Αποστολέας Θέμα: eurobasket 2007  (Αναγνώστηκε 43244 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #75 στις: 17/09/07, 00:23 »
Ετσι... με την αρμυρα....
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #76 στις: 17/09/07, 00:30 »
Το καλύτερο από όλα είναι εκείνο το ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ που ακούστηκε με την λήξη. Πραγματικά το ευχαριστήθηκα. Τη μούρη του Ναβάρο που χτες με το που κατάλαβε ότι τον έσπρωχνε η διαιτησία πήγε και πούλησε μαγκιά στον Διαμαντίδη. Όχι ρε μεγάλε φάτα τώρα από μια αληθινά μεγάλη ομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #77 στις: 17/09/07, 00:31 »
Ετσι, θελανε κ πανηγυρι ε;;;;;;
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος Angy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αλλάζουν δρόμοι και μορφές κι οι εποχές αλλάζουν..
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #78 στις: 17/09/07, 00:36 »
Αυτα είναι!!!
Μάθε τη γλώσσα της σιωπής
κι ύστερα έλα να μου πεις
πως κλίνεται το "σ'αγαπώ"...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #79 στις: 17/09/07, 00:42 »
Χαχαχαχα το μισος μας βγηκε! :o ;D..Αλλα μαλλον και  οι Ισπανοι τα ιδια λενε..Και γω το υχαριστηθηκα.!!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #80 στις: 17/09/07, 00:46 »
Ετσι να βλέπω κλαμένες Ισπανόφατσες.
;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #81 στις: 17/09/07, 01:28 »
ΝΑΙ ΡΕ ΡΩΣΙΑ ΟΜΑΔΑΡΑ!!! ΝΑΙ ΡΕ!!! βάλανε στη θέση τους τα Ισπανο-κ$#λόπαιδα! ο τσαμπουκάς και η αλητεία δεν κερδίζει και τον αγώνα! ευχαριστώ τους ρώσους αστέρες που έκαναν τη φοβερή επιστροφή στο τέλος και τους σκοτώσανε στο σπίτι τους!

(οι δηλώσεις Παπαλουκά εύστοχες και μετρημένες)
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #82 στις: 17/09/07, 01:47 »
Τα ίδια δήλωσε κ ο (ελπίζω σύντομα πράσινος) Jacikevicius!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #83 στις: 17/09/07, 01:55 »
απιστευτη ευχαριστηση πραγματι προσεφερε η νικη της ρωσιας.παντως παλι πηγε να κανει κηδιουλα στο τελος ο γκασολ.κατα τα αλλα προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με το να το παιζει καποιος κωλοπαιδο,ντιβα και υπεροπτης αρκει να μην ξεπερνιουνται τα ορια(θεατρινισμοι κ.α.).σε ολες τις παραπανω περιπτωσεις εισαι αναγκασμενος να δεχτεις τις συνεπειες οπως κανει τωρα η ισπανια.   



υ.γ.ο γιασκεβιτσιους θα παει στον πανιωνιο :P

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #84 στις: 17/09/07, 02:22 »
Έτσι ρε!!! :D

Η καλύτερη στιγμή που σήκωναν το κύπελο οι Ρώσοι ενώ επικρατούσε νεκρική σιγή!!!

Επίσης κάτι ωραία ''ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΑΣ'' που ακούγονταν κατά τη διάρκεια του αγώνα!!! 8)

Μου θέλαν και κύπελο οι Ισπανοί... 8)
« Τελευταία τροποποίηση: 17/09/07, 14:27 από gers »

Αποσυνδεδεμένος Nero

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm on fire!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #85 στις: 17/09/07, 02:40 »
Ρε παιδια γιατι τοσο μισος για την Ισπανια?  ???
Ενταξει δεν το πηραμε εμεις,αλλα πρεπει να μειωνουμε αυτους που μας κερδισαν? (Αυτα με την διαιτησια γινονται παντα,η διοργανωτρια εχει λιγο σπρωξιματακι(βλεπε mundial),αλλα πρεπει να το αξιζει να φτασει τελικο...)
Γιατι να μην χαρουμε και με αυτο που καναμε...? Γινεται να νικαμε συνεχεια???  Δεν παρακολουθησα και πολυ,αλλα σε μερικα αθλητικα σαιτ ειδα πως σε καποιους αγωνες δεν παιξαμε το καταπληκτικο μπασκετ,που να αξιζει το χρυσο...

Αντι να αγαπαμε το μπασκετ για το μπασκετ,και την ικανοποιηση που προσφερει ως αθλημα,να χαρουμε εναν καλο παιχτη η ενα καλο συνολο,κολλαμε και δεν βλεπουμε περα απο την δικια μας ομαδα... Λες και ο Gasol η ο οποιοσδηποτε αλλος ειναι της πλακας,και χωρις τα σφυριγματα δεν θα καναν τιποτα...
I want you, I need you, I gotta be near you
Ooh, I got a strange kind of woman

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #86 στις: 17/09/07, 03:01 »
     Μιλάμε για μία ομάδα που ήθελε να κερδίσει με το ζόρι. Δεν νομίζω πως κανείς ήθελε να μειώσει την Εθνική της Ισπανίας. Όλοι βγάλαμε το καπέλο στην Ρωσία και εγώ ούτως ή αλλως από το παιχνίδι με την Εθνική μας πίστεψα πως θα το πάρει.
     Η διαιτησία ήταν πολύ χαμηλού επιπέδου για μια τέτοια οργάνωση και να σας θυμήσω τι έγραψαν οι Ισπανικές φυλλάδες για εμάς; Κανείς δεν μας φέρθηκε σαν πρωταθλήτρια Ευρώπης και εμένα αυτό ήταν που με λύπησε περισσότερο.
     Οι προσποιήσεις, οι γκρίνιες και οι τσαμπουκάδες δεν νομίζω πως τίμησαν την Ισπανία που προσωπικά εγώ νομίζω πως έχει 3- 4 παίχτες που την κρατούν όρθια. Εμείς, πέρυσι με την απουσία του Ζήση και φέτος με του Φότσι και του Σκορτσιανίτη και σταθήκαμε αξιοπρεπώς. Όι παίχτες μας είναι ισάξιοι, παιδιά με δίψα και χαρακτήρα. Ό,τι ήταν να δώσουν δυστυχώς το έδωσαν το Σάββατο..
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #87 στις: 17/09/07, 03:08 »
Η Ισπανία αφενός σπρώχτηκε, αφετέρου επέδειξε ένα αλαζνοικό πρόσωπο το οποίο δεν της πάει, καθότι δεν είναι κι υπερομάδα. Όλη η διοργάνωση ήταν φτιαγμένη στα μέτρα της για να προχωρήσει. Είναι ανήκουστο να χρειάζεται να δώσουμε 20 ώρες μετά ημιτελικό, με αντίπαλο που έχει μία ολόκληρη παραπάνω μέρα ξεκούρασης. Κατ' επιλογή δε της Ισπανίας παίξαμε πρώτοι.

Τα ψιλοκαραγκιοζιλίκια δε με τα πεσίματα και τα "αχ έσπασε το νύχι μου, πεθαίνω" σε καθιστούν αντιπαθητικό. Οι αιώνιοι δεύτεροι δεν δικαιούνται να εκφράζουν τόση αυταρέσκεια κι αλαζονία.

Κι ιδού πόσο εύκολα γελοιοποιείσαι όταν βιάζεσαι:


Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #88 στις: 17/09/07, 03:19 »
   Πλάκα κάνεις.
Πραγματικά απογοητεύτηκα φέτος. Βρε παιδιά ακούσατε τι είπαν οι σχολιαστές του αγώνα στην αρχή; Ισπανική εφημερίδα έγραψε πως η Ελλάδα ευνοήθηκε από τη διαιτησία και πως πλέον οι διαιτητές μπορούν να γυρίσουν σπίτι με ένα σαλέ στη Μύκονο στην τσέπη.
Και σχολιάζει ο Σκουντής αν δεν κάνω λάθος : μόνο που τα σαλέ βρίσκονται στην Αράχωβα και όχι στη Μύκονο.
   Εκνευρίστηκα πολύ με την ανιμετώπισή τους προς στην Εθνική. Και στα αλήθεια, ποιος παίχτης ήταν αυτός που καθόταν όρθιος στον πάγκο του και ούρλιαζε συνεχώς στους διαιτητές υστερικά; Ήμαρτον..
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #89 στις: 17/09/07, 13:30 »
Παιδιά αυτοί που είδανε τον αγώνα ξέρουνε ποιος έπαιξε καλύτερα, ποιος ευνοήθηκε από την διαιτησία και ποιος σπρώχτηκε. Η Ισπανία είναι αναμφισβήτητα μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες της Ευρώπης έχοντας στην καβάτζα της παίχτες με βάθος και ποιότητα κάτι που η Ελάδα είχε μόνο σε έναν βαθμό. Θέλω να πω ότι το κενό του Φώτση και του big σόφο μέσα στη ρακέτα άφησε πολλά περιθώρια στους αντιπάλους μας. Δε λέω, ο Μπουρούσης προσπάθησε και ο Παπαδόπουλος, δυστυχώς ήταν εκτός κλίματος του τουρνουά (με ό,τι αυτό συνεπάγεται.) Έτσι λοιπόν, όταν για κάποιον λόγο χρειάστηκε μια αλλαγή στην εθνική μας ομάδα, συνήθως αυτή η αλλαγή χάλαγε τη συνοχή μας και αναπλήρωνε ένα τρωτό μας σημείο αλλά απο την άλλη δημιουργούσε ένα άλλο. Η Ισπανία δεν είχε τέτοια προβλήματα. Τι έπαιζε ο μεγάλος Gasol, τι ο μικρός, τι ο Navaro, τι ο Calderon, η Ισπανία είχε σταθερά την ίδια απόδοση. Τον τελικό δεν τον είδα. Η Ισπανία μπορεί να σπρώχτηκε από την αρχή αλλά αυτό δεν αλλοιώνει την ποιότητά της.
Από την άλλη, η εθνική μας δεν έδειξε ούτε ότι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει, ούτε ότι δεν είναι σε φόρμα, ούτε ότι λιγόστεψε το ταλέντο. Απλά ήταν κουρασμένη. Οι παίχτες είχαν πολλά παιχνίδια. Προσπάθησαν πολύ, βάλανε ψυχή αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφεραν. Εγώ  προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το φετινό eurobasket γιατί η ομάδα έδειξε ότι έχει προοπτικές. Ότι ο προηγούμενος τίτλος δεν ήταν τυχαίος (βλέπε εθνική ποδοσφαίρου που εμένα δε με έπεισε ούτε στιγμή) και ότι παραμένει ένας αξιόλογος αντίπαλος μιας και η δομή της δεν πρόκειται να αλλάξει σημαντικά αφού ακόμα και οι μεγάλοι ηλικιακά παίχτες μας μπορούν να παίξουν για ακόμα 3-4 χρόνια. Θα τα πούμε στους Ολυμπιακούς.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #90 στις: 17/09/07, 17:53 »
Θα συμφωνήσω με τον pa...

Προσωπικά πανηγύρισα την νίκη των Ρώσων σαν να ήταν δικιά μας!!!Γιατί σπάστικα ατελείωτα με το απαράδεκτο παιχνίδι των Ισπανών απέναντι στην ΕΛλάδα στον ημιτελικό.Αξίζαμε να κερδίσουμε!Είμαι απόλυτα κάθετος στην επιθετικότητα τον παιχτών μας...Δεν έπρεπε σε καμία περίπτωση ο Ντικούδης να τους ισοπεδώσει τους μισους...(αν και κατά βάθος το χάρηκα...). Οι Ισπανοί κάθε τρεις και λίγο σαν αδερφές να πούμε τους σχιζόταν το καλτσόν και ζητούσαν φάουλ που τους δίνονταν (έλεος)!

Πάντως συγχαρητήρια στα παιδιά ακόμα και για την τέταρτη θέση.Περιμένουμε ακόμα να δούμε πολλά πράγματα από αυτούς και είμαι σίγουρος γι αυτό!
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #91 στις: 17/09/07, 19:08 »
Ναι τα ισοπεδωσαμε λιγο τα πραγματα..Η Ισπανια ειχε καλυτερη ομαδα αυτο ειναι σιγουρο..Και φανηκε ισως οχι στο μεταξυ αμς παιχνιδι αλλα στα υπολοιπα παιχνιδια..Η εθννικη μας δεν επιαξε σε κανενα παιχνιδι καλα ολο το 40λεπτο.Συνηθως ξεσπασματα ειχαμε.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #92 στις: 17/09/07, 20:05 »
Ρε παιδιά τους είδατε στον τελικό; Στη ρακέτα δεν μπορούσαν να περάσουν,μόνο τρίποντα έριχναν.
Και με εμάς τα ίδια έκαναν.Και καλά λέμε τώρα τους έχει τους παίχτες που τα ρίχνουν αλλά είναι δυνατόν μια
dream team ;D να βασίζεται στα τρίποντα και μόνο;Συνολικά το δέχομαι και εγώ ότι ίσως ήταν καλύτερη
από εμάς αλλά ο ημιτελικός κερδίθηκε με πλάγια μέσα και φάνηκε η πραγματική ποιότητα της ομάδας στον τελικό.
Οπότε το ίδιο μου κάνει αν στα περισσότερα παιχνίδια ήταν καλύτερη.Είχαμε ελλείψεις και μην το ξεχνάτε αυτό.

Θα ήθελα να δώ αν μπορούν να κάνουν αυτο που κάνει η Ελλάδα σε πολλές ομάδες με αποκορύφωμα στη Σλοβενία.
Μπορούν,έχουν το σθένος και το πείσμα:; Δεν το πιστεύω...

Παγκόσμια πρωταθλήτρια γιαλαντζί είναι.Και ας μην μιλήσω για αθλητικό πνεύμα...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #93 στις: 17/09/07, 22:03 »

Παγκόσμια πρωταθλήτρια γιαλαντζί είναι.Και ας μην μιλήσω για αθλητικό πνεύμα...
Ναι ενταξει...Περυσι δεν νομιζω να την φαγαμε αδικα..Εε? ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Nero

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm on fire!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #94 στις: 18/09/07, 00:29 »
Εχασε τον τελικο(για εναν ποντο) επαιξε καλα στα αλλα παιχνιδια,αλλα ειναι μια ομαδα για πεταμα(γιαλατζι παγκοσμια πρωταθλητρια) επειδη μας νικησε...

Σαν να λεω εγω''Πφφφ... Σεβιλλη,σιγα την ομαδα...Υπερεκτιμημενη...Και το πρωταθλημα εχασε...Και το σουπερ καπ πριν λιγο καιρο...Γιαλατζι πρωταθλητρια ουεφα ειναι(2 φορες συνεχομενες)...Μα βασιζονται στον χεσους ναβας,τον αλβες κτλ...Και την ρεαλ στο κυπελο κωλοφαρδα την νικησαν...Το δεχομαι οτι ειναι καλυτερη απο μας(ΑΕΚ) αλλα στους μεταξυ τους αγωνες φανηκε η ποιοτητα μας οταν τους χειροκροτησαμε στο τελος... Ειχαμε ελλειψεις(Μαχο,Γεωργεας,Αρουαμπαρενα,Μπλανκο)''


Το δικο μας αθλητικο πνευμα που πηγε???

Γιατι τα τριποντα δεν βρισκονται στο παιχνιδι?? Δηλαδη αφου τα ειχαν ευκολα επρεπε να μην τα βαζουν? Ειναι ο ναβαρο στο τριποντο,ξερει πως θα το βαλει αλλα δεν πειραζει...ας μπει στην ρακετα να φαει ταπα για να χαρουμε εμεις... Μια ομαδα που θελει να ειναι νικητρια πρεπει να τονιζει τα σημαντικα της στοιχεια,και αυτα που θα της δωσουν την νικη,και στη συνεχεια να βελτιωσουν τις αδυναμιες τους. Αφου εχουν τετοια ποσοστα και το γνωριζουν,το εκμεταλλευονται... Μια ομαδα με πολυ καλους παικτες ρακετας τους εκμεταλλευεται... Μια ομαδα στην φορμουλα 1 οταν εχει την δυνατοτητα να βελτιωσει τον κινητηρα και την αεροδυναμικη του μονοθεσιου το κανει...(Δηλαδη οταν η φεραρι πριν απο καποια χρονια που εσπερνε με τον σουμι,επρεπε να του πει ''μην τρεχεις γρηγορα γιατι στην μακλαρεν εχουν βραδυτερο μονοθεσιο και θα στεναχωρηθουν'')
I want you, I need you, I gotta be near you
Ooh, I got a strange kind of woman

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #95 στις: 18/09/07, 00:39 »
Δε θα διαφωνήσω Nero. Αφού μπορούν να βάζουν 30 τρίποντα σε κάθε αγώνα μαγκιά τους.
Απλά σαν φίλαθλος, ξενερώνω να βλέπω μια ομάδα ατάλαντη να βαράει μόνο τρίποντα σε 1 ματς να τα βάζει και να παίρνει παγκόσμια πρωταθλήματα.
Όπως δεν μου άρεσει ο Ολυμπιακός να παίρνει πρωταθλήματα με στημένες διαιτησίες, να τα παίρνει μόνο αν τ'αξίζει, κι αν παίζει σωστό ποδόσφαιρο.

Αποσυνδεδεμένος Nero

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm on fire!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #96 στις: 18/09/07, 00:48 »
Σωστα τα λες...Οταν τα παιχνιδια ειναι καθαρα στημενα,ναι,τοτε το παιχνιδι χαλαει... Οχι να μαλωνουμε για ενα 55-45

Και παλι εχεις δικιο,οτι ως φιλαθλος ξενερωνεις οταν βλεπεις μια ομαδα να βαραει τριποντα,και να κανει και κανενα αλευ ουπ...
Ομως θα διαφωνησω στο γεγονος οτι την λες αταλαντη... Αφου καταφερε να νικησει τα παιχνιδια,κατι ειχε και εγινε πρωταθλητρια... Κατι παραπανω απο τις αλλες ομαδες...

Στο μεταξυ μας παιχνιδι φανηκε το ταλεντο μερικων παιχτων στα 3ποντα... Δεν τους λες αταλαντους...

Για να νικησεις οπουδηποτε πρεπει να ξεπερασεις τον αντιπαλο σε καποια σημεια... Αφου νικησαν εμας,αλλα και περσυ εγιναν πρωταθλητες,σημαινει πως ειχαν κατι παραπανω... Ε και η διαφορα ηταν τα τριποντα... Απλα τα τριποντα μπορει καποιος να τα θεωρει απλη τυχη,και οχι ταλεντο...Ελα ομως που ειναι και αυτο...

Να ρωτησω κατι? Αν μας ειχε νικησει η Ισπανια κανοντας συνεχεια,το τονιζω,συνεχεια καρφωματα... Με ολους τους τροπους... Θα λεγαμε οτι παλι μια ομαδα αταλαντη μας νικησε χωρις ποιοτητα,απλα ειχε 3 παιχτες που εβαζαν καρφωματα... Να δουμε ομως τις πραγματικες ομαδες πως κερδιζουν,οταν δεν μπορουν να μπουν ευκολα μεσα,ουτε ενα τριποντο δεν μπορουν να βαλουν κτλ...
I want you, I need you, I gotta be near you
Ooh, I got a strange kind of woman

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #97 στις: 18/09/07, 00:53 »
Επαναλαμβάνω...η Ισπανία, τουλάχιστον όσον με αφορά, δε δέχεται μομφές για την αγωνιστική της επάρκεια. Έχει αποδείξει τα τελευταία χρόνια πως διαθέτει ποιοτικούς παίχτες και διατηρείται σε υψηλότατα επίπεδα απόδοσης. Για το "σπρώξιμο" που έφαγε την ψέγω.

Από εκεί κι έπειτα δεν κατανοώ γιατί τόση απαξίωση για τους "τριποντάκηδες" και τις ομάδες που βασίζονται σε αυτούς. Μαγκιά σου αν μπορέσεις να πάρεις ένα παιχνίδι βαρώντας κι από τα 13 μέτρα, άμα λάχει. Αν τα παιχνίδια κερδίζονταν από αυτόν τον παράγοντα με τόση ευκολία, θα φρόντιζαν ήδη από τα τσικό να προπονούν παίχτες αποκλειστικά και μόνο για το τρίποντο. Ας μάθουν κι οι δικοί μας να βάζουν καμία βολή, όντας ανενόχλητοι κι ύστερα να τους κατηγορήσουμε για μονομερές παιχνίδι.

Αποσυνδεδεμένος Nero

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm on fire!
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #98 στις: 18/09/07, 01:01 »
Από εκεί κι έπειτα δεν κατανοώ γιατί τόση απαξίωση για τους "τριποντάκηδες" και τις ομάδες που βασίζονται σε αυτούς. Μαγκιά σου αν μπορέσεις να πάρεις ένα παιχνίδι βαρώντας κι από τα 13 μέτρα, άμα λάχει. Αν τα παιχνίδια κερδίζονταν από αυτόν τον παράγοντα με τόση ευκολία, θα φρόντιζαν ήδη από τα τσικό να προπονούν παίχτες αποκλειστικά και μόνο για το τρίποντο. Ας μάθουν κι οι δικοί μας να βάζουν καμία βολή, όντας ανενόχλητοι κι ύστερα να τους κατηγορήσουμε για μονομερές παιχνίδι.

Συμφωνω απολυτως...
I want you, I need you, I gotta be near you
Ooh, I got a strange kind of woman

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: eurobasket 2007
« Απάντηση #99 στις: 18/09/07, 01:10 »
Nero κάνεις λάθος δεν έβαλα μόνο της Ισπανίας, είμαι εναντίον στο επιθετικό σύστημα που λέει βαράτε κατα ριπάς πίσω από τα 6.25.
Όπως διαφωνώ με το κατενάτσιο σαν στυλ παιχνιδιού στο ποδόσφαιρο. θεωρώ οτι μειώνει το θέαμα, διώχνει τον κόσμο από τα γήπεδα...
Αυτό που λέω, είναι οτι η Ισπανία είναι κατ'εξοχήν χώρα που βασίζεται σε αυτό το είδος παιχνιδιού (τα τελευταία χρόνια, παλιότερα είχε πολύ καλούς παίχτες). Επίσης η θεατρινίστικη συμπεριφορά των παιχτών να "τινάζονται" σε πολλά δηθεν fouls. Για τη συμπεριφορά του κοινού που δεν χειροκρότησε τους Πρωταθλητές Ρώσους, δεν θα μιλήσω γιατί κάτι παρόμοιο είχε γίνει και στο ΟΑΚΑ στο τελικό Λιθουανία-Σερβία (που αποδοκιμάζαμε). Η Ισπανία επιπλέον έχει κάτι παίχτες "τυριά" , ατάλαντους, "ξυλοκόπους", πέστους όπως θες όπως Reyes, Carbajosa, Cabejas, Mubru. Δηλαδή αν βγάλεις τον Gasol, που όντως είναι παιχτάρα, και κανα 2 ακόμα, οι υπόλοιποι είναι για τα μπάζα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
39 Απαντήσεις
14628 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/07, 08:00
από Ο Νέος Κιθαρωδός
10 Απαντήσεις
4774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/07, 23:34
από ilianthos-Kanlis
121 Απαντήσεις
43328 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/07, 05:40
από Marios Demigod
4 Απαντήσεις
2292 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/07, 23:50
από tasosssssssssss
6 Απαντήσεις
3073 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/07, 01:11
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
1984 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/07, 15:19
από Anaximandros
AΡΗΣ 2007-08

Ξεκίνησε από bono u2 Αθλητισμός

20 Απαντήσεις
6904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/08, 03:11
από Moonchild_
3 Απαντήσεις
2950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/07, 02:23
από Spell@lchemist!
7 Απαντήσεις
3289 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/09, 08:53
από nobody
1 Απαντήσεις
15704 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/12, 15:25
από Metal_Throne