Αποστολέας Θέμα: Για πείτε μια γνώμη...  (Αναγνώστηκε 7619 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DeniaHD

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Για πείτε μια γνώμη...
« στις: 06/05/12, 02:50 »
http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec1000_bk.htm

Τι λέτε γι αυτήν την κιθάρα? Είχα αποφασίσει να πάρω την Schecter Omen Extreme (όπως θα έχετε δει και σε προηγούμενο thread), αλλά σήμερα το πρωί με πήρε ενας φίλος που γνωρίζει πως παίζω και μου είπε ότι πουλάει
τη δική του 500ε. Δεν έχω παίξει ποτέ με Ltd-Ec... οπότε του είπα θα το σκεφτώ. Τι κοινά έχει μτ ην κλασσική λες πολ της έπιφον? και αξίζει να του την πάρω?
Gibson Les Paul Studio Wine Red
PRS SE Custom Dave Navarro
Squier Telecaster J5
Vintage VS6 Vintage White
https://www.facebook.com/deniapalaiologou  https://www.youtube.com/user/DeniaHD

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #1 στις: 06/05/12, 02:59 »
Πολύ ωραία κιθάρα, έχει ένας φίλος τη VB με την εβένινη ταστιέρα. Αισθητά πιο ελαφριά από μια κλασική LP, με αποτέλεσμα και λιγότερο γεμάτο ήχο κι όγκο, αλλά περισσότερη ατάκα. Προσωπικά η δική μου που είναι σε στυλ LP Custom μου αρέσει περισσότερο ηχητικά (πιο dark, βρυχάται ρε παιδάκι μου  ;D ), αλλά πρέπει να την ακούσεις την Eclipse για να δεις αν προτιμάς το δικό της χαρακτήρα.

Έχει και 24 τάστα. Γενικά, ρίξε της μια δοκιμή, δε χάνεις τπτ. 500 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή πιστεύω, αν η κιθάρα είναι σε καλή κατάσταση.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος DeniaHD

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #2 στις: 06/05/12, 03:20 »
απ' ότι μου εξήγησε είναι σχεδόν καινούρια. Απλά τη δίνει τόσο για να φύγει γρήγορα γιατί δεν γούσταρε.
Μ'αρέσει που είναι 24-άρα αλλά αυτό που λες για τον όγκο με ενδιαφερει πολυ...
εσύ τι κιθάρα έχεις και έχεις τέτοιο αποτέλεσμα?
Gibson Les Paul Studio Wine Red
PRS SE Custom Dave Navarro
Squier Telecaster J5
Vintage VS6 Vintage White
https://www.facebook.com/deniapalaiologou  https://www.youtube.com/user/DeniaHD

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #3 στις: 06/05/12, 03:36 »
απ' ότι μου εξήγησε είναι σχεδόν καινούρια. Απλά τη δίνει τόσο για να φύγει γρήγορα γιατί δεν γούσταρε.
Μ'αρέσει που είναι 24-άρα αλλά αυτό που λες για τον όγκο με ενδιαφερει πολυ...
εσύ τι κιθάρα έχεις και έχεις τέτοιο αποτέλεσμα?
εχεις π.μ

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #4 στις: 06/05/12, 04:13 »
εσύ τι κιθάρα έχεις και έχεις τέτοιο αποτέλεσμα?


ΕSP Edwards LP Custom, αυτή που έχω κι εγώ ;D

Του mits@kou --> http://imageshack.us/g/577/dsc00084xa.jpg/

H δική μου --> http://s870.photobucket.com/albums/ab263/m3talmike/ESP%20Edwards%20LP%20Custom%20AW/

Εγώ στη θέση σου θα την τσίμπαγα την ltd πάντως...

Αποσυνδεδεμένος alexisgt

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #5 στις: 06/05/12, 10:18 »
Η τιμή είναι αρκετά καλή.

