Αποστολέας Θέμα: Παναθηναϊκος  (Αναγνώστηκε 135949 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #50 στις: 03/10/08, 17:32 »
Ναι ρε faser πάνω στην πλάκα τα λέμε...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #51 στις: 23/10/08, 00:01 »
Αυτό το παιχνίδι δεν θα το έχανε ούτε ο Αναστασιάδης..

Αυτά τα ολίγα και αύριο περισσότερα.. Μας πίκρανε πάλι ο ΠΑΟ.. Καλή τύχη στον ΟΣΦΠ αύριο..

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #52 στις: 23/10/08, 03:33 »
ΠΟΛΥ ωραίο παιχνίδι όμως...! ε?

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #53 στις: 23/10/08, 03:39 »
το μόνο που μπορω να πω σήμερα είναι
ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΡΕ ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #54 στις: 23/10/08, 10:46 »
    Για να μην είμαστε μόνο γκρινιάρηδες, πρέπει να πούμε ότι ο ΠΑΟ χθες ήταν πολύ καλός. Σχετικά με άλλα παιχνίδια ήξερε τι να κάνει το τόπι,πως να ανπτυχθεί και γύρισε το 0-1 σε 2-1. Απλά μετά το δοκάρι βλέπεις ότι η μπάλα δε σε θέλει ,ταμπουρώνεσαι πίσω,δίνεις χώρο,προσπαθείς να κρατήσεις το σκορ και χτυπάς στην κόντρα.Απλά μαθήματα τακτικής..

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #55 στις: 23/10/08, 11:04 »
Αυτό το παιχνίδι δεν θα το έχανε ούτε ο Αναστασιάδης..

Σ'ακουω...ειμαι ολος αυτια... ;) ;) (διχως ιχνος ειρωνιας...ιδια ομαδα υποστηριζω...)

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #56 στις: 23/10/08, 12:40 »
Οι μεγάλοι παίχτες στα μεγάλα ματς φαίνονται. Μάντζιος 2 γκολ. Καραγκούνης έκανε όλο το παιχνίδι του παναθηναικού. Στον αντίποδα Βυντρα... συμμετείχε και στα 2 γκολ της Βέρντερ, και Σαλπιγγίδης, το μόνο που έκανε σ'όλο τον αγώνα ήταν το σουτ στο δοκάρι(κι έχασε το κοντρολ σε τετ α τετ).

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #57 στις: 23/10/08, 13:02 »
Αυτό το παιχνίδι δεν θα το έχανε ούτε ο Αναστασιάδης..

Σ'ακουω...ειμαι ολος αυτια... ;) ;) (διχως ιχνος ειρωνιας...ιδια ομαδα υποστηριζω...)

Λοιπόν έχουμε και λέμε.. Η ενδεκάδα σε γενικές γραμμές ήταν σχετικά αξιοπρεπής νοουμένου την εκκεντρικότητας του Τεν Κάτε την οποία θα πρέπει ή να συνηθίσουμε ή να μουρμουράμε συνεχώς.. Προσωπικά σε ένα τέτοιο παιχνίδι δεν θα έβαζα τον Βύντρα στη θέση του στόπερ αλλά τον Γκούμα.. Επίσης, όσον αφορά τον Σιμάο επιβεβαιώθηκαν χθες οι υποψίες μου ότι η Διοίκηση δίνει χαρτάκι στον Τεν Κάτε για τον συγκεκριμένο παίχτη διότι προφανώς πιστεύουν ότι ο παίχτης με κανάδυο καλές εμφανίσεις στην Ευρώπη (όπου υπάρχουν άπειροι scouters) θα πωληθεί πανάκριβα βγάζοντας απίστευτο κέρδος καθότι ο Σιμάο αποκτήθηκε πάμφθηνα..

