Αποστολέας Θέμα: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;  (Αναγνώστηκε 20540 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #50 στις: 03/09/07, 14:15 »
σιγα μωρε.ο Κατσιμιχας!μαλλον ζηλευει την επιτυχια του Μιχαλη και τον κακολογει,εχει πουλησει αυτος 100000 δισκους?(ουτε 10000!)εχει ψηφιστει ποτε ως καλυτερος ποπ και εντεχνος τραγουδιστης,εχει πανω 10542 φορες air play,εχει ανακυρυχθει ως τον καλυτεχνη με την περισσοτερη ζητηση απ' τους χρηστες του ιντερνετ,εχει συγκεντρωσει ποτε πανω απο 20000 κοσμο στις συναυλιες του?Η απαντηση ειναι οχι βεβαια,ο μιχαλης ομως ΝΑΙ!γι αυτο τερμα τα πικροχολα σχολια!

Τα ιδια ακριβως δεν εχει καταφερει ουτε ο Μοτσαρντ...

 ;D ;D ;D Μάλλον ήταν "έντεχνος" και αυτός....

 ;D ;D ;D ;D ;D
Και να μην ξεχνάμε πως ......
"Όλες οι μύγες πάνω σε Σκ...ατά κάθονται...γι'αυτό και ο Μιχαλάκης έχει τέτοια ποσοστά..."Επιτυχίας"...
Τουλάχιστον ο Κατσιμίχας δεν έχει κλέψει τραγούδια και τα γράφει μόνος του...
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #51 στις: 03/09/07, 15:46 »
σιγα μωρε.ο Κατσιμιχας!μαλλον ζηλευει την επιτυχια του Μιχαλη και τον κακολογει,εχει πουλησει αυτος 100000 δισκους?(ουτε 10000!)εχει ψηφιστει ποτε ως καλυτερος ποπ και εντεχνος τραγουδιστης,εχει πανω 10542 φορες air play,εχει ανακυρυχθει ως τον καλυτεχνη με την περισσοτερη ζητηση απ' τους χρηστες του ιντερνετ,εχει συγκεντρωσει ποτε πανω απο 20000 κοσμο στις συναυλιες του?Η απαντηση ειναι οχι βεβαια,ο μιχαλης ομως ΝΑΙ!γι αυτο τερμα τα πικροχολα σχολια!

Τα ιδια ακριβως δεν εχει καταφερει ουτε ο Μοτσαρντ...

 ;D ;D ;D Μάλλον ήταν "έντεχνος" και αυτός....

 ;D ;D ;D ;D ;D
Και να μην ξεχνάμε πως ......
"Όλες οι μύγες πάνω σε Σκ...ατά κάθονται...γι'αυτό και ο Μιχαλάκης έχει τέτοια ποσοστά..."Επιτυχίας"...
Τουλάχιστον ο Κατσιμίχας δεν έχει κλέψει τραγούδια και τα γράφει μόνος του...
Και όχι μόνο ο Κατσιμίχας δεν έχει κλέψει τραγούδια, αλλά εδώ και καμιά 25αριά χρόνια έχει φαναικούς θαυμαστές., ένας από τους οποίους ήταν και ο Μάνος Χατζιδάκις όταν ζούσε!!! Ας μην μπερδεύουμε το κασμίρ με την λινάτσα!! Ο Χατζηγιάννης είναι απλά ένα ομορφόπαιδο, που με λίγα σαχλά τραγουδάκια και επαναλαμβανόμενη μουσική προσπαθει να κλέψει τα κοριτσάκια που είναι είναι φανς του Ρουβά!! Και κάνεις λάθος εκεί που λες ''κούκλα'' μου ότι οι Κατσιμιχαίοι δεν έχουν πουλήσει δίσκους!! Ξέρεις πόσα βινύλια πούλησαν τα ''Ζεστά Ποτά" ???? Και αν θες να ξέρεις η επιτυχία κάποιου καλλιτέχνη δεν μετράται σε πόσους δίσκους θα πουλήσει η δισκογραφική του εταιρεία και ποσα κοριτσάκια θα πάνε να χτυπηθούν στην συναυλία του!! Οι κατσιμιχαίοι 1ον έχουν σταθερό κοινό εδω και 25 χρόνια, πράγμα που δεν πιστεύω να γίνει με τον Χατζηγιάννη, και 2ον έχουν γράψει τραγούδια λατρεμένα, με βαθύτερα νοήματα και υπέροχες μουσικές...! Για να μην ξαναπώ το σαππόρτ που τους έκανε ο Χατζιδάκις, όταν δούλευαν στον ''Σείριο''.... Αν και σεύομαι τις προσπαθεις που κάνει το παιδάκι να αποκτήσει μια θεσούλα στο σταρ σύστεμ και ένα βραβείο στα (ξεφτίλαααα) μαντ και Αρίων , δεν μπορώ να ακούω συγκρίσεις με τέτοια ονόματα, γιατί πραγματικά προσβάλλουν τους Κατσιμιχαίους και όλο το παρελθόν τους...Άσε που έβρισε ο Χατζηγιάννης και το χέρι που τρώει και είπε ότι η Εντεχνη έχει πεθαένει!! Και τότε όντως, γιατί τιο πήρε το βραβείο του καλύτερου έντεχνου????? Άντε να μην πω τώρα....Αυτά δεν λέγονται από σοβαρούς ανθρώπους που θέλουν να κανουν και καλα ποιοτική μουσική...Ούτε ο Ρουβάς δεν βγηκε ποτε να πει κάτι τέτοιο που είναι και ας μην πω....! Έλεος.....

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #52 στις: 03/09/07, 15:54 »
Το μωράκι που είχε γεννηθεί όταν άνοιξε το thread κι αποτελούσε θέμα, τώρα έχει περπατήσει και πει τις πρώτες του λεξούλες. Ο δε psomas μας άφησε χρόνους. Μήπως να μας άφηνε και το thread;

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #53 στις: 03/09/07, 23:23 »
Παιδιά, αυτή η κόντρα Χατζηγιάννη - Κατσιμίχα, έχω την εντύπωση ότι ήταν στημμένη για να πουλήσουν και ο Χατζηγιάννης και ο Κατσιμίχας. Δεν υποτιμάω ούτε τον Κατσιμίχα, ούτε τον Χατζηγιάννη (άσχετα από το αν δε μ' αρέσει ο Χατζηγιάννης). Και οι δύο, έχουν κάνει στο παρελθόν σοβαρή δουλειά κι έχουν αφήσει κάποια πράγματα στη μουσική. Απλά, θυμάμαι που μετά την κόντρα, τα ραδιόφωνα έπαιζαν συνέχεια Χατζηγιάννη και κομμάτια από κείνο το δίσκο που έβγαλε τότε ο Κατσιμίχας.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #54 στις: 04/09/07, 10:16 »
+ 1 για τον Πάνο.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #55 στις: 04/09/07, 11:28 »
ΕΛΕΟΣ με τον καραγιοζη....

Τον ειχα δει σε μια συναυλια πριν κτ χρονια με την Αλεξιου (οχι, κανενας δεν τον βοηθησε...  ::)), ενα παληκαρακι που ντρεποταν να κοιταξει το κοινο, εκλεινε τα ματια, εβγαζε ψηλη και κοκκινιζε...

Συγχιστηκα παλι πρωι πρωι... Βαλια πια.....  >:(
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #56 στις: 04/09/07, 11:39 »
Θα μπορουσαμε να μην σουρνουμε στον καθενα καλλιτεχνη χαρακτηρισμους, οπως καραγκιοζης κλπ; :D
Δηλαδη ρωτησατε τον καραγκιοζη εαν θα ηθελε να ειναι σαν τον Χατζηγιαννη?  :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #57 στις: 04/09/07, 11:51 »
σορρυ θαναση....
δε θα τον ξαναπω καραγκιοζη τον μπαστουνοβλαχο..... :-X εε... συγνωμη.. παρασυρθηκα παλι...  :P
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Κόντρα Κατσιμίχα - Χατζηγιάννη;
« Απάντηση #58 στις: 04/09/07, 12:01 »
Aπίστευτο θράσσος. Έχουν περάσει πιο ''πετυχημένοι'' ντεμέκ pop-artists απ' την ελληνική σκηνή (βλ. Ρουβάς, Βίσση, Βανδή και τα ρέστα), αλλά τέτοιες δηλώσεις ουδέποτε έκαναν. Και καλά να απαξιώνει πιο σοβαρούς καλλιτέχνες, αλλά να απαξιώνει την πιο σοβαρή τέχνη....?
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
6888 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/07, 22:15
από Μαργαρίτα Π.
2 Απαντήσεις
2104 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/08, 17:23
από kuiper
7 Απαντήσεις
2472 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/09, 10:59
από gkou
159 Απαντήσεις
35042 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/10, 19:50
από studio54
4 Απαντήσεις
3021 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/12, 01:38
από pauldiamond