Αποστολέας Θέμα: Τα σχολιά σας σε αυτο "Έλληνες μεταλάδες σε κατηγορίες.";  (Αναγνώστηκε 3244 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αυτο το link Κυκλοφορησε στο διαδίκτυο μέσω του Facebook. (τουλαχιστον εγώ απο κει το βρήκα, ειναι αρκετών μηνών).

Έλληνες μεταλάδες σε κατηγορίες
τα αστερακια αντικαθιστούν τα γραμματ "ala"

Μετά το κείμενο ακολουθεί διάλογος ατόμων που ποστάρουν η μάλλον διαπλικτισμός και βρισιές.

παραθέτω μικρή εισαγωγή

Έλληνες μεταλάδες σε κατηγορίες.


Μεταλάδες ανά την Ελλάδα σπεύσατε! Επιτέλους οι συνομοταξίες του μέταλ σε κατανοητή και δομημένη κατάταξη. Enjoy...

Ο παπάουερ

Αυτή η κατηγορία μεταλά είναι αρκετά συνηθισμένη στην Ελλάδα. Πρόκειται για το αιώνιο γυμνασιόπαιδο, που είναι 25 χρονών αλλά δεν έχει αλλάξει μέρα (ούτε μπλούζα) απ’ το 1994. Ακούει το πολύ 3 συγκροτήματα πάουερ τα οποία εδώ και 20 χρόνια βγάζουν τον ίδιο δίσκο, απλά με άλλο όνομα και με διαφορετική σειρά τα κομμάτια. Φοράει μπλε τζιν LEVI’S 501, μαύρα σπορτέξ ΝΙΚΕ με αερόσολα, μπλούζα Iced Earth Alive in Athens η οποία από μαύρη έχει πλέον ασπρίσει και έχει σπυριά και στα νύχια απ’ την αγ**ία. Πρέπει να είναι ο μόνος που δε βρίζει το Χάκο. Από ‘κει να καταλάβεις! Α, ναι. Ξέρει και να βγάζει στην κιθάρα τα πρώτα 20 δευτερόλεπτα απ’ το Stairway to Heaven. Γουάου...

Δύο συγκροτήματα που αγαπάει: Iron Maiden, Judas Priest.

Δύο συγκροτήματα που μισεί: Δεν μισεί γιατί δεν ξέρει. Απλό.

Να τον κρατήσω; Όχι. Δίνει το φιλί της ζωής σε ένα άξια πεθαμένο είδος, άρα νεκρόφιλος, άρα στον Καιάδα! Δε θα λείψει ούτε στη μάνα του.


Ο σκυλομεταλάς

Όλοι είχαμε στο λύκειο τουλάχιστον έναν τέτοιο, ιδιαίτερα σε σχολεία της επαρχίας. Συνήθως είναι «αλήτης» (κατάληψη, ωριαία αποβολή, παπί με 5 ευρώ βενζίνη) και πάντα πρόθυμος για ξύλο. Σε όλα τα μαθητικά του χρόνια άκουγε mainstream metal και το διαφήμιζε με κάθε ευκαιρία: Μαύρο φλάι με ραφτό Kill ‘Em All και κονκάρδες στο μανίκι, τσάντα Πόλο ψηλά στην πλάτη (άδεια συνήθως) που γράφει Manowar με μπλάνκο, τζιν ημι-σωλήνας με ορειβατικό κρίκο-σιδερογροθιά και μαρκαδόρος στο χέρι για να γράφει τους στίχους του Come as you are σε όλες τις επιφάνειες του σχολείου. Επειδή όμως ασχολιόταν και με αθλητικά, και που και που έβγαζε και καμιά γκόμενα, ποτέ δεν κατάφερε να σε πείσει ότι είναι 100% μεταλάς. Είχε πάντα μια υποθάλπτουσα σκυλο-νοοτροπία. Και αυτό φάνηκε 2 χρόνια αργότερα που τον ξαναείδες μετά το στρατό: Ριγέ πουκάμισο, κομμένο μαλλί, στενό ξεβαμμένο τζιν, «και α και ου και ΔΑΠ νου δυο φου κου», Γονίδης, Καρράς, Περπινιάδης, το μπουζούκι μου έχει κέφια και δε συμμαζεύεται. Τουλάχιστον έχει κρατήσει τον τραμπουκισμό του. Αλλά οι τρίπατες βέρμαχτ και οι κασέτες με το μέταλ σαπίζουν πλέον στο πίσω μέρος της ντουλάπας, μαζί με το κουτί μέσα στο οποίο έχει κρατήσει την κοτσίδα.

Δύο συγκροτήματα που αγαπάει: Metallica, Nirvana (πλέον Σφακιανάκης, Πλούταρχος)

Δύο συγκροτήματα που μισεί: Σφακιανάκης, Πλούταρχος (πλέον Metallica, Nirvana)

Να τον κρατήσω; Ναι. Παρά τα όποια σκαμπανεβάσματα του, παραμένει ο συμπαθής αλήτης με τη χρυσή καρδιά. Και αν πέσει ποτέ κανα ξύλο, θα σου φανεί χρήσιμος. Μη χάσεις επαφή και πάντα να έχεις πάνω σου τσιγάρα.



« Τελευταία τροποποίηση: 24/10/09, 11:21 από AtticanSky »
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ψιλοβλακεία..

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
χοντροβλακεία θα έλεγα εγώ (το έχω διαβάσει όλο)
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Spartan Werewolf

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@Attican Sky:

Φίλτατε, Attican Sky. Διάβασα όλο το

http://faeenam***ka.blogspot.com/2009/04/blog-post.html

χτες βραδύ και «έλειωσα» από τα γέλια… Τέτοιες καταστάσεις απλά… Δεν Υπάρχουν!!! Να είσαι καλά που το κοινοποίησες και μου πρόσφερες ΥΓΕΙΑ… Γιατί το γέλιο και η σάτιρα είναι Υγεία και μόνο Υγεία προσφέρουν και καλό είναι να το καταλάβουν όλοι αυτό…

Σε ευχαριστώ, Spartan.
«… και με το φως του λύκου επανέρχονται»

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να προσθέσω και εγώ μερικά δικά μου
 
"Ο ρεμπετομεταλάς" (αυτό υπάρχει μόνο στην Ελλάδα..φοιτητής πολυτεχνείου συνήθως,το βράδυ μεθοκοπάει με κρασί σε ρεμπετομάγαζα και το πρωί ακούει στo mp3 player dream theater) Η πλήρης ασυμβατότητα...
"Ο μπουζουκο-μεταλλάς" (Ξέρει όλους τους σκυλάδες απέξω και ανακατωτά.Αλλά ξέρει και ένα metal συγκρότημα.Toυς Iron Maiden....και δίνει τη ζωή του για αυτό ;D)
"Ο φίλε θα σου δείξω τι πάει να πεί μουσική" (Αυτός συνήθως ξέρει μόνο ένα κομμάτι και θεωρεί οτι είναι το καλύτερο κομμάτι του κόσμου...Ολα τα άλλα τα αποκαλεί αηδίες επειδή απλά δεν έχει ακούσει τίποτα άλλο.Συνηθισμένο είδος που κυκλοφορεί στην Ελλάδα....
"Ο τα φαινόμενα απατούν μεταλλάς" (Με την πρώτη ματιά δίνει την εντύπωση ενός οργισμένου Viking,πιο ακριβής διερεύνηση όμως δείχνει οτι η σχέση του με την metal (και την λογική πολλές φορές...) είναι ανάλογη αυτής της Στέλλας Μπεζαντάκου με τους ενισχυτές Marshall
« Τελευταία τροποποίηση: 25/10/09, 10:28 από Germ1984 »

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@Attican Sky:
Φίλτατε, Attican Sky. Διάβασα όλο το
http://faeenam***ka.blogspot.com/2009/04/blog-post.html
χτες βραδύ και «έλειωσα» από τα γέλια… Τέτοιες καταστάσεις απλά… Δεν Υπάρχουν!!! Να είσαι καλά που το κοινοποίησες και μου πρόσφερες ΥΓΕΙΑ… Γιατί το γέλιο και η σάτιρα είναι Υγεία και μόνο Υγεία προσφέρουν και καλό είναι να το καταλάβουν όλοι αυτό…
Σε ευχαριστώ, Spartan.


 ;D ;D ;D ;D
να σαι καλά ::)
Μα αυτό είναι και το νόημα του κειμένου! Εγώ όταν το διάβασα έλιωσα μιλάμε για αρκετή ώρα και μου έβγαινε και δυνατά!!!!
Δε μπορούσα να κρατηθώ! :D :D :D
και βέβαια είναι υγεία το γέλιο!
Ασ πούμε εγώ γέλασα και με τον εαυτό μου τοποθετώντασ τον απο δω και απο κεί και έφερνα στο μυαλό μου κινήσεις του παρελθόντως δικές μου και φίλων μου ::) ::) ::) (παρόλο που δεν ήμουν ποτέ μεταλλάς)! Ήταν απολαυστικότατο!
Για όσους δεν μπήκαν στο λινκ σας λέω ότι έχει αρκετες κατηγορίες και φωτογραφίες ενδεικτικές της κάθε κατηγορίας τις οποίες απο κάπου μάζεψε αυτός που το ανάρτησε και απο κάτω ποστάρει και άτομο που απεικονίζεται στην φωτο. Απίστευτο επίπεδο, απλά δεν υπάρχει!

@gers, jim.ni,
Βρε σεις, αυτό το κείμενο δεν το παρέθεσα ως έρευνα του BBC, αλλά πόσο γέλιο βγαίνει μέσα απο τα μάτια άλλων ατόμων! Μόνο οι περιγραφές και τα συμπεράσματα απο μόνα τους είναι απολαυστικά! (έχει κυκλοφορησει τέτοιο και για ζώδια κλπ) ;)

@Germ1984,  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 25/10/09, 11:36 από AtticanSky »
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι αρκετά καλό αν και το blog έχει πολύ καλύτερες αναρτήσεις(βλέπε κατηγορίες συμμαθητών).
Mεγάλες αλήθειες ο παπάουερ,ο πριξαρχίδης τουλάς(φίλε και εμείς ακούμε tool,ΔΕΝ είσαι ψαγμένος),ε και η χοντρο-ντάντω με τις οποίες μου έρχεται μια τάση προς έμετο(και με όλες τις γκοθούδες βασικά).

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
11712 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4174 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
12 Απαντήσεις
12850 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
16823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
15 Απαντήσεις
10484 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
11 Απαντήσεις
6161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/07, 20:48
από penoktonos
39 Απαντήσεις
17225 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/08, 09:13
από mick77
7 Απαντήσεις
4845 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 23:39
από Νεφελοβάτης
12 Απαντήσεις
6906 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 02:02
από Aganippi
4 Απαντήσεις
3566 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/10, 21:41
από master of puppets