Αποστολέας Θέμα: ΑΝΔΡΕΟΥ:ΕΝΑΣ ΚΑΛΛΗΤΕΧΝΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ  (Αναγνώστηκε 5485 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aifsow

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!
    • Προφίλ
ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΟΥ!!!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΑΝΔΡΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΘΑΥΜΑΣΙΟΣ ΚΑΛΛΗΤΕΧΝΗΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ!!!ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΠΩΣ ΟΙ ΣΤΟΙΧΟΙ ΤΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΜΙΚΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ?/ >:( >:( >:( :( :( :-[ :-[  :-[ :-\ :-\ :-\ :'( :'( :'(
ΚΑΙ ΕΓΩ...ΠΟΥ ΖΥΜΩΣΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑΤΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΤΟΥΡΚΑΚΙ, ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΕΔΩ, ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟ  ΚΟΥΡΕΛΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ...

Αποσυνδεδεμένος ΒασίληςΔ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Ωραία που 'ναι την αυγή, όταν γλυκοχαράζει...
    • Προφίλ
Re:ΑΝΔΡΕΟΥ:ΕΝΑΣ ΚΑΛΛΗΤΕΧΝΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
« Απάντηση #1 στις: 17/11/02, 22:27 »
Ο Ανδρέου είναι πράγματι ένας πολύ αξιόλογος καλλιτέχνης, Ως συνθέτης δεν  είναι αρκετά γνωστός, έτσι συνηθίζεται με τους συνθέτες.
Την αγανάκτηση σου δεν καταλαβαίνω. Δηλαδή πρέπει να είναι όλοι πρώτη «μούρη». Ας κάνει και κάποιος την δουλειά του παρασκηνίου.
Άλλωστε όποιος ενδιαφέρεται, μαθαίνει.
« Τελευταία τροποποίηση: 18/11/02, 03:27 από ΒασίληςΔ »
"Στη φωτιά, ρίχνω όλα τα ταμένα
όνειρα, πάρτε με μαζί κι εμένα
να χαθώ σε τραγούδια περασμένα
κάπου εκεί, όσα έχω χρεωμένα ζω..."

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:ΑΝΔΡΕΟΥ:ΕΝΑΣ ΚΑΛΛΗΤΕΧΝΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
« Απάντηση #2 στις: 17/11/02, 23:11 »
Θα συμφωνήσω με το Βασίλη, κατ' αρχήν στο ότι η "αγανάκτηση" είναι αδικαιολόγητη.  Και θα προσθέσω ότι αυτή η (μάλλον εκούσια) αποστασιοποίηση από τα φώτα της δημοσιότητας, η αποφυγή της εξεζητημένης και συνεχούς προβολής και η σεμνότητα που γενικά επιδεικνύει είναι ένας από τους λόγους που εγώ προσωπικά, και φαντάζομαι πολλοί άλλοι, εκτιμούν και θαυμάζουν το Γιώργο Ανδρέου.  Ο οποίος είναι πραγματικά ένας εξαιρετικός καλλιτέχνης.  Χωρίς να θέλω να αναλωθώ σε γενικολογίες και αφορισμούς, πιστεύω ότι τα φλας των φωτογράφων και τις συνεντεύξεις στα περιοδικά τις κυνηγούν κυρίως άτομα που δεν έχουν ιδιαίτερα αξιόλογο έργο να επιδείξουν.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:ΑΝΔΡΕΟΥ:ΕΝΑΣ ΚΑΛΛΗΤΕΧΝΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
« Απάντηση #3 στις: 17/11/02, 23:58 »
Σίγουρα είναι ένας άνθρωπος του παρασκηνίου.
Άλλωστε το ένα και μοναδικό τραγούδι του που βρήκα με ερμηνεία δική του το ανέβασα στο site έστω και μόνο τους στίχους ( είναι καταπληκτικοί και ας μην υπάρχουν chords ) , επιβεβαιώνει του λόγου το αληθές.....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:ΑΝΔΡΕΟΥ:ΕΝΑΣ ΚΑΛΛΗΤΕΧΝΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
« Απάντηση #4 στις: 18/11/02, 00:15 »

ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΟΥ!!!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΑΝΔΡΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΘΑΥΜΑΣΙΟΣ ΚΑΛΛΗΤΕΧΝΗΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ!!!ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΠΩΣ ΟΙ ΣΤΟΙΧΟΙ ΤΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΜΙΚΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ?/ >:( >:( >:( :( :( :-[ :-[  :-[ :-\ :-\ :-\ :'( :'( :'(


Pantws enas shmantikos logos gia na rikseis ligo tous tonous ths aganakthshs sou, einai to gegonos pws oi stixoi einai tou Paraskeya Karasoulou.  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:ΑΝΔΡΕΟΥ:ΕΝΑΣ ΚΑΛΛΗΤΕΧΝΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
« Απάντηση #5 στις: 18/11/02, 01:45 »
Θα συμφωνησω με πολλα που εχουν ηδη ειπωθει...

Πραγματι ειναι αξιολογος μουσικος και γενικοτερα καλλιτεχνης ο Ανδρεου.

Και ειναι αληθεια οτι - δυστυχως - πολλες φορες οι συνθετες δεν εχουν την αναγνωριση που τους αξιζει, αν και νομιζω οτι τελευταια γινεται μια συνειδητη προσπαθεια απο μερους των τραγουδιστων να τους αναφερουν και να τους αναγνωριζουν.

Αλλα ταυτοχρονα νομιζω οτι ο Ανδρεου εχει αρχισει σιγα σιγα να βγαινει απο το παρασκηνιο... Τον εχω δει σε αρκετες συνεντευξεις και εκπομπες στην τηλεοραση, και περσι στο Μετρο αναφεροταν το ονομα του μαζι με της Τσαλιγοπουλου και του Πορτοκαλογλου σε ολα τα διαφημιστικα...

Και χαιρομαι ιδιαιτερα, γιατι ειναι ενας μουσικος με πολυ ταλεντο κατα τη γνωμη μου, που δεν επιδυκνυει τις σπουδες του, κι ας ειναι εντυπωσιακες (εξωτερικο, διακρισεις κλπ...), που κραταει ενα χαμηλο προφιλ μεσα σε λογικα πλαισια - δεν ειναι δα και στην αφανεια - και, (αν δεν κανω λαθος) προσφερει πολλα και στην επαρχια - αυτος δεν εχει ξεκινησει και διοργανωνει καθε χρονο το Φεστιβαλ Αστυπαλαιας?

Νομιζω οτι ο Ανδρεου βρισκεται στο σημειο εκεινο οπου εχει αρχισει να αναγνωριζεται η προσφορα του απο ολο και περισσοτερο κοσμο, και απο δω και περα θα γινεται ολο και πιο γνωστος... :)
Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος aifsow

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!
    • Προφίλ
Re:ΑΝΔΡΕΟΥ:ΕΝΑΣ ΚΑΛΛΗΤΕΧΝΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
« Απάντηση #6 στις: 18/11/02, 17:11 »
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟΝ bluewind ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟΙΧΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ Ο ΚΑΡΑΣΟΥΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΔΡΕΟΥ!!! :)
ΚΑΙ ΕΓΩ...ΠΟΥ ΖΥΜΩΣΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑΤΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΤΟΥΡΚΑΚΙ, ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΕΔΩ, ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟ  ΚΟΥΡΕΛΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:ΑΝΔΡΕΟΥ:ΕΝΑΣ ΚΑΛΛΗΤΕΧΝΗΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
« Απάντηση #7 στις: 18/11/02, 17:31 »
Molonoti to cd den to exw sta xeria mou gia na diapistwsw an anagrafei synergasia stixourgikh sto sygkekrimeno kommati, apo pouthena den phgazei to symperasma pws to tragoudi den anhkei, stixourgika panta, apokleistika ston Karasoulo. Toso sto site tou Giwrgou Ntalara, oso kai sto Melodia.gr kai se opoiodhpote site exw petyxei, ws stixourgo anaferoun monaxa ton Karasoulo.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
13083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/07, 03:25
από KOYPEAS
3 Απαντήσεις
2726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/06, 16:20
από kuiper
4 Απαντήσεις
2364 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/06, 12:29
από kuiper
3 Απαντήσεις
2480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/07, 21:54
από Αστερίας
8 Απαντήσεις
3992 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/08, 21:27
από mantinada
11 Απαντήσεις
3413 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/08, 18:51
από Aganippi
1 Απαντήσεις
1665 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/09, 12:25
από Aganippi
0 Απαντήσεις
1287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/10, 23:26
από Black_BattleDragon
2 Απαντήσεις
1769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/06/10, 16:42
από ivikos
1 Απαντήσεις
1846 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/11, 09:13
από diji grampsas