Αποστολέας Θέμα: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr  (Αναγνώστηκε 85341 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Όλες οι συναντήσεις που κάνουμε έχουν σκοπό να γνωριστούμε φυσικά και στο τέλος να παίξουμε και να τραγουδήσουμε. Και όλο (με εξαίρεση τις συγκεντρώσεις του Βασίλη) μαζευόμαστε σε κάποιες ταβέρνες όπου αφ' ενός οι άνθρωποι μας βαριούνται, αφ' ετέρου δε λείπει ο κατάλληλος εξοπλισμός. Προτείνω λοιπόν το εξής (νομίζω είχε γίνει στη Θεσσαλονίκη κάτι παρόμοιο)

Κλείνουμε LIVEάδικο μικρό κάποια μέρα που δεν έχει κανένα γκρουπάκι (και υπάρχουν πολλά). Μαζευόμαστε εκεί , τα ποτάκια τα φροντίζει το μαγαζί, ούτε ρεφενέ ούτε τίποτα, ο εξοπλισμός υπάρχει (ε, μη θέλετε να κάνετε και sound check πρωτα τρομάρα σας, τύμπανα ενισχυτές κονσόλες μικρόφωνα κλπ όμως εκεί θα είναι) και ανα λίγη ώρα ανεβαίνουν επάνω όσοι θέλουν να παίξουν (από γκρουπάκια και σόλο καλλιτέχνες εδώ , να φάνε και οι κότες, όλο και κάποιος θα παιζει). Μια παράμετρος που θα μπουσούσαμε να εξετάσουμε είναι και το κοινό να αποφασίζει πόση ώρα θα παίζει το κάθε σχηματάκι. Όσο τον χειροκροτούν παίζει, μόλις αρχίσουν τα κραξίματα , αποχωρεί (και άλλα τέτοια ευγενικά μαζί με show και ανέκδοτα).  Φυσικά δεν είναι για τώρα αφού είναι περίοδος διακοπών αλλά μπορούμε να το κανονίσουμε για τέλος Σεπτέμβρη, αρχές Οκτώβρη. Αν γουστάρετε μαγαζιά υπάρχουν πολλά.


ΥΓ... ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ #14


ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ:
(Με ερωτηματικό είναι όσοι δεν είναι σίγουροι ακόμα)
(Όσοι έχετε πει ότι θέλετε, δε σας έχω γράψει όσο είστε μόνοι, πείτε ονομα μπάντας ή άλλους που θα είστε μαζί να σας γράψω)


1.  fatses asteies + Ommadawn         
2.  "Χωρίς κιθάρα"         
3.  music_journey                   
4.  Roufous + E!MA + Μαρίνα
5.  Get Wind
6.  Tracing Dawn
7.  8.  c_access + Σέλας
9.  D@ve Murray + (όνομα μπάντας ? )
10. Alex Flouros + Kostas Vrettos + qrusticks  ( ? ? ? ? )
11. dorry_walks(!) + Μολπές                        ( ? ? ? ? )
12. Sling Rotation                                      ( ? ? ? ? )
13. dynasty                                               ( ? ? ? ? )
14. motherfunkerz                                      ( ? ? ? ? )
15. Βραζίλης + Ηλεκτρικοί καλόγεροι              ( ? ? ? ? )


« Τελευταία τροποποίηση: 28/09/06, 12:04 από Βραζίλης »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #1 στις: 24/07/06, 22:21 »
μεσα με τα 1000  ;D ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #2 στις: 24/07/06, 22:28 »
Βασικά, αυτό ακριβώς γίνεται στο Lazy κάθε Τετάρτη! Από τότε που το έμαθα, πήγα σερί 3 φορές, και ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα εμπειρία το jam με διάφορους μουσικούς. Βέβαια, μεθαύριο είναι η τελευταία μέρα για το καλοκαίρι... και γενικά, από ό,τι μου έχουν πει έχει αρχίσει και αραιώνει ο κόσμος σε σχέση με τον χειμώνα που γίνεται χαμός! Αλλά και πάλι, είναι πολύ καλά- για να ξενυχτήσω 3 φορές και να ακυρώσω και μπάλα, φαντάζεστε!

Κατά συνέπεια, είτε μπορεί να κανονιστεί κάτι εκεί, είτε πάμε κατευθείαν χωρίς πολλά πολλά... είναι τόσο fun και γενικά άνετη κατάσταση που αξίζει τον κόπο- παρά τις όποιες αναστολές μπορεί να έχει κάποιος απέναντι στην ιδέα του να παίξει με εντελώς άγνωστους (ούτε καν διαδικτυακά δεν υπάρχει επαφή) μουσικούς!

Βέβαια, ως επί το πλείστον blues και funk παίζεται, με κάποιες rock (έως και hard rock) πινελιές ενίοτε...

Το αναφέρω μπας και ενδιαφέρει κάποιον...!

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #3 στις: 24/07/06, 22:37 »
(σχολιο διαγραφηκε)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/09, 11:49 από marmelaki »

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #4 στις: 24/07/06, 22:41 »
Αν είναι να κάνουμε κάτι τέτοιο καλύτερα να κλείσουμε ένα μαγαζι για εμάς μόνο για να κάνουμε όσο χαβαλέ θέλουμε, αν υπάρχουν και άγνωστοι αλλάζει το σκηνικό. Μη σας ανησυχει το που, σε νεκρές περιόδους αν τους πούμε ότι θα είμαστε καμιά 30ρια 40ρια άτομα θα κάνουν πάρτυ από τη χαρά τους.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #5 στις: 24/07/06, 22:44 »
Προσωπικά είμαι μέσα με τα 10000^567!!!!
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #6 στις: 24/07/06, 22:45 »
(σχολιο διαγραφηκε)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/09, 11:49 από marmelaki »

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #7 στις: 24/07/06, 22:48 »
Έλα ρε , τόσα γκρουπάκια υπάρχουν, θα παίξουν από ενα δύο τραγούδια ο καθένας και μετά οτι μου μουσικός μας λείπει θα κρατιεται επανω με το ζορι. Λοιπόν, μάλλον θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον οπότε δηλώνετε συμμετοχές να μετρήσω κάποια στιγμή αρχές Σεπτέμβρη άτομα και αν μας παίρνει να κλείσω μαγαζι και μετά να σας ειδοποιήσω....
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #8 στις: 24/07/06, 22:55 »
Μεσα!!!!
Παρα πολυ καλη ιδεα...

Αρηηηηηη!!!!Το project... :P 8)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #9 στις: 24/07/06, 23:04 »
Παντως εναν μπασσιστα τον εχετε σιγουρο ;D

Γερασι το project  ::) Να κατεβασουμε τον τρελο απο σαλονικη
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #10 στις: 25/07/06, 02:21 »
Να πάμε...καλή σκέψη.

Άλλωστε λίγο-πολύ όλοι νομίζω πως θέλουμε να τζαμάρουμε με άλλα παιδιά από το κιθάρα.

Ας το τολμήσουμε...και αν μας αρέσει το συνεχίζουμε.

Στο κάτω κάτω συνάντηση θα είναι και θα κάνουμε και την πλάκα μας.

Πιθανότατα να βρούμε αρκετά άτομα που πέρα από δικτυακά θα ταιριάζουμε και μουσικά.

Για κάποιους ίσως προκύψει και κάποιο σχήμα...μ'αρέσει η ιδέα.
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #11 στις: 25/07/06, 08:29 »
Αν δεν έχετε ρεπερτόριο, θα καταλήξετε απλά να jamάρετε 2-3 πεντατονικά blues και κανά smoke on the water, και ενδιάμεσα θα ψάχνεστε για το τι να παίξετε μετά  :-[ (όπως ακριβώς έγινε στην "Βασιλοσυνάντηση") Αυτά δεν πρόκειται να κρατήσουν το ενδιαφέρον του κοινού.
Αν πρόκειται να γίνει έτσι, εγώ θα απέχω και από το κοινό και από τη σκηνή.

