Ψηφοφορία

Θα έρθετε στην συνάντηση;

Ναι, μόνος/η μου
2 (6.3%)
Ναι, με 1 φίλο/η
10 (31.3%)
Ναι, με 2 φίλους/ες
2 (6.3%)
Ναι, με 3 φίλους/ες
1 (3.1%)
Ναι, με 4 φίλους/ες
1 (3.1%)
Ίσως
8 (25%)
Όχι
8 (25%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 32

Η ψηφοφορία έληξε: 17/05/09, 10:26

Αποστολέας Θέμα: Συνάντηση σε οινοποιείο  (Αναγνώστηκε 34744 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #75 στις: 17/05/09, 08:34 »
"Οινος,ευφραινει καρδιαν ανθρωπου"λεγαν οι προγονοι μας..τι να προτοπω για το χθεσινο παρτυ..ειχε κατι απο τα παλια..να πω για τον ανθρωπο attikan που γνωρισα..το βασιλη,που ηταν πανταχου παρων για να βοηθησει,να τραγουδησει,να μας παιξει κιθαρα,να μας δροσισει με το αριστο κρασιτου..τι αλλο?ενα ευχαριστω ειναι λιγο.ειναι ηδη  φιλος μου.
Ο Βραζιλης,με την διακριτικη του παρουσια,που μας επαιξε ντραμςσε ενα κομματι,και μας παρουσιασε στο στεκι..ευχαριστουμε Βραζιλη..
Να πω για τον Πανο τον taxfreesax,που κατεβηκε απο τα Γιανενα,για αυτη τη συναντηση?(γεια σου ρε Πανο!πολυ χαιρομαι που σε γνωρισα!)
Τον μπλουζιστα vagtanplan με το τεραστιο πακετο απο παρτιτουρες,που παντα εχει μαζι του?( και τωρα,ναμη χαθουμε,θα γινουν και αλλες τετοιες συγκεντρωσεις!)
Την kellyz που με τα φωνητικα της,ομορφηνε τα κομματια μας..(γεια σου ρε Κelly!)
Tον Νικο που απο κιθαριστας εγινε μπασιστας(  και τι μπασιστας!αψογος!)
τον MK με την κοπελια του,και την κιθαρα του,που μας ειπαν φανταστικα τραγουδια απο το ρεπερτοριο τους(κριμα που εφυγα ρε παιδια,πανω στο καλιτερο..χαρηκα πολυ που γνωριστηκαμε)
Δεν ξερω τι βγηκε και τι ακουστηκε απο πλευρας μουσικης,αυτο που μετραει για μενα ειναι η παρεα,και η αγαπη για αυτο που κανουμε..και το καναμε με αγαπη για ολους οσους βρισκονταν εκει,αλλα και οσους μας εβλεπαν μεσω του kithara.gr.
Ευχομαι αυτο,να ειναι η αρχη..ευχαριστω πολυ ολους..
                                                                                 
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος Kelly Z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • salonica
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #76 στις: 18/05/09, 01:30 »
Βασίλη σε ευχαριστώ για την προσκληση ... περασαμε υπεροχα, το κλιμα ηταν τελειο, και ... πολυχρονος ;)

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #77 στις: 18/05/09, 09:11 »
Και περασαμ' ομορφα που λεγαμε μικροι !!!

Ευχαριστουμε Βασιλη για μια υπεροχη βραδια !! Δεν εχω να πω πολλα μιας και ο Αρμαγεδον τα περιεγραψε ολα τοσο καλα !! και ο ιδιος βεβαια αρχηγος ακουραστος στην σκηνη !!!

Το κρασι βεβαια ΥΠΕΡΟΧΟ οτι και εαν δοκιμασα...και εχω αποψη περι του θεματος !!

Αντε και του χρονου να κανουμε και προβες κανονικου λαηβ !! χεχεχεχε παντος εγω ειχα να παιξω με κανονικο στησιμο απο τα χρονια της εφηβιας ...οποτε βαλε και μενα μπαρμπα !!!!

Ευχαριστω και παλι !!!
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #78 στις: 18/05/09, 12:07 »
O Βασίλης AtticanSky ετοίμασε μουσική σκηνή για εμάς, με ντραμς, ενισχυτές, κλπ., και ευτυχώς που πολλά από τα μέλη μας δεν ντράπηκαν να σηκωθούν και να παίξουν, ότι να'ναι, όπως να'ναι (εννοώ χωρίς playlist, χωρίς πρόβα). Ξεκινούσε κάποιος να παίζει και σχεδόν αμέσως άρχιζαν να συνόδευουν και οι υπόλοιποι. Το ηχητικό αποτέλεσμα ήταν αρκετά καλό, παρ'όλο που ο εξοπλισμός και το στήσιμο του ήταν λιτός.

Το κρασί ήταν άριστο, και οι μεζέδες νόστιμοι, και αυτά βέβαια συνέβαλαν στην αύξηση του κεφιού.

Η ζωντανή αναμετάδοση έγινε, με την web cam του laptop, το οποίο βρισκόταν σε μια γωνία για να πιάνει καλύτερο σήμα Wi-Fi, γι'αυτό έδειχνε εικόνα από το πλάι της σκηνής και όχι από μπροστά. Τουλάχιστον ο ήχος περνούσε ικανοποιητικά, απ'ότι μου είπαν.

Ευχαριστώ τον οικοδεσπότη μας που μας τάισε και πότισε, τους μουσικούς που έπαιξαν προς τέρψη των ώτων μας, και τα λοιπά μέλη μας για την ευχάριστη παρουσία τους :)

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #79 στις: 18/05/09, 12:10 »
Αγαπητά μέλη του φόρουμ, αγαπητοί φίλοι μουσικοί,

Καλημέρα!

Σε συνέχεια του τελευταίου μου ποστ,

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσουν βοήθησαν για να βγεί το αποτέλεσμα που απολαύσαμε!
Αυτοί δεν είναι άλλοι απο εσάς τους ίδιους με την καλή σας διάθεση και πρόθεση!
Κάποια στιγμή μου δόθηκε η εντυπωση ότι η βραδιά κυλούσε μόνη της και ότι ο κάθε ένας είχε βρεί τον τρόπο να περάσει καλά!
Έ αυτό λοιπόν ήταν πολύ λυτρωτικό και ευχάριστο!

Ξεχωριστή παράγραφος για τα πρόσωπα που ανταποκρίθηκαν στον τίτλο "διαδραστική" της βραδιάς όπου ενώ είχα υπολογίσει να υπάρχουν παρτιτούρες σε 2-3 αντίτυπα για να χουν ένα μπούσουλα δεν πρόλαβα να τα τυπώσω τελικά!
Παρόλα αυτά όπως θα είδατε και οι παρευρισκόμενοι οι μπαντα με τους εναλασσόμενους μουσικούς (δλδ εσάς) τα πήγε άψογα στον συντονισμό.
να γνωρίζετε ότι εγώ πέρα απο το μικρό stage ρευματα όργανα μικρόφωνα κλπ δεν ασχολήθηκα καθόλου με τη μουσική. Οπότε ευχαριστώ εγώ εσάς και συγχαίρω για το αποτέλεσμα και τα υπόλοιπα ευχαριστήρια μάλλον μεταξύ σας πρέπει να τα ανταλλάξετε ;D ;D
Ειδικότερα οι μουσικοί που ανέβηκαν ήταν (και εδώ χρειάζομαι τη βοήθειά σας):
Ακούραστοι και εξωστρεφείς οι
armagedon, vagtanplan, taxfreesax, mk, rorygirl, kelly z, vrazilis, genimenos kitharistas, ...
φίλοι μου απο δω, οι Γιώργος, Άκης, Νίκος, στα ντραμς και οι τρείς και ο Νίκος επί ώρες στο μπάσσο (κιθαρίστας είναι φυσικά)
και φυσικά τα μέλη, (σε λίγο τα συμπληρώνω, ;hr)
Angel_Archo, sv1cdm, norway


To καθοριστικό ευχαριστώ πάει στον Βραζίλη διότι εκτός απο την προσφορά σε μηχανήματα πίστεψε απο την αρχή ότι θα πετύχαινε και συντόνισε σε διάφορους τομείς αρχίζοντας απο το φόρουμ, τα σχόλια, ηχητικά, συμβουλές, απόψεις, διαφημιστικά, ορισμό πλαισίου και φυσικά πήρε πρωτοβουλίες για τα τραπέζια των μελών στο ψιλοχαμό που επικρατούσε!
Α! είναι και πλήρης υπέυθυνος για τη ζωντανή μετάδoση της εκδήλωσης!

ποιον/ποιαν ξέχασα?   ???
« Τελευταία τροποποίηση: 19/05/09, 10:31 από AtticanSky »
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #80 στις: 18/05/09, 13:37 »
Το βίντεο από την συνάντηση, από τις 22:00 και μετά που αρχίσαμε να παίζουμε μουσική, βρίσκεται On-Demand στο http://kithara.gr/tv

Πατήστε το παραπάνω link για να ανοίξει το kithara TV και περιμένετε να "συντονιστεί". Μετά πατήστε το κουμπί ON-DEMAND και ακολούθως επιλέξτε το βίντεο της συνάντησης.

Η διάρκεια του βίντεο είναι 4 ώρες 12 λεπτά. Το πρώτο τραγούδι ξεκινάει στο 5':30". Για να επιλέξετε άλλη χρονική στιγμή του βίντεο, κάντε κλικ στο αντίστοιχο σημείο πάνω στην μπάρα χρόνου και περιμένετε μερικά δευτερόλεπτα. (Μεγαλώστε το βίντεο με Full-screen για να μεγαλώσει και η μπάρα χρόνου για να κλικάρετε με περισσότερη ακρίβεια)

Δυστυχώς η ένταση του ήχου είναι χαμηλή, γι'αυτό δυναμώστε τα ηχεία σας.

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #81 στις: 18/05/09, 15:24 »
Ήταν όλα υπέροχα!
Το μέρος, η παρέα, το κρασί και οι μεζέδες!
Όσοι ήταν εκεί βοήθησαν, ο καθένας με τον τρόπο του, να περάσουμε αξέχαστα καλά, σε μια συνάντηση που ήδη άφησε εποχή!
Βασίλη (AtticanSky ), σε ευχαριστούμε για όλα όσα έκανες. Δεν χρειάζεται να μπω σε λεπτομέρειες, όσοι ήταν εκεί και όσοι παρακολούθησαν τη συνάντηση μέσω net, ξέρουν!
Βραζίλη, το ίδιο ισχύει και για σένα!
Άντε και στα επόμενα ωραία μας!

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #82 στις: 18/05/09, 18:46 »
Αχ..το βιντεο δεν ειναι πολυ πετυχημενο..... :-\
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #83 στις: 18/05/09, 20:56 »
Δυστυχώς, ο ήχος του βίντεο αδικεί το αποτέλεσμα. Η κάμερα πιάνει ηχητικά μόνο αυτούς που παίζουν δίπλα τους και, όπως είναι λογικό, αυτοί που παίζουν κοντά στη κάμερα κρύβουν αυτούς που έπαιζαν απέναντι.
"Έξω" ήταν καλύτερος ο ήχος...

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #84 στις: 18/05/09, 21:16 »
Δυστυχώς, ο ήχος του βίντεο αδικεί το αποτέλεσμα. Η κάμερα πιάνει ηχητικά μόνο αυτούς που παίζουν δίπλα τους και, όπως είναι λογικό, αυτοί που παίζουν κοντά στη κάμερα κρύβουν αυτούς που έπαιζαν απέναντι.
"Έξω" ήταν καλύτερος ο ήχος...
Tην επομενη φορα λοιπον ας ειναι περισσοτεροι παροντες ;)ωστε και να δουν ζωντανα και να συμμετεχουν.. ;D ;D
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος Αnthia

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τίποτα δεν είναι τυχαίο...
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #85 στις: 19/05/09, 09:39 »
 Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους για μια υπέροχη βραδιά!!!!!!!!
Όλα ήταν άψογα......μπράβο βρε παιδιά,πάντα τέτοια ;) :-*

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #86 στις: 19/05/09, 11:41 »
Ειδα το video...
Παρα τον κακο του ηχο οπως λετε....
Ζηλευω! Ζηλευω! Ζηλευω!!!
Τι το θελα πρωι πρωι?  >:(
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #87 στις: 19/05/09, 13:32 »
Doooooont cry for us ARGENTINAAAAAA....next tiiiiimeee make sureeee u r theeeereeeee...... (με την ιδια μουσικη του οριτζιναλ) χεχεχεχεχε
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #88 στις: 20/05/09, 03:22 »
σας χαιρετω ολους οσοι παρευρεθησαν και ευχομαι να σας δω συντομα,με ακομα περισσοτερους φιλους σας.

δεν θα προσθεσω τιποτα παραπανω μιας και ειπωθηκαν πολυ περιγραφικα απο τα υπολοιπα παιδια. ενα μεγαλο ευχαριστω απο την πλευρα μου στον Attican Sky (ξερω δεν το θες αυτο ,αλλα οφειλω να το πω) που χωρις την πρωτοβουλια αυτη θα περνουσα αλλο ενα μιζερο απογευμα Σαββατου στην καθημερινοτητα μου-το κρασι σου το τιμησαμε δεοντως με την παρεα μου και σε ευχαριστουμε-, και στον armaggedon για τη φιλοξενεια του εκεινο το λιωμενο μεσημερι και οσες φορες ακομη χρειαστηκε .καθως και τον vagtanplan για την ολη καλυψη  :)

χαρηκα που γνωρισα νεα ατομα απο το φορουμ,αλλα παιδια...οσοι δεν ηρθατε , χασατε! προς γνωσην λοιπον.. ;)

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #89 στις: 25/05/09, 19:18 »
:D:D:D

Παιδιά, εκτός απο τις ευχαριστίες που παρευρεθήκατε και συντελέσατε στην εκδήλωση αυτή θα ήθελα μια ΠΟΛΥ μεγάλη χάρη ακόμα!

Αυτή λοιπόν δεν είναι άλλη απο την ευγενική παραχώρηση φωτογραφιών για όσους έχετε φυσικά τραβήξει!

Ο δύστυχος (εγώ) 7 φωτογραφίες τράβηξα και δεν βλέπεται καμιά!

Τώρα ήταν απ την υπερένταση, απ την ακατάλληλη μηχανή, απ το κρασί δε ξέρω να σας πώ! ::)

Σε κάθε περίπτωση θα εκτιμηθεί διότι δε μεριμνήσαμε να απαθανατίσουμε σωστά τη συνάντηση! ???

Α! Το βιντεάκι το χω και όπου να ναι το περνάω σε dvd σε κάποιον που μπορεί και θέλει να το επεξεργαστεί! 0:)
« Τελευταία τροποποίηση: 26/05/09, 08:56 από AtticanSky »
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #90 στις: 25/05/09, 20:30 »
Βασικά εγώ θέλω να θέσω μια ερώτηση στον atticansky........

πως ειναι να έχεις οινοποιείο και δικό σου κρασί κάθε μέρα, όλη μέρα όποια στιγμή το θελήσεις....? :P εννοώ...δεν θες συνέχεια να δοκιμάζεις? και μόνο που είναι δικο σου πρέπει να θες να πίνεις συνέχεια για να το χαίρεσαι..... :P κι αμα το πίνεις συνέχεια...δεν γίνεσαι ντιρλα μόνιμα? ;D ;D :P

μπράβο παίδες πραγματικά πρέπει να ήταν απο τις καλύτερες συναντήσεις......κρίμα που δεν μπόρεσα να έρθω... :-\

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #91 στις: 25/05/09, 20:32 »
δν είναι σαν εσένα όλοι ρε παλιομπεκρούλιακα!
:P

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #92 στις: 25/05/09, 20:34 »
δν είναι σαν εσένα όλοι ρε παλιομπεκρούλιακα!
:P

ντροπή και αίσχος......αισχρέ..... :P εγώ μια φυσιολογική απορία εξέφρασα..... ::) :P

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #93 στις: 25/05/09, 21:02 »
ρε μεγάλε...όλη μέρα μέσα σε βλέπω....πότε διαβάζεις?? :P

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #94 στις: 25/05/09, 21:07 »
Βασικά εγώ θέλω να θέσω μια ερώτηση στον atticansky........

πως ειναι να έχεις οινοποιείο και δικό σου κρασί κάθε μέρα, όλη μέρα όποια στιγμή το θελήσεις....? :P εννοώ...δεν θες συνέχεια να δοκιμάζεις? και μόνο που είναι δικο σου πρέπει να θες να πίνεις συνέχεια για να το χαίρεσαι..... :P κι αμα το πίνεις συνέχεια...δεν γίνεσαι ντιρλα μόνιμα? ;D ;D :P

μπράβο παίδες πραγματικά πρέπει να ήταν απο τις καλύτερες συναντήσεις......κρίμα που δεν μπόρεσα να έρθω... :-\

χαχαχαχα! καλό!
Άκου να δεις η κοίτα ν ακούσεις (χικ)  ;D ;D

Αυτό που ρωτάς είναι ευλογο και μάλιστα έχει μια σωστή βάση της απολαυσης, ευφορίας, παρέας!
Πάρα πολλοί οινοποιοί (μεγαλύτεροι σε ηλικία απο μένα κατα πολύ) το χουν δει το έργο και τουλάχιστον εβδομαδιαίως περνουν καλά με τις φιλικές παρέες και συντροφιές τρώγοντασ πίνοντας και τραγουδώντας! Αυτοί βέβαια έχουν κάνει ήδη το κουμάντο της επιβίωσης!
Εγώ απ την άλλη μεριά (και εν μέρη απο την ίδια) δεν έχω κάνει κουμάντο ακόμα αφενώς* και αφετέρου χρειάζεται extra ενέργεια/ες για να συγκεντρώσω φίλους και φίλες για τέτοιες συγκεντρώσεις (ας μην ξεχνάμε ότι όλοι προσπαθούν τη σήμερινή εποχή και καταβάλονται απ τα άγχη τους όποια και αν είναι αυτά)! Ωστόσο η σχέση του κρασιού και των πολλών ωφέλιμων ιδιοτήτων του δε αφήνουν ασυγκίνητο το νεανικό κοινό με αποτέλεσμα στροφη των νεαρών ατόμων στην αναζήτηση αυτής της ειδικής και εκλεπτυσμένης ευφορίας!

Απαντώντας τελικά direct στην ερώτηση σου θα σου πω πως κρασί ανοίγω (και πίνω ;D/προσφέρω) με την παραμικρή αφορμή σχεδόν όπως το φαντάζεσαι! Αρκεί να βρεθούν συνδαιτημόνες συντροφιά κλπ. (ανοίγω πόρτες για 2η κοντινή μελλοντική συνάντηση ::) ::) χαχαχαχα!)

*κουμάντο σε οινοποιείο με εμφιαλωμένα κρασιά σημαίνει ούτε λίγο ούτε πολύ, κάθετη εκμετάλλευση με ότι δύσκολο και δαπανηρό (κόστος χρόνο) επιφέρει αυτή η δομή. (τμημα πωλήσεων, παραγωγής, προμηθειών, ερευνών, διαφήμισης, εξαγωγών και πολλά άλλα δύσκολα και εξαντλητικά θέματα ::) ::) ;D)


Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος ponitki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #95 στις: 25/05/09, 21:58 »
2η κοντινή μελλοντική συνάντηση?? Wow Mr. Attican Sky... μας κακομαθαίνετε!! (όχι πως δεν μας αρέσει φυσικά  0:) 0:)).

Αλλά ας σταθώ κι εγώ με τη σειρά μου λιγουλάκι στην πρώτη. Το κοινό που παρεβρέθηκε και κυρίως το κοινό που ΔΕΝ παρεβρέθηκε και έχασε και καλά να πάθει...  :P :P σ' αυτήν, απαιτεί ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ κυρίες και κύριοι!! Βίντεο είδαμε, αλλά η φωτογραφία έχει διαφορετική δυναμική αν μου επιτρέπεται ο όρος (κόρη φωτογράφου speeking...  ::) ::)).

Σο ιφ γιου πλίζ... σεντ Mr. Attican Sky γιορ φότος!! Ta ta!  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #96 στις: 26/05/09, 16:31 »
ρε μεγάλε...όλη μέρα μέσα σε βλέπω....πότε διαβάζεις?? :P

Τώρα ρε φίλος έχουν τελειωσει όλα.....μικρές επαναλήψεις και όλα οκ..... ;) αν ήταν να μάθουμε τώρα πράγματα....βρασ'τα.....

@atticansky.....μάλιστα μάλιστα....ενδιαφέρον....κοίτα δεν ξέρω πως έιναι τα πράγματα σ'αυτόν τον τομέα (πάνω σε αυτό που λες για κουμάντα επιβίωσης) αλλά φαντάζομαι πως θα ναι δύσκολα όπως και σε κάθε τομέα....και αν όλα αυτά ειναι προσωπικοί κόποι θα γίνεται ακόμα πιο δύσκολο.....φαντάζομαι όμως πως όταν το αποτέλεσμα ειναι καλό, τότε η "ανταμοιβή" είναι υπερδιπλάσια.....anyway.....ακόμα και να μην μπορέσω να έρθω και στην νέα συνάντηση κράτα μου ένα μπουκαλάκι μπρούσκο...... ;)

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #97 στις: 26/05/09, 16:51 »

Αλλά ας σταθώ κι εγώ με τη σειρά μου λιγουλάκι στην πρώτη. Το κοινό που παρεβρέθηκε και κυρίως το κοινό που ΔΕΝ παρεβρέθηκε και έχασε και καλά να πάθει...  ;)


+1468764146245   ;)   τι να λεμε τωρα....

Αποσυνδεδεμένος Kelly Z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • salonica
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #98 στις: 26/05/09, 16:53 »


Αλλά ας σταθώ κι εγώ με τη σειρά μου λιγουλάκι στην πρώτη. Το κοινό που παρεβρέθηκε και κυρίως το κοινό που ΔΕΝ παρεβρέθηκε και έχασε και καλά να πάθει...  ;)


+1468764146245   ;)   τι να λεμε τωρα....
[/quote]
με αρεσε ο αριθμος!!!! λολ  :D

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνάντηση σε οινοποιείο
« Απάντηση #99 στις: 26/05/09, 21:19 »
ντάξει...επειδή με πριζώνετε τώρα....! γρήγορα η 2η!!!! :P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Ξεκίνησε από delfinaki « 1 2 » Συναντήσεις

25 Απαντήσεις
9404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/03, 13:24
από Νεκταρία
114 Απαντήσεις
32585 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/11/03, 12:41
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
2287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/04, 22:53
από old_lion
96 Απαντήσεις
33914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/05, 21:58
από kostas_23!
10 Απαντήσεις
3902 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/06, 18:28
από mzeta27
9 Απαντήσεις
4659 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/06, 08:42
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
234 Απαντήσεις
78170 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/10, 07:34
από LuNaFrEaK
145 Απαντήσεις
50368 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 00:13
από apudo
11 Απαντήσεις
4625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/08, 13:30
από MISTREATED
66 Απαντήσεις
33330 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:27
από alek