Αποστολέας Θέμα: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE  (Αναγνώστηκε 10049 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Meolas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« στις: 26/04/08, 01:40 »
Γεια σας παίδες,

παρήγγειλα την Δευτέρα από το Playback Europe την Ibanez JEM 7vWH σε τιμή πραγματικά χαμηλή, μόλις 1862 ευρουλάκια, κατά πολύ φθηνότερα από thomann, musicstore Τα οποία την πωλούν 2400 euros. Οι τύποι του καταστήματος με διαβεβαιώσατε ότι το όργανο είναι γνήσιο και συνοδεύεται με χαρτιά γνησιότητας!!

http://guitare.playback-europe.com/ibanez-steve_vai_jem7v-wh-6554.html

Το ερώτημα είναι το εξής:

a) Μόλις τώρα διάβασα ότι κυκλοφορούν μαϊμού dimarzio evolution μαγνήτες και επίσης οι γνήσιοι μαγνήτες αναγράφουν στο κάτω δεξί μέρος το λογότυπο dimarzio. Από όσο μπόρεσα να δω στο συγκεκριμένο site την φωτογραφία της συγκεκριμένης κιθάρας, δεν φαίνεται να αναγράφεται κάτι τέτοιο!Επίσης μπήκα και στο επίσημο site της Ibanez όπου και εκεί στις φωτογραφίες της 7vwh δεν φαίνεται οι μαγνήτες να αναγράφουν την λέξη dimarzio στο κάτω δεξί μέρος- αυτό ίσως είναι και άκρως καθησυχαστικό!..Μήπως κανένας σας έχει αγοράσει την ίδια κιθάρα από το ίδιο h κάποιο άλλο site και να μπορέσει να μου δώσει μια εξήγηση για την γνησιότητα των μαγνητών?

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #1 στις: 26/04/08, 01:55 »
και ενας φιλος μου που την εχει,και την ειχε παρει απο επισημο αντιπροσωπο,δεν ειχε στο κάτω δεξί μέρος το λογότυπο dimarzio...και σιγουρα δεν ειναι μουφα,γιατι εχει καθε χαρτι γνησιοτητας....αρα μην αγχωνεσαι
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #2 στις: 26/04/08, 01:59 »
Μηπως αναγραφεται απο την κατω μερια του μαγνητη????

Αυτη δηλαδη που βρισκεται μεσα στην κιθαρα...

Αποσυνδεδεμένος Light_Without_Heat

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Living the dream...
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #3 στις: 26/04/08, 02:51 »
Εγώ έφερα τη δική μου 7VWH από αμερική καινούρια(1200 ευρώ συνολικά,απο ιδιώτη σε e-bay,όχι κατάστημα),κατασκευασμένη μέσα στο 2007 από Team J. Craft. Οι μαγνήτες φέρουν πράγματι το λογότυπο που αναφέρεις.Πριν από αυτή είχα μια jem 555 (την οποία πούλησα) της οποίας οι μαγνήτες φέρανε επίσης το ίδιο λογότυπο αλλά ένας γνωστός τεχνικός στη Θεσσαλονίκη μου είχε πεί ότι δεν ήταν οι αυθεντικοί EVO.Νομίζω πως οι ανησυχίες σου όμως είναι άσκοπες. Μείνε ήσυχος, δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα με την 7vwh, έχε όμως υπ'όψιν σου ότι απο το 2008 και μετά οι κιθάρες αυτές έρχονται με BREED αντί για EVO.
INTERNET.
SERIOUS BUSINESS.

Αποσυνδεδεμένος Meolas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #4 στις: 26/04/08, 09:28 »
An katalaba kala, outapo thn anagrafi tou onomatos na katalaboume an oi manghtes enai gnhsioi h moufa:(
Skeftomai, molis thn paralabw na thn paw gia...eksetasi ston Tselio sthn Thessaloniki, gia na etous magnhtes...apo thn allh an anoixtei h kithra, den tha mporesw na thn epistrepsw pisw...spazokefalia e;

paides protinete mou kamia lysh

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #5 στις: 26/04/08, 11:18 »
Μην αγχωνεσαι καθολου. Δεν υπαρχει περιπτωση απο τετοιο μαγαζι να σου πασαρουν μουφα κιθαρα. Γενικα αυτο το μαγαζι εχει τις καλυτερες ευρωπαικες τιμες στην ευρωπη στις ibanez, τις οποιες τιμες χαμηλωσε εκ νεου προσφατα, αλλα ειναι πολυ σοβαρο μαγαζι για να κανει μ**κιες!
Επισης, εχω αγορασει dimarzio αρκετους (evo, air norton, d-sonic, breed), εχω κ στην πετρουτσι γνησιους αλλα οχι εμποριου, πουθενα πανω δεν εγραφαν τιποτα.
Η εγγυηση σου ειναι το ιδιο το μαγαζι πιστευω φιλε μου!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Meolas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #6 στις: 26/04/08, 15:55 »
Ευχαριστω για τα καθυσηχαστικά  σου λόγια. Όντως, πήγα πριν από λίγο σε φιλαράκι που δουλεύει πωλητής σε γνςστό μαγαζί με μουσικά όργανα και μου είπε το εξής: Η ibanez και γενικά όλες οι εταιρίες, στα ακριβά μοντέλα τους δεν βάζουν μαγνήτες του εμπορίου όπου αναγράφεται η μάρκα προκειμένου να μην κάνουν διαφίμιση π.χ. στην dimarzio. Αν παρατηρήσεις και τους μαγνήτες του vai, δεν αναγράφουν επάνω dimarzio

Αποσυνδεδεμένος Si_rah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #7 στις: 26/04/08, 16:09 »
Μείνε ήσυχος, δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα με την 7vwh, έχε όμως υπ'όψιν σου ότι απο το 2008 και μετά οι κιθάρες αυτές έρχονται με BREED αντί για EVO.

Η JEM77V βγαινει γενικα με Breed! Η JEM7V βγαινει μονο με Evolution!

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #8 στις: 26/04/08, 18:17 »
Φίλε Meolas το γεγονος οτι δεν αναγραφει επανω dimarzio δεν σημαινει οτι δεν ειναι,απλα πρεπει να τους κανεις παραγγελια αν θελεις τετοιο καπακι,εννοω για αγορα ξεχωριστα απο κιθαρα,στην Ελλαδα δεν εχω δει ουτε εναν με το λογοτυπο να πωλειται ξεχωριστα!

Τωρα γι αυτο που σου ειπε ο πωλητης δεν στεκει και πολυ,μιας και η ιδια η Ibanez τους διαφημιζει στα μοντελα της και επισις ναι Jem7vwh χωρις evolution μαγνητες δεν υφισταται!!

Αποσυνδεδεμένος Meolas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #9 στις: 26/04/08, 19:26 »
Φίλε Meolas το γεγονος οτι δεν αναγραφει επανω dimarzio δεν σημαινει οτι δεν ειναι,απλα πρεπει να τους κανεις παραγγελια αν θελεις τετοιο καπακι,εννοω για αγορα ξεχωριστα απο κιθαρα,στην Ελλαδα δεν εχω δει ουτε εναν με το λογοτυπο να πωλειται ξεχωριστα!

Τωρα γι αυτο που σου ειπε ο πωλητης δεν στεκει και πολυ,μιας και η ιδια η Ibanez τους διαφημιζει στα μοντελα της και επισις ναι Jem7vwh χωρις evolution μαγνητες δεν υφισταται!!
Apla prospathw na katalabw giati na mhn exei KAI to logotypo

