Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 272404 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1050 στις: 08/08/10, 19:27 »
μετα απο 20 χρονια ο ολυμπιακος δεν θα ειναι στην ευρωπη, αλλα θα παρει με 20 ποντους διαφορα το πρωταθλημα.

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1051 στις: 08/08/10, 19:46 »
Νομιζω πως κατι τετοιο πολυ δυσκολα θα σε συνεβει οταν εχεις εναν πολυ καλο και δυνατο ΠΑΟ απο πισω

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1052 στις: 08/08/10, 20:01 »
όντως ο παο δείχνει δυνατός αντίπαλος σύμφωνα με τα φιλικά και ειδικά με την Μίλαν πάντος είναι σε καλύτερη μοίρα απο εμάς.  :-\ :-\ :-\ :-\
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1053 στις: 09/08/10, 00:05 »
Καλα, ας μην κρινουμε απο τα φιλικα...θυμαστε κ με τον Σολιντ τι ειχε γινει πριν κατι χρονια...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1054 στις: 09/08/10, 23:10 »
ενταξει δε λεω, και ο παναθηναικος και η αεκ εχουν δειξει καλα δειγματα μεχρι στιγμης, αλλα στον ολυμπιακο τωρα οτιδηποτε εκτος απο το double θα ειναι αποτυχια μετα απο το ρεζιλικι μας στο ισραηλ.

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1055 στις: 10/08/10, 21:08 »
δεν ξέρω τι να περιμένω πία απο αύτο τον ολυμπιακό  :eee :eee την ίδια ανοργάνωτη ομάδα που έβλεπα 
συνεχίζω και βλέπω.Σε όλα τα πόστα απο την διοίκηση (μεταγραφές,προπονητικό τιμ κ.λ.π) εώς παίκτες και φιλοσοφία. Και τα ίδια πισωγυρίσματα.Τι άλλαξε? τίποτα μόνο πρόεδρο αντι Κόκκαλη Μαρινάκη 
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1056 στις: 11/08/10, 09:04 »
οτιδηποτε εκτος απο το double θα ειναι αποτυχια

Ταπεινή μου άποψη: αυτή η νοοτροπία έχει χαλάσει τόσα χρόνια τον Ολυμπιακό. Το ότι το νταμπλ είναι καπαρωμένο ότι και να γίνει. Γι' αυτό πήρε 12 πρωταθλήματα και ομάδα μεγάλη δεν έφτιαξε ποτέ.
 
Εγώ αν ήμουν Ολυμπιακός, θα προτιμούσα να δω μια ομάδα να παίζει καλό ποδόσφαιρο μετά το κλοτσοσκούφι που έβλεπα τον τελευταίο χρόνο, να δώσω την ευκαιρία στον προπονητή (που μπορεί να μην είναι Μουρίνιο αλλά είναι σίγουρα καλύτερος από οτιδήποτε έχει περάσει τα τελευταία χρόνια από τον πάγκο) να χτίσει μια ομάδα για το μέλλον, να δέσει ένα καλό κορμό με παίχτες, κλπ.
 
Ο Βαλβέρδε παραλαμβάνει μια ομάδα σχεδόν διαλυμένη τον Αύγουστο, με τρομερές παθογένειες, κακή νοοτροπία και ψυχολογία υπό του μηδενός. Έχει το οκ από τον πρόεδρο να κάνει 2-3 μεταγραφές αλλά τέτοια εποχή είναι και λίγο λαχείο οι μεταγραφές. Από την άλλη έχει να αντιμετωπίσει ένα ΠΑΟΚ πάντα υπολογίσιμο και κυρίως σοβαρό τα τελευταία χρόνια, μια ΑΕΚ που αν λύσει τα εσωτερικά της προπατορικά αμαρτήματα δείχνει να μπορεί να πρωταγωνιστήσει φέτος και κυρίως ένα Παναθηναϊκό που πάει τρένο μετά το περσινό νταμπλ, έχοντας καλό προπονητή, πολύ καλό κορμό παιχτών που κάποιοι είναι και ηγέτες, ψυχολογία στα ύψη, κλπ.
 
Πώς λοιπόν ζητάς ντε και καλά το νταμπλ από τον Βαλβέρδε;;; Αν δηλ. την 1η αγωνιστική στον Ηρακλή χάσει πόντο ή πόντους θα τον διώξεις;
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1057 στις: 13/08/10, 11:56 »
  Συμφωνώ απόλυτα με τον Ινδιάνο. Αυτή τα στιγμή ο Ολυμπιακός , εκτός από τα αγωνιστικά προβλήματα , έχει ένα ακόμη μεγαλύτερο και αυτό είναι η νοοτροπία που έχει περάσει ο θείος  Σωκράτης όλα αυτά τα χρόνια. Τα πρωταθλήματα , η "προστασία" της ομάδας και το όλο οικοδόμημα ήταν έργο του προέδρου και κανενός άλλου ( Μπάγεβιτς , Ιωαννίδης , Βαλβέρδε ). Όλοι ήταν αναλώσιμοι . Θα έχουν άραγε την υπομονή οι φίλαθλοι και η νέα διοίκηση να στηρίξουν τον Ερνέστο ή μετά από λίγο καιρό δε θα τους κάνει ; Γιατί κακά τα ψέματα , η ομάδα δεν χτίζεται σε δυο ή τρεις μήνες . 

Αποσυνδεδεμένος yiannakis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1058 στις: 13/08/10, 15:12 »
Θα φέρω ένα παράδειγμα που μου ήρθε τώρα.
Το καλοκαίρι του 2006, προπονητής του Ολυμπιακού ήταν ο Τροντ Σόλιντ, στη δεύτερη χρονιά του. Την προηγούμενη σεζόν, στην Ελλάδα είχε παίξει πολύ καλή μπάλα ενώ στην Ευρώπη απέτυχε με μόνο 4 βαθμούς.
Εκείνο το καλοκαίρι λοιπόν, θυμάμαι ότι είχα διαβάσει μια συνέντευξή του. Κάποια στιγμή ο δημοσιογράφος τον ρώτησε για το θέμα της Ευρώπης, και απαντά: "Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα το πάρουμε". Δηλαδή αν κατάλαβα καλά αν όχι τελικό, τους ημιτελικούς τους είχε σίγουρους!
Τότε ο Σόλιντ είχε την απόλυτη στήριξη του κοσμου και της διοίκησης.
Δεκέμβρης του ίδιου έτους, αποκλείεται από το Τσάμπιονς Λιγκ, με 3 βαθμούς και χωρίς ούτε μία νίκη. Και δήλωσε "Εντάξει, αποτύχαμε αλλά και η Ρώμη δεν χτίστηκε μέσα σε 2 χρόνια"

Δηλαδή τη μία λέει ότι θα φτιάξει την υπερομάδα που θα σαρώνει τα πάντα, και 4 μήνες μετά λέει ότι κάτι τέτοιο είναι αδύνατο. Σημειωτέον δε ότι αυτό το παιχνίδι ήταν το τελευταίο του.
 
 
Που θέλω να καταλήξω:
Δεν είναι δυνατόν ο προπονητής που έρχεται να γεμίζει τον κόσμο με μεγάλα λόγια. Το ίδιο και οι δημοσιογράφοι.
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να δούμε τα πράγματα ρεαλιστικά.
Ο Ολυμπιακός τώρα είναι μια ομάδα σχεδόν διαλημένη. Ο προπονητής ειδικά φέτος που δεν έχει και την Ευρώπη (αυτό είναι μεν κακό, αλλά αν είναι μόνο για φέτος, μάλλον ευεργετικά θα λειτουργήσει), πρέπει να πάρει την ομάδα, να τη δέσει, και να τη χτίσει για το μέλλον. Και όταν λέω μέλλον δεν εννοώ για τα επόμενα 2-3 χρόνια αλλά για 5,6,7 κλπ χρόνια. Ότι έκανε και ο Μπάγιεβιτς το 96.
 
Πολλοί λένε ότι αν δεν πάρει το πρωτάθλημα θα είναι αποτυχία. Ειδικά φέτος θα είναι αποτυχία και θα πω γιατί:
Εαν το πάρει (εύκολα ή ζόρικα), του χρόνου θα παίξει απ'ευθείας στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, γεγονός που σημαίνει ότι θα έχει όλο το καλοκαίρι ελεύθερο να κάνει μια σωστή και ολοκληρωμένη προετοιμασία, κάτι που δεν έγινε τα τελευταία 2-3 χρόνια (ειδικά με τον Κετσπάγια). Φέτος λοιπόν που άρχισε επίσημες υποχρεώσεις από τον Ιούλιο, δεν μου φάνηκε ότι έκανε καλή προετοιμασία, και αυτό θα φανεί στην πορεία της χρονιάς.
Αυτό που πρέπει να κάνει ο Βαλβέρδε είναι σε αυτές τις 15-20 μέρες που απομένουν μέχρι να αρχίσει το πρωτάθλημα, να πάρει την ομάδα και να μαζέψει ότι μπορεί να συμμαζευτεί.
 
Και ακόμα ειδικά για φέτος, χρειάζεται πίστωση χρόνου, γιατί η ομάδα την έχει ανάγκη.
Τώρα για αν θα τον διώζουν, αυτά τα έκανε ο Κόκκαλης, αλλά βλέπουμε ότι σ'αυτά τα χνάρια βαδίζει και ο Μαρινάκης, αν κρίνουμε από τον Λίνεν.
Ο χρόνξος θα δείξει.
« Τελευταία τροποποίηση: 13/08/10, 15:15 από yiannakis »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1059 στις: 13/08/10, 18:58 »
@yiannakis: Ρε, μηπως τα λες αυτα επειδη σε "καθαρισαν" οι Αγγελοπουλοι??? :P ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος yiannakis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1060 στις: 14/08/10, 01:30 »
Ε...τι...εγω??....εμμμ....οχι!
τι σε κανει να το πιστευεις αυτό???? ;D ;D :P :P ;D

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1061 στις: 14/08/10, 01:34 »
Ε...τι...εγω??....εμμμ....οχι!
τι σε κανει να το πιστευεις αυτό???? ;D ;D :P :P ;D

Ελα τωρα...σε προδιδει το ονομα σου :P :P ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1062 στις: 14/08/10, 02:09 »
 :roll :roll :roll :roll πολύ καλό φίλε KAMELOT :up
 ;D
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1063 στις: 14/08/10, 09:44 »
5 γκολ εναντιον της Ρομα σε φιλικο δεν ειναι σιγουρα σημαδι πως η ομαδα ειναι ετοιμη, αλλα ηταν μια ενεση αισιοδοξιας στη πεσμενη ψυχολογια των παικτων.

Μακαρι ο Μαρινακης να μην ακολουθησει τη λογικη του Κοκκαλη ( ηττα και διωγμος προπονητη ), να "σφραγισει" τον Βαλβερδε αλλο εναν χρονο αφου τελειωσει αυτη η αγωνιστικη ( ασχετα απο το αποτελεσμα της χρονιας ) και να "απομονωσει" τους "φανατικους" Ολυμπιακους που μονο κακο κανουν οταν αρχιζουν τη μουρμουρα!

Κι εδω που τα λεμε, μετα τα επεισοδια που εγιναν και χθες σε φιλικο αγωνα, καλο θα ηταν ολοι αυτοι οι οργανωμενοι να διελυθουν πια!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1064 στις: 14/08/10, 11:12 »
Λογικά με το χθεσινό σκορ ο ΟΣΦΠ "περνάει"..

Αποσυνδεδεμένος yiannakis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1065 στις: 14/08/10, 13:10 »
Κι εδω που τα λεμε, μετα τα επεισοδια που εγιναν και χθες σε φιλικο αγωνα, καλο θα ηταν ολοι αυτοι οι οργανωμενοι να διελυθουν πια!

Στη θύρα που ήμουν, απέναντι από το πέταλο της 7, πολλοί επιχείρησαν να μπουν χωρίς εισητήριο, και μάλιστα λίγο πριν αρχίσει ο αγώνας, οι υπεύθυνοι άνοιξαν τις θύρες, και να βλέπεις τώρα τουλάχιστον 1500 "κάφρους" να προσπαθούν να μπουν!
Και απ'οτι είδα και άκουσα, σε διπλανές θύρες, πέσαν και κάτι ψιλές...
 
Αυτά βλέπω και αρχίζω να μην θέλω να πάω στο γήπεδο (τελευταία φορά πριν από το χθεσινό παιχνίδι, ήταν πριν κάνα χρόνο που πήγα)
 
Γενικά είμαι κατά των οργανωμένων, και ειδικά αυτών που προσπαθούν να κάνουν κουμάντο μέσα στην ομάδα. Ο Ολυμπιακός είναι σε φάση ανασύνταξης τώρα, και πρέπει να αφήσουν τον προπονητή να κάνει σωστά τη δουλειά του. (Αναρωτιέμαι πώντως αν ο Βαλβέρδε δεν έφευγε τότε, ποια θα ήταν η κατάσταση της ομάδας σήμερα;)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1066 στις: 14/08/10, 13:27 »
Αν και μιλουσα γενικοτερα, πιστευω πως γενικα οπου συνδυαζεται ο ορος "οπαδισμος" με τον ορο "αθλημα", τα πραγματα ειναι ασχημα!

