Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 677974 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος monstermind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • ταδε έφη το έρισμα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1875 στις: 08/12/08, 23:28 »
Νομίζω πάντως πως εδώ και ώρα καίγονται πράγματα ακόμα και απλών μεροκαματιάρηδων.Καλά όλα τα άλλα , αλλά των απλών ανθρώπων?γιατί?

θα ήταν πιο δίκαιο δλδ αν δεν ήταν πράγματα απλών μεροκαματιάρηδων?
είναι πιο δίκαιο να καει το αυτοκίνητο του λάτση απο ότι του κυρ ανέστη του μαραγκού?  ???
όταν νομίζεις, το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν ξέρεις.
όταν ξέρεις το μόνο σίγουρο είναι οτι είσαι υπερόπτης.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1876 στις: 08/12/08, 23:29 »
Μαρμελακι ολοι ξερουμε οτι αν υπηρχε αστυνομικη παρουσια δεν θα γινοταν αυτο το πραγμα..Δεν θα επαιρνε ο καθενας ενα λοσταρι να σπασει!ΤΩΡΑ ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩς ΕΛΥΘΕΡΟ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ!Το ξυλο ηταν αναποφευκτο σημερα και τα δακρυγονα!Θ σωνοταν η κατασταση καπως ομως!Και εκτοσ αυτου δεν θα εδιναν το πατημα σε ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ
Γιατι αυτο γινεται.Ολοι αυτοι εκει εξω δεν ειναι αναρχικοι!Ειναι ο καθενας.Ειναι ενα τιποτα.

Αυτο φσλ να ευχεσαι να μη γινει...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΦΤΑΙΝΕ  για τον λογο που ειπα παραπανω.Γιατι ηθελαν να παρεμβουν μολις μπηκαν 487129857 φωτιες!

Ρε συ πιάσανε και σπάσανε πυροσβεστικό!Τι περιμένεις?

Είμαστε 5 εκατομμύρια στην Αθήνα και καθόμαστε και κοιτάμε....
Δεν μου λες τιποτα ομως....
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1877 στις: 08/12/08, 23:30 »
Φσλ μονο τα καταστηματα κινητης τηλεφωνιας σπαγανε και τα μαγαζια μ ρουχα...
κιρατζο οι αστυνομικοι στην ομονεια ηταν γτ σπασαν οι αναρχικοι την συγκεντρωση του κκε (οι κνιτες ειχαν φυγει..) και καναν πλιατσικο σε ενα οπλοπωλειο...
(εσυ που ησουν και περναγες απο ομονεια;... ???
και στην σταδιου με σινα (ετσι λεγεται;..) και σε πολλα στενα...και στο συνταγμα...
αλλα ενδοιαμεσα υπηρχαν...
πως πεταγαν τα ασφηξιογωνα;..
αυτη την στιγμη ειναι κλεισμενοι διαδηλωτες στην νομικη απο την πορεια...
ελπιζω να μην μπουνε μεσα... :-\
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1878 στις: 08/12/08, 23:34 »
Φσλ μονο τα καταστηματα κινητης τηλεφωνιας σπαγανε και τα μαγαζια μ ρουχα...
κιρατζο οι αστυνομικοι στην ομονεια ηταν γτ σπασαν οι αναρχικοι την συγκεντρωση του κκε (οι κνιτες ειχαν φυγει..) και καναν πλιατσικο σε ενα οπλοπωλειο...
(εσυ που ησουν και περναγες απο ομονεια;... ???
και στην σταδιου με σινα (ετσι λεγεται;..) και σε πολλα στενα...και στο συνταγμα...
αλλα ενδοιαμεσα υπηρχαν...
πως πεταγαν τα ασφηξιογωνα;..
αυτη την στιγμη ειναι κλεισμενοι διαδηλωτες στην νομικη απο την πορεια...
ελπιζω να μην μπουνε μεσα... :-\

Με κάθε φιλική διάθεση που ακριβώς τα ακούς αυτά?

Κλεισμένη στη νομική είναι κουκουλοφόροι και πετάνε μολοτων και πέτρες.Τους δείχνει.

Δε σπάνε μόνο μαγαζιά κινητής τηλεφωνίας και ρούχων.Σπάνε τράπεζες και κάθε είδους μαγαζί.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1879 στις: 08/12/08, 23:39 »
α, ενταξει τοτε... :p
εννοω οτι δεν σπανε τα μαγαζια τα μικρα... :P
οτι ειναι κλεισμενοι στην νομικη το ξερω γτ οταν σπασαμε μια φιλη μου μαζι με μια μεγαλη ομαδα μπηκε μεσα στην νομικη,αλλοι ανεβηκανε κολωνακι...
το οτι μπηκαν αναρχοαυτνομοι το ακουσα στην τιβι... ::)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1880 στις: 08/12/08, 23:39 »
μπεεεεεεε στα ζωα με ποιμενα τα ΜΜΕ....εχει γινει το κεφαλι μας λαπας με τα σκουπιδια που τρωμε καθε μερα!να πατε να καψετε τα ΜΜΕ μπας και ξυπνησουμε καμια μερα ως λαος.κριμα στο παιδι που χαθηκε και κριμα στις ζωες που χανονται καθε μερα αδικα,αλλα ποτε γιναν τοσο μπουρδελο τα πραγματα οταν καποιος εφαγε ''πεζο'' με τ αμαξι του και τον παρατησε,οταν αλλοδαπος η Ελληνας σκοτωσε για να ληστεψει. κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ..........τσιμπαμε Ο,ΤΙ θελουν τα ΜΜΕ η το Κρατος (οποιο κι αν ειναι αυτο) να τσιμπησουμε ,και αυτοι τελικα τριβουν τα χερια τους απο ικανοποιηση!

ειμαστε ΖΩΑ και δεν σκεφτομαστε ΚΑΝ πως θα γινουμε ΑΝΘΡΩΠΟΙ. απλα γινομαστε σαν αυτους που βριζουμε.

αυτα και τελος. το ΟΠΛΟ μας  ειναι η σωστη ΠΑΙΔΕΙΑ. ψαξτε την. μην τσιμπατε.

Αποσυνδεδεμένος monstermind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • ταδε έφη το έρισμα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1881 στις: 08/12/08, 23:43 »
μαρεσει παντως που ανάμεσα στις "απευθείας συνδέσεις με τα φαινόμενα" παίζει η διαφήμιση της φορολογικής συνείδησης!!!  ;D

παυλόπουλος σχολιάζει real time :  "δεν αρμόζει στο επίπεδο της δημοκρατίας μας"!!!

θεός!
όταν νομίζεις, το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν ξέρεις.
όταν ξέρεις το μόνο σίγουρο είναι οτι είσαι υπερόπτης.

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1882 στις: 08/12/08, 23:46 »
taxfreesax...το οτι εαστυνομικος σκοτωσε ενα μικρο παιδι χωρις λογο δνε ειναι ενα απλο θεμα δολοφονιας... :-\
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1883 στις: 08/12/08, 23:47 »
Δεν ξερω γιατι ωρα μιλας εγω ημουν εκει οτνα περνουσαν τα πρωτα μπλοκ των πανεπιστημιων και Οι ΚΝΗΤΕΣ δεν μας αφησαν να περασουμε και πηγαμε γυρω γυρω!(εκει εγινε ενας χαμος γενικα)..Δεν καταλαβαινω πως ακνεις δεν ειδε μπατσους..περιεργο μ φαινεται..ασφυξιογονα?ποτε?

μαρμελακι σε αυτην την περιπτωση ναι θα ειχε γινει μαχη(ΟΠΩς ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΤΩΡΑ)  κ σε πιο μαζεμενο επιπεδο αλλα δεν θα δινοταν αυτη η ελευθερια η η οχη ελευθερια να γ..... τα παντα!Πολυ εξυπνη σταση της αστυνομιας εγω λεω οτι πετυχαν αυτο που θελαν.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1884 στις: 08/12/08, 23:47 »


παυλόπουλος σχολιάζει real time :  "δεν αρμόζει στο επίπεδο της δημοκρατίας μας"!!!

θεός!
το βλέπω...
πολύ αναφέρει τον Αλέξανδρο και τη φράση "κρατικός μηχανισμός"
γμτ πάλι ρομποτικά μιλάει!
« Τελευταία τροποποίηση: 08/12/08, 23:49 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1885 στις: 08/12/08, 23:48 »
Νομίζω ότι άλλοι εκτονώνονται καίγοντας και άλλοι εδω μέσα κάνοντας ανούσιους διαλόγους ο ένας στον άλλο.Δεν νομίζω ότι μια τέτοια συζήτηση θα έπρεπε να χαλάσει η να καταλήξει κάπου αλλού...

Αποσυνδεδεμένος monstermind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • ταδε έφη το έρισμα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1886 στις: 08/12/08, 23:50 »


παυλόπουλος σχολιάζει real time :  "δεν αρμόζει στο επίπεδο της δημοκρατίας μας"!!!

θεός!
το βλέπω...
πολύ αναφέρει τον Αλέξανδρο και τη φράση "κρατικός μηχανισμός"
γμτ πάλι ρομποτικά μιλάει!

ναι τον πού**η... άπταιστος επαγγελματίας!!!
όταν νομίζεις, το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν ξέρεις.
όταν ξέρεις το μόνο σίγουρο είναι οτι είσαι υπερόπτης.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1887 στις: 08/12/08, 23:51 »
Κάποιοι (ευτυχώς ελάχιστοι) σε αυτήν άλλες συζητήσεις είναι αλλού γι'αλλού και φαίνεται ότι έχουν στόχο τον εμπρησμό των συζητήσεων αυτών.
Αν δεν σταματήσει αυτή η συμπεριφορά, θα ληφθούν μέτρα. (Τουλάχιστον εδώ δεν πρόκειται να καεί τίποτα, δεν θα σας χτυπάν καδρόνια ή γκλομπ, δεν θα σκοτωθεί κανείς... οπότε χαλαρώστε...)

Αυτή είναι μια γενική προειδοποίηση. Μην παίζετε με την υπομονή των συντονιστών και διαχειριστών.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/08, 00:00 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1888 στις: 08/12/08, 23:52 »
taxfreesax...το οτι εαστυνομικος σκοτωσε ενα μικρο παιδι χωρις λογο δνε ειναι ενα απλο θεμα δολοφονιας... :-\

ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΣ θανατος ποσο μαλλον δολοφονια δεν ειναι ''απλο θεμα''! το ''θεμα'' ειναι ΤΙ ΠΟΥΛΑΕΙ φιλη Amylo...και δυστυχως εμεις αγοραζουμε... :-\

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1889 στις: 08/12/08, 23:57 »
Τωρα εμφανίστηκαν αστυνομικοί στη Στουρνάρη...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1890 στις: 08/12/08, 23:57 »
Το υπουργείο πολιτισμού είναι λίγο πριν την κατάληψη και καταστροφή.
Και εις ανώτερα.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1891 στις: 09/12/08, 00:07 »
Εκατσα και διαβασα ολο το θεμα.Και γω ημουν κοντα στο κεντρο και γυρισα πριν λιγο με τα χιλια ζορια.Επειδη ολοι βγαινουν και κατηγορουν την αστυνομια πρεπει να πουμε και το σωστο.Ο Παυλοπουλος βγηκε και ειπε οτι η αστυνομια θα κρατησει αμυντικη σταση.Κοινως σαν να λεγε παιδια καψτε τα ολα ανενοχλητοι.

Αμα φταιει καποιος αυτη τη στιγμη που γινονται τα εκτροπα αυτος ειναι ο υπουργος που με διαταγη του αναγκαζει την αστυνομια να καθεται και να βλεπει απλα.Αντι να βγει να κανει εκκληση και να προειδοποιησει οτι θα ληφθουν δραστικα μετρα αμα δεν συμμορφωθουν οι ταραξιες..καθεται και το παιζει κ καλα ψυχραιμος.

Υπαρχουν πολλοι ανεκπαιδευτοι αλλα και ανεγκεφαλοι αστυνομικοι.Ειναι αληθεια και το ξερουμε ολοι.Αν ομως υπηρχε οργανωση και δραστηριοποιηση τα πραγματα θα ειχαν εξελιχθει καπως καλυτερα.Ετσι οπως παει το πραγμα θα κυρηχθει η χωρα σε κατασταση εκτακτου αναγκης.Βεβαια μεχρι στιγμης παρολο που υπαρχουν ταραξιες..θεωρω οτι ο αριθμος τους δεν ειναι τετοιος που δεν μπορει να κατασταλει.Ομως καποιοι προφανως δεν θελουν να τελειωσει αυτη η εξεγερση..σκατα στα μουτρα τους!
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/08, 00:10 από bassman 5χορδος wannabe! »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1892 στις: 09/12/08, 00:11 »
ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΣ θανατος ποσο μαλλον δολοφονια δεν ειναι ''απλο θεμα''! το ''θεμα'' ειναι ΤΙ ΠΟΥΛΑΕΙ φιλη Amylo...και δυστυχως εμεις αγοραζουμε... :-\
θα μου επιτρεψεις ταξ αλλα δνε ειναι θεμα που πουλαει...
δεν ειναι μια απλη δολοφονια...
ο δολοφονος ειναι ενας αστυνομικος ο οποιος πριν καποια χρονια του εμπηστευτικη η ελληνικη αστυνομια ενα οπλο για να προστατεψει υποτιθεται και αυτος το χρησιμοποιησε τοσο "ευκολα" και τοσο χυδαια...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1893 στις: 09/12/08, 00:13 »


ΥΟμως καποιοι προφανως δεν θελουν να τελειωσει αυτη η εξεγερση..σκατα στα μουτρα τους!
Aυτο τελος!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1894 στις: 09/12/08, 00:19 »
Το "σύστημα" δυναμώνει και σκληραίνει με τέτοια γεγονότα. Αν/όταν κηρυχθεί η χώρα σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης, θα γνωρίσετε μέχρι που φτάνει η δύναμη του συστήματος, θα γνωρίσετε και την λαϊκή οργή _και_ προς τους "αντιεξουσιαστές" και λοιπούς, και όχι μόνο προς τον δολοφόνο αστυνομικό και τους ομοίους του.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1895 στις: 09/12/08, 00:21 »
Οι μπάχαλοι είναι τραγικοί και άλλο τόσο είναι και οι μπάτσοι γενικότερα. Εγώ αυτό ξέρω. Γίνανε όλοι επαναστάστες ξαφνικά σε μια μέρα και την επόμενη θα μετράμε σπασμένα. Και στην τελική, τι έγινε? Τίποτα. Να δείξεις την οργή σου με μαζικό κίνημα, όχι με χάος. Καταλύεις αυτόματα το δημοκρατικό πολίτευμα με αυτές τις ενέργειες.

Αυτά από μένα, καλό σας βράδυ και κουράγιο σε όσους ταλαιπωρούνται.

ΥΓ : Όταν λέω "τι έγινε" εννοώ τι κατάφεραν με το χάος που προκάλεσαν...

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1896 στις: 09/12/08, 00:33 »
Και μια εκκληση σε οσους διαβαζουν αυτο το θεμα.Παιδια οσοι σχεδιαζετε να πατε στην κηδεια του παιδιου αυριο σκεφτειτε το καλα.Υπαρχουν πληροφοριες οτι θα γινουν ταραχες και επεισοδια.Οι ιδιες πληροφοριες μιλανε για παρουσια μεγαλης αστυνομικης δυναμης.Ομως..αμα πραξουν οπως σημερα..δλδ απολυτως τπτ..τοτε τι μας προστατευει?Οποτε..οσοι θελετε να πατε ...η ξανασκεφτειτε το..η τουλαχιστον πραξτε οτι ειναι να πραξετε με πολυ μεγαλη προσοχη.

Δεν ειναι ντροπη να μην πατε φοβουμενοι..αλλα ανθρωπινο.Αλλωστε νοερα ολοι μαζι του ειμαστε.Ενα λουλουδι στο μνημα του μπορει να το αφησει καποιος καλλιστα και την αλλη μερα.Η σκεψη και η προθεση ειναι που μετραει.Αυτα..ο Θεος να βαλει το χερι του..
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1897 στις: 09/12/08, 00:37 »
στην πορεια στην θεσσαλονικη σημερα επειδη τα ειδα με τα ματια μου

και οχι απο τον καναπε οπως κανουν πολλοι εδω μεσα

εχω να πω οτι οι ζημιες εγιναν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε τραπεζες,κρατικα κτιρια και καταστηματα πολυεθνικων

ουτε ενα μαγαζι μικροιδιοκτητη δεν καηκε,ενω κατα την διαρκεια της πορειας φαγαδικα και μερικα περιπτερα ηταν ανοιχτα και δεν τα πειραζε κανεις...


το παραμυθι με την αναρχια και την ωμη βια ανεξελεγκτα ας σταματησει επιτελους!

οσο για τον φιλο απο πανω εχω να του πω οτι την οργη μας την δειχνουμε αυθορμητα και δεν καταλυουμε κανενα δημοκρατικο πολιτευμα,αλλες ενεργειες το καταλυουν και αλλοι βλεποντας ειδησεις σημερα απο τον καναπε τους εδειξαν το φασιστικο τους υποβαθρο.επισης δεν οριζει κανεις πως πρεπει να γινει η επανασταση φιλε μου...μηπως να ρωτησουμε και την εξουσια πως θα κανουμε επανασταση?
Και μια εκκληση σε οσους διαβαζουν αυτο το θεμα.Παιδια οσοι σχεδιαζετε να πατε στην κηδεια του παιδιου αυριο σκεφτειτε το καλα.Υπαρχουν πληροφοριες οτι θα γινουν ταραχες και επεισοδια.Οι ιδιες πληροφοριες μιλανε για παρουσια μεγαλης αστυνομικης δυναμης.Ομως..αμα πραξουν οπως σημερα..δλδ απολυτως τπτ..τοτε τι μας προστατευει?Οποτε..οσοι θελετε να πατε ...η ξανασκεφτειτε το..η τουλαχιστον πραξτε οτι ειναι να πραξετε με πολυ μεγαλη προσοχη.

Δεν ειναι ντροπη να μην πατε φοβουμενοι..αλλα ανθρωπινο.Αλλωστε νοερα ολοι μαζι του ειμαστε.Ενα λουλουδι στο μνημα του μπορει να το αφησει καποιος καλλιστα και την αλλη μερα.Η σκεψη και η προθεση ειναι που μετραει.Αυτα..ο Θεος να βαλει το χερι του..
να πανε ολοι οσοι μπορουνε και κοψε την προπαγανδα.

αυτο ελειπε οι δυναμεις καταστολης να καθοριζουν και το τι θα κανουμε!!!!!ελεος!
φυσικο ειναι αν εχεις κλεισει 5ωρο παρακολουθωντας ειδησεις να πηρες την δοση τρομοκρατιας σου.
δλδ αν δεν κανεις επεισοδια για ποιο λογο να σε πιασουν ή να σου πεταξουν δακρυγονο???
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1898 στις: 09/12/08, 00:43 »
Εγώ δεν είμαι Ούνος αρχηγέ, ούτε κάνεις καμιά επανάσταση σπάζοντας τράπεζες κλπ (για τα αυτοκίνητα δε μας είπες ποιός τα πληρώνει όμως) και η επόμενη μέρα να είναι σαν τις άλλες. Τόσα χρόνια οι μπάχαλοι μαβλακείες κάνουν, δε πέτυχαν τίποτα.
Να κατέβει μαζικά ο κόσμος και να συγκρουστεί με τους φασιστομούριδες στα ίσα. Όχι καίγοντας την περιουσία του συμπολίτη.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1899 στις: 09/12/08, 00:45 »
το θέμα αυτό σε μία μέρα απόκτησε 78 σελίδες με απαντήσεις!
μήπως αποτελεί ρεκόρ του φόρουμ?
Υπογραφή