Αποστολέας Θέμα: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......  (Αναγνώστηκε 522196 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1350 στις: 12/11/07, 23:26 »
Ρε κοπελια.. μας δουλευεις;...

εγω να το παρω πισω.. για τον παρη δε το πες...
ε.. τι θα γινει τωρα δλδ; πως τη βλεπεις τη δουλεια;
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1351 στις: 12/11/07, 23:39 »

Οντως καποιοι πρεπει να σεβονται οτι θελει να διαβαζει και κανας αλλος τα θεματα του καδου..
ποτε σε εμποδισα εγω ή καποιος αλλος να δεις θεματα στον καδο;...και πως ακριβως σε εμποδισαν/με;
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1352 στις: 13/11/07, 13:38 »
Ρε κοπελια.. μας δουλευεις;...

εγω να το παρω πισω.. για τον παρη δε το πες...
ε.. τι θα γινει τωρα δλδ; πως τη βλεπεις τη δουλεια;


Για μένα είπα ότι το παίρνω πίσω. Εσείς κάντε ό, τι σας ευχαριστεί. Αν θέλετε να συνεχίσετε να τσακώνεστε, κάντε το μεταξύ σας, εγώ σταματάω...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1353 στις: 13/11/07, 15:33 »

Οντως καποιοι πρεπει να σεβονται οτι θελει να διαβαζει και κανας αλλος τα θεματα του καδου..
ποτε σε εμποδισα εγω ή καποιος αλλος να δεις θεματα στον καδο;...και πως ακριβως σε εμποδισαν/με;
Εκαι εγω πως σε εμποδισα να γραφεις?Τη γνωμη μου ειπα.. :-X
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1354 στις: 13/11/07, 18:21 »
Ρε παιδιά ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!

πραγματικά ΕΛΕΟΣ!!!

Ρε σύ πριγκιππέσα και ειδικά εσύ ρε αναξιμανδρε που έχουμε παίξει και 3 φορες ταβλι μαζι, σε είχα για πιο σοβαρό άτομο. Δεν καταλαβενετε 1ον ότι δεν αναφερόμουν σε κανέναν προσωπικά και 2ον ότι
ο κάδος έχει πάρει την μορφή chat?? Εχω αδικο σαυτό??
Ναι, ξαφνικά ο  paranoid, ο blue wizard, ο enema, ο raz, ο Kiratzos, σοβάρεψαν και εγιναν καπη, και δεν καταλαβαίνουν εσας τους νεους που κανετε πλακα. Αυτό λέτε? Και που τον ξέρεις εσυ τον κιράτζο και τον παρανοιντ, κ μενα, κ τον οποιονδήποτε για να το λες αυτο? Και που ξέρεις εσύ αν ο κιρατζος γενικα κανει ΤΙΣ μαλ***ες (με την καλή εννοια), απλά εδώ δεν γράφει όπως έγραφε (γιατί αραγε??  ::) )
Προφανώς και υπάρχει κάποιος λόγος που σταματησαν όλοι αυτοί να γράφουν, και σίγουρα δεν είναι το ότι μεγάλωσαν.

Συμφώνω με την Βάλια...μια χαρά τα είπε
Καλή η πλάκα αλλά ως ενώ σημείου... Και το μέλος "Ταμτάκος" πλάκα έκανε και γελαγε μονος του  ::) ::)

Και κατι ακόμα γιατι κάποιοι απο εδώ μάλλον δεν ξέρουν και πολλά απο φορουμ και την λειτουργία του κάδου

1) ΚΑΔΟΣ (κανονικα) = Οσα θέματα δεν εχουν να προσφέρουν κάτι διγράφονται και μεταφέρονται προσορινα εκει για να τους ρήξει κάποιος μια τελευταία ματιά ή να ζητήσει με καποια επιχειρήματα τυχόν επαναφορά τους.
2) ΚΑΔΟΣ (του κιθάρα μεχρι να παρει ο Βραζίλης ανάποδες) = Μερος με διεγραμμένα θέματα τα οποία όμως έχουν κάποιο νόημα πχ( Με χαλαει, σημερα διαπίστωσα ότι, χώρισα με την κοπέλα μου, καλύτερη πιτσαρία, καλύτερη μπάντα) ή είναι το πειτε κατι για τον απο πανω σας που είχε παρει την μορφή τσατ, αλλα όχι τσατ του στυλ  " -σημερα το πρωι πηγα στον ξάδερφο,
-α πες του να μου γραψει το cd,
-α σορυ το ξεχασα γιατι παιζαμε κιθαρα
-α ποιο τραγουδι?
-δεν μπορω να σου πω τωρα τρωω μακαρονια"
3) ο ΚΑΔΟΣ (σήμερα) = Η απο πάνω μορφή τσατ, μεταξύ 3-4 ατόμων. Θέματα του στύλ "σε ποιον θα δώσεις μια καραμέλα?, πες μια λέξη να βρώ μια αλλη, ονομα-ζωο-πραγμα-φυτό-επαγγελμα, γραψε καλα λόγια για τον απο πάνω σου". Ανούσια στα οποία δεν λεώ μπορεί εσείς να κάνετε πλάκες που να τις καταλαβαίνεται οι τρεις σας(επειδη είστε συγγενείς και καλοι φίλοι), αλλα μην απαιτείτε κι απο μας να τις καταλάβουμε.

Η διαφορα ειναι Σαφης!!! Οσο για το αν στον κάδο είναι χαλαρα τα πραγματα, κανονικα κ με τον νομο οπως σε αλλα επισημα φορουμ τα θεματα διαγράφονται μετα απο 10 μέρες το πολυ.
« Τελευταία τροποποίηση: 13/11/07, 18:23 από scurlet fairy »

Αποσυνδεδεμένος συννεφάκι

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Γυναίκα
  • * floating around*
    • Προφίλ
    • Tomb Raider GR
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1355 στις: 14/11/07, 09:14 »
... ο απαίσιος καιρός (με τα απαγορευτικά..)
"I shut my eyes and all the world drops dead, I lift my lids and all is born again. I think I made you up inside my head.."
                           S.P.

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1356 στις: 14/11/07, 21:36 »
... ο απαίσιος καιρός (με τα απαγορευτικά..)
Πολύ υποκριτικό.. Το συννεφάκι να παραπονιέται για τον κακό καιρό.. Τι να πω κι εγώ ο Ήλιος;
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1357 στις: 14/11/07, 21:44 »
Με χαλαει πως καποια μελη θεωρησαν σπιτι τους τον καδο..Επιτελους, καντε κανα μπανιο και βγειτε απο τη χαζομαρα :P
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1358 στις: 14/11/07, 22:01 »
Με χαλαει πως καποια μελη θεωρησαν σπιτι τους τον καδο..Επιτελους, καντε κανα μπανιο και βγειτε απο τη χαζομαρα :P

are you talking to me??

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1359 στις: 14/11/07, 22:05 »
Απο τις λιγες περιπτωσεις που δεν αφορα εσενα :D ( αμαν αυτες οι γυναικες..δεν γυριζει ολος ο κοσμος γυρω σας :P )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1360 στις: 14/11/07, 22:08 »
Απο τις λιγες περιπτωσεις που δεν αφορα εσενα :D ( αμαν αυτες οι γυναικες..δεν γυριζει ολος ο κοσμος γυρω σας :P )

είναι επειδή το έγραψες εσύ... Και συνήθως οι μπιχτές σου πάνε σε μενα  ::) :-* 

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1361 στις: 14/11/07, 22:12 »
Σε λιγο θα με κατηγορησεις πως σου κανω και κορτε :P
Οχι, ηταν γενικος χαρακτηρισμος και ισως να μπηκε σε αστοχη στιγμη.. :D Ομως περιγραφει την κατασταση του καδου γενικοτερα, υποθετω..
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1362 στις: 14/11/07, 22:20 »
... ο απαίσιος καιρός (με τα απαγορευτικά..)
Πολύ υποκριτικό.. Το συννεφάκι να παραπονιέται για τον κακό καιρό.. Τι να πω κι εγώ ο Ήλιος;
χαχαχαχαχα!!! ;D ;D ;D Τρομερό!!! ;D ;D ;D


(2 remaining)

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1363 στις: 14/11/07, 22:36 »
Με χαλαει πως καποια μελη θεωρησαν σπιτι τους τον καδο..Επιτελους, καντε κανα μπανιο και βγειτε απο τη χαζομαρα :P
Ήταν μια κοινωνική προσφορά του freemind...


(1 remaining)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1364 στις: 15/11/07, 00:30 »
freemind για μενα το ειπες???

















ε δασκαλε?
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1365 στις: 15/11/07, 02:42 »
Παιδες δυστυχως καποια ατομα δε σεβαστηκαν το φορουμ, κι εβαζαν καδοθεματα επιτηδες, γιαυτο πιστευω οτι υποβιβαστηκε το επιπεδο του κιθαρα. Γι αυτο καλο ειναι να μην βγαινουμε να τους υπερασπιζομαστε, κι ας ειναι φιλοι μας. Επισης δε θα πρεπει να κατακρινουμε τους συντονιστες, οι οποιοι κανουν την δουλεια τους. Σε ολα τα φορουμ υπαρχουν κανονες, αρα και εδω, και ετσι πρεπει να το σεβαστουμε.
Ενα αλλο γεγονος ειναι οτι χαμηλωσε ηλικιακα ο μεσος ορος, κι αυτο εγινε πολυ αποτομα, με συνεπεια, ορισμενοι παλιοι χρηστες να δυσανασχετισουν, και σιγα σιγα να χανουν την επαφη τους με το φορουμ ή και να πηγαινουν σε αλλα φορουμ, που εχουν υψηλοτερο επιπεδο, και καλυτερο επικοινωνιακο κλιμα.
Τωρα δε ξερω τι θα γινει... Το κλειδωμα του καδου φανταζει καλη λυση, γιατι ετσι θα σταματησουν τυχον σπαμερς να φλανταρουν με γελοια θεματα, και ο μεσος ορος ηλικιας θα ανεβει.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1366 στις: 15/11/07, 16:04 »
και ο μεσος ορος ηλικιας θα ανεβει.
Που ειναι και το ζητουμενο δηλαδη ???....

Τωρα να το ανοιξω δηλαδη?Μιλαμε για το κιθαρα.gr και δεν υπαρχουν μουσικα νεα και συζητησεις..Δηλαδη ημαρτον!!Το μονο μουσικο νεο ειναι αυτο που εβαλε ο constantine για τον Αξλ.
Για πανε μια βολτα και απο τις δισκοπαρουσιασεις και κριτικες..Εγω δεν βλεπω να γινεται καμια δισκοπαρουσιαση πια..
Αντιθετα αν παμε στα Διαφορα ολο και κατι θα συζητιεται..Θες η ΑΕΚ θες το χριστιανισμο θες την αποδειξη οτι η γη δεν γυριζει επειδη αυτο ειναι προσωπικη αποψη ορισμενων και ειναι παντα σεβαστη :P,θες τα ζειμπεκικα...Ε νταξει δλδ..

Η δικια μου γνωμη ειναι οτι φυγαν ατομα που ειχαν ενδιαφερον πανω στη μουσικη(και δεν μιλω τον εξοπλισμο με τον οποιο ειμαι ασχετος) ψαχνονταν και γενικα συζητουσαν και μπηκαν νεα μελη all around φαση που μπορουν να συζητησουν μονο μουσικα θεματα που εχουν χιλιοσυζητηθει και δεν εχουν νοημα πια(αγαπημενος κιθαριστας κλπ)..

Α ναι και προσωπικα τα μελη που αυξανονται καθε χρονο κατα 2000-3000 χιλιαδες δεν μου λεει πραγματικα τιποτα..

Οποτε αν και ποτε δεν ημουν υπερ των καδοθεματων και καδομελων(δλδ ανθρωπου που μπαινουν μονο για σπαμ) μην λεμε οτι φταιε μονο αυτο..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1367 στις: 15/11/07, 17:17 »
θεματα που εχουν χιλιοσυζητηθει και δεν εχουν νοημα πια(αγαπημενος κιθαριστας κλπ)..
Αυτό ήταν μπηχτή για μένα? :P

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1368 στις: 15/11/07, 17:22 »
Δεν διαφωνω και πολυ μαζι σου οσον αφορα την θεματολογια.  Αλλα να σου πω κατι? Και τα τραγουδια που ακους, γι'αυτα τα πραγματα μιλανε. Δισκοπαρουσιαση, ας βγει κανενα καλο αλμπουμ να συζητησουμε.. Τωρα, στο αλλο θεμα, οταν μπαινει ενα παιδι 15 χρονων, και ανοιγει θεματα, δε περιμενεις οτι θα ειναι και σοβαρα. Θα μου πεις, υπαρχουν και 30αρηδες που συμπεριφεροντε σαν 15χρονα και θα χεις δικιο.  ;)  
Ενας αλλος λογος που εχει πεσει το επιπεδο ειναι οτι γινοντε πολλες επιθεσεις μελων σε μελη. Δηλαδη λεει καποιος την αποψη του και πλακωνουν 3-4 και τον "κραζουν" με συνεπεια να υπαρχουν αντεγκλησεις, πραγμα που χαλαει καπως το καλο κλιμα.
Τεσπα, ευελπιστω οτι το κιθαρα θα ανακαμψει

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1369 στις: 15/11/07, 19:05 »
θεματα που εχουν χιλιοσυζητηθει και δεν εχουν νοημα πια(αγαπημενος κιθαριστας κλπ)..
Αυτό ήταν μπηχτή για μένα? :P
Εσυ το ειχες ανοιξει?Οχι ρε συ Γκερς(και οχι Τζερς 8)) καμια μπηχτη αλλα το λεω γιατι τετοια θεματα εχουν μπει παρα πολλες φορες και θα συνεχισουν να μπαινουν χωρις να εχουν κατι ιδιαιτερο να πουν αφου μονο τα γουστα μας δειχνουμε χωρις να κανουμε συζητηση καν.Οποτε καμια σχεση ;)

. Δισκοπαρουσιαση, ας βγει κανενα καλο αλμπουμ να συζητησουμε..
Αλμπουμ βγαινουν συνεχως..Και μαλιστα καλα αλμππυμς τουλαχιστον στο μεταλ με το οποιο ασχολουμαι.Αλλα ακομα και στο ροκ.Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχουν ατομα να συζητησουν...Εδω μπηκε θεμα για το καινουριο αλμπoυμ των amorphis οι οποιοι χωρις να ειναι το μεγαλυτερο γκρουπ ειναι πολυ γνωστοι στην Ελλαδα και πολυς κοσμος τους ακουει και απαντησε μονο ενα ατομο...

Ενας αλλος λογος που εχει πεσει το επιπεδο ειναι οτι γινοντε πολλες επιθεσεις μελων σε μελη. Δηλαδη λεει καποιος την αποψη του και πλακωνουν 3-4 και τον "κραζουν" με συνεπεια να υπαρχουν αντεγκλησεις, πραγμα που χαλαει καπως το καλο κλιμα.
Αυτο γινοταν παντα απο οσο θυμαμαι.Καμια φορα πρεπει να γινεται και αυτο απο τη στιγμη που ενα φορουμ ειναι ενα ψευτικο αντιγραφο της κοινωνιας(ενταξει σε πολυ μικροτερη κλιμακα βεβαια και χωρις την ποικιλια της) αλλα τουλαχιστον να γινεται σε μουσικα θεματα.Εδω οι περισσοτεροι τσακωμοι γινονται στο ανθρωπος και ζωη(τσακωμοι μεγεθος αναλογο των συζητησεων)..

Και εγω ελπιζω να ανακαμψει αποκτωντας ομως τον πραγματικο του χαρακτηρα ως kithara.gr αυτο δηλαδη που σε μεγαλο βαθμο ειχε καταφερει να εχει τα προηγουμενα χρονια..(τοτε που ημουν 15χρονο και εγραφα περισσοτερες βλακειες απο οτι τωρα-οχι οτι τωρα δν γραφω :P)

ΥΓ Κοιτα και κατι αλλο.Στον καδο βρισκονται θεματα για τον Devin Townsend,τους opeth,τους the gathering...Γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει..Ακομα εδω βρισκεται το θεμα για το καλυτερο αλμπουμ απο μειντεν..
Χμμμμ ???
« Τελευταία τροποποίηση: 15/11/07, 19:10 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1370 στις: 16/11/07, 09:25 »
Πώς και του ξέφυγε αυτό το τόπικ του Βραζίλη και ξεπέρασε τις 1000 απαντήσεις χωρίς να κλειδωθεί;


Καλομελέτα κι έρχεται!

Για να μη κάθομαι και γράφω πολλά επί του θέματος, θα αρκεστώ στα παρακάτω λόγια:
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......

Το κλειδωμα του καδου φανταζει καλη λυση, γιατι ετσι θα σταματησουν τυχον σπαμερς να φλανταρουν με γελοια θεματα, και ο μεσος ορος ηλικιας θα ανεβει.


Τώρα πια επιτρέπονται μόνο 3 μηνύματα ανά ημέρα στον Κάδο Ανακύκλωσης (με προοπτική να μειωθούν):
Μέχρι 3 μηνύματα ανά ημέρα σε αυτόν τον πίνακα!

Αλμπουμ βγαινουν συνεχως..Και μαλιστα καλα αλμππυμς τουλαχιστον στο μεταλ με το οποιο ασχολουμαι.Αλλα ακομα και στο ροκ.Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχουν ατομα να συζητησουν...Εδω μπηκε θεμα για το καινουριο αλμπoυμ των amorphis οι οποιοι χωρις να ειναι το μεγαλυτερο γκρουπ ειναι πολυ γνωστοι στην Ελλαδα και πολυς κοσμος τους ακουει και απαντησε μονο ενα ατομο...


Εσύ πάντως δεν απάντησες  ::)
Από όλους χρειάζεται συμμετοχή στο site. Και συμμετοχή δεν είναι να καθόμαστε με σταυρωμένα χέρια και να γκρινιάζουμε για αυτά που δεν κάνουν οι άλλοι.

ΥΓ Κοιτα και κατι αλλο.Στον καδο βρισκονται θεματα για τον Devin Townsend,τους opeth,τους the gathering...Γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει..Ακομα εδω βρισκεται το θεμα για το καλυτερο αλμπουμ απο μειντεν..


Ούτε εγώ είμαι σίγουρος γιατί είναι στον Κάδο. Τα έχω αφήσει εκεί τόσο καιρό μήπως εμφανιστεί κανείς για να πει οτι είναι χρήσιμα για αρκετό κόσμο (προσωπικά δεν γνωρίζω αυτά τα ονόματα και δεν μπορώ να κρίνω). Δηλαδή, μένουμε όλοι με την απορία μέχρι να αποφασίσει κάποιος να μιλήσει. Πρέπει όμως να αραιώσει επιτέλους ο Κάδος Ανακύκλωσης, οπότε πείτε ποιά θέματα θεωρείτε ενδιαφέροντα και αδίκως μεταφερμένα στο Κάδο.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1371 στις: 16/11/07, 14:28 »
Αλμπουμ βγαινουν συνεχως..Και μαλιστα καλα αλμππυμς τουλαχιστον στο μεταλ με το οποιο ασχολουμαι.Αλλα ακομα και στο ροκ.Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχουν ατομα να συζητησουν...Εδω μπηκε θεμα για το καινουριο αλμπoυμ των amorphis οι οποιοι χωρις να ειναι το μεγαλυτερο γκρουπ ειναι πολυ γνωστοι στην Ελλαδα και πολυς κοσμος τους ακουει και απαντησε μονο ενα ατομο...

Εσύ πάντως δεν απάντησες  ::)
Από όλους χρειάζεται συμμετοχή στο site. Και συμμετοχή δεν είναι να καθόμαστε με σταυρωμένα χέρια και να γκρινιάζουμε για αυτά που δεν κάνουν οι άλλοι.
Δεν απαντησα στο συγκεκριμενο γιατι ετυχε να μην εχω ακουσει ολοκληρωμενα το δισκο.Υπαρχουν αλλα 19999 μελη η μηπως κανω λαθος?Αλλωστε δεν μπορω να χρεωθω κατι για την ανυδρεια στα μουσικα θεματα μιας και οποτε ακουω κατι ξεχωριστο βαζω θεμα και οποτε βλεπω κατι που ξερω απανταω..
Δεν καθομαι με στραυρωμενα χερια οσον αφορα αυτο το ζητημα απο οτι ξερεις.Αλλα τι μπορω να κανω απο το να συμμετεχω οσο μπορω και γω?

Και η γκρινια δεν ειναι καποιος εγωισμος εκ μερους μου.Την κανω γιατι και εμενα αλλα και ολα τα μελη τα βοηθα οταν υπαρχουν συζητησεις και γνωμες που αφορουν τη μουσικη επικαιροτητα.

ΥΓ Κοιτα και κατι αλλο.Στον καδο βρισκονται θεματα για τον Devin Townsend,τους opeth,τους the gathering...Γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει..Ακομα εδω βρισκεται το θεμα για το καλυτερο αλμπουμ απο μειντεν..

Ούτε εγώ είμαι σίγουρος γιατί είναι στον Κάδο. Τα έχω αφήσει εκεί τόσο καιρό μήπως εμφανιστεί κανείς για να πει οτι είναι χρήσιμα για αρκετό κόσμο (προσωπικά δεν γνωρίζω αυτά τα ονόματα και δεν μπορώ να κρίνω). Δηλαδή, μένουμε όλοι με την απορία μέχρι να αποφασίσει κάποιος να μιλήσει. Πρέπει όμως να αραιώσει επιτέλους ο Κάδος Ανακύκλωσης, οπότε πείτε ποιά θέματα θεωρείτε ενδιαφέροντα και αδίκως μεταφερμένα στο Κάδο.
[/quote]
Εχμ?Για τον devin townsend ειχα ρωτησει στις επαναφορες θεματων αλλα κανεις δεν απαντησε γιατι μαλλον κανεις δεν το εξετασε ::)..Ειναι χρησιμα για αρκετο κοσμο μιας και αφορουν αρκετα γνωστες μπαντες/καλλιτεχνες..εκτος αν θεωρειτε οτι δν ειναι..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1372 στις: 16/11/07, 16:30 »
Προσωπικά μιλώντας, και να αδειάσει συνολικά ο κάδος δε θα πολυστενοχωρηθώ. Ακόμα κι αν φύγουν 2-3 θεματάκια που κακώς βρίσκονται εδώ μέσα, δε θα στάξει κι η ουρά του γαϊδάρου που εξαφανίστηκε λίγη φαιά ουσία.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1373 στις: 16/11/07, 19:10 »
Αλλωστε δεν μπορω να χρεωθω κατι για την ανυδρεια στα μουσικα θεματα μιας και οποτε ακουω κατι ξεχωριστο βαζω θεμα και οποτε βλεπω κατι που ξερω απανταω..
Δεν καθομαι με στραυρωμενα χερια οσον αφορα αυτο το ζητημα απο οτι ξερεις.Αλλα τι μπορω να κανω απο το να συμμετεχω οσο μπορω και γω?

Με αφορμή αυτό που είπες πριν, μίλησα γενικά για όλους. Φυσικά δεν αναφέρομαι (μόνο) σε σένα.
Η ευθύνη είναι συλλογική, και για τα καλά και για τα κακά αυτού του φόρουμ. Το περιεχόμενο εσείς το διαμορφώνετε. Αυτοί που έφτιαξαν αυτό το site, το προσφέρουν σε εσάς σαν ένα χωράφι έτοιμο για καλλιέργεια. Ότι σπείρετε θα θερίσετε!
Οι διαχειριστές βασικά δίνουμε κατευθύνσεις (πχ. θα θέλαμε περισσότερα χρήσιμα άρθρα, λιγότερα ανούσια μηνύματα, κλπ.), δηλαδή πρακτικά ρίχνουμε λίγο λίπασμα και ξεριζώνουμε μερικά ζιζάνια. Το σίγουρο πάντως είναι ότι δεν θέλουμε να γίνει το χωράφι, χωματερή!

Αποσυνδεδεμένος συννεφάκι

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Γυναίκα
  • * floating around*
    • Προφίλ
    • Tomb Raider GR
Απ: ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ......
« Απάντηση #1374 στις: 17/11/07, 20:18 »
... εμένα πάντως εξακολουθεί να με χαλάει ο απαίσιος καιρός με τα απαγορευτικά..
         Θα ερχόμουν στη συνάντηση γ**ώτο...  :'(  :'(  :'(

Επίσης, θά 'θελα να πω πως μου αρέσει πολύ αυτό το θέμα (αν και γενικότερα
δεν πολυγράφω στον κάδο), γιατί μπαίνω, γράφω, γκρινιάζω, εκτονώνομαι!  ;D

... αλλά με χαλάει πραγματικά ο απαίσιος καιρός...

"I shut my eyes and all the world drops dead, I lift my lids and all is born again. I think I made you up inside my head.."
                           S.P.