Αποστολέας Θέμα: εσείς το ξέρατε??????//  (Αναγνώστηκε 6970 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jacid33

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
εσείς το ξέρατε??????//
« στις: 11/01/11, 16:54 »
λοιπόν που λέτε,αποφάσισα να πάρω μια ηλεκτρική κιθάρα απο ενα ελληνικό music store μέσο ίντερνετ,όταν ρώτησα πόση εγγύηση δίνει για την συγκεκριμένη,μου απάντησε ότι η μητρική εταιρεία δεν δίνη εγγύηση για τα προΐοντα της.,και οτι μόνο εγγύηση δίνει το μαγαζί για 24 ώρες απτην στιγμή που θα την παραλάβω.,CORT η μάρκα.,οπότε γουρούνι στα τυφλά???γνωρίζετε κατι επ αυτού,.,ο thomann.de δίνει 3 χρονάκια,.,τι γίνετε στο ελλάντα ρεσυ

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #1 στις: 11/01/11, 18:02 »
Aν ειναι να ψωνισεις μεσω internet, γιατι δν παιρνεις απο thomann ή απο dv247, να εισαι σιγουρος? Βρηκες κιθαρα σε καλυτερη τιμη στο ελληνικο?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #2 στις: 11/01/11, 19:41 »
24 ώρες;;;!!! χαχαχα! από τα καλύτερα ανέκδοτα που άκουσα τελευταία!  ;D (ούτε το φρέσκο γάλα δεν έχει τόσο σύντομη εγγύηση, wtf)
Η εταιρία δεν δίνει εγγύηση;;;!!! χαχαααα κι αυτό καλό!  ;D (κλεμμένα πουλάνε; wtf again)

Διαβάστε εδώ: http://www.efpolis.gr/el/faq-sixnes-erotiseis/826-faq-poliseis-service.html

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #3 στις: 11/01/11, 21:42 »
Έλεος ρε παιδιά... τι άλλο θα ακούσουμε δηλαδή. Και μετά απορούν γιατί προτιμάμε τα καταστήματα του εξωτερικού (κάποια από τα οποία δίνουν 3-4 χρόνια εγγύηση).
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος jacid33

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #4 στις: 13/01/11, 09:55 »
Έλεος ρε παιδιά... τι άλλο θα ακούσουμε δηλαδή. Και μετά απορούν γιατί προτιμάμε τα καταστήματα του εξωτερικού (κάποια από τα οποία δίνουν 3-4 χρόνια εγγύηση).
ακριβώς ετσι απολλων μου απήντησαν οταν τους ρώτησα για πόσο έχει εγγύησει η κιθάρα,,τουσ λέω έστω για τα ηλεκτρικά,και μου ειπαν οτι η μητρικη εισαγωγική που φέρνει τισ cort δεν δίνει.

Αποσυνδεδεμένος jacid33

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #5 στις: 13/01/11, 10:00 »
Aν ειναι να ψωνισεις μεσω internet, γιατι δν παιρνεις απο thomann ή απο dv247, να εισαι σιγουρος? Βρηκες κιθαρα σε καλυτερη τιμη στο ελληνικο?
το βρήκα σε ενα πακετάκι την κιθάρα μαζι με εναν απλο ενυσχιτή και τα παρελκόμενα 170,00ευρώπουλα και είπα να κανω την κινησή μου να προτιμήσω ενα ελληνικό μαγαζί,μιας και ειμαι και αρχάριος με το είδος,.,αλλα τώρα με ξεννέρωσαν τα άτομα,.μακακες ψάχνουν φένετε

Αποσυνδεδεμένος jacid33

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #6 στις: 13/01/11, 10:04 »
24 ώρες;;;!!! χαχαχα! από τα καλύτερα ανέκδοτα που άκουσα τελευταία!  ;D (ούτε το φρέσκο γάλα δεν έχει τόσο σύντομη εγγύηση, wtf)
Η εταιρία δεν δίνει εγγύηση;;;!!! χαχαααα κι αυτό καλό!  ;D (κλεμμένα πουλάνε; wtf again)

Διαβάστε εδώ: http://www.efpolis.gr/el/faq-sixnes-erotiseis/826-faq-poliseis-service.html
ακριβώς 'ετσι μου ειπαν,.,μονο κατα την παραλα΄βή του προΐοντος,έχω εγγύησει,24 ωρων.,αν τυχόν έχει πρόβλημα να την στείλω πίσω,.,και αποκει και πέρα τίποτα

Αποσυνδεδεμένος jacid33

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #7 στις: 13/01/11, 10:10 »
Έλεος ρε παιδιά... τι άλλο θα ακούσουμε δηλαδή. Και μετά απορούν γιατί προτιμάμε τα καταστήματα του εξωτερικού (κάποια από τα οποία δίνουν 3-4 χρόνια εγγύηση).
φίλε απολλων΄σε πιο παλιο θέμα σου ειχα δει αυτην την προσφορά που προτεινες και λεω να την παραγγείλωhttp://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbsset_4.htm
 

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #8 στις: 13/01/11, 20:58 »
ακριβώς 'ετσι μου ειπαν,.,μονο κατα την παραλα΄βή του προΐοντος,έχω εγγύησει,24 ωρων.,αν τυχόν έχει πρόβλημα να την στείλω πίσω,.,και αποκει και πέρα τίποτα

Μα ναι, σε πιστευω οτι σου ειπαν ετσι. Το ανεκδοτο το ειπαν (ή αν προτιμας: το ανεκδοτο ειναι) αυτοί!
Γι'αυτο εδωσα και το λινκ με πληροφοριες και νομους, αν ξαναπερασεις απο εκει να τους τα τριψεις στα μουτρα (και να φυγεις χωρις να αγορασεις, εννοειται)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #9 στις: 14/01/11, 00:10 »
φίλε απολλων΄σε πιο παλιο θέμα σου ειχα δει αυτην την προσφορά που προτεινες και λεω να την παραγγείλω http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbsset_4.htm


Σε ποιό θέμα είχα προτείνει αυτό το σετ; Και εσύ δεν είχες πει σε κάποια άλλη συζήτηση ότι είσαι αριστερόχειρας ή κάνω λάθος...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος jacid33

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #10 στις: 14/01/11, 09:20 »
ακριβώς 'ετσι μου ειπαν,.,μονο κατα την παραλα΄βή του προΐοντος,έχω εγγύησει,24 ωρων.,αν τυχόν έχει πρόβλημα να την στείλω πίσω,.,και αποκει και πέρα τίποτα

Μα ναι, σε πιστευω οτι σου ειπαν ετσι. Το ανεκδοτο το ειπαν (ή αν προτιμας: το ανεκδοτο ειναι) αυτοί!
Γι'αυτο εδωσα και το λινκ με πληροφοριες και νομους, αν ξαναπερασεις απο εκει να τους τα τριψεις στα μουτρα (και να φυγεις χωρις να αγορασεις, εννοειται)
αυτό ακριβώς 8α κανώ βραζίλης,.,ξενέρωσα με την λαμογιά τους και θα πάρω ενα  πακετο απο thomann για αρχή

Αποσυνδεδεμένος jacid33

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #11 στις: 14/01/11, 09:34 »
φίλε απολλων΄σε πιο παλιο θέμα σου ειχα δει αυτην την προσφορά που προτεινες και λεω να την παραγγείλω http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbsset_4.htm


Σε ποιό θέμα είχα προτείνει αυτό το σετ; Και εσύ δεν είχες πει σε κάποια άλλη συζήτηση ότι είσαι αριστερόχειρας ή κάνω λάθος...;
το είχες προτείνει σε εναν πιτσιρικά σε περσινό θέμα του που έλεγε (μεχρι 100ευρώ για ηλ.κιθάρα).και τοχες αναφέρει )και το βρήκα ενδιαφέρων,τουλάχιστον για αρχή,και μετα βλέπουμε,,ναι είμαι αριστερόχειρας,αλλα οχι σε όλα ??? ,δλδ,γράφω με αριστερό αλλα  την δύναμη την εχω στο δεξή,,και όπως είδα ολα τα μα8ήματα, είναι δεξιόχειρα,,με καταλαβαίνεις τι εννοώ,δοκιμάζω και βλέπω πως θα μου βγεί ;D 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #12 στις: 14/01/11, 10:58 »
Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι καθόλου τη συζήτηση που αναφέρεις. Πάντως αν για κάποιο λόγο έχεις σκοπό να περιορίσεις τόσο πολύ τον προϋπολογισμό σου, περιορίζεις και τις επιλογές σου, όπως προφανώς έκανε και ο φίλος που έψαχνε κιθάρα με 100 Ευρώ. Για μένα μια φτηνή Cort ή μια Vintage θα ήταν σαφώς καλύτερη επιλογή. Π.χ. αν ενδιαφέρεσαι για SG κοίτα την Vintage VS6 που είναι μεν πιο ακριβή από την Harley Benton, αλλά είναι σίγουρα ανώτερη κιθάρα. Aν πάλι καταλήξεις σε strat, υπάρχει η Vintage V6 και η VP6, και οι δύο πολύ καλοφτιαγμένες και ποιοτικές κιθάρες για τα λεφτά τους (κάτω από 200 Ευρώ). Η V6 διατίθεται και σε αριστερόχειρη, για την VP6 δεν είμαι σίγουρος.

Πάντως πριν αγοράσεις οποιαδήποτε κιθάρα, αυτό που πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε είναι να πας σε ένα κατάστημα και να δοκιμάσεις κιθάρες δεξιόχειρες και αριστερόχειρες για να δεις τι σε βολεύει περισσότερο. Δεν έχει κανένα νόημα να ψάχνεις για κιθάρα όταν δεν έχεις ακόμα ξεκαθαρίσει αυτό το πολύ βασικό σημείο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος jacid33

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #13 στις: 14/01/11, 12:59 »
Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι καθόλου τη συζήτηση που αναφέρεις. Πάντως αν για κάποιο λόγο έχεις σκοπό να περιορίσεις τόσο πολύ τον προϋπολογισμό σου, περιορίζεις και τις επιλογές σου, όπως προφανώς έκανε και ο φίλος που έψαχνε κιθάρα με 100 Ευρώ. Για μένα μια φτηνή Cort ή μια Vintage θα ήταν σαφώς καλύτερη επιλογή. Π.χ. αν ενδιαφέρεσαι για SG κοίτα την Vintage VS6 που είναι μεν πιο ακριβή από την Harley Benton, αλλά είναι σίγουρα ανώτερη κιθάρα. Aν πάλι καταλήξεις σε strat, υπάρχει η Vintage V6 και η VP6, και οι δύο πολύ καλοφτιαγμένες και ποιοτικές κιθάρες για τα λεφτά τους (κάτω από 200 Ευρώ). Η V6 διατίθεται και σε αριστερόχειρη, για την VP6 δεν είμαι σίγουρος.

Πάντως πριν αγοράσεις οποιαδήποτε κιθάρα, αυτό που πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε είναι να πας σε ένα κατάστημα και να δοκιμάσεις κιθάρες δεξιόχειρες και αριστερόχειρες για να δεις τι σε βολεύει περισσότερο. Δεν έχει κανένα νόημα να ψάχνεις για κιθάρα όταν δεν έχεις ακόμα ξεκαθαρίσει αυτό το πολύ βασικό σημείο.
ήταν σε μια συζήτηση σε παλιό θέμα πανω απο 1 χρόνο,,σε αυτό της δοκιμής έχεις δίκιο,είμαι απο επαρχεία και πρέπει να ανέβω αθήνα,οπότε κοίταω μέσω ίντερνετ,.στο θέμα τησ ηλ.κιθάρας κοιτάω μονο για σταθερή γέφυρα,για τους γνωστούς λόγους καταλαβαίνεις.πάντως εδω στο φόρουμ,ενας νέοπας σαν εμένα, περί κιθάρων έχω μάθει αρκετά διαβάζωντας τα διάφορα θέματα.,αν εσύ σαν γνώστης έχεις κάτι να μου προτείνεις είμαι όλος αυτιά ;D :solo

Αποσυνδεδεμένος Player

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #14 στις: 14/01/11, 15:57 »
πολυ θα θελα να μάθω τον μαγατζε με την 24ωρη εγγύηση,
μήπως νοίκιαζε και ντιβιντι ?  ;D


αλλά καλύτερα μη μαθευτεί, γιατί τσαμπα διαφήμιση να γινει δε λέει


πάντως φίλε αμα είσαι αρχάριος και δεν είσαι και σίγουρος για το αν θα συνεχίσεις, μπορείς να κοιτάξεις
και στα μεταχειρισμένα, καμια φορά βρίσκεις καλα πραματα
"The electric guitar is kind of a bastard instrument,but the bass guitar is a real instrument,a unique instrument."-Jack Bruce ...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: εσείς το ξέρατε??????//
« Απάντηση #15 στις: 14/01/11, 19:32 »
αν εσύ σαν γνώστης έχεις κάτι να μου προτείνεις είμαι όλος αυτιά ;D :solo

Τα πάντα εξαρτώνται κατ' αρχήν από το ποσό που είσαι διατεθειμένος να ξοδέψεις. Αρχικά μίλησες για κάποια Cort, οπότε λαμβάνω ως δεδομένο ότι ο προϋπολογισμός σου είναι αρκετός για κάτι καλύτερο από μοντέλα όπως η Harley Benton. Δώσε μας λοιπόν μια ιδέα για τα χρήματα που διαθέτεις και τα είδη μουσικής που σε ενδιαφέρουν, ώστε να γίνουν κάποιες συγκεκριμένες προτάσεις σε σωστή βάση.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
10968 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/03, 00:47
από freemind
24 Απαντήσεις
8664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/05, 18:25
από Joef - Über Alles
22 Απαντήσεις
8990 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/07, 21:43
από Holy Diver
11 Απαντήσεις
4614 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/08, 15:16
από Johnie Darko
90 Απαντήσεις
31481 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/09, 09:14
από indie-anos laternative
8 Απαντήσεις
3794 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/10, 00:54
από KK666
36 Απαντήσεις
12936 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/11, 17:43
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
8 Απαντήσεις
7812 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/14, 11:14
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
992 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/20, 01:16
από ΠΟΙΟΣ
5 Απαντήσεις
2387 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/22, 16:40
από panixgr