Αποστολέας Θέμα: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB  (Αναγνώστηκε 10703 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« στις: 03/07/16, 19:17 »
Καλησπέρα!

Όχι ότι έχω λεφτά, αλλά τσέκαρα τώρα τα budget μοντέλα της Gibson, που στην κατηγορία 700+euros σου δίνουν και την καγκουροχαρά του αυθεντικού headstock.

Τι σας λέει λοιπόν αυτή; Κουβέντα να γίνεται.

http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_faded_2016_t_wb.htm

Gibson Les Paul Studio Faded 2016 T WB, El. Guitar, mahogany body (modern weight relief), carved maple top,  thomann mahogani neck, rounded '59 neck profile, rosewood  fretboard with trapezoid inlays, 22 frets, scale: 629mm,  nut width: 43mm, 2 x Burstbucker Pro humbucker pickups,  chrome hardware, Tune-o-Matic bridge, vintage style  tuners, speedknobs, 2 volume and 2 tone controls, 1 toggle  switch, colour: Worn thomann  Brown, incl. gigbag, made in USA
« Τελευταία τροποποίηση: 03/07/16, 19:36 από profsokin »
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #1 στις: 03/07/16, 19:26 »
MIA και κάτω από χιλιάρικο? Μάλλον ο ανταγωνισμός ξύπνησε μετά την Fender και την Gibson.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #2 στις: 03/07/16, 19:33 »
εγώ πιστεύω πως ισχύει το γνωμικό "Καλύτερα πρώτος στο χωριό παρά δεύτερος στην πόλη" , δηλαδή είναι προτιμότερο να πάρεις την ακριβή Epiphone παρά τη φθηνή Gibson. ;)
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #3 στις: 03/07/16, 19:40 »
Θα'λεγες κάπου εδώ ας πούμε;

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_tribute_plus_bc.htm

Epiphone Les Paul Tribute Plus Black Cherry e-guitar, mahogany body, AAA flamed maple top, 1960´s Slim Taper  mahogany thomann neck, rosewood fretboard, trapeze inlays, 22  medium frets, scale 628mm, 1x gibson 57 classic and 1x  gibson 57 classic plus humbucker pickups, 2x volume and 2  push/ pull tonepot, lockTone tuneomatic and locktone  stopbar tailpiece, nickel hardware, Grover 106 Series  Locking Rotomatic tuners, thomann  Epiphone Straplocks, finish  black cherry, incl.case


Θα είχε ενδιαφέρον κάποιος καμμένος   γνώστης συμφορουμίτης να κάνει μία σύγκριση. Σ'αυτήν την κατηγορία της Epiphone, το προφανές που θα πω εγώ είναι ότι έχουν Gibson μαγνήτες, ένα κλικ φθηνότερους από τους μαγνήτες τις gibson που έβαλα στην αρχή
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #4 στις: 03/07/16, 19:53 »
Θα'λεγες κάπου εδώ ας πούμε;

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_tribute_plus_bc.htm


ναι, ή κάποια Elitist ....αν βέβαια δε σε επηρεάζει ψυχολογικά το γεγονός οτι πήρες epiphone ενώ θα μπορούσες να πάρεις Gibson. επίσης η μεταπωλητική αξία είναι κάτι που θα πρέπει να αναλογιστείς, όσο να'ναι οι gibson κρατούν την αξία τους πιο καλά.
το καλό είναι πως υπάρχουν στην Ελλάδα και τα μεν και τα δε μοντέλα οπότε δε θα πας στα τυφλά

edit: άκυρο αυτο για τις elitist , είχα την εντύπωση οτι ήταν πιο φθηνές
« Τελευταία τροποποίηση: 03/07/16, 19:57 από modfori »
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #5 στις: 03/07/16, 20:51 »
Μια χαρά είναι η κιθαρίτσα. Ποιοτική, ωραίοι και οι Burstbuckers κλπ κλπ. Δεν έχει κάτι να ζηλέψει από τις standard αν εξαιρέσεις το κούφιο σώμα (chambered) και το ματ φινίρισμα, κάτι που τώρα πια με το relicing είναι κι ωραίο μη σου πω...

Δεν έχω αυτή. Πήρα πέρσυ μία studio faded του 2010. Βέβαια, στην δικιά μου είναι αλλαγμένα όλα τα ηλεκτρικά γιατί τα δικά της ήταν λίγο μάπα, ενώ επίσης έχει αλλαχτεί ο bridge μαγνήτης με SD custom custom. Πολύ ωραίο και το χοντρό μανίκι. Βέβαια, την δικιά μου την πήρα ελαφρώς μεταχειρισμένη από φίλο τεχνικό που είχε κάνει όλες τις αλλαγές αυτός. Γενικότερα όμως δεν το έχω μετανοιώσει. Θα βάλω και το bigsby σύντομα κι όλα καλά...

Πάντως γενικότερα, οι άντρες παίζουν αποκλειστικά με strat. Αυτό φαίνεται από την ευκολία που είχα με την les paul μετά από 17 χρόνια strat playing. Ειδικότερα με το μικρότερο scale, νοιώθω πως έχω παιχνίδι αντί για κιθάρα ώρες - ώρες... :P :P :P :P :)


EDIT
Έχει ένα μεγάλο θετικό κι ένα μεγάλο αρνητικό.

Στα θετικά, είναι πολύ ελαφριά για gibson. Για live, ό,τι πρέπει.

Στα Αρνητικά, το σώμα είναι ελαφρύ. Συνεπώς, αν δεν έχεις καλή ζώνη (ή κάποια που γλυστράει) τότε υπάρχει αυτό το θέμα που το μπράτσο πέφτει προς τα κάτω. Θα ήθελα να είναι λίγο πιο βαριά δηλαδή. Αλλά επειδή σκοπεύω να βάλω bigsby πολύ σύντομα, θα πάρω λίγο βάρος από εκεί και πιστεύω πως θα είμαι οκ.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/07/16, 20:57 από Mistral »
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #6 στις: 03/07/16, 22:35 »
... πέρυσι έδωσα 650 ευρά και πήρα μία μεταχειρισμένη Studio (wine red με gold hardware), και την έχω καταευχαριστηθεί. Έτσι, η τιμή μου φαίνεται απίθανη.


Σε σχέση με τις Epiphone βέβαια νομίζω δύο είναι οι βασικές διαφορές (όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά): (α) ψυχολογία (β) τιμή μεταπώλησης (ή αλλιώς, ψυχολογία των άλλων χεχε).


Εγώ πάλι σε Gibson θα πήγαινα. Αφού όμως εσύ αναρωτιέσαι, η μοναδική λύση είναι να βρεις να παίξεις και με τις δύο και να διαλέξεις, αλλιώς θα καταλήξεις με το σύνδρομο του εστιατορίου: τρως μία ώρα να παραγγείλεις και μετά κοιτάς το πιάτο του διπλανού!  ;D ;D
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #7 στις: 03/07/16, 23:02 »
Σε σχέση με τις Epiphone βέβαια νομίζω δύο είναι οι βασικές διαφορές (όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά): (α) ψυχολογία (β) τιμή μεταπώλησης (ή αλλιώς, ψυχολογία των άλλων χεχε).
Aφού όμως εσύ αναρωτιέσαι, η μοναδική λύση είναι να βρεις να παίξεις και με τις δύο και να διαλέξεις, αλλιώς θα καταλήξεις με το σύνδρομο του εστιατορίου: τρως μία ώρα να παραγγείλεις και μετά κοιτάς το πιάτο του διπλανού!  ;D ;D


Ακριβώς αυτό, τα είπες όλα.
White noise

Αποσυνδεδεμένος Last_Rebel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - magflitaVE
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Enjoy socializing and flirting without limits.
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #8 στις: 04/07/16, 00:35 »
Θα είχε ενδιαφέρον κάποιος καμμένος   γνώστης συμφορουμίτης να κάνει μία σύγκριση. Σ'αυτήν την κατηγορία της Epiphone, το προφανές που θα πω εγώ είναι ότι έχουν Gibson μαγνήτες, ένα κλικ φθηνότερους από τους μαγνήτες τις gibson που έβαλα στην αρχή



Δεν είμαι ούτε γνώστης ούτε καμμένος, αλλά oi λόγοι που θα επέλεγα την συγκεκριμένη Gibson είναι το 59' Rounded Neck, το finish και τα Vintage style κλειδιά

Αποσυνδεδεμένος emg

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #9 στις: 04/07/16, 11:37 »
Οπως ανέφερθηκε πιο πάνω καλύτερα για μένα μια ακριβή Epiphone παρά τα φτηνά Μοντέλα της Gibson........
Πριν κάποια χρόνια είχα δοκιμάσει μια Studio περίπου σ' αυτά τα χρήματα και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα...
Αντίθετα η Tribute plus με είχε ενθουσιάσει σχεδόν τόσο όσο και η Gibson Les Paul std του αδερφού μου...
Μια δοκιμή θα σε πείσει .....

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #10 στις: 04/07/16, 11:52 »
Οπως ανέφερθηκε πιο πάνω καλύτερα για μένα μια ακριβή Epiphone παρά τα φτηνά Μοντέλα της Gibson........
Πριν κάποια χρόνια είχα δοκιμάσει μια Studio περίπου σ' αυτά τα χρήματα και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα...
Αντίθετα η Tribute plus με είχε ενθουσιάσει σχεδόν τόσο όσο και η Gibson Les Paul std του αδερφού μου...
Μια δοκιμή θα σε πείσει .....



Κι επειδή κάτι υποπτεύομαι απ'το nickname σου (δαιμόνιος), στις ακριβές Epiphone υπάρχει και η επιλογή του EMG

http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/Ltd-Ed-Bjorn-Gelotte-Les-Paul-Custom-Outfit.aspx
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #11 στις: 04/07/16, 11:56 »
Κακή κιθάρα στις μέρες δύσκολο να βρεις, όταν λέω κακή εννοώ κακή, όχι να μη βολεύουν τα specs κτλ. Έχω Epiphone που παίζουν φανταστικά (Florentine Pro, Custom) και έχω και φθηνές gibson που παίζουν επίσης πάρα πολύ ωραία (Studio 2010, 2015). Τώρα αν η μία είναι ανώτερη της άλλης, είναι καθαρά θέμα του τη βολεύει το χέρι και το μάτι.
White noise

Αποσυνδεδεμένος emg

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #12 στις: 04/07/16, 12:04 »
Οπως ανέφερθηκε πιο πάνω καλύτερα για μένα μια ακριβή Epiphone παρά τα φτηνά Μοντέλα της Gibson........
Πριν κάποια χρόνια είχα δοκιμάσει μια Studio περίπου σ' αυτά τα χρήματα και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα...
Αντίθετα η Tribute plus με είχε ενθουσιάσει σχεδόν τόσο όσο και η Gibson Les Paul std του αδερφού μου...
Μια δοκιμή θα σε πείσει .....



Κι επειδή κάτι υποπτεύομαι απ'το nickname σου (δαιμόνιος), στις ακριβές Epiphone υπάρχει και η επιλογή του EMG

http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/Ltd-Ed-Bjorn-Gelotte-Les-Paul-Custom-Outfit.aspx


Αν σ' αρέσουν οι Emg υπάρχουν 2-3 μοντέλα της Epiphone που βγαίνουν με αυτούς...(και η signature Zak Wilde...δεν ξέρω
αν βγαινει ακόμα) και νομίζω του Matt Heafy κλπ. Νομίζω αξίζουν τα λεφτά τους...Δοκίμασέ τες...
Επίσης κοίτα και τις ESP LTD les paul ...καλές και από εμφάνιση σκίζουν......
« Τελευταία τροποποίηση: 04/07/16, 12:08 από emg »

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #13 στις: 06/07/16, 13:06 »
Κι αυτήν εδώ είδα από κοντά και μου άρεσε, με Gibson μαγνήτες, αλλά δεν είχα χρόνο να την παίξω

http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/Les-Paul-Tribute-Plus-Outfit.aspx

[...]
Επίσης κοίτα και τις ESP LTD les paul ...καλές και από εμφάνιση σκίζουν......


LTD έχω τώρα! Αλλά το πιο φθηνό της κατηγορίας, την EC-50. Γενικά μ'αρέσει πολύ. Αν πήγαινα για αγορά ωστόσο, για ψυχολογικούς λόγους δεν θα έπαιρνα κάποιο πιο ακριβό αδερφάκι της.
Πάντως για την ώρα μ'αυτή παίζω και σπίτι και πρόβες και live κλπ και είναι τζετ.
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Last_Rebel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - magflitaVE
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Enjoy socializing and flirting without limits.
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #14 στις: 06/07/16, 18:57 »

Κι επειδή κάτι υποπτεύομαι απ'το nickname σου (δαιμόνιος), στις ακριβές Epiphone υπάρχει και η επιλογή του EMG

http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/Ltd-Ed-Bjorn-Gelotte-Les-Paul-Custom-Outfit.aspx



Τι κιθάρα είναι αυτή ρε παιδιά;;; Η epiphone έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο μου φαίνεται. Αυτή εδώ πλην headstock , είναι καρμπον εμφανισιακά με Les paul custom που κάνει 3 χιλιάρικα. Ακόμα και το διαμαντάκι κάτω απ το λογότυπο έχει.  Emg's 81/85 σταθερή αξία και λογική επιλογή , '59 Rounded neck, ebony freatboard σε κιθάρα 700 ευρώ, χρυσό hardware, binding σε cream απόχρωση. Αυτά για gibson πχ θεωρούνται πολύ premium χαρακτηριστικά

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o


Ερωτεύτηκα .....ξανά ;D

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #15 στις: 06/07/16, 19:46 »
εχω παιξει 2 custom faded. Η μια (04~06 μοντελο)θεοβαρη με μαονι καπακι. Η αλλη πιο προσφατη (παλι δεν ξερω ακριβως χρονια) με maple καπακι και καποιο weight relief, σαφως ελαφρυτερη. Και οι 2 κιθαρες ηταν καλα σεταρισμενες, οποτε στο χερι ηταν εντυπωσιακες. Πολυ ευκολοπαιχτες και γενικα εδιναν την αισθηση ακριβοτερου οργανου. Και οι 2 ειχαν τους burstbacker pro οι οποιοι δεν μου αρεσουν καθολου σαν μαγνητες (γουστα ειναι αυτα). Τα πραγματα ομως στις epiphone δεν ειναι καλυτερα. Τα κορυφαια μοντελα με ενα καλο setup γινονται ωραια και αξια οργανα. Πονανε ομως παλι στα ηλεκτρικα. Οι μαγνητες οχι οτι δεν μου αρεσουν (οπως οι burstbackers), που ειναι θεμα γουστου, αλλα ειναι κακοι, αχρωμοι και μουντοι στην πλειονοτητα τους. Εκει λοιπον η θα θεωρησεις δεδομενη την αλλαγη τους (σιγα τα αυγα δλδ) η θα παρεις καποιο ειδικο μοντελο με καλους μαγνητες, σαν αυτη που εβαλες ( http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/Les-Paul-Tribute-Plus-Outfit.aspx ) με τους πολυ καλους (ειπαμε ειναι και θεμα γουστου) '57 classic

Γενικα κρατα οτι ειναι πολυ καλα οργανα για τα λεφτα τους (και τα epi αλλα και τα gibson) αλλα ενδεχομενως να θες αλλους μαγνητες.

