Αποστολέας Θέμα: Nibiru?? 2012-2013 To τελος της ζωης οπως την γνωριζουμε?  (Αναγνώστηκε 52065 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
τον απωθησε?? εμ..δεν πολυβγαζει νοημα αυτο..
μηπως οντως υπαρχει κανενα site που να αναφερει κατι σχετικο?

Οχι, βγαζει, τωρα το σκεφτηκα! :D Αστρικη σφεντονα(ή καπως ετσι)! Οσοι ασχολουνται με τα αστροφυσικα τον ξερουν τον ορο. Ετσι τον απωθησε!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Και δεν θα το ειχαμε εντοπισει?  :P
Στην χειροτερη περιπτωση θα βρισκεται 52 εκ χρονια μακρια...και ειναι και αστερι... Εδω εχουμε ανακαλυψει αστρα σε φοβερα μεγαλυτερη αποσταση..

Kαι ποιός σου λέει οτι δεν το έχουμε εντοπίσει? Η εκτίμηση είναι οτι η Nέμεσις είναι ένας κόκκινος ή καφέ νάος φωτεινότητας μεταξύ 7 και 12 (συγκριτικά ο Ήλιος έχει φωτεινότητα -26.73 ενώ το κοντινότερο αστέρι, ο καφέ νάος DEN 0255-4700 που βρίσκεται σε απόσταση 16.19 έτη φωτός έχει φωτεινότητα 22.92) σε απόσταση μεταξύ 50,000 και 100,000 AU (το AU είναι το λεγόμενο Αστρονομικό Μέγεθος. 1 AU είναι η απόσταση μεταξύ Ήλιου και Γης, ήτοι περίπου 150 εκατομύρια χιλιόμετρα).

Με βάση αυτές τις εκτιμήσεις του Muller υπάρχουν 3.000 άστρα που είναι υποψήφια για να είναι η Nέμεσις.

και οχι μονο αυτο, μαι διελευση ενος αδελφου αστρου σαν τον ηλιο μας θα εκανε ανω κατω το ηλιακο μας συστημα,και ολα τα στοιχεια μας δειχνουν οτι ειναι σταθερο για δισεκατομυρια χρονια..

H σταθερότητα του ηλιακού συστήματος για χρονικές περιόδους πάνω από κάποια εκατομύρια χρόνια αμφισβητείται.

Πέρα από αυτό η θεωρία του Muller υποθέτει μόνο την εκτόπιση αστεροειδών από την ζώνη Oort και δυστυχώς αν και έχουμε στοιχεία για τις συγκρούσεις σωμάτων πάνω στη Γη δεν έχουμε ακόμα καταφέρει να κάνουμε τις απαραίτητες γεωλογικές έρευνες στους υπόλοιπους πλανήτες του ηλιακού συστήματος για να προσθέσουμε στοιχεία σε αυτά που έχουμε αποκτήσει από τις μελέτες που έχουμε κάνει στην Γη.



If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Μου φαίνεται από δύσκολο εώς αρκετά απίθανο αν η Νέμεσις έχει magnitude ίσο με 7 έως 12 να μην έχει εντοπιστεί από κάποιον παρατηρητή.. Τα magnitudes αυτά είναι πολύ μεγάλα (θεωρητικά το ανθρώπινο μάτι βλέπει άστρα magnitude 8 σε τέλειες συνθήκες) ενώ με ένα απλό μικρό τηλεσκόπιο το 12 είναι piece of cake.. Με τόσους άτλαντες που έχουν κυκλοφορήσει δεν μπορεί, κάποιος θα είχε παρατηρήσει την Νέμεσις.. Ειδικά όταν μιλάμε για AU, το αντικείμενο βρίσκεται πάρα πολύ κοντά μας οπότε μάλλον ο νάνος για κανά αστεροειδή μου κάνει ;D .. Ο Δίας θα τον "καταπιεί" σε δευτερόλεπτα :D .. Τα ίδια ισχύουν και για τον Nibiru φυσικά..

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Δεν είπα οτι δεν έχει εντοπιστεί...

