Αποστολέας Θέμα: MP3-DEEP INSIDE  (Αναγνώστηκε 2716 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Simon Georgiou

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο χρονος περναει,γερναει και χανεται...
    • Προφίλ
    • Η επισημη ιστοσελιδα των Deep Inside
MP3-DEEP INSIDE
« στις: 18/05/05, 18:00 »
http://www.soundclick.com/bands/1/deepinside_music.htm


Τρία καινούργια τραγούδια (Μια λέξη,Anticipation,A waltz for Maria) και οι καινούργιες εκδόσεις όλων των παλιών τραγουδιών με τα φωνητικά του καινούργιου μας τραγουδιστή Κώστα Σιδηροπουλου και πολύ βελτιωμένο ήχο!
Ακούστε τα (οπού υπάρχει η δυνατότητα broadband σύνδεσης προτιμήστε τις hi-fi εκδόσεις) και αν σας αρέσουν δώστε και μια ψήφο σαν hot…
Περιμένω τα σχόλια σας,αρνητικά ή θετικά...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Simon.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: MP3-DEEP INSIDE
« Απάντηση #1 στις: 25/05/05, 09:19 »
Όχι.. όχι..
Τα τραγούδια, σε ορισμένα σημεία μου θύμισαν Freemind (να τος και πρότυπο ο φρι..!! ;D :P ) αλλά, λογικά, οφείλετε στο ότι χρησιμοποιήσατε τους ίδιους ήχους, αλλά ακούγονται πολύ ψεύτικοι, κατά συνεπεία ψεύτικα και τα τραγούδια.
Στο "Μια Λέξη" άκουσα τους Deep Inside που ήξερα, αλλά με ένα πολύ μέτριο τραγούδι.

Φίλε Σίμο, περίμενα να ακούσω κάτι αντάξιο του "Χωρίς Πυξίδα" και του πολύ πολύ καλού "Τρεις Μέρες". Την επόμενη φορά! ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Highway_Star

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • Is there anybody in there?
    • Προφίλ
Απ: MP3-DEEP INSIDE
« Απάντηση #2 στις: 27/05/05, 02:30 »
Λοιπόν,για το Anticipation μπορώ να πω ότι μου άρεσε,σαν instrumental στέκει καλά.Το A Waltz For Maria αν και είχε πολύ ωραία μελωδία με κούρασε λόγω της μεγάλης του διάρκειας. Το Μια λέξη δεν μπορώ ότι με εντυπωσίασε,είναι βαρετό και αυτό πολύ μεγάλο. Σίγουρα το Τρεις Μέρες είναι πολύ καλύτερο κομμάτι,δεν το είχα ακούσει και μου άρεσε πάρα πολύ,για το είδος αυτό(που δεν είμαι fan) είναι το καλύτερο κομμάτι που έχω ακούσει τώρα τελευταία!!! Πάντως όλες οι συνθέσεις δείχνουν επαγγελματισμό και έχουν μεράκι,κάτι που είναι πολύ καλό!!! Γενικά έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά.Συνεχίστε έτσι!
It's a helluva start, it could be made into a monster
if we all pull together as a team.

Αποσυνδεδεμένος Simon Georgiou

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο χρονος περναει,γερναει και χανεται...
    • Προφίλ
    • Η επισημη ιστοσελιδα των Deep Inside
Απ: MP3-DEEP INSIDE
« Απάντηση #3 στις: 30/05/05, 09:01 »
Όχι.. όχι..
Τα τραγούδια, σε ορισμένα σημεία μου θύμισαν Freemind (να τος και πρότυπο ο φρι..!! ;D :P ) αλλά, λογικά, οφείλετε στο ότι χρησιμοποιήσατε τους ίδιους ήχους, αλλά ακούγονται πολύ ψεύτικοι, κατά συνεπεία ψεύτικα και τα τραγούδια.
Στο "Μια Λέξη" άκουσα τους Deep Inside που ήξερα, αλλά με ένα πολύ μέτριο τραγούδι.

Φίλε Σίμο, περίμενα να ακούσω κάτι αντάξιο του "Χωρίς Πυξίδα" και του πολύ πολύ καλού "Τρεις Μέρες". Την επόμενη φορά! ;)


Καταρχας ευχαριστω πολυ που εκανες τον κοπο και ακουσες φιλε Καρχαρια...Δεν ξερω κατα ποσο σου θυμιζουν τα ορχηστρικα μου freemind (Τον free τον εκτιμω πολυ μουσικα αλλα δεν εχω ακουσει και ολη την δισκογραφια του για να με επηρεασει)  αλλα οπως ειπες και εσυ ο πιθανοτατα αυτο να συμβαινει λογω του οτι χρησιμοποιουμε τα ιδια περιπου "εργαλεια" για να γραφουμε την μουσικη μας..Ισως και το οτι εχουμε παραπλησια μουσικα ακουσματα...Τωρα οσο για την αληθοφανεια των ηχων,ενα κομπιουτερ θα ειναι παντα ενα κομπιουτερ και ποτε τιποτα περισσοτερο (Δυστυχως η ορχηστρα των χρωματων δεν ηταν ευκαιρη την ημερα που τους ζητησα)...Το "Μια λεξη" εχει ηδη "ξαναμπει στο σχεδιαστηριο" για να αναμορφωθει πληρως...Οσο για τα παλιοτερα κομματια,χαιρομαι που ακομα σου αρεσουν...

Λοιπόν,για το Anticipation μπορώ να πω ότι μου άρεσε,σαν instrumental στέκει καλά.Το A Waltz For Maria αν και είχε πολύ ωραία μελωδία με κούρασε λόγω της μεγάλης του διάρκειας. Το Μια λέξη δεν μπορώ ότι με εντυπωσίασε,είναι βαρετό και αυτό πολύ μεγάλο. Σίγουρα το Τρεις Μέρες είναι πολύ καλύτερο κομμάτι,δεν το είχα ακούσει και μου άρεσε πάρα πολύ,για το είδος αυτό(που δεν είμαι fan) είναι το καλύτερο κομμάτι που έχω ακούσει τώρα τελευταία!!! Πάντως όλες οι συνθέσεις δείχνουν επαγγελματισμό και έχουν μεράκι,κάτι που είναι πολύ καλό!!! Γενικά έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά.Συνεχίστε έτσι!

Φιλε highway star,σε ευχαριστω καταρχας και εσενα για τις ακροασεις και το σχολιο..Το βαλς για την Μαρια,ειναι πραγματι λιγο μεγαλο αλλα αυτο εγινε κυριως με γνωμονα να δουλεψει μια δομη που θα μπορουσα να αδειαζω και να γεμιζω την ορχηστρα ετσι ωστε να φαινονται τα διαφορα θεματα και πως στεκονται απο μονα τους,αλλα και σε συνδιασμο μεταξυ τους...Αυτο πραγματι ισως να ειναι κουραστικο για τον ακροατη αλλα για εμενα ηταν ενας πειραματισμος που ηθελα απο πολυ καιρο να δοκιμασω...Το "Μια λεξη" οπως ειπα και στον καρχαρια θα ξαναγραφτει παλι με πιο αφαιρετικη ενορχηστρωση και με ταση να τονιστει το ρεφραιν περισσοτερο για να ξεχωριζει καπως απο τα κουπλε και να κοπουν αρκετα μουσικα μετρα ουτως ωστε να μην γινεται κουραστικο...Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια για το "Τρεις Μερες" και για την γενικη εικονα που σου αφησε η μουσικη μου...Περα απο τα συνθετικα θα με ενδιεφερε ιδιαιτερα να ακουσω την αποψη σας για την ποιοτητα του ηχου στα κομματια (Σταθμες-ενοχλητικες συχνοτητες-mastering κ.τ.λ.)..
Ευχαριστω πολυ και παλι για τον χρονο σας...

Φιλικα,

Simon Georgiou.

Αποσυνδεδεμένος loukas1984

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: MP3-DEEP INSIDE
« Απάντηση #4 στις: 30/05/05, 20:07 »
αυτη η μαρια πρεπει να ειναι πολυ ομορφη ... υπεροχη δουλεια! η αλληλουχια των οργανων ειναι φοβερη!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
13 Απαντήσεις
5432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/06, 22:44
από fenderiarhs
4 Απαντήσεις
2114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/07/06, 12:32
από SLANG88
2 Απαντήσεις
2896 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/08, 01:01
από Spell@lchemist!
32 Απαντήσεις
16822 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/09, 08:53
από fake7
5 Απαντήσεις
3362 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/10, 14:29
από blackmorefan
11 Απαντήσεις
4501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/09, 02:30
από Mike Moss
2 Απαντήσεις
3340 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/09, 15:45
από Born To Be Wild
2 Απαντήσεις
2011 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/12, 10:34
από solarmonkeys
0 Απαντήσεις
2141 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/13, 22:21
από Gus Drax
1 Απαντήσεις
5268 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/20, 10:04
από panixgr