Σελίδες:
  • #1 από Βραζίλης στις 18 Apr 2006
  • Τώρα που μετακομίσαμε σε νέο δικτυακό σπίτι, μεγαλύτερο, ευάερο, ευήλιο, μπορούμε να σας προσφέρουμε ευκολίες όπως:

    - Συνημμένα αρχεία (στα δημόσια μηνύματα): μέχρι 200ΚB το κάθε ένα, μέχρι 3 ανά μήνυμα (Επιτρεπόμενοι τύποι: txt,jpg,gif,png,pdf,zip. Επιλέξτε Πρόσθετες επιλογές... - Επισύναψη αρχείου στην φόρμα αποστολής μηνύματος)

    - Αποθήκευση του πορτραίτου (avatar) σας στο kithara.gr Μπορείτε να στείλετε εικόνα οποιασδήποτε διάστασης και οποιουδήποτε μεγέθους αρχείου και θα μετατραπεί αυτόματα σε διάσταση 65x65 pixel και μέγεθος λίγα KB. (Επιλέξτε Προφίλ - Ρυθμίσεις δημόσιου προφίλ σας - Θα αποστείλω δικό μου πορτραίτο).
    Σημείωση: Αν έχετε βρει κάπου στο internet κάποια εικόνα σε μεγάλη διάσταση/μέγεθος, είναι προτιμότερο να τη στείλετε με τον παραπάνω τρόπο και όχι να δηλώστε τη διεύθυνση URL. Έτσι, αφού η εικόνα θα σμικρυνθεί αυτόματα στην κατάλληλη διάσταση, θα φορτώνεται πιο γρήγορα κατά την εμφάνιση των σελίδων στο φόρουμ και γλυτώνετε πολύ κόσμο (ιδίως με αργές διαδικτυακές συνδέσεις) από αναμονή και σπατάλη εύρους ζώνης (bandwidth). Δείτε σχετική συζήτηση εδώ.
  • #2 από Βραζίλης στις 03 Jan 2007
  • Το φόρουμ μας, αναβαθμίστηκε σε νέα έκδοση!

    Υπάρχουν νέες λειτουργίες, για τις οποίες θα γράψω μια μικρή βοήθεια πολύ σύντομα.

    Παρακαλούμε αναφέρετε τυχόν προβλήματα...
  • #3 από Ikaros στις 03 Jan 2007
  •   Μπραβο ΒΑσιλη!
  • #4 από FSL στις 03 Jan 2007
  • Να το χαιρόμαστε!
    Εγώ αλλαγή βλέπω σε κάποια εικονίδια και στα πμ κυρίως.

    Στα επιμέρους θέματα ενώ έχω την ένδειξη για νέα μηνύματα αν πατήσω για να τα δω με πάει στο πρώτο post ανοίγματος του θέματος και όχι στα τελευταία που δεν έχω διαβάσει.
  • #5 από amfenster στις 03 Jan 2007
  • Βασίλη δεν ξέρω αν φταίει η αναβάθμιση του forum, αλλά δεν μπορώ να μπω στο προφίλ μου πια για να κάνω αλλαγές... ??? Α, και παρεμπιπτόντως, έχω ρωτήσει πως μπορώ να τοποθετήσω εκεί δική μου εικόνα αλλά απάντηση δεν έχω ακόμα... :'( Και μόλις παρατήρησα πως δεν μπορώ να κάνω και προεπισκόπηση...
  • #6 από actr στις 03 Jan 2007
  • Βασίλη ωραίες οι αλλαγές, αν και λίγες απο αυτές κάνουν πιο εύχρηστο το φόρουμ. Περιττό να σου πώ ότι έχω ξετρελαθεί με τα καινούρια εικονάκια ;D. Για την ώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα (εκτός αυτού που ανέφερε και η FSL). Μένει να δώ και πως θα του φανεί του IE7 στο σπίτι...
  • #7 από Βραζίλης στις 03 Jan 2007
  • Η προεπισκόπηση τώρα πια γίνεται χωρίς ανανέωση όλης της σελίδας.
    Δες πάνω από εκεί που γράφεις, πριν την επικεφαλίδα "Απάντηση", λογικά πρέπει να εμφανίζει την προεπισκόπηση κάθε φορά που πατάς το κουμπί.
  • #8 από FSL στις 03 Jan 2007
  • Μα ποιες ειναι οι αλλαγές και γω δεν τις βλέπω?

    Να πω πως για παράδειγμα και στα θέματα που ανοίχτηκαν σήμερα αρνείται να με πάει στα νέα μηνύματα παρά με στέλνει στο πρώτο.
  • #9 από amfenster στις 03 Jan 2007
  • ΟΚ με την προεπισκόπηση... Μάλλον εκεί ήταν και πριν και δεν την είδα  :-\ ...
  • #10 από FSL στις 03 Jan 2007
  • Επίσης με την αναβάθμιση παρατηρώ ότι κάτω στη σελίδα που φαίνονται τα νέα μηνύματα πια βλέπω και τα νέα μηνύματα στον κάδο που δε φαινόντουσαν πριν.
  • #11 από Θοδωρής στις 03 Jan 2007
  • Βλέπω ευκολίες που κάνουν την δουλειά μας πιο γρήγορη και λιγότερο κουραστική ,ειδικά στην διαχείριση θεμάτων .
  • #12 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 03 Jan 2007
  • Επίσης με την αναβάθμιση παρατηρώ ότι κάτω στη σελίδα που φαίνονται τα νέα μηνύματα πια βλέπω και τα νέα μηνύματα στον κάδο που δε φαινόντουσαν πριν.

    Αυτό θα αλλάξει πολύ σύντομα... ;D
  • #13 από penoktonos στις 03 Jan 2007
  • εγώ έχω μια απορία. όταν κάνω κλίκ στα:
    Εμφάνιση μη αναγνωσμένων μηνυμάτων από την τελευταία επίσκεψη.
    Εμφάνιση νέων απαντήσεων στα μηνύματά σας.

    παρατηρώ ένα εικονίδιο που λέει "ΝΕΟ". γιατί να λέει νέο αφού εννοείται πως όλα τα θέματα κάνοντας κλίκ νέα είναι!  :P 


    (βέβαια είναι ένα φρέσκο Cool Feature οπότε μάλλον καλό είναι...)


  • #14 από George_JimMorrison στις 03 Jan 2007
  • Αααα....γειαυτο πηγα να μπω χθες και δεν με εβαζεε.....
    μπραβο μπραβο..Με γεια μας!
  • #15 από blackie στις 03 Jan 2007
  • Eμενα ρε παιδια γιατι μου λεει προβλημα στη συνδεση οταν παω να κανω "συνδεση" στην αρχικη σελιδα?
    Βαζω τον αριθμο ασφαλειας και λεει οτι υπαρχει προβλημα...
  • #16 από amfenster στις 03 Jan 2007
  • Eμενα ρε παιδια γιατι μου λεει προβλημα στη συνδεση οταν παω να κανω "συνδεση" στην αρχικη σελιδα?
    Βαζω τον αριθμο ασφαλειας και λεει οτι υπαρχει προβλημα...
    Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον blackie έχω...
  • #17 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 03 Jan 2007
  • Eμενα ρε παιδια γιατι μου λεει προβλημα στη συνδεση οταν παω να κανω "συνδεση" στην αρχικη σελιδα?
    Βαζω τον αριθμο ασφαλειας και λεει οτι υπαρχει προβλημα...
    Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον blackie έχω...

    Σήμερα το βράδυ... Λίγη υπομονή...
  • #18 από FSL στις 03 Jan 2007
  • Tο πρόβλημα με τη σύνδεση το χει και άλλος χρήστης.

    Πάντως εγώ εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με τα μη αναγνωσμένα μηνύματα αφού και τώρα με το νέο με στέλνει πάντα στο πρώτο post και όχι σε αυτά που δεν έχω διαβάσει.
    Επίσης δούλευω το Mozilla και πριν την αναβάθμιση με το που έμπαινα ήμουν συνδεδεμένη ενώ τώρα πρέπει να βάζω κάθε φορά τα στοιχεία μου.
  • #19 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 03 Jan 2007
  • Eμενα ρε παιδια γιατι μου λεει προβλημα στη συνδεση οταν παω να κανω "συνδεση" στην αρχικη σελιδα?
    Βαζω τον αριθμο ασφαλειας και λεει οτι υπαρχει προβλημα...
    Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον blackie έχω...

    Πρέπει τώρα να λύθηκε...

    Επίσης με την αναβάθμιση παρατηρώ ότι κάτω στη σελίδα που φαίνονται τα νέα μηνύματα πια βλέπω και τα νέα μηνύματα στον κάδο που δε φαινόντουσαν πριν.

    Και αυτό λύθηκε (προς λύπη των καδολάγνων...) ;D
  • #20 από amfenster στις 03 Jan 2007
  • Ω ναι, "θαυματουργέ" μας Κιθαρωδέ... Λύθηκε  :D  :D  :D
  • #21 από FSL στις 03 Jan 2007
  • Με την εμφάνιση των νέων μηνυμάτων όταν πατάμε "νεο" και ότι κάθε φορά που κλείνουμε το browser μας πετάει ουσιαστικά εκτός σύνδεσης οπότε όταν τον ανοίγουμε ξανά πρέπει να βάλουμε ξανά τα στοιχεία μας έχουμε κανένα νέο?
  • #22 από aris 13888, ο saprikios anathematistis στις 03 Jan 2007
  • Πολυ ωραια η αναβαθμιση!!!


    Δεν (προλαβα να) παρατηρησω καποια τρομερη αλλαγη, αλλα ειδα αλλαγες στα γραφικα, σε εικονιδια και τετοια, που μαρεσουν παρα πολυ!!
  • #23 από Βραζίλης στις 03 Jan 2007
  • Επίσης δούλευω το Mozilla και πριν την αναβάθμιση με το που έμπαινα ήμουν συνδεδεμένη ενώ τώρα πρέπει να βάζω κάθε φορά τα στοιχεία μου.

    Πριν πατήσεις το κουμπί "Σύνδεση" σιγουρέψου οτι έχεις επιλέξει "Χωρίς όριο" ή "Αυτόματη επανασύνδεση".
    Αν το έχεις κάνει ήδη και πάλι δεν δουλεύει, δοκίμασε πριν τη σύνδεση να σβήσεις όλα τα cookies που έχεις από το forum.kithara.gr.
  • #24 από YmiRLinG στις 04 Jan 2007
  • Ρε παιδια εγω σβησμενα ειχα παντα τα cookies αλλα και παλι μου βγαζει προβλημα με firefox ενω με ΙΕ με βαζει κανονικα
  • #25 από Corky στις 04 Jan 2007
  • Παράθεση
    Ρε παιδια εγω σβησμενα ειχα παντα τα cookies αλλα και παλι μου βγαζει προβλημα με firefox ενω με ΙΕ με βαζει κανονικα
    Και μένα το ίδιο μου κάνει.. Επίσης όταν πατάω εισαγωγή παράθεσης δεν κάνει τίποτα.. Αυτά τα προβλήματα έχω προς το παρόν..
Σελίδες: