Αποστολέας Θέμα: Θέλετε να δείτε στην ΕΡΤ την συναυλία του RORY GALLAGHER ?  (Αναγνώστηκε 12238 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
παιδιά....μην συνεχίσετε να τη λέτε στον οποιονδήποτε για καλλιτέχνη που δεν ξέρει... :)
είμαι σίγουρος πως όλοι έχετε βρεθεί σε παρέα που συζητούσαν για τον ΑΝΥΠΈΡΒΛΗΤΟ, ΥΠΕΡΜΕΓΙΣΤΟΤΙΤΑΝΟΤΕΡΆΣΤΙΟ ταδε και εσείς δεν τον ξέρατε και ελπίζω να μην σας φέρθηκε κανείς έτσι όταν το αναφέρατε.....
μην το κάνετε εσείς εδώ.....
και αν δεν έχετε βρεθεί ( για να προλάβω τον οποιονδήποτε) δεν είναι αυτό το θέμα της συζήτησης.....
απλά νιώστε λίγο πως μιλάτε άσχημα σε κάποιον επειδή δεν ξέρει τον Gallagher....
ε εντάξει....κι εγώ δεν έχω ακούσει ποτέ πολλούς καλλιτέχνες που για άλλους είναι θεοί....και?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Διαχωριστηκαν τα ασχετα μηνυματα ( και τα παρεμφερη με αυτα ). Παρακαλω παραμεινετε στο θεμα. Ειναι λογικο να υπαρχουν καποιοι που προτιμουν εναν καλλιτεχνη κι αλλοι που να μην το συμπαθουν. Οι μεν πρωτοι καλο ειναι να μην ειναι υπερμετρα μονοπλευροι, ενω οι δευτεροι δεν ειναι υποχρεωμενοι να απαντανε σε ενα θεμα που δεν τους ενδιαφερει αμεσα ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
παιδιά....μην συνεχίσετε να τη λέτε στον οποιονδήποτε για καλλιτέχνη που δεν ξέρει... :)

Ναι, εχω βρεθει σε τετοια παρεα κι απλα εκανα μοκο.

Αλλο να μην ξερεις κι αλλο να μιλας για κατι που δεν ξερεις...τελος παντων, πολυ ασχοληθηκα με το ζητημα.

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απο ότι μου είχε διηγηθεί ένας 50αρης που ήταν εκει, στο live έγινε διακοπή ρεύματος, και ο Rory κατέβηκε κάτω στο κοινό και έπαιζε unplugged. Μιλάμε για ένα video που πρέπει να κυκλοφορήσει και εκτός Ελλάδας, θα γουστάρει πολύς κόσμος να το δει. Μακάρι να το δούμε ! (και ας μου έλεγε και παραμύθια ο φίλος)

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλά, ξεκολλάτε λίγο ρε παίδες.. Τι google και έρευνες διαβάζω? Εσείς βλέποντας ένα όνομα που αναφέρεται σε κάποιο thread αρχίζετε αμέσως το ψάξιμο? ???

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλά, ξεκολλάτε λίγο ρε παίδες.. Τι google και έρευνες διαβάζω? Εσείς βλέποντας ένα όνομα που αναφέρεται σε κάποιο thread αρχίζετε αμέσως το ψάξιμο? ???

Αν δεν με ενδιαφέρει, όχι, αλλα σε αυτή την περίπτωση δεν θα σχολίαζα επίσης. Ο Nirvanas νόμιζε οτι ο Rory ζει  :o καί έρχεται για συναυλία στην Ελλάδα και εμείς ζητάμε ζωντανή κάλυψη. Δεν χρειαζόταν να τον ξέρει, αρκεί να διάβαζε το link που δώθηκε στην αρχή του thread όπου έλεγε ξεκάθαρα οτι ήταν live του 81  ::) . Μαζί με το  γεγονός οτι είπε "το ρορυ" έκανε 3x Combo !

Επειδή θα ξεφύγουμε πάλι, ας πω και κάτι σχετικο για αυτούς που δεν ξέρουν τον Ρόρυ : Οι Έλληνες είναι από τους μεγαλύτερους οπαδούς του Rory παγκωσμίως, ενώ σε πολλά  άλλα κράτη εκτός της πατρίδας τους δεν είναι τόσο γνωστός (το ίδιο και για τους wishbone ash ή τους thin lizzy). Σχεδόν σε κάθε video του στο youtube θα δεις comments απο Ελληνες. Αν δεν είχε γίνει αυτό το Live, τα πράγματα ίσως να μην ήταν έτσι. Μιλάμε για μια από τις πρώτες ροκ συναυλίες στην μεταπολίτευση. Εγώ ελπίζω μονο η ΕΡΤ να έχει όντως αυτό το αρχείο ακόμα, αλλιώς θα ξενερώσει πολύς λαός.
« Τελευταία τροποποίηση: 22/05/11, 03:49 από kopaniamento »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Καλά, ξεκολλάτε λίγο ρε παίδες.. Τι google και έρευνες διαβάζω? Εσείς βλέποντας ένα όνομα που αναφέρεται σε κάποιο thread αρχίζετε αμέσως το ψάξιμο? ???

Μαλλον οχι, αλλα σιγουρα κοιταζω να ενημερωθω προτου εκφρασω γνωμη σε κατι που ειμαι ασχετος. Και δεν μιλαμε για κατι που ειναι για μεσημεριανα, οπως το νεο κουρεμα του David Grohl, αλλα το ποιος ειναι καποιος, ειτε τον λενε Gallagher, ειτε Σφακιανακη.

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ρε παιδιά μήπως είναι λίγο μούφα το σκηνικό με την ΕΡΤ? Υπάρχουν όντως στοιχεία ότι έχει βιντεοσκοπηθεί η συναυλία ή μήπως είναι από αυτές τις φήμες που ξεκινάει κάποιος και γίνονται τεράστειες? (no offense στον αρχικό πόστερ)


ντάξει μη τη λέτε στο νιρβάνα, οκ δε τον ξέρει, οκ αυτός χάνει, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να τον ....μάθει!!


το νεο κουρεμα του David Grohl, αλλα το ποιος ειναι καποιος, ειτε τον λενε Gallagher, ειτε Σφακιανακη.
χαχαχα μου ήρθε λίγο κάπως που διάβασα στην ίδια πρόταση Gallagher και Σφακιανάκη ;D ;D ;D ;D
(ουπς το έκανα και γω)
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
 
Απο ότι μου είχε διηγηθεί ένας 50αρης που ήταν εκει, στο live έγινε διακοπή ρεύματος, και ο Rory κατέβηκε κάτω στο κοινό και έπαιζε unplugged.

Μουφα.Ημουνα στην αρενα, μπροστα μπροστα και δεν εγινε τιποτα τετοιο.
 
Για τις καμερες,δεν θυμαμαι να υπηρχαν, αλλα δεν ειχα δωσει και μεγαλη σημασια, οποτε δεν εχω αποψη. 8)
 
 
 
 
 
 
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Και δεν μιλαμε για κατι που ειναι για μεσημεριανα, οπως το νεο κουρεμα του David Grohl, αλλα το ποιος ειναι καποιος, ειτε τον λενε Gallagher, ειτε Σφακιανακη.


Μακραν η κορυφαια προταση που εχω διαβασει εδω και αρκετο καιρο στο φορουμ...πνιγηκα ρε απ' τα γελια!!! Αλλα θα σε παρακαλουσα να προσεχεις πως μιλας για τον Νοταρο γιατι
ντραμερ σαν κι αυτον δεν ξαναβγαινει
...τι Tommy Aldridge, Mike Portnoy & Ian Paice ρε... ;D ;D ;D Επισης εσυ εχεις ακουσει καλυτερη εκτελεση (κυριολεκτικα εκτελεση με καλασνικοφ μη σου πω με ρουκετα) στο
Soldier Of Fortune
, στο
Black Magic Woman
η στο
Rain
?  Οχι πες μου εχεις δει?  ;D ;D ;D ;D

On topic τωρα, μαλλον θα επρεπε να ρωτησουμε τον topicstarter η να μας ενημερωσει ο ιδιος αν εχει καποιο νεο σχετικα με την προβολη μιας και ανελαβε ας πουμε να επικοινωνησει με την ΕΡΤ για το θεμα...εχω φαει τρελο σκαλωμα με τη συναυλια...μιλαμε για τρελο κολλημα... ;D
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επισης εσυ εχεις ακουσει καλυτερη εκτελεση (κυριολεκτικα εκτελεση με καλασνικοφ μη σου πω με ρουκετα) στο Black Magic Woman ?  Οχι πες μου εχεις δει?  ;D ;D ;D ;D



.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μέχρι να μας ικανοποιήσει η ΕΡΤ....κάποιος ανέβασε αυτό στο youtube:


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
μέχρι να μας ικανοποιήσει η ΕΡΤ....κάποιος ανέβασε αυτό στο youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=UcseAztsv8g&feature=related


Δε νομιζω οτι η ΕΡΤ θα μας ικανοποιησει ποτε...το mail που εστειλαν μαλλον ηταν για να σταματησουμε να τους ζαλιζουμε τα @@...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
4003 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/03, 09:48
από Stefania
34 Απαντήσεις
11724 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/07, 17:09
από elavd
0 Απαντήσεις
2432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/08, 15:19
από Jacksonized
25 Απαντήσεις
11448 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/09, 10:12
από philip the great
19 Απαντήσεις
6634 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/10, 09:44
από Neikos
11 Απαντήσεις
3836 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/10, 11:41
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
0 Απαντήσεις
1572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/11, 19:52
από freemind
4 Απαντήσεις
2744 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/13, 14:16
από Dr Wolf
3 Απαντήσεις
2649 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/14, 16:12
από mehiko
11 Απαντήσεις
5484 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/16, 09:17
από jamesio