Αποστολέας Θέμα: Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?  (Αναγνώστηκε 38386 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #50 στις: 22/07/03, 10:18 »
Katholou den mou aresoun paidia moy.Afiste kai to allo-Epeidh exw ksyrismeno kefali kai mousaki moy lene oti moiazw kai ston tragoudisth kai exw frikarei!!!Mipws einai kairos na afisw makry malli?
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #51 στις: 22/07/03, 11:54 »
   ...ναι σαν το δικο μου...




<------------Ι
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #52 στις: 22/07/03, 12:17 »
Δεν θα σχολιασω γραφομενα τυπου "θυμιζουν μεταλ του 80", γιατι θα πεσει φωτια να με καψει.....Θα περιοριστω στο να συμφωνησω με τον "Μεγα" και να προσθέσω ότι αυτό (=Δ. Συνοικιες) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠ ΟΥΔΕΝΙ ΡΟΚ.....Μην ξεφτιλιζουμε το ειδος με ποποειδεις σαχλαμαρες...Και δεν το λεω επειδη δεν μ αρεσουν (π.χ οι Πυξ Λαξ μου αρεσουν αλλα διαφωνω με αυτους που λενε οτι ειναι ροκ...)....
Και με ολο το σεβασμο πως στο καλο ειναι κιθαριστικα ανωτεροι απο πολλα ροκ συγκροτηματα?????Ποια συγκροτηματα εννοεις Μπαμπη?? Γραφουν απλουστατα ριφς που και ο πιο ασχετος κιθαριστας (π.χ εγω  ;D) μπορει να γραψει για την πλακα του... Γενικα (ευτυχως) μαλλον σε λιγο καιρο θα ειναι μια αναμνηση

Υ.Γ Εχουν καταντησει οι χειροτεροι μαιντανοι...Πηραν σβαρνα ολες τις εκπομπες....Και στο Βιλατζ που κανανε προμοσιον παιξανε 4541245034545 φορες το καλοκαιρινα ραντεβου και 2-3 ατυχεστατες διασκευες....Νουμερα....

Y.Γ Στιχουργικα απεχουν ελαχιστα απο το ΝΙΝΟ και παρομοιους σαρλατσανους...
« Τελευταία τροποποίηση: 22/07/03, 12:37 από Erevos »
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #53 στις: 23/07/03, 02:34 »
Δεν θα σχολιασω γραφομενα τυπου "θυμιζουν μεταλ του 80", γιατι θα πεσει φωτια να με καψει.....Θα περιοριστω στο να συμφωνησω με τον "Μεγα" και να προσθέσω ότι αυτό (=Δ. Συνοικιες) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠ ΟΥΔΕΝΙ ΡΟΚ.....Μην ξεφτιλιζουμε το ειδος με ποποειδεις σαχλαμαρες...Και δεν το λεω επειδη δεν μ αρεσουν (π.χ οι Πυξ Λαξ μου αρεσουν αλλα διαφωνω με αυτους που λενε οτι ειναι ροκ...)....
Και με ολο το σεβασμο πως στο καλο ειναι κιθαριστικα ανωτεροι απο πολλα ροκ συγκροτηματα?????Ποια συγκροτηματα εννοεις Μπαμπη?? Γραφουν απλουστατα ριφς που και ο πιο ασχετος κιθαριστας (π.χ εγω  ;D) μπορει να γραψει για την πλακα του... Γενικα (ευτυχως) μαλλον σε λιγο καιρο θα ειναι μια αναμνηση

Υ.Γ Εχουν καταντησει οι χειροτεροι μαιντανοι...Πηραν σβαρνα ολες τις εκπομπες....Και στο Βιλατζ που κανανε προμοσιον παιξανε 4541245034545 φορες το καλοκαιρινα ραντεβου και 2-3 ατυχεστατες διασκευες....Νουμερα....

Y.Γ Στιχουργικα απεχουν ελαχιστα απο το ΝΙΝΟ και παρομοιους σαρλατσανους...


nomizw pws eisai ipervolikos.diavasa to minima kai ayto itan to prwto pou skeftika,meta xanampika sto thema kai eida kai to nickname sou kai isws na min eprepe alla sindiasa ayti tin apadisi me tis alles sto thema friends....exw tin edipwsi pws krineis ligo aystira.mporei na kanw kai lathos.emena mou aresoun oi ditikes sinikies.isws omws epeidi tous prwtoakousa kapoia xronia prin pou den itan gnwstoi kai den eixan epireastei apo tin ''efimeri doxa''.de diafwnw pws kapou toxoun parakanei omws giati tosos zilos gia to ti eidos paizoun telika?kai giati popoeidis saxlamares?oute egw akouw pop alla kathe eidos exei kai kala kai kaka deigmata.episis edw thelw na pw pws akoma kai ta pio apla kommatia mporei na einai iperoxa,me apla rif...de xerw an einai anwteroi i katwteroi kitharistika apo tous allous alla de nomizw pws ayto einai ta pada se ena sigrotima.emena mou aresei i kithara kai ta solo sta kommatia tous(nai nai exoun kai merika tetia,xexe).opws eipa exw xenerwsei pou exoun ginei ''maidanoi''alla na tous exiswneis me ta paidia twn reality nomizw einai travigmeno estw kai an to periorizeis sto stihourgiko meros...den iparxei mono to kalokairina radevou sto cd tous...den vazw parathesi gia na sou paw kodra,oute se osous simfwnoun mazi sou,exallou pistevw pws se kapoia pragmata exete dikio,apla to na isopedwnoume ta pada kai na thavoume tin prospathia twn allwn de me vriskei simfwni...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #54 στις: 23/07/03, 02:45 »
Συμφωνω οτι πολυ απλα κομματια ειναι υπεροχα (πχ το About a Girl των Nirvana που βασικα 2-3 ακκορντα ειναι)...Το σχολιο μου για τα ριφς πηγαινε στον μπαμπη που εγραψε οτι ειναι κιθαριστικα ανωτεροι απο αλλα ροκ συγκροτηματα το οποιο φυσικα δεν ισχυει (οχι απαραιτητως κακως επαναλαμβανω)

Υ.Γ Δεν νομιζω οτι ενας απλος ανθρωπακος σαν κι εμενα μπορει να θαψει την προσπαθεια ενος συγκροτηματος...Απλα καταθετω την (ακραια ισως) αποψη μου...
 :-\
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #55 στις: 23/07/03, 03:00 »
sigoura tha iparxoun kapoioi pou thanai xeiroteroi opws kai poloi pou thanai kaliteroi!ola einai sxetika...giayto kai oi dio sas apadate akrea pistevw...de xerw ti ennoeis me ti frasi aplos anthrwpakos alla oles oi apopseis einai simadikes apo olous tous anthrwpous..
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #56 στις: 23/07/03, 09:14 »
tous dytikes synykies tous eixa dei prin bgaloun disko se ena mparaki na paizoun. meta apo to live (ena aplo live, eyxaristo, diaskedastiko ola kala) etyxe na katsoume mazi. otan leo mazi ennoo to group tous me to group mou. :P
stin synexeia xoris na yparxei sobaros logos arxisame na diafonoume gia ena thema (mousiko panta). den thelo na anafero to thema alla 100% eixan adiko. mono o mpasistas tous faneike poio logikos kai symfonouse me emas. oxi den leo pos emeis eixame dikio alla aytoi eixan adiko.
me liga logia teliose i bradia kapos asxima. den plakothikame kiollas alla den ta brikame kai kala.

prosfata se ena festival etoixe na paiksoume mazi. fysika aytoi itan to 1o onoma.
an kai to festival ksekinage stis 6 aytoi bgikan 5 na kanoun soundtsek. paidia ekana 5 ores (!!!!!!!!!!!!!!!!!! xoris m***kies) na kanoun ixo! kathisterise olo to festival, 2 sygkrotimata eksetias tous den paiksan (den eftase o xronos) kai ola ta alla group epeksan miomena (apo tin 1 ora pou eixame prokathorismeni paiksame 30 min me to zori).
tora ayto to theorite eseis sobari praksi rock sygkrotimetos? ego giati na tous ypostirikso, afou aytoi i idioi me eidan san kapoio asymanto group kai me "patisan"???
OXI, antithetos tha tous thapso kiollas. kakia aytoi kakia kai ego! san mousikoi einai kalitexnes, sigoura pragmata. idika o mpasistas tous einai ektos eaytoy. arxisa na kanei kati tapping sto mpaso, slap kai ta loipa. einai foberos.

pame kai stin synaylia tora. ksekinan kai paizoun. paiksan ta 3-4 gnosta tous tragoudia kai o tragoudistis efyge. arxise na tragoudaei o pliktras. leei 2 tragoudia feygei kai aytos arxise na tragoudaei o drummer. leei ena "born to be wild" kai den ksero ego ti allo kai feygei kai aytos. e, meta stamatisan kiollas.

??? ??? ??? SYGNOMI AYTO ITAN SYNAYLIA ??? ??? ???

oxi peite mou ayti itan symperifora rock, elpidofourou sygrotimatos?
OXI!  >:( >:( >:(
gia ton logo ayto tous katakrino. Apla etoixe na piasoun tin kali tora kai to ekmetaleyontai me ton xeirotero tropo. tha ksanabgaloun kapoio antistoixo me to "kalokairines diakopes" gia na ksanapiasoun? an nai tote mprabo tous. poli fobame pos oxi.

PARADEIGMA: ypogeia reymata: "m' aresei na min leo polla"! sarosan!! meta omos? pou kryftikan? o epomenos diskos tous itan nyxta me tin methepomeni mera i diafora tous! xathikan kai aytoi. ayto akribos tha ginei paidia kai poli lypame idi gynete.

epeidei eimai dj se ena mparaki, kai epeidei exo kolima me tin elliniki skini (fanzines, trade tapes ktl) tous eixa anakalypsei prin ginoun epitixeia. opos kai ta ypogeia reymata. epeza to "kalokairina rantebou" sto magazi kai elloi elegan poli kalo tragoudi, tha ginei epitixeia ktl. tora pou egine kanenas den thelei na to akouei kiollas. ayto itan. tha xeimoniasei kai akou esy to kalokairina rantebou. kala pou einai kai to star channel kai proothei ellinka "rock" sygkrotimata.

ta parapano olla den ypothikan logo kapoiou prosopikou problimatos me to sygrotima. einai kathara antikimeniki i apopsi mou. kai gia na prolabo kapoioys pou tha speysoun na me katigorisoyn akouste kai ayto:
ksero oti aytoi kati einai kai ego tipota. den tous zileyo omos. se ligo kairo tha eimaste stin idia moira. kai oi 2 tipota!!!!  ;D ;D ;D ;D

ego paizo mousiki epeidi thelo. kai aytoi mporei na ksekinisan etsi alla poia den to kanoun gia ayto. i proti synaylia tous pou eixa dei itan poli kali. afierono ollo ma ollo ton eleythero xrono mou stin mousiki. prepei omos na doulepso kiollas gia na zeiso. aytoi oi kyrioi 2 itan dimosioi ypalliloi kai ta paratisan gia to group. oxi apo agapi alla gia ta fragka. i miamisi ora pou paiksan stin synaylia tous bgike 6000 euro!!! :o :o :o :o
den ksero ti allo na po. ta sxoleia dika sas.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #57 στις: 23/07/03, 10:12 »
Kala mhn to psaxnete paidia....Iparxei pollh kafrila ston xwro.Polla legontai kai polla ginontai.Dystyxws eimaste laos pou prowthei polles fores groups pou den aksizoun-opws k oi dytikes synoikies.Sygnwmi alla exw gnwrisei polla kalytera group pou apla den ta emathe kaneis-kai einai adikia.Anyway,sebomenos ta goysta kapoiwn pou goustaroun dytikes synoikies den tha pw perissotera...
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #58 στις: 23/07/03, 10:54 »
Ας πω λοιπόν κι εγώ δυο λόγια...
Οι Δ.Σ. έγιναν γνωστές από τον Ατλαντίς FM 90.0 για όσους άκουγαν και θυμούνται. Όχι με τα καλοκαιρινά ραντεβού αλλα με το "Θα βάλω τα δυνατά μου" το οποίο ήταν σαφως καλύτερο τραγούδι. Προωθήθηκαν αρκετά τότε και ακούστηκαν πάρα πολύ. Όλοι τότε όσοι ασχολούνταν με το ελληνικο ροκ τους εκτιμούσαν όπως και άλλα συγκροτήματα που ακουγόντουσαν πολύ από τον ατλαντις (ελληνισταν,πρασσειν αλογα,ματωμενα πεπλα,ψοφιοι κοριοι) τα οποία θαφτηκαν με τον καιρό. Έβγαλαν μια μεγάλη επιτυχία,ακούστηκαν και μετα? Τίποτα,αφανεια. Αγόρασα τότε και το outro και το βασισου πανω σου. So? 2 συγκροτήματα που βγαζουν πρώτο δίσκο στην VIRGIN!!! θα μου πείτε το ελληνικο ροκ έχει πέσει...τα ξυλινα αλλαξαν δρομους και οι τρυπες γερασαν και το παρατησαν,τα κρινα κρατανε γερα αλλα ειναι για λιγους...
Επιστρεφω στις δυτικες συνοικιες και υπενθυμίζω οτι εστειλαν "της ιριδος τα χρωματα" στο metal hammer για κριτικη πριν γινουν ευρεως γνωστοι και πήραν 8 αν θυμαμαι καλα...Αν το έστελναν τώρα όμως που είναι γνωστοι και trendy δε θα έπαιρναν πάνω από 6... τελοςπαντων...απλα με ενοχλει οταν καποιος ειναι ασημος να τον αγαπαμε και να λεμε κριμα που δεν κανουν καριερα και οταν τελικα καταφερουν κατι τους κριτικαρουμε και τους ζηλευουμε.Δε λεω οτι οι δυτικες συνοικίες ειναι καλο συγκροτημα ακι γραφει φοβερη μουσικη. Οχι,αντιθετα ξέρω πως είναι εφήμερα hit χωρις μεγάλη μουσικη αξία. Αλλά είναι ωραία,εύπετα κομμάτια που ακούω χωρίς δυσκολία και περναω καλα με αυτά. Και τελικά ίσως να είναι αυτός ο σκοπός της εμπορικής μουσικής σημερα. Η ψωνιστικη συμπεριφορα τους ειναι σιγουρα μειον και θα το πληρωσουν καποια στιγμη αυτό. Αλλα μέχρι τότε ας τους αφήσουμε να κανουν οτι μπορουν. Στην τελική δε σημαινει οτι σε οτι υπαρχει η ροκ ταμπέλα πρέπει να εγκρινεται κιολας απο οποιον δηλωνει ροκας! Και αν το τιμημα της επιτυχιας σήμερα είναι να προδώσεις τα πιστευω σου? Εσεις τι θα κανατε? Θα προτιμούσατε την δόξα (έστω και με το ρισκο οτι είανι εφημερη) και θα τραγουδουσατε με τον Βαλαντη ή θα λέγατε όχι,εγω ειμαι ροκας και θα παίζω μονο με τρυπες συναυλιες κι ας μη τσεπωσω ποτε? νομιζω οτι 8/10 θα παιζατε με τον βαλαντη. Οι άλλοι θα φτανατε τα 40 ελπιζωντας ακομα πως θα γινει το θαυμα...δεν υποστηριζω καμια συμπεριφορα,απλα ετσι εχουν τα πραγματα σημερα καλως ή κακως...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #59 στις: 23/07/03, 11:44 »
kala ta eipes re petrakiss alla diabase ligo ayta pou egrapsa. diabase ligo tin simperifora tous san rock group, kai genika san sygrotima. ksafnika eginan dives? opa re magka, sebasmos den prepei na pernoun mono oi megaloi alla kai oi mikroteroi. genika olloi. diladi aytoi otan itan groupaki (oxi oti tora einai groupara) etsi tous kanan? EKSETIAS tou den paiksan 2 sygrotimata. ksereis ti tha pei ayto????!!!?? na einai dipla apo tin pista kai na min anebeis na paikseis giati kapoioi kanoun akoma soundtsek? 5 ORES SOUNDTSEK???????? oute oi metallica den kanoun tosi ora. emeis pali kala me to zori 30 paiksame!
den leo pos den einai kalo group. kai sigoura den leo pos den exoun fonta na pane mprosta. apla leo oti den tha pane. giati? giati eisai stin ellada. den einai pyks laks kai oute prokite na ginoun. alla prosekse kai ta kitrina podilata pou pigan na ginoun ti kataferan? gia mena tipota. epanalambanontai.

kai kati allo, pote kykloforise to outro, to basisou pano sou kai to xromata tis iridos? kai oi psofioi korioi ekanan mpam amesos (min peis pos to omorfi poli den akougete,esto kai ligo tora, na min miliso kai to epistrofi stin fisi. paizetai kai se club me beat kai skyladika!!). gia ta prassein aloga den ksero ti na po. den mou poliaresan. kai genika ektos apo to basisou pano sou den akousa kai tipota allo.

oi synikies tora einai sta forte tous. 2 xronia exei pou kykloforise to cd. se ena xrono tha xathoun. makari na mporesoun na bgaloun kati aksiologo kai na kratithoun. ego den thelo na katareysoun kai na xathoun, apla re paidia ayto ginetai panta. opos kai na to kanoume. KSANALEO: ELLADA EIMASTE REEE!!!

paikse kanena la'i'ko kai tha deis an piaseis. ta logia mou kai idika to paradeigmame ta ypogeia reymata, na to thimithite se ligo kairo. makari na bgo pseytis. distixos etsi ginite panta me ta ellinika group. osa bgikan to mono pou kataferan na deiksoun itan 1 ante 2 tragoudia. poloi ligoi piasan. kai apo mousikis apopsis, akougontas to "tis iridos ta xromata" apo mousikis pleyras den mou leei tipota. einai kalo alla den exei na deiksei kati kainoyrgio, kati prototypo. les na exei o deyteros tous diskos?

krinete monoi sas. alla prosoxei o kanonas allakse "min katakrinete gia na min katakrithite".
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #60 στις: 23/07/03, 13:15 »
Συμφωνω απολυτα με τα λεγομενα σου.Αν ηταν το δικο μου γκρουπ αυτο που δεν επαιξε για να κανουν souncheck οι αλλοι θα τους εδερνα! >:( Τα πρασσειν αλογα ειχαν κατα την γνωμη μου εναν πολυ πρωτοτυπο δισκο με αρκετα καλα κομματια που ξεφευγαν αρκετα πο τα συνηθισμενα ελληνικα.Οπως και οι ψοφιοι κοριοι.Ηταν 2 καλα albums αλλα δεν υπαρχει συνεχεια...ακριβως επειδη ειναι ελλαδα...κριμα ειναι...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #61 στις: 24/07/03, 01:47 »
Πρώτα απ'ολα να ξεκαθαρίσω για πολλοστή φορά κάτι που θεωρώ σημαντικό...οποιαδήποτε αρνητική/παριπαικτική/σαρκαστική κλπ άποψη αφορά το συγκρότημα αποκλειστικά κι όχι τους όποιους θαυμαστές/οπαδούς του. Είναι απαραίτητο, χρησιμότατο και συνήθως αναπόφευκτο να ασκείται κριτική (ακόμα και άδικη πολλές φορές) απέναντι σε ένα δημοσιευμένο καλλιτεχνικό (και μακάρι να είναι και τέτοιο) έργο. Αν ο καλλιτέχνης δεν είναι προετοιμασμένος να τύχει κριτικής, καλύτερα να κάτσει σπίτι του και να παίζει απέναντι σε φίλους του μόνο. Τέλος δε χρειάζεται ουδείς να αισθάνεται προσωπικά προσβεβλημένος ακόμα κι από την εμπάθεια κάποιου απέναντι σε ένα συγκρότημα/καλλιτέχνη, εκτός κι αν ταυτίζεται μαζί του, κάτι που άλλωστε δεν είναι και υγιές (κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα).

@karhariasgr

Τα Υπόγεια Ρεύματα δεν ανήκουν στις μεγάλες μου προτιμήσεις, αλλά θα διαφωνήσω πως μετά το "Μ'αρέσει να μη λέω πολλά" κρύφτηκαν...το γεγονός πως δεν "κατασκεύασαν" ή, καλύτερα, δεν έτυχε ένα κομμάτι τους να γίνει "σουξέ", δε σημαίνει πως τα άλμπουμ ήταν λιγότερο αξιόλογα. Οι "Τσαλακωμένες Μέρες" ήταν ένα σαφώς καλύτερο άλμπουμ από το πρώτο, ακόμα κι αν δεν περιελάμβανε το μεγάλο κράχτη.

@tsbtc

Ανήκω σε αυτούς που με πάσα ειλικρίνεια θα θεωρούσαν τους Δυτικές Συνοικίες μια απόλυτη μετριότητα, είτε τους είχε αγγίξει η καλή νεράιδα της αναγνωρισιμότητας, είτε όχι. Μάλιστα αυτή ακριβώς ήταν η στάση μου από την πρώτη στιγμή που έτυχε να τους ακούσω από ένα cd του Ποπ & Ροκ (μέσω ΑΚΤΟ αν θυμάμαι και καλά). Γενικώς δε στέκομαι στο κατά πόσο είναι γνωστός κάποιος για να τον κρίνω, μεταλλάσσοντας τα κριτήριά μου κατά το δοκούν.

Παράθεση
Και αν το τιμημα της επιτυχιας σήμερα είναι να προδώσεις τα πιστευω σου? Εσεις τι θα κανατε? Θα προτιμούσατε την δόξα (έστω και με το ρισκο οτι είανι εφημερη) και θα τραγουδουσατε με τον Βαλαντη ή θα λέγατε όχι,εγω ειμαι ροκας και θα παίζω μονο με τρυπες συναυλιες κι ας μη τσεπωσω ποτε? νομιζω οτι 8/10 θα παιζατε με τον βαλαντη. Οι άλλοι θα φτανατε τα 40 ελπιζωντας ακομα πως θα γινει το θαυμα...δεν υποστηριζω καμια συμπεριφορα,απλα ετσι εχουν τα πραγματα σημερα καλως ή κακως...

Καλύτερα να μην καταφεύγουμε σε νούμερα αυθαίρετα που δεν μπορούν να αποδειχτούν από πουθενά (δεν έχει γίνει δα και στατιστική έρευνα επί του θέματος), μόνο και μόνο λόγω της προσωπικής μας αίσθησης. Στην τελική ο πραγματικός καλλιτέχνης και οι προθέσεις αυτού φαίνονται από τις εκπτώσεις και τις παραχωρήσεις που κάνει στο έργο του. Συνοπτικά να πω (γιατί είναι τεράστιο θέμα), πως από τη στιγμή που κάποιος δεν πεινάει κι όλας, είναι κρίμα να εκπίπτει της καλλιτεχνικής ηθικής, εκμαυλίζοντάς την πλήρως θέτοντας ως πρωταρχικό στόχο το κέρδος. Μια ηθική που δεν τη βλέπω ελιτιστικά κι αποστειρωμένα, αλλά ως μια πολύ δυναμική παράμετρο, η ύπαρξη της οποίας είναι απαραίτητη για να θεωρείται η τέχνη αυθεντική εκφορά συναισθήματος πηγαίου κι ειλικρινούς.

Συνήθως (και μακάρι να μην ήταν έτσι) η τέχνη απαιτεί κάποιες θυσίες. Επειδή αναφέρεις και τις Τρύπες, μόλις πριν από λίγα χρόνια κατόρθωσαν να ξεφύγουν από το χαρακτηρισμό των "μπατίρηδων", όντας πλέον των 20 χρόνων στο μουσικό κουρμπέτι. Φυσικά δεν εύχομαι για κανένα μουσικό να σηκώνει έναν καλλιτεχνικό σταυρό, προκειμένου να γίνουν αντιληπτές οι αντιστάσεις του, αλλά από την άλλη, όταν αυτό συμβαίνει δεν μπορώ να μη σταθώ με θαυμασμό απέναντι στην επιθυμία τους να φυλάττουν τις Θερμοπύλες της καλλιτεχνικής τους ύπαρξης, όπως οι ίδιοι την έχουν φανταστεί, μακρυά από τις "γκλάμορους" εξάρσεις της τραβεστί τραγουδοποιίας του κάθε Βαλάντη. Όλοι θα μπορούσαν να στραφούν στο εύκολο χρήμα και την επίκαιρη δόξα, αλλά κάποιοι επιλέγουν το δύσβατο και ναρκοθετημένο δρόμο της μακροχρόνιας προσφοράς, όπως ακριβώς συμβαίνει και στη δική μας μεγάλη ή μικρή καθημερινότητα. Και δε δηλώνω και ρομαντικός...

Αναφορικά και με τους Πράσσειν Άλογα και Ψόφιοι Κοριοί απλώς να καταθέσω πως με μικρές εξαιρέσεις δεν είχαν τίποτα ουσιαστικό να πουν. Όπως ακριβώς συμβαίνει και με τις Δυτικές Συνοικίες, που πέρα από την κοινότοπη σύνθεση, πετάνε και κάτι ευφυέστατα στιχουργικά τερατουργήματα τύπου "καλοκαιρινά ραντεβού πάνω στο σώμα σου" (πολύ ποιητικό...λες και το σώμα της κοπελιάς είναι πλατεία ή καφετέρια :P) και δένει το γλυκό.

Πιστεύω ακράδαντα πως τα ενδιαφέροντα στον ελληνικό χώρο βρίσκονται αλλού και κυρίως (όχι μόνο όμως) στην αγγλόφωνη σκηνή, που σχεδόν ανέκαθεν ήταν πιο πρωτοποριακή, αν και με λιγότερους "ακόλουθους"...τώρα που εγκατέλειψαν και οι δισκογραφικές το παραμύθι με την κότα με τα χρυσά αυγά στην ελληνική rock σκηνή, επειδή προφανώς δεν κάνει πλέον, τα πράγματα είναι ολίγον δυσοίωνα. Μέχρι νεοτέρας...
« Τελευταία τροποποίηση: 24/07/03, 01:52 από bluewind »

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #62 στις: 24/07/03, 09:51 »
na po kati teleytaio. File bluewind kala ta les, den diafono. Mono pou sto simeio pou anaferese se mena den ksekatharizeis ti thes na mou peis. Lypame alla den se katalaba ekei, opos den se katalaba oute sto simeio pou milas gia ton tsbtc. Katalaba ti les alla den katalaba giati apeythinesai se mas? Diabases olo to topic apo tin arxi? Meta les ta idia pragmata pou legame kai emeis. Telospantos, symfono mazi sou.
Anyway mporei na min to epiasa ego ayta pou anafereis se mas.  :P

ego den eipa oti ta ypogeia reymata xathikan. Prosekse anaferomaste stin emporikotita tou group. Kai se mena poio poli mou arese o deyteros diskos tous. Itan poio skotinos kai poio rock. Alla leo pos den bgalan kati antistoixo. Ayto itan. Emeinan stin skini, poio kala paraskinio gia mena kai gia sena.
Ta prassein aloga kai oi psofioi korioi den eixan na poun kati kainourgio alla eixan na poun kati diko tous. Emena mou aresan kai oi dyo. Sygkekrimena oi psofioi korioi poio poli!

Oi Dytikes Synikies mporei na ksekinisan me to "Tha balo ta dynata mou" alla den eginan gnostoi gia to tragoudi ayto. Ayto to tragoudi tous ekane poio poli gnostous se mena kai se sena pali! Stin synaylies tous omos ta koritsakia xoropidan sto "kalokairina rantebou".

Na anafero kai kati gia mena gia na min me pareksigisete. Den eimai enantia sto emporiko rock. Na sas po pos akouo 2 idi mousikis: black metal (emporiko kai unholy),thrash,hardcore kai emporiko rock (red hot chilli peppers, offspring, HIM....). Eimai ton akron ti na kano. ;D :P

Den katakrino oti einai emporiko. Mporei bebaia kamia fora na eimai skliros me tin leksi aytoi. Eimai latris tou underground. Den leo oti den thelo na blepo group na ksefeygoun apo to underground kai na anadiontai. Alla etsi xanoun tin mageia tous, ginontai emporikoteroi kai kerdizoun poio polla xrimata. :P
Outos i allos o apoteros skopos kathe mousikou einai na ginei diasimos, me ton ena i me ton allo tropo ayto epiferei kai isfora xrimaton.
Den ksero re paidia alla to thema ayto den exei kamia apantisi. Diladi theloume ta rock group na min einai emporika. Na einai Rock=underground, tsampoukas ktl. Kanoume parapona oti i rock skini einai ypobathmismeni, pareksigimeni ktl. An ena group paei na ksefigi (elliniko i kseno) apo to katestimeno peftoume me t amoutra na to katigorisoume: ksepoulithike, florepse ktl.

Ta sxoleia dika sas.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Thanocaster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Was it love or was it the idea of being in love?
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #63 στις: 24/07/03, 12:26 »
Ta palikaria einai ta megalytera pozeria pou exw dei meta tous Kiss. Eidika i ki8aristas pou leiwnei panw stin tastiera paizontas ena axrwmo solaki pou paizei opoios mathainei tin pentatoniki kai o tragoudistis pou krataei tin vasi tou mikrofwnou san tsopanis mou fainontai toso asteioi pou mono na tous parw sta sovara den mporw. Kata t' alla (tin mousiki) den nomizw oti einai kati parapanw apo ena trendy sigkrotimataki.
The Floydian

Αποσυνδεδεμένος jk7859

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #64 στις: 24/07/03, 12:56 »
χμμμμ...Έτυχε όλο το cd να το ακούσω εχτές από ένα κανάλι που τους είχε αφιέρωμα. Εντάξει, εγώ προσωπικά εκτός από το "Καλοκαιρινά Ραντεβού" που έχουν ως Νο.1 δεν έιχα ακούσει αλλο τους τραγούδι. Δεν μπορώ λοιπόν να τους κρίνω. Αυτό όμωε που μετά από την 3η-4η φορά που ακουσα το τραγούδι είναι το ρεφρέν που το λένε δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές. 2 νομίζω ότι ήταν αρκετές. Καλύτερα να είναι μικρό το τραγούδι, παρά να λές "αντε πότε θα τελειώσει"
Τώρα για τα αλλα που περιέγραψε ο φίλος παραπάνω πραγματικά έμεινα με το στόμα ανοιχτό :o :o :o
Από εκει και πέρα είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα το συγκρότημα θα χαθεί, όχι γιατί δεν μπορεί να κάνει κάτι καλό, αλλά γιατί το ροκ στην Ελλάδα δεν έχει μέλλον.
I'm only living for the hour
that I see your face
when that happens I don't
wanna be no other place
'til the end of time
you'll be on my mind

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #65 στις: 24/07/03, 13:12 »
Νομίζω πως είναι πλήρως αντιληπτά και ξεκάθαρα τα σημεία εκείνα στα οποία συμφωνώ με τις παρατιθέμες απόψεις σας κι εκείνα που αυτό δε συμβαίνει...η γνώμη μου άλλωστε για τις Δυτικές Συνοικίες είναι λίγο πολύ γνωστή, προτίμησα λοιπόν να δώσω βαρύτητα σε θέματα που ακόμα κι έμμεσα μπήκαν στη συζήτηση, όπως πχ το θέμα της αναγνωρισιμότητας ενός συγκροτήματος, τι αυτή συνεπάγεται, πως αντιμετωπίζεται από μέρους του κοινού, οι εκπτώσεις στην καλλιτεχνική δημιουργία ελέω οικονομικής επιδίωξης και κατά πόσο είναι θεμιτές κλπ...

Η θέση μου στο θέμα της εμπορικότητας που θίγεις, με λίγα λόγια, είναι η εξής:

Θεωρώ ιδανική την περίπτωση του καλλιτέχνη εκείνου που χωρίς να αλλοιώσει την αυθεντικότητα της δημιουργικής του έκφρασης, διαποτίζοντάς την με προθέσεις που δεν αφορούν άμεσα την τέχνη (βλέπε οικονομική επιδίωξη ως πρώτιστος στόχος), γνωρίζει την αναγνώριση και τις πωλήσεις, εν αντιθέσει με κάποιον άλλο που σκοπίμως προσαρμόζει τη δημιουργία του για να γίνει αρεστός και περισσότερο διεισδυτικός στις μάζες. Αυτή η καθαρότητα των προθέσεων είναι σημαντική για μένα.

Λαμπρό παράδειγμα οι Raining Pleasure, που βρισκόμενοι στην αφάνεια για 10 σχεδόν χρόνια και γνωρίζοντας πιο μαζική επιτυχία μόλις τα τελευταία 2 κυρίως λόγω και της Cosmote, δεν έπαψαν να δημιουργούν μικρά αριστουργήματα ποπ-ροκ τραγουδοποιίας. Η εμπορικότητα δεν ήταν αυτοσκοπός γι'αυτούς (θα το είχαν διαλύσει στο πρώτο άλμπουμ αν ήταν έτσι), αλλά όταν ήλθε πλέον, συνιστούσε μια επιβράβευση της επιλογής τους να διατηρήσουν το καλλιτεχνικό τους όραμα ακέραιο...αυτό είναι άλλωστε το ζητούμενο, κι όχι το αν θα τύχεις αποδοχής από το ευρύ κοινό. Υπάρχει και τέχνη που εξαιτίας της μη συναναστροφής της με τα mainstream πρότυπα αφορά λίγους...αυτό όμως συνήθως είναι πρόβλημα των πολλών κι όχι της ίδιας.




Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #66 στις: 24/07/03, 18:52 »
Άλλο souxe και άλλο όμορφα τραγούδια...

Τα υπόγεια ρεύματα καμία σχέση δεν έχουν σε σύγκριση με τις δυτικές. Εκτός από το " μ αρέσει να μην λέω πολλά " , που είναι το souxe τους με την έννοια ότι το ξέρουν και οι οπαδοί του Βασίλη Καρά και της Άννας , έβγαλαν ένα σωρό πολλύ καλά τραγούδια σε όλες τις δουλειές τους. Διαφωνώ ότι έσβησαν εμπορικά...Για το είδος που υπηρετούν καθόλου δεν έσβησαν...Έσβησαν για τους άλλους που τους γνώρισαν μόνο από ένα τραγούδι που έγινε souxe . Δεν είναι το ίδιο.
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #67 στις: 24/07/03, 18:58 »
Εεεεεεεεεεεεπ! Λίγα για τον Βασιλάκη parpen. Τύπος είναι θεός. ;D

Τι να λέμε ρε παιδιά . Ολόκληρη η αξία των ΔΣ καθρεφτίζεται σε ένα γεγονός:Ντουέτο με Βαλάντη. Τι άλλο μένει να πούμε?
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #68 στις: 24/07/03, 19:12 »
Εεεεεεεεεεεεπ! Λίγα για τον Βασιλάκη parpen. Τύπος είναι θεός. ;D


Μα δεν μίλησα για τον Βασίλη.....για τους οπαδούς του μίλησα!!!

Άλλωστε είμαι και εγώ ένας από αυτούς...

Νύχτα ξελογιάστρα....νύχτα όμορφη!!!!  ( Όπα ....)
« Τελευταία τροποποίηση: 24/07/03, 19:14 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #69 στις: 24/07/03, 21:43 »
Οπου και να πηγαινω ακουω τα καλοκαιρινα ραντεβου....ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ....ΜΑΣ  ΠΡΗΞΑΤΕ....
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #70 στις: 24/07/03, 22:28 »
Οπου και να πηγαινω ακουω τα καλοκαιρινα ραντεβου....ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ....ΜΑΣ  ΠΡΗΞΑΤΕ....
Καλά να πάθεις. Όταν ζητάω εγώ Μάλαμα ή Θανάση γκρινιάζεις όμως. ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥΥΥΥ :P :P :P ;D 8)
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος H4RRY

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε μας χεζεις ρε Νταλαρα!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #71 στις: 24/07/03, 23:15 »
Μια απορια εχω,αν ειναι τοσο προσφατοι οσο λεγεται,τοτε πως στο καλο υπαρχει το τραγουδι "Καλοκαιρινα Ραντεβου" εδω και 2 χρονια περιπου?Το λεω,γιατι μια φιλη μου το ειχε σε mp3...
"Να κι αν γυρίζει,να κι αν δεν γυρίζει!" Γαλιλαίος

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #72 στις: 25/07/03, 03:14 »
Ta palikaria einai ta megalytera pozeria pou exw dei meta tous Kiss. Eidika i ki8aristas pou leiwnei panw stin tastiera paizontas ena axrwmo solaki pou paizei opoios mathainei tin pentatoniki kai o tragoudistis pou krataei tin vasi tou mikrofwnou san tsopanis mou fainontai toso asteioi pou mono na tous parw sta sovara den mporw. Kata t' alla (tin mousiki) den nomizw oti einai kati parapanw apo ena trendy sigkrotimataki.


   ...συγνωμη για να καταλαβω! Συγκρινεις αυτους τους κουραμπιεδες με τους ΘΕΟΥΣ ΚΙSS?? ??? ??? Αν ειναι δυνατον να μπορεσει κανεις να αντιλειφθει τον ογκο του εργου των κιςς και να το συγκρινει ή εστω να το παραλληλισει με αυτο των ΔΣ που ειναι απλα Ανυπαρκτο!!!!!!
    Οι κιςς οπου και να παιξουν εχουν εκατομ κοσμο και το πιο γνωστο παραδειγμα στην ΝΥ που απο κατω ειχαν 10.000.000 κοσμο!!!!!!!!!! ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ? Πληθυσμος ολακερος!!!!!!!!

    Οσο για το τι ειναι ή δεν ειναι ροκ η αποψη μου ειναι:
"ροκ δεν ειναι η ηλ. κιθαρα"


Αυτα!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος FENDERAS

  • shadowmaster
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρες υπαρχουν πολλες... fender μια...
    • Προφίλ
    • FENDERAS SITE
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #73 στις: 25/07/03, 22:02 »
ΔΥΤΙΚΕΣ ΣΥΝΟΙΚΙΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ... παιδια ο καθενας εχει την δικη του αποψη και στο κατω κατω οταν ρωτας αν αρεσει κατι σε καποιον πρεπει να περιμενεις και το ''οχι'' και το ''ναι''

τι λεμε τωρα!!!

πες μου γιατι , ερημες σκεψεις , τελευταιο ταξιδι , κανενασ αγγελος κλπ τα πιο καλα!!!

ΔΥΤΙΚΕΣ ΣΥΝΟΙΚΙΕΣ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ;D :) :D ;)        8)
Iced earth

What exactly is the meaning of this
Just pawns in your twisted game
Severe pain for the lie I&#039;m livin&#039;
For a love I never could betray

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #74 στις: 27/07/03, 02:43 »
ΔΥΤΙΚΕΣ ΣΥΝΟΙΚΙΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ... παιδια ο καθενας εχει την δικη του αποψη και στο κατω κατω οταν ρωτας αν αρεσει κατι σε καποιον πρεπει να περιμενεις και το ''οχι'' και το ''ναι''

τι λεμε τωρα!!!

πες μου γιατι , ερημες σκεψεις , τελευταιο ταξιδι , κανενασ αγγελος κλπ τα πιο καλα!!!

ΔΥΤΙΚΕΣ ΣΥΝΟΙΚΙΕΣ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ;D :) :D ;)        8)




   ...kala ξηγιεσαι! Ωραιος!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
11081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/02, 18:45
από Ο Νέος Κιθαρωδός
42 Απαντήσεις
15373 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/03, 17:32
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
12 Απαντήσεις
9202 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/02, 09:42
από Πέτροc
18 Απαντήσεις
11689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/03, 23:58
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
12 Απαντήσεις
5865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/03, 10:07
από Βραζίλης
32 Απαντήσεις
12864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/03, 10:59
από bartatilas
30 Απαντήσεις
17269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
11689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4172 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
20 Απαντήσεις
6732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/05, 01:07
από The JeSTeR