Αποστολέας Θέμα: Shredding αυτοσχεδιασμός πάνω σε Blues Backing Track έως 300 BPM  (Αναγνώστηκε 28426 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
μολις μου μπηκε η συνδεση και καταφερα να δω και εγω το περιβοητο αυτο σολο....λοιπον...πολύ καλος κιθαριστας..εμεινα με ανοικτο το στομα..αλλα στεναχωρο οτι δεν συγκρατησα ουτε μια νοτα..ουτε μια ομως..δλδ...τπτ...παντως αν καποιος θελει να γινει malmsteen θα μπορουσε να απευθυνθει σε σενα..συμβουλη...αν επιτρεπεται...προσπαθησε να κανεις κατι που να εχει καποιο νοημα εκτος απο νοτες...οτι μπορεις τεχνικα αν το αμφισβητησει καποιος θα ιεναι αφελης...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Φίλε Συμεών checkare και το άλλο υλικό που έχω στη σελίδα μου …στο myspace

Thanks anyway !!!

PS. Αυτό τον καιρό ετοιμάζω και μια σελίδα με πολλά πολλά κομμάτια μου και αρκετά video … εκτός myspace !!!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
χμμμμ....γενικοτερα οι αποψη μου για το shredding δεν ειναι και η καλύτερη....πιστεύω ότι ακουγεται σαν το supersonic όταν κερδιζεις πόντους.....αλλα νταξ.....υποκλινομαι στις ώρες λιωσιματος.....και στο ότι είσαι πόζερος... ;D

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Σίγουρα εντυπωσιακό αλλα τίποτα παραπάνω. Και πολύ κακή επιλογή το backing track. Καλυτερα το τακ-τακ του μετρονόμου παρά αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Einstein

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ok.Poly entypwsiako.Fenetai oti exeis perasei apisteytes wres me thn kithara sta xeria.Proswpika omws psilovarethika....oute musikothta eixan afta pu epekses alla kai panw apo ola ute proswpikothta.Ta akrovatika pu eida den apodykneioun oti exeis talento kat'eme.O kalos kitharistas kai genika musikos fenetai sta arga tu kai fysika den einai poser.Kalh synexeia

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
.O kalos kitharistas kai genika musikos fysika den einai poser
τοτε ο Vai δεν ειναι καλος κιθαριστας? ::)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
.O kalos kitharistas kai genika musikos fysika den einai poser
τοτε ο Vai δεν ειναι καλος κιθαριστας? ::)

Μόνο ο Vai είναι? Πολλοί ποζεράδες κιθαρίστες είναι φοβεροί. Φίλε Einstein εντελώς άκυρο το συγκεκριμένο σου σχόλιο.

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ok.Poly entypwsiako.Fenetai oti exeis perasei apisteytes wres me thn kithara sta xeria.Proswpika omws psilovarethika....oute musikothta eixan afta pu epekses alla kai panw apo ola ute proswpikothta.Ta akrovatika pu eida den apodykneioun oti exeis talento kat'eme.O kalos kitharistas kai genika musikos fenetai sta arga tu kai fysika den einai poser.Kalh synexeia


Άκουσε και τα κομμάτια του Στέλιου στη σελίδα του,
ειδικά τo SArabia και το eastern Breeze είναι φοβερά.
Εκεί θα δεις μουσικότητα κι όχι απαραίτητα σε ένα shredding/improvisation κομμάτι των 10 λεπτών...!

Αποσυνδεδεμένος Einstein

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λέγοντας poser εννοώ τον άνθρωπο που προσπαθεί να εντυπωσιάσει μόνο με την ταχύτητα του και την τεχνική του.Poser υπάρχουν πολλοί αλλά μουσικοί σαν τον vai λίγοι γιατι αυτός έχει βρεί τη χρυσή τομή ανάμεσα στο γρήγορο και ποιοτικό παίξιμο.

Αποσυνδεδεμένος Too Late

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Visions of greed you wallow
    • Προφίλ
Παράθεση
Stelios Sovolos : AMAZING! δεν έχω να πω κάτι άλλο. Αυτή η λέξη εκφράζει αυτό που ένιωσα...
Δλδ όταν ακούς το moonlight sonata πως νιώθεις?
Μπράβο στον άνθρωπο για την υπομονή του να μάθει να παίζει τόσο γρήγορα και για τις ώρες που σπατάλησε.
Εντυπωσιακό αλλα μέχρι εκεί,no feelings at all.
Καλή η επιθεώρηση αλλά δεν είναι θέατρο.
Link it to the world
Link it to yourself!

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
λοιπον δε 8ελω να προσβαλω κανενα κ ειδικα συναδελφο κ συνονοματο οπως τον στελιο σοβολο. Αλλα παιδια χα8ηκε η μελοδια ? γιατι τοση μανια να παιξετε γρηγορα? να αποδειξετε τι ? στελιο σορυ αλλα ωρες ωρες εκει στο μπλουζ αυτοσχεδιασμο, δε καταλαβαινα τι επαιζες κ πι8ανον ουτε κ συ, αυτα τα ταπινγκ κ τα 2hand technics αν δεν αποδιδουν  νοημα αρμονια κ μελοδια πιο το νοημα.... οκ μουσικη = τεχνη = προσωπικη  εκφραση οκ δεκτο. αλλα κανεις εναν βιντεο για να μας δειχεις κ να αποδειξεις κατι ομορφο δεμενο αρμονικο μελοδικο, κ οχι για να μου δειξεις κατι ακαταλαβιστικο κ απλα '' βαπτισμενο'' γρηγορο.Ειναι σαν να γραφεις εκ8εση ενα πραμα, βλεπεις τιτλο κ ξεκινας, στην περιπτωση μασ, λες 300 bpm και παμε.οτι να ναι απλα να ειναι στα 300. απ την αλλη, πως λενε οτι το σρεντ ειναι ζορι κλπ κλπ οταν ολος ο κοσμος που βαζει βιντεος στο ιντερνετ παιζει κ καλα γρηγορα? αντι8ετως κανεισ δε παιζει μελοδικα. δειτε το παρακατω βιντεο. κατα εμενα αυτο ειναι μελοδια ταχυτητα κ εκφραση..
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
http://youtube.com/watch?v=PpV7PuLaEes


Ωραίος ο βραζιλιάνος! Το είδωλό του είναι ο Satriani απ'οτι κατάλαβα.
Έχει φτιάξει αρκετά βίντεο, επίσης με μαθήματα και συμβουλές (στα πορτογαλικά). Κάτι που είναι απείρως πιο χρήσιμο από μια επίδειξη δυνατοτήτων, όσο καλή και να είναι.
(Δεν λέω ότι οι επιδείξεις πρέπει να εκλείψουν, αλλά ότι θα ήταν καλό οι προχωρημένοι κιθαρίστες να μεταδώσουν τις γνώσεις τους στους λιγότερο προχωρημένους)

Αλλά... έχω βγει εκτός θέματος...

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Θελωντας κι εγω να κανω το μικρο σχολιο μου ξεκινωντας απο το οτι ο Gustavo Guera με κατεπληξε στο βιντεο που προτεινατε, συνεχιζω με το οτι αυτο που ειδα στο βιντεο του Σοβολου, ηταν κατι που προσωπικα με τρομαξε.. Βασικα , ξεκινησα να βλεπω το βιντεο επειδη ειδα αναφορα σε Blues. Απο κει και υστερα ειδα τη σημειωση για 300 ταχυτητα, αλλα δεν εδωσα βαση.. Στην αρχη μου αρεσε η τεχνικη (στα 120 αν θυμαμαι), αν και ο ηχος περιμενα οτι θα φτιαξει, και δεν πιστευω οτι φταιει η καμερα, παρα η επιλογη του ηχου. Στη συνεχεια, παρατηρωντας οτι ο ηχος δεν εφτιαξε, επεμεινα να κοιταω, πραγματικα προσπαθωντας να καταλαβω που θα το παει.. Για να δικαιολογηθω για την εκφραση μου, ενιωθα οτι ολο αυτο το shredding οπως οι κιθαριστες το ονομαζετε, ηταν σαν εισαγωγη για ενα μελωδικο σολο που θα ακολουθουσε.. ΚΑτι σαν προθερμανση.. Ελα ομως που δεν εφτασε ποτε η μελωδια ...Εκτος κι εγινε μετα τα 300 γιατι καπου εκει σταματησα να κοιταω το βιντεο....

