Σελίδες:
  • #1 από Pontifikas στις 20 Aug 2003
  • Η μεγάλη ώρα πλησιάζει. Στις 8 του Σεπτέμβρη οι Iron Maiden κυκλοφορούν το νέο τους CD με τίτλο "Dance Of Death".
    Πληροφοριακά από το site των Maiden μπορείτε να δείτε το Video Clip του τραγουδιού "Wildest Dreams".
    http://www.ironmaiden.com
    Το τραγουδι είναι παράξενο..Mου θυμίζει την πρόσφατη εποχή των Maiden, ξενίζει λίγο αλλά, ξαφνικά μπουκάρει το σόλο και ξυπνάνε αναμνήσεις από τα παλιά :'(.Είναι πάρα πολύ καλό.Μακάρι να είναι έτσι και τα υπόλοιπα τραγούδια.
  • #2 από FENDERAS στις 20 Aug 2003
  • OLE OLE OLE Iron maiden epiteloys!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mprabo re poontifikas... teleio vc
  • #3 από psomas στις 20 Aug 2003
  • IRON MAIDEN FOR EVER!!!!
    Aπό ότι έχω ακούσει πρέπει να είναι ενα απ' τα πολύ καλά album των MAIDEN.
  • #4 από Baphomet (Πέτρος) στις 21 Aug 2003
  • τα ιδια λεγαμε και για το Brave new world... ειχε βγει πρώτα το wickerman και όλοι έλεγαν καλο τραγουδακι ειναι. Μετά βγήκε ο Harris και ειπε "στον δισκο υπάρχουν πολύ καλυτερα τραγούδια από το wickerman../" και ολοι πορώθηκαν και περίμεναν το νέο 7th son...! αλλά δυστυχώς για μένα και για τους περισσότερους ήταν κάτω των προσδοκιών το αλμπουμ με λίγες μόνο καλές στιγμές. The thin liiiiiiiiiiiiiiiiine between loooove and haaaaaaate...
    ας μην ειμαι απαισιοδοξος όμως...μακαρι να γαμαει το dance of death....μακαρι...
  • #5 από FENDERAS στις 21 Aug 2003
  • KATEBASA OLO TO CD APO TO KAZAA... APO TA PIO KALA CD TOYS... TELEIO
     ;)
  • #6 από Rock στις 24 Aug 2003
  • Elpizw na mhn htan oti kai to St Anger gia toys Metallica...
  • #7 από D@ve Murray στις 08 Sep 2003
  • Σημερα αγορασα το σινγκλακι τους που ειναι ΝτιβιΝτι....παω να δω να σας πω εντυπωσεις...
  • #8 από D@ve Murray στις 08 Sep 2003
  • Loipon ειδα το βιντεο κλιπ....το τραγουδι μου αρεσε πολυ...αλλα το κλιπακι ειναι ολο με καρτουνς,κολλημα μου τους εμεινε απο  to angel... θα μου αρεσε καλυτερα να ηταν με κανονικους μεηντεν.....ο εντυ παρολα αυτα σκιζει...
  • #9 από D@ve Murray στις 09 Sep 2003
  • Phra  το δισκακι...θα ελεγα οτι μου αρεσει....εχει απο ολα..δισολιες...σολακια...καλπασμους...στιχακια σε υφος γνωστο...γενικα θα ελεγα οτι ειναι γνωριμο στο αυτι ενος μυημενου....μπραβο στα παιδια και για την τιμη....15 ευρω...βεβαια μας τα εχουν παρει με 46 τροπους... best,singles..... αλλα και ετσι μπραβο...
  • #10 από Pontifikas στις 09 Sep 2003
  • Μόλις τελείωσα την ακρόαση του Dance Of Death.
    Οι Maiden δεν έβγαλαν δίσκο για να πούν ότι το κάνανε.Βγάλαν Maiden.
    Πολλοί γνώριμοι ήχοι (ιδίως από το μπάσο τους Steve) ενώ φαίνεται ότι η σόλο καριέρα του Bruce Του έμαθε πολλά(Το Montsegur θα μπορούσε να είναι ένα κομμάτι του Chemichal Wedding).
    Ο δίσκος λέει.Φυσικά δεν περίμενα να είναι σαν τα παλιά γιατί τα παλιά έιναι παλιά και περάσαν.Αλλά φαίνεται ότι η εξέλιξη δεν αλλοίωσε τους Iron Maiden σε μεγάλο βαθμό.
    Σολάκια ,δισολάκια, δισολάκια και ο Gers να "παλεύει" στο Background:P
    και το γνώριμο μπασάκι του Steve να ξυπνάει μνήμες.
    Βασικά ξεχώρισα το No More Lies όπου τα σόλα διαδέχονται το ένα το άλλο.
    Έχω να αγοράσω χρόνια.Αλλά τελικά θα το πάρω αυτό.
    15 εβραίοι είπες Dave?Είναι πολύ αξιοπρεπής τιμή με τα δεδομένα της εποχής(μάλλον παλιές τιμές μου θυμίζει 5200 δρχ μόνο :o).
  • #11 από The Guitarist στις 13 Sep 2003
  • Λοιπόν παιδιά νέο CD Maiden υποθέτω πως οι περισσότεροι από σας θα έχουν το έχουν αγοράσει, λοιπόν ακούω γνώμες! Εγώ πιστεύω πως νέο senenth son ή Number of the beast δεν ξαναβγαίνει όμως είναι ένα πολύ όμορφο album με αρκετές καλές στιγμές όπως τα Rainmaker, New Frontier, Wildest Dreams(όχι και πολύ ωραίο refrain), Face in the sand και άλλα πολλά! Στο cd φαίνεται πώς έχουν ωριμάσει και αξιοποιούν τέλεια και τους τρεις κιθαρίστες τους!! Τέλος έχουν γράψει τράγουδια όλοι στο cd ακόμα και ο McBrain καθώς στα προηγούμενα album τους η συγγραφή τραγουδιών ήταν προσωπική δουλεία του Harris!! Tέλος το cd είναι πολύ καλό αντάξιο στις προσδοκίες μου, μετά το μέτριο Brave New World, που όσες περισσότερες το ακούσεις τόσο καλύτερο σου φαίνεται!!! Up the Irons!!! ;)
  • #12 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 06 Oct 2003
  •   κατω του μετριου! Απο το φιαρ οφ δε νταρκ για μενα εχουν πεθανει οι μειντεν! Δεν εχουν να δωσουν τπτ παραπανω οτι ηταν να δωσουν το εδωσαν καιμε το παραπανω! Φτανει ομως!
  • #13 από Pontifikas στις 08 Oct 2003
  •  κατω του μετριου! Απο το φιαρ οφ δε νταρκ για μενα εχουν πεθανει οι μειντεν! Δεν εχουν να δωσουν τπτ παραπανω οτι ηταν να δωσουν το εδωσαν καιμε το παραπανω! Φτανει ομως!
    Διαφωνώ.
    Αν κρίνουμε τους Maiden με βάση το παρελθόν τους τότε ούτε το Fear Of The Dark έλεγε και πολλά πράγματα.
    Το ζήτημα είναι ότι τόσα χρόνια μετά και με τόσες αλλαγές που υπέστησα τουλάχιστο έχουν διατηρήσει κάποιο επίπεδο και γνώριμα ακούσματα σε αντίθεση με άλλα συγκροτήματα.
  • #14 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 09 Oct 2003
  •    μαλλον δεν με καταλαβες! Δεν ειπα οτι δεν ειναι ωραιο το αλμπυμ! Ειπα οτι δεν εχει να δωσει τπτ πια! Γενικα οι μαιντεν δεν εχουν να δωσουν τπτα παραπανω! Τα δωσανε ολα! Φτανει! Δεν ειναι κακο αυτο που λεω και ουτε υποτιμαει τους μειντεν ενα συγκροτημα που εχει "δωσει" πολλα στο μεταλ! Απλα δεν εχει να δωσει αλλα!
  • #15 από psomas στις 12 Oct 2003
  • εγώ αν και είμαι φανατικός των Maiden, απογοητεύτηκα κάπως από το album. Διατηρεί τον χαρακτηριστικό ήχο των Maiden αλλά πιστεύω πως οι Maiden αρχίζουν να επαναλαμβάνονται. (Χωρίς να υποτιμάω την αξία του θρυλικού συγκροτήματος και τα όσα έχει προσφέρει στο metal)
  • #16 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 18 Oct 2003
  •    καλα τα λες φιλε psomas
  • #17 από Σιδηρόπουλος στις 27 Oct 2003
  • simera mou to fere o thios mou apo ta aforologita :-* :-*
    THEIKO
  • #18 από Τσάκι στις 28 Oct 2003
  • metrio apla.anamenomeno re pedia.ta exoume kai ta exoume xanakousei ayta ta pramata
  • #19 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 29 Oct 2003
  •    syμφωνω!


    -Που πας ρε Καραμητρο με αυτον τον ηχο και τις 1000αναμασημενες συνθεσεις εν ετη 2003? -
  • #20 από savarel στις 14 Nov 2003
  • Ti akrivws epanalambanete sto neo album twn maiden?Mipos ta sola tou enos kai pleon leptoy se merika kommatia h mipos ta apaixta fwnhtika tou bruce?
  • #21 από psomas στις 14 Nov 2003
  • επαναλαμβάνονται οι maiden. δυστυχώς ή ευτυχώς δεν δοκιμάζουν κα΄τι καινιύριο. Δεν πειραματίζονται με τη μουσική. Για μένα οι maiden δεν είναι πλέον δημιουργικοί.
  • #22 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 15 Nov 2003
  •     ...και για μενα ο μονος που εξελιχτηκε σαν μουσικος ειναι ο Αντριαν! Γιατι το παλικαρι επαιξε και κατι αλλο! Μεγαλο σχολειο ο Ροϋ Ζ τελικα!
  • #23 από psomas στις 15 Nov 2003
  • και ο bruce.
  • #24 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 24 Nov 2003
  •    επετρεψε μου να διαφωνισω! Ο Μπρους ισα ισα που χειροτερεψε!
  • #25 από psomas στις 24 Nov 2003
  • τουλάχιστον, έβγαλε μερικά solo cd(τα οποία βέβαια δεν έχω ακούσει), έκανε κάτι ρε παιδί μου. Αnyway μπροεί να χεις και δίκιο!
Σελίδες: