδεμένος Dan Agg

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
    • Mirrorvain
Απ: Esperance
« Απάντηση #6 στις: 04/01/13, 09:36 »
Thanks παιδια, για να απαντησω στον freemind, επειδη βαζω σχεδον παντου, ΠΑΝΤΟΥ κρουστα, αυτη τη φορα δεν το εκανα επιτηδες! Κυριως γιατι πιστευω οτι δεν θα εβρισκα ευκολα τον καταλληλο ηχο που θα ηθελα (συγκεκριμενα εχω ξοδεψει ατελειωτες ωρες και ενεργεια για καθαρα ροκ ντραμς απο superior drummer και μονο με αυτα εχω ασχοληθει, και οταν λεμε ατελειωτες εννοουμε ατελειωτες!). Παρολαυτα ητανε το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα για αυτο και συμφωνω με αυτο που λες. Για αυτο το λογο το κρατησα καταρχας ετσι και στην πορεια καποια στιγμη πιστευω θα γινει και αυτο..