Αποστολέας Θέμα: Η καθημερινότητά μας  (Αναγνώστηκε 3419 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Λύδια

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Η καθημερινότητά μας
« στις: 16/06/10, 22:56 »
Καλοκαίριασε και επειδή πολλοί ξεκινήσαμε τα μπάνια μας
θεώρησα καλό να καταθέσω την παρακάτω πληροφορία
όπως την βρήκα στο διαδίκτυο.
Καλές βουτιές ας έχουμε πάντως...

 

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #1 στις: 17/06/10, 00:23 »
Πωπώ, βγήκε τόσο ρηχα το δαιμονικό κήτος ??? Να του ρίξουμε μια πυρηνική να είμαστε σίγουροι ?

Είναι σχετικά συχνό να αποκμακρύνεται ένας καρχαρίας απο το κοπάδι του, και να χάνει τον προσανατονισμό του. Τελος πάντων, επειδη έχει χαθεί έχει κολλήσει στην στεριά, και όχι επειδη το έβαλε σκοπο να φάει ανθρώπους. Μου την δίνουν πολύ οι δημοσιογράφοι που επιβάλουν την ημιμάθειά τους στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #2 στις: 17/06/10, 01:12 »
Ορίστε! Το πήρε πρέφα ο Θεούλης, ότι σε λίγο θα πεινάσουμε και ξεκίνησε τα θαύματα!
Μας στέλνει μεγάλα ψάρια, κοντά στις ακτές, για να μπορέσουμε να ψαρεύουμε ώστε να μην πεινάσουμε!
Αμήν.
 
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #3 στις: 17/06/10, 02:03 »
Ορίστε! Το πήρε πρέφα ο Θεούλης, ότι σε λίγο θα πεινάσουμε και ξεκίνησε τα θαύματα!
Μας στέλνει μεγάλα ψάρια, κοντά στις ακτές, για να μπορέσουμε να ψαρεύουμε ώστε να μην πεινάσουμε!
Αμήν.
 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ δεν σε ειχα για τοσο πιστο τεκνο μου :P :P..ευγε
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #4 στις: 17/06/10, 02:26 »
ποιο κήτος ρε και 2 μετρά αυτό φαίνεται αν το συγκρίνετε με κάτι αλλο 2 πιθαμές. Οπως και να έχει πάντως κανονικούς καρχαρίες έχει η Ελλαδα πάνω απο 30 ήδη και λέω κανονικούς για στην οικογένεια των καρχαριοειδών ανήκουν πάρα πολλά ψαράκια. Επίσης έχουν καταγράφει και θύματα στην Ελλαδα πριν απο πολλά χρόνια.
Οι καρχαρίες όμως δεν είναι οπος τους βλέπουμε στα αμερικάνικα έργα. Το μεγαλύτερο ποσοστό τον επιθέσεων γίνετε απο λάθος του καρχαρία γιατι βλέποντας απο κάτω στους σερφερ νομίζει οτι είναι χελώνα. Επίσης σε μια παραλία της Αμερικής που γινόντουσαν πολλες άγριες επιθέσεις απο καρχαρίες χωρίς λόγο τελικά βρέθηκε οτι ενα παλιό σφαγείο της περιοχής έριχνε αίμα στην θάλασσα.
Καλώ είναι λοιπόν να μην προκαλούμε την φύση  ;)
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #5 στις: 17/06/10, 10:41 »
Ναι σωστά. Και όταν ο καρχαρίας κάνει το λάθος και φάει άνθρωπο καταριέται την τύχη του διότι ο άνθρωπος δεν τρώγεται με τίποτα. Είναι εντελώς αχώνευτος.

Πάρτε παράδειγμα απ' τους καρχαρίες και μην αρχίσετε τους κανιβαλισμούς λόγω κρίσης.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #6 στις: 17/06/10, 10:44 »
Ορίστε! Το πήρε πρέφα ο Θεούλης, ότι σε λίγο θα πεινάσουμε και ξεκίνησε τα θαύματα!
Μας στέλνει μεγάλα ψάρια, κοντά στις ακτές, για να μπορέσουμε να ψαρεύουμε ώστε να μην πεινάσουμε!
Αμήν.
xaxaax
ελιωσα :P

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #7 στις: 17/06/10, 12:58 »
Πωπω τι πάθαμε... Και τώρα? Μαζέψτε τα παιδιά σας απο τις παραλίες!!! Προσέχτε τους φίλους σας, μην βουτάτε μόνοι, 2 αντιμετωπίζουν καλύτερα τον καρχαρία απο έναν. Και καλού κακού έχετε και καμια μαγκούρα, μπορεί να τη δει ο καρχαρίας και να φύγει ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #8 στις: 17/06/10, 16:17 »
Ορίστε! Το πήρε πρέφα ο Θεούλης, ότι σε λίγο θα πεινάσουμε και ξεκίνησε τα θαύματα!
Μας στέλνει μεγάλα ψάρια, κοντά στις ακτές, για να μπορέσουμε να ψαρεύουμε ώστε να μην πεινάσουμε!
Αμήν.

Χαχαχαχχαχαχαχαχαχχα αν είναι δυνατόν...

Papous πού είσαι; Χρειαζόμαστε νομίζω το νέο αντικαρχαρικό κιτάκι, ανάλογο με την αντικλεπτική τσάντα!  :P

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #9 στις: 17/06/10, 17:05 »
Καλοκαίριασε και επειδή πολλοί ξεκινήσαμε τα μπάνια μας
θεώρησα καλό να καταθέσω την παρακάτω πληροφορία
όπως την βρήκα στο διαδίκτυο.
Καλές βουτιές ας έχουμε πάντως...
http://www.youtube.com/watch?v=ugJ6_DCs7QI&feature



Κολυμπάει στα ρηχά τις τελευταίες τρεις ημέρες για να δει τι θα φάει   :hungry   :o :run :run :run :run
θα το σκεφτώ το μπάνιο μου.  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 18/06/10, 15:28 από sofitia »
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #10 στις: 17/06/10, 17:37 »
Ένα δάγκωμα από ένα τέτοιο θηρίο μπορεί να σου χαλάσει όλη την μέρα!!!....
  :roll
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #11 στις: 18/06/10, 02:51 »
Ένα δάγκωμα από ένα τέτοιο θηρίο μπορεί να σου χαλάσει όλη την μέρα!!!....
  :roll

Εξαρτάται  που θα σε δαγκώσει... Στον σκεμπέ ας πούμε, δεν θα με χαλούσε  >:D Αλλά αφήνει και σημάδια ρε γμτ

Αποσυνδεδεμένος Λύδια

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #12 στις: 18/06/10, 06:34 »
Καλημέρα σας φίλοι, ευχαριστώ που με τιμήσατε με την καλή σας κουβέντα και με χαμόγελα.
Επειδή είμαι αισιόδοξη πολύ, σε όλα βλέπω πρώτα το θετικό της υπόθεσης και όταν διάβασα
για τον μικρό καρχαρία σκέφτηκα το σχετικό ανεκδοτάκι που κυκλοφορεί...
 
Εκπαίδευση του μπαμπά καρχαρία στον γιό του
Μπαμπάς καρχαρίας: -Βλέπουμε τον άνθρωπο, απομακρυνόμαστε, σηκώνουμε πτερύγιο, πάμε αργά προς τα πάνω του, κάνουμε 2 περιστροφές αριστερόστροφες, απομακρυνόμαστε, επιστρέφουμε για άλλες 2 δεξιόστροφες, απομακρυνόμαστε και κάνουμε επίθεση. Κατάλαβες; πες τα και εσύ.
Καρχαριάκι: -Εεε, ναι, τον βλέπουμε, σηκώνουμε πτερύγιο, 1 στροφή αριστερά,1 δεξιά και τρώμε!
Μπαμπάς: - Όχι, όχι.. πρόσεχε τα βήματα είναι σημαντικά! Βλέπουμε τον άνθρωπο, απομακρυνόμαστε, σηκώνουμε πτερύγιο, πάμε αργά προς τα πάνω του, κάνουμε 2 περιστροφές αριστερόστροφες, απομακρυνόμαστε, επιστρέφουμε για άλλες 2 δεξιόστροφες, απομακρυνόμαστε και κάνουμε επίθεση. Κατάλαβες τώρα; πες τα και εσύ.
Καρχαριάκι: -Μμμ, ναι, τον βλέπω, σηκώνω πτερύγιο, 2 στροφές γύρω του και τρώμε!
Μπαμπάς: -ΟΧΙ ! , ΟΧΙ !, προσπάθησε ξανά..
Καρχαριάκι: -Τον βλέπω.., πλησιάζω αργά.., κάνω.. 2 στροφές προς τα δεξιά... δεν τα θυμάμαι ρε μπαμπά είναι πολλά...
Μπαμπάς: -E, τι να σου πω... φάτον με τα σκ*τ* !!
 
 
Μιας και μιλήσαμε για παραλίες, θα έχετε δει πως κυκλοφορούν και πλανόδιοι μικροπωλητές.
Αυτό δεν μου αρέσει βέβαια, να έχεις πάει για μπάνιο και να προσπαθούν να σου πουλήσουν από νεράκια μέχρι ψητό καλαμπόκι.. Τέλος πάντων, ο επόμενος έχει την χάρη του και το βρήκα στο κανάλι του sugarbaster από Θεσσαλονίκη.
O Vaggelis O Athigganos o paoktshs:
http://www.youtube.com/watch?v=0ChgPtH2aOU
   

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η καθημερινότητά μας
« Απάντηση #13 στις: 18/06/10, 17:27 »
Καλημέρα σας φίλοι, ευχαριστώ που με τιμήσατε με την καλή σας κουβέντα και με χαμόγελα.
Επειδή είμαι αισιόδοξη πολύ, σε όλα βλέπω πρώτα το θετικό της υπόθεσης και όταν διάβασα
για τον μικρό καρχαρία σκέφτηκα το σχετικό ανεκδοτάκι που κυκλοφορεί...
 
Εκπαίδευση του μπαμπά καρχαρία στον γιό του
Μπαμπάς καρχαρίας: -Βλέπουμε τον άνθρωπο, απομακρυνόμαστε, σηκώνουμε πτερύγιο, πάμε αργά προς τα πάνω του, κάνουμε 2 περιστροφές αριστερόστροφες, απομακρυνόμαστε, επιστρέφουμε για άλλες 2 δεξιόστροφες, απομακρυνόμαστε και κάνουμε επίθεση. Κατάλαβες; πες τα και εσύ.
Καρχαριάκι: -Εεε, ναι, τον βλέπουμε, σηκώνουμε πτερύγιο, 1 στροφή αριστερά,1 δεξιά και τρώμε!
Μπαμπάς: - Όχι, όχι.. πρόσεχε τα βήματα είναι σημαντικά! Βλέπουμε τον άνθρωπο, απομακρυνόμαστε, σηκώνουμε πτερύγιο, πάμε αργά προς τα πάνω του, κάνουμε 2 περιστροφές αριστερόστροφες, απομακρυνόμαστε, επιστρέφουμε για άλλες 2 δεξιόστροφες, απομακρυνόμαστε και κάνουμε επίθεση. Κατάλαβες τώρα; πες τα και εσύ.
Καρχαριάκι: -Μμμ, ναι, τον βλέπω, σηκώνω πτερύγιο, 2 στροφές γύρω του και τρώμε!
Μπαμπάς: -ΟΧΙ ! , ΟΧΙ !, προσπάθησε ξανά..
Καρχαριάκι: -Τον βλέπω.., πλησιάζω αργά.., κάνω.. 2 στροφές προς τα δεξιά... δεν τα θυμάμαι ρε μπαμπά είναι πολλά...
Μπαμπάς: -E, τι να σου πω... φάτον με τα σκ*τ* !!
 
 
Μιας και μιλήσαμε για παραλίες, θα έχετε δει πως κυκλοφορούν και πλανόδιοι μικροπωλητές.
Αυτό δεν μου αρέσει βέβαια, να έχεις πάει για μπάνιο και να προσπαθούν να σου πουλήσουν από νεράκια μέχρι ψητό καλαμπόκι.. Τέλος πάντων, ο επόμενος έχει την χάρη του και το βρήκα στο κανάλι του sugarbaster από Θεσσαλονίκη.
O Vaggelis O Athigganos o paoktshs:
http://www.youtube.com/watch?v=0ChgPtH2aOU   

O σουρρεαλισμός στα καλύτερα του...