Ομως τοσο καιρο οι οργανωμενοι με κατι εισιτηρια διαρκειας, κατι μπλουζιτσες αυθεντικες, κατι κυπελακια, κατι κουπες, κανα σωβρακο, κλπ συντηρουσαν τη τσεπη της εκαστοτε διοικησης.

Πρεπει να λυθουν απο την πολιτεια αυτα τα προβληματα, ομως οσο καιρο οι προεδροι ειναι και μεγαλοεπιχειρηματιες του τοπου, τιποτα δε θα γινεται ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1067 στις: 14/08/10, 18:31 »
οσο αφορά το χθεσινό παιχνίδι  μου άρεσαν πολύ οι πιτσιρικάδες Σοϊλέδης, φετφατσίδης,και  ο πιτσιρίκος που είχε στην άμυνα στο πρώτο ημίχρονο πιο σταθέρος ηταν απο τον ραουλ μπράβο. ;D
εγώ χαρικά με τα πιτσιρίκια που έδειξαν οτι το έχουν.Με ξενέρωσε ο ριέρα αν και αρχή είναι ο ιμπαγάσα ηταν μια χαρά και φυσικά ο Ζαϊρί που είδαμε και καμία τρίπλα  ;)

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος yiannakis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1068 στις: 14/08/10, 21:51 »
και  ο πιτσιρίκος που είχε στην άμυνα στο πρώτο ημίχρονο
Ποτουρίδης (με το 92)  ;)
 
Πραγματικά αυτοί οι πιτσιρικάδες δείχνουν πάρα πολύ καλά στοιχεία, και μακάρι να συνεχίσουν να παίζουν έτσι. Βέβαια ο προπονητής πρέπει να τους προσέξει πολύ και να μην τους "κάψει".
Με τη σωστή δουλειά θα κάνουν μεγάλη καριέρα!
 
@freemind: Γενικά ο όρος "οπαδός" δεν έχει καμία σχέση με τον όρο "φίλαθλος"
Ο οπαδός θα πάει να φωνάξει, ενδεχομένως να κάνει επεισόδια και σε περίπτωση κακού αποτελέσματος να τα βάζει με όλους και με όλα.
Από την άλλη ο φίλαθλος θα πάει στο γήπεδο για να υποστηρίζει την ομάδα του γιατί πάνω απ'όλα την αγαπάει, και ακόμα και στα άσχημα θα είναι εκεί για να τη στηρίξει.
Η άποψή σου λοιπόν είναι απόλυτα σωστή, και βέβαια καλύτερα να είσαι φίλαθλος παρά οπαδός.
 
Τώρα όσον αφορά τους παράγοντες και την πολιτεία, έχεις δίκιο και αυτό πρέπει να γίνει. Όμως θυμάμαι το 2006 που η FIFA ή η UEFA (δεν θυμάμαι ακριβώς) απείλησε με αποκλεισμό την Ελλάδα από όλες τις διεθνείς διοργανώσεις, τόσο στους συλλόγους, όσο και στην εθνική αλλά και στους διαιτητές με την κατηγορία ότι η πολιτεία δεν πρέπει να έχει ανάμειξη με τον αθλητισμό. Και γλιτώσαμε την τιμωρία αλλάζοντας τελευταία στιγμή έναν νόμο. Αυτό δείχνει ότι τα πράγματα είναι έτσι που μάλλον (αν όχι σίγουρα) είναι καθογηγούμενα, και απαγορεύουν να γίνει αυτό που πρέπει να γίνει...
 
Οπότε μάλλον οι πρόεδροι, μεγαλομέτοχοι και γενικά παράγοντες θα κάνουν κουμάντο βυθίζοντας το ποδόσφαιρο ακόμα πιο κάτω (μιλάω συγκεκριμένα για ποδόσφαιρο γιατί πιο πολύ με αυτό ασχολούμαι. Με το μπάσκετ όχι και πολύ ιδιαίτερα)

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1069 στις: 15/08/10, 14:33 »
θα Φύγη ο ντιόγκο? ??? ?? ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ είναι και η γιορτή σου σήμερα  :)
Την απόκτηση του Ντιόγκο έχει εισηγηθεί σύμφωνα με τα ΜΜΕ της Βραζιλίας ο τεχνικός διευθυντής της Φλαμένγκο, Ζίκο.
Όπως αναφέρουν στην χώρα του καφέ, ο επιθετικός του Ολυμπιακού είναι ο πρώτος στόχος για τη δύναμη κρούσης, καθώς ο Ζίκο έχει σε τεράστια εκτίμηση τον ερυθρόλευκο.


http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/97515-φλαμένγκο-για-ντιόγο




να φύγετε να πάτε αλλού


« Τελευταία τροποποίηση: 15/08/10, 14:35 από sofitia »
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1070 στις: 15/08/10, 14:37 »
H απομακρυνση του Ντιογο απο τον ΟΣΦΠ θα ειναι τεραστιο πληγμα για τον ΠΑΟ... ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1071 στις: 15/08/10, 14:55 »
H απομακρυνση του Ντιογο απο τον ΟΣΦΠ θα ειναι τεραστιο πληγμα για τον ΠΑΟ... ;D ;D ;D ;D


ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ και για τον ολυμπιακό μέγαλο θα είναι το πλήγμα αλλα......... τι να κάνεις? κάθε προσφορά δεκτή.  ;D ;D
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος yiannakis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1072 στις: 15/08/10, 23:58 »
H απομακρυνση του Ντιογο απο τον ΟΣΦΠ θα ειναι τεραστιο πληγμα για τον ΠΑΟ... ;D ;D ;D ;D


ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ και για τον ολυμπιακό μέγαλο θα είναι το πλήγμα αλλα......... τι να κάνεις? κάθε προσφορά δεκτή.  ;D ;D

Εξαρτάται...
Με τον Βαλβέρδε πρόπερσι έκανε πολύ καλά παιχνίδια, ενώ πέρυσι με Ζίκο-Μπάντοβιτς, όποτε δεν ήταν τραυματίας δεν έκανε τίποτα μεσα στο γήπεδο.
Οπότε ή που θα τον στρώσει ο Βαλβέρδε, ή που θα φύγει και θα ψάχνουν αντικαταστάτη 10 μέρες πριν αρχίσει το πρωτάθλημα.

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1073 στις: 20/08/10, 18:53 »
Σουμπίνιο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός  


Μάρκο Πάντελιτς Σέρβος  32άχρονος σέντερ φορ  
νέες μεταγραφές αν και ο Σουμπίνιο θα παει δανεικός στον Πανσερραϊκό


 Νταβίδ Φουστέρ 28άχρονος  Ισπανός μεσοεπιθετικός


Μοϊσές Ουρτάδo 27χρονος Ισπανός αμυντικός χαφ


Τάσοs Παπάζογλου 22χρονο κεντρικο αμυντικο
Κρίστιαν Νέμεθ 22 Ούγγροs επιθετικοs 
« Τελευταία τροποποίηση: 29/08/10, 15:35 από sofitia »
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1074 στις: 22/08/10, 16:55 »
Αν και μιλουσα γενικοτερα, πιστευω πως γενικα οπου συνδυαζεται ο ορος "οπαδισμος" με τον ορο "αθλημα", τα πραγματα ειναι ασχημα!

Ομως τοσο καιρο οι οργανωμενοι με κατι εισιτηρια διαρκειας, κατι μπλουζιτσες αυθεντικες, κατι κυπελακια, κατι κουπες, κανα σωβρακο, κλπ συντηρουσαν τη τσεπη της εκαστοτε διοικησης.

Πρεπει να λυθουν απο την πολιτεια αυτα τα προβληματα, ομως οσο καιρο οι προεδροι ειναι και μεγαλοεπιχειρηματιες του τοπου, τιποτα δε θα γινεται ;)

Το να είσαι οπαδός μιας ομάδας δεν σημαίνει οτι πηγαίνεις και τα σπας. Και εγώ δηλώνω ΟΠΑΔΟΣ του Ολυμπιακού. Θα σου το αποδείξω με ένα απλό παράδειγμα. Το βόλευ σαν άθλημα δεν μου αρέσει, συνεπώς δεν είμαι φίλαθλος του βόλευ. Αν πάρει το πρωταθλημα στο βόλευ ο Ολυμπιακός όμως, θα πανηγυρίσω. Όσον αφορά τους συνδέσμους, είναι επιλογή του καθενός να ενταχτεί και να πληρώνει συνδρομές.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22570 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18589 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