Πάμε στον αγώνα.. Ο ΠΑΟ ξεκινά αρκετά καλά και πιέζει.. Σε μερικές στιγμές (όχι πολλές είναι η αλήθεια) πιέζει κατά κύματα.. Το παιχνίδι χαλάει λόγω ενός goal ενάντια στο ρυθμό του αγώνα.. Μέχρις εκεί όλα καλά ώστε έρχεται ο τραυματισμός του Σπυρόπουλου.. Στο ημίχρονο ο προπονητής αποφασίζει να βάλει τον Ίβανσιτς ενώ το σκορ είναι 1-1.. Δεκτό λόγω του γεγονότος ότι η ισοπαλία δεν σου πολυκάνει αν στοχεύεις για τη πρόκριση στη επόμενη φάση και όχι απλά το UEFA.. Η αμυντική ισορροπία γίνεται σμπαράλια λόγω του γεγονότος ότι ο Ίβανσιτς έχει τόση σχέση με ένα αριστερό μπακ όσο έχει η Harley Benton με την ποιότητα.. Το γεγονός ότι παίζεις στην ουσία με τρεις αμυντικούς στο κέντρο οι οποίοι θα πρέπει να έχουν το νου τους και στα άκρα υποβόσκει κινδύνους.. Anyway, ρισκάρεις.. Έρχεται το 2-1 στο 68'.. Ε, εκείνη την ώρα δεν κάνεις αλλαγή Καραγκούνη-Κλέιτον, αλλά φτιάχνεις την άμυνα σου.. Εκεί βάζεις Γκούμα για center back και περνάς Βύντρα ή Νίλσον αριστερά για να κλείσει το κενό.. Τα λεπτά παιρνούν και κρατάς τους 3 βαθμούς σφιχτά.. Στο 82' δεν βάζεις τον Ρουκάβινα διότι αφενώς δεν περιμένεις τίποτα από επιθετικό παίχτη που μπαίνει στο 80+ (μέχρι να ζεσταθεί το παιχνίδι έχει λήξει) και αφετέρου σε εκείνο το χρονικό σημείο δεν χρειαζόσουν επιθετικό.. Βάζεις τον ξεκούραστο Μάτος (τον οποίο επουδενί δεν έπρεπε να τον έχει στον πάγκο αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία) να σου κρατήσει την μπάλα στο κέντρο αφού κερδίζεις και θέλεις λίγη ηρεμία στο παιχνίδι σου.. Στην επόμενη φάση δέχεσαι ένα κρύο goal and the rest is history..

Και ρωτάω εγώ τώρα.. Είναι αυτό coachάρισμα γνώστη προπονητή όπως θέλουν να μας τον παρουσιάζουν ή ενός ανθρώπου που δείχνει να μαθαίνει στου Κασίδη το κεφάλι; Δεν είναι περιπτώσεις όπου κάποιος ρισκάρει και δεν του βγαίνει.. Εκεί δεν κατηγορεί κανείς κανέναν.. Αλλά το χθεσινό παιχνίδι, του κύλισε πολύ όμορφα.. Εκεί που πας να ρισκάρεις, βάζεις το goal και πλέον δεν χρειάζεται να το κάνεις.. Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις τότε είναι να ηρεμήσεις το παιχνίδι σου.. Πόσο πιο απλό θα πρέπει να του το κάνουν ένα παιχνίδι μπας και το κερδίσει;

Και κάτι τελευταίο.. Όλο λέμε για άμυνα τρύπια, για άμπαλους stoppers, κ.λπ.. Εγώ αυτό που είδα χθες είναι ότι η ομάδα πιέζει μετά τα 3/4 του γηπέδου.. Η εικόνα που βλέπει κάποιος είναι 6-7 παίχτες μέσα στη μεγάλη περιοχή όπου περιμένεις ότι με τόσο πλήθος παιχτών δεν θα περνάει ούτε κουνούπι.. Ε, λοιπόν περνάνε όλα!! Φταίνε τα stoppers για αυτό; Μήπως φταίει και ότι όλη η αμυντική λειτουργία της ομάδας είναι χάλια; Ποιος όμως την διδάσκει την αμυντική λειτουργία; Παρέλαση θα δει ο Τεν Κάτε.. Δεν ξέρω αν θα δει τον Αη Βασίλη όμως..
« Τελευταία τροποποίηση: 23/10/08, 13:05 από faser »

