Αποστολέας Θέμα: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr  (Αναγνώστηκε 85423 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #225 στις: 02/10/06, 21:28 »
Ως συνέχεια της προηγούμενης δημοσίευσης, ας αναφερθώ σε κάθε μπάντα ξεχωριστά:

Spirits' Revival

Ομολογώ πως στην εισαγωγή με "ψάρωσαν"... Dream Theater;!; Σίγουρα ξεχωρίζει η ηλικία του ντράμερ, παίξανε καλά, αλλά δεν είδα ολόκληρο το σετ, μιας κι έπρεπε να φύγω για λίγο!

Dynasty

Μεγάλο πρόβλημα ο ήχος, ιδίως στο πρώτο κομμάτι. Ωραία σκηνική παρουσία, ωραίο το δικό τους (σας) κομμάτι, τα είπαμε και με τον Roufus μετά, αλλά σας άξιζε καλύτερος ήχος- ιδίως στην κιθάρα.

Sling Rotation

Βασικά, και μόνο που έπαιξαν δυο κομμάτια που έχω λιώσει να ακούω, κέρδισαν για μένα τις εντυπώσεις. Επειδή δεν έχω δει μπάντες να παίζουν αυτά τα κομμάτια (όχι πως δεν υπάρχουν- εγώ δεν έχω δει), γούσταρα πάρα πολύ. Ωραίο παίξιμο, σωστό feeling, απλά καταλαβαίνω πως ίσως με τον δικό τους ντράμερ να χτυπούσαν την κορυφή της απόδοσης τους. Λάθη δε μπορώ να πω πως "πέρασαν κάτω" (οκ, πλην ενός!), αλλά είχαν τόσο σωστό attitude που αμφιβάλλω αν το πρόσεξε κανείς. Επίσης να αναφέρω πως όλοι τους, ανεξαιρέτως, είναι και γ**ώ τα παιδιά!


Tracing Dawn

Αρκετά δεμένοι, και νομίζω πως ο ήχος βελτιώθηκε κατά την παρουσία τους στη σκηνή. Επίσης, ωραία σκηνική παρουσία, λίγα λάθη (δεν κατάλαβα αν υπήρχε λόγος να γίνει κάποιο σχόλιο), βασίστηκαν στις δικές τους συνθέσεις, τις οποίες (προσωπική γνώμη) θα μου άρεσε αν τις πήγαιναν πιο πολύ στα άκρα (δηλαδή προς το gothic).

Roufus - E!MA - Kli Klis

Κυριάρχησε το πιάνο (clavinova;) της Ε!ΜΑ, που αναμφίβολα απέδωσε πολύ καλά, ενώ μου άρεσε το Otherside. Ο ήχος ήταν μέτριος, το κοινό εκτίμησε πολύ την παρουσία του τρίο (βασικό αυτό), καθώς και την απόδοση εκάστου!

Get Wind

Ο Μάνος (μπάσσο στους Get Wind) παίρνει αναμφίβολα το πρώτο βραβείο ταπεινοφροσύνης! Ενώ έπαιξε πολύ καλά, και πολύ σωστά, μου είχε φάει τα αυτιά μια ώρα πριν πως δεν επανήλθε ακόμη κτλ. Εν τέλει, κατάλαβα τον τρόπο σκέψης του όταν  στο τέλος της βραδιάς μου είπε πως αν δεν παίζει κανείς σαν τον Victor Wooten, δεν πρέπει να είναι ικανοποιημένος! Έλεος Μάνο!!! Δυστυχώς, άκουσα αποσπασματικά το σετ τους, επειδή έπρεπε να ανέβουμε πάνω να ετοιμαστούμε! Όσο άκουσα ήταν άκρως επαγγελματικό- και αυτό λέει πολλά!

Mother Funkerz

Καλά, δεν πιστεύω να περιμένει κανείς πως θα κρινώ τα καθ'ημάς; Απλά τα συγχαρητήρια μου στον Πάρη που έδωσε classic rock τόνο στο playlist μας τη συγκεκριμένη μέρα, και την πολύ καλή απόδοση του. Είδες που τα παίξαμε στην ταχύτητα που ήθελες;!;

Σέλας

Πάααααρα πολύ προβαρισμένη μπάντα. Αλάνθαστοι, με ωραίο ήχο, και πολύ εσωτερική προσέγγιση στη μουσική. Έπαιξαν πολύ καλά και συγκαταλέγονται στις πολύ καλές σε απόδοση μπάντες, αλλά νομίζω πως θα ήταν καλύτερο να είχαν βγει πιο νωρίς ώστε ο κόσμος να είναι αρκετά ξεκούραστος ώστε να κατανοήσει σε βάθος την εσωτερικότητα της προσέγγισης τους- τώρα δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός! Επίσης πολύ θετικά άτομα! Α, ατέλειωτο flanger!

Kραμα

Ξεσηκωτική μπάντα, πολύ δεμένοι, και playlist που δεν υπάρχει πιθανότητα να μην σε "κουνήσει" (φτάνει να παιχτεί τόσο καλά, ε!). Καλή επιλογή για δυναμικό τελείωμα, και θα πρωτοτυπήσω με το να μην αναφέρω την γυναίκα ντράμερ (ή μήπως μόλις έγινα τελείως τυπικός;). Δεν έχω κάποιο άλλο σχόλιο, πέραν του να υπερθεματίσω την άριστη απόδοση τους.

Αυτά! Σίγουρα ξεχνάω επιμέρους λεπτομέρειες και πιο λεπτομερή σχόλια, αλλά δεν ξέρω εάν έχει και τόση σημασία.

Αποσυνδεδεμένος drummer_boy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #226 στις: 02/10/06, 21:30 »
Γεια χαρά και από εμένα!!! Μπορεί να μην είμαι to drummer_boy των Spirits' Revival, αλλά πιστέψτε με έχω χαρεί όσο θα χαρεί κ αυτός όταν μάθει για τα καλά σας λόγια!!! Χάρηκα που γνώρισα μερικά μέλη του kithara.gr και παιδιά που παίξαν χθες!! Δυστυχώς έφυγα μόλις τέλειωσαν οι ΕM!A, Roufus, Klis-kli.

Ζητώ συγγνώμη από τον Ιάσονα και τα υπόλοιπα συγκροτήματα που δεν καθίσαμε να σας δούμε, αλλά είναι και τα $&*#(*@)$ σχολεία!!! Ελπίζω να σας δω στο επόμενο festival!

Μέχρι εκεί που είδα μου άρεσαν οι Spirits' Revival, Dynasty και η φωνή της EM!A και το σολάκι της στο Clavinova!

ΥΓ.: Εγώ ήμουν στο πρώτο τραπεζάκι με μια μπλούζα scorpions! Έχω και υλικό video (από τους πρώτους 5) αν χρειαστήτε παραπάνω για το dvd!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/06, 22:17 από drummer_boy »

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #227 στις: 02/10/06, 21:46 »
Hell yeah!! Καλη φαση! Κεφι και ζωντανια! Δεν θα μπω στο κοπο να κρινω μπαντες γιατι δεν εχει τοση σημασια. Σημασια εχει οτι εβλεπα χαμογελαστες φατσες. Μονο τον Ικαρο γνωρισα και εχω την εντυπωση οτι απο πισω μου στο bar ηταν o nightcrawler με ενα φιλο του. ΑΛΛΑ: Μονη ενσταση: Σε ενα meeting του kithara.gr επρεπε λιιιιιιιιγοοοοοο πιο πολυ να δωθει βαση στο ηχο και ιδιαιτερα στον ηχο των κιθαριστων που δυστυχως δεν ηταν και οτι καλυτερο. Δε τρεχει ομως next time. Στο δευτερο meeting θα δηλωσω συμμετοχη to pull some hardcore nuts out! Take care!
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #228 στις: 02/10/06, 21:57 »
Και αναλυτικοτερη παραθεση των οσων προλαβα να δω

Spirit's Revival

Η αληθεια ειναι οτι ο ντραμμερ τα σπασε κανονικοτατα αν και μικρος. Βεβαια λιγο σφιγμενος φανκε αλλα παρα πολυ σταθερος. Ο πληκτρας πρεπει να δπυλεψει αλλα ειναι πολυ καλος. Γενικα με δουλεια θα πατε πολυ καλα

Dynasty

Ε θα ειναι ντροπη να πω για εμενα. :P Αν και νομιζω οτι αποδωσαμε αρκετα καλα...

Sling Rotation

Αποθεωση. Ειδικα στο ραμσταην. Καναμε και ανελεητο headbaging εμεις εκει μπροστα, Γνωρισα και τον κατα τα αλλα πολυ καλο κιθαριστα Σκοταδι (ερεβο) ;D ;D ;D. Και ο Ικαρος επισης. Τα ντραμς του στεργιου ηταν φοβερα αν και απροβαριστα δεδομενου του συμβαντος. Πολυ δεμενη μπαντα κατα τα αλλα με μελλον

Tracing Dawn

Τα εχω πει και με τον Αλεξ... Θελει λιγη δουλεια ακομα αλλα με εντυπωσιασε ο holy diver και η σκηνικη παρουσια του αλεξ που δεν την περιμενα τοσο καλη.

Roufus - E!MA - Kli Klis
Ε νταξει αν δν ηταν η γυναικα μου που επαιξε το καταπληκτικο της πιανο σςν θα σωζοταν η κατασταση. Ευχαριστω και τους Πετρο/ΠΑρι που τραγουδησανε το οtherside.

Get Wind
Αν και ηθελα πολυ να δω boogieman και στεναχωρηθηκα που δεν ηταν εκει τα σχολια μονο θετικα ειναι. Ο bassman εδειξε τις ικανοτητες του και οι κιθαρες απεδωσαν τελεια. Ο Ιασωνας τα σπασε κανονικοτατα και το mary had a little lamb ηταν η αποκορυφωση νομιζω ;D

Mother Funkerz

Ενταξει τα λογια περιτευουν. Τα ειπα και κατιδιαν τοσο με τον Πετρο οσο και με τον ΝickNT αλλα και με τον νεο πληκτρα ο οποιος εδειξε οτι αξιζει πραγματικα πολυ

Μετα δυστυχως εφυγα :-[ :-X :-\ Θα τα δω στο dvd
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος keyboard_boy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #229 στις: 02/10/06, 22:22 »
Γιεά σας ειμαι ο keyboardιστας τον spirit's revival και μαινω για πρώτη φορά σε forum.

Ας ξεκινίσω λοιπόν με τις ευχαριστίες:πρωτ'απ'όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Ιάσωνα πρώτον για την κορηφαία δηοργάνωση και δεύτερον για την υπέρμετρη υποστίριξή του, έπιτα θέλω να ευχαριστίσω το κοινό που παρευρέθει και το οποίο πραγματικά δεν το περίμενα τοσο ζωντανό. Το μεγαλύτερο ευχαριστώ πάει στους τραγουδιστές που κυριολεκτικά μας έσωσαν. Τέλος θέλω να ευχαριστίσω τα υπόλοιπα συγροτήματα για το μοναδικό θέαμα που παρήχαν.

Ο μόνος μου εχθρός ήταν το άγχος που δεν με άφησε να διασκεδάσω απόλυτα και μου ξέσκισε το υποτιθέμενο "keyboard solo". Λυπάμαι που δεν κατάφερα να είμαι μέχρι το τέλος αλλά λίγο οι γονείς λίγο το σχολείο
με τράβιξαν έξω από το 5/4.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #230 στις: 03/10/06, 00:01 »
Προς Nick Nt,Parlats και Roufous:Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια!Ειλικρινα..ειστε πολυ καλοπροαιρετοι και με εμψυχωνετε.Να στε καλα! 8)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος chrisgtr

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • ***Funk U***
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #231 στις: 03/10/06, 00:10 »
o
« Τελευταία τροποποίηση: 23/01/07, 01:09 από chrisgtr »
Remember, remember the fifth of November,
gunpowder, treason and plot,
I see no reason why gunpowder treason
should ever be forgot.
Guy Fawkes, Guy Fawkes,
'twas his intent
to blow up the King and the Parliament.

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #232 στις: 03/10/06, 00:19 »
kathos epishs stous motherfunkerz pou me kanane na riksw ena kalo headbanging me to perfect strangers an kai na toys pw na to valoun monima sto setlist tous

Από πέρσυ είναι μόνιμα στο playlist, να είσαι σίγουρος γι'αυτό!
Απλά η μόνη διαφορά είναι ότι το τραγούδησε ο φίλος μας ο Πάρης!
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #233 στις: 03/10/06, 01:09 »
kathos epishs stous motherfunkerz pou me kanane na riksw ena kalo headbanging me to perfect strangers an kai na toys pw na to valoun monima sto setlist tous

Από πέρσυ είναι μόνιμα στο playlist, να είσαι σίγουρος γι'αυτό!
Απλά η μόνη διαφορά είναι ότι το τραγούδησε ο φίλος μας ο Πάρης!
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!  ;)

yes, όπως και το fool for your loving και μερικές ακόμα "επικές" ροκιές  :)

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #234 στις: 03/10/06, 01:22 »
 :o :o :o :o :o :o :o :o >:( >:( >:(
Είχα μείνει με την εντύπωση ότι θα γίνει ή Πέμπτη 5 ή Κυριακή 8 Οκτώβρη. Μπήκα σήμερα λοιπόν να δω τι γίνεται και........  ΩΩΩΩΩ , έγινε κιόλας. Και το έχασα. Τι να πω τώρα.  :'( :'( :'(   Έχω πήξει άσχημα με τη δουλειά και δε μπαίνω, ξέρω δεν είναι δικαιολογία αυό, αλλά.... κρίμα... ήθελα να είμαι εκεί. Μπράβο σας που το καταφέρατε πάντως.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #235 στις: 03/10/06, 01:22 »
Μολις επιστρεψαμε κι εμεις Θεσσαλονικη. Η βραδια ηταν καταπληκτικη....Ακομα ειμαι εκει κατα καποιον τροπο.Περασαμε πολυ καλα...Η διοργανωση ηταν αψογη (Arg0 εισαι κορυφη) το μαγαζι ωραιο και με σωστα ποτα...Ολες οι μπαντες νομιζω προσπαθησαμε τα μεγιστα και αυτο αξιζει ενα μεγαλο μπραβο προς ολους!!! Χαρηκα που γνωρισα πολυ καινουριο κοσμο απο Αθηνα που δεν ειχα ξαναδει τα τελευταια 2 χρονια που λειπω, και γενικα η βραδια ηταν πολυ ομορφη...Αντε και του χρονου στο Free2Go Club 22 να πω? ή σε κανα Terravibe..???? ;D ;D ;D

YΓ. Ενα ιδιαιτερο ευχαριστω απο μας τους Sling Rotation στον sterghios που ανελαβε τελευταια τελευταια στιγμη να αναλαβει τη θεση του ντραμερ, μιας κι ο δικος μας δεν κατεβηκε τελευταια στιγμη λογω σοβαρου προσωπικου λογου.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/10/06, 01:33 από έρεβος »
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #236 στις: 03/10/06, 02:12 »
kathos epishs stous motherfunkerz pou me kanane na riksw ena kalo headbanging me to perfect strangers an kai na toys pw na to valoun monima sto setlist tous

Από πέρσυ είναι μόνιμα στο playlist, να είσαι σίγουρος γι'αυτό!
Απλά η μόνη διαφορά είναι ότι το τραγούδησε ο φίλος μας ο Πάρης!
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!  ;)

Χωρίς τις 2ες του μέγιστου Πετράν, το κομμάτι θα ήταν φωνητικά λειψό  ;)

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #237 στις: 03/10/06, 03:20 »
Λοιπον...

Τωρα τι να πω? Κατ' αρχας να διαβεβαιωσω τον κοσμο του Kithara οτι το υψος μου παραμενει σταθερο στους 178 ποντους...  ;D

Το οτι ολα τα συγκροτηματα που συμμετειχαν αξιζουν συγχαρητηρια ειναι αυτονοητo...

Τα μεγαλα ομως ευσημα για μενα ανηκουν στο κοινo, σε ολους εσας δηλαδη που δεχθηκατε να κατεβειτε στο 5/4 μια Κυριακη για να δειτε μια παρεα 41 μουσικων που κυριολεκτικα τα εδωσαν ολα και πραγματικα με εκαναν να αισθανθω περιφανος που ειμαι μελος αυτης της μουσικης κοινοτητας. Σε σας οπως και σ' αυτους ανηκουν ολα τα συγχαρητηρια...

Το οτι θα επαναληθει το ολο σκηνικο ειναι βεβαιο, απλα προς το παρον εχω τοσες ιδεες που παλευουν για την πρωτοκαθεδρια στο μυαλο μου...

Ζητω λοιπον λιγο χρονο να καθισω να οργανωσω τις σκεψεις μου και θα επανελθω...

Για τελος θα μου επιτρεψετε να κανω μερικα, καθαρα προσωπικα, σχολια για την βραδια. Αν συμμετειχατε αλλα δεν σας αναφερω δεν υποδηλωνει τιποτα αρνητικο...

Spirits' Revival:
Χρειαστηκε πολυ θαρρος να ανεβειτε πρωτοι. Μπραβο σας διοτι μας αποδειξατε οτι μια καλη μπαντα δεν κρινεται απο την ηλικα των μελων της.

Ε!ΜΑ:
Τωρα τι αλλο να σου πω περα απο τα οσα σου ειπα εκεινη τη βραδια? Μονο το οτι ελπιζω η μελετη που θα ριξεις για τις Πανελληνιες να σου δωσει παραλληλα εμπευση και να ξανακουσουμε κατι οσο ομορφο οσο αυτο που ακουσαμε προχθες.

Sling Rotation:
Συγχαρητηριa, ειστε απιστευτα δεμενοι και ανυπομονω να σας δω ξανα...

MotherFunkerZ:
Το ειπα και στον Ομηρο προσωπικα και το λεω και δημοσιως οτι η εμφανιση σας εδωσε σε ολους μας ενα στοχo, να εμφανιζομαστε οσο δεμενοι και επαγγελματιες οσο εισταστε εσεις.

Chorrer:
Ευχομαι η Αθηνα να σου πραγματοποιησει οσα ονειρα δεν σου πραγματοποιησε η συμπρωτευουσα.

Freemind:
Προσφερεσαι για την θεση του πληκτρα στους Get Wind? Εμενα τιμη μου θα ητανε να βρεθουμε στην ιδια σκηνη.

Kiratzoharris:
Αμα με ξαναπεις γραμματεα πολιτιστικου συλλογου θα πλακωθουμε...  :P

Τελος ενα τεραστιο ευχαριστω στον sterghios που εκπληρωσε τον ρολο του stage manager με ακρα επαγγελματικοτητα.... You saved my a$$!


Ραντεβου στο 2ο Φεστιβαλ Συγκροτηματων του Kithara.gr!

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Ashcroft

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #238 στις: 03/10/06, 03:29 »
αν και νεο μελος στην κοινοτητα τησ κιθαρας ηθελα να παρευρεθω σε αυτο το live παρα πολυ.Δηστυχως δεν τα καταφερα...Παντως εγω ενα εχω να πω.Τοσα live γινανε φετος στην ελλαδα και απο μεγαλα ονοματα αλλα πρωτη φορα βλεπω σε φορουμ ολοι να συμφωνουνε πως περασανε τελεια...Συγχαρητηρια στους διοργανοτες και να ειναι σιγουροι πως την επομενη φορα θα εχει πιο πολυ κοσμο γιατι εμεις τωρα ζηλευουμε :-\
Hate to say I told you so...

Αποσυνδεδεμένος SpIRiTW0lF

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #239 στις: 03/10/06, 05:54 »
Χαιρετώ!!Η βραδιά μπορεί δύσκολα να χαρακτηριστεί με απλά λόγια..περάσαμε όλοι πολυ όμορφα!!ενα μεγάλο μπραβο  σε όλες τις μπάντες που μας χάρισαν ένα μέρος από την τέχνη τους..Ενα υυυυπέέέέέέρτατο μπραβο στον Ιάσωνα που έτρεξε κ δούλεψε για ολους εμάς τον ευχαριστούμε πολυ γι΄αυτο!! Ενα ομως ΘΡΥΛΙΚΟ μπραβο σε όόόόόόόόλους όσους αποτελούν αυτήν εδώ την κοινώτητα(σα διαφημηστικό σποτακι ακούγετε :P :P)που την στηρίζουν  κ την αγαπούν...Η συνεργασία των συγκρ/των ήταν πολυ καλη..δεν υπηρχαν διαφορές και ολα έγιναν καλοπροαίρετα :)..Αν κ υπήρξα απο τούς φλόρους που λακησαν απο τιν (σχετικά) αρχή  ;D ;D ;D ;D..δεν χρειαζόταν να αναρωτηθώ για το πως θα μπορούσε η όλη φάση να εξεληχθεί!!απλά σουπερ!!!!! 8)

Χάρηκα ιδιαίτερα που γνώρισα  άτομα απο δω..Τώρα για τα συγκροτυματα δεν θα μιλήσω,απο τη μια γιατί δεν ειμαι σε θέση να κρινω άτομα με εμπειρία στη μουσική(ποσο μαλλον επαγγελματίες..)κ απο την αλλη γιατι ολοι εδωσαν κατι αξιόλογο...

ΑΝΑΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ . . .να περνατε ολοι καλα!!  :D :D :D
Through arching moonbeams of light we glide
   in bending shadows of warm starlight
 angels of colors light the night as they fly
   transcending into the electric sky!!!

Αποσυνδεδεμένος dorry_sings

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυθεντική Γεύση... Μηδέν Ζάχαρη...!!!
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #240 στις: 03/10/06, 14:09 »
Ε, παιδιάααα!!! Να σας πώ κάτι που πρόσεξα???

Έχουν γραφτεί πολλά καινούρια παιδιά, με αφορμή το βραδυ της Κυριακής!!!Να ένα ακόμη αποδεικτικό, ότι είχε μεγαλη επιτυχία το φεστιβάλ!
Έτσι έτσι...όσο πιο πολλοί τόσο πιο καλά!! ;)


Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #241 στις: 03/10/06, 14:12 »
Φωτό για τους άτυχους που δεν ήρθαν;;;;;; ;D
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #242 στις: 03/10/06, 14:19 »
Φωτό για τους άτυχους που δεν ήρθαν;;;;;; ;D


κ γι αυτους που παρεβρεθηκαν... ::)

κ θελω κ τα dvdακια... ;D

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #243 στις: 03/10/06, 14:20 »
Οι δικές μου φωτογραφίες είναι σχεδόν έτοιμες (ρετουσαρισμένες).
Παρακαλώ (ξανά) όσους έχουν φωτογραφίες (από ψηφιακή φωτογραφική μηχανή, κατά προτίμηση), να επικοινωνήσουν μαζί μου με ΠΜ για να τις ανεβάσω όλες μαζί.

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #244 στις: 03/10/06, 14:22 »
Οι δικές μου φωτογραφίες είναι σχεδόν έτοιμες (ρετουσαρισμένες).

μου αφαίρεσες τις ρυτίδες και τα περιττά κιλά όπως είχαμε πεί ? ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #245 στις: 03/10/06, 14:45 »
Οι δικές μου φωτογραφίες είναι σχεδόν έτοιμες (ρετουσαρισμένες).

μου αφαίρεσες τις ρυτίδες και τα περιττά κιλά όπως είχαμε πεί ? ;D ;D ;D ;D ;D

Τι λε ρε Βραζιλη κανεις και lifting? ΟΥΑΟY!!!!