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #10 στις: 26/04/08, 23:23 »
Meolas, που διαβασες οτι οι γνησιοι εχουν λογοτυπο;; Ολοι οι γνησιοι;; Στο κατω κατω, αν καποιος ηθελε να ξεγελασει το πρωτο που θα κανε ειναι να μιμηθει την εμφανιση αρα το λογοτυπο αρα δεν προκειται κανεις να εβγαζε συμπερασμα!
Παντως η προταση "οι γνησιοι dimarzio εχουν λογοτυπο"  ειναι ψευδης 1000%! Ισχυει αυτο που λεει ο serviani.
Η απορια σου γιατι να μην εχει, δεν ειναι σωστη. Καποιος, καπου, καποτε, σου ειπε το παραπανω λανθασμενο πραγμα στο οποιο αδικα κολλας! Αυτο ειναι ολο!
Επισης, αυτο που σου ειπε ο φιλος σου περι ακριβων μοντελων κ διαφημισης δεν μου φαινεται σωστο επισης. Μολις τσεκαρα το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο, τις τοπ ESP, που φορουν κατα κανονα seymour duncan/EMG, οι οποιοι κατα κανονα φερουν λογοτυπο, και πραγματι σ ολα τα μοντελο υπαρχει λογοτυπο.
Κοινως, αδικα γινεται αυτη η συζητηση. Δεν υπαρχει κανενας ουσιαστικος λογος να φαινεται ή οχι το λογοτυπο.
Σημασια εχει απο που παιρνεις μια κιθαρα, και τα μαγαζια με τα οποια ασχολουμαστε (thomann, playback, musicstore) κ το μεγαλυτερο μερος του ebay (λογω του βαρους του feedback) παρεχουν σοβαρη ασφαλεια.

ΥΓ: Light_Without_Heat, γιατι στην 555 να μην ειναι γνησιοι;; Θα ειχε γινει φασαρια, η ibanez δεν ειναι μικρη εταιρια!

Συγγνωμη αν ανοιγω ιστοριες, αλλα μην ειμαστε παραπανω καχυποπτοι απ οτι χρειαζεται..

Αποσυνδεδεμένος Meolas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #11 στις: 27/04/08, 12:25 »
Meolas, που διαβασες οτι οι γνησιοι εχουν λογοτυπο;; Ολοι οι γνησιοι;; Στο κατω κατω, αν καποιος ηθελε να ξεγελασει το πρωτο που θα κανε ειναι να μιμηθει την εμφανιση αρα το λογοτυπο αρα δεν προκειται κανεις να εβγαζε συμπερασμα!
Παντως η προταση "οι γνησιοι dimarzio εχουν λογοτυπο"  ειναι ψευδης 1000%! Ισχυει αυτο που λεει ο serviani.
Η απορια σου γιατι να μην εχει, δεν ειναι σωστη. Καποιος, καπου, καποτε, σου ειπε το παραπανω λανθασμενο πραγμα στο οποιο αδικα κολλας! Αυτο ειναι ολο!
Επισης, αυτο που σου ειπε ο φιλος σου περι ακριβων μοντελων κ διαφημισης δεν μου φαινεται σωστο επισης. Μολις τσεκαρα το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο, τις τοπ ESP, που φορουν κατα κανονα seymour duncan/EMG, οι οποιοι κατα κανονα φερουν λογοτυπο, και πραγματι σ ολα τα μοντελο υπαρχει λογοτυπο.
Κοινως, αδικα γινεται αυτη η συζητηση. Δεν υπαρχει κανενας ουσιαστικος λογος να φαινεται ή οχι το λογοτυπο.
Σημασια εχει απο που παιρνεις μια κιθαρα, και τα μαγαζια με τα οποια ασχολουμαστε (thomann, playback, musicstore) κ το μεγαλυτερο μερος του ebay (λογω του βαρους του feedback) παρεχουν σοβαρη ασφαλεια.

ΥΓ: Light_Without_Heat, γιατι στην 555 να μην ειναι γνησιοι;; Θα ειχε γινει φασαρια, η ibanez δεν ειναι μικρη εταιρια!

Συγγνωμη αν ανοιγω ιστοριες, αλλα μην ειμαστε παραπανω καχυποπτοι απ οτι χρειαζεται..

kalhmera sas parathetw to site opou ginetai syzhthsh panw sto thema mas

http://ultimate-guitar.com/forum/archive/index.php/t-562773.html

Αποσυνδεδεμένος Meolas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #12 στις: 27/04/08, 12:34 »
Άρα πως θα καταλάβει κάποιος εν τέλει αν οι μαγνήτες είναι γνήσιοι ή όχι???  Θα μου πέιτε....Από τον ήχο....αλλλά αυτό πάλι είναι υποκειμενικό, και πρέπει να τους τσεκάρει κάποιος που ασχλείται μεγάλο χρονικό διάστημα με το θέμα...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #13 στις: 27/04/08, 12:42 »
Άρα πως θα καταλάβει κάποιος εν τέλει αν οι μαγνήτες είναι γνήσιοι ή όχι??? Θα μου πέιτε....Από τον ήχο....αλλλά αυτό πάλι είναι υποκειμενικό, και πρέπει να τους τσεκάρει κάποιος που ασχλείται μεγάλο χρονικό διάστημα με το θέμα...

Είναι λίγο αστείο να μιλάμε για πιθανή απάτη και "μαϊμούδες", τη στιγμή που η κιθάρα έρχεται από ένα κατάστημα όπως το Playback (ή από το Thomann, το Musicstore και όλα τα παραμφερή διαδικτυακά μαγαζιά). Όποιες κι αν είναι οι εμπειρίες των αγοραστών από πλευράς εξυπηρέτησης, χρόνου αποστολής κλπ, τουλάχιστον μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι τα προϊόντα που πουλάνε είναι αυθεντικά.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #14 στις: 27/04/08, 16:26 »
Πηγα στο link που εβαλες απο αυτο το forum και ειδα και τις φωτο αν και δεν ειναι ευδιακριτες, προκειται κατα 99% για απομιμηση jem με τετοιο serial number,πιθανοτατα φτιαγμενη Κορεα

Δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις και αν θελεις να τσεκαρεις τους μαγνητες,απο κατω σε ολους τους dimarzio ειναι "χτυπημενο" το λογοτυπο,η χωρα κατασκευης και ισως και ο κωδικος του μοντελου (αυτο δεν ισχυει παντα,μπορει να εχει απλα αυτοκολλητο του μοντελου)

Αντε με το καλο να σου ερθει,για μενα ειναι απο τις καλυτερες κιθαρες που βγαζει η Ibanez, και να ποσταρεις και καμια ωραια φωτο  ;)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #15 στις: 27/04/08, 16:59 »
Άρα πως θα καταλάβει κάποιος εν τέλει αν οι μαγνήτες είναι γνήσιοι ή όχι??? Θα μου πέιτε....Από τον ήχο....αλλλά αυτό πάλι είναι υποκειμενικό, και πρέπει να τους τσεκάρει κάποιος που ασχλείται μεγάλο χρονικό διάστημα με το θέμα...

Είναι λίγο αστείο να μιλάμε για πιθανή απάτη και "μαϊμούδες", τη στιγμή που η κιθάρα έρχεται από ένα κατάστημα όπως το Playback (ή από το Thomann, το Musicstore και όλα τα παραμφερή διαδικτυακά μαγαζιά). Όποιες κι αν είναι οι εμπειρίες των αγοραστών από πλευράς εξυπηρέτησης, χρόνου αποστολής κλπ, τουλάχιστον μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι τα προϊόντα που πουλάνε είναι αυθεντικά.
προσωπικα εχω αγαπησει το playback...2 παραγγελειες,μια η κιθαρα μου η RG550 και μετα μια πεταλιερα,με αφησε ενθουσιασμενο...ειναι Top μαγαζι για μενα!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #16 στις: 27/04/08, 17:34 »
Πολύ καλές τιμές, αλλά καθόλου ποικιλία ρε γμτ, ειδικά στο θέμα ''ενισχυτής''.. :-\

Αποσυνδεδεμένος Meolas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #17 στις: 28/04/08, 20:44 »
Ayth einai ta email pantallaksa me playback europe


hi

there is no fake anything on an Ibanez guitar, it's a serious company. you wil get some true dimarzio pickups

Best regards

Order Status Playback
Laurent Dibo-Cohen
50 rue Ardouin - Bat 566
93400 Saint Ouen - France
Tel : +33149210080

status@playback-europe.com
http://www.playback.eu




Le 26 avr. 08 à 08:50


Dear Madam/Sir,
 
I’ve recently read through the net that there are many  Ibanez Jem 7vwh guitars that do not include the original dimarzio Evolution pickups. The trademark DIMARZIO isn’t written on them. In other words their pickup system is fake.
 
By looking at your site and by enlarging the picture of the Ibanez Jem 7v wh I couldn’t  see whether the trademark DIMARZIO is written on the pickup system or not.
 
 Therefore, since I am a little bit confused, and since I’ve already ordered this musical instrument from your store, I would be more than happy if your technicians could give me a clear answer about the way I could confirm the originality of the pickup system
 
 
I look forward to hearing from you soon.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/04/08, 20:46 από Meolas »

Αποσυνδεδεμένος Light_Without_Heat

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Living the dream...
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #18 στις: 28/04/08, 21:30 »
Μείνε ήσυχος, δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα με την 7vwh, έχε όμως υπ'όψιν σου ότι απο το 2008 και μετά οι κιθάρες αυτές έρχονται με BREED αντί για EVO.

Η JEM77V βγαινει γενικα με Breed! Η JEM7V βγαινει μονο με Evolution!

Ναι,συμφωνώ απόλυτα.απλά είχε τύχει να δώ πριν λίγο καιρό στο ανανεωμένο site της ibanez τα specs για την 7vwh και τότε ανέγραφε ότι είχε Breed. Πιο πριν μπήκα να το εξακριβώσω και διαπίστωσα ότι το αλλάξανε ξανά σε Evolution. Πρέπει να είχε γίνει κάποιο λάθος στην καταχώρηση στο site.
INTERNET.
SERIOUS BUSINESS.

Αποσυνδεδεμένος Meolas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΓΟΡΑ IBANEZ JEM 7V WH ΑΠΟ PLAYBACK EUROPE
« Απάντηση #19 στις: 28/04/08, 21:33 »
Μείνε ήσυχος, δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα με την 7vwh, έχε όμως υπ'όψιν σου ότι απο το 2008 και μετά οι κιθάρες αυτές έρχονται με BREED αντί για EVO.

Η JEM77V βγαινει γενικα με Breed! Η JEM7V βγαινει μονο με Evolution!

Ναι,συμφωνώ απόλυτα.απλά είχε τύχει να δώ πριν λίγο καιρό στο ανανεωμένο site της ibanez τα specs για την 7vwh και τότε ανέγραφε ότι είχε Breed. Πιο πριν μπήκα να το εξακριβώσω και διαπίστωσα ότι το αλλάξανε ξανά σε Evolution. Πρέπει να είχε γίνει κάποιο λάθος στην καταχώρηση στο site.
einai 100% sigouro oti ayth h jem exei evolution dimarzio

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
11527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 12:06
από m@ster k@frer
42 Απαντήσεις
15754 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/11/08, 19:42
από faser
2 Απαντήσεις
3253 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/08, 14:00
από Si_rah
19 Απαντήσεις
6879 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/08, 21:27
από Giorgos K.
4 Απαντήσεις
2848 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 14:17
από DarkHorse
22 Απαντήσεις
6047 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/09, 00:34
από Jezus
4 Απαντήσεις
2888 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/10, 01:02
από Stel Andre
0 Απαντήσεις
1604 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/10, 15:01
από apple32
0 Απαντήσεις
1925 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 14:20
από foulis
16 Απαντήσεις
5829 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/17, 10:08
από Noturn