Σελίδες:
  • #1 από Stel Andre στις 29 Mar 2008
  •  Καλησπερα σε ολους τους συναδελφους-ισες. Θα ηθελα να προτεινω αρχικα να υπαρχει ενα μερος στο σαιτ (συγχωρεστε με αν υπαρχει κ δεν το εχω ηδη δει) το οποιο θα μπορει να παρεχει λινκ σε σαιτ με χρησιμες βιβλιογραφιες περι μουσικης θεωριας, εκμαθησης, μουσικων οργανων, ισως και σημειωσεις πολλων μουσικων και "φιλων" του kithara.gr που θα παρατιθενται προς εκθεση-αναγνωση απο ολους μας. Μιας και αρκετοι κιθαριστες ειναι αρκετα καλοι πρακτικα αλλα υστερουν θεωρητικα ισως κατι τετοιο να βοηθουσε. Συνεχιζοντας στην δικια μου ερωτηση, θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος γνωριζει καποια βιβλιογραφια περι μουσικης θεωριας ειτε ελληνικα γραμμενη ειτε αγγλικα, η οποια να περιεχει υλη απο το 0 μεχρι και επιπεδο αρμονιας. Δεν ειμαι αρχαριος αλλα θα ηθελα ενα καλογραμμενο βιβλιο με μια πληρη πορεια αν μπορω να το πω ετσι.. Εχω ακουσει κατα καιρους διαφορα ονοματα αλλα ποτε δε τα συγκρατω. Αν το βιβλιο συνδυαζε ομορφα την θεωρια μαζι με την ηλεκτρικη κιθαρα θα το προτιμουσα ακομα καλυτερα. Ελπιζω να υπαρξει δραστηριοτητα απο ολους και γιατι οχι, να δημιουργηθει καποιο τετοιο μερος στο σαιτ αυτο. Αυτα για τωρα..
Σελίδες: