Αποστολέας Θέμα: K.Cobain Πως ειναι δυνατον να μην εχετε συζητησει για τον Θεο?  (Αναγνώστηκε 23259 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Hawkwind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Mea Culpa...
    • Προφίλ
Το συγκεκριμενο ατομο (Axl) δεν παιρνω και πολυ στα σοβαρα τι λεει γιατι
εδω απο τις ιδιες του τις δηλωσεις και χαρακτηρα δεν μπορεσε να φυλαξει
τη δικη του καριερα, ποιος ειναι αυτος να κρινει αλλους? (Ξερετε τι εγινε
οταν επαιζαν με τους Metallica φανταζομαι...).
Ακομα πολυ σημαντικο ειναι οτι πριν σαρωσει ολη τη μουσικη βιομηχανια
το grunge το πιο εμπορικο ειδος ηταν το glam/sleaze rock στο οποιο ανηκουν
και οι Guns (τοτε ηταν στα charts μαζι με Motley Crew, Aerosmith etc) το
οποιο εν τελει εξαφανιστηκε οταν βγηκε το grunge προς τα εξω και κατι
τυποι σαν τον Axl πεινασανε!
Αν δεν εχουν μιλησει οι Guns για πρεζα τοτε ποιοι? Επειδη ο Cobain διαλεξε
να μιλησει και για αλλα θεματα εκτος απο γκομενες, κραιπαλη και γρηγορα
αυτοκινητα (χωρις να υποτιμω τους Guns που ειναι θεοι) δεν σημαινει οτι πρεπει
να ειναι και κατεστραμμενος. Ελεος...
Technicians of space ship earth
This is your Captain Speaking
Your Captain Is Dead<<

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
    Geezer, έχεις ακούσει ποτέ ένα άλμπουμ που το λένε "appetite for destruction" ; Δε νομίζω οτι μιλάει για γκόμενες, κρεπάλη και γρήγορα αυτοκίνητα. Νομίζω οτι μιλάει για όσα μιλάνε και τα άλμπουμ των nirvana μερικά χρόνια νωρίτερα από αυτούς ... Δεύτερον, αν ακούσεις το συγκεκριμένο άλμπουμ θα καταλάβεις οτι δεν έχει καμία σχέση με glam/sleaze ούτε με μουσικά κριτήρια, ούτε με κριτήρια θεματολογίας, πέρα ίσως από 2 τραγούδια. Πρόκειται για απλό, βρώμικο rock με έντονα στοιχεία punk. Τρίτον, όσο ηλίθιος κι αν είναι ο Axl, αυτό που του αναγνωρίζω είναι οτι τα προβλήματά του τα αντιμετωπίζει. Ο Kurt έγραψε ωραία τραγούδια, αλλά είναι πρότυπο προς αποφυγή. Μπορεί να ήταν και άρρωστος ο άνθρωπος, δεν ξέρω ... Μην ακούω βλακείες όμως οτι οι nirvana έφεραν πάλι στο προσκήνιο τη μουσική με "νόημα". Σιγά. Λες και όλοι ήταν poison και cinderella :P

Αποσυνδεδεμένος gon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
  • goodbye cruel world
    • Προφίλ
Οι στιχοι των Nirvana δεν εχουν και πολυ σχεση με των guns αλλα δεν υπαρχει και τιποτα το μεμπτο εδω.Χιλιες φορες να ακουω τραγουδα για κραιπαλη(my michelle,nightrain,mr.brownstone) παρα τραγουδακια για χαμενες αγαπες των 80'ς.Καλα οι στιχοι των νιρβανα ηταν πραγματικα μια επανασταση.Καταφεραν να περασουν αυτο το punk raw αισθημα σε μια ολοκληρη γενια,και να το κανουν mainstream.
Predestined or punished
By man or god?

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
^ Μπορείς να μιλήσεις με δύο τρόπους για την κραιπάλη. Να την επιδοκιμάσεις και να πεις "ναι, είμαι μάγκας που ζω έτσι και όλοι είστε φλώροι" ή απλώς να αναδείξεις την κραιπάλη της κοινωνίας μέσα στην οποία ζεις. Τα τραγούδια των guns κάνουν το δεύτερο, γι αυτό δεν μπορείς να τα βάλεις στην κατηγορία των χαβαλετζήδικων τραγουδιών τύπου ποζεράδων. Είναι τραγούδια που περιγράφουν μια συγκεκριμένη κοινωνική ομάδα, μια συγκεκριμένη περίοδο κι όχι μόνο. Είναι κοινωνικά τραγούδια, ακριβώς όπως και κάποια των Nirvana ή οποιουδήποτε άλλου συγκροτήματος. Υπό αυτή την έννοια δε δέχομαι οτι οι nirvana έφεραν κάτι το "αληθινό" στην μουσική ξανά. Υπήρχε, αλλά ίσως μέσα στο κύμα ποζεριάς και κακογουστιάς το παρεξηγούσαν για κάτι άλλο. Πολύ απλά.

Αποσυνδεδεμένος gon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
  • goodbye cruel world
    • Προφίλ
^
Συμφωνω,και γι'αυτο οι guns ξεχωριζουν απο το maintream hair metal,poser οπως θες πες το της δεκαετιας των 80ς.
Predestined or punished
By man or god?

Αποσυνδεδεμένος Hawkwind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Mea Culpa...
    • Προφίλ

Αν δεν εχουν μιλησει οι Guns για πρεζα τοτε ποιοι? Επειδη ο Cobain διαλεξε
να μιλησει και για αλλα θεματα εκτος απο γκομενες, κραιπαλη και γρηγορα
αυτοκινητα (χωρις να υποτιμω τους Guns που ειναι θεοι) δεν σημαινει οτι πρεπει
να ειναι και κατεστραμμενος. Ελεος...


Bluechild δεν ξερω αν διαβασες ολο το μνμ μου αλλα το κοιταξεις αλλη μια φορα λεω
οτι οι Guns ειναι θεοι και δεν υπηρξε απο μερους μου καμια αμφισβητηση στο τι εχουν
δωσει, απλα εκανα μια κριτικη στο χαρακτηρα του Axl (ηταν λαθος αυτα που ειπα?).
Οσο για το Appetite for destruction μην ανησυχεις το εχω, οπως εχω και τα Bleach,
In Utero etc.
Technicians of space ship earth
This is your Captain Speaking
Your Captain Is Dead<<

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Παντως του χρωσταμε χαρη γιατι με την ελευση των Nirvana και του Grunge γενικοτερα πηραν ποδι ολοι οι τρισαθλιοι ελλεινεοι ποζερς των 80s σε μια νυχτα (ασχετα που τωρα που τα τοτε 20 χρονα ειναι μανατζερ και προσπαθουν να τους επαναφερουν, οπως πχ τους ανεκδιηγητους Twisted Sister, που ηταν και headliners τρομαρα τους...)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Παντως του χρωσταμε χαρη γιατι με την ελευση των Nirvana και του Grunge γενικοτερα πηραν ποδι ολοι οι τρισαθλιοι ελλεινεοι ποζερς των 80s σε μια νυχτα (ασχετα που τωρα που τα τοτε 20 χρονα ειναι μανατζερ και προσπαθουν να τους επαναφερουν, οπως πχ τους ανεκδιηγητους Twisted Sister, που ηταν και headliners τρομαρα τους...)
Πες το ψεμματα και θεωρουνται και θεοι ενω απο την αλλη τους τωρινους pοsers τους βριζουνε/βριζουμε..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος rockstarhs

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Γυναίκα
  • AT THE DRIVE-IN RULZZZ
    • Προφίλ
λιγα λογια για τον Cobain...LOL  αν δεν ηταν αυτος πολλα  τα bands που ακουμε σημερα δεν θα υπηρχαν.Οι nirvana ηταν μια πολυ καλη επιρροη για πολλα bands της σημερινης εποχης με διαφορα πως αυτοι ηταν αυθεντικοι ενω οι πολλοι απο τους  σημερινους ειναι καραγκιοζιδες.Αυτος ο ανθρωπος το μονο που μπορουσε να κανει για να ξεφυγει απο τα προβληματα του ηταν να γραφει μουσικη και να την προσφερει στον κοσμο. ειναι γνωστο πως ποτε δεν του αρεσε η μεγαλη ζωη και το glamour.Σημερα παλι τα πραγματα ειναι διαφορετικα.Το παιζουν ολοι πολυ coool και πολυ f*** the music indistry,αλλα κατα αλλα τους αρεσει να τους γλυφουν τον κ***. Γιαυτο τον λογο αποτελεσε κατι διαφορετικο και τον εκαναν καποιοι "θεο".Ηταν ο εαυτος του και δεν ειναι πολλοι "διασημοι"
ΥΓ.ειμαι πολυ πανω απο 16 ετων.;)
WE ALL BECOME WHAT WE MOST DISLIKE..

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Προσωπικα τον Cobain τον συμπαθω (μαλλον συμπαθουσα  ;D) πολυ. Με τους Nirvana εφτιαξε ενα μουσικο κινημα που μαζι με την υπολοιπη σκηνη του Seatlle εβγαλαν στη φορα το grunge. Η νεολαια κ γενικα οι τοτε teens καταλαβαν τη δυναμη που ειχαν ασχετα που δεν εκαναν κατι με αυτο (δυστυχως...). Οπως λεει κ ενα αλλο grunge κομματι you got a carrot and a stick in front of ya. Το θεμα ειναι ποτε θα το καταλαβουμε κ θα κανουμε κατι γι'αυτο.

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι Nirvana, ναι όταν πρωτοάκουσα το nevermind έπαθα την πλάκα μου και το τοποθετώ ακόμα και σήμερα ανάμεσα στα καλύτερα albums της συλλογής μου 8)O Cobain από την άλλη μπορώ να καταλάβω γιατί συγκινεί τα 15-17χρονα, γιατί ακριβώς στο πρόσωπο του έβλεπαν τα πιτσιρίκια έναν τρελαμένο έφηβο που δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν και τα γράφει όλα εκεί που δεν πιάνει μελάνι... ;) Αλλά και πάλι ήταν πολύ καλός... :)

Ε..δεν ήξερα ότι βγήκε και ο Axl να μιλήσει για Nirvana...ρε τον κατεστραμένο με τόσα που έχει κάνει και ακόμα μιλάει... :D

Αποσυνδεδεμένος Costa

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • AMIGOS PARA SIEMPRE
    • Προφίλ
Βασικά, πολλοί έχουν την εντύπωση ότι και ο Axl είναι άλλο ένα junkie, και τι μιλαει για τον Cobain κτλ κτλ..
Λάθος!!
Ο Axl (τουλάχιστον απο τους gnr και μετά) ήταν αυτός που συγκρατούσε όσο μπορούσε τα υπόλοιπα μέλη των Guns  από τις καταχρήσεις πίσω στα late-80's.
Ο Slash παραλίγο να πεθάνει από drugs, όχι ο Axl.

Ο Axl ήταν αυτός που επί σκηνής απείλησε ότι αν κάποια μέλη απο το συγκρότημα δε σταματήσουν να "χορεύουν με τον κ.Brownstone", αυτός θα αποχωρήσει από τη μπάντα...

Μη πετάμε διάφορα άσχετα λοιπόν, αν δε το'χουμε κοιτάξει και λιγάκι...
« Τελευταία τροποποίηση: 12/08/05, 22:13 από Costa »

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Βασικά, πολλοί έχουν την εντύπωση ότι και ο Axl είναι άλλο ένα junkie, και τι μιλαει για τον Cobain κτλ κτλ..
Λάθος!!
Ο Axl (τουλάχιστον απο τους gnr και μετά) ήταν αυτός που συγκρατούσε όσο μπορούσε τα υπόλοιπα μέλη των Guns  από τις καταχρήσεις πίσω στα late-80's.
Ο Slash παραλίγο να πεθάνει από drugs, όχι ο Axl.

Ο Axl ήταν αυτός που επί σκηνής απείλησε ότι αν κάποια μέλη απο το συγκρότημα δε σταματήσουν να "χορεύουν με τον κ.Brownstone", αυτός θα αποχωρήσει.

Μη πετάμε διάφορα άσχετα λοιπόν...

nai re o axl htan katharos  :-X
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος Costa

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • AMIGOS PARA SIEMPRE
    • Προφίλ
nai re o axl htan katharos  :-X

Πεντακαθαρος.  (repeat:Τουλάχιστον από τους gnr και μετά... Οι Holywood Rose εποχές είναι άλλη ιστορία)
Με τον Stev Adler που δεν ήταν, είδες τι έγινε.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/08/05, 22:16 από Costa »

Αποσυνδεδεμένος Hawkwind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Mea Culpa...
    • Προφίλ
Ο Cobain εδωσε μια αλλη προσεγγιση στην κιθαρα τοτε. Οπως ειχε πει και ο
τυπος απο τους Muse την εποχη που αρχισαν οι Nirvana νομιζες οτι για να
μπορεις να παιζεις κιθαρα θα επρεπε να παιζεις 1000 νοτες το δευτερολεπτο
(ολα αυτα τα ατελειωτα solos των 80s). Αυτο μετα την μεγαλη απηχηση των
Nirvana αλλαξε. Δεν χρειαζοταν να εισαι ο απιστευτος μουσικος για να παιζεις
αρκει να το νιωθεις.
Με λιγα λογια απελευθερωσε την κιθαρα απο καποια στενα πλαισια των προηγουμενων
ετων που μπορει να μη φαινονταν αλλα σιγουρα υπηρχαν!
(Καπως ετσι εχω και στο μυαλο μου και τον Dimebag, με ολη αυτη την εμμονη
στη ρυθμικα χωρις να χωνει πολλα solos)
Η Brit Rock σκηνη δεν του χρωσταει πολλα?
Technicians of space ship earth
This is your Captain Speaking
Your Captain Is Dead<<

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Βασικα εμενα μου αρεσει το ποζεριλικι και η ολη φαση αλλα ελεος. Το ειχαν χεσει το θεμα. Επρεπε καποια στιγμη να αλλαξει το πραγμα. ημαρτον, ολοι επαιζαν ιδια και σολαραν ατελειωτα και κατι τρεχει στα γυφτικα. Ημαρτον. Καλη φαση, ειχα ενα συγκροτημα και παιζαμε ετσι, μαζι με ποιο βρωμικα πραγματα (G 'n' R, AC/DC κτλ) και ειχε φαση. Αλλα η μουσικη δεν προχωραει ουτε ενα βημα ετσι. Ηρθε ο Cobain και τους εβαλε στη θεση τους. Ασε που ηταν πρωτογνωρο για τις τοτε εταιριες.
Τωρα, νομιζω οτι πραγματικα δεν αντεχε αυτη τη ζωη. Την διασημοτητα κτλ. Αν διαβασετε το ημερολογιο του, πραγματικα ηταν χωμενος στο Underground και αφοσιωμενος σε αυτο. Οτι εκανε επι σκηνης το εκανε επειδη γουσταρε, οχι οπως τα ποζερια (τα περισσοτερα) επειδη ετσι επρεπε να κανουν για να γινουν διασημοι.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Noodles

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Η μουσικη των Nirvana σθιγουρα επηρεασε πολλα συγκροτηματα,και ειδικα ο υμνος Smells Lke Teen Spirit εγινε η βαση σε πολλα "αργα" τραγουδι που βγηκαν τα επομενα χρονια.Ευτυχως που στη σαβουρο-μετα-Grunge εποχη ( coldplay,foo fighters,greenday,good charlotte...και η λιστα συνεχιζεται) υπαρχουν καποια alternative συγκροτηματα οπως οι Offspring που(παρα τα χιτακια που λανσαρουν κατα καιρους) παιζουν αληθινο rock-grunge

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
  Πάλι καλά. Γιατί αν δεν είναι αληθινό rock-grunge ... δεν ... ;D

Αποσυνδεδεμένος Ο Γενίτσαρος cmaj7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΜΠΑ ΟΥΓΚΑ ΟΥΓΚΑ
    • Προφίλ
Η μουσικη των Nirvana σθιγουρα επηρεασε πολλα συγκροτηματα,και ειδικα ο υμνος Smells Lke Teen Spirit εγινε η βαση σε πολλα "αργα" τραγουδι που βγηκαν τα επομενα χρονια.Ευτυχως που στη σαβουρο-μετα-Grunge εποχη ( coldplay,foo fighters,greenday,good charlotte...και η λιστα συνεχιζεται) υπαρχουν καποια alternative συγκροτηματα οπως οι Offspring που(παρα τα χιτακια που λανσαρουν κατα καιρους) παιζουν αληθινο rock-grunge


Ρε noodles όχι και οι coldplay στο ιδιο σακί με τους άλλους........
Μήπως υπερβάλεις λίγο?
".... Αν είσαι ROCK   -   είσαι ΠΑΜΟΚ ..."

Αποσυνδεδεμένος Balleader

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • With tired eyes,mind,soul I ...slept
    • Προφίλ
Η μουσικη των Nirvana σθιγουρα επηρεασε πολλα συγκροτηματα,και ειδικα ο υμνος Smells Lke Teen Spirit εγινε η βαση σε πολλα "αργα" τραγουδι που βγηκαν τα επομενα χρονια.Ευτυχως που στη σαβουρο-μετα-Grunge εποχη ( coldplay,foo fighters,greenday,good charlotte...και η λιστα συνεχιζεται) υπαρχουν καποια alternative συγκροτηματα οπως οι Offspring που(παρα τα χιτακια που λανσαρουν κατα καιρους) παιζουν αληθινο rock-grunge

Οι Offspring σοβαρο συγκροτημα.Κ εκεινο το pretty fly τους ανεβαζει στην υποληψη μου.Lol
665 neighbor of the Beast

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Η μουσικη των Nirvana σθιγουρα επηρεασε πολλα συγκροτηματα,και ειδικα ο υμνος Smells Lke Teen Spirit εγινε η βαση σε πολλα "αργα" τραγουδι που βγηκαν τα επομενα χρονια.Ευτυχως που στη σαβουρο-μετα-Grunge εποχη ( coldplay,foo fighters,greenday,good charlotte...και η λιστα συνεχιζεται) υπαρχουν καποια alternative συγκροτηματα οπως οι Offspring που(παρα τα χιτακια που λανσαρουν κατα καιρους) παιζουν αληθινο rock-grunge

Καταρχήν όπως επισημάνθηκε κι όλας, ουδεμία στυλιστική σχέση έχουν οι Coldplay με τη μετα-grunge εποχή, εκτός κι αν είναι μονάχα χρονική η αναφορά.

Όσο για τους Offspring, έχει παρέλθει προ πολλού η όποια τους προσφορά στο ιδίωμα...ως punk άλλωστε ξεκίνησαν, άλλο που κατέληξαν μια νερόβραστη σούπα για mainstream MTV teenagers.

Όσο για το grunge αυτό καθεαυτό τιμήθηκε και από τους Pearl Jam και Screaming Trees, μεταξύ άλλων...κρίμα είναι να μνημονεύονται μονίμως οι, κατά τα άλλα, αξιολογότατοι, Nirvana.

VASILISHARA

  • Επισκέπτης
Απεχθάνομαι βαθύτατα τα άτομα τα οποία αυτοκτονούν ή επιχειρούν να αυτοκτονήσουν.
Θεωρώ ότι στην πλειοψηφία τους δεν έχουν τα αρχ***α να κοιτάξουν την ζωή κατάματα.
Και όχι μόνο αυτό.
Δεν υπάρχει πιο εγωιστική πράξη από την αυτοκτονία (δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις όπως η ευθανασία ή η πολεμική αυτοκτονία,γιατί είναι κάτι εντελώς διαφορετικό)
Τον αυτόχειρα δε τον νοιάζει ο πόνος και η θλίψη που θα φέρει στα άτομα που τον αγαπούν.Νοιάζεται για τον θάνατό του,χωρίς να σκεφτεί τις συνέπειες.
Ο Cobain γιατί να αποτελεί εξαίρεση;
Αν δεν αυτοκτονούσε άραγε, θα γινόταν..."θεός";
Θα συμβιβαζόταν και θα γινόταν "τσιράκι" του MTV;
Ποιος ξέρει...
Γιατί θεοποιήθηκε ένας loser αυτόχειρας λοιπόν;
Ούτε μεγάλο έργο άφησε,ούτε και κάτι διαχρονικό.
Ούτε καν κιθάρα ήξερε.
Κανένα γκρουπ δεν ακολούθησε τα χνάρια τους (και δεν αναφέρομαι σε συνοικιακά εφηβικά γκρουπάκια).
Η grunge έχει σβήσει.Μόνο οι Pearl Jam έμειναν στις επάλξεις...








jagmaster

  • Επισκέπτης
Exw vale 20 kila se enan xrono, exw arxisei na tin katavriskw me gin-lemon gia prwino rofima (wres,wres, oxi panta) diavazw kai tetoia themata kai h wra pou tha mou erthei egefaliko plisiazei.
Katarxas to grunge gia mena htan to KATEKSOXIN kinima tou MTV. Kai auto fanike apo to gegonos oti prospathousan na xwsoun mesa opoio sigrotima vriskotan xronika stin idia periodo. P.X Alice in Chains pou ama akousete ton ixo kai mou ton peite grunge, sas proskalw sto IKA Anw Toubas na katharisete ta autia sas. Epsaxne aplws to MTV kati na allaksei stil, e, tou katsan oi Nirvanakai ta ipoloipa piran ton dromo tous.

Eleos pia! Ftasame na kanoume theous tous Nirvana kai den kseroume poioi einai oi Social Distortion kai oi Fugazi! ; >:(

Αποσυνδεδεμένος *PRATINAS* The return of the King

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ, ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...!
    • Προφίλ
Οι Nirvana "κατεστρεψαν" και ξαναδημιουργησαν την ροκ.
Οσο για τον Cobain....
Και οι πετρες το ξερουν οτι τον εφαγε αυτη η σ***** η π******** η γυναικα του.
...ΝΑ ΠΙΑΝΕΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.
ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΡΕΧΑΓΚΕΛ, "....ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ...!!!"

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Exw vale 20 kila se enan xrono, exw arxisei na tin katavriskw me gin-lemon gia prwino rofima (wres,wres, oxi panta) diavazw kai tetoia themata kai h wra pou tha mou erthei egefaliko plisiazei.
Katarxas to grunge gia mena htan to KATEKSOXIN kinima tou MTV. Kai auto fanike apo to gegonos oti prospathousan na xwsoun mesa opoio sigrotima vriskotan xronika stin idia periodo. P.X Alice in Chains pou ama akousete ton ixo kai mou ton peite grunge, sas proskalw sto IKA Anw Toubas na katharisete ta autia sas. Epsaxne aplws to MTV kati na allaksei stil, e, tou katsan oi Nirvanakai ta ipoloipa piran ton dromo tous.

Eleos pia! Ftasame na kanoume theous tous Nirvana kai den kseroume poioi einai oi Social Distortion kai oi Fugazi! ; >:(

exei plaka auto pou sumbainei edw sthn ellada (den milaw gia esena proswpika,genika)....apo thm mera pou ekanan oi alice ayth thn perifhmh periodeia eginan apodektoi ksafnika stous metallikous kuklous....
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
14678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/07, 00:05
από Vaiking
10 Απαντήσεις
6990 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 16:25
από les-makis
33 Απαντήσεις
10861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/08, 18:31
από thanasis93
3 Απαντήσεις
2256 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/08, 22:04
από Ibanezακιας
6 Απαντήσεις
4443 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/09, 15:09
από tatanka
22 Απαντήσεις
7746 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/10, 16:31
από s.s.
12 Απαντήσεις
4966 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/10, 17:12
από Garvin
6 Απαντήσεις
3038 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/12, 01:15
από PetrosHM
12 Απαντήσεις
4866 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/12, 09:59
από adr1anos
23 Απαντήσεις
6498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/21, 20:53
από blks9791