Σελίδες:
  • #1 από armagedon στις 08 Dec 2011
  • Καλημερα και παλι...
    Οπως εγραψα και στην προηγουμενη συνεργασια,οι ηχογραφησεις μου,ειναι της πλακας...Η ιδεα μου ειναι να το ξαναγραψουμε ολο το κομματι,απο την αρχη...Θελει στην μεση του,καποια αλλαγη...Εχω μια ιδεα...θα το δουλεψω, και θα το στελνω,ενημερωμενο,καθε φορα...Ομως,δεν ειμαι μπασσιστας...(ουτε κιθαριστα δεν με θεωρω βασικα..μεταξυ μας ε???)
    Ακουστε την αρχη,και πειτε και εσεις την γνωμη σας...Περιμενω!!!! ???
    http://www.box.com/s/e0kb8dlj6p0yakskrs3o
  • #2 από hot_sauce (φλουτσ) στις 08 Dec 2011
  • καλημέρα!
    μ'αρέσε....κυρίως τα ντραμς!
    σίγουρα προσφέρομαι να παίξω κιθάρα και (αν δεν βρεθεί κανένας κανονικός μπασίστας) να προσπαθήσω να γράψω και μπάσο....
    αν και armagedon....αυτό το πρόχειρο που χεις γράψει εδώ ίσως να ναι και καλύτερο απ'ότι θα μπορούσα να σκεφτώ :P
    ντάξει θα το δούμε.....

    κατ'αρχάς θέλουμε έναν ντράμερ....
  • #3 από armagedon στις 08 Dec 2011
  • Kαλημερα hot sauce!!!
    Πρεπει να φιαξουμε κυριως το ρυθμικο μερος...Ξεκινωντας με κρουστα,θα μπορουσε καποιος να φιαξει και ηλ ντραμς,με προγραμματισμο...Εγω,εν τω μεταξυ, το προχωραω,γιατι θελω να εχει και καποιο cool σημειο στην μεση...Τοχω στο μυαλο μου...Θα το στειλω παλι οταν το φιαξω... ;)
  • #4 από Korgy στις 08 Dec 2011
  • το μοχιτο ανα χείρας και πάμε με τα μπούνια!. Όταν συνταχθεί η αρχική δομή (ντραμομπασοκιθαρα)  απαιτω τα ακορντα με τα μπλιχλιμπιδια του (για να μην μας κυνηγάνε τπτ κουλοι οπως washington,prince,incognito  :P ) σε π.μ να περασω ενα ή 2-3 μανίκια ριφακια με organ & rhodes.
  • #5 από armagedon στις 08 Dec 2011
  • Mια βοτκα με παγο για μενα!!!
    Το ανανεωσα,μεσα εισαι με τα μπουνια Korgy!!!
    Eκανα ενα γυρισμα που θυμιζει ολιγον απο ντισκο,αλλα,ενα ωραιο σολο,θα το γεμισει καλα κατα την γνωμη μου...Ακουστε το,και πειτε μου,και αν υπαρχει καποια καλλιτερη γνωμη,το αλλαζουμε.... ;)
    http://www.box.com/s/1tu1iteh5tbxypb72ce8
  • #6 από hot_sauce (φλουτσ) στις 08 Dec 2011
  • να ρωτήσω...χωράει μόνο ένα σόλο?
    ή θα το κάνουμε σαν αέναο backing track ανάλογα με τα άτομα που θα δηλώσουν συμμετοχή?
  • #7 από armagedon στις 08 Dec 2011
  • Ηot sauce, η αποψη μου ειναι,αν και δεν ειναι τελειωμενο(θελει πολλα ακομα,και να γινει πιο μεγαλο σε διαρκεια...),να το χωρισουμε σε δυο ισα μερη,και να σολαρουν ανα δυο...Εννοειται, οτι ολες οι αποψεις ειναι δεκτες προς συζητηση...Επισης,δεν ειναι απαραιτητο να ειναι οι ηχοι της κιθαρας σε jazz styl...μπορει καλλιστα να παιζει καποιος με παραμορφωση...Ετσι,θα εχουμε πολλα ιδια κομματια,αλλα με διαφορετικους παιχτες...Αυτο,ειναι προτιμοτερο,για να μην κανει κοιλια το κομματι.... ;)
    Επισης,μπορει να παιξει και καποιος με αλλο οργανο...οχι απαραιτητα με κιθαρα η συνθεσαιζερ,π.χ.σαξοφωνο η βιολι...Λεω εγω τωρα... ;D ;D ;D ,και δεν ειναι καθολου αστειο...
  • #8 από hot_sauce (φλουτσ) στις 08 Dec 2011
  • Ηot sauce, η αποψη μου ειναι,αν και δεν ειναι τελειωμενο(θελει πολλα ακομα,και να γινει πιο μεγαλο σε διαρκεια...),να το χωρισουμε σε δυο ισα μερη,και να σολαρουν ανα δυο..

    δηλαδή να κάνουμε πολλά διαφορετικά τρακς με δύο μουσικούς ανά τρακ ε?

    οχι απαραιτητα με κιθαρα η συνθεσαιζερ,π.χ.σαξοφωνο η βιολι...Λεω εγω τωρα... ;D ;D ;D ,και δεν ειναι καθολου αστειο...

    συμφωνώ...όλοι οι καλοί χωράνε!
  • #9 από armagedon στις 13 Dec 2011
  • Τελικα,μην βλεπωντας ανταποκριση,το συνεχισα,κανοντας το τραγουδι...ο Τιτλος του,"funky shadows"...Θα το δειτε-ακουσετε στον πινακα με τα δικα μας τραγουδια...Ευχαριστω τον hot sauce,και τον Korgy...Ισως,καποια αλλη φορα...Καλες γιορτες!!!
Σελίδες: