Αποστολέας Θέμα: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )  (Αναγνώστηκε 37628 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Johann

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Μηπως ξερει κανεις κανενα προγραμματακι για Υ/Π που να λειτουργει σαν ενισχυτης(κυριως για παραμορφωση).Να συνδεεις απλα τη κιθαρα στο ινπθτ της καρτας ηχου και παιζεις με ηλεκτρικό?

Ευχαριστω!!!!! Να περνατε καλα!!111 ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 03/01/04, 12:20 από parpen »

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #1 στις: 08/06/02, 00:16 »
Το καλύτερο που έχω βρει είναι το Revalver
Μπορείς να το κατεβάσεις εδώ. http://www.accuratesound.net/lib/accuratesound/revalver.zip

Θα εντυπωσιαστείς
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #2 στις: 10/06/02, 09:41 »
Επίσης, πιθανότατα η κάρτα ήχου σου να έχει hardware DSP με πάρα πολλά εφφέ και να μη χρειαστείς ξεχωριστό προγραμματάκι. Η SoundBlaster Live που εχω, το κάνει μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος metalman

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
  • to be a rock and not to roll
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #3 στις: 10/06/02, 15:47 »
Βασίλη εγω εχω την soundblaster live 1024 αυτη μπορεί να το κανει?αν ναι μπορεισ να μου πεις πώς?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #4 στις: 11/06/02, 09:20 »
Χμ.. βασικα εγω εχω την SB Live Player... η οποια εχει διαφορα εφφε τα οποια διαλεγεις απο τον μικτη, το Surround Mixer στη δικια μου περιπτωση. Για ψαξ'το...

Αποσυνδεδεμένος metalman

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Άντρας
  • to be a rock and not to roll
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #5 στις: 11/06/02, 14:03 »
και εγω live player 1024 εχω...το κοίταξα και το βρήκα...μονο που είναι λιγο χάλια τα ηχεία μου και δεν έχουν μαγνιτική θωράκιση και κανει λίγα κόλπα αλλα κατα τ'αλλα παίζει μια χαρα!!ευχαριστω πολύ

Αποσυνδεδεμένος aniartos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
  • !o00o!
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #6 στις: 12/06/02, 02:03 »
To kalutero pou exw vrei einai edw: http://listen.to/effects
vgazei fovero distortion :D

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #7 στις: 14/10/02, 13:30 »
hi guys, 3erei kaneis na mou proteinei kanena kalo programmataki gia PC gia real time guitar effects processing? se apla logia psaxnw gia programma pou 8a efarmozei effects sygxronws opws paizetai h ki8ara kai pou 8a kanei paromoia douleia me ta hardware polyeffe/petalieres...
exw dokimasei to guitar fx box alla den me ikanopoihse plhrws kai den exw kai to crack tou... please, 3erei kaneis?? h mporei kapoios na mou steilei to crack tou guitar fx box 2.6 sthn esxath periptwsh?
thanx ek twn proterwn...

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #8 στις: 14/10/02, 19:03 »
Revalver και ξερό ψωμί.
Έχει απεριόριστες δυνατότητες (προενισχυτές, ενισχυτες, distortion, wah wah, reverb, delay, echo, chorus, προσωμοίωση ηχείου και δωματίου κλπ)
Το έχω με crack δοκίμασε το demo (κάπου στο forum είχα δώσει το link κάνε ένα search).
Όσοι έχουν ακούσει τραγούδια που έχω ηχογραφήσει με αυτό το πρόγραμμα δεν το πίστευαν!!!
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #9 στις: 15/10/02, 11:08 »
Σωστός ο Σπύρος..Το Revalver είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό !! :D. Έχει όμως το μειονέκτημα να μην αποδίδει τόσο καλά σε Real time λειτουργία (ίσως φταίει και το hardware που έχω..)
Άλλα προγράμματα είναι το Lateral Solution Guitar Synth και κυρίως το IK Multimedia AmpliTube το οποίο είναι VST Plugin-παίζει σε Real time με το Cubase (και κατά τη γνώμη μου είναι αξεπέραστο !! ;D ;D)
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #10 στις: 15/10/02, 12:26 »
Δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ σαν real time (μόνο όταν παίζω μόνος μου για πλάκα)
Όταν ηχογραφώ γράφω καθαρές τις κιθάρες (απο την κιθάρα κατ'ευθείαν στην κάρτα ήχου) και μετά βάζω παραμόρφωση και εφφέ( σαν DirectX plugin)
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Παναγιώτης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #11 στις: 15/10/02, 15:36 »
Γιώργο, πάρε έναν adaptor από μεγάλο βύσμα ακουστικών σε βύσμα 3,5mm (το λένε και καρφί).
Σπύρο, το revalver σε μένα έχει κάποια μικρή καθυστέρηση από τη στιγμή που θα χτυπήσω τη χορδή όσπου να βγει ο ήχος από τα ηχεία.Εχω δοκιμάσει όλους τους συνδιασμούς input/outpout σε κάρτα ήχου SBLive 1024, αλλά τίποτα.Γράφεις καθαρή τη κιθάρα από το PlayCenter της Creative ας πουμε;

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #12 στις: 15/10/02, 15:53 »
Πάντα έχει μια καθυστέρηση νάλογα με τα εφφέ που βάζεις, μπορείς να πειραματιστείς με τη ρύθμιση του latency (εγώ με τον PIII 1000 έχω συνήθως ανεπαίσθητη καθυστέρηση )
Την κιθάρα την γράφω σε κάποιο κανάλι του Cakewalk και μετά εφαρμόζω το εφφέ
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #13 στις: 11/02/03, 00:49 »
Λοιπόν παιδια κατάφερα και βρήκα ένα πακέτο του guitarfx.Είναι μεν demο αλλά δεν έχει counter όπότε τρέχει επ'αοριστω.Ακόμα δεν έχω κιθάρα να το δοκιμάσω(Βασικά βαζω ένα μικρόφονο στο ηχείο της ακουστικής μου και το δουλεύω αλλά.....δεν λέει).Όποιος ενδοιαφέρεται και θέλει να το δοκιμάσει ασ μου γράψει το mail του να του το στείλω με attachment.Με ενδοιαφέρει η γνώμη σας διότι αφού έχω καλή κάρτα ήχου και 4.1 surround ηχεία γιατί να μην γλιτώσω προς το παρών τον ενισχητή.Περιμένω "αιτήσεις".
Ευχαριστώ
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #14 στις: 12/02/03, 15:51 »
Λοιπον...καταρχας τα προγραμματα που χρησιμοποιω ειναι κυριως VST instruments, πραγμα που απαιτει να εχεις καποιο απο τα προγραμματα Cubase ή Cakewalk ( κυριως την τελευταια του εκδοση Cakewalk Sonar που υποστηριζει τα VST plug ins effectors ). Επισης κυκλοφορουν και καποια προγραμματα, οπως το Rewire , τα οποια μπορει να συνδυασουν ασχετα προγραμματα ηχου ( πχ Rebirth RB-338 V2 ) με τα Cubase και Cakewalk.Εχουμε και λεμε λοιπον:
1.Virtual Guitarist το οποιο κανει μια αναπαραγωγη γνωστων κιθαρων με 27 τροπους παιξιματος.. Γενικα προκειται για ενα καλο προγραμμα Vst το οποιο αφορα αυτους που ειτε δεν παιζουν κιθαρα και θελουν να εμπλουτισουν τα κομματια τους με εναν καλο ηχο κιθαρας ( και οχι με το μουλινε ηχο του midi ), ειτε δεν εχουν καλη κιθαρα και θελουν να γραψουν ενα κομματι σε πολυ καλυτερη ποιοτητα ηχου.
2.WARP VST το οποιο ειναι ενα effector plug in και κανει προσομοιωση καμπινων απο διασημους  ενισχυτες κιθαρας. Παρολο που χρησιμοποιω τους ηχους κιθαρας που εχει το synth ( πλαστικουρα ), στην πραγματικοτητα καθε φορα που το φιλτραρω με το WARP εχω τρομερα αποτελεσματα.
Αυτα τα προγραμματα χρησιμοποιω εγω προσωπικα...Τωρα αν στην αγορα υπαρχουν και αλλα δεν το εχω πολυψαξει, γιατι ακομα δε με ενδιαφερουν.
Μια συμβουλη...ασε τα freeware εκει που ειναι. Σιγουρα δωρεαν ειναι καλυτερα απο τα ακριβα, αλλα πολλες φορες η ποιοτητα τους ειναι τοσο χαμηλη, που καταστρεφουν και την αρχικη συνθεση..Παντως αν θελεις διαφορα τετοια ψιλοπρογραμματακια κοιτα το
www.analogX.com
Δεν εχει κατι το τρομερο...αλλα μια ιδεα παιρνεις..
« Τελευταία τροποποίηση: 21/09/04, 23:55 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #15 στις: 13/02/03, 12:57 »
προτείνονται επίσης το revalver (DX plugin), το  Lateral Solution Guitar Synth (stand alone αν θυμάμαι καλά) και κυρίως το IK Multimedia AmpliTube VST (που προτιμώ εγώ !!  ;D).

Φίλε freemind, αφού παίζεις με το Warp, μάλλον θα΄πρεπε να ρίξεις μια ματιά και στο AmpliTube. Είναι ΚΑΛΟ !!!



 
« Τελευταία τροποποίηση: 19/06/06, 10:11 από freemind »
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #16 στις: 19/02/03, 01:24 »
Θα το κοιταξω! Πηρα το Cubase SX και βρηκα μεγαλη αλλαγη στον τροπο που ανταποκρινεται στα εφφε..Βεβαια η αληθεια ειναι πως αλλη η πραγματικη καμπινα, και αλλη η τεχνητη. Μεχρι στιγμης δεν εχει βγει καποιο εφφε που θα κανει το μεγαλο μπαμ στο χωρο του software effector, και αυτο διοτι απαιτειται και πολλη δουλεια απο την εταιρια, αλλα και ισχυρο υπολογιστικο συστημα απο τον χρηστη...Τελοσπαντων...
Ευχαριστω. θα το ψαξω
« Τελευταία τροποποίηση: 21/09/04, 23:58 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος toneworks

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Awake Is The Darkest Fiend
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #17 στις: 10/03/03, 06:11 »
Salut ;D To Steinberg Warp Vst v1.0 einai cracked apo  thn paradox kai to install einai 1.4 MB. Milame gia to idio?:P paizei kanonika, bebaia egw to dokimasa apo wavelab kai den exei prob. Edw prepei na pw oti einai paranomo na xrhsimopoieis spasmena programmata, opote bgalte ta oloi opws egw(uninstall) ;) Oso gia to 8ema Enisxyths gia PC, 3erw gyrw sta 6-7 tetoia, apo ta opoia to pio koryfaio einai to Amplitube, to pio extreme se paramorfwsh einai to Revalver (milame gia apisteyto distortion, 8es 2-3 petalakia sth seira na bgaleis tetoio pragma). To Guitar Fx einai mpazzo apo apopsh paramorfwshs, alla exei apaixto koyrdistiri, ekdosh 2.5. Mh katebasei kaneis to Guitar FX processor 2.06 h kapou ekei se ayta ta noumera (2-2.10), einai spyware mlkia. Allo kalo einai to RT player pro ths Dsound mazi me ta effe mesa. Teleytaia zoristhka kai brhka to Waves Warp apo Sounds logic, ekei bazeis effe mesa kai soy ta paizei se real time ktl, dhladh kai gia ki8ara kanei. Leei agria giati mporeis na pai3eis me vocoder sth ki8ara, me carrier kai modulator pou bazeis esy. Milame trela effe:P Dhl ama syndiaseis px. Pro-53 kai Waves Warp einai 1 klik makria apo midi ki8ara. kai apo apopsh timhs kamia sxesh:P Ayta basika, de 3erw an 8elete kati allo. C ya


The KorgoBIOS

Αποσυνδεδεμένος toneworks

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Awake Is The Darkest Fiend
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #18 στις: 10/03/03, 06:37 »
8a apanthsw kai ston eayto mou :P Oxi, kati allo 8elw na pros8esw :D Ayto pou egrapse o freemind oti... " καταρχας τα προγραμματα που χρησιμοποιω ειναι κυριως VST instruments, πραγμα που απαιτει να εχεις καποιο απο τα προγραμματα Cubase ή Cakewalk..." einai psemma, h mallon mish alh8eia kalytera. Ase pou 3exases kai to Wavelab:P Mporeis na dokimaseis enan VST-DX Adapter opws ths FXpansion, RT player pro, ASIO FX processor kai allous. Den sygkrinetai me to Cubase fysika, afoy ta alla mono 'fortwnoun' ta vst sth mhnmh. Alla an 8es na pai3eis px to Amplitube se real time gia ki8ara, mou fainetai asteio na egkatasthseis olo to cubase. Xwneis to Asio Fx processor kai ka8arises. Ase pou gia 1 vst loading mono, sto dinei kai tzampe h etairia. Gia info:

http://www.spinaudio.com/products.html

C ya


Αποσυνδεδεμένος not_guilty

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • ΟΧΙ ΑΛΛΟ GANTALFFFFFFF
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #19 στις: 17/09/04, 11:43 »
το καλύτερο που έχω δει είναι το guitar rig... το οποίο κάνει παπάδες αλλά δεν είναι για μεταλ sound... είναι όμως αρκετά εύχρηστο πλήρεις και απλό...

1. πρέπει να έχεις γερό σύστημα για να τρέξει...

2. Ηχογραφείς μόνο σε host προγράμματα όπως CUBASE VST, ή Cakewals Sonar DXi...

για πληροφορίες τσέκαρε το www.nativinstruments.com

Η ιδιοφυία είναι το μέσο που χρησιμοποιεί ο θεός για να περάσει απαρατήρητος

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #20 στις: 09/01/05, 12:39 »
Ποιο είναι κατα τη γνώμη σας το καλύτερο πρόγραμμα για εφέ στο pc; Εγω χρησιμοποιώ το amplitube και μερικά άλλα όπως ROCK AMP LEGENDS, Dsound, ReValver. Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτά και ποιο άλλο γνωρίζετε που δεν γνωρίζω εγώ. Ευχαριστωωω.

Υ.Γ. Διαφέρουν πολύ σε ποιότητα απο τα "κανονικα" πεταλάκια; Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ πεταλάκι.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #21 στις: 09/01/05, 13:37 »
Εγω εχω το Amplitude, το Green Machine 2 και το Revalver. Πιστευω πως το Amplitude ειναι πολυ καλυτερο απο το Revalver, γιατι εχει μια μεγαλη γκαμα απο προσομοιωσεις και ετοιμα presets.
Η αληθεια ειναι πως αμα δεν ηχογραφηθει η κιθαρα απο ενισχυτη και μικροφωνο, δεν θα εχει ποτε τον ηχο που ακους απο τις επαγγελματικες ηχογραφησεις. Ακομα και η πιο καλη πεταλιερα, δεν μπορει να δωσει τον ογκο της καμπινας, την αντηχηση του δωματιου εγγραφης, ακομα και την πενα πανω στις χορδες. Οποτε πιστευω οτι αυτα που εχεις ειναι τα καλυτερα για υπολογιστη, οποτε μην ψαχνεις για πιο τελειο ηχο απο effects για PC.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #22 στις: 09/01/05, 13:52 »
paidia, an me rwtagate to idio mexri kai prin 6-7 mhnes, 8a sas elega Amplitube dagkwto!! (ayto to 80's Heavy to exw erwteytei!!)
alla tous teleytaious mhnes pou xrhsimopoiw kai to NI Guitar Rig, 8a elega oti ayto einai to kalytero DX effect oswn afora th dynatothta pou sou dinei na parametropoihseis to ka8eti ston hxo pou 8eleis na bgaleis. einai ena pshfiako rack!!
genika exw dokimasei para polla software effects (p.x. Revalver, iZotope Trash, IK Multimedia Amplitube, Native Instruments Guitar Rig, Steinberg Virtual Guitarist klp klp) kai exw katalh3ei s'ayta ta 2 (Amplitube kai Guitar Rig).
an 3erei kaneis kai kanena allo a3iologo, as to proteinei na to dokimasoume.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #23 στις: 09/01/05, 14:53 »
Υ.Γ. Διαφέρουν πολύ σε ποιότητα απο τα "κανονικα" πεταλάκια; Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ πεταλάκι.

Αν και το μονο computer generated εφε που εχω χρησιμοποιησει ειναι αυτο που εχει ο nEwBiE στο PC του (αληθεια ποιο ειναι?), μπορω να πω οτι σε συγκριση με αυτο μεχρι και το Zoom μου ακουγονταν καλυτερα...

Να ξερεις ομως οτι μεγαλο ρολο παιζει η κιθαρα και ακομα μεγαλυτερο ο ενισχυτης...  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Effects για κιθαρα στο PC ( VST-software )
« Απάντηση #24 στις: 09/01/05, 21:50 »
Ρε Candly κάνα Link παίζει;
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/05, 10:43
από kourosava
2 Απαντήσεις
25455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/15, 11:15
από mixanobios
0 Απαντήσεις
2606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/07, 22:28
από Archenemy
0 Απαντήσεις
2860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/07, 15:25
από Holy Diver
1 Απαντήσεις
2461 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/07, 16:58
από Arg0
2 Απαντήσεις
4020 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/10, 23:45
από Stinky
1 Απαντήσεις
2278 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/11, 12:10
από tsirigotis
19 Απαντήσεις
7953 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/12, 13:07
από truepiece
7 Απαντήσεις
8131 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/17, 20:20
από panixgr
3 Απαντήσεις
3873 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/20, 22:09
από BitCollector