Απλά από τα 3000 άστρα που ταιριάζουν στην περιγραφή δεν έχει υπολογιστεί τροχιά για όλα. Και μη ξεχνάμε οτι μιλάμε για μία τροχιά της τάξης των 26 εκατομυρίων ετών...

Δεν είμαι κατ' ανάγκη υπέρμαχος της θεωρίας του Muller. Απλά την ανέφερα γιατί έχει μία κάποια σχέση με την θεωρία του Niribu...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
H σταθερότητα του ηλιακού συστήματος για χρονικές περιόδους πάνω από κάποια εκατομύρια χρόνια αμφισβητείται.

Αυτο υποστηριζει και η Θεωρια του Χαους και κατα καποιον τροπο εξηγει την εποχη των παγετωνων σε σχεση παντα με την τροχεια της γης γυρω απο τον ηλιο...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Blacksheepιος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 367
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παράθεση
H σταθερότητα του ηλιακού συστήματος για χρονικές περιόδους πάνω από κάποια εκατομύρια χρόνια αμφισβητείται.
Ναι μα ποτε θα προλαβαιναν να σχηματιστουν οι πλανητες;
Δηλαδη και μονο να φανταστεις τις βαρυτικες επιρροες ενος αλλου ηλιου..
Κατ αρχας, σε τι αποσταση υπολογιζονται τα ορια του ηλιακου μας συστηματος απο οπου θα περνουσε ο Νεμεσις;
Λεσπολιαρης αταλαντος κιθαροπαιχτικος αμνος.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Παράθεση
H σταθερότητα του ηλιακού συστήματος για χρονικές περιόδους πάνω από κάποια εκατομύρια χρόνια αμφισβητείται.
Ναι μα ποτε θα προλαβαιναν να σχηματιστουν οι πλανητες;
Δηλαδη και μονο να φανταστεις τις βαρυτικες επιρροες ενος αλλου ηλιου..
Κατ αρχας, σε τι αποσταση υπολογιζονται τα ορια του ηλιακου μας συστηματος απο οπου θα περνουσε ο Νεμεσις;


Κατ' αρχάς τα όρια του ηλιακού μας συστήματος τοποθετούνται στα 100.000 AU, δλδ στο τέλος του Νέφους Oort. Υπολογίζεται όμως οτι το βαρυτικό πεδίο του 'Ηλιου ενδέχεται να έχει ακτίνα μέχρι τα 125.000 AU και άρα την ικανότητα να επιρεάζει ουράνια σώματα σε αυτή την απόσταση.

Τώρα αν μιλάμε για έναν κόκκινο νάνο τότε μίλαμε για ένα ουράνιο σώμα με μέγεθος της τάξης του 0.5 της μάζας του δικού μας Ήλιου. Αν είναι καφέ νάνος τότε το μέγεθος του αμέσως περιορίζεται σε 0.075 του μάζας του Ήλιου. Άρα δεν μιλάμε για κάτι τεράστιο, κοσμικά μιλώντας πάντα.

Όσο αφορά τον σχηματισμό πλανητών να επαναλάβω για άλλη μία φορά οτι η θεωρία του Muller μιλάει για πέρασμα του Nemesis μέσα από το Νέφος Oort με αποτέλεσμα τον εκσφεντονισμό αστεροειδών προς τα ενδότερα του ηλιακού συστήματος. Δεν μιλάει για παρεμβολές σε πλανητικές τροχιές ή για συγκρούσεις του με πλανήτες του ηλιακού μας συστήματος.

Αλλά και έτσι να ήτανε, μην ξεχνάμε οτι υπάρχουν εντός του ηλιακού μας συστήματος 5 ζώνες αστεροειδών. Η πρώτη βρίσκεται μεταξύ του Άρη και του Δία στα 2.3 με 3.3 AU. Η δεύτερη ονομάζεται Hilda και βρίσκεται μεταξυ 3.7 και 4.2 AU. Οι άλλες δύο ονομάζονται Τρωάδες και Έλληνες και βρίσκονται στην ίδια τροχιά με τον Δία αλλά είναι κλειδωμένες στα σημεία Lagrange L4 και L5 του Δία και άρα μονίμως καταδικασμένες να ακολουθούν την τροχιά του χωρίς όμως να συγκρούονται με αυτόν. Πέμπτη είναι η ζώνη Kuiper που βρίσκεται μεταξύ 30 και 50 AU.

