Αποστολέας Θέμα: ΑΝΝΑ...  (Αναγνώστηκε 10823 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος porky

  • Η κακιά γουρουνίτσα
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 582
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ήθελα να μαι η αφή στην άκρη των δακτύλων σου
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #25 στις: 07/05/06, 17:18 »
αγαπητέ mymood ευχαριστώ για το ενδιαφερον και την προσφορά σου στο να μου λυσεις τις αποριες....
άρα...με τη σειρα εχουμε και λεμε....
με μια επιδεξια κινηση (τσαλιμι) και με πεισμα (γινατι) γι αυτο που αγαπαει να κανει , ο ανθρωπος σα ζωντανο όν (ζωή) χρησιμοποιώντας σα παιγνιδι τις λεξεις και με ενα γυναικειο όνομα (Αννα) καταφερε να με συγκινησει για άλλη μια φορα...

Να σαι καλά Σπηλιο...

Καλύτερα να μη μιλάς αν δε πολυκατέχεις..μα αν ξέρεις,μη κρατας κρυφό τον θησαυρό που έχεις....
καλύτερα να μη μιλάς κακές αν κάνεις σκέψεις..μα αν συλλογάσαι όμορφα ειναι χρυσές οι λέξεις....
να συλλογάσαι όμορφα....

Αποσυνδεδεμένος Spilios

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς...πτωχεύσαμε!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #26 στις: 07/05/06, 19:49 »
Αγαπητέ parlats on the edge
Είναι η ξεκάθαρή μου μέρα ! Επι τέλους το θολό τοπίο, ξαστερώνει και μπορούμε να τα λέμε κυττώντας ο ένας τον άλλον κατάματα ! Αν το ύφος σου ήταν αυτό, απ την αρχή, δεν είχα παρά να σ ευχαριστούσα για τις επισημάνσεις σου στο είδος της γραφής μου (που σε βεβαιώνω πως κάθε άλλο παρά επι τούτου επιτηδευμένο είναι), πράγμα που από καρδιάς κάνω τώρα ! Κι ας μου επιτρέψεις να επαναλάβω ότι σκοπός μου δεν είναι η συλλογή εκθειαστικών κριτικών, παρά η προσφορά και –κυρίως- η επικοινωνία.
Φίλε μου, εκτιμώ την άποψή σου και προσδοκώ την εποικοδομητική σου κριτική !
Νάσαι καλά !
Η ορτανσία μ ένα ιππόκαμπο χορεύει
βαλς στα όνειρά μας, τα λιγότερο τρελά.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #27 στις: 07/05/06, 20:45 »
Αγαπητέ parlats on the edge
Είναι η ξεκάθαρή μου μέρα ! Επι τέλους το θολό τοπίο, ξαστερώνει και μπορούμε να τα λέμε κυττώντας ο ένας τον άλλον κατάματα ! Αν το ύφος σου ήταν αυτό, απ την αρχή, δεν είχα παρά να σ ευχαριστούσα για τις επισημάνσεις σου στο είδος της γραφής μου (που σε βεβαιώνω πως κάθε άλλο παρά επι τούτου επιτηδευμένο είναι), πράγμα που από καρδιάς κάνω τώρα ! Κι ας μου επιτρέψεις να επαναλάβω ότι σκοπός μου δεν είναι η συλλογή εκθειαστικών κριτικών, παρά η προσφορά και –κυρίως- η επικοινωνία.
Φίλε μου, εκτιμώ την άποψή σου και προσδοκώ την εποικοδομητική σου κριτική !
Νάσαι καλά !


Τώρα αυτό τι ήταν; Ζητάς την επικοινωνία και με άλλους εκτός αυτών που τα έχετε βρει και θέλεις να αυξήσεις τον κύκλο των e-φίλων σου; Ωραία, καλά κάνεις, αλλά με ποιόν τρόπο προσπαθείς να το επιτύχεις; Με προκλήσεις;

Κι ένα, επαναλαμβανόμενο παράπονο προς όσους μέμφονται τα δυσνόητά μου, κατακρίνοντάς με για..."επιτήδευση" : Που βρίσκονται, άραγε ; Που είναι η όποια κριτική τους ; Η σιωπή τους καταρρίπτει κάθε επιχείρημά τους και όχι μόνο ! Κρίμα !

Οσο για τα σχόλιά μου...απευθύνονται σ όσους ζωγραφίζονται σ αυτά. Στους σιωπούντες σε καρτέρι !

'Οταν μας προ(σ)καλείς με αυτό τον τρόπο ευχαριστώ πολύ αλλά δε θα πάρω τίποτα. Ούτε θα προσπαθήσω ευγενικά (όπως έκαναν οι αγαπητοί parlats, freemind, pa...) να σου εξηγήσω γιατί δε μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις και - κυρίως αυτό - ο (γεμάτος έπαρση και ειρωνία) τρόπος που απαντάς. Μα καλά, στα εξήντα σου ακόμα νομίζεις ότι ο κόσμος περιστρέφεται γύρω σου; Κάποιοι σε "γουστάρουν" πολύ και σου απαντούν και κάποιοι όχι. Τόσο απλό είναι. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Άλλωστε έχουμε και πραγματική ζωή με σοβαρότερα θέματα να μας απασχολούν ξέρεις. Κατά τα λοιπά.... Χαίρεται κύριε Σπήλιο και (όπως πάντα) οψόμεθα...

ΥΓ. Προς τους "φρουρούς της Αχαίας" (που τους βλέπω να έρχονται καλπάζοντας  ;D ) και για τα επερχόμενα μηνύματά τους, ως προκαταβολική απάντηση να πω και λίγο Αγγελάκα (για να μάθουν τι σημαίνει απλή ποίηση, λιτή με βαθύ όμως νόημα και όχι βαθυστόχαστη ποίηση με απλό όμως και λιτό νόημα) :
"...Σιγά μην κλάψω σιγά μη φοβηθώ   
    σιγά μην κλάψω σιγά μη φοβηθώ   
    ...............................................
    Θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω
    σιγά μην κλάψω σιγά μη φοβηθώ... "
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος porky

  • Η κακιά γουρουνίτσα
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 582
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ήθελα να μαι η αφή στην άκρη των δακτύλων σου
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #28 στις: 07/05/06, 22:07 »
Άλλωστε έχουμε και πραγματική ζωή με σοβαρότερα θέματα να μας απασχολούν ξέρεις.


αυτό θα πρεπε να το σκεφτεις πριν γραψεις οσα εγραψες.....αυτοαναιρεισαι....

κατα τ αλλα....σαν την μουχριτσα και το δακο ενα πραγμα μου φαινεσαι....φυτρωνεις εκει που δε σε σπερνουν και εισαι και ενοχλητικός...

Αστα λα βίστα....

υ.γ τον Κωνσταντινο Κατακουζηνό τι τον εχεις? ξαδερφο μηπως?πρεπει να μοιαζετε πολύ στις συνηθειες....Μυριζεις betadine απο μακριά....
« Τελευταία τροποποίηση: 07/05/06, 22:10 από porky »
Καλύτερα να μη μιλάς αν δε πολυκατέχεις..μα αν ξέρεις,μη κρατας κρυφό τον θησαυρό που έχεις....
καλύτερα να μη μιλάς κακές αν κάνεις σκέψεις..μα αν συλλογάσαι όμορφα ειναι χρυσές οι λέξεις....
να συλλογάσαι όμορφα....

Αποσυνδεδεμένος mymood

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι ειχε μια απλοχεριά να υπερπηδάς το δεν βαριέσαι
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #29 στις: 07/05/06, 22:17 »
αγαπητέ mymood ευχαριστώ για το ενδιαφερον και την προσφορά σου στο να μου λυσεις τις αποριες....


Μα Σοφια μου, ακολουθησα την προτροπη Σου στην υπογραφη Σου  ;)

Αυτην
Καλύτερα να μη μιλάς,αν δε πολυκατέχεις..μα αν ξέρεις,μη κρατας κρυφό τον θησαυρό που έχεις....
"Κύριε, Των Δυνάμεων η Επίκληση, ελλοχεύει στην Εξάντληση." Γιωργος Μέρκας.

Αποσυνδεδεμένος Spilios

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς...πτωχεύσαμε!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #30 στις: 07/05/06, 22:29 »
Κύριε Αντώνη...Καλά σας μεσάνυχτα !
Η ορτανσία μ ένα ιππόκαμπο χορεύει
βαλς στα όνειρά μας, τα λιγότερο τρελά.

Αποσυνδεδεμένος porky

  • Η κακιά γουρουνίτσα
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 582
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ήθελα να μαι η αφή στην άκρη των δακτύλων σου
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #31 στις: 07/05/06, 22:31 »
προς fatses....

πριν σηκωσεις τα χερακια σου να γραψεις σκεψου τι γραφεις....αλλιως θα την πατησεις πολλες φορες ακομη....
δασκαλε που διδασκες...... :P


Θα προτιμούσα να μην υπήρχε τέτοιο θέμα ώστε να μην απαντούσα καθόλου μιας και οι δικτυακές κόντρες μου φαίνονται το λιγότερο «χαζές». ΟΜΩΣ . Είναι τόσο απλά τα πράγματα αν χρησιμοποιούμε την κοινή λογική αλλά με λύπη μου βλέπω αυτό να μη γίνεται τις περισσότερες φορές. ‘Εχω παρατηρήσει ότι υπάρχουν πολλές απαντήσεις που είναι εντελώς άχρηστες για την πορεία του θέματος. Έχω παρατηρήσει να βγαίνει «κακία» σε πολλά μηνύματα. Έχω παρατηρήσει ότι υπάρχουν πολλά θέματα χωρίς ιδιαίτερη σημασία και όμως συγκεντρώνουν πολύ μεγάλο αριθμό απαντήσεων. Έχω παρατηρήσει συμπεριφορές έξω από την καθημερινή λογική και πρακτική με την οποία μάθαμε να ζούμε. Κοιτάξτε πόσο απλή είναι η λύση. Ας συμπεριφερόμαστε εδώ όπως και στην κανονική μας ζωή. Ας υποθέσουμε ότι είμαστε σε μια μεγάλη παρέα 30-40 ατόμων σε ένα φιλικό σπίτι που άλλους γνωρίζουμε καλύτερα , άλλους λιγότερο κι άλλους καθόλου. Και είναι έτσι η ακουστική και ο τρόπος που καθόμαστε που μπορούμε να ακούμε όλα όσα λέγονται. Και ρωτώ :
1) Δεν είναι λογικό να σχηματίζονται πηγαδάκια ανά παρέες και να συνομιλούν; Θα πεταγόσαστε σε κάθε θέμα να πείτε την άποψή σας αν δεν ήταν ουσιώδες αυτό που θα είχατε να πείτε;
2) Αν τύχαινε να υπάρχει πράγματι κάποιος βλάκας που θα το έκανε αυτό θα τσακωνόσαστε μαζί του και θα φεύγατε ή μήπως απλά θα αδιαφορούσατε και θα γελάγατε με την παρέα σας εις βάρος του;
3) Όταν κάποιοι είχαν μια σοβαρή συζήτηση θα μπαίνατε στη μέση με κάποιο φίλο σας για να πείτε «κρυάδες» πιστεύοντας ότι έτσι γίνεστε η ψυχή του πάρτυ ή θα τους αφήνατε στην ησυχία τους;
4) Αν τύχαινε να πείτε την άποψή σας πιστεύετε ότι όλοι θα συμφωνούσαν μαζί σας;
5) Αν τη λέγατε και κάποιος διαφωνούσε θα αρχίζατε την κόντρα με άσχημα «καρφώματα» ή θα συνεχίζατε πολιτισμένα και με επιχειρήματα την κουβέντα;
6) Αν τελικά άναβε η συζήτηση δε θα προτιμούσατε να τη σταματήσετε από το να τσακωθείτε με ένα ξένο άνθρωπο μέσα στο ξένο σπίτι;
7) Όταν με την πάροδο της ώρας σχηματιζόντουσαν μικρές παρέες , αυτούς θα τους ονομάζατε «κλίκες» που χαλάνε τη συγκέντρωση;
8 ) Αν αυτές οι παρέες μιλούσαν για διάφορα θέματα και μερικά είχαν μεγάλο ενδιαφέρον , άλλα ασχολιόντουσαν με πιο απλά και καθημερινά πράγματα και τέλος κάποια άλλα ήταν γελοία και ανούσια εσείς θα κολλάγατε και θα λαμβάνατε μέρος μόνο στης τρίτης κατηγορίας θέματα;
Σταματώ εδώ γιατί το μήνυμά μου έγινε τεράστιο , αντιλαμβάνεστε τι θέλω να πω και πόσο απλά είναι τα πράγματα.



