Αποστολέας Θέμα: Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης τραγουδάει με τους Reamonn!  (Αναγνώστηκε 13447 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
καλω οποιον μπορει να τραγουδησει καλυτερα!!Ο τυπος εχει απιστευτη φωνη,εκταση,χροια,τεχνικη,ερμηνεια!

Εμ φίλε με συγχωρείς αλλά υπερβάλλεις νομίζω. Οκ είναι καλός τραγουδιστής και καλός μουσικός αλλά όχι και απίστευτος, νομίζω γίνεσαι εσύ λίγο ισοπεδωτικός τώρα  ;)

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
  τότε εγώ τι έχω? ;)

σακούλες για τα ψώνια..... :P κοιτα...μπορει όντως να ειναι ειναι τελειως λαλακας....τελειως αλητης...τελειως το ενα και το άλλο....(κι εγώ δεν το χωνεύω... ) αλλα νταξ.....αφωνος δεν ειναι......


Κανένας δεν είπε ότι είναι άφωνος. Κάθε άλλο :). Απλά τη στιγμή που υπάρχουν φωνές σαν του Παπακωνσταντίνου (ένα παράδειγμα φέρνω, υπάρχουν φυσικά και άλλοι) τότε ο Χατζηγιάννης έχει απλά καλή φωνή :)
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
  τότε εγώ τι έχω? ;)

σακούλες για τα ψώνια..... :P κοιτα...μπορει όντως να ειναι ειναι τελειως λαλακας....τελειως αλητης...τελειως το ενα και το άλλο....(κι εγώ δεν το χωνεύω... ) αλλα νταξ.....αφωνος δεν ειναι......


Κανένας δεν είπε ότι είναι άφωνος. Κάθε άλλο :). Απλά τη στιγμή που υπάρχουν φωνές σαν του Παπακωνσταντίνου (ένα παράδειγμα φέρνω, υπάρχουν φυσικά και άλλοι) τότε ο Χατζηγιάννης έχει απλά καλή φωνή :)
Παντως απ'το να ακουω τον επαναστατη Παπακωνσταντινου και τα πρωτογονα Κροκιδης-style τραγουδια του (μπορει να εφυγε αλλα το πνευμα του υπαρχει ακομα εδω...!) προτιμω να ακουω τον Χατζηγιαννη και τον καθε Χατζηγιαννη. Δεν δινω παραπανω αξια στον δευτερο, ο οποιος εχει παρεπιπτοντως καλη φωνη, ειναι καλος μουσικος κλπ, αλλα τουλαχιστον αυτος ειναι στην εποχη του. Αντιθετα με τον ΒΠ που ακομα δεν εχει καταλαβει οτι τα 80's τελειωσαν σχεδον 20 χρονια πριν. Οσον αφορα το Χατζηγιαννη, που θα παει κι αυτος, περα απο 5-6 καλα κομματια που εχει πει, τα υπολοιπα ειναι τα ιδια και τα ιδια οποτε ο καιρος γαρ εγγυς(2) και ενας νεος Χατζηγιαννης θα παρει τη θεση του. Τουλαχιστον αυτος γραφει μονος του τα κομματια του, οχι σαν την πλειοψηφια των Ελληνων "καλλιτεχνων" ...

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
 Ο Παπακωνσταντίνου αναφέρθηκε ως παράδειγμα για τη φωνή του και μόνο. Μην εξηγούμε και τα αυτονόητα ρε παιδιά... :) Και μη μπαίνουμε τώρα σε τέτοιες διαδικασίες και συζητήσεις... Είναι πολλοί αυτοί που θα έπρεπε να έχουν σταματήσει το άθλημα και ασύγκριτα περισσότεροι αυτοί που δεν θα έπρεπε να έχουν ξεκινήσει καν.
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος Μ.Π

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένας χρόνος μετά είναι λίγο πιο λίγο απ'το λίγο...
    • Προφίλ

[/quote]Παντως απ'το να ακουω τον επαναστατη Παπακωνσταντινου και τα πρωτογονα Κροκιδης-style τραγουδια του (μπορει να εφυγε αλλα το πνευμα του υπαρχει ακομα εδω...!) προτιμω να ακουω τον Χατζηγιαννη και τον καθε Χατζηγιαννη. Δεν δινω παραπανω αξια στον δευτερο, ο οποιος εχει παρεπιπτοντως καλη φωνη, ειναι καλος μουσικος κλπ, αλλα τουλαχιστον αυτος ειναι στην εποχη του. Αντιθετα με τον ΒΠ που ακομα δεν εχει καταλαβει οτι τα 80's τελειωσαν σχεδον 20 χρονια πριν.
[/quote]

ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΥΝΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ. ΔΕΝ ΛΕΩ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡ ΤΟ ΔΕΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΟΓΟ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΝΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ. ΜΑΛΙΣΤΑ, ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΩΣ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΕΝΑ, ΠΕΡΑ ΑΠΟ 1-2 ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΙΣΚΟ. ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ: ΣΤΟ "ΦΡΕΣΚΟ ΧΙΟΝΙ" ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΤΟ "GOD BLESS AMERICA". ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΙΑΝΟΥΡΙΟ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟ. ΒΕΒΑΙΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΝΟΗΣΩ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΠΟΥ ΒΡΕΘΕΙ ΚΙ ΟΠΟΥ ΣΤΑΘΕΙ ΜΙΛΑΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΕΥΜΕΝΟΣ? ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΟΦΟ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.
Θέλει, αστέρι μου, ατέλειωτα νυχτέρια
Να γίνει η κάμπια χρυσαλίδα και μετάξι

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Ο Χατζηγιαννης εχει οντως καλη φωνη.Ομως στην ζωη μου με τις ελαχιστες μουσικες εμπειριες που ειχα με διαφορες μπαντες..εχω συνεργαστει τουλαχιστον με 2 ατομα που χουν εξισου καλη φωνη και καλυτερη απ αυτον.Ειναι καλος λοιπον..αλλα οχι κατι το ξεχωριστο κατ εμε.Υπαρχουν πολλοι κρυμμενοι "Χατζηγιαννηδες" εκει εξω που εχουν μεινει στην αφανια
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Ο Χατζηγιαννης εχει οντως καλη φωνη.Ομως στην ζωη μου με τις ελαχιστες μουσικες εμπειριες που ειχα με διαφορες μπαντες..εχω συνεργαστει τουλαχιστον με 2 ατομα που χουν εξισου καλη φωνη και καλυτερη απ αυτον.Ειναι καλος λοιπον..αλλα οχι κατι το ξεχωριστο κατ εμε.Υπαρχουν πολλοι κρυμμενοι "Χατζηγιαννηδες" εκει εξω που εχουν μεινει στην αφανια

++++++++++++++++++++
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Ρε παιδια δεν τιθεται θεμα συγκρισης Χαντζηγιαννη-Παπακωνσταντινου,κατα τη γνωμη μου ο ενας ειναι η κορυφαια φωνη στην ελληνοφωνη ποπ και ο αλλος στη ροκ!Παντως περα απο το θεμα του προσωπικου γουστου νομιζω οτι ο Χαντζηγιαννης αντικειμενικα εχει απο τις πιο δουλεμενες φωνες μεταξυ των ομοιων του στην Ελλαδα.Τον εχω ακουσει και λαιβ και ηταν σαν να ακουω τα cd του!
Και νομιζω οτι θα ηταν λιγο δυσκολο να βρισκαμε "Χαντζηγιαννηδες" απο δω κι απο κει εφοσον ο τυπος ειναι εξαιρετικα ταλαντουχος!Εγω παντως και απο συνεργασιες που ειχα,και σε μουσικες σκηνες που πηγαινω η και στην τηλεοραση ακομα δεν εχω πετυχει Ελληνα αντρα τραγουδιστη που να μη στοναρει ΠΟΤΕ!Οι μονοι που εχω δει να μη στοναρουν ποτε ειναι Χαντζηγιαννης,Δαντης και Νταλαρας.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Τοτε μαλλον..οι μουσικες σου εμπειριες ισως ειναι φτωχοτερες απο τις δικες μου.Εγω εχω ακουσει τον Δαντη να "στοναρει" οπως λες.Και ναι εχω ακουσει καλλιτεχνες που δεν εχουν πεταξει ουτε ενα φαλτσο και ειναι και ερασιτεχνες.Απο κει και περα..εξαρταται απο το που εχεις βρεθει κ ποσο κοσμο εχεις γνωρισει σε αυτο το θεμα.Υπαρχουν παρα πολλα μουσικα ταλεντα στην Ελλαδα.Απλα δεν βγαινουν ολα παραεξω.Ειναι απλο...
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Ενταξει σιγουρα ειναι θεμα εμπειριων,ολα οσα γραφω κατα καιρους σε αυτο το φορουμ ειναι απορροια της εμπειριας μου(χωρις να εννοω οτι ειναι μεγαλη) και της μουσικης μου αντιληψης(επισης).Απλα με βαση το νομο των πιθανοτητων και σε συνδυασμο με τους τραγουδιστες που εχω ακουσει λαιβ ειτε οντας παρων σε καποια σκηνη ειτε απο την τηλεοραση,θεωρω λιγο δυσκολο να υπαρχουν τοσοι πολλοι τραγουδιστες με το επιπεδο του Χαντζηγιαννη.Αυτη φυσικα ειναι η προσωπικη μου αποψη και εγω οπως και ο καθενας μας κρινει με τα δικα του κριτηρια και την δικη του αισθητικη.

Αποσυνδεδεμένος s.a

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Συγγνωμη ,για να επανελθουμε στο θεμα της επανεκτελεσης του τραγουδιου, περα απο το τοσο κραξιμο που ριξατε στο Χατζηγιαννη..γιατι κανεις δεν επικρινει το συγκροτημα που ηθελημενα συμμετειχε???!!
 Οσο για το γενικοτερο θεμα "επανεκτελεσεις",ευθυγραμιζομαι πληρως με τον Θοδωρη. (και επανεκτελεσεις ξενων κομματιων εχουμε απο την εποχη 75 και μετα με διασκευες απο Παριο,Μαρινελα,Γαλανη,Πουλοπουλο,ως και Αδαμαντιδη που τραγουδισε μεταγλωτισμενους Μπιτλς!!)

