Αποστολέας Θέμα: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II  (Αναγνώστηκε 5689 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« στις: 08/04/21, 13:35 »
Καλησπερα παιδια...εχει καποιος αποψη για την συγκεκριμενη κιθαρα(EPIPHONE ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ SLASH AFD LES PAUL SP II)?σε αυτο το ευρως τιμης για τυπου les paul !

Αποσυνδεδεμένος BitCollector

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • 11110101110
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #1 στις: 08/04/21, 15:43 »
Προσωπική γνώμη δεν έχω, πέρα από το ότι για τα γούστα μου είναι πολύ όμορφη!
Έχεις κάποιους λόγους που επιλέγεις τη συγκεκριμένη ή με μόνο κριτήριο την τιμή;
Υπόψη ότι δεν είναι η «τυπική» LP, μιας και διαφέρει στα παρακάτω:

2 ποτενσιόμετρα αντί για 4
διαφορετική θέση διακόπτη επιλογής μαγνήτη
Okume ( τιναφτό;  ;D ) στην κατασκευή, αντί για το κλασικό mahogany
βιδωτό μανίκι, αντί για κολλητό

Έχει ενσωματωμένο κουρδιστήρι, αλλά τη σήμερον ημέρα ένα κουρδιστηράκι κάνει κάτω από 10 ευρώ και σίγουρα δεν είναι λόγος να προτιμήσει κάποιος μια κιθάρα. 
Τα σχόλια του Thomann είναι αρκετά διαφωτιστικά. Φαίνεται να είναι τίμιο όργανο για τα λεφτά του.
Προσωπικά, αν ήμουν στη φάση να αγοράσω την πρώτη μου τύπου LP δε θα την επέλεγα, θα προτιμούσα μια
κοντά στις «προδιαγραφές» της στάνταρ LP, αλλά περί ορέξεως... Αν σου αρέσει, όρμα!

Αποσυνδεδεμένος GVen

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 310
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #2 στις: 08/04/21, 15:46 »
Κοίτα στα μεταχειρισμένα. Σ αυτά τα λεφτά παίρνει πολύ καλύτερο όργανο.
Όπως για παραδειγμα:

https://smart.noiz.gr/details.php?id=482487

Αν και κοντεύω  να γίνω γραφικός, το συγκεκριμένο όργανο βάζει κάτω τις epiphone για πλάκα. Και σε ποιότητα και σε ήχο. Δεν έχει καμία σχέση μ αυτό που ψάχνεις, είναι κλάσεις ανώτερη. Μην κολλάς ότι είναι Μεταχειρισμένη. Δε θα θες να την αλλάξεις μετά.
Έχω την ίδια σε άλλο χρώμα και είμαι κατευχαριστημενος.  Τώρα αν δε σ αρέσει το χρώμα...τι να πω. Χάνεις. Πάντως έχει κι άλλες αγγελίες με πολύ αξιόλογες επιλογές στην τιμή που θες, απλά δεν είναι les Paul στυλ.
It's A Long Way To The Top If You Wanna Rock 'n' Roll

Guitars: LTD esp ec-256 fm dbsb - Vintage LV6SSB Reissued Sunburst
              Harley Benton Acoustic Guitar HBD-120B
Amps: Blackstar HT5r - Orange micro Crush
Pedals: Boss me-80  multieffects pedal

Αποσυνδεδεμένος GVen

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 310
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #3 στις: 08/04/21, 16:10 »
Αν  θες πάντως καινούργια θα σου πρότεινα αυτή
https://www.karatzios.gr/default.aspx?Index=9&Id=12&CategoryId=2278&LangId=1&ItemId=42825

Πολύ πιο κοντά σε χαρακτηριστικά les paul, όμορφη και πολύ τίμια για τα λεφτά της.

Πάντως θα επιμείνω στην παραπάνω  που σου έγραψα.
It's A Long Way To The Top If You Wanna Rock 'n' Roll

Guitars: LTD esp ec-256 fm dbsb - Vintage LV6SSB Reissued Sunburst
              Harley Benton Acoustic Guitar HBD-120B
Amps: Blackstar HT5r - Orange micro Crush
Pedals: Boss me-80  multieffects pedal

Αποσυνδεδεμένος dimitris21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #4 στις: 08/04/21, 18:03 »
Ευχαριστω...παντως δεν ψηνομαι για μεταχειρισμενη..κ αυτη που ανεφερα και γενικα κατι σε αυτα τα λεφτα κοιταω κ οταν λεω les paul το λεω κυριως λογω shape

Αποσυνδεδεμένος dimitris21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #5 στις: 08/04/21, 18:05 »
Απλα σε αυτη τη τιμη αυτες που εχω δει ειναι αυτη η epiphone και η esp ltd ec10

Αποσυνδεδεμένος GVen

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 310
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #6 στις: 08/04/21, 21:44 »
Ευχαριστω...παντως δεν ψηνομαι για μεταχειρισμενη..κ αυτη που ανεφερα και γενικα κατι σε αυτα τα λεφτα κοιταω κ οταν λεω les paul το λεω κυριως λογω shape

Γιατί όχι Μεταχειρισμένη? Ίσα ίσα που πιθανόν θα την πάρεις με θήκη, και μη σου πω ότι θα χει κάνει και σεταρισμα. Δε χάνεις τίποτα να τη δεις. Καινούργια έχει 460. Και είναι πολύ καλύτερη απ Αυτή που κοιτάς.

Όπως και να χει δες τη harley benton. Είναι καινούργια και πιο τίμιο όργανο. Μην κολλάς σε ονόματα.
It's A Long Way To The Top If You Wanna Rock 'n' Roll

Guitars: LTD esp ec-256 fm dbsb - Vintage LV6SSB Reissued Sunburst
              Harley Benton Acoustic Guitar HBD-120B
Amps: Blackstar HT5r - Orange micro Crush
Pedals: Boss me-80  multieffects pedal

Αποσυνδεδεμένος dimitris21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #7 στις: 08/04/21, 22:11 »
Ειναι περιεργο οταν δεν εχεις καποια εμπειρια....στελνεις να ρωτας κ καθε φορα ακους αλλα...πριν λιγο καιρο εγραψα καπου εδω στο φορουμ και ρωτουσα για harley benton κ σχεδον κοντεψαν να με φανε σε εισαγωγικα...την εθαψαν σχεδον...τι να πω....μαλλον παιζει πολυ το γουστο του καθενος

Αποσυνδεδεμένος dimitris21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #8 στις: 08/04/21, 22:15 »
Εκτος οτι γενικα δεν ψηνομαι για μεταχειρισμενες κιθαρες ..οταν βλεπω να μην εχει βαλει καποιος στην αγγελια κανονικη φωτο δικη του με βαζει σε πολλες υποψιες

Αποσυνδεδεμένος GVen

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 310
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #9 στις: 08/04/21, 23:10 »
Εκτος οτι γενικα δεν ψηνομαι για μεταχειρισμενες κιθαρες ..οταν βλεπω να μην εχει βαλει καποιος στην αγγελια κανονικη φωτο δικη του με βαζει σε πολλες υποψιες
Του ζητάς και σου στέλνει  και πας και τη βλέπεις από κοντά. Πάρε κάποιον που έχει εμπειρία και πήγαινε με τη δεις. Αξίζει το όργανο. Ας μιλήσει και κανένας άλλος να δεις τι θα σου πει. Όσο γι αυτό που λες , αν δε σου κάνει κόπο ανέβασε το λινκ με εκείνο το θέμα, γιατί μου κάνει πολύ εντύπωση αυτό που λες.
It's A Long Way To The Top If You Wanna Rock 'n' Roll

Guitars: LTD esp ec-256 fm dbsb - Vintage LV6SSB Reissued Sunburst
              Harley Benton Acoustic Guitar HBD-120B
Amps: Blackstar HT5r - Orange micro Crush
Pedals: Boss me-80  multieffects pedal

Αποσυνδεδεμένος lp_fan_1

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #10 στις: 08/04/21, 23:20 »
εχω βαλει αγγελια αν θες τσεκαρε την δινω την les paul epiphone standard plus top μαζι με ενισχυτη footswitch και θηκη στα 500 ευρω.Εννοείται δεκτός κάθε έλεγχος και απο κοντά.

Αποσυνδεδεμένος bathan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • *** Μπάμπης ***
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #11 στις: 09/04/21, 13:50 »
Παιδιά μην τα μπερδεύουμε, Epiphone με Epiphone έχουν διαφορά σε πολλά
Οι καλές σειρές Epiphone (όχι η standard) καινούργιες κοστίζουν πάνω από 400 ευρώ και βασικά αναφέρομαι στις σειρές Ultra, Plus top, Tribute Plus κλπ
Αυτές οι σειρές έχουν πολύ καλούς μαγνήτες, κλειδιά, ηλεκτρικά κλπ και δεν συγκρίνονται με τις απλές

Εγώ πχ έχω μια Ultra η οποία έχει Gibson μαγνήτες και κλειδιά Grover και είναι καταπληκτική
Too old to Rock 'n' Roll to young to retire

Αποσυνδεδεμένος dimitris21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #12 στις: 09/04/21, 17:15 »
Το σιγουρο ειναι ειναι οτι ο καθενας το βλεπει απο την οπτικη του..το γουστο του και την χρηση που θελει το οργανο...εγω προσωπικα ρωτησα για μια κιθαρα μεχρι 250 ευρω σε σχημα les paul..δεν παιζω καπου επαγγελματικα ...σπιτι και με κανα φιλο που παιζει μπασο πληκτρα κτλ..κ ο λογος που ηθελα σε les paul ειναι πλεον καθαρα λογο γουστου και επειδη εχω ηδη 2 strato..τωρα για οσο πουν αφου εχεις τι θες αλλη αφου δεν σου χρειαζεται θα πω απλα επειδη μ αρεσουν...θα μπορουσα να παιρνω κιθαρες χωρις καν ξερω να την κραταω...ετσι εχω καταληξει σε 3 αυτη την epiphone που αναφερω στο θεμα τη esp ltd ec10  και την harley benton sc450 plus vintage...οι οποιες ειναι σχεδον στιν ιδια τιμη

Αποσυνδεδεμένος lp_fan_1

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #13 στις: 09/04/21, 17:39 »
Παιδιά μην τα μπερδεύουμε, Epiphone με Epiphone έχουν διαφορά σε πολλά
Οι καλές σειρές Epiphone (όχι η standard) καινούργιες κοστίζουν πάνω από 400 ευρώ και βασικά αναφέρομαι στις σειρές Ultra, Plus top, Tribute Plus κλπ
Αυτές οι σειρές έχουν πολύ καλούς μαγνήτες, κλειδιά, ηλεκτρικά κλπ και δεν συγκρίνονται με τις απλές

Εγώ πχ έχω μια Ultra η οποία έχει Gibson μαγνήτες και κλειδιά Grover και είναι καταπληκτική
Plus top ειναι η δικια μου και την ειχα παρει 475 ευρω

Αποσυνδεδεμένος GVen

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 310
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #14 στις: 09/04/21, 18:21 »
Το σιγουρο ειναι ειναι οτι ο καθενας το βλεπει απο την οπτικη του..το γουστο του και την χρηση που θελει το οργανο...εγω προσωπικα ρωτησα για μια κιθαρα μεχρι 250 ευρω σε σχημα les paul..δεν παιζω καπου επαγγελματικα ...σπιτι και με κανα φιλο που παιζει μπασο πληκτρα κτλ..κ ο λογος που ηθελα σε les paul ειναι πλεον καθαρα λογο γουστου και επειδη εχω ηδη 2 strato..τωρα για οσο πουν αφου εχεις τι θες αλλη αφου δεν σου χρειαζεται θα πω απλα επειδη μ αρεσουν...θα μπορουσα να παιρνω κιθαρες χωρις καν ξερω να την κραταω...ετσι εχω καταληξει σε 3 αυτη την epiphone που αναφερω στο θεμα τη esp ltd ec10  και την harley benton sc450 plus vintage...οι οποιες ειναι σχεδον στιν ιδια τιμη

Αν και είμαι λάτρης  των ltd, λόγω καλύτερης ποιότητας, από τις 3 που ανέφερες, η harley benton, κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι η πιο καλή. Μαόνι στο σωμα και το μπράτσο, rosewood ταστιερα κλπ...κολλητο μπράτσο...πολυ πιο κοντά σε les paul. Οι άλλες δύο έχουν βιδωτο. Γενικώς οι harley benton, για τα λεφτά τους,  είναι πολύ τιμιες.  Προσωπικά δε θα έπαιρνα les paul με βιδωτο μπράτσο. Εσύ αποφασίζεις.
It's A Long Way To The Top If You Wanna Rock 'n' Roll

Guitars: LTD esp ec-256 fm dbsb - Vintage LV6SSB Reissued Sunburst
              Harley Benton Acoustic Guitar HBD-120B
Amps: Blackstar HT5r - Orange micro Crush
Pedals: Boss me-80  multieffects pedal

Αποσυνδεδεμένος lp_fan_1

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #15 στις: 10/04/21, 00:45 »
Για τα λεφτά της η harley benton είναι όντως καλή μην περιμένεις όμως κάτι τρελό! Για να είναι μια κιθάρα σε τόσο χαμηλή τιμή σημαίνει ότι σε κάποια πράγματα γίναν μεγάλες "εκπτώσεις". Ένα από τα πρώτα που θυσιάζεται είναι το Quality Control. Οπότε μπορεί να παρατηρήσεις διάφορα ευτράπελα όπως,
-Λάθη στο φινίρισμα
-Κακή συναρμογή διαφόρων κομματιών (πχ κακό κόλλημα στον λαιμό με κενά τα οποία γεμίστηκαν αργότερα με κόλλα)
-Στραβά βιδωμένα πλαίσια μαγνητών
-Στραβά βιδωμένα κλειδιά
-Τάστα που δεν έχουν κουμπώσει σωστά στην ταστιέρα
και άλλα που σου δίνουν την εντύπωση ότι η κιθάρα "έφυγε όπως-όπως" από την γραμμή παραγωγής χωρίς να προσεχθούν πολλά-πολλά.

Αποσυνδεδεμένος GVen

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 310
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #16 στις: 10/04/21, 01:55 »
Για τα λεφτά της η harley benton είναι όντως καλή μην περιμένεις όμως κάτι τρελό! Για να είναι μια κιθάρα σε τόσο χαμηλή τιμή σημαίνει ότι σε κάποια πράγματα γίναν μεγάλες "εκπτώσεις". Ένα από τα πρώτα που θυσιάζεται είναι το Quality Control. Οπότε μπορεί να παρατηρήσεις διάφορα ευτράπελα όπως,
-Λάθη στο φινίρισμα
-Κακή συναρμογή διαφόρων κομματιών (πχ κακό κόλλημα στον λαιμό με κενά τα οποία γεμίστηκαν αργότερα με κόλλα)
-Στραβά βιδωμένα πλαίσια μαγνητών
-Στραβά βιδωμένα κλειδιά
-Τάστα που δεν έχουν κουμπώσει σωστά στην ταστιέρα
και άλλα που σου δίνουν την εντύπωση ότι η κιθάρα "έφυγε όπως-όπως" από την γραμμή παραγωγής χωρίς να προσεχθούν πολλά-πολλά.

Φαντάσου λοιπόν τι θα δει στην epiphone των 160 ευρώ. Τα ίδια και χειρότερα. Και και πληρώνεις και όνομα. Παρ' όλα αυτά όλα αυτά που αναφέρεις δεν είναι και σίγουρο ότι θα τα βρει. Σ αυτά τα χρήματα λίγο πολύ υπάρχουν αυτά. Δεν υπάρχει κιθάρα που να μη χρειάζεται κάποια επισκευή, πχ fret lelveling, ή κάποιο καλυτερο ανταλλακτικό, πχ tuners. Ότι πληρώσεις, παίρνεις. Πήρα epiphone που τα ταστα της δεν έκοβαν στο πλάι,  αλλά ήθελε fret leveling, και πήρα και ltd που έκοβαν κάποια ταστα και ήθελε κι αυτή fret lelveling. Πήρα harley benton των 80 ευρώ, που τα ταστα της ήταν ελαφρώς ενοχλητικά, τα κλειδιά της ήταν της πλάκας,  αλλά το φινίρισμα της ήταν άψογο.  Σε όλες τις κιθάρες θα βρεις ατέλειες. Ακόμα και στις ακριβές gibson.

Το θέμα είναι να πάρεις το καλύτερο στα χρήματα που δίνεις. Για μένα λοιπόν στα 200 ευρώ που θέλει να δώσει ο φίλος,  η HB είναι η καλύτερη επιλογή. Σαφώς και η ποιότητα της δεν θα Ναι ίδια Ούτε με μια GIBSON των 5000 ευρω, ούτε με καμία fender, αλλά ούτε με esp,θα παίζει όμως μια χαρά. Σύγκρινε την HB με τις άλλες 2 που θέλει ο φίλος. Τα ξύλα καμία σχέση, βιδωτα μπράτσα, 1 tone-1 volume...κλπ....στην HB έχεις μαονι, κολλητό μπράτσο,  2 tone-2volume....πολλα κοινά με μια LP .
Για μένα ας τα δώσει στην HB. Στις κριτικές του Thomann, τα μισά να ναι αλήθεια, εγώ θα την έπαιρνα. Εκτός και αν θέλει να δώσει 300-350 οπότε Ναι, ας πάρει τη δική σου, αν και είπε ότι δε θέλει Μεταχειρισμένη.
It's A Long Way To The Top If You Wanna Rock 'n' Roll

Guitars: LTD esp ec-256 fm dbsb - Vintage LV6SSB Reissued Sunburst
              Harley Benton Acoustic Guitar HBD-120B
Amps: Blackstar HT5r - Orange micro Crush
Pedals: Boss me-80  multieffects pedal

Αποσυνδεδεμένος BitCollector

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • 11110101110
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #17 στις: 10/04/21, 10:38 »
Για τα λεφτά της η harley benton είναι όντως καλή μην περιμένεις όμως κάτι τρελό! Για να είναι μια κιθάρα σε τόσο χαμηλή τιμή σημαίνει ότι σε κάποια πράγματα γίναν μεγάλες "εκπτώσεις". Ένα από τα πρώτα που θυσιάζεται είναι το Quality Control. Οπότε μπορεί να παρατηρήσεις διάφορα ευτράπελα όπως,
-Λάθη στο φινίρισμα
-Κακή συναρμογή διαφόρων κομματιών (πχ κακό κόλλημα στον λαιμό με κενά τα οποία γεμίστηκαν αργότερα με κόλλα)
-Στραβά βιδωμένα πλαίσια μαγνητών
-Στραβά βιδωμένα κλειδιά
-Τάστα που δεν έχουν κουμπώσει σωστά στην ταστιέρα
και άλλα που σου δίνουν την εντύπωση ότι η κιθάρα "έφυγε όπως-όπως" από την γραμμή παραγωγής χωρίς να προσεχθούν πολλά-πολλά.
Αυτά ισχύουν πάνω κάτω για κάθε προϊόν στις χαμηλές τιμές.
Εκτός αυτού, από το 2012 έχει περάσει πολύς καιρός...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE AFD LES PAUL SP II
« Απάντηση #18 στις: 11/04/21, 17:16 »
Για καινούργια κιθάρα τύπου Les Paul μέχρι τα 300 Ευρώ, εγώ τουλάχιστον δεν θα κοίταζα τη συγκεκριμένη Epiphone. Δεν έχω δει Epiphone σε αυτή την κατηγορία τιμής που να άξιζε τον κόπο, σε αντίθεση με τα πιο ακριβά μοντέλα που έχουν ήδη αναφερθεί και τα οποία είναι πολύ αξόλογα. Θεωρώ καλύτερη και ασφαλέστερη επιλογή τις Harley Benton, τις οποίες ο Thomann διαθέτει σε διάφορα σχέδια και χρώματα (ή και σετάκι με ενισχυτή, θήκη κλπ).

Όσον αφορά στην αγορά μεταχειρισμένου οργάνου, αν μπορούσα να βρω καμιά Vintage ή Cort σε παρόμοια τιμή, μάλλον θα την προτιμούσα από τις παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/04/21, 23:15 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
5994 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/06, 16:59
από pureanalog
67 Απαντήσεις
20606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/08, 16:17
από thanasis93
7 Απαντήσεις
4018 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/10, 14:06
από Giannis1995
1 Απαντήσεις
1921 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/10, 07:19
από Green St
7 Απαντήσεις
3930 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/04/11, 13:17
από Μητσάκος
15 Απαντήσεις
4883 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/11, 16:02
από Daggo
24 Απαντήσεις
6803 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/12, 12:24
από Arxiereas
12 Απαντήσεις
3961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/12, 23:25
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
13 Απαντήσεις
5765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/12, 23:47
από vaig3
14 Απαντήσεις
7385 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/15, 01:50
από harrisxr650