Ψηφοφορία

Ποια είναι η απόψη σας για την νεα σύνθεση των nightwish?

Αξιζαν μόνο με την Tarja
19 (42.2%)
Καλύτεροι από πρίν
3 (6.7%)
Το ίδιο
1 (2.2%)
Είναι κάτι το τελείως διαφορετικό αλλά ωραίο
15 (33.3%)
όποια και να εχουν ειναι χαλια
7 (15.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 45

Αποστολέας Θέμα: Nightwish με Tarja ή Anette ??  (Αναγνώστηκε 16124 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #25 στις: 12/02/08, 23:03 »
Με Νάνα Μούσχουρη ;D (μλκία σόρρυ :-[)
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #26 στις: 13/02/08, 15:23 »
πραγματικα...μου θυμιζει αρχες λυκειου-μεχρι 3η λυκειου,την 1η φορα που μπηκα ποτε στη ζωη μου σε studio με την πρωτη τοτε μπαντα που φτιαξαμε,και θυμαμαι για να δοκιμασουμε ηχο,επειδη θελαμε και να ηχογραφησουμε,ειχαμε βαλει σε cd το ever dream,και το Long Lost Love...
ημασταν η παρεα μου ΤΟΣΟ πορωμενοι με αυτη τη μπαντα....
πο πο,απλα ειμαι ερωτευμενος χρονια,ειδικα με το century child....

εγω +1000..... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #27 στις: 13/02/08, 19:52 »
πραγματικα...μου θυμιζει αρχες λυκειου-μεχρι 3η λυκειου,την 1η φορα που μπηκα ποτε στη ζωη μου σε studio με την πρωτη τοτε μπαντα που φτιαξαμε,και θυμαμαι για να δοκιμασουμε ηχο,επειδη θελαμε και να ηχογραφησουμε,ειχαμε βαλει σε cd το ever dream,και το Long Lost Love...
ημασταν η παρεα μου ΤΟΣΟ πορωμενοι με αυτη τη μπαντα....
πο πο,απλα ειμαι ερωτευμενος χρονια,ειδικα με το century child....

εγω +1000..... ;D ;D

εεεετσι!!! :)


επιπλεον,
Higher Than Hope
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #28 στις: 17/02/08, 17:49 »
Tarja δαγκωτο!

Δν εχω τιποτα εναντια στην καινουρια, απλως το στιλ της Tarja μ'αρεσε περισσοτερο. ::)
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #29 στις: 22/02/08, 15:52 »
Πρέπει να είπα μια βλακεία: ότι οι Nightwish παίζουν έπικ μέταλ. Οκ λάθος, ζητώ συγνώμη από όσους το πήρανε προσωπικά...  :P


Εγώ πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι για το στυλ τους, δεν ταιριάζει η Αννέτ. Αυτή είναι για κανένα ντουετάκι με την Αβριλ Λαβίν και τπτ παραπάνω. Ενώ η Τάργια είναι φωνάρα και τα αποθέωνε τα κομμάτια. Γενικά θα έλεγα ότι οι Νάιτγουίς τα σπάγανε όσο είχανε την Τάργια..
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #30 στις: 22/02/08, 23:42 »
δεν ταιριάζει η Αννέτ. Αυτή είναι για κανένα ντουετάκι με την Αβριλ Λαβίν και τπτ παραπάνω. .
ειπες και αλλη βλακεια μολις τωρα... ::) ::) ::) :P
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #31 στις: 23/02/08, 22:39 »
δεν ταιριάζει η Αννέτ. Αυτή είναι για κανένα ντουετάκι με την Αβριλ Λαβίν και τπτ παραπάνω. .
ειπες και αλλη βλακεια μολις τωρα... ::) ::) ::) :P

Sorry, αλλά αυτή είναι η άποψή μου. Το ότι δεν συμφωνείς δεν σημαίνει ότι είναι κ βλακεία. Άλλωστε δεν είπα ότι δεν έχει καλή φωνή, είπα ότι δεν ταιριάζει γι αυτό το είδος μουσικής η φωνή της...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #32 στις: 24/02/08, 12:54 »
ε ενταξει...απλα βασιστηκα πολυ στα λογια,νομιζα οτι μιλαγς γενικα...λαθος μου..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #33 στις: 24/02/08, 20:14 »
xexe η tarja μονη της κανει πιο πολλες πωλησεις απο τους nightwish..
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #34 στις: 27/02/08, 00:08 »
Τarja!Κατ εμε αυτη η γυναικα ειναι ειδωλο.Εχει πολυ ξεχωριστη φωνη...Καποια στιγμη μου εγραψε μια φιλη ενα CD τους ετσι απο περιεργεια να δω και γω τι ειναι αυτοι οι Nightwish.Λοιπον εγω ενθουσιαστηκα..Η μουσκη τους μου αρεσε παρα πολυ,αλλα περοσσοτερο με τραβηξε η φωνη της.Σε συγκριση δε με τη νεα τους καλλιτεχνη,,η Tarja νομιζω οτι κλεβει την παρασταση!
« Τελευταία τροποποίηση: 29/02/08, 21:45 από Angel~Archo »
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος sof1a

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • https://www.facebook.com/SummerCampTheBand/
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #35 στις: 27/02/08, 11:11 »
Είναι κάποια τραγούδια που γράφουν ιστορία απο μόνα τους και αν οι "επόμενοι" που θα τα τραγουδήσουν δεν τα σκοτώσουν με φάλτσα και "κόλπα διαφοροποίησης" τότε η αξία τους παραμένει αμετάβλητη.. Εγώ προσωπικά έχω ακούσει το Nightwish απο μια κοπέλα που τραγουδάει ερασιτεχνικά σε κάποιο συγκρότημα και πραγματικά μπορώ να πω οτι ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #36 στις: 15/03/08, 00:31 »
Παιδιά εγώ θα την πω την αμαρτία μου....Μου άρεσε αρκετά η Anette στο live... Σιγουρα δεν εχει την φωνη της Tarja αλλά νταξει....αξιζει

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #37 στις: 15/03/08, 00:50 »
ANNETTE ΡΕ!!!! Η παλια (και ακατανομαστη ;D) εχει καλυτερη φωνη (που λεει ο λογος, σοπρανο ηταν ενω η καινουργια ειναι πιο pop/rock) αλλα με Αnnette μου αρεσουν πιο πολυ...αλλο αν το νεο cd ειναι πιο ποπ...αν γραψουνε υλικο σαν τα παλια τους η καινουργια θα το απογειωσει!!! Με την Tarja ειχα αρχισει να τους βαριεμαι...Ηξερες τι φωνητικα θα ακουσεις πριν τα ακουσεις (νοτες στο Θεο και κλασικα στο τελος ενα τονο πιο ψηλα)...Ο,τι και να λεμε...Η τραγουδιαρα πεθανε, ζητω η τραγουδιαρα!!!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #38 στις: 15/03/08, 00:54 »
ANNETTE ΡΕ!!!! Η παλια (και ακατανομαστη ;D) εχει καλυτερη φωνη (που λεει ο λογος, σοπρανο ηταν ενω η καινουργια ειναι πιο pop/rock) αλλα με Αnnette μου αρεσουν πιο πολυ...αλλο αν το νεο cd ειναι πιο ποπ...αν γραψουνε υλικο σαν τα παλια τους η καινουργια θα το απογειωσει!!! Με την Tarja ειχα αρχισει να τους βαριεμαι...Ηξερες τι φωνητικα θα ακουσεις πριν τα ακουσεις (νοτες στο Θεο και κλασικα στο τελος ενα τονο πιο ψηλα)...Ο,τι και να λεμε...Η τραγουδιαρα πεθανε, ζητω η τραγουδιαρα!!!

Yessssssss!!!