καλα τα λεμε....να τα πραττουμε κι όλας..... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 07/05/06, 22:39 από porky »
Καλύτερα να μη μιλάς αν δε πολυκατέχεις..μα αν ξέρεις,μη κρατας κρυφό τον θησαυρό που έχεις....
καλύτερα να μη μιλάς κακές αν κάνεις σκέψεις..μα αν συλλογάσαι όμορφα ειναι χρυσές οι λέξεις....
να συλλογάσαι όμορφα....

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #32 στις: 07/05/06, 22:55 »
Η σιωπή τους καταρρίπτει κάθε επιχείρημά τους και όχι μόνο ! Κρίμα !

Πέρα από έριδες και θαυμασμούς, η παραπάνω φράση μου έκανε εντύπωση, γιατί μπορεί να ερμηνευθεί ποικιλοτρόπως και να γυρίσει και μπούμεραγκ πολλές φορές.


Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #33 στις: 07/05/06, 23:20 »
Κύριε Αντώνη...Καλά σας μεσάνυχτα !

Κάτι ακόμα που ξέχασα να σου πω. Δε θα μιλούσα κάπως ειρωνικά ή επιθετικά αν θέλεις, αν δεν ήσουν εσύ αυτός που μίλησες πρώτος έτσι. Ούτε θα συνέχιζα καμιά κόντρα στα θέματά σου αν δεν έκανες εδώ τις παραπάνω αναφορές. Για να μη με νομίζεις και "παρμένο" δηλαδή.

Προς Porky

Το μόνο που έχω να σου πω (για να μη δημιουργείς εντυπώσεις σε τρίτους κυρίως με αυτά που λες) είναι ότι δεν πετάχτηκα στα καλά καθούμενα, αλλά επειδή στους "φωτογραφιζόμενους" ήμουνα κι εγώ μέσα (βλέπε θέμα "ΕΛΠΙΣ") και μάλιστα δεν απάντησα στην πρώτη αναφορά δίνοντας τόπο που λένε, αλλά έγινε και δεύτερη, σε ποιά νομίζεις ότι έπρεπε να απαντήσω; στη δωδέκατη;
Όσο για τα υπόλοιπα δεν έχω να πω κάτι άλλο μαζί σου, πραγματικά ο τρόπος σκέψης σου και οι απόψεις σου είναι τόσο διαφορετικές από τις δικές μου που δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλουμε άκρη. Άρα όταν σου απαντώ δε θα μπαίνω ποτέ στην ουσία των πραγμάτων παρά μόνο στα επιφανειακά όπως το προηγούμενο που ανέφερα. Άλλωστε από όσα έχω καταλάβει εδώ διαβάζοντας τις απόψεις σου (αν έχω καταλάβει καλά γιατί οι πιθανότητες λάθους εδώ είναι πραγματικά μεγάλες) και στην πραγματική μας ζωή να γνωριζόμαστε πάλι θα απέφευγα να συνομιλώ μαζί σου, γιατί να το κάνω εδώ; Κάποιοι άνθρωποι δεν ταιριάζουν βρε αδερφέ, με το ζόρι δηλαδή; Οπότε, αν κατάλαβες, λέγε ότι θέλεις, θα απαντώ μόνο όταν δημιουργείς λάθος εντυπώσεις και ποτέ στην ουσία.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος porky

  • Η κακιά γουρουνίτσα
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 582
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ήθελα να μαι η αφή στην άκρη των δακτύλων σου
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #34 στις: 07/05/06, 23:47 »
Προς Porky

Το μόνο που έχω να σου πω (για να μη δημιουργείς εντυπώσεις σε τρίτους κυρίως με αυτά που λες) είναι ότι δεν πετάχτηκα στα καλά καθούμενα, αλλά επειδή στους "φωτογραφιζόμενους" ήμουνα κι εγώ μέσα (βλέπε θέμα "ΕΛΠΙΣ") και μάλιστα δεν απάντησα στην πρώτη αναφορά δίνοντας τόπο που λένε, αλλά έγινε και δεύτερη, σε ποιά νομίζεις ότι έπρεπε να απαντήσω; στη δωδέκατη;

Μα εάν ενθυμουμαι καλώς...(που θυμαμαι παρα πολύ καλά...) εσυ δεν την επεσες στον Σπηλιο...σε αυτους που προστατευαν τον Σπηλιο ,κατα τα λεγομενα σου , την επεσες...Ασφαλιτες κλικα κλπ κλπ τους -μας- ειπες...Αρα στο παρον θεμα πεταχτηκες σαν να μη πω τι ....Αντε ας μεινω στη μουχριτσα και τον δακο....


Παράθεση
και στην πραγματική μας ζωή να γνωριζόμαστε πάλι θα απέφευγα να συνομιλώ μαζί σου, γιατί να το κάνω εδώ;
θα απεφευγες , θα απεφευγες αλλά ευκαιρια δε χανεις να ψαχνεσαι.....σου παραθετω τα γραφομενα σου...

Παράθεση
ΥΓ. Προς τους "φρουρούς της Αχαίας" (που τους βλέπω να έρχονται καλπάζοντας  ;D )

γιναμε και φρουροι εκτος απο ασφαλιτες....

Παράθεση
Οπότε, αν κατάλαβες, λέγε ότι θέλεις, θα απαντώ μόνο όταν δημιουργείς λάθος εντυπώσεις και ποτέ στην ουσία.

γιατι πότε απαντησες επι της ουσιας fatses? ??? ποτέ !! γιατι να το κανεις τωρα? Επι τω πλειστον την μπαλα εχανες...
και τις κουκουνάρες , κουκουνάρια τις εκανες.....

Αιντε καληνυχτα...Ελπιζω να μη τα ξαναπουμε χανουμε τον χρονο μας ... :P
Καλύτερα να μη μιλάς αν δε πολυκατέχεις..μα αν ξέρεις,μη κρατας κρυφό τον θησαυρό που έχεις....
καλύτερα να μη μιλάς κακές αν κάνεις σκέψεις..μα αν συλλογάσαι όμορφα ειναι χρυσές οι λέξεις....
να συλλογάσαι όμορφα....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΑΝΝΑ...
« Απάντηση #35 στις: 08/05/06, 00:11 »
Αγαπητέ parlats on the edge
Είναι η ξεκάθαρή μου μέρα ! Επι τέλους το θολό τοπίο, ξαστερώνει και μπορούμε να τα λέμε κυττώντας ο ένας τον άλλον κατάματα ! Αν το ύφος σου ήταν αυτό, απ την αρχή, δεν είχα παρά να σ ευχαριστούσα για τις επισημάνσεις σου στο είδος της γραφής μου (που σε βεβαιώνω πως κάθε άλλο παρά επι τούτου επιτηδευμένο είναι), πράγμα που από καρδιάς κάνω τώρα ! Κι ας μου επιτρέψεις να επαναλάβω ότι σκοπός μου δεν είναι η συλλογή εκθειαστικών κριτικών, παρά η προσφορά και –κυρίως- η επικοινωνία.
Φίλε μου, εκτιμώ την άποψή σου και προσδοκώ την εποικοδομητική σου κριτική !
Νάσαι καλά !


Μάλλον κάνεις κάποιο λάθος. Το ύφος μου ήτανε μια χαρά, απορίες είχα λιτά βαλμένες τπτ άλλο. Δεν ήρθα εξ ουρανού να "στην πω" ούτε είμαι κανένα βλαμένο πιτσιρίκι και δεν μπορώ να συζητήσω (όπως κάνανε οι kith και kwstas75)! Δεν σε ειρωνεύτηκα σε κανένα σημείο, μόνο αφού το έκανες πρώτος. Τέσπα, έχω κουραστεί να καυγαδίζω, γενικώς, οπότε το σταματάω! Από μέρους μου όλα καλά, καλό ξημέρωμα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2949 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/05, 13:04
από maria
Αγία Άννα! (βοήθεια μας!)

Ξεκίνησε από delfinaki « 1 2 » Συναντήσεις

42 Απαντήσεις
13570 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/03, 14:28
από Σπύρος
2 Απαντήσεις
2193 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/04, 16:54
από kalwdia
6 Απαντήσεις
6573 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/05, 05:42
από Candlemass
2 Απαντήσεις
2239 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/06, 14:07
από akarayan
2 Απαντήσεις
2270 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/08, 13:44
από Υπνοβάτης...
4 Απαντήσεις
2119 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/09, 14:47
από Gambi1986
3 Απαντήσεις
2329 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/13, 18:58
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
0 Απαντήσεις
1310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/20, 13:43
από ConstantineKyr
0 Απαντήσεις
978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/20, 13:43
από ConstantineKyr