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #58 στις: 23/10/08, 13:47 »
Λεπον,
Για μενα η αλλαγη του Ιβ ηταν σωστη...Βοηθησε πολυ στην αναπτυξη της ομαδας.Συμφωνοι δ ειναι καλος αμυντικα,αλλα αν προσεξεις στο χτεσινο ματς(αλλα και γενικα) η Βερντερ δ παιζει με αναπτυξη απο τα ακρα...(δεξια ηταν ο φρινγκς που περισσοτερο κεντρικος ηταν ενω δεξι μπακ ηταν ενα ψηλο παλικαρι που οταν εβλεπε τη σεντρα ετρεχε πισω λες και ειδε φαντασμα).Για την αλλαγη του κλευτον και παλι πιστευω πως ηταν σωστη...εβγαλε ενα παικτη που κραταει μπαλα και εβαλε εναν ιδιο,με καλυτερη καθετη πασα.Η ενσταση θα μπορουσε να ειναι η αλλαγη του Ρουκαβινα...εκει ναι θα μπορουσε να βαλει το Ματτος(και σε καμια περιπτωση τον Γιανναρο που για να στριψει θελει αδεια απο το υπουργειο μεταφορων).Ωστοσο για να μην μιλαμε με τα "αν",σε περιπτωση που στο 88 ο Ρουκα ειχε βρει τη μπαλα,ολοι θα ελεγαν για την σουπερ-αλλαγη(α ναι,και η πασα βγηκε απο καθετη της αλλης αλλαγης,του Κλευτον)
Οσο για τη αμυνα...Θελει 2 σεντερ μπακ,τι να λεμε τωρα...καλος και φιλοτιμος ο λουκας...αλλα το αβαβα το εχει στο αιμα του...(θυμησου πως πουλαει τη μπαλα στο 2-2)και ο Βασκος μετριος ειναι...Χρειαζονται μπακ που να αποδιδουν σε καταστασεις πιεσης(κατι βυντρα αβρααμ και τα ρεστα ειναι για παγκο-εξεδρα-Πανθρακικο).Το οτι ειναι 6-7 παικτες στη περιοχη και ο Αλμειδα πηδαει μονος του δειχνει οτι τα σεντερ μπακ(βυντρα στη προκειμενη) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ!!!!
Συμφωνω μαζι σου.Ο Ματτος δε νοειται να λειπει απο την ενδεκαδα...
Και κακα τα ψεμματα ο ΠΑΟ ηταν και ατυχος χτες...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #59 στις: 23/10/08, 16:21 »
Blackie, γενικά συμφωνώ αλλά με μερικές παρατηρήσεις:

1) Το δεύτερο goal των Γερμανών προήλθε από άνετη σέντρα εξ' αριστερών.. Επομένως σε επίπεδο CL πρέπει να προσέχεις εκτός από το κέντρο της άμυνας σου και τα άκρα αυτής ανεξαρτήτως ποιας ομάδας αντιμετωπίζεις γιατί καφενεία (όπως θέλουν πολλοί να πιστεύουν) δεν υπάρχουν στο CL..

2) Αλλιώς κρατάει τη μπάλα ο Κλέυτον και αλλιώς ο Μάτος.. Ο δεύτερος έχει πολύ περισσότερο το νου του στην άμυνα και δεν θα κάνει την 50%-50% μπαλιά.. Με 10 λεπτά να σου απομένουν και με το 2-1 στο ταμπλό δεν θέλεις κάθετες μπαλιές αλλά οριζόντιες διότι σε τέτοια παιχνίδια μετράει και η σκοπιμότητα..

3) Ο Γκούμας μπορεί να είναι αργοκίνητος αλλά είναι πολύπειρος.. Και εν πάσει περιπτώσει είναι ότι καλύτερο διαθέτεις σε στόπερ.. Μας έφτασαν σε σημείο να αναπολούμε τον Μόρις..

4) Μέχρι το 80' ήσουν όντως άτυχος.. Μετά το 80' όμως έδωσες δικαιώματα να σου κάνουν 2 καλές φάσεις και 1 goal..
« Τελευταία τροποποίηση: 23/10/08, 16:23 από faser »

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #60 στις: 23/10/08, 17:46 »
Ο faser έχει απόλυτο δίκιο.Ο Τεν Κάτε έκανε όπως οι αγελάδες, δηλ. έδωσε κλωτσιά και έχυσε το γάλα απ΄ την καρδάρα. Όταν γυρνάς το παιχνίδι, έστω και με γκολ που ήταν χέρι και παίζεις με ομάδα που σκοράρει κατά ριπάς, βάζεις Μάτος, βγάζεις Σάλπι (απαράδεκτο κοντρόλ στη μικρή περιοχή),αφήνεις το Μάντζιο να πάει βόλτα την άμυνα (παιδική χαρά) και πετάς και λίγο το τόπι στην εξέδρα. Κανείς δε θα σε κατηγορήσει, αφού όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος.

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #61 στις: 23/10/08, 20:01 »
Αγαπητε faser συμφωνουμε...απλως καποιες επισημανσεις...

1)Πολυ σωστα...αλλα το οτι εγινε μια σεντρα απο αριστερα δε σημαινει κακη αμυντικη λειτουργια γενικα...θυμησου ποσες σεντρες εκανε ο Νιλσσον οντας ελευθερος...(στο δευτερο κομματι συμφωνω)

2)Θα προτιμουσα και τους 2(ειδικα τον καραγκουνη να μπει σ'εκεινο το σημειο του αγωνα και οχι να ξεκινησει)

3)Διαφωνω...Το γκολ που δεχτηκαμε δεν ηταν απορροια απειριας...αλλα ανικανοτητας μαρκαρισματος...(γνωμη μου,δε μαρκαρει το παικτη του...απλα...ο Βασκος ηταν στον Ροζενμπεργκ και ο Βυντρα επρεπε να ειναι στον Πορτογαλο)

4)Συμφωνω

Αποσυνδεδεμένος Kundera

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #62 στις: 24/10/08, 09:56 »

καφενεία (όπως θέλουν πολλοί να πιστεύουν) δεν υπάρχουν στο CL..


Οι ελληνικές ομάδες σε ποια κατηγορία χώρων εστίασης και αναψυχής κατατάσσονται?  ;D

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #63 στις: 24/10/08, 14:07 »
Βασικά είναι πολύ εύκολο να το παίζουμε όλοι προπονητές από τον καναπέ μας και να κρίνουμε τους κανονικούς προπονητές... Και ειδικά μετά από ένα κακό αποτέλεσμα να λέμε έπρεπε να κάνει αυτό και δεν έπρεπε να κάνει εκείνο...
Εγώ για να πω την αλήθεια μου, κατέκρινα σε έντονο ύφος την απόφαση του τεν κατε να ξεκινήσει τον ματζιο... Η αλλαγή στην οποία διαφωνώ είναι η τρίτη γιατί εκεί χρειαζόταν κάποιος αμυντικός (γκούμας) ή αμυντικογενής (ματος) παικτης για να βοηθήσει τα υπόλοιπα παλικάρια στην άμυνα...
Αυτό που θα φωνάξω πάλι είναι ο παραγκονισμος του νίνη....
Για μένα αυτό που έκρινε το ματς ήταν η αποχώρηση του καραγκούνη ο οποίος έπαιξε σαν πραγματικός ηγέτης....
( ναι και εγώ τον προπονητη κάνω, αλλά έλληνες είμαστε, μας αρέσει  ;D :P ;D )
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #64 στις: 24/10/08, 15:29 »
Βασικά είναι πολύ εύκολο να το παίζουμε όλοι προπονητές από τον καναπέ μας και να κρίνουμε τους κανονικούς προπονητές... Και ειδικά μετά από ένα κακό αποτέλεσμα να λέμε έπρεπε να κάνει αυτό και δεν έπρεπε να κάνει εκείνο...
Εγώ για να πω την αλήθεια μου, κατέκρινα σε έντονο ύφος την απόφαση του τεν κατε να ξεκινήσει τον ματζιο... Η αλλαγή στην οποία διαφωνώ είναι η τρίτη γιατί εκεί χρειαζόταν κάποιος αμυντικός (γκούμας) ή αμυντικογενής (ματος) παικτης για να βοηθήσει τα υπόλοιπα παλικάρια στην άμυνα...
Αυτό που θα φωνάξω πάλι είναι ο παραγκονισμος του νίνη....
Για μένα αυτό που έκρινε το ματς ήταν η αποχώρηση του καραγκούνη ο οποίος έπαιξε σαν πραγματικός ηγέτης....
( ναι και εγώ τον προπονητη κάνω, αλλά έλληνες είμαστε, μας αρέσει  ;D :P ;D )

Φίλε Sakman, έχει διαφορά το να το παίζεις προπονητής του καναπέ, όταν κατακρίνεις ένα προπονητή μετά από ένα παιχνίδι όπου δεν του βγήκε ένα ρίσκο.. Στη προκειμένη περίπτωση όμως του ήρθαν όλα βολικά για να κλειδώσει το match στο 80' και απλά φάνηκε μικρότερος των περιστάσεων..

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #65 στις: 04/11/08, 16:02 »
Λοιπόν δεν ξέρω γιατί αλλά για σήμερα είμαι πολύ αισιόδοξος!!!
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η απόδοση που δίνει ο οπάπ στο διπλό του παο... 7  :o :o :o
Τι να πω, αν όχι δώρο, τουλάχιστον μεγάλη στοιχηματική ευκαιρία... Εγώ πάντως θα το τιμήσω...
Αντε καλή μας τυχη...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #66 στις: 04/11/08, 16:32 »
7άρι ο Παναθηναικός? wow... μάλλον θα το επιχειρήσω κι εγώ...

Αποσυνδεδεμένος Jacksonized

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #67 στις: 04/11/08, 17:26 »
Πρεπει να παιξουμε καλη αμυνα για να μη φαμε πολλα γκολ(κατι ειπα και εγω με αυτην την τρυπα του οζωντος στην αμυνα  :P) κατα τα αλλα κεντρο εχει καλο ο Παναθηνα'ι'κος  μπορει να δημιουργισει καλες ευκαιριες το θεμα ειναι ποσο καλα θα τις αξιοποιησουν οι επιθετικοι.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #68 στις: 04/11/08, 23:57 »
ΠΑΟ που θύμισε άλλη δεκαετία... :D 8)


Αναθεωρώ για τον Τεν Κάτε: -1η φορά βλέπω τον Παναθηναϊκό να αναπτύσσεται τόσο καλά (ειδικά με αυτές τις κάθετες πάσες) και το βασικότερο
                                       -1η φορά που ελληνική ομάδα σκοράρει εκτός έδρας και αντί να οπισθοχωρήσει, πρεσάρει περισσότερο!!

Υ.Γ. Καργκούνης και Τζιόλης (ναι, Τζιόλης :o) έκαναν τα παιχνίδια της ζωής τους...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #69 στις: 05/11/08, 01:06 »
Συγχαρητήρια στον παναθηναικό. Επαιξε πολυ καλη μπαλα, και διέσυρε τη Βέρντερ, επαναλαμβάνοντας τον περσινό θρίαμβο του Ολυμπιακού. Τώρα είναι το ντέρμπι τη Κυριακή, είδωμεν...

ΥΓ Ο πουρουπουπού σίγουρα είναι γάβρος?

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #70 στις: 05/11/08, 01:22 »
εγω παλι θα πω το αρνητικο μου.... δε μου αρεσε ο Σιλβα και ο Γκαλινοβιτς.... καλα ο δευτερος καπως το εσωσε προς το τελος... αλλα μου θυμισε πολυ την ασταθεια του νικοπολιδη....

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #71 στις: 05/11/08, 01:30 »
Μάλιστα!! Πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα!! Ήταν μια επαγγελματική νίκη η οποία ήρθε από μια ομάδα με πολύ άσχημα αποτελέσματα τον τελευταίο καιρό, με τις διχογνωμίες των οπαδών του για το αν θα πρέπει να φύγει ο Τεν Κάτε να δίνουν και να παίρνουν και εν τέλει από μια ομάδα με τη χειρότερη άμυνα της δεκαετίας της και το ηθικό στα τάρταρα..

Ήταν όμως και τυχερή νίκη.. Μετά από το πρώτο 10λεπτο όπου ο ΠΑΟ πίεσε,  η ομάδα έκατσε επικίνδυνα.. Εξάλλου, το δοκάρι του Καραγκούνη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του, έδειξε ότι για ακόμα μια βραδυά, η τύχη δεν θα ήταν με το μέρος του..

Όμως κάτι τέτοιο δεν συνέβη.. Κόντρα στη ροή του αγώνα και ενώ ο ΠΑΟ αμυνόταν με 11 παίχτες πίσω από τη μπάλα (men behind ball για τους λάτρεις του FM), ο Μάντζιος έβαλε ένα πανέμορφο goal με φοβερή προσποίηση.. Το δεύτερο τερμα προήλθε από εκτέλεση πλαγίου και όχι από αυτοματισμούς ή καλή ανάπτυξη και μετουσιώθηκε σε ένα υπέροχο σουτ του αρχηγού (ίσως το καλύτερο goal στο φετινό CL μέχρι στιγμής).. Από εκείνο το σημείο και μετά, η Βέρντερ άνοιξε σαν τριαντάφυλλο και το τρίτο goal, ήρθε για να επιστεγάσει μια μεγάλη εμφάνιση ενός παίχτη του οποίου ποτέ δεν έχασα την πίστη μου για το ταλέντο του.. Η αποτελεσματικότητα του ΠΑΟ μου θύμησε τα περσινά παιχνίδια του Ολυμπιακού στο CL όπου σχεδόν 1 στις 2 ευκαιρίες κατέληγε goal.. Συνολικά όμως ο ΠΑΟ ήταν τυχερός;

Φυσικά όχι.. Απλά του το χρώσταγε.. Του το χρώσταγε από το παιχνίδι με την Ίντερ όπου το σουτ του Μουν κατέληξε στο δοκάρι του ανήμπορου να αντιδράσει ιταλού τερματοφύλακα, φάση που ίσως έκρινε το παιχνίδι δεδομένης της καλής εμφάνισης εκείνης της ημέρας.. Του το χρώσταγε από το παιχνίδι με την Ανόρθωση όπου με το καλημέρα της έδωσε 1 goal δώρο από το απίστευτο αυτογκόλ του Σαριέγκι.. Του το χρώσταγε από το παιχνίδι με τη Βέρντερ στο ΟΑΚΑ όπου μετά από ένα αντικανονικό goal κατάφερε και βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και γύρισε το παιχνίδι, αλλά προδώθηκε από μια στιγμιαία αδράνεια και ένα κρύο goal..  Κάπου η τύχη θα του χαμογελούσε και όχι άδικα..

Τα συγχαρητήρια μου στους παίχτες γιατί έδειξαν ότι η Ευρώπη τους ξυπνάει λίγο από τη χειμερία νάρκη που βρίσκονται.. Για τον Τεν Κάτε δεν μπορώ να πω τίποτα.. Το παιχνίδι του έκατσε μια χαρά και δεν χρειάστηκε να δείξει τις προπονητικές του επινοήσεις που τόσο έχουν στοιχήσει στον ΠΑΟ φέτος.. Δεν πιστεύω ότι είναι καλός προπονητής, αλλά δεν είναι δίκαιο να τον κρίνουμε και μόνο από έργο 3 μηνών σε μια ομάδα.. Εν τούτοις, ο ΠΑΟ για ακόμα ένα παιχνίδι έδειξε χτυπητές αδυναμίες στην άμυνα.. Τα τσαφ του Βύντρα, οι χαμένες κεφαλιές και τα 2-3 τάκλιν ανά αγώνα είναι σημάδια ότι η ομάδα δεν έχει δουλέψει ΚΑΘΟΛΟΥ σε τακτικές αμυντικής λειτουργίας.. Στην Ευρώπη για να πας μπροστά χρειάζεσαι άμυνα.. Κυρίως για τις μικρές ομάδες.. Ο καιρός δεν χάθηκε και αν θελήσουν όλοι να δουλέψουν, ο στόπερ που θα έρθει τα Χριστούγεννα θα βοηθήσει την ομάδα.. Αν όχι, ούτε ο Νέστα δεν μπορεί να κόβει όλους τους επιθετικούς όταν οι άλλοι παίχτες μαρκάρουν με τα μάτια..
« Τελευταία τροποποίηση: 05/11/08, 01:31 από faser »

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #72 στις: 05/11/08, 13:56 »
Λοιπόν πάμε στο αγαπημένο μας παιχνίδι τώρα το "γίνε προπονητής"...
Καλό στήσιμο από τον τεν κατε... Έβαλε 3 παίκτες στο κέντρο για να έχει τον έλεγχο και η ομάδα δεν έβγαινε μπροστά ασυλλόγιστα!
Οι παίκτες έπαιξαν με πάθος και μετα το πρώτο γκολ έδειξαν αυτοσυγκράτηση και δεν είχαμε τα παρατράγουδα άλλων αγώνων...
Μοναδικό λάθος του τεν κατε είναι που δεν αντικατέστησε τον "σταρ" της ομάδας μας gilberto silva. Ελεγα να περιμένω λίγο πριν τον κρίνω αλλά δυστηχώς πλέον μπορώ να πω ότι ήρθε για να βγάλει ένα καλό "χαρτζιλίκι" πριν τη σύνταξη...
Εκπληκτικός ο simao που τον βλέπω σε καμια πενταετία βασικό σε πολύ μεγάλη ομάδα...
Ο λουκας ήταν ο γνωστός λουκας... και οι υπόλοιποι έκαναν καλά τη δουλεια τους...
Φοβερό το γκολ του καραγκούνη που απλά του βγήκε το σουτ...
Όσο για τον τεν κατε δεν είναι έτοιμος προπονητής, πειραματίζεται αρκετά, αλλά πιστεύω ότι έχει τα φοντα για να γίνεις πάρα πολύ καλός... Δεν φοβάται να ρισκάρει και δεν κολλάει με συγκεκριμένους παίκτες...
Όλα αυτά και με την βοήθεια της τύχης έφεραν το χθεσινό αποτέλεσμα...
Όσο για την συνέχεια... δύσκολα, αλλά τίποτα δεν είναι αδύνατο...


Υ.Γ. ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ - ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

καταλαβαίνω ότι υπάρχουν κανόνες, αλλά πέρα από τις αντιρρήσεις μου για το αν το συγκεκριμένο μύνημά μου προσέβαλε κάποιον, έπρεπε τουλάχιστον να λάβω ένα π.μ. που να μου εξηγεί ότι σβήστηκε το μυνημα μου για αυτόν και αυτόν το λόγο... Δεν είναι ωραίο να σβηνοντε μυνήματα έτσι...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #73 στις: 05/11/08, 14:09 »
Ουτε ομως ειναι ωραιο να βλεπουμε εκφρασεις που υποβιβαζουν μια συζητηση,ετσι; Ακομα κι εαν δεν προσβαλουν κανεναν κατα την αποψη μας, προσβαλουν συνολικα την ποιοτητα του forum  ;) Κι αλλοι χαρηκαν που νικησε ο ΠΑΟ, αλλα δεν εκαναν ετσι!

Συγχαρητηρια παρεπιπτοντως!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #74 στις: 05/11/08, 14:16 »
Συγχαρητηρια στον παναθηναικο.......παιξατε πολυ καλα δεν λεω.....αλλα θα ελεγα να παιξετε το ιδιο καλα την κυριακη αν θελετε να νικησετε......

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22362 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
0 Απαντήσεις
2979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia