Αποστολέας Θέμα: Μetal και Σατανισμος.....  (Αναγνώστηκε 58843 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #25 στις: 12/05/03, 19:38 »
ΧΕΧΕ δεν εννοούσα αυτό. Είδες πάλι λάθος συμπεράσματα βγάζεις.

Ο Γιώργος υποστηρίζει τους μεταλλάδες με τα μακριά μαλλιά, άρα είναι σατανιστής!!! Λογικό συμπέρασμα ε?
Γιωργάκη να με συγχωρείς, αλλά είναι το ίδιο λογικό με αυτό που έβγαλες εσύ για τις χωρίστρες...
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #26 στις: 12/05/03, 20:42 »
 ;)Γιωργακη cool man... ::)
Aπο τη μια λες ο Αλχημιστής να μην βγαζει γρήγορα συμπερασματα...ενω στο ιδιο thread εσυ χωρις να τον ξέρεις τον βγάζεις ενα φλωρακο με χωριστρα και τη Βίβλο στο χερι μονο και μονο επειδη δεν ακουει μεταλ... ::) ;D
Ημαρτον ρε...Mercy... ;D ;D ;D
Και σε ευχαριστουμε που εσυ ενας μεταλλας (οπως δηλωνεις) διελευκανες το θεμα στο αν το μεταλ εχει σχεση με το σατανισμο ή όχι...Ήσουν ξεκαθαρος...ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΠΡΟΕΙΠΕΣ... ::) ;D

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #27 στις: 12/05/03, 21:19 »
Πάλι παρεξηγήσατε, όπως συνήθως.....

Δεν είπα τον αλχημιστή φλώρο ούτε ότι εσείς βγάλατε τα συμπεράσματα ότι τον έβγαλα εγώ. Και εγώ πάω σχολείο και παίρνω τα βραβεία μου και έχω τη χωρίστρα μου (όχι ακριβώς όπως το καταλαβαίνεται, και είναι εκεί που πιαστήκατε όλοι. Οταν λέω χωρίστρα εννοώ κανονικά μαλλιά ενός άντρα, δηλ. κοντά ομοιόμορφα ευπρεπή. Είναι το στανταρ που θέτω αυτό, γιατί πάω με τα νερά του κόσμου που θεωρεί έναν κανονικό άντρα, αυτόν που έχει κοντά ομοιόμορφα μαλλιά). Απο ότι κατάλαβα ο alchimistis δεν έχει μακρια μαλλιά, άρα είναι "κανονικός" άνθρωπος όπως το λέει ο ίδιος, γιαυτό και είπα ότι έχει "χωρίστρα". Εξάλλου ξέρετε εσείς κανένα νέο με πραγματική χωρίστρα με τη κανονική έννοια της λέξης.

Fighter μη βάζεις λόγια στο στόμα μου. Δεν είπα ότι κρατάει τη βίβλο και δε είπα ότι είναι "φλωράκος". Ότι είπα το είπα γιατί ο alchimistis κάπου νομίζω λέει ότι οι μεταλλάδες είναι εμπορικοί και σατανιστές και μακρυμάλληδες και και και.....

Νόμος "Δράσης-Αντίδρασης"-Νόμος του Νεύτωνα


Και για να ξεφύγουμε λίγο γιατί πάλι κολλήσαμε θέλω να συμπληρώσω τα εξής:

Ο Κατσούλας είναι ένας ευπρεπής μή μεταλλάς και μη μακρυμάλης κύριος που είναι δηλωμένος σατανιστής και έχει κάνει εγκλήματα. Όπως και ο Δημητροκάλης. Τώρα είναι στη στενή.

Οι άλλοι που είναι έξω και παίζουν μουσική μεταλ με φόντο τη πεντάλφα, μπορεί να είναι σατανιστές και να θέλουν να περάσουν μυνήματα αλλά είναι στη κρίση σου αν θα τα πάρεις.
π.χ. Ο King Diamond είναι σατανιστής το έχει πει, και μέσα στα τραγούδια του λέει ότι πρέπει να λατρέψουμε όλοι το σατανά. Μαγκιά του και καλά κάνει. Τώρα είναι στη κρίση σου αν θα λατρέψεις αυτόν που σου λέει. Αμα θες ναι, αμα δε θες όχι. (προσοχή: δεν είπα "Αμα είσαι μαλ**ας ναι, αμα είσαι λογικός όχι" γιατί όσοι πιστεύουν δεν είναι μαλ**ες ούτε παράλογοι, εμείς τους κάνουμε έτσι)

Το σίγουρο και αυτό είναι που πρέπει να καταλάβεις καλά είναι ότι κανείς δε σε πιέζει για τίποτα. Άμα θες πήγαινε να μονάσεις στο άγιο όρος άμα θες άκου ελληνική pop μουσική, άμα θες άκου "σατανιστική" μουσική, άμα θες άκου "σατανιστική" μουσική και γράψε εκεί που ξέρεις τα μυνήματα που λένε. Δικό σου το θέμα. Δε σημαίνει ότι πρέπει να σταματήσουνε να μπλέκουνε θρησκείες, επειδή ενοχλούνε εσένα και το 95% του κόσμου.

Δόξα το Θεό (ποιό Θεό?) υπάρχουν μεταλλάδες και δε πρόκειται να εκλείψουν, έχουν ξεφύγει ευτυχώς από το κόλλημα με τα θεία, και ακούνε και υποστηρίζουν με μένος αυτό που εκείνοι διάλεξαν.

Και κάτι άλλο.
Λες ότι ο σατανισμός είναι επικύνδυνη αίρεση και να μη δίνουμε στους σατανιστές δικαιώματα. Έχεις διαβάσει τη βίβλο του χριστιανισμου? Υποθετώ πως ναι. Και εγώ την έχω διαβάσει. Έχει διαβάσει τη βίβλο του Σατανισμού του Lavey? Υποθέτω πως όχι. Ούτε εγώ. Πως μπορείς τότε να τους κατηγορείς χωρίς να τους έχεις καν ακούσει, να ακούσεις τα πιστεύω τους?? ("σιγά μη κάτσω να τους ακούσω κιόλας, εδώ θα με σφάξουνε...") Εγώ δε τους βρίζω ούτε τους δικαιολογώ. Όπως και με την 17Ν.

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #28 στις: 12/05/03, 21:29 »
ΥΓ. Ο Σατανισμός δεν είναι θρησκεία ούτε αίρεση. Είναι κίνημα.

Φίλε Γιώργο κάνεις λάθος.Ο σατανισμός είναι θρησκεία(και όχι αίρεση φυσικά).Και μάλιστα με όλα τα στοιχεία μιας θρησκείας.Είναι μονοθεϊστική(ο Εξω-Απο Εδώ ;D)
έχει λατρεία(τελετές),εισάγει τρόπο ζωής.(Κάτι είχες παραθέσει κάποτε σχετικά με τα λόγια κάποιου εκπροσώπου της εκκλησίας του Σατανά).Τα κινήματα υπηρετούν ιδέες και όχι πρόσωπα(αν μπορεί ο θεός ή ο Σατανάς να θεωρηθούν πρόσωπα).

Και επαναλαμβάνω και το φωνάζω Μέταλ και σατανισμός είναι ά-σ-χ-ε-τ-α.(Γνώμη μου).
Και θα σου την πώ και για αυτά που έγραψες(χέστικα θα μου πείς ;D).
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #29 στις: 13/05/03, 09:26 »
Στην Ελλάδα όμως δεν αναγνωρίζεται.
Θεωρείται κάτι σαν αίρεση. Δεν είναι όμως.

Ναι αλλά θα υπήρχε σατανισμός αν δεν υπήρχε Χριστιανισμός? Γιαυτό εγώ πιστεύω ότι είναι ένα παρακλάδι του Χριστιανισμού, το αντιθετό του, που όμως δεν θα υπήρχε χωρίς το χριστιανισμό.

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #30 στις: 13/05/03, 10:48 »
Ας παει καποιος εδω http://www.lordgeorge.net/ ,στο κιθαρα και να διαβασει ολο το αρθρο ¨προς τους χριστιανους με μισος¨
και οποιος καταλαβε καταλαβε
(φιλε νομιζω οτι εισαι αρκετα μικρος για να εχεις τετοιες αποψεις για τη ζωη...χαλαρωσε λιγο.)
« Τελευταία τροποποίηση: 13/05/03, 11:08 από Alchimistis »

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #31 στις: 13/05/03, 12:17 »
Alchimistis σε ευχαριστώ που διαφημίζεις τη σελίδα μου!!

Τέσπα δε μπορείς σε καμμια περίπτωση να βγάλεις το συμπέρασμα ότι είμαι σατανιστής.
Και από ότι καταλαβαίνω δεν είσαι και εσύ πάνω από 17-18....... Ίδια ηλικία είμαστε...
Δηλαδή μετά τα 30 μπορώ να γίνω σατανιστής και εγώ???


Cheguevara είσαι εκτός τόπου και χρόνου... Εκτός και αν κάνεις πλάκα.

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #32 στις: 13/05/03, 12:50 »
Cheguevara είσαι εκτός τόπου και χρόνου... Εκτός και αν κάνεις πλάκα.


Φυσικά και κάνω πλάκα. Αλλιώς θα έπρεπε να φρικάρω με αυτά που είδα εδώ. Μα καλά είναι δυνατόν να υπάρχουν τέτοιες απόψεις? Το '60 όποιος έγραφε με το αριστερό τον έστελναν στην εξορία. Δηλαδή με το τι ακούει ο καθένας πάει να πει ότι είναι και σατανιστής ή αριστερός ή ομοφυλόφιλος? Που ζούμε ρε γμτ? Νόμιζα ότι οι άνθρωποι είμαστε αρκετά ώριμοι να καταλάβουμε ορισμένα πράγματα και να μην μπερδεύουμε την μουσική με ιδεολογίες. ΑΜΑΝ ΠΙΑ
« Τελευταία τροποποίηση: 13/05/03, 12:53 από cheguevara »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #33 στις: 13/05/03, 13:27 »
Πάλι παρεξηγήσατε, όπως συνήθως.....
Λες ότι ο σατανισμός είναι επικύνδυνη αίρεση και να μη δίνουμε στους σατανιστές δικαιώματα. Έχεις διαβάσει τη βίβλο του χριστιανισμου? Υποθετώ πως ναι. Και εγώ την έχω διαβάσει. Έχει διαβάσει τη βίβλο του Σατανισμού του Lavey? Υποθέτω πως όχι. Ούτε εγώ. Πως μπορείς τότε να τους κατηγορείς χωρίς να τους έχεις καν ακούσει, να ακούσεις τα πιστεύω τους?? ("σιγά μη κάτσω να τους ακούσω κιόλας, εδώ θα με σφάξουνε...") Εγώ δε τους βρίζω ούτε τους δικαιολογώ. Όπως και με την 17Ν.

Γιωργο...ας μην κανουμε τα ασχημα ωραια!! Εχω διαβασει αποσπασαματα απο το βιβλιο του Έϊμπον που θεωρειται πολυ ανωτερη απο την βιβλο του Lavey!! Αν και το βιβλιο του Εϊμπον θεωρειται κυριως ως η "Βιβλος της Επικλησης", νομιζω οτι μονο απο το κεντρικο περιεχομενο της καταλαβαινει κανεις που μπορει να φτασει ο ( πραγματικος ) σατανιστης!!
Πολλοι σατανιστες εχουν "σπασει" οταν φτανουν στις ανωτερες τελετες , απο αυτα που τελουνται και γινονται!! Δυστυχως ο σατανισμος ειναι θρησκεια!! Και μη ελεγχομενη απο κανεναν!! Η ιδια η Εκκλησια δεν τολμαει καν να αναφερει οτι στην Ελλαδα υπαρχει και επισημη εκκλησια σατανιστων!! ( ω ναι...δυστυχως...Η εκκλησια του Σατανα που εχει εδρα την Αμερικη ειναι εδω.... )
Αλλα μην παιζεις με τις λεξεις λεγοντας "δεν μπορεις να υποθεσεις αν ειμαι εγω σατανιστης"...γιατι σιγουρα δεν εισαι!! Και που το στηριζω αυτο??
Εισαι ακομα 16 χρονων...η εφηβεια ειναι στο φουλ και η αναγκη για αυτοπροβολη και "επανασταση" ειναι εμφανης!! Θελεις να ξεφυγεις απο το καθιερωμενο των γονιων σου, αλλα συγχρονως θελεις και να σε προσεξουν περισσοτερο!! Ειναι λογικο αυτο...ολοι το περασαμε... ;D.. Και ηδη τη στιγμη που τα διαβαζεις αυτα εχει φτασει το αιμα στα αυτια σου και τριζεις τα δοντια σου προσπαθωντας να σκεφτεις "πως θα του την πω του μ@#$@#"!! Και αυτο ειναι λογικο...τα ιδια εκανα στην ηλικια σου..
Οταν θα φτασεις 30 χρονων και εχεις οικογενεια ( ή και ακομα να μεινεις εργενης ) θα εχεις ξεχασει οτι εχει σχεση με αυτα που λες τωρα!! Το 90% των ατομων που στα 16 τους το παιζανε τρελλοι και αναρχικοι ( α ναι...και σατανιστες ) εχουν καταληξει υπεροχοι οικογενειαρχες και τρομεροι ανθρωποι!! ( παρε για παραδειγμα τον Σπανουδακη. πιο ροκας και πιο απιστος απο αυτον δεν υπηρχε.... )...
Αλλα και παλι τονιζω..για να ειμαστε και μεσα στο θεμα!! Η Μεταλ μουσικη δεν ειναι συνδεδεμενη με το Σατανισμο...Ουτε και ο Σατανισμος ειναι συνδεδεμενος με την Μεταλ!!! Αυτο σημαινει οτι οποιος ακουει μεταλ, δεν ειναι απαραιτητα σατανιστης, ουτε μακρυμαλλης, ουτε ντυμενος στα πετσινα!! Περισσοτερο κινδυνο αντιμετωπιζει κανεις ακουγοντας ποπ παρα μεταλ!!! ( στο μεταλ ξεχωριζεις που ο στιχος αναφερεται στον σατανα...ενω στην ποπ τα μηνυματα περνανε μεσα απο σεξουαλικα υπερκαταναλωτικα μηνυματα1!! )
Ακου οτι μουσικη θες...δεν κανει κακο... ;)

ΥΓ: Γιωργο αν ειναι να απαντησεις...κανε το κοσμια σε παρακαλω.... Ανεχομαι τις βρισιες, αλλα δεν νομιζω οτι ολα τα μελη του φορουμ μπορουν να το ανεχτουν  8)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #34 στις: 13/05/03, 23:36 »
ρε παιδια ελεος κανεις δεν ειπε οτι το παιδι ειναι σατανιστης απλα εχεις καποιες "επαναστατικες αποψεις" (αν και σε μερικες συμφωνω οπως για την εμπορευματοποιηση του χριστιανισμου) και καλα κανει.δεν ειπα οτι  οτι οποιος ακουει μεταλ ειναι σατανιστης απλα εχουν βγαλει τετοια εικονα τα μεταλ συγκροτηματα.
Γιωργο παρα πολυ καλη η σελιδα σου με ποιο προγραμμα το εφτιαξες??
« Τελευταία τροποποίηση: 13/05/03, 23:40 από Alchimistis »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #35 στις: 17/05/03, 11:24 »
  Μια ειναι η λύση:


   Καφτε τους μεταλλαδες ολους, και πρωτο αυτον τον Γιωργο τον σατανιστη... Επιτελους πρεπει να καθαρισει ο πλανητης απο τους μεταλλαδες...

   Ζητω ο Χριστοδουλος!!! Το θρησκευμα ΠΡΕΠΕΙ να αναγραφεται πανω στις ταυτοτητες! Εξω η συνθηκη Σεγκεν!


   Ρε τι λετε? Ειστε καλα?


   HEAVY METAL IS THE BEST

Να συμπληρωσω?
Ζητω τα σουβλακια με γυρο και τζατζικι!
Ζητω τα νεα μας επιπλα ( Πανουσης )
Ζητω η νεα μου γειτονισσα ( δικο μου  8) )


Ρε παιδια...το απαυτωσαμε το θεμα!! Τελικα νομιζω οτι συμφωνησαμε ολοι οτι ο σατανισμος εκτος απο θρησκεια, αιρεση, κινημα ή οπως αλλιως θελετε να τον πειτε, δεν εχει καμια σχεση με την metal!! Μπορει καποια ειδη της metal να το προωθουν ( ειτε για διαφημιστικους σκοπους ειτε για να προσηλυτισουν ), ομως κανεις δεν μας αναγκαζει να την ακουμε,ετσι??
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος paulchro

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Guns n' Roses...
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #36 στις: 17/05/03, 21:51 »
file terastio lathos.... mallon den exeis gnwrisei polloys metallades.... den einai oloi oi metallades me makry malli k.t.l. akoma kai sto metal and hamer leei oti h emfanish den kanei ton metalla.. egw pantws akoyw metal epeidh moy aresei h moysikh ayth o ixos ths kitharas ta drums k.t.l. kai den me endiaferei se poion pisteuei p.x. o dickinson (mia apo tis megaliteres fones sto metal)... ayto pisteyw oti kanoyn kai oi perisoteroi metallades... xestikan (sorry) gia tin thriskia ton anthrwpwn poy pqizoyn metal... an kai vevaia yparxoyn kai eksereseis..(elaxistes..).. ayta.. zhtw to metal kai genika to rock!!!!!! f**k eminem...
She's got a smile
that itseems to me...
reminds me of childhood
memories.. where
everything was as fresh
as the bright blue sky...

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #37 στις: 17/05/03, 23:55 »
Παιδια μην βρισεται αλλα τωρα καταλαβα οτι ειχα σε μερικα πραγματα αδικο.....το παραδεχομαι ::)
Εγω ακουω ρεμπετικα και προχθες ακουγα κατι βαρια χασικλιδικα στη ΤΣΙΤΑ το στερεο...μπαινει μεσα η μανα μου και αρχιζει να φωναζει οτι αυτα τα τραγουδια τα ακουνε οι χασικλιδες και θα νομιζει η γειτονια οτι ειμαστε χασικλιδες :o(ξερετε τωρα αυτες μαμαδες... ;D)Τοτε μου ηρθε στο μυαλο αυτη η συζητηση βεβαια υπαρχουν καποιες διαφορες αλλα καταλαβα οτι ειχα αδικο ΣΥΓΓΝΩΜΗ :-[
ΧΑΣΙΚΛΙΔΙΚΑ FOR EVER

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #38 στις: 20/05/03, 12:11 »
Αφου μετα πονου διαβασα αυτες τις τρεις σελιδες , και μετα απο επανηλλημενα γελια σε ορισμενα Post ειπα και εγω ως μεταλλας , να διατυπωσω την αποψη μου . Αρχικα , προσωπικα δεν πιστευω στην οντολογικη υπαρξη του εωσφωρου (το εχω ξαναπει καπου με στο forum) αρα δεν πιστευω και στον σατανισμο ως Θρησκεια . Επειδη ετυχε τον τελευταιο μηνα να ασχοληθω λιγο με τις αρχες του σατανισμου , σας πληροφορω πως μεσα σε αυτες δεν κρυβεται ο σατανας , αλλα το εγω του καθε ανθρωπου . Τωρα κατι τελετες και κατι τετοια ειναι  μ****κιες με το συμπαθειο .
Τωρα στην μεταλ .  Θα λεγα πως ειναι φασιστικο καποιος να γενικευει τοσο πολυ και να λεει πως οποιος ακουει μεταλ ειναι σατανιστης και το αντιστροφο . Δηλαδη οποιος ακουει ΟΝΕ ειναι αδερφη ?? ;D :D
Ζουμε σε μια ελευθερη κοινωνια που ο καθενας ( θεωρητικα) μπορει να κανει οτι θελει . Απο την στιγμη που καποιος γουσταρει να ακουει για εωσφορους και βενζεβουληδες μαγκια του . Αν εσυ δεν θες μην ακους , αλλα μην το κατηγορεις ...

Υ.Γ.Δεν δηλωνω Αθεος ουτε ομως και εκκλησιαζομενος ( αλλο εκκλησια αλλο χριστιανισμος )
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #39 στις: 20/05/03, 13:33 »
Λοιπον μαγκες ακουστε...
Καταρχην Γιώργο αν πιστευεις οντως αυτά που γράφει η σελιδα σου έχεις πραγματικά πρόβλημα και πρέπει να δεις καποιον ειδικό. Είμαι Άθεος και ακούω metal πολλά χρόνια. ¨Εχω ερευνήσει αρκετά τις γραφές και βιβλιογραφία σχετικά με τον σατανισμό και τον ίδιο τον διάβολο διότι το θέμα της θρησκείας και του υπερφυσικού με ενδιαφέρει απόλυτα.Θα σας πω αρχικά οτι η πιο σωστη αποψη που ακουστηκε εδω μεσα σε αυτές τις 3 σελιδες ήταν αυτή του φίλου μου του savarel. Ο σατανισμος ειναι θρησκεια αλλα ουδεμια σχεση πραγματικα εχει με τον σατανα.Ο πραγματικος σατανισμος ειναι ιδεολογια, τροπος ζωης καθολα αντιθετος απο αυτόν που προτεινει ο χριστιανισμος. Ουτε ο διαολος σου παιρνει την ψυχη ουτε θυσιες κανεις ουτε τιποτα. Αυτοι που τα κανουν αυτά ειναι διαταραγμενοι ψυχικα και ουδεμια σχεση εχουν με τον πραγματικο σατανισμο.Το metal συνδεεται αμεσα με την προβολη του "κακου". Αυτό συμβαινει ομως οπως προειπαν καποιοι για διαφημιστικους λογους.Ετσι μπαινουν στο trip αυτό διαφοροι αφελεις (οπως εσυ γιωργο,λυπαμαι). Φυσικα ομως δεν ειναι ολο το μεταλ ο διαβολος ουτε το αντιστροφο. Και αν εχεις ψαχτει και εχεις θωρακησει τα πιστευω σου και φιλτραρεις τα παντα πριν τα βαλεις στην κεφαλα σου τοτε δε θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα ακουγωντας π.χ. rotting christ.Όπως δε θα εχεις προβλημα και να ακους saviour machine. θα εγραφα κι αλλα τωρα αλλα βαριεμαι οποτε βριστε πρωτα γι αυτα και μετα λεω και τα υπολοιπα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #40 στις: 20/05/03, 15:41 »
¨Εχω ερευνήσει αρκετά τις γραφές και βιβλιογραφία σχετικά με τον σατανισμό και τον ίδιο τον διάβολο διότι το θέμα της θρησκείας και του υπερφυσικού με ενδιαφέρει απόλυτα.Θα σας πω αρχικά οτι η πιο σωστη αποψη που ακουστηκε εδω μεσα σε αυτές τις 3 σελιδες ήταν αυτή του φίλου μου του savarel. Ο σατανισμος ειναι θρησκεια αλλα ουδεμια σχεση πραγματικα εχει με τον σατανα.Ο πραγματικος σατανισμος ειναι ιδεολογια, τροπος ζωης καθολα αντιθετος απο αυτόν που προτεινει ο χριστιανισμος. Ουτε ο διαολος σου παιρνει την ψυχη ουτε θυσιες κανεις ουτε τιποτα. Αυτοι που τα κανουν αυτά ειναι διαταραγμενοι ψυχικα και ουδεμια σχεση εχουν με τον πραγματικο σατανισμο.

Συμφωνω απολυτα...οπως ειχα πει και σε ενα αλλο topic ( ή μηπως ηταν σε αυτο;; ) ο πραγματικος σατανιστης ειναι ενας σοβαρος μελετητης των αντιστοιχων γραφων του σατανισμου! Δεν πραγματοποιει θυσιες, δεν επικαλειται δαιμονια και ταξιαρχιες για να του εκπληρωσουν προσωπικες βλεψεις ( αν και το λοττο εξαιρειται ) και σιγουρα δεν βγαινει εξω να πει οτι ειναι σατανιστης...γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ειναι....
Δυστυχως στο σατανισμο υπαρχουν ταξεις...Οι παραπανω μελετητες ειναι και η ανωτερη ταξη που εχει στεγανα και δεν επιτρεπει στις κατωτερες να ανεβουν! Οι υπολοιπες ειναι "εκτελεστικες" κυριως και πραγματοποιουν τελετες και ιερουργιες που προερχονται ειτε απο τα Κλειδια του Σολωμοντα, ειτε απο τις εκαστοτε μοντερνες "σατανικες βιβλους", και που σκοπο εχουν την επικληση κατωτερων δαιμονων!!
Δυστυχως ( παλι δυστυχως?? ) ο Σατανισμος πουλαει σαν εννοια και λεξη στους νεους που θελουν να επαναστατησουν κατα του χριστιανοοικογενειακου κατεστημενου, με αποτελεσμα να εμπλεκονται σε κατι που ισως να ειναι σατανισμος, αλλα τελικα δεν ειναι τιποτα αλλο απο μια κενη βιτρινα καποιων εξυπνων...
Και καταληγω ( επιτελους.. ) Ο Σατανισμος δεν ειναι μεταλ και ουτε η μεταλ Σατανισμος...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #41 στις: 21/05/03, 10:48 »
Ακομα και αν καποιος σας πει οτι υπαρχει οντοτικα εωσφορος μπορει να λεει και αληθεια αν και ο εωσφορος δεν υφισταται!!
Υπαρχει μια θεωρια που λεει το εξης . Ο ανθρωπος οταν σκεφτεται παραγει ενεργεια . Οταν συγκεντρωνεται σε κατι και παρακαλαει καποιον η κατι με την σκεψη ασχετα αν πραγματικα υπαρχει αυτο αν παρακαλαει με πολυ συναισθημα τοτε αυτο θα γινει . Ετσι αν καποιος ειδε τον εωσφορο ουσιαστικα ειδε κατι που θα νομιζε οτι ηταν ο εωσφορος . Δηλαδη ο ιδιος τον δημιουργησε !!!
Ετσι εξηγουνται και τα θαυματα στα διαφορα δογματα! ;)Ακομα και στον σατανισμο... :o
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #42 στις: 21/05/03, 12:33 »
Ακομα και αν καποιος σας πει οτι υπαρχει οντοτικα εωσφορος μπορει να λεει και αληθεια αν και ο εωσφορος δεν υφισταται!!
Υπαρχει μια θεωρια που λεει το εξης . Ο ανθρωπος οταν σκεφτεται παραγει ενεργεια . Οταν συγκεντρωνεται σε κατι και παρακαλαει καποιον η κατι με την σκεψη ασχετα αν πραγματικα υπαρχει αυτο αν παρακαλαει με πολυ συναισθημα τοτε αυτο θα γινει . Ετσι αν καποιος ειδε τον εωσφορο ουσιαστικα ειδε κατι που θα νομιζε οτι ηταν ο εωσφορος . Δηλαδη ο ιδιος τον δημιουργησε !!!
Ετσι εξηγουνται και τα θαυματα στα διαφορα δογματα! ;)Ακομα και στον σατανισμο... :o

Προφανως μιλας για την παραβολικη ενεργεια! Δυστυχως θα μπορουσε να ειναι αληθεια, ΑΝ ο ελεγχος της παραβολικης ενεργειας γινοταν απο τον καθενα! Παρολαυτα η ψυχικη απεικονιση μπορει να γινει μονο απο εμπειρους "χρηστες" και δε νομιζω οτι ολοι αυτοι που εχουν "δει" καποιο δαιμονιο ( και οχι το Σατανα ή τον Εωσφορο γιατι ο πρωτος δεν εμφανιζεται σε κανεναν και ο δευτερος δεν υπαρχει ακομα διοτι ειναι ο πριγκηπας και ο γιος του πρωτου απο θνητη μητερα...see Apocalypse.... ) να εχουν την δυνατοτητα να ελεγξουν την ψυχικη τους δυναμη!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #43 στις: 21/05/03, 15:08 »
Να μαι και εγώ....

Petrakis και εγώ είμαι άθεος και ακούω 4 χρόνια μέταλ. Δεν ξέρω αν είμαι βλάκας όπως λες μπορεί και να είμαι. Πάντως όπως είπες τη μουσική τη φιλτράρω κανονικά.   Γιαυτό εξάλλου ακούω και christ. Και Αntaeus άμα λάχει. Και δε κολλάω στο image. Οι christ τι είναι? Έλληνες που έχουν κάνει τατουάζ και ούτε οι ίδιοι ξέρουν τι είναι αν είναι άθεοι σατανιστές... Μ' αρέσει όμως να τους ακούω γιατί δεν είναι μόνο η μουσική που σ' αρέσει είναι και το πως φτιάχτηκε αυτή η μουσική, απο ποιούς, πότε, πως, με τι. Θέλω να πω ότι δεν είμαι από αυτούς που αγοράζουν εκείνα τα cd με το χριστό στο σταυρό, επειδή μου αρέσει το εξώφυλλο, ή επειδή είναι πολύ σατανικό και δείχνει άγριο. όχι. Είμαι κανονικός άνθρωπος. Και δε κάνω επίδειξη. Μόλις προχτές αγόρασα τη ΠΡΩΤΗ μου μπλούζα με συγκρότημα απάνω, μία των Celtic Frost (η οποία μου είναι και στενή, δεν την αγόρασα εγώ). Καθημερινά με μια φόρμα είμαι και ένα άσπρο μπλουζάκι. Ούτε λέω ότι είμαι σατανιστής ούτε τπτ. Μάλλον μόνοι σας βγάζετε συμπεράσματα εδώ μεσα. Τώρα αν εσείς νομίζετε ότι εγώ δεν έχω δικαίωμα γνώμης, δηλαδή δε μπορώ να πω ότι είμαι άθεος γιατί μιμούμαι "μεταλλάδες σατανιστές" λόγω της ηλικίας μου και της μικρής εμπειρίας μου, μαγκιά σας.

Όπως επίσης δεν έχω μελετήσει για το σατανισμό τίποτα, ούτε ξέρω τι είναι. Γιαυτό και δεν πιστεύω. Για το Χριστιανισμό όμως ξέρω πολλά. Ότι με έχει μάθει το σχολείο τουλαχιστον. Και δικαίωμά μου είναι να τον απορρίπτω, έτσι επειδή γ-ο-υ-σ-τ-α-ρ-ω (Ποντίφικα μη ξεχάσεις να απαντήσεις ότι είμαι κακομαθημένος 16χρονος..).

 

Jekyll

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #44 στις: 21/05/03, 21:43 »
ΡΕ!!!! Ξεκολλάτε επιτέλους με το metal και το Σατανισμό! Ακούω 7 χρόνια metal και δεν έχω φορέσει πάνω μου πεντάλφες, ανάποδους σταυρούς σκισμένα τζιν, νεκροκεφαλές και τέτοιες μ******ς!!!!
Ούτε ο μεταλλάς είναι απόλυτο ότι είναι μαλλιάς, αξύριστος, άπλυτος, μαστούρι και σατανιστής.
Μην πέσει κανένας ξερός όταν δεί μεταλλά με γραβάτα!!
Σας πληροφορώ ότι οι μεταλλάδες είναι πιο "καθαροί" απο όλες τις απόψεις, από πολλά "τυπάκια". Κατ'αρχήν λένε αυτό που έχουν να πούν μέσα στη μούρη του άλλου χωρίς να κρύβονται!
Κι άν κάποιοι οικειοποιούνται το σατανισμό για τον οποιδήποτε λόγο, ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ!
Και σε όποιον δεν αρέσει αυτό, ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ! ΑΣ ΜΗΝ ΑΚΟΥΕΙ METAL!
Μην το κατηγορεί όμως επειδή έτσι του κάπνισε!
Εγώ που δεν μου αρέσει πχ. Το Hip Hop δέν λέω "Πώπω οι κωλόμαυροι, τι θέλουν και ασχολούνται με τη μουσική" ή "Σιγά! Πέντε στημένες φράσεις, ΥΟ ΒRO! και τέρμα!"
Απλά ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΩ!
Αυτά γιατι μας έχετε πρήξει... ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙ!!!!
Α! Και ποιός είπε ότι το metal  ασχολείται μόνο με το σατανισμό ή εν γένει τις θρησκείες? STRATOVARIUS, MANOWAR, DREAM THEATER, QUEENSRYCHE, SKYCLAD, Y.J. MALMSTEEN, STEVE VAI, MOTORHEAD, GRAVE DIGGER, FATES WARNING και άλλοι πολλοί που δεν ασχολούνται με θρησκείες... Ετσι για να λέγονται και κάποια σωστά πράγματα!
Και όποιος νομίζει ότι το metal είναι βαβούρα..... ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!! Πλανιέται Πλάνην Οικτρά!!!!!!!!!! Όλα αυτά είναι αισχίστου είδους μ******ς!!!!

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #45 στις: 21/05/03, 22:07 »
Αμάν πια!!! Δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς ανθρώπους!
Σίγουρα υπάρχουν κάποια συγκροτήματα που αναφέρονται στον Σατανισμό μέσω των στίχων τους. Κανένας δεν σκέφτηκε να κατηγορήσει αυτούς τους ανθρώπους που γράφουν αυτούς τους στίχους αλλά κατηγορήσατε (οι περισσότεροι) την metal γενικότερα. Παιδιά, καμιά μουσική δεν είναι επικίνδυνη, οι ίδιοι οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι.

Τις προάλλες άκουγα μια ιστορία στην τηλεόραση για ένα παλικάρι το οποίο κάποια στιγμή της ζωής του αποφάσισε να αυτοκτονήσει. Την μέρα που πήρε την απόφαση να το κάνει έγιναν τα εξής:
1.   Χώρισε από την κοπέλα του
2.   Έφαγε αποβολή στο σχολείο
3.   Τσακώθηκε με τους γονείς του για την αποβολή
Ο ίδιος μιλώντας για το γεγονός αυτό (δεν πέθανε παρ’ όλο που έστρεψε το όπλο στο πρόσωπο του...ο νοών νοήτω) λέει οτι αφού έγιναν όλα αυτά, κλείστηκε στο δωμάτιο του, άκουσε για περίπου μία ώρα Black Sabbath, μετά πήρε το όπλο του και αυτοπυροβολήθηκε. Μετά από αυτό το γεγονός, οι Black Sabbath παραπέμφθηκαν σε δίκη με την κατηγορία (αν θυμάμαι καλά) της απειλής κατα της σωματικής ακεραιότητας ανηλίκου από αμέλεια. Κανένας δεν σκέφτηκε να κατηγορήσει τους ανεγκέφαλους γονείς που επέτρεψαν στο παλικάρι τους να έχει όπλο. Κανένας δεν κατηγόρησε αυτόν που πούλησε το όπλο στο παλικάρι. Είδατε που σας έλεγα οτι οι άνθρωποι είναι επίκίνδυνοι;;;

Πέραν όμως τούτου, έχω να πω και κάτι άλλο: ο κ.Ν.Κοεμτζής σκότωσε τρεις για ένα ζειμπέκικο. Όμως όλοι κατηγόρησαν τον Κοεμτζή για αυτό και όχι το ζειμπέκικο.

Και κάτι ακόμα: ο Σατανας-Εωσφόρος-Βεελζεβούλ κτλ, κτλ, κτλ, είναι έκπτωτος άγγελος! Σας λέει κάτι αυτό.

Αυτά από έναν μεταλλά που δεν πιστεύει σε κάτι που δεν έχει δει ποτέ στην ζωή του, ούτε Θεό, ούτε Σατανα...παρά μόνο στον άνθρωπο!!!!!!!!
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Cartman_Eric

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #46 στις: 23/05/03, 17:43 »
Παιδια ειμαι καινουριος στο Forum και δεν εχω το χρονο να διαβασω ολα τα Post αυτου του θεματος αρα αυτα που θα πω μπορει να εχουν ηδη λεχθει.Κατ'αρχην το σατανισμο τον χρησιμοποιουν κυριως τα συγκροτηματα του balck metal και φυσικα οχι ολα τα συγκροτηματα.Κανεις δεν μπορει να ταυτησει ολο το metal με το black.Επισης υπαρχει και το λεγομενο white metal που σε αυτο μπορει κανεις να βρει συγκροτηματα με καθαρα χριστιανικους στοιχους και για να γινω πιο σαφης,μεχρι και κομματια απο την αποκαλυψη και το ευαγγελιο.

Υπαρχουν πολλα γωστα συγκροτηματα που δεν ειναι metal και οι καλλιτεχνες που τα αποτελουν ηταν/ειναι σατανιστες.Ενα παραδειγμα:
Οι Led Zeppelin ηταν ολοι τελειως αντιθετοι με το χριστιανισμο και μαλιστα κατα ενα μερος στανιστες.Δεν κανω πλακα.Ειχαν γραφτει στη εκκλησια του σατανα στο San Fransisco του Λαβεϊ.Σε καποια φαση ο Λαβεϊ ηθελε να γυρισει ενα ντοκιμαντερ-ταινια και ζητησε απο τους Zeppelin να γραψουν τη μουσικη.Προσοχη!Οχι να βαλει κομματια τους στην ταινια αλλά να γραψουν άλλα,μονο για την ταινια.Οι Zeppelin αρνηθικαν και αυτο-διαγραφικαν (λεξηπλαστης ε?!) απο την οργανωση του Λαβεϊ,μετα απο επικους τσακωμους.Ο Λαβεϊ τους καταραστικε και μετα απο καποιο μικρο διαστημα παιθαναν ορισμενοι απο στο σχημα.Για μενα αυτο ηταν τυχαιο για αλλους οχι.Παντως ψαξτε το λιγο.Χρονολογιες,ονοματα κτλ!Μην τα λεω ολα εγω!
Τεσπα,το κομματι "Stairway to heaven" αν ψαξετε τους στοιχους και τη νοοτροπια των Zeppelin θα δειτε οτι ειναι γραμμενο για την παναγια.
Λενε λοιπον,οτι το κομματι το αφιερωσαν οι εναπομειναντες του συγκροτηματος σε αυτους που πεθαναν.Και για να μην παρεξηγηθω,το κομματι ηταν γραμμενο πριν το θανατο τους αλλα μετα τους αφιερωθηκε.

Α και ο Don Henley των Eagles ειχε γραφτει στην εκκλησια του Anton LaVey.
Θα ηθελα παντως να σας επισημανω οτι πριν κραξετε μια ολοκληρη μουσικη,ψαξτε το λιγακι.

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #47 στις: 23/05/03, 18:16 »
Μα ειναι απλο . Εσυ πιστευεις στην υπαρξη του Σατανα γιατι λες πως υπαρχει Θεος . Και σκεφτεσαι πως ο Θεος ειναι το ΚΑΛΟ και ο Εωσφορος το ΚΑΚΟ . Μα αυτο που πρεπει οι ανθρωποι να ξεπερασουμε ειναι το δυαδικο συστημα . Λεμε  οτι κατι υπαρχει η δεν υπαρχει . Αλλη κατασταση δεν μπορουμε να σκεφτουμε . Ετσι αφου υπαρχει ενας Θεος καλος υπαρχει και καποιος κακος . Μα αφου ο Εωσφορος (με βαση λογια του ευαγγελιου) δημιουργηθηκε απο τον Θεο τοτε ο Θεος ειναι περα του καλου και του κακου ....
Αρα δεν υπαρχει εωσφορικη οντοτητα . Ο Σατανας υπαρχει μονο σαν εννοια ..
FREEMIND : ο καθενας μεσα του εχει ενεργεια . Η ενεργεια ειναι θεμα πιστης  (και αυτο το εχουν πει χιλιαδες φωτισμενοι) ..Αρα δεν χρειαζεται καποιος να ειναι εμπειρος χειριστης της ενεργειας αυτης για να δημιουργησει τον φοβο του ....

Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #48 στις: 23/05/03, 19:14 »
FREEMIND : ο καθενας μεσα του εχει ενεργεια . Η ενεργεια ειναι θεμα πιστης  (και αυτο το εχουν πει χιλιαδες φωτισμενοι) ..Αρα δεν χρειαζεται καποιος να ειναι εμπειρος χειριστης της ενεργειας αυτης για να δημιουργησει τον φοβο του ....


Εχουμε μεσα μας ενεργεια, και σιγουρα ενα μερος αυτης της ενεργειας την καταναλωνουμε για να δημιουργουμε τους φοβους μας!! Υπαρχει η "πνευματικη" δημιουργια, που αφορα την δημιουργια ενος "αντικειμενου" μεσα στο συνειδητο και η "πνευματικη" προβολη! Η τελευταια αφορα τους μυστες της απολυτης Γνωσης ( οι Αιγυπτιοι την ονομαζαν ετσι, ενω οι βουδιστες και οι ινδουιστες απλως την ονομαζουν "η Γνωση" ) και εχει ως σκοπο τη δημιουργια προβολων που προερχονται απο τη συσσωρευση της ενεργειας ενος χωρου σε ενα συγκεκριμενο σημειο...
Οι περισσοτεροι απο μας ανηκουμε στην κατηγορια της "πνευματικης" δημιουργιας...και πολλοι λιγοι εχουν καταφερει να προχωρησουν στην "πνευματικη" προβολη...
Παντως θα συμφωνησω πως η υπαρξη του Σατανα, προυποθετει και την υπαρξη του Θεου...Αυτο που ειπε καποιος πριν λιγο ΚΑΛΟ-ΚΑΚΟ..Ασπρο-Μαυρο...Θανατος-Ζωη. Ολα στην παγκοσμια ισσοροπια βρισκονται σε 2 ακραιες καταστασεις...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #49 στις: 25/05/03, 10:54 »
Ma akrivws auto lew file freemind!!O anthropos mporei mono na skeftei diadika ..... Omws den shmainei pos epeidh skeftomaste aspromaura den uparxoun xrwmata  ;)
Efoson yparxei theos ( h ermhneia ths lekshs  yparxei shkwnei polu kouventa) den shmainei oti uparxei diaolos . O theos symfwna me pollous filosofous ( kazantzakhs  as poume) einai pera tou kalou kai tou kakou ....
O Satanas einai h maurh epinohsh apo ton meso anthropo gia to aspro tou Theou.....
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
7105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/09, 14:29
από D@ve Murray