Αποστολέας Θέμα: Mastodon-The Hunter  (Αναγνώστηκε 4149 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Mastodon-The Hunter
« στις: 04/10/11, 11:53 »
H ισως καλυτερη heavy metal μπαντα των zeros μπαινει στην επομενη δεκαετια με εναν δισκο φωτια..Σε συζητησεις με φιλους αναρωτιομαστε που μπορει να φτασει μια μπαντα με τετοιους δισκους στο ενεργητικο της και τι παραπανω μπορει να δωσει..Ε λοιπον με αυτον τον δισκο μας απανταει..Δεν ξαναανακαλυπτει τον τροχο αλλα ανακαλυπτει μερικες δεκαδες μελωδιες ακομα(δεν ξεραμε οτι υπηρχαν ;D ),συνεχιζει τη φοβερη κιθαριστικη δουλεια γενινκοτερα οπως και τα παγιωμενα γεμισματα των ντραμς αλλα το κυριοτερα βελτιωνεται πολυ στο επιπεδο των φωνητικων.Αν στο crack the skye του 2009 μεγαλυτερη εντυπωση εκαναν οι πολυεπιπεδες μελωδιες στην κιθαρα εδω κανουν τα -οχι τοσο περιπλοκα στην πραξη-αλλα σιγουρα στην συλληψη φωνητικα..
Οι Mastodon καταφερνουν αλλη μια φορα να φτιαξουν ενα μειγμα με ολα τα ομορφα του heavy metal απο τους Thin lizzy μεχρι τους Neurosis(παιρνοντας φυσικα τα απαραιτητα απο την τεχνοτροπια των Maiden)..Μαλιστα ρωρα το κανουν με μια εμπορικιλα,ξετσιπωσια θα ελεγα που σε κανει απο τη μια να θες να ακουσεις τα κομματια ξανα και ξανα και απο την αλλη να σιγοτραγουδας τις μελωδιες ακομα στον Καμπινέ...

Must Have.
 
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Mastodon-The Hunter
« Απάντηση #1 στις: 04/10/11, 17:26 »
Πεθαίνω για Mastodon.
Καταπιάστηκα με άλλα είδη μετά το Crack the skye και αμέλησα το καινούριο. Τρέχω!

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-The Hunter
« Απάντηση #2 στις: 04/10/11, 18:38 »
Αγαπημένη και εξαιρετική πάνω από όλα μπάντα.Μας χάρισε άλλο ένα διαμαντάκι.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-The Hunter
« Απάντηση #3 στις: 09/10/11, 14:14 »
Καταπληκτικός δίσκος ας αρχίσουμε από αυτό. Για μένα σε αυτό το album οι Mastodon πατάνε πάνω σε όσα με τόσο κόπο και ιδρώτα κατακτήσανε όλα αυτά τα χρόνια. Από την καφρίλα του Remission μέχρι την ψυχεδέλεια του Crack the Skye τώρα άραξαν και βγάλανε τον δίσκο τους σαν βασιλιάδες, με την άνεση τους και χωρίς να έχουν κάτι στο μυαλό τους και αυτό φαίνεται. Το album δεν είναι concept και σφίζει από ζωντάνια. Στο μουσικό κομμάτι τρελές κιθάρες όπως πάντα και τα φωνητικά ένα βήμα πιο μπροστα, κάπιοα στιγμή θα γίνουν και τραγουδιστές. Παίζει στο ίδιο επίπεδο με το Machine Head για δίσκος της χρονιάς και σε πολλούς θα γίνει το αγαπημένο mastodon.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Mastodon-The Hunter
« Απάντηση #4 στις: 28/10/11, 12:53 »
blood mountain>the hunter>leviathan>crack the skye>remission

ειμαι εθισμενος στο  last.fm τι να κανω :P

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Mastodon-The Hunter
« Απάντηση #5 στις: 10/11/11, 10:56 »
Κατεβηκε χτες, εχει κολλησει στο repeat. Διαμαντακι!!!!  :drum
Twitter @mcrosog

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
35 Απαντήσεις
10139 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/07, 14:25
από mastodon
2 Απαντήσεις
2761 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/13, 00:49
από KorakidisN
4 Απαντήσεις
3456 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/14, 19:35
από kkmspm (φλουτσ)