Αν έχετε έτοιμο συγκρότημα και το φέρετε όλο σε αυτή τη βραδιά, τότε εντάξει. Ίσως έτσι εμφανιστώ κι εγώ με τους "Ηλεκτρικοί Καλόγεροι" ;)

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #12 στις: 25/07/06, 17:33 »
(σχολιο διαγραφηκε)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/09, 11:50 από marmelaki »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #13 στις: 25/07/06, 18:45 »
Εγω παντως μεσα σε ολα παιδια
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #14 στις: 25/07/06, 19:19 »
Αν δεν έχετε ρεπερτόριο, θα καταλήξετε απλά να jamάρετε 2-3 πεντατονικά blues και κανά smoke on the water, και ενδιάμεσα θα ψάχνεστε για το τι να παίξετε μετά :-[ (όπως ακριβώς έγινε στην "Βασιλοσυνάντηση") Αυτά δεν πρόκειται να κρατήσουν το ενδιαφέρον του κοινού.
Αν πρόκειται να γίνει έτσι, εγώ θα απέχω και από το κοινό και από τη σκηνή.

Αν έχετε έτοιμο συγκρότημα και το φέρετε όλο σε αυτή τη βραδιά, τότε εντάξει. Ίσως έτσι εμφανιστώ κι εγώ με τους "Ηλεκτρικοί Καλόγεροι" ;)

Απαραίτητη διευκρίνηση γιατί δεν έγινε κατανοητό (μάλλον δεν το περιέγραψα σωστά στο πρώτο ποστ).
ΔΕΝ θα ανεβαίνει όποιος θέλει με όποιον άλλο είναι επάνω να τζαμάρει γενικά και αόριστα. Όποιοι έχουν ένα γκρουπάκι, όσοι δεν έχουν αλλά με κάποιο άλλο/ους από εδώ κανονίσουν να προβάρουν 2-3 κομμάτια, όσοι θέλουν να παίξουν 1-2 δικά τους τραγούδια και κανονίσουν επίσης με κάποιους άλλους να τα ενορχηστρώσουν πρόχειρα και να τα προβάρουν λίγο, θα ανεβαίνουν θα παίζουν αυτα τα 2-3 και μετά θα κατεβαίνουν να παίζουν οι επόμενοι και πάει λέγοντας. Δηλαδή μόνο προβαρισμένα τραγούδια θα παιχτούν. Τώρα αν κάποιοι θέλουν να έρθουν σα μπάντα 6 ατόμων με όλα τα όργανα και κάποιοι ανέβουν μόνο  με 2 κιθάρες αυτό είναι δικό τους θέμα. Παράδειγμα, θα έρθει ο Βασίλης με τους "καλόγερους", θα ανέβουν να παίξουν 2-3 τραγούδια. Μετά θα ανέβουν ο Χ ο Ψ και ο Ζ που δεν είχαν γκρουπ αλλά με αυτή την ιδέα είπαν να διασκευάσουν 2 τραγούδια, μαζεύτηκαν 3-4 φορές σε ένα προβάδικο , τα ετοίμασαν και νάτοι. Μετά θα ανέβουν οι άλλοι και πάει λέγοντας. Θα έχει δηλωθει εκ των προτέρων ποιοί και πόσα τραγούδια θα παίξουν (για να υπολογίσουμε και την ώρα ώστε αν είναι πολλές οι συμμετοχές να κανονίσουμε να παίξουν όλοι έστω και από λιγότερα). Αρχίστε λοιπόν να δηλώνετε συμμετοχή για να ετοιμαζόμαστε. Επίσης αρχίστε να μιλάτε μεταξύ σας όσοι δεν είστε σε κάποια μπάντα μήπως και κανονίσετε σαν παρέες να ετοιμάσετε κάτι και να έρθετε. Ή και ανα δύο ακόμα διασκευάστε  κάποιο κομμάτι για δύο κιθάρες. Πρώτη συμμετοχή (χωρίς να τους έχω ρωτήσει αλλά δε νομίζω να έχουν αντίρρηση να παίξουμε 2-3 τραγούδια) οι "Φάτσες Αστείες" με τη βοήθεια ενός ή δύο άλλων μελών του φόρουμ που κανονίζεται ήδη. Τώρα αν τελειώσει η βραδυά και είναι ακόμα νωρίς ε, μπορεί να ανέβουν κάποιοι να μας δείξουν πως παίζεται η κιθάρα (έτσι Φλουρέ; ελπίζω να συμμετέχεις ). Η ιδέα είναι καλή όχι μόνο για να διασκεδάσουμε αλλά και για να έρθουν κοντά παιδιά μέσα από το φόρουμ ετοιμάζοντας κάποια τραγούδια και ίσως έτσι προκύψουν και κάποιες συνεργασίες αργότερα. Περιμένω....
« Τελευταία τροποποίηση: 25/07/06, 19:26 από fatses asteies »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #15 στις: 25/07/06, 20:38 »
Παιδια δεν ξερω ουτε που δηλωνουν συμμετοχη, ουτε που θα γινει.κ.λ.π.
Παντως αν εχουμε καταφερει να βρουμε κιθαριστα μεχρι τοτε κι εχει και ελληνοφωνα στο προγραμμα βαλτε κι εμας......(ακομα δεν εχουμε ονομα, αλλαζουμε κιθαριστες με το ρυθμο που οι γκομενες ετοιμαζονται να βγουν βολτα και δοκιμαζουν ρουχα, σνιφ, κλαψ!!)
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #16 στις: 25/07/06, 22:44 »
εγω πάντος θα ερθω να σας καμαρωσω!!!