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #16 στις: 06/07/16, 21:26 »
Εχω την Epi les paul custom 16 χρονια τωρα,δεν θα την αλλαζα για καμια gibson studio ουτε καν για traditional. Να σκεφτεις οτι την αγορασα συγκρινοντας την με μια Studio του '97.Αν και ειχε χειροτερους μαγνητες ηταν πολυ καλυτερη σε ολα. Εκανα και το τεστ με κλειστα ματια θυμαμαι,χαχα.
Αν αλλαξεις το πλαστικο nut, με tusq Η κοκκαλο και τα ηλεκτρικα(20 ευρω συνολο δλδ) η κιθαρα γινετε σουπερ.Για τα παλια μοντελα μιλαω,δεν ξερω στις καινουριες τι βαζουν.
Τωρα αν κανεις συγκριση με Custom Gibson ε ναι εχει τρελη διαφορα,το λεω μιας και ειχα μια τετοια για καμποσο καιρο.Πολυ βαρια,πολυ βαρια,παρα πολυ βαρια....
Επισης μην νομιζεις οτι θα παρεις μια Epi των 200 ευρω θα κανεις τις αλλαγες και θα ειναι καλυτερη απο studio.300 χιλιαδες δραχμες ειχα δωσει με ζωνη και σκληρη θηκη(που εχω ακομη).
Αν ενδιαφερεσαι και για τις αλλαγες που εχω κανει,πες.
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #17 στις: 08/07/16, 17:28 »
Δεν ήμουν ποτέ ΛεσΠωλόφιλος, αλλά είχα για κανα χρόνο την Epi tribute plus. H κιθάρα ήταν πάρα πολύ καλοφτιαγμένη, έπαιρνε τρελό setup (σαύρα/βούτυρο με sustain  ;D ) αλλά παραδόξως δεν μου άρεσαν οι 57ρηδες οι μαγνήτες (και είχα κάνει και πολύ περιποίηση στα ηλεκτρικά/καλωδίωση) και το λεπτό μπράτσο. Άντε βγάλε άκρη μετά.
Θα ψηνόμουν ίσως για αυτή πάντως
http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/1956-Les-Paul-Standard-PRO.aspx



Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #18 στις: 08/07/16, 19:28 »
@zeoy οι μαγνητες ειναι σαν τη γνωμη και σα την κwλ@@@@@.....o καθενας εχει απο μια :p

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #19 στις: 08/07/16, 22:13 »
Μην παρεξηγηθώ. Δεν ήταν κακοί οι 57ρηδες. Απλά, στα καθαρά τους ήθελα πιο "ανοιχτούς" (λιγότερο όγκο στα χαμηλά και λίγο περισσότερα πρίμα).

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #20 στις: 11/07/16, 12:45 »
Μια απο τις πιο βολικες στο ορθιο παιξιμο LPs που εχω δοκιμασει ειναι οι κορεατισσες ESP LTD EC-1000 (που απ'οτι βλεπω βγαινουν με μαγνητες εκτος απο active EMGs & Duncan και με τους DiMarzio PAF 36th Anniversary):
http://www.espguitars.com/products/9544-ec-1000t-ctm-dmz-blk?category_id=1963292-ec-series

http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec_1000_t_ctm_dmzb_stock.htm
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #21 στις: 11/07/16, 16:03 »
Αν έψαχνα LP σχήμα θα κοιτούσα πρώτα τις LTD μόνο και μόνο από άποψη QC. Η εναλλλακτική είναι να γίνει περισσότερο ψάξιμο για το επίπεδο ποιότητας κατασκευής της Studio και σε φόρουμ του εξωτερικού.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #22 στις: 11/07/16, 16:29 »
Εγω παλι,δεν θα το κουραζα και πολυ το θεμα,γιατι ψαξε ψαξε στο υελος η δεν παιρνεις τιποτα η σου βγαινει μαπα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #23 στις: 12/07/16, 22:27 »
εντωμεταξύ υπάρχει και η Studio Faded 2016 T WC στα 569 .... χωρίς πολλή σκέψη
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Gibson LP Studio Faded 2016 T WB
« Απάντηση #24 στις: 12/07/16, 23:52 »
εντωμεταξύ υπάρχει και η Studio Faded 2016 T WC στα 569 .... χωρίς πολλή σκέψη

Πράγματι.
Excuse me while I kiss the sky!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
5442 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 03:04
από Jezus
24 Απαντήσεις
7563 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/09, 23:28
από PapaRoach
0 Απαντήσεις
1958 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/09, 21:43
από let me know 796
2 Απαντήσεις
2606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/10, 12:35
από marathon
1 Απαντήσεις
2882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:14
από Crazy Heart
14 Απαντήσεις
6246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/11, 03:39
από Gabriel6th
10 Απαντήσεις
4124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/11, 16:45
από tansap
10 Απαντήσεις
3678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/13, 18:09
από adr1anos
9 Απαντήσεις
5339 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/16, 17:02
από Mistral
0 Απαντήσεις
4811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/16, 22:14
από saved