Δοκίμασε την και αν την νιώθεις ok, τσίμπα την!

(Μακράν καλύτερη επιλογή απο το να πάρεις την Schecter Omen Extreme, αρκεί να την δοκιμάσεις πρώτα..)

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #6 στις: 06/05/12, 11:20 »
(Μακράν καλύτερη επιλογή απο το να πάρεις την Schecter Omen Extreme, αρκεί να την δοκιμάσεις πρώτα..)

Ετσι λεω και εγω. Απλα δεν εχω εικονα τι ακριβως στυλ ειναι το μπρατσο της...ποσο παχυ ειναι, ποσο ευκολο ειναι να φτασεις τελευταια ταστα κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #7 στις: 06/05/12, 12:42 »
Συγγνώμη, αλλά άλλο πράγμα οι ESP Edwards, που είναι ουσιαστικά Les Paul αντίγραφα και μάλιστα αρκετά πιστά (μέχρι και στο headstock), και άλλο η ESP LTD ΕC-1000, που είναι μια κιθάρα πολύ χαλαρά βασισμένη στο στυλ της Les Paul. Η συγκεκριμένη μπορεί να είναι μια πολύ καλή κιθάρα, αλλά έχει μεγάλες διαφορές από μια κλασσική Les Paul. Εκτός από το βάρος που ήδη αναφέρθηκε, το μπράτσο είναι πολύ διαφορετικό (πιο στενό, πιο λεπτό και με πιο επίπεδη ταστιέρα) και τα τάστα είναι πιο μεγάλα. Επιπλέον έχει ξεχωριστό volume για κάθε μαγνήτη αλλά μόνο ένα master tone. Σημαντικό στοιχείο της κιθάρας είναι και οι active μαγνήτες, αν και αυτό αλλάζει εύκολα αν δεν σε ικανοποιούν ηχητικά.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μπορεί η κιθάρα να σε βολέψει, ειδικά λόγω βάρους (είχες πει ότι θέλεις μια ελαφριά κιθάρα γιατί έχεις πρόβλημα με τη μέση σου), αλλά ίσως να μην είναι η καλύτερη επιλογή για όλα τα είδη που θέλεις να παίξεις, π.χ. blues και jazz. Και φυσικά αφού πρόκειται για αγορά από φίλο, μια δοκιμή επιβάλλεται ώστε να ξέρεις από πρώτο χέρι τι παίρνεις.

Παρεμπιπτόντως, όποιος έχει κάτι να συνεισφέρει στη συζήτηση (αυτή ή και σε οποιαδήποτε άλλη) καλό θα είναι να το κάνει μέσα στο thread και όχι με προσωπικά μηνύματα, ώστε να επωφεληθούν όλοι όσοι παρακολουθούν τη συζήτηση.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #8 στις: 06/05/12, 15:38 »
Συγγνώμη, αλλά άλλο πράγμα οι ESP Edwards, που είναι ουσιαστικά Les Paul αντίγραφα και μάλιστα αρκετά πιστά (μέχρι και στο headstock), και άλλο η ESP LTD ΕC-1000, που είναι μια κιθάρα πολύ χαλαρά βασισμένη στο στυλ της Les Paul. Η συγκεκριμένη μπορεί να είναι μια πολύ καλή κιθάρα, αλλά έχει μεγάλες διαφορές από μια κλασσική Les Paul. Εκτός από το βάρος που ήδη αναφέρθηκε, το μπράτσο είναι πολύ διαφορετικό (πιο στενό, πιο λεπτό και με πιο επίπεδη ταστιέρα) και τα τάστα είναι πιο μεγάλα. Επιπλέον έχει ξεχωριστό volume για κάθε μαγνήτη αλλά μόνο ένα master tone. Σημαντικό στοιχείο της κιθάρας είναι και οι active μαγνήτες, αν και αυτό αλλάζει εύκολα αν δεν σε ικανοποιούν ηχητικά.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μπορεί η κιθάρα να σε βολέψει, ειδικά λόγω βάρους (είχες πει ότι θέλεις μια ελαφριά κιθάρα γιατί έχεις πρόβλημα με τη μέση σου), αλλά ίσως να μην είναι η καλύτερη επιλογή για όλα τα είδη που θέλεις να παίξεις, π.χ. blues και jazz. Και φυσικά αφού πρόκειται για αγορά από φίλο, μια δοκιμή επιβάλλεται ώστε να ξέρεις από πρώτο χέρι τι παίρνεις.

Παρεμπιπτόντως, όποιος έχει κάτι να συνεισφέρει στη συζήτηση (αυτή ή και σε οποιαδήποτε άλλη) καλό θα είναι να το κάνει μέσα στο thread και όχι με προσωπικά μηνύματα, ώστε να επωφεληθούν όλοι όσοι παρακολουθούν τη συζήτηση.
Αυτο που ειπα εγω παντως δεν ειχε αμεση σχεση με την εκβαση της συζητησης και αν το εγραφα στο θεμα θα μου ελεγες να το στειλω με π.μ

Αποσυνδεδεμένος DeniaHD

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #9 στις: 06/05/12, 16:34 »
Απ' ότι μου πε είναι πιο ελαφρυά από την Les PAul μου, οπότε λογικά είμαι οκ απο εκεί, θα τη δοκιμάσω σίγουρα κιόλας.
Απλά ξεκίνησα το θέμα σε περίπτωση που κάποιος είχε να μου πει ξέρω γω "ότι είναι υπερεκτιμημένες για τα λεφτά τους". Π.χ. έχω ένα συμφοιτητή που έχει ESP HORIZON, και μου ζαλίζει το κεφάλι πως η ltd, είναι χειρότερες ακόμα και από της αντίστοιχης τιμής Epiphone, ε και αφού όντως δεν είχα παίξει/ ακούσει από κοντά, δεν ήξερα και εγώ. 


Αυτό που παρατ'ηρησα στο youtube, είναι πως διάφοροι τη χρησιμοποιούν από μπλουζ και τζαζ μέχρι hardcore και metal. Πράγμα που μου άρεσε πολύ. Βέβαια πιο πάνω τονίστηκε πως δεν έχει γεμάτο ήχο και όγκο...με ξενέρωσε αυτό λίγο... :/
Δεν ξέρω...
Gibson Les Paul Studio Wine Red
PRS SE Custom Dave Navarro
Squier Telecaster J5
Vintage VS6 Vintage White
https://www.facebook.com/deniapalaiologou  https://www.youtube.com/user/DeniaHD

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #10 στις: 06/05/12, 16:50 »
Koίτα, active μαγνήτες έχει, θες δε θες, sustain και ζωηρό lead ήχο θα έχεις, ειδικά με ένα μεγάλο μεγάφωνο (1x12 και πάνω) για να μην κομπρεσάρει.

Απλά θα είναι λιγότερο ζεστός και βαθύς από ότι μιας full thickness LP.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #11 στις: 06/05/12, 21:48 »
Αφου εχεις ηδη μια les paul (epiphone ?? ), τι ζητας απο μια 2η ? Αν π.χ θες μια γρηγοροτερη ταστιερα και μικροτερο βαρος, μαλλον θα σου κατσει καλα η ESP. Αν θες πιο καλο blues crunch, μαλλον δεν θα σου κανει.

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #12 στις: 06/05/12, 22:40 »
Denia, το σιγουρο ειναι οτι αξιζει τον κοπο ( :) ) να την δοκιμασεις και απο κοντα (αν υπαρχει φυσικα η δυνατοτητα), γιατι ετσι θα σχηματισεις προσωπικη γνωμη αναλογα με τα δικα σου γουστα και αναγκες. Τι να λεμε τωρα, η κιθαρα προσφερεται σε πολυ καλη τιμη ( αν ειναι και σε καλη κατασταση φυσικα). Ειδαλως φυσικα και υπαρχουν εναλλακτικες προτασεις σε αυτη την τιμη (500 ευρω) σε καινουριες κιθαρες:

1. PRS SE Catanese: http://www.dolphinmusic.co.uk/product/43419-prs-se-nick-catanese-signature-guitar.html?locale=en_GB

2. Epiphone LTD Ed. LP Midnight Ebony:
http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Epiphone-Ltd.-Ed.-Les-Paul-CS-Midnight-Ebony/art-GIT0020333-000
 
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #13 στις: 06/05/12, 22:47 »
http://www.prsguitars.com/senickcatanese/

H παλιά η Catanese δεν βλέπεται, αλλά η φετινή είναι  ΚΟΥΚΛΑΡΑ. ΤΗ ΘΕΛΩ.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #14 στις: 08/05/12, 00:01 »
http://www.prsguitars.com/senickcatanese/

H παλιά η Catanese δεν βλέπεται, αλλά η φετινή είναι  ΚΟΥΚΛΑΡΑ. ΤΗ ΘΕΛΩ.


Οντως ειναι πιο ομορφη (μου αρεσουν ειδικα τα silver covers των EMG  :o )

Denia, αν δεν ψαχνεις ειδικα για κιθαρα με active μαγνητες, για τα ειδη που θες να παιξεις θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα να δεις και αυτη (την εχω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος): PRS SE Singlecut (ελαφρια και πολυ ευελικτη ηχητικα κιθαρα):




http://www.dv247.com/guitars/prs-se-singlecut-trem-electric-guitar-scarlet-red--82912   (αν και αυτη εχει και τρεμολο)

Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #15 στις: 08/05/12, 02:41 »
Απ' ότι μου πε είναι πιο ελαφρυά από την Les PAul μου, οπότε λογικά είμαι οκ απο εκεί, θα τη δοκιμάσω σίγουρα κιόλας.
Απλά ξεκίνησα το θέμα σε περίπτωση που κάποιος είχε να μου πει ξέρω γω "ότι είναι υπερεκτιμημένες για τα λεφτά τους". Π.χ. έχω ένα συμφοιτητή που έχει ESP HORIZON, και μου ζαλίζει το κεφάλι πως η ltd, είναι χειρότερες ακόμα και από της αντίστοιχης τιμής Epiphone, ε και αφού όντως δεν είχα παίξει/ ακούσει από κοντά, δεν ήξερα και εγώ.


Αυτό που παρατ'ηρησα στο youtube, είναι πως διάφοροι τη χρησιμοποιούν από μπλουζ και τζαζ μέχρι hardcore και metal. Πράγμα που μου άρεσε πολύ. Βέβαια πιο πάνω τονίστηκε πως δεν έχει γεμάτο ήχο και όγκο...με ξενέρωσε αυτό λίγο... :/
Δεν ξέρω...


Λοιπόν, άκου να δεις πως έχουν τα πράγματα για να μην τρελαίνεσαι κιόλας, είναι πολύ πιο απλά απ'ότι νομίζεις.

1) Υπάρχει αυτή η LTD --> http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_m10_sw.htm και υπάρχει και αυτή --> http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_bs_7_stblk.htm !!! Όπως καταλαβαίνεις ο συμφοιτητής σου απλά το παίζει large επειδή έχει ESP και θάβει όλες τις LTD, δε σημαίνει όμως πως όλες οι LTD είναι μάπα. Και η κιθάρα για την οποία συζητάμε είναι ξεκάθαρα από τις καλές LTD. Mάλιστα έχω δει μουσικούς που ενώ θα μπορούσαν να έχουν ESP Εclipse και να παίζουν με αυτές, παίζουν με LTD Eclipse. Και η συγκεκριμένη LTD ΕClipse καλύτερη απ' όλες τις Epiphone, δεν το συζητάμε καν.

2) Γενικότερα συνηθίζεται να την αγοράζουν για metal/rock, αυτό όμως δεν λέει και τίποτα. Οι EMG θεωρούνται μεταλάδικοι μαγνήτες αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό, μπορείς να παίξεις κυριολεκτικά τα πάντα με αυτούς, απλά σε κάποια είδη μουσικής κάποιοι passive είναι καλύτεροι στα καθαρά κλπ. Αν παίζεις rock/metal (που αυτά παίζεις απ'ότι είδα στα βιντεάκια που έχεις ανεβάσει στο youtube) μικρό το κακό, αν παίζεις funk, blues κλπ, ένα passive σετάκι θα ήταν πιο ταιριαστό, χώρις αυτό να σημαίνει πως δεν μπορείς να παίξεις αυτά τα είδη με EMG.

3)"Bέβαια πιο πάνω τονίστηκε πως δεν έχει γεμάτο ήχο και όγκο...με ξενέρωσε αυτό λίγο"...μην τα παίρνεις όλα τόσο άσπρα και μαύρα, οι διαφορές που μπορεί να έχουν 2 κάπως παρόμοιες κιθάρες για τον καθένα μπορεί να είναι από πολύ μεγάλες εώς και πολύ μικρές (σε αυτό παίζουν πολλά ρόλο, η εμπειρία που έχεις σε κιθάρες, το πόσο ευαίσθητο/εκπαιδευμένο αυτί έχεις κλπ). Η φράση "λιγότερο γεμάτος ήχος και όγκος" για το mits@ko μπορεί να είναι πιο φανερή ενώ για 'σένα μπορεί όχι. Ότι ισχύει ισχύει αλλά μη νομίζεις ότι με το που θα παίξεις με την LTD θα χάσεις κάθε όγκο και γεμάτο ήχο, μιλάμε για μικρές διαφορές, οι οποίες όπως είπα υπάρχουν αλλά ο καθένας αντιλαμβάνεται το μέγεθος τους διαφορετικά. Οι διαφορές τους γίνονται πιο εμφανείς σε καθαρούς κυρίως ήχους, γιατί σε rock/metal ήχους, ειδικά αν έχεις κι έναν καλό ενισχυτή, που για 'μένα είναι το σημαντικότερο, δεν πρόκειται να έχεις θέμα.

Εγώ να ρωτήσω κάτι που δεν ρώτησε κανείς και το έχω περιέργεια, πως και θες να πάρεις 2η κιθάρα; Επίσης σκοπεύεις να πουλήσεις την Epiphone LP σου ή όχι;

@Απόλλων: ο mits@kos δεν θέλησε να συγκρίνει την Εdwards (που εγώ απλά τις ανέφερα επειδή ρώτησε η κοπέλα "εσύ τι κιθάρα έχεις και έχεις τέτοιο αποτέλεσμα?") με την LTD Eclipse, απλά επειδή η κοπέλα ρώτησε "Τι κοινά έχει με την κλασσική λες πολ της έπιφον?" ανέφερε τη δικιά του ως πιο κοντινή με την Epiphone και είπε την ηχητική διαφορά, την οποία εσύ εξήγησες που οφείλεται ;) Καλά έκανες βέβαια και ανέφερες τις διαφορές τους, για να γνωρίζουν κάποιοι :)

Αποσυνδεδεμένος DeniaHD

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #16 στις: 08/05/12, 17:18 »
λοιπόν , θέλω 2η κιθάρα γιατί τους τελευταίους μήνες, σε κομμάτια που γράφω έχω αρχίσει να πειραματίζομαι σε διάφορα κουρδίσματα. Όντως είμαι πιο κοντά στους μεταλο/ροκ ήχους αλλά απ' ότι είδα και σε βίντεο κ.λπ. και σε καθαρά μια χαρά πάει! :-)

Τώρα δεν ξέρω δεν την έχω δοκιμάσει κιόλας!
« Τελευταία τροποποίηση: 08/05/12, 20:59 από Απόλλων »
Gibson Les Paul Studio Wine Red
PRS SE Custom Dave Navarro
Squier Telecaster J5
Vintage VS6 Vintage White
https://www.facebook.com/deniapalaiologou  https://www.youtube.com/user/DeniaHD

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #17 στις: 08/05/12, 19:01 »
Koίτα, δωρεάν είναι η δοκιμή, δεν έχεις να χάσεις τίποτε, οπότε αν σου αρέσει κιόλας όταν τη δοκιμάσεις χτύπα την. Η δοκιμή η δική σου θα μετρήσει πιο πολύ, παρά το τι θα σου πει ο καθένας εδώ. Η κιθάρα πάντως είναι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #18 στις: 08/05/12, 19:45 »
https://www.youtube.com/watch?v=Lv5wtdfq6v0

Aν η EC-1000 είναι αρκετή για τον Andy, τότε είναι αρκετή για όλους.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #19 στις: 08/05/12, 20:17 »
https://www.youtube.com/watch?v=Lv5wtdfq6v0

Aν η EC-1000 είναι αρκετή για τον Andy, τότε είναι αρκετή για όλους.
Με ολα αυτα τα 'κιβωτια' απο πισω και με ibanez scofield να επαιζε ετσι θα ακουγοταν.Δε νομιζω οτι τιθεται θεμα ποιοτητας για αυτες τις ltd...το θεμα ειναι αν σε βολευει η οχι...

edit:τι παιχτουρα ο Andy James...εχω κατι βιντεο του,ο τυπος ειναι ραπτομηχανη!

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #20 στις: 08/05/12, 20:20 »
Βάλε δες βιντεάκια που παίζει με έναν ΗΤ-1 σκέτο να δεις κι εκεί τι ήχο βγάζει. Άμα το έχεις, τι εξοπλισμός κι ιστορίες...
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #21 στις: 08/05/12, 20:24 »
Βάλε δες βιντεάκια που παίζει με έναν ΗΤ-1 σκέτο να δεις κι εκεί τι ήχο βγάζει. Άμα το έχεις, τι εξοπλισμός κι ιστορίες...


+99999999999...

Aλλιώς ψάχνουμε για δικαιολογίες...

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #22 στις: 08/05/12, 22:06 »
 Ο Andy James εχει συμβολαιο με ESP αλλα προτιμα LTD λογω 24 ταστων.

Επισης τσεκαρετε το καινουριο του ομωνυμο album!!! ;)



Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #23 στις: 08/05/12, 22:24 »
Ο Andy James εχει συμβολαιο με ESP αλλα προτιμα LTD λογω 24 ταστων.

Αυτό εξηγεί και την προτίμηση σε LTD Eclipse από πολλούς :) Bέβαια θα μπορούσε να έχει και μια custom ΕSP Eclipse με 24 τάστα...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Για πείτε μια γνώμη...
« Απάντηση #24 στις: 08/05/12, 22:47 »
Τελευταίο οff-topic από εμένα, η επερχόμενη signature LTD του Andy (θα την προτιμούσα με έβενο και normal headstock):


If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/06, 15:14
από Fuzz
28 Απαντήσεις
8501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/08, 13:55
από Kiratzoharris
15 Απαντήσεις
6039 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/08, 16:09
από thanasis93
9 Απαντήσεις
3932 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/08, 22:09
από GusA_91
16 Απαντήσεις
6607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 14:33
από tech21man
15 Απαντήσεις
5420 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/08, 15:55
από panos432
4 Απαντήσεις
2978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/10, 10:10
από gkou
4 Απαντήσεις
3099 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/09, 16:00
από EPALLE
19 Απαντήσεις
6038 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/09, 06:00
από skom
11 Απαντήσεις
4137 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/11, 00:21
από sahpas