Αποστολέας Θέμα: Flames από "Ειδικοί της Fender...ανοίξτε μου τα μάτια.!  (Αναγνώστηκε 41580 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thomsot

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Παράθεση
Θωμά "απαράδεκτος", "ψεύτης", σε ποιόν ακριβώς μιλάς;

Παντως δεν φανταζομαι οτι μιλαω στο πρωθυπουργο της Βρετανιας ουτε στον πριγκιπα Καρολο??!!!
Ο Ανθρωπος που λεει ψεματα Ανδριανε...
έστω και αν αυτό σημαίνει ότι θα χάσω τη «μίζα» του Ντούκα (όπως με κατηγόρησες),
....λεγεται απλα ψευτης.

Και αν σου βαλω και αυτο...
αλλά κυρίως γιατί κάποια από τα σχόλια έφταναν στα όρια της συκοφαντικής δυσφήμισης, ενώ διαφαινόταν και η πιθανότητα παρεκτροπών. Ευτυχώς κάτι τέτοιο δεν έγινε μέχρι στιγμής και ελπίζω η συζήτηση να συνεχίσει έτσι.
...ψευτης και συκοφαντης.

Ο Απολλωνας Ανδριανε κινουμενος απο ταπεινα ελατηρια (γενικη αντιπαθεια λογω διαφορετικης ανθρωπινης ιδιοσυγκρασιας , και γω τον αντιπαθω, αλλα δεν το εδειξα ουτε δημοσια στο φορο ουτε και κατ ιδιαν) και χωρις να προσπαθησει να πληροφορηθει (που ειναι υποχρεωμενος σαν μοντερατορας να το κανει) εξαπολυει αφορισμους για τη συμπεριφορα μου στο φορο, και απειλει.
(Απολλωνα προσεξε που απειλησες)

Από τη στιγμή όμως που επιλέγεις να τις δημοσιοποιήσεις με αυτό τον τρόπο, εκεί επίσης υπάρχει πρόβλημα. Εκεί λοιπόν θα παρθούν μέτρα, θα διαγραφούν μηνύματα και αν συνεχιστεί η κατάσταση θα διαγραφούν και μέλη. Αν λοιπόν συνεχίσεις, θα υπάρξουν κυρώσεις. Τόσο απλά. Αν δεν σού αρέσει, γράψε σε άλλο forum.

Ανδριανε, ξερεις γιατι ολα τα forum σημερα δεν πανε καλα?? Γιατι απο οταν ανακαλυφτηκε το fb τους πηρε ολη τη δουλεια με τις ομαδες που μπορεις εκει να δημιουργησεις, και να εχεις την ελευθερια σου να γραψεις οτι θελεις και οπως το θελεις και χωρις να φοβασαι να σε φιμωσει κανενας.
Μην προσπαθειτε να καθιερωσετε το δικο σας τροπο συμπεριφορας (αγγλοσαξωνικος και κρυοκωλος) σε ολα τα μελη του φορου.
Αποκαρδιωνετε τον κοσμο. Πχ αυτες οι φρασεις μου

Παράθεση
μου εφαγε τη γκομενα
μου εφαγε ενα σωρο λεφτα
με γελασε και στα υλικα.
πουλαει τηλεφωνικα φυκια για μεταξωτες κορδελες
κουτοπονηρους βλαχους
χαμερπως ραθυμως και ραδιουργως
κλπ

Θεωρηθηκαν απο τον Απολλωνα σε προσωπικη επικοινωνια παρεκτροπη συμπεριφορας.
Εχετε καταλαβει που ζειτε ρε παιδια??
Τοση ευγενεια και τοσος καθωσπρεπισμος με οδηγει στο συμπερασμα οτι εσεις συνουσιαζεστε μονο για τεκνοποιηση.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/04/14, 20:41 από thomsot »

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Οκ Θωμά, ας πούμε ότι τοποθετήθηκες για τις 3 πρώτες γραμμές του ποστ μου.
Θα ήθελα να ακούσω τι έχεις να πείς και για τις υπόλοιπες..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Εαν θες Θωμα την ελευθερια του fb, οπου ξερεις πολυ καλα πως πολλες φορες δεν παιρνεις καν ουτε τις μισες πληροφοριες ( χωρις καν να ειναι ελεγμενες ), μπορεις να γραφτεις εκει και να αφησεις τα 'φορα' και τα 'κρυοκωλα' μελη και μοντ μακρια απο την 'πραγματικοτητα' σου.

Και το γεγονος πως μπορεις να γραφεις ακομα κι αυτα που γραφεις εδω και εχεις το δικαιωμα λογου κι αντιλογου, οποιας ποιοτητας και ειρωνειας διακρινεται, ειναι αποδειξη πως μπορεις να μην γουσταρεις τις 'αγγλοσαξωνικες' μας νουθεσιες, αλλα αξιοποιεις τη δημοκρατια και τη φιλοξενια για να προσβαλεις τοσο αυτους που σε φιλοξενουν, οσο και τη διαχειριση του κιθαρα.

Γι' αυτο ηρεμησε λιγο, σεβασου την ηλικια σου και την παρουσια σου, πρωτιστως, κι αν δεν σου αρεσει το 'εδω' απεκτησε το κουραγιο να μην το επισκεφτεις ξανα.

Τοσο απλα, αντι το επιπεδο να πεφτει τοσο πολυ.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έχοντας διαβάσει εξονυχιστικά όλα τα σχετικά θέματα και στα δύο φόρουμ θα συμφωνήσω, thomsot, με όσους σου έχουν πει πως θα μπορούσες να έχεις συνεννοηθεί καλύτερα με τον κατασκευαστή αφού αντιλήφθηκες πως από το όργανο έλειπαν ο προενισχυτής, είχε άλλο φινίρισμα στο μπράτσο και, γενικώς είχε κανά δυο άλλες λεπτομέρειες διαφορετικές απ'αυτές που είχατε συμφωνήσει.

Να πω πως πήγαινες πρώτη φορά....θα σου λεγα μην ξαναπάς.
Εφ'όσον όμως τον ήξερες και τον θαύμαζες τον άνθρωπο, μια προσπάθεια καλύτερης επικοινωνίας και συνεννόησης επιβαλλόταν (για να μην πω πως αυτό ήταν το αυτονόητο σε κάθε περίπτωση).

Και αντί να γίνει αυτό, γυρνάς και τον διαβάλλεις σε όλα τα φόρουμ. Πικράθηκες...κατανοητό...αλλά πλέον έχουμε περάσει σε υπερβολικές συμπεριφορές.

Τέλος πάντων...περασμένα ξεχασμένα...απλά απορώ πως (μιλώντας και για τέτοια ποσά χρημάτων) δεν πήρες τηλέφωνο το ίδιο απόγευμα (για να μην ακούσει και τίποτα το παιδί) να ρωτήσεις γιατί γίναν αυτά τα πράγματα διαφορετικά και να κανονίσετε να του πας το όργανο να τα φτιάξει όπως θα ήθελες....

Στην εδώ συζήτηση λοιπόν....έχεις ήδη ξεφύγει....
Κανένας συντονιστής δεν "οφείλει" να ενημερώνεται...και καμία "δουλειά" δεν έχει φάει το facebook απ'τα fora....τα fora είναι ανιδιοτελείς παρέες για να ανταλλάσονται πληροφορίες και να γίνεται κανά φεστιβάλ και μπύρα που και που....και αν όντως δεν συμφωνείς με τις "τακτικές" και τις νοοτροπίες...μπορείς απλά να μη συμμετέχεις.
Είναι όπως σε ένα μαγαζί έξω...αν δε σου άρεσε απλά δεν ξαναπας....
Δεν πας κάθε μέρα για να τους χτυπάς πόσο χάλια θεωρείς πως είναι το μαγαζί τους!

(Α! και περιεχόμενο πμ δεν δημοσιοποιούμε! Για κανέναν λόγο χωρίς την άδεια αυτού που τα έστειλε...Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι το λόγο...)

Αποσυνδεδεμένος thomsot

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Παράθεση
Και το γεγονος πως μπορεις να γραφεις ακομα κι αυτα που γραφεις εδω και εχεις το
δικαιωμα λογου κι αντιλογου, οποιας ποιοτητας και ειρωνειας διακρινεται, ειναι
αποδειξη πως μπορεις να μην γουσταρεις τις 'αγγλοσαξωνικες' μας νουθεσιες, αλλα
αξιοποιεις τη δημοκρατια και τη φιλοξενια για να προσβαλεις τοσο αυτους που σε
φιλοξενουν, οσο και τη διαχειριση του κιθαρα.

Φιλε μου δεν προσπαθησα να προσβαλω κανεναν. Το θεμα ολο αν καταλαβες προεκειψε απο την συμπεριφορα του Απολλωνα να θεωρησει ανυποστατα και συκοφαντικα χωρις καν να τα ελεγξει τα γραφομενα μου στο κυριως θεμα και να ξεκινησει μια ιστορια διαγραφων και μεταθεσεων και να οξεινει τα πνευματα. Παντα οι ιστοριες αυτες να ξερεις ξεκινουν απο αναρμοστες και υπεροπτικες συμπεριφορες διαφορων προνομιουχων ανθρωπων (λογω της ιδιοτητας τους να διαγραφουν και να αλλοιωνουν) και καταληγουν ΠΑΝΤΑ να διαγραφεται το μελος που τολμησε να εναντιωθει.
Δεν ειναι η προθεση μου τουτη τη στιγμη να εναντιωθω με τους διαχειριστες και μοντερατορες του φορου (αυτοι μονο απαντουν στην ολη ιστορια) αλλα να σεβαστειτε το λογο του καθ ενος που βγαινει να καταγγειλει κατι και να μην προσπαθειτε απληροφορητοι να με βγαλετε συκοφαντη και αγενη. Δεν υπαρχει τετοιο πραγμα.

freemind η πληροφορια στο internet δεν υπαρχει μονο στα φορα (δεν πουλαμε εμεις εδω δηλαδη φιλετο και οι αλλοι κατιμα), αλλα παντου. Την καθε πληροφορια ομως ενας σωστος αναγνωστης πρεπει να την φιλτραρει με τα δικα του φιλτρα και να κραταει απο αυτη αυτο που πρεπει και να αποριπτει τα υπολοιπα. Και μαλιστα οι πληροφοριες απο τα διαφορα φορα χρειαζονται πολυ δυνατοτερα φιλτρα.

Επαναλαμβανω...σεβασμος απο τη διαχειρηση στο καθε μελος που θελει να πει κατι, ποιο ενδελεχη ελεγχο σε αυτο που λεει και σε αυτο που εννοει η θελει να εννοησει ουτως ωστε να βγαινουν και τα σωστα συμπερασματα και να βαινουν ολα καλως.
Δεν θελω να συνεχισω την αντιπαραθεση με το γκρουπ των μοντερατορων, θα απαντησω ξανα (αν συνεχισω να εχω βημα) μονο σε μελη του φορου και σε τοποθετησεις τους.
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Το να υπάρχουν προσωπικές διαμάχες μεταξύ ανθρώπων είναι κατανοητό ότι μπορεί να συμβαίνει που και που. Αλλά είναι ακατανόητο και απαράδεκτο όλη αυτή η εμπάθεια να εκφράζεται δημοσίως με τόσο προσβλητικές εκφράσεις σε ένα φόρουμ.

thomsot, είπες την άποψη σου για τον Ντούκα και σε διαβάσαμε. Θα μπορούσες να σταματήσεις εκεί και ο καθένας να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα. Όμως συνέχισες να επιμένεις με εντυπωσιακή λύσσα και με προκλητικές και προσβλητικές εκφράσεις για το ίδιο θέμα αλλά και σε όποιον τυχαίνει να σου κάνει παρατήρηση για να φερθείς πιο κόσμια. Ο συντονιστής Απόλλων ασκεί την πολιτική που έχει συμφωνηθεί μεταξύ διαχειριστών και συντονιστών, τηρεί την τάξη και το καλό επίπεδο των συζητήσεων και τηρεί ουδέτερη στάση σε προσωπικές διαμάχες. Δεν είναι δυνατόν να στηθεί λαϊκό δικαστήριο στο kithara.gr για το θέμα σου με τον Ντούκα, όσο και αν το θέλεις. Ο Ντούκας μπορεί να απαντήσει στα λεγόμενά σου, ΑΝ το επιθυμεί. Το ότι δεν απαντάει δεν σημαίνει τίποτα, ούτε αθωότητα ούτε ενοχή.
Μην έχεις την απαίτηση να ασχολούνται όλοι με εσένα. ο Απόλλων ήδη ασχολήθηκε αρκετά με την περίπτωσή σου, δημοσίως και ιδιαιτέρως. Το ότι δημοσιοποίησες προσωπικά μηνύματα είναι ακόμη μια απαράδεκτη κίνηση σου που αντιβαίνει στους όρους χρήσης αυτού του φόρουμ. Διάβασε παρ.9 στο http://kithara.gr/termsofuse.php και επίσης διάβασε  παρ. 2, 7, 12.

Για τους παραπάνω λόγους σου επιβάλλεται προσωρινός αποκλεισμός. Αν μετά την λήξη του αποκλεισμού συνεχίσεις την ίδια συμπεριφορά, τότε δεν έχεις θέση σε αυτό το φόρουμ, ψάξε κάπου αλλού.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Κανεις μια σωστη κριτικη για την υπεροψια, ομως το στρεφεις σε λαθος προσωπο. Η ικανοτητα σου να αισθανεσαι ο μοναδικα θιγμενος στις συναλλαγες σου, αποδεικνυει πως η παραμορφωση της πραγματικοτητας μεσα απο το δικο σου προσωπικο φιλτραρισμα ειναι το προβλημα και η αιτια που φτασαμε ως εδω.

Οσον αφορα με το ποιους θα συνομιλεις και το κατα ποσο θα επιτρεπεις εσυ σε ενα μοντ να κανει τον ελεγχο που του εχουν ορισει να κανει, σου προτεινω να κοιταξεις τους ορους που αποδεκτηκες οταν εγγραφηκες και τους  ΑΠΟΔΕΚΤΗΚΕΣ. Θα σου λυσουν πολλες αποριες.

Κι αν τωρα σου απαντανε οι μοντ, ειναι γιατι εν μερει προσεβαλες το φορουμ κατηγορωντας καποιον που ειναι παραπανω χρονια απ' ολους μας εδω κι εχει προσφερει περισσοτερα απο απλες 'επισκεψεις' και προσβολες.

Εφοσον δεν σου αρεσει η κατασταση και σου ειμαστε ανεπιθυμητοι, πολυ απλα, μην ξαναμπεις. Οπως ακριβως στα ειπε ο χοτ.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Επιβεβαιώθηκε για τελευταία φορά η χείριστη συμπεριφορά του thomsot, ιδιαιτέρως αυτή τη φορά, με άλλο ένα προσβλητικότατο μήνυμα. Δεν πρόκειται να ξαναεμφανιστεί, μετά από δική του δήλωση και -βεβαίως- τον μόνιμο αποκλεισμό που επιβάλλεται λόγω των πράξων του.

Οπότε δεν χρειάζεται πια να του απευθύνετε τον λόγο, και παρακαλώ να κλείσει η συζήτηση εδώ.
« Τελευταία τροποποίηση: 07/04/14, 12:56 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος Sandman1_1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 463
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πρώτα από όλα θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη από τους υπεύθυνους του φόρουμ για την επαναφορά αυτού του θέματος, το οποίο δεν είναι καθόλου αντιπροσωπευτικό της όλης εικόνας του φόρουμ.
Απλά έτυχε λόγω υποχρεώσεων να δώ την συζήτηση μόλις χθες.
Έτσι λοιπόν χωρίς να θέλω να ανοίξω πάλι το θέμα αυτό και χωρίς να θέλω να δώσω συνέχεια στην συζήτηση,μιας και δεν απαντώ σε κανένα μύνημα, θέλω να δώσω και εγώ την δική μου προσωπική εμπειρία.
 
Ο λόγος λοιπόν για τον Σταύρο.
Η δική μου συνεργασία, διότι μόνο ηγιής συνεργασία μπορείς να αποκαλέσεις την όποια επικοινωνία έχεις με τον Σταύρο κατέληξε στο σχηματισμό άποψης την οποία θα ήθελα να εκφράσω.
Επαγγελματισμός, Εξυπηρέτηση, Ειλικρίνεια,Προθυμία,Γνώση,Φιλικότητα είναι λίγα από τα προσόντα που μπορώ να θυμηθώ.
Αν και ήμουν σε φάση αναζήτησης εξοπλισμού εκείνη την περίοδο ποτέ δεν προσπάθησε να με  επιρεάσει με σκοπό να επωφεληθεί.
Μπορώ μάλιστα να πώ ότι όταν πλέον είχα κατασταλάξει σε ενα προϊον προσπάθησε να με αποτρέψει από μια αγορά σεβαστού κόστους παρόλο που θεωρητικά θα ήταν προς όφελός του η αγορά αυτή.
Πάντα πρόθυμος, με όρεξη και συνέπεια να λύσει οποιαδήποτε απορία.
Πάντα ευγενέστατος, και φιλικότατος και πάνω από όλα Επαγγελματίας με όλη την έννοια της λέξης.
Δεν θέλω να μακρηγορώ άλλο μιας και πιστεύω ότι σε αυτές τις λίγες γραμμές έδωσα μια μικρή εικόνα για το ποιόν του Σταύρου.
 
 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
5095 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/04/09, 12:04
από Johnie Darko
5 Απαντήσεις
3830 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/11/09, 15:59
από Yonah
0 Απαντήσεις
1684 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/10, 01:01
από freemind
4 Απαντήσεις
2976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/03/11, 13:44
από JP.M
0 Απαντήσεις
1546 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/11, 19:52
από freemind
0 Απαντήσεις
1509 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/11, 12:32
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1254 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/11, 10:37
από freemind
0 Απαντήσεις
1328 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/12, 09:33
από freemind
72 Απαντήσεις
16357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/14, 14:04
από takis kampadis
0 Απαντήσεις
1942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/04/14, 01:48
από Απόλλων