Αποστολέας Θέμα: Pain of Salvation - Road Salt One  (Αναγνώστηκε 6267 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Pain of Salvation - Road Salt One
« στις: 12/05/10, 04:06 »
Λέιντιζ εντ τζέντλεμε, we have a leak! ;D

Δεν το έχω ακούσει αρκετά για εμπεριστατωμένη κριτική... Εξάλλου χωρίς στίχους ουσιαστικά ακούς μισό δίσκο, οπότε αναλυτικά θα τα πω όταν τον αγοράσω. Γενικά πάντως τα παλικάρια έχουν ξεφύγει τελείως... αυτό που έγινε ξεκάθαρο από το EP ακόμα, είναι η εντελώς 70's αισθητική που έχουν επιλέξει να δώσουν στη νέα δουλειά. Ο ήχος είναι πιο vintage κι απ' τον παππού μου ενώ οι ερμηνείες φέρνουν μία σε Robert Plant και μία σε John Lee Hooker, με ό,τι υπάρχει ανάμεσα, με το συναίσθημα να ξεχειλίζει-όποιος δεν ανατριχιάσει με το Sisters μπορεί να πεθάνει και δε θα λείψει σε κανέναν :P . Κομμάτια όπως το Tell me you don't know και Sleeping under the stars δυσκολεύτηκα να πιστέψω ότι ανήκουν σε δίσκο των Pain of Salvation, φυσικά για ακόμη μια φορά ο καινούριος δίσκος δεν μπορεί να συγκριθεί με κανέναν προηγούμενο, αφού κινείται σε τελείως διαφορετικά επίπεδα. Όσοι θέλουν δεύτερο Perfect Element να φύγουν, να παν αλλού! :P

Σχολιάστε όσοι τον ακούσατε, θα επανέλθω μετά από μερικές χιλιάδες ακροάσεις ακόμα...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #1 στις: 12/05/10, 11:08 »
θελω λιγο χρονο ακομα για να βγαλω μια ακρη... δεν ειναι κακος παντως...

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #2 στις: 12/05/10, 16:53 »
Τους βγάζω το καπέλο για άλλη μια φορά μόνο και μόνο για τα αντερα να βγάλουν αυτό που κάνουν αυτοί κέφι,πόσω μάλλον σε αυτή τη φάση της μουσικής τους καριέρας.


Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #3 στις: 14/05/10, 09:52 »
Στις αρχές της δεκαετίας του '90, υπήρχε μια διαφήμιση όπου ο τύπος που έπαιζε τον Ηρακλή στη γνωστή χαζοσειρά του Star Channel, έμπαινε μέσα σε ένα μπαρ, ζητούσε ένα ουϊσκι και μόλις έπινε μια γουλιά κατέβαζε το ποτήρι απογοητευμένος λέγοντας "This ain't Jim Beam"..
 
Περίπου 20 χρόνια μετά, και μετά από 3-4 αρκετά σχολαστικές ακροάσεις ήρθε και η σειρά μου να πω "This ain't Pain of Salvation"  :( ..
 
 

Αποσυνδεδεμένος theodim1

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #4 στις: 15/05/10, 14:06 »
Τέλειο! Δεν έχει καμία σχέση με τα παλιά.. αλλα παραμένει τέλειο!! Και η φώνη του κάθε cd και καλύτερη!!  :o
 P.S. στό sisters ανατρίχιασα!!  :'( κλαπς

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #5 στις: 15/05/10, 15:04 »
Περίπου 20 χρόνια μετά, και μετά από 3-4 αρκετά σχολαστικές ακροάσεις ήρθε και η σειρά μου να πω "This ain't Pain of Salvation"  :( ..

Μπορεί να ήρθε η ώρα σου να το πείς, αλλά παραμένει Pain Of Salvation. Ο ήχος μιας μπάντας δεν είναι αυτός που περιμένουμε εμείς να ακούσουμε έτσι κι αλλιώς, είναι αυτός που επιλέγει η ίδια η μπάντα να δημιουργήσει.  ;)
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #6 στις: 15/05/10, 16:32 »
Ενταξει, ο δισκος δν ξερω αν τον θεωρω μετριο, καλο ή πολυ καλο (κακος σιγουρα δν ειναι), αλλα οντως δεν εχει σχεση με τα παλια, που παραμενουν τα αγαπημενα μου...δν ξερω αν ειναι Pain Of Salvation, αλλα σιγουρα ειναι Daniel Gildenlow..
 
Αυτο που με χαλαει ειναι το κλεψιμο του Nocturn...ακουγεται στο Sisters...μπορει να ειναι τυχαιο, αλλα η τρελη ομοιοτητα και το οτι το Nocturn ειχε κερδισει τη Eurovision του 1995 (αν δν κανω λαθος), με κανουν κ αμφιβαλλω πολυ...
 
« Τελευταία τροποποίηση: 15/05/10, 16:37 από _KAMELOT_ »

Αποσυνδεδεμένος theodim1

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #7 στις: 15/05/10, 16:47 »

Αυτο που με χαλαει ειναι το κλεψιμο του Nocturn...ακουγεται στο Sisters...μπορει να ειναι τυχαιο, αλλα η τρελη ομοιοτητα και το οτι το Nocturn ειχε κερδισει τη Eurovision του 1995 (αν δν κανω λαθος), με κανουν κ αμφιβαλλω πολυ...
 
http://www.youtube.com/watch?v=fd3a189vcVc


ναί, είναι ολόιδιο!Φαντάζομαι και ο Gildenlow θα το ξέρει, αλλα να σου πώ την αλήθεια, δε με πολυ ενοχλεί.. το κομμάτι είναι υπέροχο όπως και νά'χει..

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #8 στις: 15/05/10, 16:53 »

Αυτο που με χαλαει ειναι το κλεψιμο του Nocturn...ακουγεται στο Sisters...μπορει να ειναι τυχαιο, αλλα η τρελη ομοιοτητα και το οτι το Nocturn ειχε κερδισει τη Eurovision του 1995 (αν δν κανω λαθος), με κανουν κ αμφιβαλλω πολυ...
 
http://www.youtube.com/watch?v=fd3a189vcVc


ναί, είναι ολόιδιο!Φαντάζομαι και ο Gildenlow θα το ξέρει, αλλα να σου πώ την αλήθεια, δε με πολυ ενοχλεί.. το κομμάτι είναι υπέροχο όπως και νά'χει..


Σιγουρα το ξερει ο Gildenlow και ειπε να το "δανειστει" ;D
Συμφωνω για το κομματι, ειναι πολυ ωραιο...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #9 στις: 15/05/10, 17:53 »
mits@kos εγώ δεν τους κατηγόρησα για την αλλαγή του ήχου τους.. Αυτό που είπα ήταν ότι αυτό που ακούγεται στον τελευταίο δίσκο τους δεν είναι ο τυπικός ήχος τους.. Δικαιωμά τους να παίζουν όπως θέλουν, αλλά είναι και εμένα δικαίωμα μου να μην ακούσω τον τελευταίο δίσκο πάνω από 10 φορές επειδή απλά δεν μου αρέσει.. Δεν είναι ότι δεν μου αρέσει η πλεύση που τραβήξανε (άλλωστε και εγώ ποτέ δεν ήμουν 100% μεταλλάς μέχρι το κόκκαλο), απλά τα κομμάτια είναι μέτρια (πέρα από εξαιρέσεις)..  Θυμάμαι ότι πριν την κυκλοφορία του Linoleum, είχαν δηλώσει ότι ο καινούργιος δίσκος τους θα είχε πολλά στοιχεία από Beatles, Pearl Jam, Soundgarden, κλπ.. Λυπάμαι αλλά δεν άκουσα τίποτα από όλα αυτά.. Προσπαθώ να ψάξω ένα κομμάτι που να μοιάζει με Pearl Jam και δεν μπορώ ακόμη να τα καταφέρω.. Επειδή ο Daniel γνωρίζει καλύτερα από τον καθένα μας πως λειτουργεί η μουσική βιομηχανία, θα μπορούσε να κάνει ένα side project album με αυτά τα κομμάτια και να κρατήσει τα πιο δυνατά του για το νέο δίσκο των POS.. Το γεγονός ότι δεν το έκανε με βάζει σε σκέψεις μήπως οι POS δεν ξανακυκλοφορήσουν κάποιο δίσκο εφάμιλλο (σε στυλ) του P.E. ή του Be.. Ελπίζω να πέσω έξω γιατί στον τομέα τους ήταν οι καλύτεροι..

Κάτι τελευταίο σχετικά με το Sisters.. Πολύ καλό κομμάτι όντως.. Την πρώτη φορά που το άκουσα ήμουν στο αυτοκίνητο και δεν πολυπρόσεξα τους στίχους.. Το μελαγχολικό πιάνο, τα πένθιμα χτυπήματα των drums, τα λυπητερά βιολιά, όλα έδιναν μια αίσθηση ότι το κομμάτι παίζει στη κηδεία μιας εκατόμβης νεκρών.. Σαν τη σκηνή όπου τελειώνει το Platoon με τη μπουλντόζα να μαζεύει σε δεκάδες τα πτώματα των νεκρών στρατιωτών και να τα πετάει σε μία γιγάντια λακούβα για να τα θάψει.. Τη δεύτερη φορά που πρόσεξα τους στίχους σκέφτηκα από μέσα μου τι μαλ***ες κάθεται και γράφει ο Daniel; Πόσες φορές δεν έχουμε έρθει μπροστά σε τέτοια διλλήματα; Τι κάθεται και μυξοκλαίει για ένα τέτοιο θέμα ενώ το συγκεκριμένο τραγούδι, με τους κατάλληλους στίχους μπορούσε να γίνει ΕΠΟΣ; Οι Σουηδοί μου φαίνεται ότι κάτι τέτοια τα παίρνουν πολύ στα σοβαρά.. Έλα στην Ελλάδα αγόρι μου να χορτάσεις "αλλαξοκωλιές" :D

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #10 στις: 15/05/10, 18:03 »
@faser: Χαχαχα, γινεσαι λιγο γραφικος....δεν εχεις βαρεθει να ακους τα ιδια κ τα ιδια, ειδικα στιχουργικα? Εγω θα ελεγα οτι με εξεπληξαν ευχαριστα οι στιχοι του συγκεκριμενου ασματος...

Αποσυνδεδεμένος theodim1

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #11 στις: 15/05/10, 18:11 »
Απο τη στιγμή που άκουσα το sisters ξέροντας τους στοίχους η μουσική ταίριαζει πάρα πολυ με τη μουσική.. το πώς ένιωθε ο χαρακτήρας.. το ότι ήταν ζαλισμένος.. ειδικά όταν λέει "But then, an impulse I almost touched her face Before I pulled back my hand" είναι σαν να βλέπω την εικόνα..

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #12 στις: 15/05/10, 18:49 »
Καλο pop-rock δισκακι που μπορουν να γραψουν και μια ντουζινα μπαντες εκει εξω.
Αυτα που εγραφαν ομως παλια, ποιος μπορουσε να τα γραψει;
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #13 στις: 15/05/10, 18:59 »
Ακόμα δεν το έχω ακούσει αλλά θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση ως προς την αντιμετώπιση που έχετε στο άλμπουμ. Μην ξεχνάτε ότι σε μερικούς μήνες κυκλοφορεί το Road Salt Two που θα ολοκληρώσει την δουλειά και δεν έχουμε ακόμα ιδέα για το πως ακούγεται. Οπότε ακούμε ακόμα τον μισό δίσκο.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #14 στις: 16/05/10, 14:41 »
Ακόμα δεν το έχω ακούσει αλλά θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση ως προς την αντιμετώπιση που έχετε στο άλμπουμ. Μην ξεχνάτε ότι σε μερικούς μήνες κυκλοφορεί το Road Salt Two που θα ολοκληρώσει την δουλειά και δεν έχουμε ακόμα ιδέα για το πως ακούγεται. Οπότε ακούμε ακόμα τον μισό δίσκο.

Σωστο, απλα σχολιαζουμε αυτο που ακουμε τωρα...μπορει το Road Salt Two να μας αλλαξει τοσο δραματικα την αποψη που εχουμε για το Road Salt One??

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #15 στις: 16/05/10, 15:48 »
mits@kos εγώ δεν τους κατηγόρησα για την αλλαγή του ήχου τους.. Αυτό που είπα ήταν ότι αυτό που ακούγεται στον τελευταίο δίσκο τους δεν είναι ο τυπικός ήχος τους.. Δικαιωμά τους να παίζουν όπως θέλουν, αλλά είναι και εμένα δικαίωμα μου να μην ακούσω τον τελευταίο δίσκο πάνω από 10 φορές επειδή απλά δεν μου αρέσει.. Δεν είναι ότι δεν μου αρέσει η πλεύση που τραβήξανε (άλλωστε και εγώ ποτέ δεν ήμουν 100% μεταλλάς μέχρι το κόκκαλο), απλά τα κομμάτια είναι μέτρια (πέρα από εξαιρέσεις)..  Θυμάμαι ότι πριν την κυκλοφορία του Linoleum, είχαν δηλώσει ότι ο καινούργιος δίσκος τους θα είχε πολλά στοιχεία από Beatles, Pearl Jam, Soundgarden, κλπ.. Λυπάμαι αλλά δεν άκουσα τίποτα από όλα αυτά.. Προσπαθώ να ψάξω ένα κομμάτι που να μοιάζει με Pearl Jam και δεν μπορώ ακόμη να τα καταφέρω.. Επειδή ο Daniel γνωρίζει καλύτερα από τον καθένα μας πως λειτουργεί η μουσική βιομηχανία, θα μπορούσε να κάνει ένα side project album με αυτά τα κομμάτια και να κρατήσει τα πιο δυνατά του για το νέο δίσκο των POS.. Το γεγονός ότι δεν το έκανε με βάζει σε σκέψεις μήπως οι POS δεν ξανακυκλοφορήσουν κάποιο δίσκο εφάμιλλο (σε στυλ) του P.E. ή του Be.. Ελπίζω να πέσω έξω γιατί στον τομέα τους ήταν οι καλύτεροι..

Δεκτά όλα αυτά. Εγώ αυτό που λέω απλά είναι πως ο δίσκος είναι PoS, πολύ απλά γιατί τον δημιούργησαν οι PoS. Αυτό μόνο.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος UnderGround

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
    • UnderGround myspace
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #16 στις: 24/05/10, 08:28 »
Πάρα πολύ καλός δίσκος απο όλες τις απόψεις. Οι μεγάλες μπάντες(και οι μεγάλοι συνθέτες) πρέπει να δοκιμάζουν και να αλλάζουν συνεχώς κατά την γνώμη μου. Τρανο παράδειγμα οι Beatles. Βεβαίως, εκείνοι ανακάλυπταν νέους μουσικούς δρόμους που κανείς αλλος δεν είχε βρεί μέχρι τότε, ενω οι POS γυρίζουν πίσω χρονολογικά τον ήχο τους και την γραφή τους. Εμένα αυτο δεν μέ ενοχλει καθόλου γιατι παρόλο την 70 προσέγγιση του ηχου και των συνθέσεων παραμένουν προοδευτικοί και δεν αναμασάνε τα έτοιμα.
Θα συνεχίσω να ακούω τον δίσκο με μεγαλη προσοχή. Έχει πολύ "ψωμί"....
Περνάν τα χρόνια κι είναι κρίματζ
θέλω ν'αλλάξω image....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #17 στις: 24/05/10, 19:45 »
Ντάξει. Αυτό βασικά έχω να πω. Καλός δίσκος είναι αλλά δεν με εντυπωσίασε κιόλας. Για αυτό που είναι δηλαδή, καλός είναι. Σίγουρα όμως πλέον δεν είναι metal. Δηλαδή δεν μπορώ να βρω κανένα metal στοιχείο σε αυτόν τον δίσκο που να μου θυμίσει κάτι απο τους παλιούς PoS. Αν και αυτή η στροφή φαινόταν απο το Be δεν περίμενα τέτοια αλλαγή. Δεν μπορώ να πω πως είμαι απογοητευμένος απλά δεν με τρέλανε. Είναι ένας καλός δίσκος που αξίζει να ακούσει κανείς και μέχρι εκεί.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #18 στις: 26/05/10, 12:58 »
Πάντως - ψιλοάσχετο με το album - εγώ ξενέρωσα με αυτό...



Και όχι επειδή αφορά τη eurovision (ίσα ίσα που θα ανέβαζε την ποιότητα του διαγωνισμού) αλλά για την όλη εμφάνισή τους που έδειξε ότι ήθελαν να προσαρμοστούν στη φιλοσοφία της eurovision και όχι να συμμετάσχουν απλά σαν κάτι το διαφορετικό..
« Τελευταία τροποποίηση: 27/05/10, 10:24 από gers »

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #19 στις: 27/05/10, 00:29 »
Το έχει χάσει ο Daniel μου φαίνεται.. Χώρια που το τραγούδι είναι απαράδεκτο, τους άλλους 3 τι τους ήθελε στη σκηνή; Ούτε νότα δεν έπαιξαν.. ???

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #20 στις: 27/05/10, 16:38 »
...τους άλλους 3 τι τους ήθελε στη σκηνή; Ούτε νότα δεν έπαιξαν.. ???

Για να δικαιολογησει τα φραγκα που θα επαιρνε απο την κρατικη τηλεοραση σε περιπτωση που πηγαινε Eurovision... ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #21 στις: 27/05/10, 19:21 »
Περάσανε τελικά στον τελικό? Ξέρει κανείς?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Pain of Salvation - Road Salt One
« Απάντηση #22 στις: 27/05/10, 19:47 »
Μπα.. ούτε καν πλησίασαν...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
3163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/03, 20:19
από Γιάννης [nOiz]
1 Απαντήσεις
2068 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/01/04, 01:34
από Dionysos
18 Απαντήσεις
6898 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/06, 03:58
από Son of the sun
18 Απαντήσεις
6706 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/05, 00:57
από TheVrachnoprofiter
13 Απαντήσεις
4804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/05, 12:54
από Samdreamth
0 Απαντήσεις
1440 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/05, 11:10
από psomas
10 Απαντήσεις
4447 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/05, 13:51
από Maria_Adouaneta
22 Απαντήσεις
7153 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/07, 11:45
από Λιάκος
27 Απαντήσεις
10373 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/07, 22:34
από Balleader
8 Απαντήσεις
4679 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/10, 23:18
από Eagle Of Kamelot