Και σε δοσεις καλα ειναι τα video/photo. Ειδα χθες το βραδυ το πρωτο... :)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #246 στις: 03/10/06, 14:46 »
Βλακεία μου, ξέχασα τη μέγιστη συμβολή του Στέργιου! Ενα μεγάλο ευχαριστώ και σε σένα μαν, ήσουν καταλυτικής σημασίας και στη συν-διοργάνωση και στα τύμπανα! Thumbs up  ;)

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #247 στις: 03/10/06, 14:53 »
 ;D Thx chief  8) 8) ::)

Αποσυνδεδεμένος hendrix2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #248 στις: 03/10/06, 15:13 »
Ως συνέχεια της προηγούμενης δημοσίευσης, ας αναφερθώ σε κάθε μπάντα ξεχωριστά:

Spirits' Revival

Ομολογώ πως στην εισαγωγή με "ψάρωσαν"... Dream Theater;!; Σίγουρα ξεχωρίζει η ηλικία του ντράμερ, παίξανε καλά, αλλά δεν είδα ολόκληρο το σετ, μιας κι έπρεπε να φύγω για λίγο!

Dynasty

Μεγάλο πρόβλημα ο ήχος, ιδίως στο πρώτο κομμάτι. Ωραία σκηνική παρουσία, ωραίο το δικό τους (σας) κομμάτι, τα είπαμε και με τον Roufus μετά, αλλά σας άξιζε καλύτερος ήχος- ιδίως στην κιθάρα.

Sling Rotation

Βασικά, και μόνο που έπαιξαν δυο κομμάτια που έχω λιώσει να ακούω, κέρδισαν για μένα τις εντυπώσεις. Επειδή δεν έχω δει μπάντες να παίζουν αυτά τα κομμάτια (όχι πως δεν υπάρχουν- εγώ δεν έχω δει), γούσταρα πάρα πολύ. Ωραίο παίξιμο, σωστό feeling, απλά καταλαβαίνω πως ίσως με τον δικό τους ντράμερ να χτυπούσαν την κορυφή της απόδοσης τους. Λάθη δε μπορώ να πω πως "πέρασαν κάτω" (οκ, πλην ενός!), αλλά είχαν τόσο σωστό attitude που αμφιβάλλω αν το πρόσεξε κανείς. Επίσης να αναφέρω πως όλοι τους, ανεξαιρέτως, είναι και γ**ώ τα παιδιά!


Tracing Dawn

Αρκετά δεμένοι, και νομίζω πως ο ήχος βελτιώθηκε κατά την παρουσία τους στη σκηνή. Επίσης, ωραία σκηνική παρουσία, λίγα λάθη (δεν κατάλαβα αν υπήρχε λόγος να γίνει κάποιο σχόλιο), βασίστηκαν στις δικές τους συνθέσεις, τις οποίες (προσωπική γνώμη) θα μου άρεσε αν τις πήγαιναν πιο πολύ στα άκρα (δηλαδή προς το gothic).

Roufus - E!MA - Kli Klis

Κυριάρχησε το πιάνο (clavinova;) της Ε!ΜΑ, που αναμφίβολα απέδωσε πολύ καλά, ενώ μου άρεσε το Otherside. Ο ήχος ήταν μέτριος, το κοινό εκτίμησε πολύ την παρουσία του τρίο (βασικό αυτό), καθώς και την απόδοση εκάστου!

Get Wind

Ο Μάνος (μπάσσο στους Get Wind) παίρνει αναμφίβολα το πρώτο βραβείο ταπεινοφροσύνης! Ενώ έπαιξε πολύ καλά, και πολύ σωστά, μου είχε φάει τα αυτιά μια ώρα πριν πως δεν επανήλθε ακόμη κτλ. Εν τέλει, κατάλαβα τον τρόπο σκέψης του όταν  στο τέλος της βραδιάς μου είπε πως αν δεν παίζει κανείς σαν τον Victor Wooten, δεν πρέπει να είναι ικανοποιημένος! Έλεος Μάνο!!! Δυστυχώς, άκουσα αποσπασματικά το σετ τους, επειδή έπρεπε να ανέβουμε πάνω να ετοιμαστούμε! Όσο άκουσα ήταν άκρως επαγγελματικό- και αυτό λέει πολλά!

Mother Funkerz

Καλά, δεν πιστεύω να περιμένει κανείς πως θα κρινώ τα καθ'ημάς; Απλά τα συγχαρητήρια μου στον Πάρη που έδωσε classic rock τόνο στο playlist μας τη συγκεκριμένη μέρα, και την πολύ καλή απόδοση του. Είδες που τα παίξαμε στην ταχύτητα που ήθελες;!;

Σέλας

Πάααααρα πολύ προβαρισμένη μπάντα. Αλάνθαστοι, με ωραίο ήχο, και πολύ εσωτερική προσέγγιση στη μουσική. Έπαιξαν πολύ καλά και συγκαταλέγονται στις πολύ καλές σε απόδοση μπάντες, αλλά νομίζω πως θα ήταν καλύτερο να είχαν βγει πιο νωρίς ώστε ο κόσμος να είναι αρκετά ξεκούραστος ώστε να κατανοήσει σε βάθος την εσωτερικότητα της προσέγγισης τους- τώρα δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός! Επίσης πολύ θετικά άτομα! Α, ατέλειωτο flanger!

Kραμα

Ξεσηκωτική μπάντα, πολύ δεμένοι, και playlist που δεν υπάρχει πιθανότητα να μην σε "κουνήσει" (φτάνει να παιχτεί τόσο καλά, ε!). Καλή επιλογή για δυναμικό τελείωμα, και θα πρωτοτυπήσω με το να μην αναφέρω την γυναίκα ντράμερ (ή μήπως μόλις έγινα τελείως τυπικός;). Δεν έχω κάποιο άλλο σχόλιο, πέραν του να υπερθεματίσω την άριστη απόδοση τους.

Αυτά! Σίγουρα ξεχνάω επιμέρους λεπτομέρειες και πιο λεπτομερή σχόλια, αλλά δεν ξέρω εάν έχει και τόση σημασία.
Η συναυλία ήταν πολύ καλή και όλο το στήσιμο.Δεν μπόρεσα όμως να δω όλα τα συγκροτήματα επειδή την άλλη μέρα ήταν το σχολείο,τέλος πάντων όσα συγκροτήματα είδα μου άρεσαν.Ιδιαίτερα μου άρεσαν οι Spirit's Revival απ' τους οποίους ο ντράμερ έπεξε πολύ ωραία διότι παίζει λιγότερο από 1 χρόνο τύμπανα και ακόμη μου άρεσαν οι Dynasty οι οποίοι έπαιξαν ωραία κομμάτια.Ελπίζω να γίνει σύντομα και καμιά άλλη τέτοια βραδιά.

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #249 στις: 03/10/06, 15:28 »
Ευχαριστώ πάρα πολύ θερμά τους:

Roufous - E!MA (Πάνε πάντα μαζί  ;D )
Parlats (για το τραγούδι και όχι μόνο )
Arg0 (απλά συγχαρητήρια για την όλη οργάνωση)
....όλους τους συντονιστές του event τέλως πάντων  ;D
Sterghios (για την συζήτηση και την... ενημέρωση  ::) )

...και όσους ήρθαν και είδαν όλη την προσπάθεια και μεράκι αυτής της βραδιάς αλλά και όσους συμμετείχαν... Το απόλαυσα 100% άσχετα αν δεν είμαι ευχαριστημένος απο τον εαυτό μου, και ευελπιστώ του χρόνου να έχουμε καλύτερη οργάνωση (δεσμεύομαι να βοηθήσω σε ό,τι μπορέσω) την ίδια όρεξη, και περισσότερες πρόβες  :P
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
79 Απαντήσεις
26277 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/08, 20:34
από Σταυροφόρος
103 Απαντήσεις
37380 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/09, 15:42
από Arg0
12 Απαντήσεις
5779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/08, 15:49
από Mrs Brightside
5 Απαντήσεις
4221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 14:43
από BluesMe
5 Απαντήσεις
3725 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 10:12
από master of puppets
62 Απαντήσεις
24400 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/10, 16:29
από Arg0
38 Απαντήσεις
24926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/10, 18:20
από Highway_Star
12 Απαντήσεις
5358 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/10, 15:40
από LuNaFrEaK
4 Απαντήσεις
5180 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/10, 12:14
από Guitarholic_punk
17 Απαντήσεις
20149 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/12, 02:26
από metalmike