Περι μουσικής > Αρμονία και θεωρία της μουσικής

ποσα χρονια χρειζονται για να παρεις πτυχιο κιθαρας ?

(1/8) > >>

kalitexnis:
ποσα χρονια χρειζονται για να παρεις πτυχιο κιθαρας ?μετα τι ακολουθει?(αρμονια,φουγκα...οποιος ξερει ακριβως
χρονια please να με διαφωτισει)
και αμα φτασεις σ`ενα επιπεδο που μπορεις να πεις ειμαι master βγαζεις καθολου λεφτα η καταληγεις στα σκυλαδικα?

Σιδηρόπουλος:
καταλήγεις στα σκυλάδικα και βγάζεις καλα λεφτα :P

kalitexnis:
απο παμοκιστη δε περιμενα να ακουσω κατι τετοιο με πικρανες :'(
εδω στο forum posoi eισται spoydagmenoi μουσικοι?(νομιζω καπου την ειδα αυτη την ερωτηση ως θεμα..)

fugue:
Ανάλογα με το διάβασμα θες και αντίστοιχα χρόνια. Κανονικά κάνεις 3 χρόνια κατωτέρα 3 μέση και 3 ανωτέρα. Αν βέβαια πάς τουρίστας μπορείς πολύ εύκολα να τα διπαλσιάσεις...για να πάρεις πτυχίο κιθάρας πρέπει να έχεις τελειώσει τις αρμονίες, Ιστορία μουσικής, Μορφολογία και σολφεζ. Όλα αυτά βέβαια τα κάνεις παράλληλα δεν χρειάζεται να περιμένεις να περάσουν τα χρόνια. Φούγκα δεν σου χρειάζεται για το πτυχίο της κιθάρας αλλά καλό είναι να κάνεις...αν έχεις υπομονή.
Δεν συμφωνώ ότι καταλήγεις στα σκυλάδικα, τα πάντα είναι θέμα χειρισμού (ε είναι και λίγο τύχη) ! Ανάλογα και με τις γνωριμίες που έχεις στο χώρο και τι ακριβώς θες να κάνεις...αντίστοιχα υπολόγίζεις και τα οικονομικά.

kalitexnis:
καλα εγω εκανα 1 χρονο ωδειο και 5-6 χρονια ειμαι αυτοδιδακτος αρα κατι γινεται

Μορφολογία τι ειναι ?

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View