λείπει αλωστε ο Ιρουκος???
δε παιζει!~!~!~!~!  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος music_journey

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #17 στις: 26/07/06, 15:20 »
Φατσούλα, πολύ ωραίες οι διευκρινίσεις σου, αλλά, αν θέλεις, μπες στον κόπο να διευκρινίσεις 2 πραγματάκια ακόμα.

1. Υπάρχει περιορισμός στο μουσικό ύφος των τραγουδιών που θα παιχτούν; Θα είναι, δηλαδή, μια βραδιά αφιερωμένη σε συγκεκριμένο/α είδος/η μουσικής, ή όλα τα μουσικά είδη είναι δεκτά;

2. Θα μπορούν να συμμετάσχουν και solo καλλιτέχνες που παίζουν πλήκτρα, κιθάρα, έως δεν ξέρω και εγώ τί, ή θα πρέπει απαραιτήτως και οι solo να βρουν κάποιον/οιυς άλλους και να παίξουν ως groupάκι;

ΥΓ. Πολύ καλή ιδέα. Επιτέλους, θα γνωρίσω από κοντά την φατσούλα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #18 στις: 26/07/06, 16:15 »
Μέσα με τα σούτια! Πρέπει να είναι ολοκληρωμένο το σχήμα για να ανέβει, δηλ. μπάσο/κιθάρα/ντραμς? Θα γουστάριζα να παίξω κι εγώ τπτ σε συνεργασία σε κάποιους άλλους αδέσποτους, αν βρεθούν! Σε αντίθετη περίπτωση θα στηρίζω τη σκηνή από κάτω!
Επείσης προτείνω κι εγώ να είναι κλειστό για τα μέλη του κιθάρα (ή και φίλων των μελών) το μαγαζί, όχι τίποτα άλλο, μη γίνουμε ρεζίλι εμείς οι άγνωστοι ρωτώντας από δω κι εκεί!
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #19 στις: 26/07/06, 16:42 »
Οκ, μέσα

α) σαν μπασίστας ελευθέρας βοσκής για όποιον ενδιαφέρεται!
β) κι ελπίζω σαν motherfunkerz (δε μίλησα με κάποιο άλλο μέλος, αλλά παντού παίζουμε!).

Έχει και το jam night του lazy σήμερα, επίσης.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #20 στις: 26/07/06, 16:51 »
Παιδια δεν ξερω ουτε που δηλωνουν συμμετοχη, ουτε που θα γινει.κ.λ.π.
Παντως αν εχουμε καταφερει να βρουμε κιθαριστα μεχρι τοτε κι εχει και ελληνοφωνα στο προγραμμα βαλτε κι εμας......(ακομα δεν εχουμε ονομα, αλλαζουμε κιθαριστες με το ρυθμο που οι γκομενες ετοιμαζονται να βγουν βολτα και δοκιμαζουν ρουχα, σνιφ, κλαψ!!)

Συμμετοχή δηλώνεις εδώ λέγοντας απλλά ότι θα συμμετέχετε. Το που θα γίνει και λεπτομέρειες κανείς δε ξέρει ακόμα, αν μαζευτούμε θα πάω σε μερικά μαγαζιά να δω-ακούσω-μιλήσω για να κλείσω ένα μια μέρα. Λεπτομέρειες θα πούμε τότε στο θέμα αυτό. Κιθαρίστα εδώ μπορείς να βρεις άμεσα και εύκολα (τόσοι πολλοί είναι, τι διάολο) άλλωστε δε θα είναι για να τον κρατήσετε μόνιμο, θα έρθει να κάνετε 2-3 πρόβες να μάθει τα 2 τραγούδια που θα πείτε. Αν μετά από αυτό προκύψει καιμια συνεργασία θα ήταν βέβαια πολύ καλό (είναι κι αυτο μέρος της ιδέας , η συνεργασία μεταξύ των μελών και η γνωριμία τους). Ε, για 2 τραγούδια νομίζω ότι πολύ εύκολα θα βρεις κάποιον (στην ανάγκη κάποιος από εμάς που θα είμαστε εκεί κανονίζει να μάθει αυτά που θα παίξεται να ανέβει μαζί σας).

Φατσούλα, πολύ ωραίες οι διευκρινίσεις σου, αλλά, αν θέλεις, μπες στον κόπο να διευκρινίσεις 2 πραγματάκια ακόμα.

1. Υπάρχει περιορισμός στο μουσικό ύφος των τραγουδιών που θα παιχτούν; Θα είναι, δηλαδή, μια βραδιά αφιερωμένη σε συγκεκριμένο/α είδος/η μουσικής, ή όλα τα μουσικά είδη είναι δεκτά;

2. Θα μπορούν να συμμετάσχουν και solo καλλιτέχνες που παίζουν πλήκτρα, κιθάρα, έως δεν ξέρω και εγώ τί, ή θα πρέπει απαραιτήτως και οι solo να βρουν κάποιον/οιυς άλλους και να παίξουν ως groupάκι;

ΥΓ. Πολύ καλή ιδέα. Επιτέλους, θα γνωρίσω από κοντά την φατσούλα! ;)

Όχι, δεν υπάρχει περιορισμός. Δεκτά όλα τα είδη. Άλλωστε αν κάτι είναι παρατραβηγμένο και απαίσιο (δεν το λέω για σένα , προς Θεού) θα υπάρχει κοινό από κάτω να τους σταματήσει με το γνωστό τρόπο του κοινού... (κάτσε κάτω ρεεεεε   ;D και τέτοια χαριτωμένα.. Ο χαβαλές όχι μόνο επιτρέπεται αλλά επιβάλλεται σε μια τέτοια βραδιά, δεν είναι κανένας διαγωνισμός, για να περάσουμε καλά το κάνουμε).
Θα πρότεινα να είναι τουλάχιστον διμελή τα σχήματα για να έχει κάποιο νόημα. Δεν είναι δύσκολο (αν και είσαι νέος εδώ και δε γνωρίζεις τους υπόλοιπους αλλά αυτό τελικά δε νομίζω να είναι πρόβλημα) να βρεις κάποιον να συναργαστείτε. Το είπα και πιο πάνω. Για 2-3 τραγούδια μιλάμε. Αν για παράδειγμα παίζεις πλήκτρα και τραγουδάς βρες ένα μπασίστα ή ένα κιθαρίστα από εδώ (αν το ζητήσεις υποθέτω κάποιος θα σου απαντήσει με πμ) να παίξει μαζί σου. Δε λέω όχι σε σόλο εμφάνιση αλλά νομίζω (και προτείνω) να ζυμωθούμε λίγο με τους άλλους οπότε καλύτερα 2 και πάνω. Όσο για το τελευταίο, ανυπομονείς να με γνωρίσεις;;;;;;  ??? Για δες... Δε χάνεις και τίποτα αλλά θα σου κάνω το χατήρι..  ;D

