Αποστολέας Θέμα: Guitar Contest  (Αναγνώστηκε 12599 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

stavros75

  • Επισκέπτης
Guitar Contest
« στις: 13/04/06, 18:29 »
Σε ένα ξένο site (συγκεκριμένα στο Guitar101) είχα δεί οτι κάθε μήνα γίνεται διαγωνισμός κιθάρας. Βάζει κάποιος (συνήθως admins) ένα backing track και όσοι θέλουν γράφουν από πάνω το σόλο. Θα μπορούσε να γίνει το ίδιο κι εδώ ή με δικές μας συνθέσεις πάνω σε ένα μουσικό είδος....
Πως σας φαίνεται σαν ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #1 στις: 13/04/06, 20:12 »
ωραια ιδέα..
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #2 στις: 13/04/06, 20:42 »
Οντως... Μολις ξεμπλεξω απο τις εργασιες θα κοιταξω να φτιαξω ενα backing track και να το κανω post. Παντως ισως θα επρεπε να το χωρισουμε σε κατηγοριες γιατι με τους Guitar gods που κυκλοφορουν εδω μεσα θα ειναι λιγο αδικο για μας τους κοινους θνητους...

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1063
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #3 στις: 13/04/06, 20:46 »
παντα δικαιος ο Αργκ! :) ;)
καλη ιδεα οντως, για τους καλους στο κιθαριζειν μα παν'απ'ολα στο σολαρειν! ;) ;D
εμεις θα εχουμε την χαρα να βλεπουμε τα αποτελεσματα! :)

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #4 στις: 13/04/06, 21:24 »
                                             

                                                                         Τι λετε να αρχιζαμε με κατι απλο σαν αυτο?


                                                              http://rapidshare.de/files/17923560/Backing_track.mp3.html

                                                                       
                                                                    ....αν και οι ''νικητες'' ειναι απο τωρα γνωστοι... >:(

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #5 στις: 13/04/06, 22:06 »
Mπραβο sadromanticghost, σωστη κινηση!

Μονο που δεν θα συμμετεχω και λογω εργασιων και λογο ελειψης ηλεκτρικης (το μωρο μου ερχεται στις 20/5!)...

Θα θελα πολυ να χωσω κανα synth μεσα αλλα το κομματι ειναι πολυ ροκ για τετοια... :)

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #6 στις: 13/04/06, 22:10 »
Το πρόβλημα δεν είναι αν θά βάζουν οι guitar gods του kithara.gr τα δικά τους σόλα. Προσωπικά αν με ρωτήσεις, ας βάλουνε, και θα είναι τιμή μας να τους συναγωνιστούμε. Επίσης, δεν έχει σήμασία ο εξοπλισμός, ένας καλός κιθαρίστας φαίνεται κι ας έχει low budget κιθάρα κι ενισχυτή.
Το θέμα είναι τι θα γίνεται με τις ψηφοφορίες. Δλδ θα είναι σαν ανοιχτή ψηφοφορία για όλους. Θα ακούνε τα mp3 και θα επιλέγουν ποιό τους αρέσει περισσότερο.

Στο ξένο site υπήρχαν προβλήματα όπως:
-αγωνιζόμενοι έστελναν πριβέ μυνήματα σε άλλα μέλη του φόρουμ ζητώντας την ψήφο τους ή βρίζοντάς τους επειδή ψήφισαν κάποιον άλλον
-αγωνιζόμενοι ψήφίσαν τους εαυτούς τους, ή έφτιαχναν ψεύτικους λογαριασμούς και ψήφιζαν τους εαυτούς τους.
Επίσης πιστεύω οτι ΑΝ είναι να γίνει, να γίνει λιγάκι πιο επίσημα πχ. στο section Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια, με κανονικό post, "Διαγωνισμός Κιθάρας Απριλίου". Και όχι με post εδώ μέσα, να μην είναι πρόχειρο δλδ.
Νομίζω οτι καλύτερο είναι να το διοργανώνουν oi admins (χωρίς να απαγορεύεται να βάζουν κι αυτοί τα δικά τους)...Όπως γίνεται και στο ξένο forum.

Για παράδειγμα δείτε τι θέματα έχουν σκαρφιστεί για τους υπόλοιπους μήνες του 2006:

May 2006: Backer Challenge*: for this competition everybody gets to choose one of a selection of 2 backers. MP3’s are only to be posting during May 2006. The poll will be put in place on the last day on the month and people will have 2 weeks to vote. *backers to be uploaded shortly.
June 2006: Acoustic Month: To add a bit of variety we decided to make June and acoustic month. If you don’t have an acoustic then use an acoustic patch or sound on your electric. This can be a cover or an original but the main guitar motif has to be acoustic. MP3’s are only to be posting during June 2006. The poll will be put in place on the last day on the month and people will have 2 weeks to vote.
July 2006: Harmony/Twin Leads: Original or cover but it has to have some harmony guitars (think Thin Lizzy, Priest, Maiden etc.) MP3’s are only to be posting during July 2006. The poll will be put in place on the last day on the month and people will have 2 weeks to vote.
August 2006: Covers: this is a covers only month! Aside from that anything goes  MP3’s are only to be posting during August 2006. The poll will be put in place on the last day on the month and people will have 2 weeks to vote.
September 2006: Van Halen Month: Do your best Eddie impression Month. This can be in the style of, or a VH cover. MP3’s are only to be posting during September 2006. The poll will be put in place on the last day on the month and people will have 2 weeks to vote.
October 2006: Halloween Theme: Scary Music time – Originals or covers but it has to be tied in with the Halloween theme. MP3’s are only to be posting during October 2006. The poll will be put in place on the last day on the month and people will have 2 weeks to vote.
November 2006: Gone in 60 Seconds!: has only 2 rules: -
One guitar only and No backing.
It has to be 60 seconds or shorter.
This can be your best solo piece, or a short acoustic piece or even a cover of a guitar solo but you must stick to the rules  It can be MP3’s are only to be posting during November 2006. The poll will be put in place on the last day on the month and people will have 2 weeks to vote.
December 2006: Christmas Songs: covers or originals about the “holiday season” (or Christmas as it was once known  ) MP3’s are only to be posting during December 2006. The poll will be put in place on the last day on the month and people will have 2 weeks to vote.

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #7 στις: 14/04/06, 01:31 »
Το σκεφτόμουν κι εγώ αυτό πριν κάτι μέρες, αλλά όχι ακριβώς έτσι! Εγώ σκεφτόμουν π.χ. να παίζει κάποιος ένα σόλο και να προσπαθούν οι άλλοι με το αυτί να το πλησιάσουν όσο περισσότερο μπορούν. Έτσι θα κάναμε και λίγη εξασκηση εκτός από επίδειξη!
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #8 στις: 14/04/06, 09:57 »
Μμμμμ, πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα... ;)

Το λογικό (κατά την ταπεινή μου γνώμη) θα ήταν να στέλνονται οι συμμετοχές του διαγωνισμού στους διαχειριστές μέχρι κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία και μετά να δημοσιεύονται όλες μαζί σε μια ψηφοφορία στο φόρουμ. Τα αποτελέσματα θα δημοσιεύονται μόνο κατά τη λήξη της ψηφοφορίας (για να μην επηρρεάζεται η γνώμη του κοινού). Για την αποφυγή διπλοεγγραφών μόνο για δώσουν την ψήφο κάπου, μπορούμε να απαγορέψουμε (μέσω του προγράμματος του φόρουμ) τις ψήφους από μέλη με τον χαρακτηρισμό "Περαστικός" (0-49 μηνύματα) και να επιτρέπουμε στους υπόλοιπους (50+ μηνύματα). Είναι πολλά τα 50 μηνύματα, και επίσης η ίδια απαγόρευση θα ισχύει σε όλες οι ψηφοφορίες παντού στο φόρουμ... Αλλά είναι το πιο εύκολο/άμεσο που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή. Για κάτι διαφορετικό, θα πρέπει να το ψάξουμε παραπάνω.

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #9 στις: 14/04/06, 13:30 »
Το λογικό (κατά την ταπεινή μου γνώμη) θα ήταν να στέλνονται οι συμμετοχές του διαγωνισμού στους διαχειριστές μέχρι κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία και μετά να δημοσιεύονται όλες μαζί σε μια ψηφοφορία στο φόρουμ. Τα αποτελέσματα θα δημοσιεύονται μόνο κατά τη λήξη της ψηφοφορίας (για να μην επηρρεάζεται η γνώμη του κοινού).

Στο ξένο site π.χ για το διαγωνισμό Μαρτίου έγιναν τα εξής:
α)ανακοινώνεται το θέμα του διαγωνισμού (10/3)
β)στέλνουν οι διαγωνιζόμενοι με post (δημόσια) το αρχείο τους από τη στιγμή που ανακοινώνεται το θέμα του διαγωνισμού ως το τέλος του ίδιου μήνα (31/3).
γ)στις 1/4 ο admin ανοίγει post με ανοιχτή ψηφοφορία προς τους χρήστες η οποία διαρκεί μέχρι της 15/4.
δ)μετά τις 15/4 βγαίνει ο admin και ανακοινώνει τον νικητή.

Για την αποφυγή διπλοεγγραφών μόνο για δώσουν την ψήφο κάπου, μπορούμε να απαγορέψουμε (μέσω του προγράμματος του φόρουμ) τις ψήφους από μέλη με τον χαρακτηρισμό "Περαστικός" (0-49 μηνύματα) και να επιτρέπουμε στους υπόλοιπους (50+ μηνύματα). Είναι πολλά τα 50 μηνύματα, και επίσης η ίδια απαγόρευση θα ισχύει σε όλες οι ψηφοφορίες παντού στο φόρουμ... Αλλά είναι το πιο εύκολο/άμεσο που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή. Για κάτι διαφορετικό, θα πρέπει να το ψάξουμε παραπάνω.

Συμφωνώ σε αυτό το περιορισμό!
Παράθεση
     Τι λετε να αρχιζαμε με κατι απλο σαν αυτο?


                                                              http://rapidshare.de/files/17923560/Backing_track.mp3.html

                                                                       
                                                                    ....αν και οι ''νικητες'' ειναι απο τωρα γνωστοι...

BTW το backing track είναι πολύ καλό για αρχή.
Παράθεση από:   Μαρμελακι
Νομιζω ειναι πολυ σημαντικο, οταν δημοσιευτουν οι συμμετοχες για ψηφοφορια, να μην αναγραφεται το ονομα αυτης/ου που εχει στειλει το κομματι (προσοχη και στα ID tags των mp3). Ετσι η ψηφοφορια θα ειναι αμεροληπτη.

Εγώ φοβάμαι σ αυτή τη περίπτωση μην μετονομαστεί ο διαγωνισμός σe παιχνίδι "Βρείτε το mp3 του Alex Flouros"  ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 14/04/06, 13:51 από Black Sheep »

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #10 στις: 14/04/06, 14:21 »
Ρε παιδια πολυ αναφορα βλεπω στον Φλουρο, κι οχι τιποτε αλλο αλλα δεν εχει μπει και το παιδι ακομα στο site...

Eπειδη εχω την τιμη να γνωριζω τον Αλεξ εδω και καιρο μπορω να πω οτι ειναι απο τους πιο μη ανταγωνιστικους ανθρωπους που ξερω. Μαλιστα, επισης ξερω οτι εχει ο ιδιος ετοιμασει backing tracks για forum του εξωτερικου και πανω σε αυτο το format θα ηθελα κι εγω να εφαρμοστει και στο kithara.

Δεν το βλεπω ως διαγωνισμο τοσο οσο ως συνεργασιες, οπως αυτη του Kostas Vrettou και του King_Lui που ειχε ανεβει στο παρελθον.

Πχ. τα backing tracks να χωριστουν νοητα σε 2 η τρια κομματια και ο καθε ενας να παιξει ενα σολο στο κομματι του.

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #11 στις: 14/04/06, 15:06 »
Ίσως θα μπορούσε να δημιουργηθεί και μια ειδική κατηγορία οπου θα σολάρουν δυο κιθαρίστες μαζί στο ίδιο backing track όπως η συνεργασία που ανέφερες πριν...μου φαίνεται καλή ιδέα...θα ήθελα να ξανακούσω κάτι παρόμοιο μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον...πως σας φαίνεται σαν ιδέα;

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #12 στις: 14/04/06, 18:27 »
Χμμ μάλλον δε βλέπω να γίνεται τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος kostas vretos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • broken open
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #13 στις: 14/04/06, 18:39 »
 Και οι δυο ιδεες, του Argo και του Ax_Wield, μου φαινονται πολυ καλες...
 Θα προτεινα παντως αυτο που προειπε και ο Ιασωνας. Ας φτιαξουμε ενα backing το οποιο θα χωριστει σε ισα μερη.Το καλυτερο φυσικα θα ηταν να δηλωσουν συμμετοχη οποιοι θελουν να λαβουν μερος, ωστε να φτιαχτει το κομματι (σαν διαρκεια) και να χωριστει σε ισες ενοτητες αναλογα με τον αριθμο των συμμετοχων.
 I'm in, anyway :)

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #14 στις: 14/04/06, 23:31 »
Καλή ιδέα και των παιδιών. Αλλά είναι διαφορετικό από αυτό που πρότεινα... Δηλαδή αν κατάλαβα καλά είστε κατά του ανταγωνισμού? Εγώ πιστεύω οτι δεν έχουμε να χάσουμε να δοκιμάσουμε μια φορά ξεκινώντας από το backing track του sandromaticghost....
Αν δούμε οτι δε "τραβάει" σαν θεσμός , το αφήνουμε. Παράλληλα εφαρμόζουμε και την άλλη ιδέα για να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι. Αυτά.
Peace!!

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #15 στις: 15/04/06, 16:04 »
Εγώ λέω να φτιάξουμε ένα κομμάτι, π.χ. τον ύμνο του kithara και να το κάνουμε σε στυλ Hear 'n' Aid! Να βγάλουμε και videoclip! Ξέρω ότι είναι κομματάκι ξεκάρφωτο αλλά ήταν ευκαιρία...
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #16 στις: 15/04/06, 18:18 »
Ρε παιδια πολυ αναφορα βλεπω στον Φλουρο, κι οχι τιποτε αλλο αλλα δεν εχει μπει και το παιδι ακομα στο site...

Eπειδη εχω την τιμη να γνωριζω τον Αλεξ εδω και καιρο μπορω να πω οτι ειναι απο τους πιο μη ανταγωνιστικους ανθρωπους που ξερω. Μαλιστα, επισης ξερω οτι εχει ο ιδιος ετοιμασει backing tracks για forum του εξωτερικου και πανω σε αυτο το format θα ηθελα κι εγω να εφαρμοστει και στο kithara.

Δεν το βλεπω ως διαγωνισμο τοσο οσο ως συνεργασιες, οπως αυτη του Kostas Vrettou και του King_Lui που ειχε ανεβει στο παρελθον.

Πχ. τα backing tracks να χωριστουν νοητα σε 2 η τρια κομματια και ο καθε ενας να παιξει ενα σολο στο κομματι του.



 ;D ;D
Το jamming πανω σε backing tracks ηταν παντα κατι που μου αρεσε...
Καλη η ιδεα λοιπον μαγκες...Αν και για να ειμαι ειλικρινης δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να υπαρχει
καποιος νικητης στην ολη υποθεση...Ειναι ωραιο να ακους τοσο διαφορετικους χαρακτηρες πανω απο
ενα κοινο backing που δεν νομιζω πως χρειαζεται να υπαρχει καποια μορφη ανταγωνισμου...
Τα σχολια ετσι και αλλιως πανω στο καθε take θα εξηπηρετησουν τον σκοπο τους...

anyway..θα χαρω να δω μια τετοια κινηση μεσα σε αυτο το φορουμ...
Και μακαρι να βρω λιγο χρονο να συμμετεχω καποια στιγμη..Θα ειναι τιμη μου...
Αν το κανω παντως για να αποφυγουμε παραπανω αναφορες θα βρισκομαι παντα εκτος συναγωνισμου...
Θα χαρω μονο να μπω στο παιχνιδι και να ακουσω μερικα σχολια...
(Παρεπιπτοντως αλλον εχετε να φοβαστε..Το φιλαρακι μου τον Κωστα Βρεττο..οχι εμενα.. ;D )

Λοιπον αυτα...Αν θελετε backings ριξτε ενα σφυριγμα..Εχω μπολικα...
Alex

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #17 στις: 15/04/06, 18:24 »
προτιμω και γω την ιδέα να κανουμε με κοινο backing ομως διχως διαγωνισμο...
θαταν πολυ καλα να δουμε την αποψη των αλλων σε ενα κοινο backing, και σιγουρα θα μάθουμε..
λιγες συμβουλες απτον καθένα και έγινε η δουλεια..
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #18 στις: 16/04/06, 00:54 »
Ωραία λοιπόν...Συμφωνώ κι εγώ με την άποψη του Alex....


Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #19 στις: 16/04/06, 16:16 »
Αν και για να ειμαι ειλικρινης δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να υπαρχει
καποιος νικητης στην ολη υποθεση...Ειναι ωραιο να ακους τοσο διαφορετικους χαρακτηρες πανω απο
ενα κοινο backing που δεν νομιζω πως χρειαζεται να υπαρχει καποια μορφη ανταγωνισμου...
Τα σχολια ετσι και αλλιως πανω στο καθε take θα εξηπηρετησουν τον σκοπο τους...

Η άποψή σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο Alex...είναι καλύτερο να παίξει ο καθένας αυτό που αισθάνεται χωρίς άγχος,  παρά να έχει στο μυαλό του το οτι έχει να ανταγωνιστεί τον ένα και τον άλλο...έτσι το κάθε αποτέλεσμα θα βγει αβίαστα και πιο αυθεντικό... :)

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #20 στις: 16/04/06, 16:23 »
μεσα και εγω...δεν μου φαινεται κακο να υπαρχει ενα κριτηριο...δλδ...εστω καποιο δημοψηφισμα..χωρις ουσιαστικη σημασια..παντως είναι καλ ονα μην υπαρχει η πιεση...προσωπικη εκφραση..
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #21 στις: 16/04/06, 17:03 »
Ωραια...

Αφου το αποφασισαμε κι εχουμε κι ενα backing track (courtesy of sadromanticghost) ας ξεκινησουμε!

Χωριστειτε σε ζευγαρια και αρχιστε τα σολο!  ;D
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #22 στις: 17/04/06, 15:28 »
Έχει να πέσει άφθονο γέλιο ...

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1443
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #23 στις: 17/04/06, 16:08 »
με πληκτρα επιτρεπεται να συμμετάσχουμε ;D ;D ;D ;D ;D ;D???


δεν ειναι μονο ο σερινιαν ποζερι :P
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Guitar Contest
« Απάντηση #24 στις: 17/04/06, 16:19 »
Ρε παίδες τι σχέση έχει αν κάποια παιδιά παίζουν καντάρια καλύτερα από άλλους? Ας σας πουν οι ίδιοι ότι όταν ακούν άλλο κιθαρίστα, πάντα παίρνουν κάτι ας είναι και κατώτερος ο άλλος. Ολη η φάση γίνεται για την πλάκα όχι για να βγουν μαχαίρια!  8)


PS: Πάντως πιστεύω ότι ο sandromanticghost θα σας κάνει όλους πουρέ  ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2042 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/10, 01:56
από Mike Moss
2 Απαντήσεις
2501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/11, 14:29
από pickaddict09
11 Απαντήσεις
3587 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/12, 03:49
από KorakidisN
4 Απαντήσεις
2436 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/12, 23:43
από Crossroad
3 Απαντήσεις
3333 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/13, 19:05
από Stel Andre
11 Απαντήσεις
3896 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/13, 22:51
από klimis92
6 Απαντήσεις
2987 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/13, 21:11
από SuhrThing
11 Απαντήσεις
4773 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/13, 15:04
από Stel Andre
3 Απαντήσεις
2723 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/13, 22:45
από Stel Andre
8 Απαντήσεις
3697 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/13, 23:08
από Gus Drax