Αποστολέας Θέμα: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)  (Αναγνώστηκε 86860 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« στις: 02/06/10, 18:26 »
ΛΕΠΟΟΟΟΟΝ.....οι μέρες πλησιάζουν για τη παγκόσμια ποδοσφαιρική γιορτή.... μια γιορτή που σχεδόν κάθε άντρας πάνω στον πλανήτη περιμένει πως και πως..(μπύρες, πίτσες, παρέα, 24 ώρες το 24ωρο μπάλα... ;D ).


Οι όμιλοι έχουν ως εξής:
1ος όμιλος
Νότια Αφρική
Ουρουγουάη
Μεξικό
Γαλλία


2ος όμιλος
Αργεντινή
Νιγηρία
Ν.Κορέα
Ελλάδα


3ος όμιλος
Αγγλία
ΗΠΑ
Αλγερία
Σλοβενία


4ος όμιλος
Γερμανία
Αυστραλία
Σερβία
Γκάνα


5ος όμιλος
Ολλανδία
Δανία
Ιαπωνία
Καμερουν


6ος όμιλος
Ιταλία
Παραγουάη
Νέα Ζηλανδία
Σλοβακία


7ος όμιλος
Βραζιλία
Β.Κορέα
Ακτή Ελεφαντοστού
Πορτογαλία


8ος όμιλος

Ισπανία
Ελβετία
Χιλή
Ονδούρα

Το συγκεκριμένο mundial είναι σημαντικό επίσης γιατί συμμετέχει μετά απο 16 ολάκερα χρόνια και η Ελλάδα... δεν πιστεύω ότι μπορούμε να περιμένουμε και πολλά (ούτε στις 16 δεν θα περάσουμε)...αλλά θα έχει χαβαλέ....
Τα δικά μου προγνωστικά βλέπουν Ισπανία....και με λίγο δυσκολία Ολλανδία...δεν ξέρω γιατί αλλά μ'αρέσουν φέτος οι πορτοκαλοί όπως μ'αρεσαν και στο euro...
ΚΑΛΗ ΜΠΑΛΑ!!!!

(ποιος μαλ**ας έβαλε την εξεταστική μέσα στο mundial.... :P )
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/10, 18:38 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #1 στις: 02/06/10, 19:23 »
πραγματικά είναι κάτι που κάνει το φετινό καλοκαίρι ξεχωριστό....
στα προγνωστικά τώρα εγώ ποντάρω στην αργεντινή και μετά στην αγγλία... όσο για τους δικούς μας δεν το βρίσκω απίθανο να περάσουμε από τους ομίλους ( αν η αργεντινή κάνει το 2x2 και είμαστε λίγο τυχεροί ) αλλά δεν θα με ξάφνιαζε και αν δεν βάζαμε ούτε γκολ  ;D


μου έκανε εντύπωση που ο βραζιλιάνος προπονητής άφησε εκτός τους adriano, ronaldinhio και pato... άντε τους πρώτους δύο να πω ότι το καταλαβαίνω αλλά και τον pato!!!


τέσπα, επειδή είμαστε και μουσικό φόρουμ πάρτε και ένα τραγουδάκι που έγραψαν οι locomondo για το μουντιάλ με τίτλο Goal
 



(ποιος μαλ**ας έβαλε την εξεταστική μέσα στο mundial....[/size] :P )

ναι ρε πού**η μου.... αυτή την εξεταστική πάντα στις χειρότερες περιόδους την βάζουν.... πάνω σε μουντιάλ πάνω σε συναυλίες  :P
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #2 στις: 02/06/10, 19:51 »
Εγω προσωπικα με το θεαμα που μας εχουν παρουσιασει ολες οι τελευταιες μεγαλες διοργανωσεις (Euro 2008, World Cup 2002, 2006, ακομα και το Euro 2004 μαπα ηταν απλα ειδικα στους Ελληνες δε μας φανηκε) δεν περιμενω να δω καλη μπαλα.
Αν κατσει να παρακολουθησω κανενα ματς θα ειναι σιγουρα της Ελλαδας και αν αποκλειστουμε λογικα κανενα ματσακι μετα τη φαση των ομιλων, πιο πολυ για το χαβαλε της παρεας, της μπυρας και της πιτσας.


Ειδικα στα knock out παιχνιδια οπου οι ομαδες πλεον κοιταζουν ΜΟΝΟ την ουσια (και προφανως καλα κανουν) μπαλα δεν περιμενω να δω. Το κακο ειναι οτι οσο το κανουν αυτο τοσο πιο αντιτηλεοπτικοι θα ειναι οι αγωνες...
Ισως να ειναι αυτος ο λογος (περαν του οτι ειμαι μπασκετικος) που τα τελευταια χρονια εχω απομακρυνθει απο την παρακολουθηση ποδοσφαιρικων αγωνων, σε αντιθεση με παλαιοτερα χρονια οπου δεν εχανα ουτε μεσημεριανο παιχνιδι του Euro 2000...


Οσο για τη δικη μας εθνικη ειναι απο τις πιο ατεχνες και αργες ομαδες του τουρνουα οποτε ελπιζω να στηθουμε οσο πιο αμυντικα γινεται και να σταθουμε τυχεροι στα δυο πρωτα ματς (γιατι το τριτο ματς εξαρταται ΜΟΝΟ απο τους Αργεντινους και κανεναν αλλο...)


Ευελπιστω να κανουμε μια τιμιοτερη εμφανιση απο το '94 και ο βασικοτερος λογος ειναι οτι θελω αυτος ο προπονητης που λεγεται Otto Rehhagel να φυγει οσο καλυτερα γινεται γιατι η χαρα που μας εδωσε πριν απο 6 καλοκαιρια θα μας μεινει για παντα ΑΞΕΧΑΣΤΗ.
Περαν αυτου, ουτε ελπιδες εχω ουτε απαιτησεις απο την ομαδα μας. Αλλωστε το 2004 ειπα οτι δεν εχω καμια απαιτηση απο την Εθνικη για τα επομενα 25 με 30 χρονια. Απο τοτε εχουμε παει σε ενα Euro και σε ενα Mundial μεσα σε μονο 6 χρονια...


Κλεινοντας θελω το κυπελλο να παει στην ομαδα που θα παιξει την καλυτερη μπαλα. Τα 3 φαβορι για μενα ειναι Ισπανια, Αγγλια, Βραζιλια (που παντα πρεπει να συγκαταλεγεται μεσα σε αυτα). Η Ισπανια λογω ομαδας και η Αγγλια λογω ροστερ και προπονητη.


Για τους μπασκετικους να υπενθυμισω οτι φετος εχουμε Mundobasket στην Τουρκια. Αντιθετα με το ποδοσφαιρο, στα μπασκετικα τουρνουα εχουμε δει αρκετες φορες ωραια και ενδιαφεροντα ματς, ενω και λογω ομαδας εχουμε παντα περισσοτερες προσδοκιες.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/10, 19:53 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #3 στις: 02/06/10, 22:01 »



Για τους μπασκετικους να υπενθυμισω οτι φετος εχουμε Mundobasket στην Τουρκια. Αντιθετα με το ποδοσφαιρο, στα μπασκετικα τουρνουα εχουμε δει αρκετες φορες ωραια και ενδιαφεροντα ματς, ενω και λογω ομαδας εχουμε παντα περισσοτερες προσδοκιες.


Σωστό....αλλά πάλι στο mundobasket μέσα πέφτει εξεταστική....έλεος..... :P

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #4 στις: 02/06/10, 22:57 »
Σωστό....αλλά πάλι στο mundobasket μέσα πέφτει εξεταστική....έλεος..... :P


Χαχα εχεις δικιο, τις εξεταστικες του Σεπτεμβρη τις ειχα ξεχασει!
Τουλαχιστον θα ειναι σε νορμαλ ωρες και οχι σαν τα εκτρωματα της Ιαπωνιας οπου παιζαμε με την USA Team το πρωι..!


Τελος παντων πειτε και οι υπολοιποι τις αποψεις σας. Ποιος θα το παρει, θα βαλει η Ελλαδα γκολ, θα περασει τον ομιλο (για τους πιο τολμηρους..!)


Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #5 στις: 02/06/10, 23:33 »
Η Ελλάδα δεν θα βάλει ούτε ένα γκολ κατά την ταπεινή μου άποψη. Χάρη ήταν και μόνο που βρισκόμαστε στο μουντιάλ και συνεπώς δεν πρόκειται να περάσουμε τον όμιλο. Εγώ θα θελα Ισπανία και βλέπω Ισπανία για πρωταθλήτρια ;D
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #6 στις: 02/06/10, 23:58 »
Ανυπομονώ να δω τον αγώνα με την Αργεντινή!! Ανυπομονώ όμως!! ;D

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #7 στις: 03/06/10, 00:19 »
Εγω προσωπικα με το θεαμα που μας εχουν παρουσιασει ολες οι τελευταιες μεγαλες διοργανωσεις (Euro 2008, World Cup 2002, 2006, ακομα και το Euro 2004 μαπα ηταν απλα ειδικα στους Ελληνες δε μας φανηκε) δεν περιμενω να δω καλη μπαλα.

Θα διαφωνήσω για το euro 2008, αντικειμενικά είχε καλό θέαμα, δουλεμένες ομάδες που δεν έπαιζαν μόνο για το αποτέλεσμα (Ισπανία, Ολλανδία, Ρωσία) και φυσικά κέρδισέ η θεαματικότερη ομάδα...

Για τους μπασκετικους να υπενθυμισω οτι φετος εχουμε Mundobasket στην Τουρκια. Αντιθετα με το ποδοσφαιρο, στα μπασκετικα τουρνουα εχουμε δει αρκετες φορες ωραια και ενδιαφεροντα ματς, ενω και λογω ομαδας εχουμε παντα περισσοτερες προσδοκιες.

+1 εκεί θα δούμε μεγάλα ματς και πάμε και για μεγάλα πράγματα ως Ελλάδα, αρκεί βέβαια να είμαστε πλήρεις!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #8 στις: 09/06/10, 14:06 »
Τα συνολικά στατιστικά της Εθνικής σε όλα τα ματς των προκριματικών γύρων από το 1934 μέχρι σήμερα καθώς και στα τελικά του 1994 είναι τα εξής :


103 ΑΓΩΝΕΣ ,  40 ΝΙΚΕΣ  22 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ  41 ΗΤΤΕΣ    125 ΤΕΡΜΑΤΑ ΥΠΕΡ   155 ΤΕΡΜΑΤΑ ΚΑΤΑ .


Οι πρώτοι 10 σκόρερ είναι :

           
ΓΚΕΚΑΣ
9
ΧΑΡΙΣΤΕΑΣ
9
ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ
8
ΣΙΔΕΡΗΣ
6
ΚΟΥΗΣ
5
ΜΑΧΛΑΣ
4
ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ
4
ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ
4
ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
4
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ
3
ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ
3
ΜΠΟΤΙΝΟΣ
3
           


Καλή μας επιτυχία!


« Τελευταία τροποποίηση: 09/06/10, 14:09 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #9 στις: 11/06/10, 14:30 »
Δυστυχως, αν και δε θελω να το παραδεχτω, νομιζω πως δε θα κανουμε κατι ιδιαιτερο φετος...εχουμε ενα "τουπεδακι" και βλεπω δυσκολα τα πραγματα...

Γενικοτερα, νομιζω πως η Αγγλια θα παει καλα, ο Καπελλο εχει κανει καλη δουλεια στα λιονταρια...οι Γαλλοι δειχνουν πως δε μπορουν να επαναλαβουν οτι εκαναν το 2006 και Βραζιλια, Αργεντινη, Ιταλια ειναι ερωτηματικα για μενα...

Μετα την εθνικη μας ομαδα, στηριζω Γερμανια και Αργεντινη, ευχομαι τα καλυτερα και στις 3 ομαδες και ελπιζω να δουμε λιγη καλη μπαλα...
« Τελευταία τροποποίηση: 11/06/10, 23:15 από _KAMELOT_ »

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #10 στις: 11/06/10, 19:03 »
Έληξε το πρώτο ματσάκι....1-1 η Ν.Αφρική με το Μεξικό......νταξ...συμπαθητικός αγώνας....η Αφρική δεν έχει ομάδα που μπορεί να προχωρήσει πολύ....τρεχαντήρια όλοι τους (συνεπώς καλή στις αντεπιθέσεις...)μ'αρεσε αρκετά ο Τσαμπαλάλα που πέταξε και το γκολάκι...το μεξικό απο την άλλη είναι μια ομάδα που προκαλεί πολύ κακό για το τπτ....ο dos santos έκανε καλή δουλειά....σε ελεύθερο ρόλο κυρίως....ο vela χαμένος....εντύπωση μου έκανε που δεν ξεκίνησε ο guardado....και επίσης εντύπωση μου έκανε το δεξί μπακ ο aguilar....όλη την πλευρά την έπαιζε στο χάλαρο.....


Άντε να δούμε το βράδυ τι έχει να γίνει....


p.s.1 έλεος με τις βουβουζέλες.....


p.s. εξεταστική? ποιά εξεταστικη? :P

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #11 στις: 11/06/10, 19:07 »
Πάρα πολύ δυνατός ο 1ος αγώνας, συγκριτικά με παλιότερους - 1ους ή όχι - των Mudial... Και οι 2 ομάδες μαχητικές και επιθετικές!

Μ@λ@κία της ΕΡΤ να μη δυναμώνει στη μίξη τη φωνή του εκφωνητή.. τα αυτιά μου βουίζουν ακόμα! ;D Ελπίζω σε αγώνες που δεν παίζει η διοργανώτρια να μην έχουμε την ίδια φασαρία με τις βουβουζέλες (ντάξει είμαστε και εμείς λίγο υπερβολικοί :P )...

Αποσυνδεδεμένος lavigne

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #12 στις: 11/06/10, 19:24 »
Ωρα Mundial Ωρα Εθνικης Ομάδας

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #13 στις: 11/06/10, 20:10 »
Έπιασα το x σήμερα,περιμένω την γαλλία το βράδυ και την κορέα αύριο(λουκούμι το 2.60).
Ωραίο ματσάκι το πρώτο.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #14 στις: 11/06/10, 21:08 »
Δώστε κανένα καλό προγνωστικό στοιχήματος, γιατί χρειάζομαι ρευστό  :P ...

Κατά τα λοιπά, δεν είδα καθόλου αγώνα σήμερα. Είμαι καθηλωμένος στο PC από τις 3 κάνοντας εργασία που παραδίνω τη Δευτέρα.

Εξεταστική Master... Εξεταστική... ;D
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #15 στις: 12/06/10, 00:13 »
Δώστε κανένα καλό προγνωστικό στοιχήματος, γιατί χρειάζομαι ρευστό  :P ...



Εγώ τα λεφτά μου τα έβαλα στο να το σηκώσει η Ισπανία...τώρα για τους αυριανούς αγώνες βλέπω Χ εμάς με την κορέα, Χ την Αγγλία με τις ΗΠΑ και Αργεντινή....


ΤΟ δεύτερο ματς της μέρας (αυτο που περιμέναμε να είναι και ποιοτικότερο) ήταν μια σκέτη απογοήτευση....ο Ντομενέκ έχει κουράσει πραγματικά.....η εμπνευση να χρησιμοποιήσει τον Ανελκά ως φορ περιοχής ήταν απίστευτη....επίσης δεν γίνεται να λείπει απο αυτή τη Γαλλία ο Νασρί που έβγαλε μάτια και να παίζει σαν επιτελικό χαφ ο Diaby....έλεος....απλά έλεος.....


Εξεταστική Master... Εξεταστική... ;D


Στην Ξάνθη με 35 βαθμούς και mundial μάλλον δεν το βλέπω για διάβασμα.... :P  πιο πιθανό για καμιά παραλία.... :P ::)  παλί καλά που υπήρχαν και εργασίες και περάσαμε τπτ.....

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #16 στις: 12/06/10, 00:19 »
^^
Κι εγώ Ξάνθη σπουδάζω, αλλά αγαπώ το κλιματιστικό μου  :P ...

Κι επειδή παίζει μόνο μια εργασία σε όλο το εξάμηνο και χρωστάω απεριόριστα μαθήματα, τα κεφάλια μέσα (το κατά δύναμην δηλαδή).

Τουλάχιστον θέλω να δω τους αγώνες της Αργεντινής!
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #17 στις: 12/06/10, 16:45 »
Λοιπον πριν απο λιγο τελειωσε το ματς της Εθνικης με τη Ν. Κορεα με τελικο σκορ 2-0 υπερ των Ασιατων

Σκετη απογοητευση για μενα η εθνικη με ελαχιστες φασεις κυριως απο τν ωρα που μπηκε στο ματς ο Σαλπιγγιδης

Κριμα γτ ειχα πιο πολλες απαιτησεις απο τν εθνικη...

Πειτε κ εσεις τις αποψεις σας για αυτο το ματς

Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος AderfiTouEleous

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στoμάχι μου
    • Προφίλ
    • F@#k The Mainstream
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #18 στις: 12/06/10, 16:52 »


South Africa World Cup 2010 Live Μέσω EMAX.GR σε High Definition
http://emax.gr/tv.php Πατήστε πάνω στο πλήκτρο "World Cup"





 8) 8) 8) [/url]

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #19 στις: 12/06/10, 17:28 »
Τραγικές επιλογές Τζόρβας , Αβραάμ, Βύντρα, μας κρέμασαν. Όλοι οι άλλοι μέτριοι με εξαίρεση τον Τοροσίδη που ήταν αρκετά καλός και τον Σαλπιγγίδη που έκανε την ομάδα να κινηθεί λίγο...Κακός επίσης ο Κατσουράνης.
Το αμυντικό δίδυμο προτιμήθηκε λόγω της ταχύτητας των Κορεατών, αλλά τελικά αποδείχθηκε πολύ λίγο. πιστεύω ότι το δίδυμο Κυργιάκος -Παπασταθόπουλος θα τα πήγαινε καλύτερα, όπως και ο Χαλκιάς . 
Τέλος στο α' ημίχρονο ειδικά που είχαμε κερδίσει του κόσμου τα κόρνερ εκεί ένα γκολ ο Κυργιάκος πιστεύω θα το έβγαζε.


Δεν απογοητεύομαι, αντίθετα πιστεύω ότι στα επόμενα δύο ματς που ΔΕΝ θεωρούμαστε φαβορί , έχουμε ελπίδες με τον κλασσικό Ελληνικό τρόπο να κερδίσουμε 4 πόντους που με λίγη τύχη θα μας είναι αρκετοί.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #20 στις: 12/06/10, 17:53 »

Δεν απογοητεύομαι, αντίθετα πιστεύω ότι στα επόμενα δύο ματς που ΔΕΝ θεωρούμαστε φαβορί , έχουμε ελπίδες με τον κλασσικό Ελληνικό τρόπο να κερδίσουμε 4 πόντους που με λίγη τύχη θα μας είναι αρκετοί.
A δηλαδή σήμερα χάσαμε γιατί είχαμε το άγχος του φαβορί?

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #21 στις: 12/06/10, 17:59 »
mac νομιζω πως ο τζορβας ηταν αρκετα καλος... οι τραγικες επιλογες ηταν φυσκα ο αβρααμ και ο βυντρα, καθως ακομα και ο σειταριδης, ο αχαριστεας, ο πατσας, ο καπετανος... ελεος... παιχτες σαν τον τζαβελα, νινη, σπυροπουλο, κυριακο... τι κανουν? μπρικια κολλανε? οπως και να χει... εγω γελασα με την ψυχη μου με την πλακα που μου κανανε... και οσο θυμαμι τα λογια του κλεφτη του γκαγκατση "αν δεν δωσει ο πρωθυπουργος 1.000.000 για καθε παιχτη μετα απο αυτη την νικη στο euro, να μην τους ξανκοιταξει στα ματια..."

νομιζω πως θα πρεπει σιγα σιγα να μιλαμε και για την αποχωρηση του γερμανου απο τον παγκο, γιατι νομιζω πως την ειδε λιγο δημοσιος υπαλληλος...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #22 στις: 12/06/10, 18:07 »
πολυ γελιο οι λεξεις που βγαιναν απο των συνδιασμο ονοματων των κορεατων....μονο αυτο αξιζε
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #23 στις: 12/06/10, 18:12 »
Δεν ξέρω τι όνειρο είδε ο γερμανός.......


Καταρχάς η ενδεκάδα...είναι δυνατόν να ξεκινάς με βύντρα κεντρικό αμυντικό, σειταρίδη βασικό, τζιόλη, τζόρβα, χαριστέα?
Δεν χωράνε σ'αυτήν την εθνική Σπυρόπουλος, Κυριάκος, Νίνης, Σαλπιγγίδης? Και δεν φτάνει που έκανε ότι μαλ***α έκανε στο αρχικό σχήμα...μου βάζει μετα πατσατσόγλου και καπετάνο? είναι ποτέ δυνατόν? αντι να μπει τερμας ο σηφάκης, αριστερο μπακ ο σπυρόπουλος, δεξι μπακ τοροσίδης, κεντρο άμυνας: κυριάκος, παπασταθόπουλος/αβρααμ, στα χαφ κατσουράνης, μπροστά ο καραγκούνης, αριστερά σαλπι, δεξιά νίνης και μπροστά γκέγκας,σαμαράς?
Τεσπα...όλα εικασίες είναι...


Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι πάλι 0 γκολ, 0 νικες....χαλαρά κιόλας....μακάρι να διαψευστώ....




p.s. λείπει πολύ απο την ομάδα ο αμανατίδης.....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #24 στις: 12/06/10, 18:28 »

Δεν απογοητεύομαι, αντίθετα πιστεύω ότι στα επόμενα δύο ματς που ΔΕΝ θεωρούμαστε φαβορί , έχουμε ελπίδες με τον κλασσικό Ελληνικό τρόπο να κερδίσουμε 4 πόντους που με λίγη τύχη θα μας είναι αρκετοί.
A δηλαδή σήμερα χάσαμε γιατί είχαμε το άγχος του φαβορί?
Παίξαμε 4-4-2 . Στα επόμενα ένα 4-5-1 μπορεί να βγει σε καλό. Άλλωστε θυμάστε και στο Euro τι είχαμε πάθει από τους Ρώσους που τους "είχαμε εύκολα".


Και κάτι ακόμα...Α γράψε την άποψή σου, είναι πιο ενδιαφέρον...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5X5 ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΛΑ?

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Συναντήσεις

32 Απαντήσεις
11156 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/03, 15:49
από dshakes
51 Απαντήσεις
16213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/12, 20:28
από Μητσάκος
19 Απαντήσεις
5818 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 20:08
από pimami
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17703 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
15 Απαντήσεις
9299 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/10, 22:44
από danai-what
1 Απαντήσεις
2391 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/10, 19:20
από dead_men_walking
45 Απαντήσεις
17826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 20:04
από Γιάννης [nOiz]
66 Απαντήσεις
33329 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:27
από alek
84 Απαντήσεις
21883 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
0 Απαντήσεις
478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/23, 07:48
από Ioannis Anastassakis