Μέσα με τα σούτια! Πρέπει να είναι ολοκληρωμένο το σχήμα για να ανέβει, δηλ. μπάσο/κιθάρα/ντραμς? Θα γουστάριζα να παίξω κι εγώ τπτ σε συνεργασία σε κάποιους άλλους αδέσποτους, αν βρεθούν! Σε αντίθετη περίπτωση θα στηρίζω τη σκηνή από κάτω!
Επείσης προτείνω κι εγώ να είναι κλειστό για τα μέλη του κιθάρα (ή και φίλων των μελών) το μαγαζί, όχι τίποτα άλλο, μη γίνουμε ρεζίλι εμείς οι άγνωστοι ρωτώντας από δω κι εκεί!

Όχι , όπως είπα και πιο πάνω (τόσες φορές) ελάτε δύο κιθάρες, ελάτε ένα φλάουτο κι ένα βιολί, ελάτε ότι όπως και όσοι θέλετε τέλος πάντων. Κανένα πρόβλημα.

Οκ, μέσα

α) σαν μπασίστας ελευθέρας βοσκής για όποιον ενδιαφέρεται!
β) κι ελπίζω σαν motherfunkerz (δε μίλησα με κάποιο άλλο μέλος, αλλά παντού παίζουμε!).

Έχει και το jam night του lazy σήμερα, επίσης.

Ελάτε σα motherfunkerz λοιπόν και όποιος χρειάζεται μπασίστα στέλνει στο NickNT πμ.


ΥΓ. Όσοι το σιγουρεύετε βάλτε μήνυμα εδώ ή στείλτε πμ με ονομα μπαντας πχ "φατσες αστειες" ή ονοματα μελων αν προκειται για συνεργασια πχ Boogieman-Argo-Clapton (έπεσα μέσα;; μήπως ξέρω πολλά;;  :P ) και πόσα τραγούδια (από 1 μέχρι 3 σε πρώτη φάση και ανάλογα το χρόνο που θα έχουμε εκεί βλέπουμε) για να υπολογίσω το χρόνο. Δε χρειάζονται οι τίτλοι των τραγουδιών, μόνο πόσα.  Για κάθε σίγουρη συμμετοχή θα γράφω τα ονόματα στο πρώτο ποστ, να ξέρουμε ποιοί και πόσοι είμαστε. Διαβάστε τα προηγούμενα μηνύματα αν ζητάτε καποιον (για παράδειγμα μέχρι τώρα έχουν προσφερθεί και κιθαρίστες και μπασίστες για συμμετοχη ή συνεργασία). Επίσης αν θέλετε να συμμετέχετε εσείς σε κάποιο αλλο δηλώστε το και όποιος σας χρειάζεται ας στείλει πμ να τα κανονίσετε.
« Τελευταία τροποποίηση: 26/07/06, 17:03 από fatses asteies »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #21 στις: 26/07/06, 17:09 »
οκ, λοιπον βαλε κι εμας στην λιστα με το προσωρινο ονομα :"χωρις κιθαρα"

3 τραγουδια ελληνοφωνο ροκ
κι αν μεχρι να οργανωθει η φαση δεν εχουμε βρει κιθαριστα, το λεμε εδω στο τοπικ κι οποιος μπορει βοηθαει

 :-X :-X
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος music_journey

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #22 στις: 27/07/06, 12:00 »
 :) Φατσούλα, καλημέρα!

Σ ευχαριστώ που βρήκες χρόνο να μου απαντήσεις. Ωστόσο, η δουλειά μου ανήκει στο χώρο της ElectroPop και ο προγραμματισμός γίνεται από μένα προσωπικά σε synthesizer-music workstation, το οποίο σημαίνει ότι η υπάρχουσα δουλειά μου είναι ολοκληρωμένη και δεν επιδέχεται επιπλέον όργανα. Αν τελικά επιτραπεί η συμμετοχή και σε solo καλλιτέχνες και μου δοθεί η δυνατότητα να έρθω με το synthesizer μου για να ακουστούν 2-3 κομμάτια μου, θεώρησε αυτό το post μου ως δήλωση συμμετοχής.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #23 στις: 27/07/06, 21:47 »
:) Φατσούλα, καλημέρα!

Σ ευχαριστώ που βρήκες χρόνο να μου απαντήσεις. Ωστόσο, η δουλειά μου ανήκει στο χώρο της ElectroPop και ο προγραμματισμός γίνεται από μένα προσωπικά σε synthesizer-music workstation, το οποίο σημαίνει ότι η υπάρχουσα δουλειά μου είναι ολοκληρωμένη και δεν επιδέχεται επιπλέον όργανα. Αν τελικά επιτραπεί η συμμετοχή και σε solo καλλιτέχνες και μου δοθεί η δυνατότητα να έρθω με το synthesizer μου για να ακουστούν 2-3 κομμάτια μου, θεώρησε αυτό το post μου ως δήλωση συμμετοχής.

Σε έβαλα ήδη στις συμμετοχές μόνο που δε διευκρίνησες αν μιλάμε για οργανικά κομμάτια ή για τραγούδια, δηλαδή οκ, ανέβα μόνος σου αφού πρόκειται για δική σου δουλειά, αλλά θα τραγουδάς κιόλας; Ή μιλάμε μόνο για μουσική; Γιατί σε αυτή την περίπτωση νομίζω (εκτός κι αν έχουν άλλη άποψη οι υπόλοιποι) ότι μόνο οργανικά κομμάτια - και μάλιστα από ένα μόνο πρόσωπο - δεν ταιριάζουν σε αυτό το οποίο είχα στο μυαλό μου. Οπότε περιμένω διευκρίνηση.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #24 στις: 28/07/06, 14:33 »
Εγω με την γυναικα μου (Ε!ΜΑ) θα ερθουμε οπωσδηποτε να παιξουμε ;D ;D Λογικα θα ειναι και μια αλλη κοπελα που θα παιζει κιθαρα (η μαρινα για οσους ξερουν) θα γραψουμε 2 κομματακια  για την περιπτωση και θα παιξουμε και1 διασκευη. Να μας περιμενετε ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 28/07/06, 14:34 από Roufus-Enas euaisuhtos kafros »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
79 Απαντήσεις
26231 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/08, 20:34
από Σταυροφόρος
103 Απαντήσεις
37340 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/09, 15:42
από Arg0
12 Απαντήσεις
5764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/08, 15:49
από Mrs Brightside
5 Απαντήσεις
4210 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 14:43
από BluesMe
5 Απαντήσεις
3694 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 10:12
από master of puppets
62 Απαντήσεις
24370 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/10, 16:29
από Arg0
38 Απαντήσεις
24908 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/10, 18:20
από Highway_Star
12 Απαντήσεις
5354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/10, 15:40
από LuNaFrEaK
4 Απαντήσεις
5171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/10, 12:14
από Guitarholic_punk
17 Απαντήσεις
20113 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/12, 02:26
από metalmike