Αποστολέας Θέμα: Help με ενισχυτη.  (Αναγνώστηκε 8442 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Help με ενισχυτη.
« στις: 18/06/08, 18:04 »
Λοιπον τωρα που ηρθε το καλοκαιρι και εχω λιγο χαρτζιλικι σκεφτομαι να αλλαξω ενισχυτη.Εχω εναν μικρο laney LX12 με τον οποιο δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος.Παιζω classic rock,blues,alternative και λιγο metal.Διαθετω γυρω στα 200-250 ευροπουλα και ψαχνω εναν μικρο μεν ενισχυτη γυρω στα 30 watt για οικιακη χρηση αλλα να μπορει να παρει tube (για μελλοντικα live)πρωτη μου σκεψη ειναι ο laney 6 spider III στα 30 watt με τον οποιο δεν νομιζω πως θα χρειαστει να ξοδεψω και παραπανω λεφτα σε εφε και πεταλακια.

Περιμενω γνωμες και προτασεις για τον line 6 και για αλλους ενισχυτες.

Ευχαριστω!
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #1 στις: 18/06/08, 18:24 »
Μαζεψε λιγα ακομα και χτυπα τον spider valve... κλασεις ανωτερος και θα εχεις ολους τους ηχους που θες...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #2 στις: 18/06/08, 18:46 »
Λίγα παραπάνω ο Valve?Δεν νομίζω..40watts μέσα στο σπίτι?Ενα ενισχυτάκι θέλει το παιδί..Δεν θέλει τον ανώτερο..
Eγώ σου είπα και στο Msn..30ρι?30ρι!Πηγαινε παιξε με Line6 και marshall και οτι απο τα 2 σου αρέσει τσίμπα τό.

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #3 στις: 18/06/08, 18:50 »
..για οικιακη χρηση αλλα να μπορει να παρει tube (για μελλοντικα live)πρωτη μου σκεψη ειναι ο laney 6 ...

Τι εννοείς μ'αυτό;
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #4 στις: 18/06/08, 19:21 »
Μια χαρα ειναι ενας spider valve για οικιακη χρηση παιδια... Μην το σκιζουμε το θεμα με τα watt... Ειπαμε αλλο ενισχυτης λαμπατος χωρις master volume και αλλο λαμπατος/modelling με master volume που και με ακουστικα ακομα παιζει... Θα εχει ολους τους ηχους που χρειαζεται και εφφεδακια και σιγουρα ειναι παρα πολυ ανωτερο απο τον απλο spider. Εχω δοκιμασει και ξερω. Εδω εγω ψηνομουν να τον τσιμπησω που εχω κατι τερατακια σπιτι τυπου Plexi 1973, Μesa Boogie 50/50 & studio pre amp και καμπινα 4x12 και Vetta και και... Στο θεμα watt πρεπει να ξεκαθαρισετε κατι ακομα. Δεν δηλωνουν απλα μονο ποση ενταση βγαζει ενας ενισχυτης αλλα και ποσο "καθαρο κατοφλι" εχει. Ενας ενισχυτης στα 5w για παραδειγμα μπορει να ειναι καλος για χρηση δωματιου μονος σου, αλλα αν θες να παιξεις δυνατα θα αρχισει να παραμορφωνει πολυ νωρις καινα "γρατζουναει". Εξαλλου πιστεψε με, μεγαλυτερη σημασια εχει η ευαισθησια των ηχειων πανω στα οποια συνδεεται ο ενισχυτης που εχεις, παρα τα watt του ενισχυτη. Αν εχεις ενα ηχειακι με ευαισθησια 89db και ενα με 100db και τα παιξεις το μεν 89 με 50αρη και το δε 100 με 10αρι ενισχυτη, μαλλον πιο δυνατα θα ακουσεις τον 10αρη ενισχυτη παρα τον 50αρη με το 89 ηχειο  ;)
Η γνωμη μου λοιπον για να εχει ο φιλος και πολυ καλη ποιοτητα ηχου και δυνατοτητα αργοτερα χρησιμοποιησης μονο του λαμπατου μερους του ενισχυτη (μεσω effects loop) με καμια λαμπατη προενισχυση και με πολλους διαφορετικους ηχους για ολα οσα θελεινα παιξει και σε λογικη τιμη, καλο θα ηταν να κοιταγε προς spider valve. Αν μαζεψει αλλα τοσα απο οσα εχει τωρα και κανει λιγο υπομονη, μπορει να χτυπησει εναν νομιζω... Και θα πιασουν τοπο τα χρηματα του, σε αντιθεση με εναν spider III. Τον spider valve μπορει να τον κρατησει και για παντα...
Βεβαια μπορει να κοιταξει και για μικρο λαμπατο κτλ αλλα μετα θα πρεπει να σκαει λεφτα σε πεταλακια, μλκιες κτλ, πραγμα που πιστευω οτι δεν χρειαζεται... Αν κανει λιγο υπομονη μερικους μηνες μεχρι Χριστουγεννα πχ θα εχει μαζεψει τα χρηματα για εναν spider Valve.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #5 στις: 18/06/08, 19:30 »
..για οικιακη χρηση αλλα να μπορει να παρει tube (για μελλοντικα live)πρωτη μου σκεψη ειναι ο laney 6 ...

Τι εννοείς μ'αυτό;

Εννοω να δεχεται tube το ξερω πως σχεδον ολοι δεχονται αλλα ο laney μου δεν μπορει να συνδεθει με tube.(Οσο το εχω ψαξει τουλαχιστον γιατι ειμαι και ασχετος)

Απο κει και περα κοιταω την τιμη του valve και τρεμω....γιατι δεν ειναι "αλλα τοσα" δηλαδη 400-500...ειναι 700...
Πιστευεις δηλαδη πως ενας spider III η ενας marshall στα 30 watt δεν αξιζουν ?Δεν θελω να ανεβω κατηγορια ειναι η αληθεια γιατι ειναι αρκετα τα λεφτα που πρεπει να ριξω απο εκει και περα....
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #6 στις: 18/06/08, 19:40 »
Mπορεις να βρεις με 650 καινουριο στο Thomann και μεταχειρισμενο σιγουρα κανα 450-500 ευρω. Πιστευω οτι αν πας απο αυτο που εχεις τωρα σε εναν των 250 ευρω, θα πορωθεις για κανα διμηνο και μετα θα θες παλι να τον αλλαξεις, να προσθεσεις πεταλακια κτλ. Ενω αν περιμενεις λιγο και κανεις μια σωστη επενδυση θα παρεις εναν ενισχυτη που θα τον εχεις χρονια...
Βεβαια το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας να δοκιμασεις οσους μπορεις και να αποφασισεις με μονο κριτηριο το αυτι σου, αλλα μιας και ζητας την γνωμη μου, και επειδη εχω περσει απο Samick 10w μεχρι Vintage λαμπατους και Boutique και modelling και υβριδικους, σου προτεινω για αυτα που θες να κανεις υπομονη και να πας σε εναν Spider Valve.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #7 στις: 18/06/08, 20:07 »
..για οικιακη χρηση αλλα να μπορει να παρει tube (για μελλοντικα live)πρωτη μου σκεψη ειναι ο laney 6 ...


Τι εννοείς μ'αυτό;


Εννοω να δεχεται tube το ξερω πως σχεδον ολοι δεχονται αλλα ο laney μου δεν μπορει να συνδεθει με tube.(Οσο το εχω ψαξει τουλαχιστον γιατι ειμαι και ασχετος)


Υποθέτω ότι απλά μπέρδεψες τους όρους..
Tubes είναι οι λάμπες που έχουν οι λαμπάτοι ενισχυτές,αυτά:
http://www.thomann.de/gr/sovtek_roehre_12ax7_wxtps.htm


Εσύ μάλλον εννοείς αν κατάλαβα έξοδο για καμπίνα, δηλαδή κάτι τέτοιο:
http://www.thomann.de/gr/marshall_mg412a_gitarrenbox.htm




PS: H επιλογή των κατασκευαστών έγινε τυχαία και χωρίς κανένα προσωπικό όφελος για τον γραφών..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #8 στις: 18/06/08, 21:06 »
...

PS: H επιλογή των κατασκευαστών έγινε τυχαία και χωρίς κανένα προσωπικό όφελος για τον γραφών..

Μας έστειλες για ραδίκια μεγάλε.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #9 στις: 19/06/08, 01:13 »
Ναι καμπινες ενοοω αλλα εχω την εντυπωση οτι λεγονται και tubes....τεσπα...οσο για το να κρατησω τα λεφτα για valve...θα το σκεφτω σοβαρα...thanks for the info,keep em coming
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #10 στις: 19/06/08, 01:30 »
Ναι καμπινες ενοοω αλλα εχω την εντυπωση οτι λεγονται και tubes....τεσπα...οσο για το να κρατησω τα λεφτα για valve...θα το σκεφτω σοβαρα...thanks for the info,keep em coming

Valve = Tube=Λάμπα=Λυχνία...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #11 στις: 19/06/08, 03:18 »
Ναι καμπινες ενοοω αλλα εχω την εντυπωση οτι λεγονται και tubes....τεσπα...οσο για το να κρατησω τα λεφτα για valve...θα το σκεφτω σοβαρα...thanks for the info,keep em coming

Cabs λεγονται...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #12 στις: 23/06/08, 14:23 »
Λοιπον αφου πηγα και δοκιμασα τον line6 και δεν μου αρεσε,ειχε καλουτσικα καθαρα το crunch του ηταν πολυ κακο το metal ηταν ελαχιστα πιο ηρεμο απο το insane το οποιο αν και καλο δεν με ενδιαφερει γιατι δν παιζω τετοια μουσικη.Δοκιμασα και αλλους ενισχυτες και μου αρεσαν πολυ αυτοι:http://www.thomann.de/gr/vox_ad30vt_valvetronix_gitarrencombo.htm
http://www.thomann.de/gr/peavey_envoy_110_new.htm
Ποιον μου προτεινετε ?ο vox εχει πολυ περισσοτερα effect και ειναι υβριδικος(μεχρι και wah)αλλα ο peavey δεχεται cab που με ενδιαφερει για λαιβ στο μελλον και εχει γενικως πολυ καλο ηχο και ζεστο(οπως και ο vox) και 2 καναλια με 2 voicing το καθε καναλι κ δικο του equalizer που αποδιδουν πολυ καλα και ειναι και λιγο μεγαλυτερος...
Help δεν ξερω τι να διαλεξω.

Παντως την παρασκευη μαλλον θα παω να τσιμπισω εναν απο τους 2.


αλλα ποιον?!
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος hammer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #13 στις: 23/06/08, 14:40 »
Γεια σου φιλε,αν θελεις να βαλεις κανα εφφεδακι σε αυτα που παιζεις και δεν εχεις πεταλακια παρε τον vox η αυτον:http://www.thomann.de/gr/roland_cube30x.htm με πρωτη επιλογη τον roland αν ακουσεις αυτους τους 2 θα δεις οτι ειναι πολυ ανωτεροι του line6 spider.
« Τελευταία τροποποίηση: 23/06/08, 14:43 από hammer »
immortal

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #14 στις: 23/06/08, 14:48 »
Για τον roland εχω ακουσει πως τα μισα presets(acoustic preset πχ)ειναι αχρηστα βεβαια δεν τον εχω δοκιμασει να δω τι ηχο βγαζει...Ο peavey τι σου λεει ?Εμενα με ενθουσιασε ειναι η αληθεια(μπορει να φταιει που εδω και 5 μηνες καθομαι και παιζω με εναν 10αρι laney και ενα κουπι dean).Αμα παρω τον peavey θα τσιμπισω και κανα πεταλακι με τα λεφτα που θα μου περισσεψουν(ισως καμια φθηνη πεταλιερα line6).

Αλλα πρωτα πρεπει να παρω τον ενισχυτη!Επισης εχω κολλησει με peavey γιατι παιρνει cab και θα μπορω να κανω κανα λαιβ οταν και αμα.Η αλλοι αμα εστω τους βαλεις ενα μικροφωνο θα ακουγονται υποφερτα,η αποκλιεται να κανουν για λαιβ ?
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #15 στις: 23/06/08, 15:27 »
40 βατ τρανζιστορ ειναι, δεν θα βγει πολυ πιο δυνατα με αλλη καμπινα. Οποτε του βαζεις μικροφωνο μπροστα, αλλα αυτο το κανεις και με το μεγαφωνο που εχει τωρα...
Παρε αυτον που σου αρεσει περισοτερο ο ηχος! Οσοι Spider εχω ακουσει προσωπικα ηταν ολοι απαραδεκτοι! Ακου και τον Roland Cube, και μετα παρε οποιον σου αρεσει πιο πολυ ο ηχος [ειπες ηδη δοκιμασες τον VOX (πολυ καλος σε αυτο το μεγαθος) και τον Πιβι?].
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #16 στις: 23/06/08, 15:49 »
40 βατ τρανζιστορ ειναι, δεν θα βγει πολυ πιο δυνατα με αλλη καμπινα. Οποτε του βαζεις μικροφωνο μπροστα, αλλα αυτο το κανεις και με το μεγαφωνο που εχει τωρα...
Παρε αυτον που σου αρεσει περισοτερο ο ηχος! Οσοι Spider εχω ακουσει προσωπικα ηταν ολοι απαραδεκτοι! Ακου και τον Roland Cube, και μετα παρε οποιον σου αρεσει πιο πολυ ο ηχος [ειπες ηδη δοκιμασες τον VOX (πολυ καλος σε αυτο το μεγαθος) και τον Πιβι?].

Επειδη θα το παρω απο ενα παλικαρι που θα μου κανει καλυτερη τιμη, φερνει line6 marshall peavey και vox,δεν θυμαμαι να φερνει τιποτα αλλο παντως δεν νομιζω να φερνει roland αρα τον αποκλειω.Αρα......

Peavey η Vox?Μου ακουγονται πολυ καλα και οι 2 ο καθενας εχει τα υπερ και τα κατα του και τελος παντων δεν ξερω τι να διαλεξω!Ριξτε καμια γνωμη ποιον θεωρειται καλυτερο απο αυτους τους 2.Οταν παρω τι πεταλι θα ταιριαζε μαζι τους?(Για τον peavy περισσοτερο vox εχει πανω του πραγματα)

Και αυτο με τη καμπινα μου το ειπε και αυτος στο μαγαζι αρα περα απο το οτι δεχεται ο peavey καμπινα(δεν με ενδιαφερει γιατι ουσιαστικα ειναι δωρον αδωρον)...
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #17 στις: 23/06/08, 16:00 »
Εγω θα επερνα τον Βοξ γιατι εχει περισοτερα πραγματα πανω, ειναι πιο ευελικτος, και δεν θα χρησιμοποιουσα καθολου πεταλακια (επισης πολοι τρανζιστορατοι δεν παιζουν καθολου καλα με πεταλια, οποτε πριν παρεις πιβι δοκιμασε να βαλεις και ενα πεταλακι πανω). Μετα απο αυτο, ειναι το θεμα τι σου αρεσει εσενα και ποιες ειναι οι αναγκες σου... αν θελεις μονο 2-3 ηχους και σου αρεσει περισοτερο ο πιβι περνεις αυτον, αν θελεις περισοτερα πραγματα περνεις βοξ και ξεκαθαρισες για αρκετο καιρο...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος hammer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #18 στις: 23/06/08, 16:04 »
εχω τον πιο παλιο peaney envoy αρκετα καλος αλλα απο εμενα παρε καλυτερα τον vox η περιμενε τον modelling
ενισχυτη της peavey.
immortal

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #19 στις: 23/06/08, 16:48 »
Επειδη μου εχει κολλησει ο τονος του peavey και μαλλον για αυτον θα παω,εξ αλλου hard rock,blues παιζω δεν θελω απειρα εφε.

Αμα τελικα παρω τον peavey τι πεταλακι να παρω?Δεν θελω disto αφου ειμαι ευχαριστημενος απο αυτο που ακουσα αλλα κατι για να βελτιωσω τον τονο μου .Κανα delay η κανα wah?Η κανα fuzz?Τι μου προτεινεται?
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #20 στις: 23/06/08, 16:50 »
Το fuzz είναι εντελώς άλλη φάση (remember the 70's?  ;D). Αν παίζεις hard rock και blues δεν νομίζω να σου χρειαστεί. Τώρα τα wah και τα delay είναι κλασσικά, αλλά δες εσύ πρώτα πως πας με τον ενισχυτή, κι ανάλογα με το τι παίζεις αποφασίζεις και για πεταλάκια. Ούτως ή άλλως μπορείς να βρείς τα άπειρα στις αγγελίες, χωρίς να χρειαστεί να δώσεις μια περιουσία για να τα πάρεις όλα καινούρια.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #21 στις: 23/06/08, 17:04 »
Aha,θα παω να τους ακουσω αλλη μια πριν τους παρω αλλα μαλλον για peavey θα παω...Τον εχει κανεις ?Εντυπωσεις?
« Τελευταία τροποποίηση: 23/06/08, 18:43 από Mean »
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος thanasis93

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #22 στις: 23/06/08, 19:38 »
H Marshall εχει βγαλει κατι καινουρια μοντελακια πολυ τζαμι...πηρε ενας φιλος μου εναν 25(νομιζω) με 105€ που φυσαει μιλαμε...Ριξε μια ματια!!!

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #23 στις: 23/06/08, 23:32 »
Τους MG εννοεις?Αμα εννοεις αυτους,τους ακουσα και τους θεωρω πολυ αθλιους....

Κανα λινκ παιζει?
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Help με ενισχυτη.
« Απάντηση #24 στις: 23/06/08, 23:35 »
Τους MG εννοεις?Αμα εννοεις αυτους,τους ακουσα και τους θεωρω πολυ αθλιους....

Κανα λινκ παιζει?

Eνώ οι valvestate τα σπάνε!  ;D  ;D  ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3158 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/08, 14:42
από Jezus
6 Απαντήσεις
3831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/08, 11:02
από Johnie Darko
3 Απαντήσεις
3114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/08, 13:20
από hammer
10 Απαντήσεις
4661 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/08, 17:05
από Ibanezακιας
21 Απαντήσεις
7933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/08, 15:19
από jorje
3 Απαντήσεις
2927 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/08, 21:02
από Ibanezακιας
1 Απαντήσεις
2964 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/08, 05:06
από Gabriel6th
11 Απαντήσεις
4803 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/08, 01:16
από Ibanezακιας
16 Απαντήσεις
13626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/08, 12:55
από Jezus
0 Απαντήσεις
2095 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 18:10
από detroit