Αποστολέας Θέμα: Marshall MG15FX  (Αναγνώστηκε 4042 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1995

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Marshall MG15FX
« στις: 19/07/10, 21:56 »
παιδιά τι λετε για αυτον τον Marshall

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #1 στις: 19/07/10, 22:20 »
1 λεξη μονο...ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #2 στις: 19/07/10, 22:44 »
Βγάζει πιο πολλά προβλήματα κι απο Alfa Romeo!!! Κρίμα γιατι είναι Marshall... Η σειρά MG δε βγήκε καλή!
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #3 στις: 19/07/10, 22:55 »
ριξε μια ματια σε vox και rolland cube 15 μια και η mg οντως δεν ειναι για να τους λατρεψεις
Βγάζει πιο πολλά προβλήματα κι απο Alfa Romeo!!! Κρίμα γιατι είναι Marshall... Η σειρά MG δε βγήκε καλή!
χαχαχα ναι κλεινεις το αμαξι και για εναν περιεργο λογο ανοιγουν τα παραθυρα και τα φωτα.Ειναι τρελοι αυτοι οι ιταλοι.Βεβαια την giulietta Quattrofoglia την εχω ερωτευθει..sorry για το off topic
« Τελευταία τροποποίηση: 19/07/10, 22:57 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος moutoulos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • GP electronics - moutoulos ™
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #4 στις: 19/07/10, 23:28 »
Γιάννη εγώ θα σου έλεγα να το δείς πιο ψύχραιμα το θέμα σου ... Τι εννοώ?
Προσποιήσου πως δεν υπάρχει καν αυτός ο ενισχυτής  ;D , και κοίτα για άλλον.

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #5 στις: 29/07/10, 15:56 »
O ενισχυτης ειναι καλος μονο για ενα πραγμα...

Εισαι στην πολη και θες να νιωσεις καλοκαιρι?Παιρνεις εναν MG,ανοιγεις το A/C,κλεινεις τα φωτα,κλεινεις τα ματια,πιανεις την κιθαρα,καρφι στον ενισχυτη,βρωμικο καναλι και βαρας τις χορδες,ενα ολοκληρο σμηνος απο τζιτζικια ειναι διπλα σου χωρις να το καταλαβεις,νιωθεις οτι εισαι στην εξοχη στην στιγμη.Εγγυημενη λυση 8)

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #6 στις: 29/07/10, 16:14 »
Μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι?? Νταξει, το ηχητικο ειναι καθαρα θεμα γουστου, αλλα ειχα τον MG15, oπως κ ενας φιλος μου, ενω ο αδερφος μου εχει τον 30αρη ακομα...προβλημα δν εβγαλαν ποτε.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #7 στις: 29/07/10, 16:15 »
Εισαι στην πολη και θες να νιωσεις καλοκαιρι?Παιρνεις εναν MG,ανοιγεις το A/C,κλεινεις τα φωτα,κλεινεις τα ματια,πιανεις την κιθαρα,καρφι στον ενισχυτη,βρωμικο καναλι και βαρας τις χορδες,ενα ολοκληρο σμηνος απο τζιτζικια ειναι διπλα σου χωρις να το καταλαβεις,νιωθεις οτι εισαι στην εξοχη στην στιγμη.Εγγυημενη λυση 8)


XXXAAAAAAXXAAAAAAxχχχχαααααααααχχχααααααααα!!!   :roll

Έτσι είναι!..

Κάνει όμως πολύ καλά για το εξής ΠΕΙΡΑΜΑ:

The big bang theory - Starch and water    


 :clap :clap :roll :roll :roll


@_KAMELOT_ Πράγματι είναι υπερβολή, απλά έχουμε φάει τόση λάσπη σε προβατζίδικα από αυτή την σειρά, που νομίζω ότι ξεχειλίζουν τα απωθημένα!... 
« Τελευταία τροποποίηση: 29/07/10, 16:17 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #8 στις: 29/07/10, 16:37 »
Μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι?? Νταξει, το ηχητικο ειναι καθαρα θεμα γουστου, αλλα ειχα τον MG15, oπως κ ενας φιλος μου, ενω ο αδερφος μου εχει τον 30αρη ακομα...προβλημα δν εβγαλαν ποτε.

Iσως ναι ειμαστε αλλα οπως ειπε και ο Ανδριανος εχουμε φαει λασπη σε προβαδικα απο αυτην την σειρα.Και οχι μονο σε προβαδικα αλλα και στο σπιτι ;D

Τελευταια αναπτυσω μια θεωρω για την ωριμοτητα των αυτιων ;D .Αν κατι σου ακουγεται καλο και ακουσεις κατι καλυτερο τοτε το πρωτο δεν θα σε εντυπωσιαζει και δεν θα σου αρεσει πλεον ;D

Ο πρωτος μου ενισχυτης ηταν ενας Marshall MG50 και ναι οταν τον πρωτοπειρα μου αρεζε,γιατι?Γιατι ημουν 14 και αυτη η βρωμια που εβγαζε μου αρεζε και ηθελα να εχω το gain στο 52 και το bass στο 112.Eβγαζε μια βρωμια και μια καφριλα ανεπαναληπτη που στα τοτε μου πολυ μεταλ αυτια και ακουσματα ηταν ιδανικη.Αλλα με το καιρο που ωριμασε και το παιξιμο μου και η κριση μου,καταλαβα για την ποιοτητα του ενισχυτη.Οταν επαιξα με λαμπα εκει ειναι που δεν μου αρεσε καθολου.Ευτυχως βρεθηκε καποιος και τον αγορασε με 120 ευρω ;D

Και ολο αυτο γινεται γιατι στην ιδια κατηγορια τιμης υπαρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ενισχυτες.Απλα

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #9 στις: 29/07/10, 16:41 »
Μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι?? Νταξει, το ηχητικο ειναι καθαρα θεμα γουστου, αλλα ειχα τον MG15, oπως κ ενας φιλος μου, ενω ο αδερφος μου εχει τον 30αρη ακομα...προβλημα δν εβγαλαν ποτε.

Iσως ναι ειμαστε αλλα οπως ειπε και ο Ανδριανος εχουμε φαει λασπη σε προβαδικα απο αυτην την σειρα.Και οχι μονο σε προβαδικα αλλα και στο σπιτι ;D

Τελευταια αναπτυσω μια θεωρω για την ωριμοτητα των αυτιων ;D .Αν κατι σου ακουγεται καλο και ακουσεις κατι καλυτερο τοτε το πρωτο δεν θα σε εντυπωσιαζει και δεν θα σου αρεσει πλεον ;D

Ο πρωτος μου ενισχυτης ηταν ενας Marshall MG50 και ναι οταν τον πρωτοπειρα μου αρεζε,γιατι?Γιατι ημουν 14 και αυτη η βρωμια που εβγαζε μου αρεζε και ηθελα να εχω το gain στο 52 και το bass στο 112.Eβγαζε μια βρωμια και μια καφριλα ανεπαναληπτη που στα τοτε μου πολυ μεταλ αυτια και ακουσματα ηταν ιδανικη.Αλλα με το καιρο που ωριμασε και το παιξιμο μου και η κριση μου,καταλαβα για την ποιοτητα του ενισχυτη.Οταν επαιξα με λαμπα εκει ειναι που δεν μου αρεσε καθολου.Ευτυχως βρεθηκε καποιος και τον αγορασε με 120 ευρω ;D

Και ολο αυτο γινεται γιατι στην ιδια κατηγορια τιμης υπαρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ενισχυτες.Απλα

Eιπαμε, γουστα ειναι αυτα...εγω αν τον ειχα ακομα, σιγουρα δε θα με ξενερωνε να παιζω μαζι του...το θεμα της αξιοπιστιας ηταν αυτο που με παραξενεψε περισσοτερο απο οσα γραφτηκαν παραπανω...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #10 στις: 09/08/10, 08:24 »
Εισαι στην πολη και θες να νιωσεις καλοκαιρι?Παιρνεις εναν MG,ανοιγεις το A/C,κλεινεις τα φωτα,κλεινεις τα ματια,πιανεις την κιθαρα,καρφι στον ενισχυτη,βρωμικο καναλι και βαρας τις χορδες,ενα ολοκληρο σμηνος απο τζιτζικια ειναι διπλα σου χωρις να το καταλαβεις,νιωθεις οτι εισαι στην εξοχη στην στιγμη.Εγγυημενη λυση 8)


XXXAAAAAAXXAAAAAAxχχχχαααααααααχχχααααααααα!!!   :roll

Έτσι είναι!..

Κάνει όμως πολύ καλά για το εξής ΠΕΙΡΑΜΑ:

The big bang theory - Starch and water    

 :clap :clap :roll :roll :roll


@_KAMELOT_ Πράγματι είναι υπερβολή, απλά έχουμε φάει τόση λάσπη σε προβατζίδικα από αυτή την σειρά, που νομίζω ότι ξεχειλίζουν τα απωθημένα!...


 :D :D :D Σωστος!!! Ή αλλιως παραφραζοντας κατι που ειχες πει σε παλιοτερο post: "Η παρατεταμενη επαφη με το κατωτερο καλλιεργει το αισθητηριο να εκτιμας ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ανωτερο απο αυτο"  :roll
« Τελευταία τροποποίηση: 09/08/10, 09:41 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #11 στις: 09/08/10, 17:59 »
ριξε μια ματια σε vox και rolland cube 15 μια και η mg οντως δεν ειναι για να τους λατρεψεις
Βγάζει πιο πολλά προβλήματα κι απο Alfa Romeo!!! Κρίμα γιατι είναι Marshall... Η σειρά MG δε βγήκε καλή!
χαχαχα ναι κλεινεις το αμαξι και για εναν περιεργο λογο ανοιγουν τα παραθυρα και τα φωτα.Ειναι τρελοι αυτοι οι ιταλοι.Βεβαια την giulietta Quattrofoglia την εχω ερωτευθει..sorry για το off topic

Δεν εχει πολυ μαλακο πλαστικο στο ταμπλο και ο T-jet καιει πολυ για την κατηγορια του. Εχει στυλ παντως...Η τιμη ειναι χαλια.

Παρεμπιπτοντως, δυστυχως για αρκετους παιχτες με πανακριβο εξοπλισμο υπαρχει ενας, κοντος σχετικα με μακρια μαλλια, σα τους γαλατες πανω κατω στη Θεσσαλονικη,  ο οποιος με MG100 DFX κομπο εσκισε στον ηχο σε μπολικα live...Το μονο που μου ειπε, μη μασας συνηθως αργει να ζεσταθει λιγακι αλλα μετα παει καλα!!! Χα χα. (Οχι με λαμπα δεν ακουγοταν 10 φορες καλυτερα σε αλλα live...ακουογοταν παντα καλα).


Τελικα κατεληξε να παιζει με pocket pod κρεμασμενο στη ζωνη και τελευταια αν δεν εχει ορεξη να ανοιξει ενα παλιο valvestate που εχει το μαγαζι, με λαπτοπ στην κονσολα και guitar rig. Το οτι ειναι ηχοληπτης και φυσικα πεταγεται με το ασυρματο και κανει ο,τι θελει ταυτοχρονα παντα βοηθαει.


Παντως με 15ρι MG ισως να μη τα καταφερνε...! Για το δωματιο, η νεα σειρα MG ειναι σαφως βελτιωμενη, αλλα στα λεφτα της γιατι οχι ενα modelling εστω και για την ποικιλλια αν οχι για καλυτερη ποιοτητα ηχου, αλλα και για τα εφφε...

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Marshall MG15FX
« Απάντηση #12 στις: 09/08/10, 18:08 »
Εισαι στην πολη και θες να νιωσεις καλοκαιρι?Παιρνεις εναν MG,ανοιγεις το A/C,κλεινεις τα φωτα,κλεινεις τα ματια,πιανεις την κιθαρα,καρφι στον ενισχυτη,βρωμικο καναλι και βαρας τις χορδες,ενα ολοκληρο σμηνος απο τζιτζικια ειναι διπλα σου χωρις να το καταλαβεις,νιωθεις οτι εισαι στην εξοχη στην στιγμη.Εγγυημενη λυση 8)


XXXAAAAAAXXAAAAAAxχχχχαααααααααχχχααααααααα!!!   :roll

Έτσι είναι!..

Κάνει όμως πολύ καλά για το εξής ΠΕΙΡΑΜΑ:

The big bang theory - Starch and water    

 :clap :clap :roll :roll :roll


@_KAMELOT_ Πράγματι είναι υπερβολή, απλά έχουμε φάει τόση λάσπη σε προβατζίδικα από αυτή την σειρά, που νομίζω ότι ξεχειλίζουν τα απωθημένα!...


 :D :D :D Σωστος!!! Ή αλλιως παραφραζοντας κατι που ειχες πει σε παλιοτερο post: "Η παρατεταμενη επαφη με το κατωτερο καλλιεργει το αισθητηριο να εκτιμας ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ανωτερο απο αυτο"  :roll



Προφανως, αλλα καλα ειναι τα μηλα να τα συγκρινεις με τα μηλα και οχι με τα κορομηλα!!! (Πως τα λενε δεν ξερω σε ολα τα μερη της Ελλαδας).

Για καποια ειδη ο MG ειναι προτιμωτερος απο matchless, dumble και λοιπες σουπερ ντουπερ 20000 ευρος ενισχυτες.
Sad but true! >:D 0:) :P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Marshall AVT-275

Ξεκίνησε από paylos87 Ενισχυτές

5 Απαντήσεις
3856 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/08, 12:48
από hammer
6 Απαντήσεις
3827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/08, 11:32
από j.free
18 Απαντήσεις
6458 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 16:49
από Jezus
19 Απαντήσεις
7808 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/09, 17:23
από bassbill
16 Απαντήσεις
5972 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/09, 16:51
από Panos the Greek
MARSHALL MR1960 A

Ξεκίνησε από Warrel Ενισχυτές

5 Απαντήσεις
2782 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/09, 19:18
από pa...
10 Απαντήσεις
3817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/09, 20:17
από JACKSONMAN
Marshall MA??

Ξεκίνησε από Cr0wley Ενισχυτές

0 Απαντήσεις
1693 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/09, 13:16
από Cr0wley
4 Απαντήσεις
2917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/13, 14:00
από dimitris21
18 Απαντήσεις
5528 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/13, 13:10
από Seth21