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης τραγουδάει με τους Reamonn?????
θα βαλω τα κλαμματα απ'τη συγκινηση! :P
Σηηηηημερα μα σκοτωσες ξανα....! :P :P :P
υμνος!!!
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Κατι παρόμοιο εχει γινει με το Mad about you του Sting,αυτο το είπε με τον Νταλάρα...νομίζω είναι μια τακτική των ξένων συγκροτημάτων, πιάνουν ένα αστέρι της τοπικής αγοράς, του δείνουν κάποια χρήματα, και του λένε, τραγούδα και εσύ, και έτσι έχουμε και εμείς πρωόθηση...και δεν το πιστεύω πως πήγαν μαζί στο στούντιο, στείλαν απλά τα tracks, και τελείωσε το παραμύθι, οπότε έχουμε εδώ ενα μαρκετινγκ κολπάκι..στην Ιταλία το Mad about you βγήκε με τον Zuccherro.....
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Κατι παρόμοιο εχει γινει με το Mad about you του Sting,αυτο το είπε με τον Νταλάρα...νομίζω είναι μια τακτική των ξένων συγκροτημάτων, πιάνουν ένα αστέρι της τοπικής αγοράς, του δείνουν κάποια χρήματα, και του λένε, τραγούδα και εσύ, και έτσι έχουμε και εμείς πρωόθηση...και δεν το πιστεύω πως πήγαν μαζί στο στούντιο, στείλαν απλά τα tracks, και τελείωσε το παραμύθι, οπότε έχουμε εδώ ενα μαρκετινγκ κολπάκι..στην Ιταλία το Mad about you βγήκε με τον Zuccherro.....
με δυο λογια,γ**ησε τα....
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εμένα μου αρέσουν αυτές οι αλλαξοκωλιές  ;D ;D ;D ;D


όσο για τα σχόλια που διάβασα για τον χατζηγιάννη παραπάνω... ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο mERCURY! έλεος...ένας συμπαθής τραγουδιστής-τραγουδοποιός είναι με ωραία χροιά, τίποτα παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: 27/04/07, 15:39 από Baphomet (Πέτρος) »

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
εμένα μου αρέσουν αυτές οι αλλαξοκωλιές  ;D ;D ;D ;D


όσο για τα σχόλια που διάβασα για τον χατζηγιάννη παραπάνω... ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο mERCURY! έλεος...ένας συμπαθής τραγουδιστής-τραγουδοποιός είναι με ωραία χροιά, τίποτα παραπάνω.
χα! κανεις πολυ μεγαλο λαθος φιλε...ο mercury αν θες να μαθεις δεν πιανει μια μπροστα στον χατζηγιαννη...αλλωστε ο μιχαλακης εχει τραγουδισει και με τους reamonn (+1000! ετσι?!)  :P  :P  :P
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Καλός ο Χατζηγιάννης παιδιά, αλλά μέχρι εκεί. Το κατέχει το άθλημα. Τώρα όσο για το τραγούδι, προσωπικά το βρήκα μεγάλη αποτυχία. Δεν ξέρω, δε μ' άρεσε καθόλου. Ίσως να φταίει κιόλας ότι το έχω ακούσει τόσες πολλές φορές στην αυθεντική του εκτέλεση ώστε να το έχω βαρεθεί μέχρι θανάτου και μια δεύτερη εκτέλεση με δύο κουπλέ παραπάνω και ένα ρεφρέν σε άλλη γλώσσα να μου φάνηκε απίστευτα ανούσιο. Όσο για τους reamon, ποπ συγκρότημα είναι. Που είναι το κακό να κάνει συνεργασία με ίσως τον μεγαλύτερο ποπ σταρ της Ελλάδας αυτή την περίοδο; Απλά θα προτιμούσα να φτιάχνανε ένα άλλο τελείως καινούριο τραγούδι. Αυτό ίσως να παρουσίαζε κάποιο ενδιαφέρον. Το remake του tonight μου φαίνεται πολύ πληκτικό.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος margaritarenia

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If I were a train I'd be late...again..
    • Προφίλ
χάλια :-\

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
4605 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/11/06, 13:59
από kain
82 Απαντήσεις
29163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:50
από HeavyHead
29 Απαντήσεις
11131 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/04, 19:16
από kyklotron
2 Απαντήσεις
1808 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/06, 11:48
από blackie
3 Απαντήσεις
4551 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/09, 13:45
από eva...
4 Απαντήσεις
3420 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/09, 22:31
από s.s.
3 Απαντήσεις
2944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/10, 11:59
από depara(μια πιανιστα απο το διαστημα)
0 Απαντήσεις
1995 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/10, 18:42
από krios80
0 Απαντήσεις
2885 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/10, 13:57
από billkolok
4 Απαντήσεις
3103 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/13, 18:04
από Βραζίλης