Σσυμφωνων στο οτι αυτο που ειδα δεν ειναι κατι που βλεπεις καθε μερα (σε θεμα ταχυτητας). Δεν διαφωνω επισης στο οτι δεν ηταν ασχετες νοτες συνδεδεμενες με μεγαλη ταχυτητα, παρα οντως καποιες κλιμακες με συνοχη (μαλιστα δεν προλαβα να παρατηρησω καποιο φατσο). Επισης ειδα οτι ο Στελιος (σορυ που σου μιλαω με το μικρο σου ονομα) ειπε οτι δεν ηθελε να δειξει μελωδια με αυτο το βιντεο.... Κι ομως.. τι ηθελες να δειξεις(καταληγω..!@)??

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
με βαση το ολο 8εμα που λεμε τσεκαρετε τα παρακατω videos. 
     (solo by Shawn Lane)


  (αυτοσχεδιασμος απο το παλικαρι με πολυ μελοδια ωραιες φρασεις κ πολλα shredο-κολπακια)



     (σολο με δυσκολη αλλα αποδωτικη τεχνικη-προτοτυπο)


η ταχυτητα εχει νοημα οταν παιζεις αργα ;)
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
με βαση το ολο 8εμα που λεμε τσεκαρετε τα παρακατω videos.  http://youtube.com/watch?v=hL4AMwrAcyE
     (solo by Shawn Lane)


http://youtube.com/watch?v=ATub40Npxik
  (αυτοσχεδιασμος απο το παλικαρι με πολυ μελοδια ωραιες φρασεις κ πολλα shredο-κολπακια)



http://youtube.com/watch?v=FzBht22d4ts     (σολο με δυσκολη αλλα αποδωτικη τεχνικη-προτοτυπο)


η ταχυτητα εχει νοημα οταν παιζεις αργα ;)

τα συγκεκριμενα 3 βιντεο τα εχω ξαναδει στο παρελθον..αυτο ειναι ΟΜΟΡΦΗ επιδειξη τεχνικης...εκει ειναι που ρε παιδι μου,λες: αλλος ενας κοινος shredder ειναι,μεχρι που αρχιζουν τα τεχνικο-μελωδικα και σε τρελαινουν...καλα νταξ,για shawn lane δεν μιλαω γιατι ειναι θεος(RIP) αλλα και οι αλλοι ειναι εκπληκτικοι!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απο τα 3 βίντεο, το 2ο ήταν πραγματικά ελεϊνό....πιό sloppy τεχνική δεν έχω ξαναδεί - πολύ φασαρία ρε παιδί μου, και το 3ο δεν με εντυπωσίασε ιδιαίτερα.

Τέλος πάντων....

Ο τίτλος είναι

1) Shredding! δηλαδή ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΑΙΞΙΜΟ...

2) Αυτοσχεδιασμός.....Δηλαδή δεν παίζει έτοιμα μελωδικά περάσματα τα οποία έχουν μελετηθεί κατ'επανάληψη όπως στα βίντεο που παραθέσατε.

3) Blues Backing Track....δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο....θα μπορούσε να ήταν και το Backing Track του Έλα Μου - Σάκης Ρουβάς.

4) 300 BPM....εδώ είναι το ζουμί, πολύ απλά ο άνθρωπος θέλει να δείξει ότι μπορεί και παίζει πεντακάθαρα πολύ βασικό σε αυτό το tempo.

Ο τίτλος δεν ήταν υπέροχες μελωδικές φράσεις με στοιχεία shredding. Αν ήταν έτσι ναι, αλλά ο τίτλος περιέγραφε ακριβώς ότι είχε το βίντεο, τίποτα λιγότερο - τίποτα περισσότερο.

.....όταν οι βιολιστές shreddaroun με Paganinni είναι μελωδία έτσι;....τα περισσότερα κατα τη γνώμη μου είναι βαρετά μουσικά...αλλά η τεχνική που χρειάζεται απίστευτη; Κι'όμως όλοι λένε...ααα έπαιξε Paganini.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
για κατσε, γιατι ποιος σου πε οτι δε μπορεις να παιζεις μελωδικα στον αυτοσχεδιασμο? δλδ εσυ παιζεις μελοδικα μονο οτι εχεις προμελετησει? δε μπορεις να αυτοσχεδιασεις το ιδιο μελοδικα ? 2ον. μου λετε για τεχνικη στο συγκεκριμενο βιντεο του στελιου..... παιδια σε μια φαση δε καταλαβαινεις νοτες.. πλακα μου κανετε ? δλδ οτι ακουτε στα 300 bpm ειναι κ τεχνικο ? απαιτει τεχνικη σιγουρα αλλα δεν ειναι ολα τεχνικα... ειλικρινα σεβομαι την προσπα8εια του στελιου εμενα ομως δε με "αγγιξε" το ολο 8εμα.. οχι λογο shred.. απλα δε μπορουσα να διακρινω τι παιζει.. εχεις δικιο για το 2ο βιντεο που παρε8εσα ο ηχος ειναι λιγο βρομικος κ το εφε που εχει το παλικαρι, αν εχει, ειναι πολυ  crunchy....  για το 3ο βιντεο μια χαρα παιζει το παιδι, κ η τεχνικη πενα-δακτυλα ειναι απλα κορυφη, μιας κ εξοικονομεις πολυ ενεργεια στον καρπο συνεπως κερδιζεις σε ταχυτητα κ ποιοτητα-κα8αροτητα παιξιματος. παντως το shred ειναι μουσικη, η μουσικη εχει αρμονια... οταν αυτη λειπει, ολα τα αλλα ειναι περιτα...
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
για κατσε, γιατι ποιος σου πε οτι δε μπορεις να παιζεις μελωδικα στον αυτοσχεδιασμο? δλδ εσυ παιζεις μελοδικα μονο οτι εχεις προμελετησει? δε μπορεις να αυτοσχεδιασεις το ιδιο μελοδικα ?

Δεν ισχυρήστικα το αντίθετο. Απλά εσύ αντιπαραθέτεις προμελετημένα κομμάτια σε ένα σόλο αυτοσχεδιασμού, εντελώς άνιση σύγκριση.

Αλήθεια έχεις δοκιμάσει να παίξεις στα 300 BPM...βασικά όχι, στα 200 έχεις δοκιμάσει; Για να παίξεις τόσο καθαρά εκεί, χρειάζεται τεχνική και μελέτη.

Παράθεση
2ον. μου λετε για τεχνικη στο συγκεκριμενο βιντεο του στελιου..... παιδια σε μια φαση δε καταλαβαινεις νοτες.. πλακα μου κανετε ? δλδ οτι ακουτε στα 300 bpm ειναι κ τεχνικο ? απαιτει τεχνικη σιγουρα αλλα δεν ειναι ολα τεχνικα...
.
..Απαιτεί τεχνική, αλλά δεν είναι όλα τεχνικά, μάλιστα...δεν μπορώ να καταλάβω τί θέλεις να πείς. Πάντως για να παίξεις σε αυτό το tempo τόσο καθαρά χρειάζεται πολύ καλή τεχνική....ο τύπος που παρέθεσες στο 2ο βίντεο δεν μπορούσε να παίξει καθαρά ούτε στα 120 BPM....

Παράθεση
για το 3ο βιντεο μια χαρα παιζει το παιδι, κ η τεχνικη πενα-δακτυλα ειναι απλα κορυφη, μιας κ εξοικονομεις πολυ ενεργεια στον καρπο συνεπως κερδιζεις σε ταχυτητα κ ποιοτητα-κα8αροτητα παιξιματος.

Μιά χαρά παίζει...μέχρι εκεί. Η τεχνική πένα-δάκτυλα μπορεί ίσως να βοηθάει στα arpeggios, αλλά και εκεί υπάρχει το sweep picking, το οποίο προτιμώ χίλιες φορές. Κατα τ'άλλα σε ταχύτητα-καθαρότητα τίποτα δεν μπορεί να αντικαταστήσει το economy picking.

Παράθεση
παντως το shred ειναι μουσικη, η μουσικη εχει αρμονια... οταν αυτη λειπει, ολα τα αλλα ειναι περιτα...

Όπως είπε και ο ίδιος...δεν επιδίωξε να παίξει μουσική, ήθελε να δείξει ένα επίτευγμα της τεχνικής του...και η τεχνική είναι κάτι το οποίο πρέπει να συζητείται σε ένα κιθαριστικό φόρουμ.

Πάντως έχω παρατηρήσει μία προκατάληψη απέναντι σε shredders...αλλά τί να πώ, εδώ έχουν πεί ότι ο Malmsteen παίζει ότι νάναι, έχουν κατακρίνει τον Vai για τη χρήση του wammy bar, έχουν πεί τον Micheal angelo άχρηστο ποζερά επειδή παίζει ambidextrous....οπότε όλα τα περιμένεις.

Σε όλα τα Threads έχω παρατηρήσει ότι αν ένα κομμάτι έχει έστω και 10 δευτερόλεπτα shredding...ακούς...'ε τί το ήθελες αυτό, επίδειξη τεχνικής μας κάνεις'; 'Τί το θέλεις το tapping; είναι μόνο για εντυπωσιασμό', και άλλα τέτοια ωραία'.

Μου θυμίζει κάτι ψηφοφορίες όπου ο Kurt Cobain έβγαινε 5ος καλύτερος κιθαρίστας όλων των εποχών, επειδή έβγαλε το Smells like a Teen Spirit αφήνοντας πίσω, Vai, satriani, malmsteen, petrucci, becker, friedmann κτλ.

Όπως λέει και ο Michael Angelo στο βίντεό του 'Speed Kills' - 'People that say speed sucks are the ones that cant play fast themselves'.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/04/07, 01:09 από Chris2004 »
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ε, αφου ο πρωτος χρησιμοποιει και Fairlight, ειναι καλος :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος __D3mIaN__

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Ο Χριστος κ η Παναγια!!!  Εχω παθει πλακα με οσα διαβαζω ρε παιδια.... μα το θεο κατι παει στραβα!  Ειμαι ντραμερ αρκετα χρονια, παιζω και κιθαρα και ασχολουμε με τη μουσικη απο πολυ παλια.... εχω βαρεθει την κατασταση αυτη, γεμισε ο τοπος με ατομα σαν το Σοβολο. Θα ειμαι ειλικρινης σε αυτο το post. Ειναι αθλια τοσο τα video οσο και τα αλλα κομματια που ακουσα στο myspace! Ξερω παιδακια 10-15 χρονων που παιζουν εκατο φορες καλυτερα απο αυτον το ανθρωπο... μου εσπασαν τα νευρα γι ακομα μια φορα. Απαραδεκτο και ακομα χειροτερο το οτι υπαρχει πολυς κοσμος που το θαυμαζει και το θεωρει μοναδικο κ απιστευτο... μα που ζειτε ρε??? Στελιο Σοβολο, θεωρω οτι δε σε χαρακτηριζει ιχνος μουσικοτητας και δημιουργιας, το παιξιμο σου ειναι τοσο κενο και μονοτονο... το μονο που κανεις ειναι να "τρεχεις", να πατας οτι βρεις μιας και η ταχυτητα ειναι το παν... βεβαια, το μαθαμε ολοι τωρα!!! the fastest the better... διαολε οχι!! Κατα την αποψη μου απεχεις χιλιομετρα απο τη λεξη "μουσικος"... εβαλα τα video τα ειδα πολλλλλλλλλεεεεεςςςςς φορες επιτηδες, μονο και μονο για να σιγουρευτω οτι βλεπω καλα, για να δωσω στον εαυτο μου μια ευκαιρια να κατανοησει αυτο που βλεπει και ακουει... αλλα η φασαρια κερδισε! Και τα εκλεισα ολα! Αυτο που με εξοργιζει ειναι οτι κανετε και διαφημιση... spamarisma του myspace ολη την ωρα...... να μαθει ο κοσμος για τον νεο "ηρωα της κιθαρας". Δεν εισαι τιποτα αλλο παρα ενας "ηρωας του youtube και του myspace"...  μ αρεσει που αρχισες κ ελεγες αυτες τις χαζομαρες.. παιζω aminor και τουτο κ κεινο και εβαζες κατι λεξεις ουαο για να το παιξεις και καλα, και απο κατω το κορυφαιο "αρκετα κατανοητα για μουσικους".... πεθανα στο γελιο!!! Δε παμε καλα..... Τις γνωσεις σου να τις δειχνεις στη κιθαρα και στο παιξιμο σου και οχι στο μπλα μπλα! Θα ειναι τπτ πιτσιρικια μικρα κ ανιδεα που θα διαβαζουν αυτα που γραφεις και λενε "ουαο ακου τι γραφει ο θεος... δε καταλαβαινω αλλα απ αυτα που λεει θα ναι malmsteen ο τυπος"... ε λοιπον δεν εχεις καμια απολυτως ελπιδα να φτασεις το παιξιμο του malmsteen και ευχομαι ο θεος να σε βοηθησει να μαθεις κιθαρα, μεχρι τοτε ασε το internet για προσωπικο σου promotion, λυπησου μας!!! Μαθε κ ελα να ξανα postareis. bye

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Ο Χριστος κ η Παναγια!!!  Εχω παθει πλακα με οσα διαβαζω ρε παιδια.... μα το θεο κατι παει στραβα!  Ειμαι ντραμερ αρκετα χρονια, παιζω και κιθαρα και ασχολουμε με τη μουσικη απο πολυ παλια.... εχω βαρεθει την κατασταση αυτη, γεμισε ο τοπος με ατομα σαν το Σοβολο. Θα ειμαι ειλικρινης σε αυτο το post. Ειναι αθλια τοσο τα video οσο και τα αλλα κομματια που ακουσα στο myspace! Ξερω παιδακια 10-15 χρονων που παιζουν εκατο φορες καλυτερα απο αυτον το ανθρωπο... μου εσπασαν τα νευρα γι ακομα μια φορα. Απαραδεκτο και ακομα χειροτερο το οτι υπαρχει πολυς κοσμος που το θαυμαζει και το θεωρει μοναδικο κ απιστευτο... μα που ζειτε ρε??? Στελιο Σοβολο, θεωρω οτι δε σε χαρακτηριζει ιχνος μουσικοτητας και δημιουργιας, το παιξιμο σου ειναι τοσο κενο και μονοτονο... το μονο που κανεις ειναι να "τρεχεις", να πατας οτι βρεις μιας και η ταχυτητα ειναι το παν... βεβαια, το μαθαμε ολοι τωρα!!! the fastest the better... διαολε οχι!! Κατα την αποψη μου απεχεις χιλιομετρα απο τη λεξη "μουσικος"... εβαλα τα video τα ειδα πολλλλλλλλλεεεεεςςςςς φορες επιτηδες, μονο και μονο για να σιγουρευτω οτι βλεπω καλα, για να δωσω στον εαυτο μου μια ευκαιρια να κατανοησει αυτο που βλεπει και ακουει... αλλα η φασαρια κερδισε! Και τα εκλεισα ολα! Αυτο που με εξοργιζει ειναι οτι κανετε και διαφημιση... spamarisma του myspace ολη την ωρα...... να μαθει ο κοσμος για τον νεο "ηρωα της κιθαρας". Δεν εισαι τιποτα αλλο παρα ενας "ηρωας του youtube και του myspace"...  μ αρεσει που αρχισες κ ελεγες αυτες τις χαζομαρες.. παιζω aminor και τουτο κ κεινο και εβαζες κατι λεξεις ουαο για να το παιξεις και καλα, και απο κατω το κορυφαιο "αρκετα κατανοητα για μουσικους".... πεθανα στο γελιο!!! Δε παμε καλα..... Τις γνωσεις σου να τις δειχνεις στη κιθαρα και στο παιξιμο σου και οχι στο μπλα μπλα! Θα ειναι τπτ πιτσιρικια μικρα κ ανιδεα που θα διαβαζουν αυτα που γραφεις και λενε "ουαο ακου τι γραφει ο θεος... δε καταλαβαινω αλλα απ αυτα που λεει θα ναι malmsteen ο τυπος"... ε λοιπον δεν εχεις καμια απολυτως ελπιδα να φτασεις το παιξιμο του malmsteen και ευχομαι ο θεος να σε βοηθησει να μαθεις κιθαρα, μεχρι τοτε ασε το internet για προσωπικο σου promotion, λυπησου μας!!! Μαθε κ ελα να ξανα postareis. bye

Καλωσόρισες στο φόρουμ. Ενα ποστ έγραψες όλο και όλο αλλά σε προσκυνώ!

Αποσυνδεδεμένος __D3mIaN__

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Να πως γινεται....




Στελιο Σοβολο εχεις πολλα να μαθεις απο τυπους σαν αυτους......

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Πρώτο πόστ στο φόρουμ και ποστάρεις σε επιθετικότατο ύφος κάνοντας παράλληλα και αρνητική κριτική...εντελώς τυχαία..σε αυτό το νήμα.

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll

....dont feed them, they're dangerous :p

Ωραίοι οι τύποι στα βιντεάκια...κανα δικό σου δεν είδαμε όμως :p
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος takis79

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • http://poethouse.x10.mx
    • Προφίλ
    • Poets House Villa Apartment Holidays in Corfu,Greece
Ο Χριστος κ η Παναγια!!!  Εχω παθει πλακα με οσα διαβαζω ρε παιδια.... μα το θεο κατι παει στραβα!  Ειμαι ντραμερ αρκετα χρονια, παιζω και κιθαρα και ασχολουμε με τη μουσικη απο πολυ παλια.... εχω βαρεθει την κατασταση αυτη, γεμισε ο τοπος με ατομα σαν το Σοβολο. Θα ειμαι ειλικρινης σε αυτο το post. Ειναι αθλια τοσο τα video οσο και τα αλλα κομματια που ακουσα στο myspace! Ξερω παιδακια 10-15 χρονων που παιζουν εκατο φορες καλυτερα απο αυτον το ανθρωπο... μου εσπασαν τα νευρα γι ακομα μια φορα. Απαραδεκτο και ακομα χειροτερο το οτι υπαρχει πολυς κοσμος που το θαυμαζει και το θεωρει μοναδικο κ απιστευτο... μα που ζειτε ρε??? Στελιο Σοβολο, θεωρω οτι δε σε χαρακτηριζει ιχνος μουσικοτητας και δημιουργιας, το παιξιμο σου ειναι τοσο κενο και μονοτονο... το μονο που κανεις ειναι να "τρεχεις", να πατας οτι βρεις μιας και η ταχυτητα ειναι το παν... βεβαια, το μαθαμε ολοι τωρα!!! the fastest the better... διαολε οχι!! Κατα την αποψη μου απεχεις χιλιομετρα απο τη λεξη "μουσικος"... εβαλα τα video τα ειδα πολλλλλλλλλεεεεεςςςςς φορες επιτηδες, μονο και μονο για να σιγουρευτω οτι βλεπω καλα, για να δωσω στον εαυτο μου μια ευκαιρια να κατανοησει αυτο που βλεπει και ακουει... αλλα η φασαρια κερδισε! Και τα εκλεισα ολα! Αυτο που με εξοργιζει ειναι οτι κανετε και διαφημιση... spamarisma του myspace ολη την ωρα...... να μαθει ο κοσμος για τον νεο "ηρωα της κιθαρας". Δεν εισαι τιποτα αλλο παρα ενας "ηρωας του youtube και του myspace"...  μ αρεσει που αρχισες κ ελεγες αυτες τις χαζομαρες.. παιζω aminor και τουτο κ κεινο και εβαζες κατι λεξεις ουαο για να το παιξεις και καλα, και απο κατω το κορυφαιο "αρκετα κατανοητα για μουσικους".... πεθανα στο γελιο!!! Δε παμε καλα..... Τις γνωσεις σου να τις δειχνεις στη κιθαρα και στο παιξιμο σου και οχι στο μπλα μπλα! Θα ειναι τπτ πιτσιρικια μικρα κ ανιδεα που θα διαβαζουν αυτα που γραφεις και λενε "ουαο ακου τι γραφει ο θεος... δε καταλαβαινω αλλα απ αυτα που λεει θα ναι malmsteen ο τυπος"... ε λοιπον δεν εχεις καμια απολυτως ελπιδα να φτασεις το παιξιμο του malmsteen και ευχομαι ο θεος να σε βοηθησει να μαθεις κιθαρα, μεχρι τοτε ασε το internet για προσωπικο σου promotion, λυπησου μας!!! Μαθε κ ελα να ξανα postareis. bye

+10000000000

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Αντιθετως chris, εσυ εχεις χαλασει περισσοτερα posts για να υποστηριξεις τον Σοβολο..Μηπως και το δικο σου link, πρεπει να αποτελει και για σενα ενα παραδειγμα :D?
Το να βαλει βιντεο, δειχνει ακριβως τι προτιμαει ο ανθρωπος! Εξαλλου, δεν φανταζομαι ο parlats, ο takis79 κι εγω ( γιατι συμφωνω με τα λεγομενα του ) να ειμαστε trolls,ετσι?
Παντως, μ'αρεσει το μονο που αντιπροβαλλεις στα επιχειρηματα/αποψεις του Chris ειναι ενα link απο το wikipedia. Αν αυτο ειναι για σενα ικανοποιητικη απαντηση, τοτε νομιζω πως αλλως συμπεριφερεται σαν troll. ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 15/04/07, 10:18 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
3160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/06, 11:58
από Stelios Sovolos
0 Απαντήσεις
2097 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/08, 13:52
από mehiko
4 Απαντήσεις
2958 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/08, 20:55
από Night.Crawler
0 Απαντήσεις
2154 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/08, 17:06
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
30 Απαντήσεις
11452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/09, 17:54
από Panos the Greek
3 Απαντήσεις
2836 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/09, 11:30
από mehiko
0 Απαντήσεις
2056 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/09, 20:38
από FotisKatsanos
12 Απαντήσεις
4579 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/09, 13:21
από jackson
9 Απαντήσεις
3814 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/09, 10:48
από jackson
0 Απαντήσεις
2060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/14, 19:45
από megadeth_8