Αποστολέας Θέμα: eurobasket 2007  (Αναγνώστηκε 43238 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #50 στις: 15/09/07, 22:09 »
Τα παιδια παιξανε πολυ καλα. Μπορουσαμε να κερδισυμε απλα οι ισπανοι ηταν πιο ψυχραιμη. Χιλια μπραβο και εκει που φτασανε και παμε τωρα για το μεταλλιο. Ελπιζω να μην πεσει γκρινια παλι για την ομαδα...
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #51 στις: 15/09/07, 22:11 »
   Η νίκη δεν ανήκει σε κανέναν αν δεν την διεκδικήσει. Και την διεκδίκησαν και οι δυο χώρες.
Αλήθεια είναι αυτό.Επι ίσοις όροις όμως;;;
Τι θα γινόταν άραγε με μια νορμάλ διαιτησία και έναν αξιοπρεπή αντίπαλο;
Με συγχωρείς Μένια αλλά υπέπεσαν σε καραγκιοζιλίκια κάτι που δεν αρμόζει σε
παγκόσμια πρωταθλήτρια.
Ισως και πάλι να χάναμε αν και δεν το νομίζω.Οσο για την ομάδα μας στάθηκε στο ύψος
της και δεν χωράει η παραμικρή γκρίνια.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/09/07, 22:12 από Minotaur »

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #52 στις: 15/09/07, 22:11 »
Ρε στο διάολο και οι διατησία και όλοι τους!!!!!!!!! Έδρα, έδρα, αλλά μην το παραχέσουμε κι όλας!!! >:(

Τέσπα, παίξαμε πολύ καλά ενάντια στους προκλητικούς Ισπανούς, τους κοιτάξαμε στα μάτια, ήταν ένα καλό παιχνίδι.. Θα ήταν μάλλον ένα καλό παιχνίδι εάν η διαιτησία ήταν καλύτερη!!! >:(


Λάθη δεν κάναμε πολλά, ήταν όμως κρίσιμα.. Και η Ισπανία δεν είναι Σλοβενία...



Τουλάχιστον παίξαμε με το κεφάλι ψηλά!!!
Δε βουτάγαμε σαν τα ποντίκια για μια νίκη, ούτε παρακαλούσαμε τον διαιτητή να δώσει αντιαθλητικό στους αντιπάλους...
Ίσως είναι κακιούλα αλλά το πόσο ευχαριστήθηκα το σπροξίδι του Τσατσαρή δε λέγεται!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D 8)

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #53 στις: 15/09/07, 22:16 »
Ήλπιζα ότι ήταν το κλασσικό τρικ της Ελλάδας να το γυρίσει στο τέλος αλλά.... :-\ Έπαιξαν καλά και οι δύο ομάδες αλλά πράγματι η διαιτησία ορισμένες φορές μας αδίκησε... Κάναμε όμως και αρκετά λάθη στις επιθέσεις, χάνοντας 10-12 ''εύκολους'' πόντους. Και αυτή η αστοχία από τις ελεύθερες βολές.... :-\

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #54 στις: 15/09/07, 22:21 »
Εγώ είδα διατησία: 50-50% Έδινε μερικά περίεργα υπερ των Ισπανών στο πρώτο ημ. αλλά μας έδωσε κ σε μας μερικά κουλά στο δεύτερο.
Πιάσαμε την καλύτερη απόδοση απ'όλα τα παιχνίδια του τουρνουά. Με δεδομένο όμως οτι παίζαμε με τους παγκόσμιους πρωταθλητές, και σε μια χρονιά που δεν ήταν η χρονιά μας (ντεφορμάρισμα πολλών παιχτών) οι Ισπανοί μας νίκησαν φυσιολογικά, κατά 99% θα το πάρουν δίκαια.
Έχω μια ένσταση όμως. Δεν μου αρέσει το είδος μπάσκετ που παίζουν, δηλαδή παίρνω την μπάλα, κάνω ένα βήμα προσποίηση και ρίχνω τρίποντα, έχω κι ένα ψηλό και με ξελασπώνει με alley hoops, και ξεκαθάρισα.. Εδώ έρχονται οι κανονισμοί του ΝΒΑ που σου λένε πήγαινε τη γραμμή στα 7,25. Εκεί θα φανούν οι πραγματικές ομάδες, και οι πραγματικοί παίχτες που θα χρειαστεί να βάζεις δίποντα αντί για τρίποντα. Εκεί όπου θα γίνει πιο physical το παιχνίδι.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/09/07, 22:24 από Vampovarotor »

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #55 στις: 15/09/07, 22:24 »
Κριμα πραγματικα γιατι στην 2η και στην 3η περιοδο η ομαδα πεταγε και οι σπανοι ειχαν το τοσκα στην καλτσα....Χασαμε νομιζω απο τα λαθη στο τελος.
Παντως ενα εχω να πω: το Θηριο του Μουντομπασκετ ξυπνησε! Επιτελους ειδα την Εθνικη να παιζει οπως περισυ. αν παιξουμε ετσι και στον μικρο τελικο, αλιμονο σε οποιον βρεθει μπροστα μας....
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #56 στις: 15/09/07, 22:25 »
Αστοχία;;Σήμερα σπάσανε ρεκόρ ευστοχίας για τα δεδομένα τους.
Η ομάδα έπαιξε φοβερά.Το παιχνίδι γύρισε με το θέατρο που έπαιξαν οι Ισπανοί
και τον εκνευρισμό που δημιούργησαν εσκεμμένα, και που έκοψε τη φόρα
της εθνικής σε κρίσιμο σημείο.

Vamporator απλά στο δέυτερο μισό οι διαιτητές άρχισαν να κάνουν σωστά τη δουλεία τους.
Αφού μας είχαν π***ξει στο πρώτο....

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #57 στις: 15/09/07, 22:30 »
Minotaur

Το ίδιο λέμε. Οι Ισπανοί εκμεταλεύτηκαν και τη διαιτησία και την έδρα. (Ας μην ξεχνάμε και τις χθεσινές δύο τάπες του Διαμαντίδη που μας χρεώθηκαν φάουλ)  ::)

Τέλος πάντων, ό,τι και να λέμε εγώ θα φωνάζω να αγκαλιάσουμε το μπάσκετ ακόμη πιο πολύ, να είμαστε με τα παιδιά όχι μόνο στις καλές στιγμές και να ξέρουμε να χάνουμε που και που.


**Άντε για ποτάκι τώρα να χαλαρώσουμε.. καληνύχτα από εμένα και καλά αποτελέσματα αύριο. :D
« Τελευταία τροποποίηση: 15/09/07, 22:32 από Μένια.. »
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #58 στις: 15/09/07, 23:05 »
Oμολογώ πως με τη μέχρι τώρα πορεία μας σ αυτό το τουρνουά περίμενα να φάμε καλά και πάλι όμως προς μεγάλη μου ευχαρίστηση είδα μια εθνική όπως πέρσι.
Δυστυχώς είχαμε σε κάθε στιγμή να αντιμετωπίσουμε 8 αντιπάλους και όχι μόνο 5.Είμαι σίγουρη πως μέσα τους οι Ισπανοί ξέρουν πως χωρίς το σπρώξιμο θα έχαναν.
Δυστυχώς δε φανήκαμε αρκετά ψύχραιμοι όταν έπρεπε και αν είχαμε έστω και λίγο καλύτερα ποσοστά ευστοχίας στα μακρινά σουτ τα πράγματα θα ταν διαφορετικά αφού αυτοί είχαν ένα ναβάρο και έναν καλντερόν να ευστοχούν ασταμάτητα.
Δεν πειράζει εγώ αποζημιώθηκα από τη σημερινή εμφάνιση που αποδεικνύει πως η εθνική και στα χειρότερά της μπορεί για το καλύτερο....
 
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #59 στις: 15/09/07, 23:42 »
5 Spanish players and a good prepaid referee make Europe's dream team

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #60 στις: 16/09/07, 00:59 »
Για ακόμα μια φορά το μακρινό σουτ μας την έκανε τη ζημιά. Βέβαια, τελικά, πιστεύω ότι ο αγώνας δεν κρίθηκε στις λεπτομέριες όπως νόμιζα αλλά στη διαιτησία η οποία χρέωσε την Ελλάδα με φάουλ ανύπρκτα κάποιες φορές (κλέψιμο Παπαλουκά και του Σπανούλη σε έναν ισπανικό εφνιδιασμό). Πραγματικά, πρώτη φορά στεναχωριέμαι τόσο πολύ που χάνουμε παιχνίδι. Τον αντίπαλο τον ξέραμε. Παίξαμε καλά, πατήσαμε γερά, δείξαμε χαρακτήρα πανευρωαϊκού πρωταθλητή και αυτό προκάλεσε εκνευρισμό στους αντιπάλους. Όταν όμως έχεις απέναντί σου μια ομάδα όπου οι μισοί της παίχτες παίζουν μαζί από το 97' τα πράγματα είναι δύσκολα. Δυστυχώς όμως, η εθνική μας έφτασε πολύ κοντά στο να κάνει το όνειρο πραγματικότητα αλλά κάποια φαντασιόπληκτα σφυρίγματα στις 2 πρώτες περιόδους ειδικά μας κόψανε τη χαρά. Οι περισσότεροι παίχτες είναι μικροί σε ηλικία. Αυτό σημαίνει ότι θα τους δούμε και στους Ολυμπιακούς αν όλα πάνε καλά και στο επόμενο πανευρωπαϊκό. Να είμαστε καλά και θα σηκώσουμε το επόμενο. Δεν πειράζει..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Nero

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm on fire!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #61 στις: 16/09/07, 02:17 »
Έχω μια ένσταση όμως. Δεν μου αρέσει το είδος μπάσκετ που παίζουν, δηλαδή παίρνω την μπάλα, κάνω ένα βήμα προσποίηση και ρίχνω τρίποντα, έχω κι ένα ψηλό και με ξελασπώνει με alley hoops, και ξεκαθάρισα.. Εδώ έρχονται οι κανονισμοί του ΝΒΑ που σου λένε πήγαινε τη γραμμή στα 7,25. Εκεί θα φανούν οι πραγματικές ομάδες, και οι πραγματικοί παίχτες που θα χρειαστεί να βάζεις δίποντα αντί για τρίποντα. Εκεί όπου θα γίνει πιο physical το παιχνίδι.


Χμμμ... Δεν ειμαι του μπασκετ για να κρινω τον τροπο παιχνιδιου της Ισπανιας.
Απλα θελω να παρατηρησω πως οταν βαρουσαν τριποντα τα βαρουσαν απο μακρια,δλδ απο 7.25 και περα. Δεν τα βαρουσαν απο τα 6.25 οπως εμεις. Αυτο γιατι απο το ροστερ της Ισπανιας οι Gasol,Navarro,Calderon,Garbajosa(ειδικα οι ναβαρο και καλντερον που εβαλαν αρκετα 3ποντα) παιζουν στο ΝΒΑ.
I want you, I need you, I gotta be near you
Ooh, I got a strange kind of woman

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #62 στις: 16/09/07, 02:43 »
Mας νίκησε η απίστευτη εώς και εκνευριστική ευστοχία τους μαζί με τους διαιτητές.
Εμείς για να τους νικούσαμε θα έπρεπε να παίζαμε τέλεια..λίγο καλύτερα δηλαδή.

Θα μιλήσω λίγο σαν τον Μουρίνιο: Η καλύτερη ομάδα έχασε.. 8)

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #63 στις: 16/09/07, 16:34 »
Χμμμ... Δεν ειμαι του μπασκετ για να κρινω τον τροπο παιχνιδιου της Ισπανιας.
Απλα θελω να παρατηρησω πως οταν βαρουσαν τριποντα τα βαρουσαν απο μακρια,δλδ απο 7.25 και περα. Δεν τα βαρουσαν απο τα 6.25 οπως εμεις. Αυτο γιατι απο το ροστερ της Ισπανιας οι Gasol,Navarro,Calderon,Garbajosa(ειδικα οι ναβαρο και καλντερον που εβαλαν αρκετα 3ποντα) παιζουν στο ΝΒΑ.
Σύγκρινε τα ποσοστά 3 παιχτών της Ισπανίας στη φετινή σεζόν σε ΝΒΑ και Eurobasket:

3P%                  Calderon   Garbajosa   Gasol
---------------------------------------------
NBA                      33%        34%         27%
Eurobasket             45%        38%         57%
===================================
Βλέπεις τη διαφορά?

Συνολικά η Ισπανία, στο Eurobasket αγγίζει το 39% στα τρίποντα και είναι δεύτερη στο τουρνουά μετά τη Λιθουανία:

    Name     G 3PM 3PA Perc.
------------------------------
1. Lithuania 8  66  163  40.5
2. Spain      8  69  179  38.5
3. Russia     8  62  166  37.3
4. Greece    8  60  168  35.7
========================
Παρατηρείς λοιπόν πόσο σημαντικό είναι το να βαράς εύστοχα τρίποντα?? Οι 4 πιο εύστοχες ομάδες "έτυχε" να έιναι στη τελική τετράδα.
Ένα άλλο στοιχείο είναι το εξής: έβλεπα πολλά παιχνίδια να καταντούν ένας άτυπος διαγωνισμός τριπόντων. Πιστεύω οτι ήρθε η στιγμή να μεταφερθεί 1 μέτρο πιο πίσω η γραμμή των 6.25 και να έρθει στα ίσα με το ΝΒΑ και να δούμε πραγματικά καλούς παίχτες, κι  όχι παίχτες τριποντάκηδες και τίποτα παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος Nero

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm on fire!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #64 στις: 16/09/07, 16:57 »
( Ξεχασες τον ναβαρο. 61% στο ευρωμπασκετ,40% στην ισπανια! :P)

Δεν διαφωνησα πως δεν ειναι σημαντικο να βαρας ευστοχα τριποντα!  ;) Δες ομως στον αγωνα και ποσες βολες βαλαν αυτοι και εμεις...

Απλα επειδη ειπες για την μετακινηση απο 6.25->7.25,εγω ειπα πως και να υπηρχε αυτο στο ευρωμπασκετ δεν θα τους πειραζε και τοσο πολυ. Παλι αρκετα τριποντα θα εβαζαναφου ειναι συνηθισμενοι με αυτο!  :P
Τελος παντων ας μην συνεχισω γιατι με το μπασκετ εχω διακοψει τη επαφη,και δεν θελω να πω καμια χαζομαρα!

Παντως θα διαφωνησω με αυτο που λες στο τελος...
Γιατι καλοι παιχτες ειναι και οι''τριποντακηδες''. Οπως ο αλλος εχει ταλεντο στις πασες,η στα κλεψιματα,ετσι και ο αλλος ειναι ταλεντο(και εξισου καλος παιχτης) σαν καποιον που βαραει μεσα απο την ρακετα. Απλα με το ταλεντο του μπορει να δωσει το κατι παραπανω. Στην περιπτωση μας ορισμενοι καλοι ''τριποντακηδες'' ηταν μαζεμενοι στην Ισπανια... Τι να κανουμε... Και στα 8.25 να παει η γραμμη καποιος θα εχει την ικανοτητα να τα βαζει! ;)
Οσο για τον διαγωνισμο τριποντων τι να κανουμε... Τα τριποντα ειναι ενας τροπος να βαλει μια ομαδα καλαθι. Και αν καποιος ειναι ικανος,το καλαθι γινεται ευκολο! Γιατι να μην το χρησιμοποιησει μια ομαδα για να νικησει? (Σαν να λεμε εχω τον ροναλντινιο στην ομαδα,αλλα να μην κανει τριπλες και ''εξυπνες πασες'' κοντα στην περιοχη γιατι η αντιπαλη ομαδα δεν μπορει να ανταποκριθει σε ενα τεχνικοτερο παιχνιδι


Δεν διαφωνησα πως δεν ειναι σημαντικο να βαρας ευστοχα τριποντα!  ;) Δες ομως στον αγωνα και ποσες βολες βαλαν αυτοι και εμεις...

Απλα επειδη ειπες για την μετακινηση απο 6.25->7.25,εγω ειπα πως και να υπηρχε αυτο στο ευρωμπασκετ δεν θα τους πειραζε και τοσο πολυ. Παλι αρκετα τριποντα θα εβαζαναφου ειναι συνηθισμενοι με αυτο!  :P
Τελος παντων ας μην συνεχισω γιατι με το μπασκετ εχω διακοψει τη επαφη,και δεν θελω να πω καμια χαζομαρα!

Παντως θα διαφωνησω με αυτο που λες στο τελος...
Γιατι καλοι παιχτες ειναι και οι''τριποντακηδες''. Οπως ο αλλος εχει ταλεντο στις πασες,η στα κλεψιματα,ετσι και ο αλλος ειναι ταλεντο(και εξισου καλος παιχτης) σαν καποιον που βαραει μεσα απο την ρακετα. Απλα με το ταλεντο του μπορει να δωσει το κατι παραπανω. Στην περιπτωση μας ορισμενοι καλοι ''τριποντακηδες'' ηταν μαζεμενοι στην Ισπανια... Τι να κανουμε... Και στα 8.25 να παει η γραμμη καποιος θα εχει την ικανοτητα να τα βαζει! ;)
Οσο για τον διαγωνισμο τριποντων τι να κανουμε... Τα τριποντα ειναι ενας τροπος να βαλει μια ομαδα καλαθι. Και αν καποιος ειναι ικανος,το καλαθι γινεται ευκολο! Γιατι να μην το χρησιμοποιησει μια ομαδα για να νικησει? (Σαν να λεμε εχω τον ροναλντινιο στην ομαδα,αλλα να μην κανει τριπλες και ''εξυπνες πασες'' κοντα στην περιοχη γιατι η αντιπαλη ομαδα δεν μπορει να ανταποκριθει σε ενα τεχνικοτερο παιχνιδι...)
« Τελευταία τροποποίηση: 16/09/07, 17:27 από Nero »
I want you, I need you, I gotta be near you
Ooh, I got a strange kind of woman

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #65 στις: 16/09/07, 17:12 »
   Η νίκη δεν ανήκει σε κανέναν αν δεν την διεκδικήσει. Και την διεκδίκησαν και οι δυο χώρες
Μηπως ηταν ομαδες? ::)

Χτες ναι ειδαμε πειτελους την Εθνικη αλλα και παλι οχι στο peak της αφου τα λαθη που καναν ηταν παρα πολλα.Κατα τη γνωμη μου η νικη κριθηκε στην ευστοχια που ειχαν στις βολες.Δηλαδη αν απο τις τελευταιες βολες ειχαν χασει 2-3 ειχαμε πολλες ελπιδες παραπανω.
Επιετελους ειδαμε τον πραγματικο Σπανουλη και δυστυχως συνεχιστηκε η "κακη" απο αποψη λαθων αποδοση του Παπαλουκα.Ο Παπαδοπουλος φανηκε ανημπορος να ακολουθησει τον gasol σιγουρα..Δεν ξερω αν θα γινοταν να ειχαμε παραπανω ψυχραιμια παντως...

Τουλαχιστον καναμε ενα ωραιο παιχνιδι( α ρε δεν θα τους ξαναβρουμε μπροστα μας? :P)
Το αρνητικο ειναι οτι σημερα με την Λιθουανια θα ειναι πτωματα μετα απο τρεις συνεχομενους αγωνες...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Nero

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm on fire!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #66 στις: 16/09/07, 17:20 »
Κατα τη γνωμη μου η νικη κριθηκε στην ευστοχια που ειχαν στις βολες.Δηλαδη αν απο τις τελευταιες βολες ειχαν χασει 2-3 ειχαμε πολλες ελπιδες παραπανω.

Οντως.. Ισπανια 27/28
            Ελλαδα 13/18
I want you, I need you, I gotta be near you
Ooh, I got a strange kind of woman

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #67 στις: 16/09/07, 20:49 »
Πολύ καλά πάμε εως τώρα πάντως. Καλή ευστοχία στα τρίποντα σε αντίθεση με τα άλλα παιχνίδια, πολλά κλεψίματα και αιφνιδιασμοί και σχετικα καλή άμυνα. Αμα συνεχίσουμε έτσι θα δημιουργήσουμε καλή διαφορά στο ημίχρονο.
Τί ήθελα και μίλησα?  :-X :-\

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #68 στις: 16/09/07, 22:03 »
Κριμα..αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν μας αξιζε η νικη..Σημερα δεν παιξαμε τιποτα..Επιλογες 0...Ας ελπισουμε πως αυτο που λειπει απο την ομαδα θα βρεθει μεχρι το επομενο τουρνουα.. ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #69 στις: 16/09/07, 22:09 »
Κριμα..αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν μας αξιζε η νικη..Σημερα δεν παιξαμε τιποτα..Επιλογες 0...Ας ελπισουμε πως αυτο που λειπει απο την ομαδα θα βρεθει μεχρι το επομενο τουρνουα.. ::)

Ο Φώτσης και ο Σχορτσιανίτης δηλαδή...
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #70 στις: 16/09/07, 22:13 »
Εξαιρετική διοργάνωση κατά τα άλλα...με ένα παιχνίδι κάθε μέρα, είναι απόλυτα λογικό να εμφανίζεις και σημάδια κόπωσης, με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην απόδοσή σου.

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #71 στις: 16/09/07, 22:19 »
Οποτε πάμε σε μικρό τελικό ουδέποτε τρέφω πολλές ελπίδες για νίκη.
Το χειρότερο είναι όμως πως χάσαμε το εισητήριο για την απευθείας πρόκριση στο Πεκίνο.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #72 στις: 16/09/07, 22:21 »
Η αλήθεια είναι ότι δεν παρακολούθησα τον αγώνα με το ίδιο ενδιαφέρον και πάθος όπως χθες με την Ισπανία..
Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο συνέβη και με τους αθλητές μας που δεν έπαιξαν τα αναμενόμενα :-\...

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #73 στις: 16/09/07, 22:34 »
Συμφωνω απολυτα με τον schism. Τραγικο συστημα διεξαγωγης τοσο μεγαλης διοργανωσης.
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #74 στις: 17/09/07, 00:21 »
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

ΤΡΙΑ ΖΗΤΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΡΩΣΟΥΣ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΨΥΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΙΣΠΑΝΟΥΣ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ. ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ, NAVARRO!! HAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
39 Απαντήσεις
14614 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/07, 08:00
από Ο Νέος Κιθαρωδός
10 Απαντήσεις
4769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/07, 23:34
από ilianthos-Kanlis
121 Απαντήσεις
43300 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/07, 05:40
από Marios Demigod
4 Απαντήσεις
2292 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/07, 23:50
από tasosssssssssss
6 Απαντήσεις
3072 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/07, 01:11
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
1982 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/07, 15:19
από Anaximandros
AΡΗΣ 2007-08

Ξεκίνησε από bono u2 Αθλητισμός

20 Απαντήσεις
6902 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/08, 03:11
από Moonchild_
3 Απαντήσεις
2947 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/07, 02:23
από Spell@lchemist!
7 Απαντήσεις
3288 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/09, 08:53
από nobody
1 Απαντήσεις
15700 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/12, 15:25
από Metal_Throne