Αποστολέας Θέμα: Μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας Ηράκλειο Κρήτης  (Αναγνώστηκε 7653 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aisxosre

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
καλησπέρα, 1ο πόστ στο φόρουμ, καλώς σας βρήκα. Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο βρίσκομαι στη σωστή θεματική ενότητα, αλλά τέσπα. Παίζω ηλεκτική κιθάρα από το 2000, χωρίς, όμως να μπορώ να πω οτι είμαι τρελά προχωρημένος στο άθλημα, μάλλον σε intermediate φάση. Παίζοντας, λοιπόν, έφτασα σε ένα σημείο στο οποίο απλά "κόλησα" και δεν μπορώ να παω παραπέρα, ώστε να προχωρήσω την τεχνική μου στο "επόμενο" επίπεδο. Συνεπώς, ψάχνομαι για μαθήματα ηλεκτρικής στο ηράκλειο κρήτης, όχι σε ωδείο ( είμαι λίγο μεγάλος για ωδείο, δεν με ενδιαφέρουν τα πτυχία κτλ για το όργανο + οτι έχω κακή εμπειρία από ωδείο στο παρελθόν, όπου δάσκαλος με δούλευε ψηλό γαζί και δεν έμαθα τίποτα), αλλά σε ιδιαίτερο ή κάτι αντίστοιχο. Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε ιδέα, πρόταση ή σύσταση!

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Καλως ήρθες στο κιθάρα κατρχήν,σχετικά με αυτό που ρωτάς θα ήθελα να σου πω ότι καλό θα είναι να μας πεις και τι ασκήσεις κάνεις ,πόσες ώρες αφιερώνεις την ημέρα στην κιθάρα κτλ.Γιατί αν για παράδειγμα εσύ κάνεις ακόμα ασκήσεις για αρχάριους ή αν δεν αφιερώνεις αρκέτο χρόνο λογικό είναι να μην μπορείς να προχωρήσεις την τεχνική σου στο επόμενο επίπεδο όπως είπες.Υπάρχει ένα πρόγραμμα τo guitar speed trainer το οποίο έχει αρκετές ασκήσεις και για αρχάριους και για προχωρημένους,αν δεν το έχεις πες μου να σου στείλω με pm το λινκ για να το κατεβάσεις.
Αυτά από εμένα,ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο

Αποσυνδεδεμένος aisxosre

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
το έχω το προγραμματακι που λες. αφιερώνω περίπου 2 ώρες καθημερινά, όσο αφορά στις ασκήσεις, τις έχω αφήσει λιγάκι τώρα τελευταία. Αυτό που δοκίμασα, ήταν να πιάσω οτι ξέρω από την αρχή και να το παίξω αλλιώς ή καλύτερα. Αυτό που κατάλαβα είναι οτι μάλλον κάτι είναι λάθος στην τεχνική μου, όποτε θα πρέπει με την βοήθεια κάποιου καθηγητή να την αποδομήσω και να βελτιώσω τα πάντα στην βάση τους (αρκετά δύσκολο). Άλλωστε ένας άνθρωπος που ξέρει μπορεί να δει τι λαλακίες κάνεις και να σε διορθώσει, κάτι το οποίο δεν βρίσκεις στο ίντερνετ εύκολα. Τέσπα, το βασικό πρόβλημα είναι οτι εδώ κάτω είναι λίγο να δύσκολο να βρείς κάποιο σωστό άτομο να κάνει αυτή τη δουλειά, εξού και γραφώ εδω τώρα ζητώντας βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος Maestros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Ψάξε για κανένα βιντεάκι με μαθήματα κιθάρας στο youtube.......κάτι θα βρεις που να σε ενδιαφέρει, αρχικά    8)

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
καλησπέρα, 1ο πόστ στο φόρουμ, καλώς σας βρήκα. Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο βρίσκομαι στη σωστή θεματική ενότητα, αλλά τέσπα. Παίζω ηλεκτική κιθάρα από το 2000, χωρίς, όμως να μπορώ να πω οτι είμαι τρελά προχωρημένος στο άθλημα, μάλλον σε intermediate φάση. Παίζοντας, λοιπόν, έφτασα σε ένα σημείο στο οποίο απλά "κόλησα" και δεν μπορώ να παω παραπέρα, ώστε να προχωρήσω την τεχνική μου στο "επόμενο" επίπεδο. Συνεπώς, ψάχνομαι για μαθήματα ηλεκτρικής στο ηράκλειο κρήτης, όχι σε ωδείο ( είμαι λίγο μεγάλος για ωδείο, δεν με ενδιαφέρουν τα πτυχία κτλ για το όργανο + οτι έχω κακή εμπειρία από ωδείο στο παρελθόν, όπου δάσκαλος με δούλευε ψηλό γαζί και δεν έμαθα τίποτα), αλλά σε ιδιαίτερο ή κάτι αντίστοιχο. Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε ιδέα, πρόταση ή σύσταση!
Αποκλειστικά για τεχνική δες το Speed mechanics for Lead Guitar του Troy Stetina.Με αυτο θα μαθεις να εξασκεισαι με τον σωστο τροπο για να βελτιωσεις τεχνική(εννοειται μονο αν το ακολουθησεις κατα γραμμα).Ασκησεις υπαρχουν τρισεκατομμυρια στο νετ και σε βιβλια αλλα επειδη συνηθως κανενας δεν σου λεει το πως θα εξασκηθεις αλλα μονο το τι....καλο ειναι να αρχισεις με αυτο το βιβλιαράκι και να ακολουθεις τις αρχες του ακομα και αν χρησιμοποιεις ασκησεις που δεν περιλαμβανονται εκει.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Shineonsyd

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Παιδια αν παιζει μ στελνετε κ μενα τα links για τα παραπανω βιβλια γιατι θα με ενδιεφεραν αρκετα για εκμαθηση

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
καλησπέρα, 1ο πόστ στο φόρουμ, καλώς σας βρήκα. Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο βρίσκομαι στη σωστή θεματική ενότητα, αλλά τέσπα. Παίζω ηλεκτική κιθάρα από το 2000, χωρίς, όμως να μπορώ να πω οτι είμαι τρελά προχωρημένος στο άθλημα, μάλλον σε intermediate φάση. Παίζοντας, λοιπόν, έφτασα σε ένα σημείο στο οποίο απλά "κόλησα" και δεν μπορώ να παω παραπέρα, ώστε να προχωρήσω την τεχνική μου στο "επόμενο" επίπεδο. Συνεπώς, ψάχνομαι για μαθήματα ηλεκτρικής στο ηράκλειο κρήτης, όχι σε ωδείο ( είμαι λίγο μεγάλος για ωδείο, δεν με ενδιαφέρουν τα πτυχία κτλ για το όργανο + οτι έχω κακή εμπειρία από ωδείο στο παρελθόν, όπου δάσκαλος με δούλευε ψηλό γαζί και δεν έμαθα τίποτα), αλλά σε ιδιαίτερο ή κάτι αντίστοιχο. Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε ιδέα, πρόταση ή σύσταση!



Αν θες για ιδιαίτερα μαθήματα μπορής να ψάξεις εδώ http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;cat=8
στις αγγελίες του κιθάρα.  ;)  :guitar
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
25892 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/16, 20:21
από nikos_ps
4 Απαντήσεις
9381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/03, 22:18
από MusicHeaven.gr
2 Απαντήσεις
30773 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/16, 22:19
από nikos_ps
3 Απαντήσεις
15158 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/07, 14:50
από V a n
10 Απαντήσεις
31317 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/07, 22:22
από newGuitarMan
3 Απαντήσεις
3938 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/12, 18:55
από A-nik-i
4 Απαντήσεις
5318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/12, 14:45
από sonap2
6 Απαντήσεις
4465 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/14, 13:10
από Guitar Fan
14 Απαντήσεις
15381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/21, 21:05
από GVen
0 Απαντήσεις
2870 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/21, 17:34
από nep