Αποστολέας Θέμα: Συνδεση Υπολογιστη-Τηλεορασης με RCA καλωδιο !!!  (Αναγνώστηκε 10168 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Λοιπον Καλη χρονια κ υγεια σε  ολους.

Ξεκινησα το εν λογο εγχειρημα (να συνδεσω τον υπολογιστη στην τηλεοραση), κ εχω κολλησει στις ρυθμισεις της καρτας γραφηκων (NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS).

Η συνδεση video γινεται απο την καρτα γραφηκων με εναν ανταπτορα απο +S Video σε -RCA, εννωνεται σε καλωδιο +RCA\+RCA και καταληγει στην -RCA θυρα της τηλεορασης (κιτρινο).

Ο ηχος εννωνεται με αλλο καλωδιο αλλα προς στιγμην δεν μας ενδιαφερει, πρωτα να δουμε το video.

Διαβασα στο internet διαφορα αρθρα. Ολα λενε οτι πας στις ρυθμισεις οθονης/καρτας γραφηκων κ επιλεγεις κ 2η οθονη. Κ ενω το εδειχναν κ με εικονες, εμενα οταν παω στις ρυθμισεις δεν μου βγαζει τις αναλογες επιλογες  κ ας το εδειχναν σε περιπτωσεις windows XP που φοραω κ εγω (Windows Xp Profesional με Service Pack 3).

Can you help me please ,  δεν νομιζω να ειναι κ τοσο δυσκολο  ???

θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος vegos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα μεγαλώσω, θα γίνω κιθαρίστας...
    • Skype - amagla
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • MoschatoWeather
Αρχικά, βλέπεις την ίδια εικόνα και στο monitor και στην TV;

Αν είσαι με SVIDEO, χαμήλωσε την ανάλυση καθώς δε νομίζω να μπορεί να περάσει πάνω από 1024*768 (μη σου πω και πιο χαμηλά, νομίζω 576i ήταν η μέγιστη του svideo;).

Επίσης, τις ρυθμίσεις κάντες από τον driver/utility της NVidia, κι όχι από το control panel των Windows.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/01/14, 12:58 από vegos »

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Ετσι θα γινει, αλλα αρχικα τωρα δεν βλεπω τπτ.

Αυτο το driver/utility της, τι ειναι? κ που το βρισκω?
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος vegos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα μεγαλώσω, θα γίνω κιθαρίστας...
    • Skype - amagla
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • MoschatoWeather
Γιατί SVIDEO όμως;
Είναι τόσο παλιά η TV;
Γενικά, μιλάμε για τρισάθλιες αναλύσεις και θα σου βγουν τα μάτια...

Το utility της nvidia θα το βρεις εδώ:
http://www.geforce.com/drivers

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
αυτο εχει η τηλεοραση αυτο θα φαω.

λοιπον κατεβασα το προγραμμα για να μου κανει ενημερωση στα drivers μου και οκ.
τωρα δλδ θα πρεπει να δουλεψουν ολα καλα?
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Το γεγονος και μονο πως βγαινεις απο S Video για να δωσεις σημα σε Composite, ειναι ενα χαος, μιας και το S Video εχει καλυτερη ποιοτητα απο το Composite και τελικα "χανεις" σε ποιοτητα με ολο αυτο το εγχειρημα.

Εαν θες να τα εχεις καλα με την τηλεοραση και την καρτα γραφικων, δαπανησε ενα ποσο κι αγορασε ενα converter απο VGA σε Composite. Ξεκινανε απο 10€ ( παθητικα, με ενα καλωδιο απλως, αλλα δεν τα προτεινω ) και καταληγουν σε ενεργητικα, με εξωτερικη τροφοδοσια, σωστο scaling κι encoding απο format σε format.


Τo Composite ειναι μεχρι 480i στην καλυτερη περιπτωση και 576i στο up-scaling που μπορει να κανει ( στη χειροτερη, γιατι ενας Θεος ξερει τι upscaling κανει ).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
"Τo Composite ειναι μεχρι 480i στην καλυτερη περιπτωση και 576i στο up-scaling που μπορει να κανει ( στη χειροτερη, γιατι ενας Θεος ξερει τι upscaling κανει ). "

Αυτο τι σημαινει δεν καταλαβαινω.

Το προβλημα ειναι οτι δεν δειχνει ακομα τπτ στην τηλεοραση, (δεν μιλαμε ακομα για την ποιοτητα).

Λεει αυτο το αρθρο

http://www.in2life.gr/indulgence/technology/article/206671/anaparagogh-tainion-apo-ton-ypologisth-sthn-thleorash.html?apg=2 

κατω κατω για τις ρυθμισεις που πρεπει να κανεις για να εμφανιστει η 2η οθονη, εμενα δεν τις εμφανιζει αυτες

ή
εδειχνε σε ενα αλλο αρθρο οτι οταν πατας δεξι κλικ στην Επιφανια Εργασιας , ιδιοτητες κ μετα πας στις ρυθμισεις, σου δειχνει 2 οθονες

π.χ οπως φαινεται στην εικονα εδω http://www.microsoft.com/library/media/1033/windowsxp/images/using/setup/hwandprograms/67360-drag-monitor-icon.jpg
 
εμενα ομως μου το δειχνει ετσι http://www.lib.uth.gr/LWS/images/sft_mnls/image055.jpg

κατι καπου καπως γινεται
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Για να εμφανιστει η δευτερη οθονη πρεπει η καρτα γραφικων να αναγνωρισει πως...υπαρχει δευτερη οθονη. Συνηθως εαν συνδεσεις ενα VGA. HDMI. DVI περα απο αυτο που ηδη εχεις πανω στην καρτα, αυτοματα η καρτα γραφικων ενεργοποιει τη δευτερη οθονη ως επιλογη ( by default φαινεται απενεργοποιημενη, εκτος εαν τα windows "δουν" τον προορισμο, πχ εναν projector, και κανουν μονα τους την επιλογη ).

Με το S-Video δεν γινεται παντα αυτο, ιδιαιτερα εαν ο δεκτης του S-Video δεν ειναι S-Video, αλλα Composite. Εαν συνεδεες S-Video με S-Video ( δηλαδη εαν και η τηλεοραση σου ειχε εισοδο S-Video ), αυτοματα θα αναγνωριζε η καρτα γραφικων την εξοδο.

Ετσι οπως θες να το κανεις, ΜΟΝΟ εαν "πειστει" η καρτα πως καπου στελνει, θα το ενεργοποιησει. Δεν ξερω ποιος σου ειπε γι' αυτο το καλωδιο, ομως ΔΕΝ ειναι δυνατον το ενα πρωτοκολο να δωσει σημα στο αλλο χωρις καποια μετατροπη.

Η μετατροπη αυτη γινεται ειτε μεσω καποιου ενδιαμεσου μηχανηματος ( αυτο που προτεινω ), ειτε κατευθειαν μεσω ειδικου καλωδιου. Και μεχρι στιγμης μονο μεταξυ VGA-Composite εχω πετυχει μετατροπη με τον τελευταιο τροπo, χωρις καποιο convertor ενδιαμεσα.


Τα 480i και 576i ειναι το scaling και οι γραμμες που μπορει να μεταφερει το πρωτοκολο για συστηματα NTSC και PAL αντιστοιχα. Στην ουσια ( για το PAL, που ειναι και το συστημα της Ευρωπης ), το πρωτοκολο μεταφερει ορατες 480 γραμμες εικονας σε 4:3 συμπιεση εικονας ( και σε 640χ480 αναλυση ) στα 60Hz ( drop frame συνηθως γιατι ενιαι 59,94Hz περιπου ).
 
« Τελευταία τροποποίηση: 11/01/14, 14:48 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Παράθεση
Ετσι οπως θες να το κανεις, ΜΟΝΟ εαν "πειστει" η καρτα πως καπου στελνει, θα το ενεργοποιησει. Δεν ξερω ποιος σου ειπε γι' αυτο το καλωδιο, ομως ΔΕΝ ειναι δυνατον το ενα πρωτοκολο να δωσει σημα στο αλλο χωρις καποια μετατροπη.

Πως γινεται να πιστει η καρτα?  :) ???
Οταν λες προτοκολο τι εννοεις? Ενα προτοκολο ο υπολογιστης κ το αλλο η τηλεοραση? Ή ενα προτοκολο η RCA θυρα κ ενα η SVideo θυρα?

Ρε γ**ωτο το κακο ειναι οτι για το καλωδιο RCA (5m) εδωσα 16.5 euros κ για το adaptorακι 3.5 euros >:(
« Τελευταία τροποποίηση: 11/01/14, 15:33 από @Morpheus@ »
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
H καρτα δεν προκειται να πειστει εαν δεν "δει" πως οντως στελνει το σημα της καπου. Ενα καλωδιο "μπασταρδε" που κανει μετατροπη σηματος με "γυφτικο" τροπο, δεν προκειται ποτε να δωσει "σημα" στην καρτα πως υπαρχει κατι στην ακρη του  :) .

Το RCA composite σημα δεν εχει καμια σχεση με το S Video σημα. Για να μπορεσει να εχει σχεση το ενα με το αλλο πρεπει ενδιαμεσα να υπαρχει ενα μηχανημα/μετατροπεας που θα κανει το σωστο coding και scaling απο το ενα πρωτοκολο στο αλλο.

Να πας πισω ο,τι πηρες και να τον ρωτησεις εαν οντως ηξερε τι σου εδινε ή απλως ηθελε να πουλησει εμπορευμα! Εκτος εαν απλως εσυ του ειπες τι υπαρχει στις 2 ακρες του σηματος και δεν του εξηγησες πως ειναι απο καρτα γραφικων σε τηλεοραση.

Γιατι εαν ειχες ενα DVD player με S video εξοδο κι εβαζες το καλωδιο που ειχες, θα επαιρνε σημα η τηλεοραση, μιας και τα DVD players στελνουν συγχρονως σημα σε ολες τις πιθανες εξοδους που εχουν, ασχετα εαν ειναι συνδεδεμενο κατι πανω.

Αντιθετως, η καρτα γραφικων για να περιορισει την καταναλωση και τη θερμοκρασια, δεν ενεργοποιει ετσι απλα εξοδους. Πρεπει να βρει κατι συμβατο στην αλλη ακρη για να το κανει.

Συγχώνευση μηνυμάτων: 11/01/14, 18:26
Ακομα και DIY καταστασεις, περιγραφουν ενα χαος στο αποτελεσμα ( αφου γενικα το S Video κυκλοφορει σε πολλες εκδοσεις pin, απο 4 εως 7 ) και δεν εγγυονται πως θα πιασει το κολπο ή θα δεις χρωματα ή ακομα...και εικονα  ;D

Προσωπικα σου προτεινω να αξιοποιησεις καποιον DVi -> Composite converter/scaler ή VGA -> Composite converter/scaler.

Αυτα τα μηχανηματα μπορουν να μετατρεψουν το σημα και να κανουν το σωστο scaling στο σημα. Φαντασου πως ειναι κατι σαν DI box.

Γενικα το S Video ΔΕΝ ξερω για ποιο λογο ακομα το αξιοποιοπυν ορισμενοι κατασκευαστες...Εχει πεθανει...
« Τελευταία τροποποίηση: 11/01/14, 18:26 από ((Korgy)) »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
καταλαβα, δικια μου η μαλακια που το κυνηγησα με RCA καλωδιο κ το adaptorακι.
παντως ενα τετοιο που λες εσυ Composite converter/scaler πρεπει να δωσω κανα 20ευρω ακομα


Εγω σκεφτομαι να κανω το αλλο με low badget:

ενα τετοιο να το βαλω πισω απο την τηλεοραση (για να βαζω κ το dvd player)

http://www.gizoo.co.uk/Images/Products/MultiScart/hero.jpg?v=201209

ενα τετοιο για να συνδεσω καλωδιο S-Video    (και λογικα η κιτρινη θυρα θα μεινει κενη)

http://e-damianakis.gr/images/detailed/1/scart-56.jpg

κ ενα καλωδιο S-Video (5m)

Τι λες δεν θα βγει? Η ποιοτητα που ακομα δεν την εχω δει, μονο ακουω οτι δεν θα ειναι τοσο καλη, με ενδιαφερει. Αλλα λεω οτι θα μου κανει

(καλωδιο για τον ηχο εχω ασπρο-κοκκινο που βγαινει σε jack)






Συγχώνευση μηνυμάτων: 11/01/14, 16:33
τι 20ευρω?  εδω μιλαμε για σιγουρο 100ευρω.
δεν γινεται φιλε μου
το ακυρωνω, με τπτ
« Τελευταία τροποποίηση: 11/01/14, 16:33 από freemind »
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Προσεξε, το προβλημα δεν ειναι μονο η ποιοτητα της εικονας ( οταν καταφευγεις σε τετοιες ψευτοκατασκευες/πλαστικουρες και δεν εφοδιαζεσαι με κατι καλο, ξερεις πως στην πορεια το σημα σου υποβιβαζεται απο τα ιδια τα υλικα ), αλλα και ο τροπος που η καρτα γραφικων θελει ( και πρεπει ) να δει την εξοδο.

Εννοειται πως οι λυσεις που σου προτεινα ειναι λυσεις που εφαρμοζουμε σε παραστασεις και συνεδρια, οπου πρεπει να γινονται τετοιες "ταρζανιες" οταν πρεπει να συνδεσουμε παλιου τυπου μηχανηματα, με νεα.

Και παλι, ακομα και των 600€ μηχανηματα ( οπως τα scaler της kramer ) "χωλαινουν" σε μετατροπες τυπου SVideo-Composite-Component-Scart γιατι ειναι τελειως commersial use και η συμπιεση της εικονας ειναι χαλια!


Απλως, πρεπει να αποδεκτεις πως ειτε θα δαπανησεις καποια χρηματα, ειτε απλως η καρτα σου δεν θα συνδεθει ποτε με την τηλεοραση που εχεις. Δοκιμασε ( αν πιανουν τα χερια σου ) και τη λυση του DIY που σου εβαλα ως link, αλλα μην περιμενεις και πολλα.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Όσες φορές έχω προσπαθήσει με S-Video καλώδια, δεν έχει δούλέψει τίποτα ...
Η μοναδική περίπτωση που μου δούλεψε ήταν :
S-Video έξοδος κάρτας -> S-Video Adaptor σε RCA (συνόδευε την ίδια την κάρτα) -> RCA Καλώδιο (κίτρινο) -> Euroscart Adaptor -> TV
(πιστεύω ότι η έξοδος της κάρτας που είχα δεν ήταν ακριβώς S-Video ...  :-\ )

Μόνο τότε η τηλεόραση αναγνωριζόταν ...

/Πέτροc  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 11/01/14, 18:53 από Πέτροc »
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Εγώ πάντως έχω συνδέσει πισί με τηλεόραση με S-Video, με καλώδιο περίπου 10 μέτρα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Οπως ειπα και πιο πανω, εαν η τηλεοραση εχει εξαρχης S-Video εισοδο, τοτε η καρτα γραφικων "βλεπει" πως καπου στελνει το σημα, οποτε ενεργοποιει και την 2η οθονη απο το software.

Στην περιπτωση του Morpheus, λογω "μεσοβεζικης" μετατροπης απο SVideo σε Composite, η καρτα γραφικων δεν μπορουσε να αντιληφθει την εξοδο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Άρα, η καλύτερη λύση είναι φαντάζομαι S-video to Scart adaptor.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Η καλυτερη λυση ειναι DVI/VGA σε scaler/convertor κι απο εκει σε ο,τι πρωτοκολο θελει η τηλεοραση/monitor. Κι ολα αυτα εαν η καρτα γραφικων δεν εχει HDMI out ή το monitor VGA/DVI εισοδο! Με το scaler/convertor μπορεις τουλαχιστον να εισαι σιγουρος πως το σημα ενισχυεται, μετατρεπεται και μεταφερεται σωστα μεσα απο το μηχανημα, με το σωστο up/down scaling.

Τα S-Video, τα Component και τα Composite πρωτοκολα ειναι τα χειροτερα αναλογικα format που εχουν δημιουργηθει και στον 21ο αιωνα ειναι παραλογο κατασκευαστες να τα υποστηριζουν ακομα. Ποσο μαλλον οταν προκειται για νεες καρτες γραφικων, νεα monitors, κλπ.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
OK, με το "καλύτερη" εννοούσα οικονομικότερη-ευκολότερη.

Εγώ πάντως έχω ακόμα αναλογική (CRT) τηλεόραση, και χαμηλές απαιτήσεις ποιότητας, άρα μου αρκεί ένα καλώδιο S-video. Μέχρι να πάρω μια σύγχρονη TV, οπότε μετά θα πρέπει να σκεφτώ τι καλώδιο θα απλώσω... Η κάρτα μου έχει DVI & VGA. Φαντάζομαι η πιο οικονομική λύση είναι DVI-HDMI adaptor και μετά 10 μέτρα καλώδιο HDMI. Αλλά τέλος πάντων, δεν βιάζομαι...

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Η συνδεση επετευχθει ;)

Πως εγινε? Απλα...
Με ενα καλωδιο S-Video σε RCA, κ ενα EuroSCART Adaptor
Το S-Video το συνδεουμε στην καρτα γραφηκων κ το RCA στο EuroSCART Adaptor,
κ το EuroSCART Adaptor στην υποδοχη scart στην τηλεοραση.

Αν εχουμε κ dvd-player, τοτε αγοραζουμε κ ενα scart-spliter κ ειμαστε κομπλε.

Η ποιοτητα που πηρα ειναι ικανοποιητικη για εναν μεσο χρηστη κ για οικιακη χρηση.

Mission Accomplished :up
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
11915 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 19:59
από Littlejohn
1 Απαντήσεις
3944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/09, 04:32
από RORY GALLAGHER
11 Απαντήσεις
9018 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 12:24
από kolasni
7 Απαντήσεις
6161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/10, 18:58
από Wise_One
8 Απαντήσεις
5562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/12, 22:48
από Απόλλων
7 Απαντήσεις
5639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/12, 16:54
από Eddie~Maiden
1 Απαντήσεις
4479 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/13, 14:06
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/13, 14:07
από hot_sauce (φλουτσ)
4 Απαντήσεις
6120 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/16, 21:18
από modfori
23 Απαντήσεις
11053 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/17, 13:05
από panixgr