Τι θέλω να πώ με αυτό? Υπάρχουν πολλές και διάφορες θεωρίες για την δημιουργία των ζωνών αυτών. Άλλοι μιλάνε για κομήτες ή αστεροειδείς που παγιδεύτηκαν από την βαρυτική επιρροή του Δία ή βρέθηκαν στα διάφορα σημεία Lagrange ανα το σύμβαν και "κλείδωσαν" οι τροχιές τους. Άλλοι για τα απομεινάρια κατεστραμένων πλανητών και άλλοι για το περισσευούμενο υλικό (τα μπάζα δλδ) από την συναρμολόγηση του ηλιακού μας συστήματος. Αν δεχθούμε την πιθανότητα να είναι οποιαδήποτε από τις παραπάνω θεωρίες σωστές άρα δεχόμαστε οτι πρώτον οι πλανήτες μιά χαρά κατάφεραν να σχηματιστούν και δεύτερον οτι προφανώς κάτι υπάρχει που στέλνει ή και τραβάει τα ουράνια σώματα προς το κέντρο του ηλιακού μας συστήματος.


 

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
αν ισχύει κάποια πράματα που διάβασα τότε θα μπορούμε να δούμε τον nibiru απο αυτόν τον απρίλη-μάι να αγνοφέγγει σαν κόκκινος σταυρός στο ουρανό...
ναι καλά ντάξ.
τα ίδια λέγαν για το 2006 περί nibiru
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Κοριός

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αν ισχύει κάποια πράματα που διάβασα τότε θα μπορούμε να δούμε τον nibiru απο αυτόν τον απρίλη-μάι να αγνοφέγγει σαν κόκκινος σταυρός στο ουρανό...

ωχ ωχ ωχχ μεσα στο Πασχαααα
και θα αρχισουν να λενε παλι να, η δευτερα παρουσια και το σημαδι του θεου στον ουρανο...τα εζησα με τον σεισμο του 81

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
αν ισχύει κάποια πράματα που διάβασα τότε θα μπορούμε να δούμε τον nibiru απο αυτόν τον απρίλη-μάι να αγνοφέγγει σαν κόκκινος σταυρός στο ουρανό...

ωχ ωχ ωχχ μεσα στο Πασχαααα
και θα αρχισουν να λενε παλι να, η δευτερα παρουσια και το σημαδι του θεου στον ουρανο...τα εζησα με τον σεισμο του 81
θα δούμε..άλλοι το έχουν πιστέψει κανονικά!και άλλοι γελάνε και βρίζουν!
εκεί που θα σουβλίζουμε θα δούμε τους ανουννάκις να μας χαιρετάν...not! ;D
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Kelly Z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • salonica
    • Προφίλ
Ειμαι πολυ επιφυλακτική με τετοιου ειδους καταστροφολογικες θεωριες.... θυμηθείτε το 2000 που ειχε γινει χαμος!(millenium) και τελικα ηταν φουσκα!
Δεν μου αρεσουν οι Κασσανδρες που σκουζουν στα καλα καθουμενα!
Νομιζω πως ορισμενοι ανθρωποι εχουν μια ταση υστεριας,διασπορας πανικου και καταστροφολογιας σε βαθμο τετοιο που να χρειαζονται ψυχιατρικη παρακολουθηση!
Μπορει το τελος του κοσμου μας προκαλει δεος σαν ιδεα, αλλα δε νομιζω πως χρειαζεται να μας πιανει πανικος.... Αλλωστε δεν ειμαστε αθανατοι.

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
H σταθερότητα του ηλιακού συστήματος για χρονικές περιόδους πάνω από κάποια εκατομύρια χρόνια αμφισβητείται.

Αυτο υποστηριζει και η Θεωρια του Χαους και κατα καποιον τροπο εξηγει την εποχη των παγετωνων σε σχεση παντα με την τροχεια της γης γυρω απο τον ηλιο...

Καμία σχέση. Η θεωρία του χάους ναι, μπαίνει στα χωραφια του κλίματος και δίνει εξήγηση για το φαινόμενο των " εποχων των παγετώνων" αλλά δεν έχει καμία σχέση με την αστάθεια η μή του ηλιακού συστήματος, ούτε καν με την κλόνηση του άξονα του κόσμου.
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Προς τον δημιουργό του θέματος ή σε όποιον έχει ασχοληθεί:

Δορυφόρος του ήλιου ή του Δία λένε ότι είναι?
Τι τροχιά εκτελεί?

Η Nasa και καλά το κρατάει μυστικό, αλλά στο Internet μια χαρά απότι βλέπω έχει διαρρεύσει....
Πολύ σκοτεινά και βρωμικά μου φαίνονται όλα αυτά...
Ποιος σας είπε ότι το απώθησε ο ήλιος?? ;D ;D ;D ;D Δεν γίνονται αυτά

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Βασικα ειπα πως. Δεν ξερω ακριβως τον ορο ομως (νομιζω αστρικη σφεντονα). Ειναι οταν το σωμα πλησιαζει εναν πλανητη (εδω: ηλιος), και αρχιζει να επιδρα πανω του η βαρυτικη ελξη (του πλανητη). Αρχιζει και αποκτα μια α' ταχυτητα, αλλα λογω της φυγοκεντρου, αντι να σκασει στην επιφανεια του πλανητη, εκσφενδονιζεται προς καποια κατευθηνση.

Ειναι το μονο λογικο που θα μπορουσε να συμβει, υποθετω.

Τετοιο ειχαν κανει στην ταινεια 'αρμαγγεδων' με το διαστημοπλοιο και στην σεληνη προκειμενου να προλαβουν τον αστεροϊδη.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Προς τον δημιουργό του θέματος ή σε όποιον έχει ασχοληθεί:

Δορυφόρος του ήλιου ή του Δία λένε ότι είναι?
Τι τροχιά εκτελεί?

Η Nasa και καλά το κρατάει μυστικό, αλλά στο Internet μια χαρά απότι βλέπω έχει διαρρεύσει....
Πολύ σκοτεινά και βρωμικά μου φαίνονται όλα αυτά...
Ποιος σας είπε ότι το απώθησε ο ήλιος?? ;D ;D ;D ;D Δεν γίνονται αυτά



Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Προς τον δημιουργό του θέματος ή σε όποιον έχει ασχοληθεί:

Δορυφόρος του ήλιου ή του Δία λένε ότι είναι?
Τι τροχιά εκτελεί?

Η Nasa και καλά το κρατάει μυστικό, αλλά στο Internet μια χαρά απότι βλέπω έχει διαρρεύσει....
Πολύ σκοτεινά και βρωμικά μου φαίνονται όλα αυτά...
Ποιος σας είπε ότι το απώθησε ο ήλιος?? ;D ;D ;D ;D Δεν γίνονται αυτά






Ποιά είναι η πηγή αυτής της φωτογραφίας?
Ρε παιδιά τώρα σοβαρά εσείς τα πιστεύετε όλα αυτά?Τρομάζετε?
Μην τσιμπάται με τους αλήτες, αυτό θέλουν. Ανθρώπους χωρίς ελπίδα για το αύριο



Αποσυνδεδεμένος Nkatsar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Ναι,Ναι,Ναι,ακουστε ειμαι 16 ετων και ακουστε τι θα σας πω(αν και μονο αν ισχυουνε αυτα για το τελος) αν πιστεβετε βαθια στο θεο (πιστη ειναι κατι πολυ απλο ακουστε με) και εχετε καθαρη τη συνιδιση σας τοτε δεν εχετε τιποτα να φοβαστε μην ξεχνατε ο θανατος ειναι μονο μια στιγμη¨!!!!!!!!!!  Ενα πραγμα θελω μονο να κανω πριν πεθανω και ελπιζω να με καταλαβετε θελω να <<ζεισω>>

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Ναι,Ναι,Ναι,ακουστε ειμαι 16 ετων και ακουστε τι θα σας πω(αν και μονο αν ισχυουνε αυτα για το τελος) αν πιστεβετε βαθια στο θεο (πιστη ειναι κατι πολυ απλο ακουστε με) και εχετε καθαρη τη συνιδιση σας τοτε δεν εχετε τιποτα να φοβαστε μην ξεχνατε ο θανατος ειναι μονο μια στιγμη¨!!!!!!!!!!  Ενα πραγμα θελω μονο να κανω πριν πεθανω και ελπιζω να με καταλαβετε θελω να <<ζεισω>>


''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Ναι,Ναι,Ναι,ακουστε ειμαι 16 ετων και ακουστε τι θα σας πω(αν και μονο αν ισχυουνε αυτα για το τελος) αν πιστεβετε βαθια στο θεο (πιστη ειναι κατι πολυ απλο ακουστε με) και εχετε καθαρη τη συνιδιση σας τοτε δεν εχετε τιποτα να φοβαστε μην ξεχνατε ο θανατος ειναι μονο μια στιγμη¨!!!!!!!!!!  Ενα πραγμα θελω μονο να κανω πριν πεθανω και ελπιζω να με καταλαβετε θελω να <<ζεισω>>





DON'T DO IT PHAIDON
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Partento

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
gia sas se olous...eimai 14 xronwn kai i ilikeia m den sas leei polla...tesp@ psaxnw to 8ema 2 oloklira xronia kai 3erw perisottera apo ton ka8ena sas...ontos ena paidi eipe oti einai senario gia tainia...exei bgei kai tainia kai biblio :)...o nibiru einai o 12 planitis...kai episis kapios eipe oti den iparxoun anafores sta media...eida mia ekpompi tou BBC sto youtube kai ontos to anefere...mporei me xiomoristiko tropo alla den eleipse kai i sobarotita...einai 5 fores megaliteros apo tin gh kai tha fenete apo ola ta merh tis ghs to 2011...fisika den eimai sigouros...alla re paidia den blepete oti i gh 3anakanei ton kuklo tis???einai i 2 fora...mporei na min exw zhsei akoma poli alla den fobamai...ti na ginei etc mporei na prepei na ginei...pantos o nibiru einai ontos ali8eia kai kala tha kanoume na proetimastoume prin 3ipnisoume mia mera kai ton doume apo to para8iro mas...i prwti eikona gia auton ton 12o planiti bgike to 1986...o nibiru i aliws planet X tha perasei anamesa apo ton ilio kai tin selini kai tha mas <<3irisei>>...ontos makari na kanei i gh ton kuklo ths giati tin exoume SKATOSEI...kai eseis ilikrina pisteuetai oti tha mas swsoun???9 disekatomiria an8rwpous...kai oso blepw ston dromo an8ropous p fobountai gia to aurio tote skeftomai ti panikos tha ypar3ei eimai molis 14 xronwn kai DEN FOBAMAI!!!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Ρε παιδιά, τι φοβάστε και τι ψάχνετε να βρείτε ακριβώς; Όλες αυτές οι προφητείες της καταστροφής έχουν διαψευστεί , είτε ήταν ο Νοστράδαμος που τις έβγαζε , είτε η Σουλτάνα η Σμυρνιά με το κληρονομικό χάρισμα...Αυτό που έχει σημασία, είναι ότι ακόμα κι αν συμβεί, ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ! Οπότε το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον , καλά κρασιά και ότι φάγαμε-φάγαμε!!! Άιντε βρε καλημέρα!!!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Eχουν πει περιπου τι ωρα θα πεθανουμε? Να προλαβω να φαω ενα τελευταιο πιτογυρο φουλ τζατζικι να παω ευχαριστημενος.

Παράθεση
Ρε παιδιά, τι φοβάστε και τι ψάχνετε να βρείτε ακριβώς; Όλες αυτές οι προφητείες της καταστροφής έχουν διαψευστεί , είτε ήταν ο Νοστράδαμος που τις έβγαζε , είτε η Σουλτάνα η Σμυρνιά με το κληρονομικό χάρισμα...Αυτό που έχει σημασία, είναι ότι ακόμα κι αν συμβεί, ΘΑ ΤΟ ΠΑΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ! Οπότε το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον , καλά κρασιά και ότι φάγαμε-φάγαμε!!! Άιντε βρε καλημέρα!!!

Πες τα χρυσοστομε!
Καλημερα

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παραμύθια της Χαλιμάς...

Φίλε Partento, σου προτείνω να αφήσεις την τρομολαγνία και να ασχοληθείς με κάτι πιο σοβαρό... πχ μάθε να παίζεις κιθάρα, μιας και είμαστε σε ανάλογο φόρουμ.

Φιλικά.
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Kαλυτερα να συμβει αυτο, παρα το ΔΝΤ και τα αλλα λαμογια Ελλαδας και μη... Τουλαχιστον στο ενδεχομενο καταστροφης του πλανητη, ολοι θα ψοφησουν... Ενω με τα οικονομικα κτλ, παλι μονο εμεις θα την πληρωσουμε για τα κλεμμενα της κληρονομικης "δημοκρατιας" στο Ελλαδισταν...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
gia sas se olous...eimai 14 xronwn kai i ilikeia m den sas leei polla...tesp@ psaxnw to 8ema 2 oloklira xronia kai 3erw perisottera apo ton ka8ena sas...ontos ena paidi eipe oti einai senario gia tainia...exei bgei kai tainia kai biblio :)...o nibiru einai o 12 planitis...kai episis kapios eipe oti den iparxoun anafores sta media...eida mia ekpompi tou BBC sto youtube kai ontos to anefere...mporei me xiomoristiko tropo alla den eleipse kai i sobarotita...einai 5 fores megaliteros apo tin gh kai tha fenete apo ola ta merh tis ghs to 2011...fisika den eimai sigouros...alla re paidia den blepete oti i gh 3anakanei ton kuklo tis???einai i 2 fora...mporei na min exw zhsei akoma poli alla den fobamai...ti na ginei etc mporei na prepei na ginei...pantos o nibiru einai ontos ali8eia kai kala tha kanoume na proetimastoume prin 3ipnisoume mia mera kai ton doume apo to para8iro mas...i prwti eikona gia auton ton 12o planiti bgike to 1986...o nibiru i aliws planet X tha perasei anamesa apo ton ilio kai tin selini kai tha mas <<3irisei>>...ontos makari na kanei i gh ton kuklo ths giati tin exoume SKATOSEI...kai eseis ilikrina pisteuetai oti tha mas swsoun???9 disekatomiria an8rwpous...kai oso blepw ston dromo an8ropous p fobountai gia to aurio tote skeftomai ti panikos tha ypar3ei eimai molis 14 xronwn kai DEN FOBAMAI!!!

Γραφουμε μονο με ελληνικους χαρακτηρες σε αυτο το forum.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4286 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/08, 23:36
από Bekos®
8 Απαντήσεις
3599 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/09, 16:47
από let me know 796
1 Απαντήσεις
2389 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/11, 12:43
από kyriakos_t
0 Απαντήσεις
2147 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/11, 16:35
από paradoxologos
0 Απαντήσεις
2269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/07/11, 15:52
από Eagle Of Kamelot
0 Απαντήσεις
2336 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/12, 21:13
από ΚΕΠΕΜ
0 Απαντήσεις
4066 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/12, 23:09
από gkirle
0 Απαντήσεις
2281 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/12, 10:59
από ΚΕΠΕΜ
37 Απαντήσεις
13337 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/13, 02:23
από Καθόδιος (φλουτσ)
19 Απαντήσεις
6191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/13, 14:03
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood