Σελίδες:
  • #1 από Ommadawn στις 22 Sep 2005
  • Ψάχνοντας τις μουσικές μου ’σημειώσεις’ βρήκα αυτό το κομματάκι. Το μοναδικό με αρχή και τέλος ;D
    Δεν υπαρχει κονσολα, δεν υπαρχουν εφφε, δεν υπαρχει επεξεργασμενος ηχος. Μονο δυο κλασικες κιθαρες.Ορχηστρικο κιθαριστικο κομματακι για αδελφους κιθαροκα*λωμενους που πιστεύουν ότι αυτό το όργανο είναι αρκετά πολυφωνικό για να σταθεί μονο του. Η μια αυτοσχεδιαζει ’δομικα’ με μια αρμονικη ακολουθο τυπικη που μου ειχε κολλησει πριν κανα εξαμηνο και η δεύτερη γραφτηκε μια φορα σαν ’δευτερη φωνη’, σα γεμισμα στον ήχο.
    Έτσι για να ανεβάσω κι εγώ κάτι.
    Περιμένω τα σχόλιά σας.

       http://rapidshare.de/files/5377717/Improvisation.mp3.html
  • #2 από D@ve Murray στις 22 Sep 2005
  • Μου αρεσε....
  • #3 από Bάγια στις 22 Sep 2005
  • Eπιτέλους!!!!
    Ακούστηκε στο kithara.gr και κάτι τέτοιο.
    Χαίρομαι και μόνο για την πρωτοβουλία σου Ommadawn.

    Ένα σχόλιο μόνο σχετικά με την κιθάρα που γράφτηκε σαν "δεύτερη φωνή" όπως λες. Πιστεύω πως εάν υπήρχε λίγο ευαισθησία παραπάνω στις δυναμικές, στην έκφραση, στα piano και forte που λέμε, τότε και η πρώτη, η "σολιστική" κιθάρα θα είχε παραπάνω δυνατότητα να δείξει το πόσο γλυκιά και όμορφη είναι....

    Με πολύ σεβασμό στο όργανο που λέγεται κλασική κιθάρα
  • #4 από Aleister στις 22 Sep 2005
  • Μινιμαλιστικό μα τόσο όμορφο, μου θυμίζει το ύφος ενός μεγάλου κιθαρίστα και φίλου μου, του Κώστα.. Μα θαρρώ πως το'χω ξανακούσει. Κώστα αν είσαι εσύ πάρε με ένα τηλέφωνο. Αν πάλι κάνω λάθος τα συγχαρητήριά μου:Ρ
  • #5 από Ommadawn στις 23 Sep 2005
  • Dave thnx. Περισσότερα θα πούμε σήμερα από κοντά στο live σας.. ;)

    Βάγια σε ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις σου. Μετράνε οι κουβέντες σου. Πραγματικά, πέρα από την παικτική μου μετριότητα, είχε σχέση και η άσχημη ποιότητα έγγραφης και ήχου. Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο.

    Νικόλα, πάντα χιουμορίστας..καλως ήλθες στο forum.

    Με σεβασμό,
    Κώστας
  • #6 από Hawk- στις 02 Oct 2005
  • Πολύ ωραία μουσική... μπράβο. Έχεις μεγάλες προοπτικές!  ;) Τα γυρίσματα της σολιστικής ερμηνείας ήταν τόσο γλυκά όσο είναι πράγματι η κλασσική κιθάρα...

    Άλλος ένας πορωμένος κλασσικός  8)
  • #7 από Ommadawn στις 03 Oct 2005
  • Να σαι καλα Hawk. Ευχαριστω πολύ. Viva guitarra classica!!  ;D ;D
  • #8 από vangelis στις 04 Oct 2005
  • panemorfo, einai mia mousikh pou se kanei na xexnas akoma kai ton eauto sou......wraio..taxidiariko...
  • #9 από jacksonas στις 04 Oct 2005
  • Πολύ γλυκιά μελωδία!Θα μπορούσα κάλλιστα να τη χρησιμοποιήσω ως background για να πω γλυκόλογα στο κορίτσι που θα θέλω να ξελογιάσω!Το τι θα λέω δε θα μετράει!Θα έχει ξελογιαστεί από τη γαλήνη που προσέφεραν οι νότες σου!Μπράβο!!!!!Μακάρι να μάθω κι εγώ κάποια στιγμή κλασσική :'(
  • #10 από Maria_Adouaneta στις 01 Dec 2005
  • Πολυ πολυ ιδιαιτερο και ξεχωριστο...σα βραδυνη βολτα με αερακι....
  • #11 από Arg0 στις 09 Dec 2005
  • Tι να πω? Ο Κωστας ξαναχτυπα!

    Μετα το εκπληκτικο σουτ... sorry "While My Guitar Gently Weeps", ηθελα να πω... καταφερε παλι να με κανει να ανατριχιασω...

    Τι να πω?

    Απλα υποκλεινομαι...
  • #12 από Ommadawn στις 09 Dec 2005
  • Με σειρα απαντησης...
    Vaggelis να σαι καλα..Το παμε, ο λογος σου μετραει. Εξακολουθουμε να σε περιμενουμε Αθηνα.

    Jacsonas..Σε ευχαριστώ πολύ. Αρπαζε την έμπνευση απο τα μαλλια μα ... καντης έρωτα  ;) Αν το θες, θα μαθεις..

    Sandunga..Να σαι καλα. Σε ευχαριστω ;D

    Arg0..Με συγκινείς. Με καταϋποχρεώνεις. Στο τέλος θα με βάλεις και σε υποψίες αν με κοροϊδεύεις.  ;D Ευχαριστώ από καρδιάς για τα καλά σου λόγια.

    Ραντεβού στα πεντάγραμμα..
  • #13 από Maria_Adouaneta στις 11 Dec 2005
  • Απάντησα ξέρω αλλά θέλω πάλι...Γιατί το ακούω και το ξανακούω και απο το "μάρεσει" με παει στο με "συνεπαίρνει" και απο κει δεν ξέρω που θα με πάει...ας με πάει όπου θέλει...καιρό ειχαν να γαργαληστούν έτσι τ'αυτιά μου...
Σελίδες: