Ψηφοφορία

μετα απο πολλε προτασεις....εχουμε:

Boss DD-7
4 (40%)
Boss DD-20
2 (20%)
Memory man with Hazarai
4 (40%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 10

Αποστολέας Θέμα: DELAY....HELp  (Αναγνώστηκε 25807 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #25 στις: 13/05/08, 22:17 »
Το Hazarai ειναι σχετικα δυσκολο στο να το μαθεις?δλδ το Μπος ΔΔ-20 ειναι πιο ευκολο?
Το loop του Hazarai ποσα σεκ ειναι αραγε???
« Τελευταία τροποποίηση: 13/05/08, 22:20 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #26 στις: 13/05/08, 23:38 »
είναι 30 το άτιμο! με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο! ;D


Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #27 στις: 13/05/08, 23:43 »
είναι 30 το άτιμο! με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο! ;D

σορρυ δεν το καταλαβα....?που αναφερεσαι?30?σεκ?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #28 στις: 14/05/08, 00:52 »
ανεβαζω και λεω : 40sec το dd-7  ;)

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #29 στις: 14/05/08, 00:55 »
ανεβαζω και λεω : 40sec το dd-7  ;)
Τη κολοκυθια θα παιξουμε?
ok!  Λοιπον!!!
rc 20xl =  16 min
 8)
 8)
 8)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #30 στις: 14/05/08, 01:03 »
πωπω ειλικρινα εχω χαζεψει..τι σκα..να κανω?απο ηχους τουλαχιστον στο γιου τιουμπ μ αρεσε πιο πολυ το Hazarai...αλλα θα ειναι ευκολο η εστω παλεψιμο για μενα που δεν εχω ξαναπαιξει με delay?ειναι οντως τοσο καλο οσο δειχνει
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #31 στις: 14/05/08, 01:13 »
ανεβαζω και λεω : 40sec το dd-7  ;)
Τη κολοκυθια θα παιξουμε?
ok!  Λοιπον!!!
rc 20xl =  16 min
 8)
 8)
 8)

RC - 2  16min  (KAI ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΜΕΓΕΘΟΣ taaa-daaaahhhh  !!)

 :o                   :o
      :o        :o   
           :o


λοιπον...στο θεμα μας...ξανα..

ψηφισα dd-7,θεωρωντας οτι σε σχεση με τα αλλα 2 της ψηφοφοριας (για να μη παρεξηγουμαι),ειναι πιο ''απλο'' σε χρηση,καθως και οταν καποια στιγμη αποκτωντας μια σχετικη ανεση δουλευοντας το,να εχει την επιλογη τριων (3) επιπλεον εφε :

1)chorus (modulation mode)
2analog delay
3)looper (hold mode)
       
+plus

a)stereo ηχο (κατ επιλογην εισοδων inputs)
b)expession pedal input (για tap tempo)


και ολα αυτα σε ενα μικρο και οπως θα αποδειχτει ''ευχρηστο'' πεταλι.
« Τελευταία τροποποίηση: 14/05/08, 01:45 από taxfreesax »

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #32 στις: 14/05/08, 01:44 »
πωπω ειλικρινα εχω χαζεψει..τι σκα..να κανω?απο ηχους τουλαχιστον στο γιου τιουμπ μ αρεσε πιο πολυ το Hazarai...αλλα θα ειναι ευκολο η εστω παλεψιμο για μενα που δεν εχω ξαναπαιξει με delay?ειναι οντως τοσο καλο οσο δειχνει

Πιο καλό απ όσο δείχνει είναι! δεν είναι πανεύκολο αλλά είναι σίγουρα παλέψιμο.. ειδικά αν διαβάσεις και το manual μια φορά και αν δεις και το demo sto youtube 2-3 φορές ακόμα το χεις άνετα! ;)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #33 στις: 14/05/08, 10:42 »
παιδες ευχαριστω για τον χρονο σας...δεν ξερω αλλα απο τοτε που ειδα το demo Memory Man εχω κολλησει λιγο...κ το λουπ του στα 30 σεκ μου φαινεται ικανοποιητικοτατο αλλα η ποιητοτητα μου ακουγεται καλυτερη τουλαχιστον στο  you tybe.ισως απλα κανουν καλυτερη παρουσιαση αλλα μου φαινεται πιο καλο απο τα boss...στο μονο που κολλαω ειναι η ευχρηστια του κ κατα ποσο θα μπορω να πειραματιστω κ να το μαθω...παντως σας ευχαριστω ολους...αν εχετε κ αλλες προτασεις εδω ειμαστε...για να κανουμε την αποφαση μου πιο δυσκολη ??? ???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #34 στις: 14/05/08, 10:55 »
παιδες ευχαριστω για τον χρονο σας...δεν ξερω αλλα απο τοτε που ειδα το demo Memory Man εχω κολλησει λιγο...κ το λουπ του στα 30 σεκ μου φαινεται ικανοποιητικοτατο αλλα η ποιητοτητα μου ακουγεται καλυτερη τουλαχιστον στο you tybe.ισως απλα κανουν καλυτερη παρουσιαση αλλα μου φαινεται πιο καλο απο τα boss...στο μονο που κολλαω ειναι η ευχρηστια του κ κατα ποσο θα μπορω να πειραματιστω κ να το μαθω...παντως σας ευχαριστω ολους...αν εχετε κ αλλες προτασεις εδω ειμαστε...για να κανουμε την αποφαση μου πιο δυσκολη ??? ???

Μιας που δεν έχεις σχέση με το άθλημα του delay εγώ προτίνω το dd-3 για να ξεκινήσεις με κάτι πιο απλό και αρκετά καλό.Αλλιως προτίνω dd-7 που είναι πάνω κάτω απο ευχρηστία σαν το dd-3.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #35 στις: 14/05/08, 11:07 »
καταλαβαινω τι λες MakisSRV απλα δεν θα ηταν καλυτερο αφου μπορω να παρω ενα πεταλι με καποια προοπτικη κ για το μελλον παρα να αγορασω πχ το ΔΔ-3 κ μετα στον χρονο η εστω κ αργοτερα να πρεπει να το πουλησω για να παρω κατι αλλο?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #36 στις: 14/05/08, 11:46 »
εγω ψηφισα το dd7, αν ειχες dd6 θα ψηφιζα αυτό.(το dd7 δε το ξερω)
και θα σου πω γιατι..
τα περισσοτερα πεταλια που πηρα με .. προοπτικη, εμειναν στο ραφι μου με .. προοπτικη.
συμφωνω με το φιλο μου το Μακη srv όσο αφορα την απλότητα της σειρας dd μιας και δεν ξερεις ακομα τι θελεις απο ενα delay ..
εχω δει πολλα παιδια, και μαθητες μου που παιρνουν ενα καταληκτικο πεταλι και τελικα το αφηνουν στην ακρη και οχι μονο αυτό αλλα σταματανε να ασχολουνται γιατι απογοητευονται ..
παρτε απλα στη χρηση εφε στην αρχη, "σκιστε τα" και αφού εχετε περασει αυτό το σταδιο - μαθημα - παρτε συνθετα και απογειωθητε ..
Λεω εγω τωρα!!
καλες "καθυστερησεις", ό,τι κιαν διαλεξεις ..
και παλι εδω ειμαστε!
 ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 14/05/08, 11:49 από sehaliah »

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #37 στις: 14/05/08, 12:28 »
απλά να σου πω κι εγώ πως την είχα πατήσει στην αρχή με τα delay.. όλοι μου έλεγαν πάρε κάτι απλό να μην ξενερώσεις κτλ κτλ.. πήρα τελικά ένα carl martin red repeat!
Ε σε μια βδομάδα κατάλαβα ότι αυτό που σκεφτόμουν απ την αρχή ήταν σωστό! δεν ήθελα κάτι απλό από delay! ούτε κάτι που να ακούγεται αναλογικά(κι σ αυτό είχα φάει πρήξιμο..) ήθελα κάτι που να κάνει πολλά και να ακούγεται όπως εγώ θέλω (μουντό ή bright, αργό ή γρήγορο κτλ κτλ..) τελικά το πούλησα, έχασα τα λεφτά μου και πήρα το hazarai που απ ότι είχα δει ήταν αυτό που τελικά έψαχνα! Και αποδείχτηκαν αληθινές οι υποψίες μου! 8)

Και αν φοβάσαι πως δεν θα το μάθεις, σκέψου! έτσι κι αλλιώς αυτό το πετάλι είναι κάπως σαν να έχεις 8 διαφορετικά πετάλια σε 1! αν θέλεις για αρχή ασχολείσαι μόνο με το πρώτο ( που είναι πολύ απλό, 3sec delay!! τι πιο απλό??) και μετά πας και στα περίεργα! για να καταλάβεις, μόλις το πήρα το πετάλι, μέσα σε 1 ωρίτσα είχα αποθηκεύσει από κάτι και στα 8 modes και τα περισσότερα δεν τα έχω αλλάξει μέχρι και σήμερα! άρα μιλάμε για γρήγορη εξοικείωση! ;)

Αυτό που σου προτείνω είναι να πάρεις ότι σου γεμίζει το μάτι και τ αυτί και νομίζεις ότι θα σε καλύψει και θα σε ευχαριστήσει! αν είναι το hazarai πάρε το hazarai! αν το dd-3 πάρε το dd-3! φόλοου γιορ χαρτ μπέιμπ! ;) ;D

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #38 στις: 14/05/08, 13:06 »
σας ευχαριστω ολους ρε παιδια....να στε καλα...οτι κ αν παρω στην τελικη να ξερετε πως ολοι με βοηθισατε να το παρω...παντως το hazarai το ειδα σημερα στον υπνο μου..ο ΧΡΙΣΤΟΣ δλδ...αντι να δω κανα γκομενακι ειδα πεταλι
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #39 στις: 14/05/08, 14:06 »
σας ευχαριστω ολους ρε παιδια....να στε καλα...οτι κ αν παρω στην τελικη να ξερετε πως ολοι με βοηθισατε να το παρω...παντως το hazarai το ειδα σημερα στον υπνο μου..ο ΧΡΙΣΤΟΣ δλδ...αντι να δω κανα γκομενακι ειδα πεταλι
α .. καλα!
εγω εχω δει πριν παρω το tubescreamer, οτι ειχαμε μπει με τη μπαντα σε ενα ελικοπτερο - tubescreamer και πηγαμε για καφε στη πλατεια του Πυργου Ηλιας ...
 ;D  ;D  ;D - καλη αρχη!!!

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #40 στις: 14/05/08, 15:34 »
Παιδιά, μεταξύ dd7 και dd20..
Θέλω ένα delay για τα βασικά (να με ακολουθεί στα σόλο κλπ), για πιο ατμοσφαιρικούς πειραματισμούς και κυρίως για λούπες και sound on sound recording..
Το dd7 είδα ότι έχει περισσότερο χρόνο λούπας απ'το dd20, επίσης είναι μικρότερο και φθηνότερο..
Τι παραπάνω προσφέρει το dd20; To δεύτερο πετάλι που έχει δίπλα τι ρόλο παίζει;
Μπορούν αυτά να βάλεις κάτι στη λούπα, πχ να παίξεις κάποιες συγχορδίες και να το βάλεις να τις επαναλαμβάνει εσ αει ώστε να σολάρεις από πάνω, και στο σόλο να χρησιμοποιήσεις και delay;
Η σύνταξη είναι απαίσια οπότε θα κάνω επαναδιαπραγμάτευση:
Μπορώ να παίξω με delay στον ήχο μου πάνω από μια επαναλαμβανόμενη λούπα ή απ'τη στιγμή που το χρησιμοποίησα για τη λούπα πρέπει μετά να παίξω από πάνω με στεγνό ήχο;
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #41 στις: 14/05/08, 15:58 »
αυτην την επιλογη την εχεις στο dd-20 (Giga Delay).Αφου περασεις τη λουπα σου (θεση SOS),απλα γυρνας το διακοπτη στην αμεσως προηγουμενη επιλογη του delay εφε (εκει που γραφει twist )και ενω παιζει η λουπα σου μπορεις να εχεις και το delay σου σε χρονο που εχεις προγραμματισει πιο πριν φυσικα.

επισης το giga delay εχει περισσοτερες επιλογες εφε οπως warp,twist,tape,delay,smooth,pan,για στερεοφωνικους ηχους dual και ping pong και φυσικα (οπως και το dd-7) εχει analog και modulate.

το αριστερο πεταλι  που εχει το giga ειναι on/off ,οσο για το δευτερο πεταλι υπαρχει για να επιλεγεις με ενα πατημα 4 προγραμματισμενους χρονους καθηστερησης,για tapping (εχοντας ενα εξτρα πεταλι fs-5u της boss ομως συνδεδεμενο πανω.

το δικο μου εχει ηδη πουληθει  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 14/05/08, 15:59 από taxfreesax »

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #42 στις: 15/05/08, 21:19 »
Με συγχωρείτε αν θα σας χαλάσω τη συζήτηση,αλλά αυτό το thread μου έφερε στο μυαλό ένα άλλο σχετικό με GAS (νομίζω ήταν του paran0id)
Xωρίς απαραίτητα να συμφωνώ με αυτούς που λένε "πάρε ένα dd-3 για αρχή" να κάνω μια ερώτηση,με εντελώς καλή διάθεση:
Από τις 30 Απριλίου μέχρι σήμερα,πόσα delay δοκίμασες zeromancer;  ;)
Σκεψου το.Στο τέλος μπορεί να χρειάζεσαι κάτι πιο απλό ή διαφορετικό από αυτό που έχεις στο μυαλό σου.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #43 στις: 16/05/08, 13:48 »
φιλε μου στην πολη που ειμαι στην ιταλια το να δοκιμασεις delay ειναι σαν να σε ρωτησω εγω ποσες ferrari οδηγισες χθες....εκτος αυτου οτι delay κ να δοκιμασω απο την στιγμη που δεν εχω ιδεα απο delay θα μου φανει καλο γ αυτο πρωτα μαζευω αποψεις κ εχοντας μια ιδεα κ εχοντας εντωπισει τα δυνατα σημεια του καθε πεταλιου θα μπορεσω να κρινω πολυ καλυτερα..πχ ειναι διαφορετικο αν σου πει "καποιος αυτο το delay δεν ακουγεται καλα σε για αυτο αυτο κ αυτο"απο την στιγμη που εχει την εμπειρια παρα να πας στα τυφλα...
πχ εσυ,εγω κ ο καθενας μας την πρωτη κιθαρα μπασο η οτι αλλο οργανο το πηραμε πιστευω βασιζομενοι ΚΑΙ στις γνωμες αλλων..επειδη ακριβως ημασταν ασχετοι...οκ το δοκιμασαμε αλλα πρωτα ειχαμε μαζεψει αποψεις..τουλαχιστον ετσι λειτουργω εγω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #44 στις: 16/05/08, 14:10 »
εκτος αυτου οτι delay κ να δοκιμασω απο την στιγμη που δεν εχω ιδεα απο delay θα μου φανει καλο γ αυτο
Επομένως είναι σαν να λες ότι όποιο delay και να πάρεις,ακόμα και το πιο φτηνό ουσιαστικά το ίδιο σου κάνει,ειδικά αν πιστεύεις ότι δεν θα καταλάβεις τη διαφορά  ;)

πχ ειναι διαφορετικο αν σου πει "καποιος αυτο το delay δεν ακουγεται καλα σε για αυτο αυτο κ αυτο"απο την στιγμη που εχει την εμπειρια παρα να πας στα τυφλα...
με βάση το δικό του εξοπλισμό όμως.Όχι τον δικό σου.Και με βάση τις δικές του ανάγκες και τα δικά του αυτιά.Δεν είναι το ίδιο.
Καλό είναι να μαζεύεις γνώμες,αλλά μην βασίζεσαι σ'αυτές.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #45 στις: 16/05/08, 14:41 »
Ναι ρε συ roy αλλα αν ειδες εχω γραψει πως θελω ενα πεταλι με προοπτικη...στν αρχη σαφως κ θα μου φαινεται ιδιο απο την στιγμη που δεν ξερω αλλα με τον καιρο..... ;)καταλαβες τι λεω?κ σαφως μαζευω γνωμες για να με βοηθισουν αλλα αυτος που θα αποφασισει ειμαι εγω..απλα οσο πιο πολυ το ψαξω το θεμα στην θεωρια τοσο πιο πολυ θα με βοηθισει κ στην πραξη

παρολα αυτα δεν μου ειπες κ εσυ την δικη σου αποψη για καποιο πεταλι...ευπροσδεκτη ειναι..καλο θα κανει κακο δεν θα κανει
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #46 στις: 16/05/08, 15:09 »
παρολα αυτα δεν μου ειπες κ εσυ την δικη σου αποψη για καποιο πεταλι...ευπροσδεκτη ειναι..καλο θα κανει κακο δεν θα κανει

Έχεις δίκιο εδώ.  8)
Εγώ παίζω με ένα παλιό Boss DD-2 Japan.Δεν έχει loop time και είναι μόνο 800ms,αλλά μου είναι υπέραρκετο  ;)
Αν έπρεπε να διαλέξω κάτι από τα καινούρια,θα έπαιρνα TC Electronic.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #47 στις: 16/05/08, 15:15 »
παρολα αυτα δεν μου ειπες κ εσυ την δικη σου αποψη για καποιο πεταλι...ευπροσδεκτη ειναι..καλο θα κανει κακο δεν θα κανει

Έχεις δίκιο εδώ.  8)
Εγώ παίζω με ένα παλιό Boss DD-2 Japan.Δεν έχει loop time και είναι μόνο 800ms,αλλά μου είναι υπέραρκετο  ;)
Αν έπρεπε να διαλέξω κάτι από τα καινούρια,θα έπαιρνα TC Electronic.

Όντως!
είναι πολύ καλά και δεν τα αναφέραμε καθόλου! το nova delay σκίζει! ήταν ο κύριος αντίπαλος του hazarai στην επιλογή μου! ;)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #48 στις: 16/05/08, 15:18 »
δεν το ξερω παιδια...θα προσπαθισω να ενημερωθω...σας ευχαριστω παω τωρα να την πεσω γιατι  εχω κ πυρετο...περαστικα μου ::) ::)
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: DELAY....HELp
« Απάντηση #49 στις: 17/05/08, 23:23 »
Να σε μπερδεψω λιγο ακομα? Εγω εχω το Wasabi Forward/Reverse Delay/Echo. Εχω δοκιμασει πολλα πεταλια και αυτο ηταν το μονο σε λιγα χρηματα που μου αρεσε (αν χρησιμοποιουσα πολυ το εφε θα επερνα το νταιαμοντ). Μονο οποιος παρει αυτο να παρει και ενα τροφοδοτικο γιατι τρωει πολυ μπαταρια... λοιπον εχει κουμπακι tap/tempo, reverse delay, hi-cut για να φερνει λιγο σε βινταζ καταστασεις, πολυ εβελικτο σε ρυθμισεις mix/speed/repeat, stereo out (dry) ναι κουμπακι για να προσαρμοζει τον ηχο του στους μαγνητες σου, με το οποιο αν πειραμαριστεις βγαζεις ψιλοδιαφορετικους ηχους. Γενικα εχει εναν πολυ "ατμοσφαιρικο" ηχο και γουσταρω, μαζι με το γουα ειδικα κανει θαυματα ψυχεδελικα, αλλα δεν κανει μονο για αυτο  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
25 Απαντήσεις
8432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/06, 22:56
από stavros75
περι delay και chorus

Ξεκίνησε από fovos Εφέ

7 Απαντήσεις
4088 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/08, 15:59
από Uli Roth
Reverb - Delay σε ένα?

Ξεκίνησε από gers Εφέ

17 Απαντήσεις
6109 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/08, 19:56
από Evangelos 123
Delay

Ξεκίνησε από Ibanezακιας « 1 2 » Εφέ

26 Απαντήσεις
9228 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/08, 15:39
από Ibanezακιας
4 Απαντήσεις
2602 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/08, 20:36
από Ibanezακιας
ψαχνω για delay...

Ξεκίνησε από les paul « 1 2 » Εφέ

27 Απαντήσεις
9606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/09, 23:35
από metalmike
2 Απαντήσεις
2876 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/09, 19:54
από Ibanezακιας
delay dd3 , dd5 or dd7

Ξεκίνησε από Ikaros Εφέ

6 Απαντήσεις
3237 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/10, 00:07
από Ikaros
7 Απαντήσεις
4459 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/11, 12:06
από ibanezbass
10 Απαντήσεις
4269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/11, 01:35
από adr1anos