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #39 στις: 15/03/08, 17:28 »
Παιδια σας βλεπω λιγο υπερβολικους...την ωρα μαλιστα που υπαρχουν πολλα παραπονα για την Αννετε....δε λεω καλη ειναι...αλλα δεν συγκρινονται δισκοι οπως Wishmaster,Century Child, Once ....με τον τελευταιο....

Ηξερες τι φωνητικα θα ακουσεις πριν τα ακουσεις (νοτες στο Θεο και κλασικα στο τελος ενα τονο πιο ψηλα)...Ο,τι και να λεμε...Η τραγουδιαρα πεθανε, ζητω η τραγουδιαρα!!!

δηλαδη τα φωνητικα αυτων των δισκων τα ειχες φανταστει απο πριν....??

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #40 στις: 01/04/08, 06:17 »
Κατσε ρε συ Neikos...δεν ηταν προβλεψιμα τα φωνητικα της "Ταργιας"??? Θα με τρελανεις...Με το που εβαζες το cdακι ηξερες οτι τα φωνητικα θα ειναι ετσι κι ετσι κι ετσι...δε λεω οτι τωρα ειναι αλλιως σε καθε κομματι, αλλα με την ψευτικη φωνη της Tarja καθε μελωδια πηγαινε βολτα και ψιλοεφερνε στην αλλη...τουλαχιστον ετσι μου φαινοταν εμενα...Οσο για τους δισκους, το Century Child δε το εχω και δεν το κρινω...αλλα το νεο για μενα ειναι πολυ πανω απο Wishmaster και το ιδιο καλο με το Once...Αλλα η ποιοτητα των συνθεσεων δεν εχει να κανει μονο με την τραγουδιστρια...ισα-ισα που αυτη ειναι η τελευταια...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #41 στις: 01/04/08, 19:25 »
τι να σου πω...διαφωνω καθετως...πιστευω πως ο νεος δισκος υστερει κατα πολυ απο τους παλαιοτερους δισκους...αλλα εμεις κοιταζουμε τα φωνητικα ...επειδη ετυχε και την ειδα live την anette...θα σου πω οτι τα τραγουδια δε τα εβγαζε....ακομα και τα δικα της...τωρα ψευτικη ξε-ψευτικη η φωνη της Ταργιας η γυναικα ειχε και εχει μια μουσικ παιδια που δε συγκρινεται με της anette...και μη ξεχναμε οι nightwish ετσι ξεκινησαν...αυτα τα φωνητικα ειχαν...τωρα αν τους εμαθες τωρα και γι αυτο σου αρεσει ο νεος δισκος και η νεα τραγουδιστρια το σεβομαι...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #42 στις: 01/04/08, 19:44 »
Τους Nightwish τους ξερω απο το 2002...και ειμαι μεγαλος φαν του power metal, τοτε φερναν πιο πολυ σε αυτο το ιδιωμα...παντα μου αρεσαν...οταν λεω ψευτικη φωνη δεν εννοω οτι ειναι μαπα, εννοω οτι δεν τραγουδαει με τη φυσιολογικη της, οπως αλλωστε ολες οι soprano, alto κλπ...ειναι ορος το "ψευτικη φωνη" δεν το ειπα κοροϊδευτικα...κι εγω τους ειδα live και τους θεωρω πολυ καλυτερους απο πριν...δε βλεπω που υστερησε η Anette στις δικες της συνθεσεις (στις παλιες ειχε ενα προβλημα, ειναι αληθεια) ομως απο παρουσια οι Nightwish εχουν κερδισει πολλα με τον ερχομο της Σουηδης...Η αλλη ηταν παγοκολωνα...και δε νομιζω οτι ειμαστε εμεις σε θεση να συγκρινουμε μουσικες παιδειες, συν το γεγονος οτι μουσικη παιδεια δε σημαινει και καλυτερο συγκροτημα...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #43 στις: 01/04/08, 21:21 »
αν προσεξες την παρουσια της στο MMD θα ειδες που καθε λιγο και λιγακι εβηχε ή ξεκουραζοταν πανω στο μικροφωνο...μη μου πεις για μουσικη παρουσια της anette γιατι ημαρτον...η ψευτικη φωνη οπως πολυ σωστα ανεφερες ειναι χαρακτηριστικο των σοπρανο...το αν εχει κερδισει αυτο συζητατε ακομα...παντως απο τα μουσικα περιοδικα της ευρωπης δεν εχει παρει και τις καλυτερες κριτικες ο δισκος....οποτε κρατω επιφυλαξεις για το αν ειναι καλυτεροι....παντως δε μπορω να καταλαβω πως γινεται να εισαι φαν αν δεν εχεις ακουσει τον century child δισκο...και οταν υποβαθμιζεις τοσο τον once...ειναι μεχρι στιγμης η κορυφη της καριερας τους....ειναι οι δισκοι που τους εβγαλαν απο την αφανια και σε αυτο βοηθησε πολυ και η ταργια...
για το θεμα της παγοκολωνας...θα προτιμουσα να ακουγα φωνητικα σχετικα με αυτα που ακουω στον δισκο παρα να εχω την αψογη σκηνικη παρουσια..

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #44 στις: 02/04/08, 03:50 »
Τarja!Κατ εμε αυτη η γυναικα ειναι ειδωλο.Εχει πολυ ξεχωριστη φωνη...Καποια στιγμη μου εγραψε μια φιλη ενα CD τους ετσι απο περιεργεια να δω και γω τι ειναι αυτοι οι Nightwish.Λοιπον εγω ενθουσιαστηκα..Η μουσκη τους μου αρεσε παρα πολυ,αλλα περοσσοτερο με τραβηξε η φωνη της.Σε συγκριση δε με τη νεα τους καλλιτεχνη,,η Tarja νομιζω οτι κλεβει την παρασταση!

Θα κριθούν κάποια πράγματα, με το δίσκο της Tarja..Προσωπικά, δεν μπορώ να διαλέξω αν το "νεο" ύφος των Nightwish χτίστικε πάνω στη νέα τραγουδίστρια, ή επιλέξαν τη νέα τραγουδίστρια βάση της όποιας αλλαγής που ήθελαν να κάνουν. Αν το καλοσκεφτεί κανείς, αν τώρα κάνουμε σύγκριση, φανταστείτε πως θα ήταν τα πράγματα αν η νέα τραγουδίστρια ήταν επίσης σοπράνο.

Θα κάτσω να ακούσω αυτό το νέο δίσκο, να δώ τί παίζει...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #45 στις: 02/04/08, 12:39 »
Πάντως κατα τη γνώμη μου συγκρίνοντας καινούριο δίσκο nightwish με καινούριο δίσκο tarja και live nightwish (με την anette), με live tarja μόνη της και στις 2 περιπτώσεις προτιμώ τους nightwish ετσι όπως είναι τώρα απο την tarja μονη της

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #46 στις: 02/04/08, 16:31 »
αν προσεξες την παρουσια της στο MMD θα ειδες που καθε λιγο και λιγακι εβηχε ή ξεκουραζοταν πανω στο μικροφωνο...μη μου πεις για μουσικη παρουσια της anette γιατι ημαρτον...η ψευτικη φωνη οπως πολυ σωστα ανεφερες ειναι χαρακτηριστικο των σοπρανο...το αν εχει κερδισει αυτο συζητατε ακομα...παντως απο τα μουσικα περιοδικα της ευρωπης δεν εχει παρει και τις καλυτερες κριτικες ο δισκος....οποτε κρατω επιφυλαξεις για το αν ειναι καλυτεροι....παντως δε μπορω να καταλαβω πως γινεται να εισαι φαν αν δεν εχεις ακουσει τον century child δισκο...και οταν υποβαθμιζεις τοσο τον once...ειναι μεχρι στιγμης η κορυφη της καριερας τους....ειναι οι δισκοι που τους εβγαλαν απο την αφανια και σε αυτο βοηθησε πολυ και η ταργια...
για το θεμα της παγοκολωνας...θα προτιμουσα να ακουγα φωνητικα σχετικα με αυτα που ακουω στον δισκο παρα να εχω την αψογη σκηνικη παρουσια..

Απο μονος σου καταλαβαινεις πως αν σου λειπει ενας δισκος δε σε παυει απο φαν...Το τι λενε τα μουσικα περιοδικα ποσως με ενδιαφερει...σημασια εχει το αυτι μου για εμενα και μετα τα ματια μου (γιατι μια μπαντα χρειαζεται και μια Α εμφανιση στα live)...τι παει να πει υποβαθμιζω το once ρε φιλε...με την ιδια λογικη εσυ υποβαθμιζεις το "Dark Passion Play", την "κορυφή της καριέρας τους"...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #47 στις: 03/04/08, 01:02 »
Απο μονος σου καταλαβαινεις πως αν σου λειπει ενας δισκος δε σε παυει απο φαν...

που το λεω ακριβως αυτο??αλλο να μην σου αρεσει ενας δισκος και να συνεχιζεις να ακους το συγκροτημα που αγαπας και αλλο να μην εχεις ακουσει ενα δισκο που θεωρειται και απο τους καλυτερους που βγαλανε....τωρα για το once ειναι οντως η κορυφη της καριερας τους...δε χρειαζεται να το αποδειξω...οι πωλησεις ...τα live που κανανε... το κοινο που αποκτησανε...αυτοι οι δυο δισκοι τους βγαλανε απο τα club και τους πηγαν στις αρενες...απο οτι καταλαβαινω εσυ εχεις ακουσεις το wishmaster και μετα το dark passion play και εβγαλες κριτικη...

αλλα απο οτι καταλαβαινω εσενα δε σου αρεσει γενικα το στυλ που τραγουδουσε η ταργια...οποτε περι ορεξεως  κολοκυθοπιτα.....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #48 στις: 03/04/08, 05:41 »
Απο που το καταλαβες αυτο???? Λες να λεω ο,τι λεω για το Once χωρις να το εχω ακουσει??? Εισαι λαθος!!! Το αλμπουμ που εχω ακουσει περισσοτερο απο Nightwish ειναι το Once...Λες πραγματα χωρις να τα ξερεις...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Nightwish με Tarja ή Anette ??
« Απάντηση #49 στις: 03/04/08, 12:28 »
Απο που το καταλαβες αυτο???? Λες να λεω ο,τι λεω για το Once χωρις να το εχω ακουσει??? Εισαι λαθος!!! Το αλμπουμ που εχω ακουσει περισσοτερο απο Nightwish ειναι το Once...Λες πραγματα χωρις να τα ξερεις...

δεν ειπα πουθενα οτι δεν εχεις ακουσει το once....αντιθετα μιλαω για το ν Century Child δισκο....η επιχειρηματολογια μου ηταν στο γεγονος οτι υποβαθμιζεις εναν δισκο που τους ανεδειξε...

εσυ ομως δε μου ειπες
Απο μονος σου καταλαβαινεις πως αν σου λειπει ενας δισκος δε σε παυει απο φαν...
που το λεω ακριβως αυτο??

μαλλον εσυ λες πραγματα που δε ξερεις....τελος παντων δε θα συνεχισω σε αυτο το υφος....μιας και δεν βγαινει τιποτα..αφου δεν λες να απαντησεις στα ανωθες ερωτηματα....
απλα οι nightwish πιστευω πως τους αξιζει κατι απαραπανω απο νιαουρισμα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
49 Απαντήσεις
30842 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/08, 14:00
από Neikos
15 Απαντήσεις
6269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/04, 17:03
από Pink Floyd, too
4 Απαντήσεις
3318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/07, 14:49
από Spell@lchemist!
6 Απαντήσεις
3939 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/07, 13:40
από blackie
3 Απαντήσεις
2949 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/07, 02:23
από Spell@lchemist!
0 Απαντήσεις
1685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 00:48
από Mrs Brightside
10 Απαντήσεις
4421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 19:21
από Koursaros
3 Απαντήσεις
2625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 23:15
από Mahogany