Αποστολέας Θέμα: Bodybuilding  (Αναγνώστηκε 19281 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Costantine

  • Επισκέπτης
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #25 στις: 10/10/06, 06:58 »
Τέτοιες αντοχές δεν πιστεύω ότι έχουν πολλοί "σιδεράδες" :-\

Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω ΚΑΙ με αυτό!

Συγνώμη φίλε μου, αλλά προσωπικά δεν έχω δει ποτέ κανέναν να ασχολείται με αυτά που λές και να έχει τις αντοχές για τις οποίες μιλάω εγώ.. :-\

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #26 στις: 10/10/06, 09:47 »
Διαχωρίστε πρώτα αν μιλάτε για απλή άσκηση με βάρη ή για "φούσκωμα" και αγώνες! Μην τα μπερδεύουμε!

djkostas, όσοι ασχολούνται με αγωνιστικό body building, δεν μπορούν να τρέξουν καθόλου. Ο λόγος είναι απλός, ότι με την αερόβια χάνεται και μυικός όγκος (μάζα) και είναι κάτι που δεν θέλουν οπότε οποιαδήποτε αερόβια άσκηση αποφεύγεται! Αν μιλάμε όμως για άτομα που απλά γυμνάζονται με βάρη, βεβαίως και τρέχουν καθώς χτίζουν φυσιολογικό σώμα με μυς και αντοχή!

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #27 στις: 10/10/06, 09:59 »
Εμ συγνώμη αλλά μιλάμε για αερόβια/αναερόβια ικανότητα ή για τρέξιμο??

Γιατί τρέχοντας χιλιόμετρα απλώς γίνεσαι καλύτεροσς στο τρέξιμο!
Όλοι οι επαγγελματίες κάνουν αερόβια! Δεν τρέχουν γιατί πολύ απλά κουβαλάνε περισότερα από 100 κιλά πάνω τους!
Αν θέλετε τόσο πολύ την σύγκριση βάλτε (φανταστείτε) έναν μαραθωνοδρόμο να τρέξει με μια 50κιλη μπάρα στην πλάτη του!
Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος στο θέμα, δεν νομίζω οτι υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει squat με μέγιστα κιλά και για αρκετά σετ και να θεωρεί οτι το τρέξιμο είναι καλύτερο στην βελτίωση της αερόβιας/αναερόβιας ικανότητας!

Τέλοςπάντων δεν θέλω να επεκταθώ πάνω στο θέμα του τρεξίματος, υπάρχουν πολλές έρευνες που διαψεύδουν όλα αυτά που θεωρούσαμε δεδομένα!
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #28 στις: 10/10/06, 10:02 »
Εμ συγνώμη αλλά μιλάμε για αερόβια/αναερόβια ικανότητα ή για τρέξιμο??

Γιατί τρέχοντας χιλιόμετρα απλώς γίνεσαι καλύτεροσς στο τρέξιμο!
Όλοι οι επαγγελματίες κάνουν αερόβια! Δεν τρέχουν γιατί πολύ απλά κουβαλάνε περισότερα από 100 κιλά πάνω τους!
Αν θέλετε τόσο πολύ την σύγκριση βάλτε (φανταστείτε) έναν μαραθωνοδρόμο να τρέξει με μια 50κιλη μπάρα στην πλάτη του!
Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος στο θέμα, δεν νομίζω οτι υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει squat με μέγιστα κιλά και για αρκετά σετ και να θεωρεί οτι το τρέξιμο είναι καλύτερο στην βελτίωση της αερόβιας/αναερόβιας ικανότητας!

Τέλοςπάντων δεν θέλω να επεκταθώ πάνω στο θέμα του τρεξίματος, υπάρχουν πολλές έρευνες που διαψεύδουν όλα αυτά που θεωρούσαμε δεδομένα!

Δλδ η αερόβια και αναερόβια ικανότητα πώς κτίζεται ρε συ? Μόνο με το τρέξιμο και διάφορες ασκήσεις με ή χωρίς βάρη για αύξηση του καρδιαγγειακού ρυθμού! Το τρέξιμο πάντως είναι η πιο συνηθισμένη μέθοδος! Αν έχεις έρευνες που αποδεικνύουν το αντίθετο παρακαλώ βάλτες εδώ ή στείλε μου τις αν δεν θες εδώ σε πμ γιατί με ενδιαφέρει να τις διαβάσω  :)

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #29 στις: 10/10/06, 10:11 »
Σε αυτό το σημείο θέλω να πω κάτι πολύ σημαντικό και ριζοσπαστικό.
Αερόβια/αναερόβια δεν είναι δυο λέξεις συνώνυμες με το τρέξιμο!
Το τρέξιμο είναι απλώς ένας τρόπος να αναπτύξεις αυτές τις δυο ικανότητες, αλλά όχι ο καλύτερος!
Το τρέξιμο πάντως είναι η πιο συνηθισμένη μέθοδος!
Το τρέξιμο είναι η πιο εύκολη μέθοδος!

parlats θα με συγχωρέσεις ελπίζω, αλλά βαριέμαι να ψάχνω στο νετ πρωινιάτικα! Τις συγκεκριμένες έρευνες εγώ τις έχω "δει" σε περιοδικά.

Σχετικά με αυτό πάντως ας σκεφτούμε πώς γίνεται (ιατρικώς) η μέτρηση της αερόβιας και της αναερόβιας ικανότητας ενός ανθρώπου! (σίγουρα όχι με το τρέξιμο)
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #30 στις: 10/10/06, 10:14 »
Σχετικά με αυτό πάντως ας σκεφτούμε πώς γίνεται (ιατρικώς) η μέτρηση της αερόβιας και της αναερόβιας ικανότητας ενός ανθρώπου! (σίγουρα όχι με το τρέξιμο)

Και όμως φίλε με το τρέξιμο γίνεται επιστημονικώς λέγεται "τεστ κοπώσεως"!!!  ;) Η μέτρηση της αερόβιας ικανότητας γίνεται έτσι και αφού ξεπεραστεί το αναερόβιο κατώφλι μετριέται και η αναερόβια ικανότητα δλδ ο ρυθμός καύσης γαλακτικού οξέος! 

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #31 στις: 10/10/06, 10:47 »
parlats σε μισώ! Με έβαλες πρωινιάτικα να διαβάζω τεράστιες σελίδες! :o
Λοιπόν,
http://www.avlonitou.gr/Axiologisi-1.htm

http://www.itech.net.au/hfs/Hy-Fit_Manual.htm#aerobictests
http://www.itech.net.au/hfs/Hy-Fit_Manual.htm#anaerobcap

Και έχεις δίκιο, χρησιμοποιείται και το τρέξιμο,ώς ο πιο εύκολος τρόπος, στην μέτρηση της αερόβιας/αναερόβιας!
Αλλά τα αποτελέσματα δεν βγαίνουν με βάση ποιός έτρεξε για περισότερη ώρα!
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #32 στις: 10/10/06, 10:58 »
Κωστάκη αν θες να με μισήσεις πάρε χαρτάκι και στη σειρά σου  ;D ;D

Λοιπόν, αυτά τα λινκς τα έχω διαβάσει εδώ και κάτι αιώνες όταν σπούδαζα ακόμα, αλλά φίλε σόρι, πού διαφέρουν αυτά που γράφουν οι αναφορές σου με αυτά που είπα? Να σου απαντήσω? Πουθενά! Δαπεδοεργόμετρο (τρέξιμο), κωπηλατοεργόμετρο, κυκλοεργόμετρο, χειροεργόμετρο, υδροεργόμετρο και άλλα πολλά είναι τα μέσα που χρησιμοποιούμε συνήθως σε αθλητές αλλά και στον απλό κόσμο, όπως ακριβώς τα λέει η κα Αυλωνίτου μια εξαίρετη επιστήμονας και άνθρωπος.

Αφού είναι πρωί, πιες το καφεδάκι σου να ξυπνήσεις καλά, διάβασε πάλι τι έγραψα και θα δεις ότι στο τέλος δεν διαφωνούμε και πολύ  :) ;)

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #33 στις: 10/10/06, 11:20 »
Όντως συμφωνούμε στα περισότερα, αλλά υπάρχουν κάποια σημεία που διαφωνώ. Ίσως βέβαια απλώς να με μπερδέυει ο τρόπος γραφής σου!
Οσον αφορά το τρέξιμο, είναι μακράν η καλύτερη άσκηση.
Διαφωνώ σε αυτό, αν και είναι περισότερο θέμα προσωπικής επιλογής! (εκτός και αν υπάρχει κάποια σχετική έρευνα)
djkostas, όσοι ασχολούνται με αγωνιστικό body building, δεν μπορούν να τρέξουν καθόλου. Ο λόγος είναι απλός, ότι με την αερόβια χάνεται και μυικός όγκος (μάζα) και είναι κάτι που δεν θέλουν.
Δεν μπορούν να τρέξουν ή δεν θέλουν? (δεν το προτιμούν?)
με την αερόβια χάνεται και μυικός όγκος (μάζα) και είναι κάτι που δεν θέλουν οπότε οποιαδήποτε αερόβια άσκηση αποφεύγεται!
Το περπάτημα δεν είναι αερόβια άσκηση?? Οι bodybuilders δεν περπατάνε χιλιόμετρα καθε μέρα?
Δλδ η αερόβια και αναερόβια ικανότητα πώς κτίζεται ρε συ? Μόνο με το τρέξιμο και διάφορες ασκήσεις με ή χωρίς βάρη για αύξηση του καρδιαγγειακού ρυθμού!
Μόνο με το τρέξιμο ή διάφορες ασκήσεις
Το τρέξιμο πάντως είναι η πιο συνηθισμένη μέθοδος!
Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα!
Δαπεδοεργόμετρο (τρέξιμο), κωπηλατοεργόμετρο, κυκλοεργόμετρο, χειροεργόμετρο, υδροεργόμετρο και άλλα πολλά είναι τα μέσα που χρησιμοποιούμε!
Ακριβώς! Το τρέξιμο είναι ΜΙΑ από τις πολλές τεχνικές μέτρησης!
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #34 στις: 10/10/06, 11:25 »
Αχ και βαχ!!!

Λοιπόν!

Δεν θέλουν να τρέξουν το γράφω ξεκάθαρα  :-\

Είναι αερόβια το περπάτημα και όχι οι αγωνιστικοί μποντιμπίλντερς ΔΕΝ κάνουν αερόβια, μην επιμένεις σε αυτό!

Με το τρέξιμο + και άλλες ασκήσεις εξειδικευμένες όμως ρε συ που δεν μπορεί να γνωρίζει ο καθένας εκτός από όσους τα σπουδάσαμε ή όσοι έχουν ασχοληθεί σε βάθος με το θέμα εργοφυσιολογία! Απλά το τρέξιμο το γνωρίζουν όλοι.


Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #35 στις: 10/10/06, 11:42 »
Είναι αερόβια το περπάτημα και όχι οι αγωνιστικοί μποντιμπίλντερς ΔΕΝ κάνουν αερόβια, μην επιμένεις σε αυτό!
Εεε, θα διαφωνήσουμε τώρα σε αυτό?
Όλοι οι επαγγελματίες/κορυφαίοι bodybuilders περπατούν τουλάχιστον 2 ώρες καθημερινά! (σε διάδρομο/ανα μία ώρα)
Τουλάχιστον έτσι βλέπω στις ταινίες που βγάζουν και στις συνεντεύξεις που δίνουν!
Αν λένε ψέματα, τότε είμαι και εγώ ψεύτης!
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #36 στις: 10/10/06, 12:18 »
Για ταινίες μιλάμε ρε συ? Τα μισά που δείχνουν στις ταινίες είναι ψέματα και πολλές ασκήσεις που δείχνουν είναι επιστημονικά ανεπίτρεπτες πλέον!
Είδες σε καμιά ταινία να σου λέει και πόσα χάπια καταπίνει ή πόσες ενέσεις κοπανάει? Οχι βέβαια, σιγά μη σου πει! Τώρα αν πιστεύεις ότι λένε οι ταινίες που βγάζει ο κάθε body builder τότε πάω πάσο!

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #37 στις: 10/10/06, 12:37 »
Πάρη είσαι φάουλ!

Σε λίγο θα μας πεις πως και οι διαφημίσεις λένε ψέματα!

Έλεος πια ρε φίλε, έλεος!

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #38 στις: 10/10/06, 12:48 »
Δεν είμαι άκυρος Νίκο, στις ταινίες είναι όλα παραφουσκωμένα, υπερβολικά και επίσης τα σημαντικά για την επίτευξη του σώματος που βλέπουμε τα αποκρύπτουν!

Οι διαφημίσεις δεν μπορούν να πουν ψέματα γιατί καλύπτονται από νομοθεσία, ενώ το body building όχι!


Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #39 στις: 10/10/06, 12:55 »
Βρε Πάρη, πλάκα έκανα!!!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Όσο για τις διαφημίσεις, ξέρεις τι γίνεται με τη δεοντολογία... άσε!

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #40 στις: 10/10/06, 17:57 »
djkostas θα ήθελα να ξέρω τι σχέση έχεις με την γυμναστική για να ξέρω απλά με ποιον μιλάω.Τίποτα παραπάνω.Και το body building είτε γίνεται ερασιτεχνικά είτε επαγγελματικά δεν ασχολείται καθόλου με την αερόβια γυμναστική.
Ανάλογα με την γυμναστική που κάνει κάποιος και τους στόχους που έχει γυμνάζεται με συγκεκριμένο πρόγραμμα και συγκεκριμένη γκάμα ασκήσεων.Το body building δεν χρειάζεται αερόβια άσκηση γιατί όχι απλά δεν του προσφέρει κάτι.Γι' αυτό λοιπόν δεν θέλουν να κάνουν αερόβια άσκηση!
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #41 στις: 10/10/06, 19:21 »
To bodybuilding εχει πιο πολύ σχέση με την εμφάνιση παρά με την δύναμη. Οι μποντιμπιλντεραδες ειναι οι ποζεράδες της γυμναστικης. ;D Οπότε ειναι κατι που δε θα το εκανα ποτε. Δλδ να φτιαξω σωμα. Ενα μηνα ειχα κατσει σε γυμναστηριο και δεν αντεξα και σηκωθηκα κι εφυγα. Προτιμω αλλου ειδους ασκησεις. Οπως ποδοσφαιρο, μπασκετ, τρεξιμο, καμψεις, κοιλιακοι, ελξεις κλπ. Δλδ αποφευγω την ασκηση με τα  βαρη. Τελος, με τα βαρη δε μετατοπιζεται το κεντρο βαρους του σωματος, και αυτο δε προκαλει προβληματα στη μεση?
Υ.Γ. Να πως τελος οτι δε το θεωρω αθλητισμο το b/b
« Τελευταία τροποποίηση: 10/10/06, 20:30 από Black Sheep »

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #42 στις: 10/10/06, 23:46 »
Αυτό με το κέντρο βάρους του σώματος δεν το κατάλαβα και πολύ για να είμαι ειλικρινής..
Προβλήματα στη μέση σου προκαλείς περισσότερο από την λάθος καθημερινή της χρήση παρά από το να κάνεις λίγα βάρη.Γι' αυτό 8-10 αντιμέτώπίζουν προβλήματα με την μέση τους μεγαλώνοντας.Επειδή δεν ξέρουμε να την χρησιμοποιούμε σωστά.. Απλά όταν κάνεις γυμναστική,είτε βάρη,είτε οτιδήποτε,φροντίζεις να το κάνεις με τέτοιο τρόπο ώστε να μην φτάνεις στα όρια και να γυμνάζεις όσο το δυνατόν περισσότερους μυες!
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #43 στις: 11/10/06, 00:36 »
Τελος, με τα βαρη δε μετατοπιζεται το κεντρο βαρους του σωματος, και αυτο δε προκαλει προβληματα στη μεση?

Μπορώ να σου παραθέσω γύρω στους 100 λόγους γιατί να πονάει η μέση, αλλά αυτό που ρωτάς πρώτη φορά το ακούω! Οχι δεν ισχύει εφόσον όλα γίνονται σωστά. Ακόμα και ένα μήλο να σηκώνεις κάθε μέρα με λανθασμένη στάση, θα σου δημιουργηθούν προβλήματα!

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #44 στις: 11/10/06, 00:38 »
Τελος, με τα βαρη δε μετατοπιζεται το κεντρο βαρους του σωματος, και αυτο δε προκαλει προβληματα στη μεση?

Μπορώ να σου παραθέσω γύρω στους 100 λόγους γιατί να πονάει η μέση, αλλά αυτό που ρωτάς πρώτη φορά το ακούω! Οχι δεν ισχύει εφόσον όλα γίνονται σωστά. Ακόμα και ένα μήλο να σηκώνεις κάθε μέρα με λανθασμένη στάση, θα σου δημιουργηθούν προβλήματα!
Οταν το ανθρώπινο σώμα αποκτά μάζα ανομοιόμορφα, αυτό δε συντελεί στην μετατόπιση του κέντρου βάρους?

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #45 στις: 11/10/06, 00:54 »
Οι body builders δεν αποκτούν ανομοιόμορφη μάζα, κάθε άλλο, είναι συμμετρικότατοι και αυτός είναι ένας από τους όρους του να κερδίσουν κάποιο διαγωνισμό!

Εξάλλου η γυμναστική που κάνουν είναι επίσης συμμετρική έτσι δεν τίθεται καν θέμα ανομοιόμορφης κατανομής μάζας!
Αυτό που λες τυχαίνει μόνο σε ιδιώτες, συνήθως ξερόλες που πάνε στο γυμναστήριο και με μηδαμινές γνώσεις και περισσό εγωισμό από ένα ονειρεμένο σώμα που σχεδιάζουν να αποκτήσουν, καταντάνε στα χέρια των γιατρών με οσφυαλγίες και τραυματισμούς, μην αναφέρω ότι το σώμα μένει μόνο ένα όνειρο!  ;D

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #46 στις: 11/10/06, 00:56 »
Τι τα κράζεις τα παιδιά ρε φίλε;;Δουλειά σου φέρνουν! ;D
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #47 στις: 11/10/06, 12:00 »
Άλλο ένα link (στα αγγλικά) σχετικά με bodybuilding και αερόβια!
http://www.bodybuilding.com/fun/mike1.htm
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #48 στις: 11/10/06, 12:15 »
Άλλο ένα link (στα αγγλικά) σχετικά με bodybuilding και αερόβια!
http://www.bodybuilding.com/fun/mike1.htm


Διάβασε καλά το λινκ που έβαλες να δεις ότι οι body builders ΔΕΝ ΤΡΕΧΟΥΝ!!!

Many large bodybuilders find that their bodyweight is just too heavy for high intensity cardio such as running and jogging, due to the stress it places on their hips, knees, and ankle joints. A good alternative for jogging is the stationary bike, which is practically universal in every gym in the world

Κάνουν ποδήλατο!  ;)  (καμία σχέση το τρέξιμο με το ποδήλατο ελπίζω να μη χρειάζεται να το αναλύσουμε αυτό)

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Bodybuilding
« Απάντηση #49 στις: 11/10/06, 12:25 »
Mα ρε Πάρη εγώ δεν μίλησα ποτέ για τρέξιμο!
Εγώ είπα για αερόβια και όταν χρειάστηκε να γίνω συγκεκριμένος μίλησα για περπάτημα!
Αμέσως μετά την δική σου παράθεση λέει:
Παράθεση
Power walking on a treadmill is also a good alternative. Gunter Schlierkamp, who generally competes at a massive 300 pounds, power walks on a treadmill with a slight incline for a 45-minute session.

Επίσης θεωρώ και το ποδήλατο ώς αερόβια άσκηση!;D
Αλλά όντως καμιά σχέση με το τρέξιμο!
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....